Bouwterrein boerenknecht b oerenknecht Te Veeweide bij Brussel is een haverveld verbrand. De brandweer van Anderlecht heeft groote moeite gehad om aangrenzende velden te vrijwaren. Men meldt uit Verviers: Van de hoogten, die de stad omringen, kan men goed den brand waarnemen der veengronden nabij de Baraque Michel. Ontzaglijke rookwolken, waar hier en daar vlammen doorspelen, verdonkeren den horizon. De dorpen Jalhay en anderen hebben veel te lijden van de verstikkende lucht hierdoor teweeg gebracht. Het garnizoen van Verviers is opgeroepen om de bóschbranden te bestrijden. Een brand, die nog steeds voortwoedt, is gisteren uitgebarsten ia bosch van Peplnster. Er is gebrek aan water. Volgens latere berichten woedt een geweldige bosch- brand op de Belgisch-Duitsche grens tusschen Spa, Limburg, Eupen en Montjoie. Een gedeelte van het hooge veen staat in brand. Het Duitsche garnizoen van Aken en het Belgische van Verviers met de gerne van Antwerpen is toegesneld om het vuur te bestrij- den .waartoe de boeren en gendarmen niet meer m staat bleken. Hectare na hectare vat vuur, met groo ts snelheid schieten de vlammen, door een Z.-O. wind aangezet, voort, overal overvloedig voedsel vindende. Duizenden toeschouwers uit Spa, Verviers enz. snel len toe per auto, rijwiel ,te paard of per rijtuig om van het grootsche, doch gruwelijke schouwspel te genieten. Op het oogenbUk zijn het nog twee van elkaar af gescheiden branden, twee vuurhaarden, te Tagnes en in Hertogenwald. Men vreest echter, dat het vuur zich zal vereenigen, in welk geval de ramp die van 1887 zal overtreffen, waarbij 600 H.A. bebossching werden vernield. In de omliggende dorpjes is de hitte verstikkend, teiwijl de rook het verblijf haast onmogelijk maakt. Een poging door de Duitsche soldaten gedaan om door een tegenbrand het vuur tot staan te bren gen, is totaal mislukt HET EIND VAN DE I'ARLEMENTSCRISIS IN EN GELAND. 4 tt De beslissing, die Donderdagavond in het Hooger- hu's is gevallen, heeft een einde, gemaakt aan de macht van het erfelijke Huis der Lords. De Parle- mentswet ontneemt het zijn recht van veto. Zij bepaalt, dat het over alle financiëele wetsontwer pen van staatsbelang recht van wijziging heelt noch van verwerping, en dat alle andere wetsont werpen, ondanks de verwerping van het Hoogerhuis, wet zullen worden, wanneer het Lagerhuis ze in drie achtereenvolgende zittingen heeft aangenomen. Het Hoogerhuis kan dus voortaan nog, buiten het finan cieel gebied, overijlde wetgeving verhinderen, het Lagerhuis tijd van beraad opleggen, in sommige ge vallen een wetsontwerp ophouden, tot een algemeene verkiezing er uitspraak over heeft gedaan, maar tegen den wil van het land, in het Lagerhuis vertegen woordigd, vermag het niets meer. Deze vreedzame revolutie in Engeland is dus tot een einde gekomen. Datgene waarvoor een Gladstcne streed toen hij de schitterende leider zijner partij was; datgene waarvoor een Joseph Chamberlaiu en een Lord Rosebery streden, toen zij nog stonden aan de spits in het liberale kamp; wat zij allen voor spelden dat eens komen moest, en eens komen zou, da: alles is thans na vreedzamen strijd, ook al zijn dan soms zeer heftige woorden gevallen, bereikt dooi den Eersten Minister, die genoemd mag worden de krachtigste leider welke de vooruitstrevenden in dit land ooit hebben gehad, door Minister Asquith. Dat de conservatieve Lords vasthielden aan hun derkbeelden; dat zij zich jaren en jaren lang, tol aan het onvermijdelijke einde toe, verzetten tegen alles, dat aan hun rcehten wilde tornen, het was be grijpelijk. Het was begrijpelijk tej meer omdat in dit land waar meer dan ooit adel en volk samengegroeid waven, saamgewerkt hadden, nog steeds duizenden waren overgebleven, die uit eerbied voor die Lords, elke inbreuk op hun rechten beschouwden als een onrecht hun zeiven aangedaan en tornen aan het oude bolwerk dus afkeurden. Maar de stroom tegen dat conservatisme werd op den duur te sterk en ten slotte is het, nadat nu bijkans twee jaar geleden de Lords de hand durfden, slaan aan een der oudste en belangrijkste rechten van de vertegenwoordigers des volks,-het recht to beslissen over 's lands financiën, tot de uitbarsting gekomen, waarvan de beslissing, die nu gevallen ïs. het dramatische slot is geweest. Het Hoogerhuis, het Huis der Britsclie Peers, het erfelijk Huis der Baronnen, heeft afgedaan; met 1.31 tegen 114 stemmen hebben de Peers zeiven zoo be slist, door de Parlementswet aan te nemen. rit was wel noodgedwongen; had het Hoogerhuis de wet verworpen, dan zoude Koning George '.oo- veel liberale Peers in 't Hoogerhuis benoemd hebben ter vervanging van conservatieven, dat de aanneming der wet verzekerd was. Maai-zoover hebben de Lords, uit zelfbehoud, het niet laten komen. Maar is dit wel het eind? Wanneer over eenige jaren de conservatieven weer een verkiezing winnen als misschien in een tijd van achteruitgang van handel en nijverheid het volk zich tot protectie be keert, of het in een patriottische opwinding bij de imperialistisch gezinde conservatieven, heil zoekt of de liberalen het om de een of andere reden hebben verbruid dan kunnen zij immers de vetowet in trekken! Reeds hebben zij gezegd, dat zij dat. stel lig zullen doen, zoodra zij er de macht toe hebben. Maar dat zal hun niet licht vallen, aangezien de regeering spoed zal maken met de afschaffing van het meervoudige stemrecht, waaraan de conservatie ven een aanmerkelijk aantal zetels in het Lager huis danken. Voorts staat op haar programma d! Home-Rulewet, waarbij aan Ierland, zelf regeering zal woiden gegeven: Eit zijn allen punten, die veel strijds zullen bren gen, maar die de Regeering met behulp van, de nu aangenomen Veto-wet er door zal halen; want im mers: het Hoogerhuis, van zijn veto-recht beroofd, s haar niet meer in den weg. Met belangstelling slaat de wereld het energieke hervormingswerk in Engeland gade! Nagekomen Berichten. PAARDENFOKKERIJ. De afdeeling Noordholland van de Nat. Vereeui- ging tot Bevordering der Paardenfokkerij 111 Neder land hield Maandagochtend in Krasnapolsky te Am sterdam een buitengewone algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer K. Breebaart Jz. uit Winkel. Te ruim 10 uur opende de voorzitter de vergade ring met een hartelijk welkom. Na lezing der uitvoe rige notulen, die onveranderd vastgesteld worden, wordt den secretaris, den. heer P. Oly, namens de vergadering, door den voorzitter welverdiende dank toegebracht. In deze vergadering werd besloten, dat de afdee- ling in het hoofdbestuur zal vertegenwoordigd blij- j ven door de thans nog fungeerende commissarissen de heeren K. Breebaart en P. Oly. De vergadering hield zich vervolgens bezig met de bespreking der wenschelijk geachte aanvullingen en wijzigingen in het ontwerp gewijzigde Wet op de Paardenfokkerij 1901. Eerstens werd druk gediscussiëerd over het be- noemen van de leden der keuringscommissie, die velen wilden dóen plaats hebben door de leden der afdeelingen. Om te voorkomen, dat een hengst-eigenaar tevens medeëigenaar werd van de ter dekking aangeboden merrie en zoodoende zijn niet-goedgekeurden hengst deze merrie zou kunnen doen dekken, werd in art. 2 van het wetsontwerp gewenscht geacht te schrap pen: ,,nïet meer door een persoon of..." De hoofdzaken waarover de vergadering vervol gens besliste, betrof eerst de samenstelling van de keuringscommissies A en B." art. S wenschte men te doen luiden als volgt: „De algemeene keuringscommissie bestaat uit vier leden. De commissie wordt bijgestaan door een se cretaris. De leden en de secretaris worden door ons benoemd. Van de leden moet minstens éen geëxa mineerd veearts zijn. Gelijktijdig met de benoeming der leden, worden tenminste evenveel plaatsvervan gende leden benoemd. Van dezen moet minstens éen geëxamineerd veearts zijn. De leden, de plaatsvervan gende leden en de secretaris kunnen door ons wor- deD geschorst en ontslagen." Na een uitvoerige toelichting door den voorzitter en den heer Heidema, wordt besloten wat de com missie A betreft, deze te laten zooals zij thans is. De commissie B te doen bestaan uit 3 leden, als éen commissie voor alle provincies en twee leden minstens te doen benoemen door de gezamenlijke prov. regelingscommissies. De toelichting van het bestuur over dit punt zegt het volgende: De ervaring, sedert het bestaan van de Wet op de paardenfokkerij 1901, heeft geleerd, dat de wisse lende leden niet altijd voldoende op de hoogte ble ken te zijn met de eischen aan sommige rassen of typen van paarden te stellen. In verband hiermede is het verklaarbaar, dat de Regeering thans voor stelt bij het benoemen, van plaatsvervangende wisse lende leden rekening te houden met hunne kennis van in de provincie voorkomende paardenrassen. Wan neer dit Regeeringsvoorstel tot Wet mocht worden verheven, dan zullen de keuringskosten, die thans reeds zoo buitengewoon hoog zijn, doordat er bij elke verplichte Rijkshengstenkeuring acht tien personen ambtelijk optreden, soms nog niet onbe langrijk worden verhoogd. Bovendien kan het ver loop eener keuring stoornis ondervinden, doordat ene te laat aangegeven hengst, tengevolge van pas plaats gevonden aankoop, niet zou kunnen worden, gekeurd, doordat de betreffende juryleden niet op geroepen werden. Het blijft echter de meest beschei den eisch van een hengst-eigenaar, dat het beoor- deelen van zijn hengst, die niet mag dekken zonder daartoe van Staatswege te zijn goedgekeurd, op wer kelijk deskundige wijze geschiedt. Verder wil ieder de fokrichting vrij laten. Op grond van beide feiten dienen de juryleden van de Subcommissie B der algemeene, keuringscommissie voor de paardenfokkerij aan zeer hooge eischen te voldoen en zich voortdurend op de hoogte te houden van onderscheidene paardenrassen, die in Nederland voor de fokkerij worden gebezigd. In verband met een en ander is het wenschelijk liet aantal juryleden, dat thans bestaat uit éen, vast of Rijkslid en elf maal twee wisselende leden te be perken tot drie vaste leden, die op Rijkskosten zich op de hoogte 'kunnen houden van den stand der buitenlandsche rassen, zoowel wat het exterieur als de afstamming en het overervingsvermogen der be langrijkste families betreft. Het wil on.s voorkomen, dat bij een zoodanige deugdelijke samenstelling der voormelde Subcommis sie B de thans bestaande, somtijds rechtmatige grie ven tegen de beslissing der jury, zouden verdwij nen, waarmede tevens het instellen van een commis sie van hooger beroep, waarop van sommige zijden wordt aangedrongen, achterwege zou kunnen blijven. En thans wat de samenstelling der Subcommissie A betreft. Deze ware gevoegelijk tot éen lid te be perken, evenals zulks b.v. in het Groot-Hertogdom Oldenburg het geval is. De aanleiding hiertoe bestaat uitsluitend in het wegnemen van onnoodig te achten keuringskosten, terwijl voor de subcommissie A hoo ger beroep bestaat en bij het invoeren van genoem de wenschelijk geachte beperkingen zeer zeker zou mogen blijven bestaan Het zou nog meer aanbeveling verdienen bij be perking van bet aantal leden der Subcommissie A de uitspraak van dezen keuringsveearts slechts een voorloopiig karakter te doen dragen en de tot na der onderzoek aangehouden hengsten ter beslissing op te zenden voor rekening van het Rijk naar 's Rijles Veeartsenijschool. Op deze wijzei zou zoo noodig een meer langdurig en herhaald onderzoek kunnen worder Ingesteld, waardoor de beslissing aan deugdelijkheid zou winnen en tevens het onderwijs der aanstaande veeartsen door uitbreiding van het aanschouwelijk leer-materiaal worden versterkt. Krijgt de wet de wijziging als hierboven is aange geven, dan acht de heer Bultman een commissie van hooger beroep niet noodig, blijft 'de toestand als zij js, dan wel. Algemeen goedgevonden. Tenslotte wordt het voorstel van het bestuur om de comagekeuring' wal vrijer te maken, in behandeling genomen. 3o. Artikel 13 (nieuw). Alinea 1 en 2 dienen natuurlijk in verband mei even- tueelc wijzigingen van artikel 8 (nieuw i te worden ge wijzigd. Alinea 3, 1 en 5 zouden in waarde slijgen wanneer zij enkele wijzigingen ondergingen eiu luidden als volgt Bij de keuring door de Subcommissie B is te on derzoeken of de hengsten, wat bouw, stand .en gangen betreft, het ras in aanmerking1 genomen, als fokkeren- geschikt zijn, waarbij mede rekening is tc houden met de afstamming, voor zoover deze door officiecle be wijzen kan worden gestaafd. Indien de Subcommissie zulks noodig oordeelt wordt bij de keuring gelet op overervingsvermogen, karakter eigenschappen en verrichtingen van den hengst. Do keuring door de Sub commissie A tot welke slechts hengsten toegelaten worden die bij dc keuring dooi de Sub-commissie B zijn goedgekeurd, bestaat in een onderzoek op stillen kolder eii gebreken van oogen. ademhalingswerktuigen en geslachlsdeclen. Het consta- teeren van een of meer dezer gebreken van ernsligaa aard en waarbij tevens erfelijkheid moet worden ver ondersteld, moet in den regel tot afkeuring leiden. Toelichting: De aard der afstam,ming is van groolcn invloed op de fokwaarde, roden waarom het beter is te achten dc niry lê verplichten rekening 1e houden met dc afstamming, voor .zoover deze positief vast staande is te achten. Dientengevolge verdient de over brenging van de afstanuning van alinea -1 naar alined 3 aanbeveling. Ieder zat toestemmen, dat het ondoenlijk is om een leeftijdsgrens vast Ie stellen waarbenoden cornage erfe lijk en waarboven dat lijden niet erfelijk is te achten. Daarom is het absoluut juist te achten als het aan wijzen van een zoodanige leeftijdsgrens uit de Wet verdwijnt. Verder komen er gevallen van cornage voor bij paarden van overigens uitstekende qualiteit, welke paarden wellicht belangrijke financieele voordcelen door hunne afstammelingen geven en waardoor dc afkeuring niet in hel voor-, doch in het nadeel der fokkerij zijn te achten. Ten slotte zijn er gevallen van cornage, die ontstaan zijn door of 11a ernstige ziekten en van welke paarden bekend kan zijn dat hun ouders vrij waren van corhage, zoodat met een vrij groote mate van waarschijnlijkheid is aan tc nemen, dal zoodanige gevallen niet erfelijk zullen zijn. Op grond van het vorenstaande is het wenschelijk le achten in sommige gevallen hengsten lijdende aan cornage op den leeftijd van 7 jaar of jonger toch ter dekking toe te laten en daarentegen cornardhengsten van 71/2 laar of onder, waarvan het erfelijk karakter van hun lijden overtuigend is gebleken, alsnog af Ie keuren. Dit laatste zal trouwens, nu de Wet op de paardenfokkerij reeds elf jaar heeft beslaan niet of slechts zeer zelden voorkomen. Dit wordt goedgevonden. Eveneens het voorstel om liet door den, Minister vaji Oorlog toegevoegde lid aan de Prov. Regelings- en Prov. Keuringscommis sie, voortaan door den Minister van Landbouw te doen benoemen. Velen ter vergadering .zagen liefst geen militair-. Ten opzichte van het jaarverslag over de verschil lende keuringen wordt de toestand van thans het meest gewenscht geacht. Het idee van den heer Heidema om den hengst, die iu Drente b.v. is goedgekeurd, nog niet goedge keurd te verklaren 111 Groningen of andere provin cies. wordt goedgevonden. Algemeen voelde men, ook de inleider, dat het tenslotte moet komen tot het standpunt: een hengst, goedgekeurd in éen pro vincie, is goed voor het geheele Rijk. De toestand is evenwel voor zooiets nog niet rijp. Nu werd voorgesteld, om de heeren Oudijk te Wad- dinxveen en H. Welt te üithuizermeeden als keur meesters te handhaven, en de heeren Costermans, te Eist, Eskamp te Eist en Kooi te Kedichem, als plaatsvervangers te nemen. De heer Heidema lichtte de bedoeling toe, dat de hengsten zouden gekeurd worden door 2 keurmeesters en hij als inspecteur zou meekeuren met een beslissende stem. als de twee andere keurmeesters hët niet eens waren. De merries zouden door 3 keurmeesters gekeurd worden, omdat hij als inspecteur niet op al die keuringen zou present kunnen zijn, wel zou dat zooveel mogelijk ge schieden. De leden der commissie zaten éen jaar en de benoemde plaatsvervangers schoven elk jaar in Hierna sluiting. HEERHU GO W AARD Bij den alhier gehouden wedstrijd in ringsteken op fietsen, uilgescihreven door den kastelein in „De Rusten de Jager', werden de prijzen gewonnen door: P. Koe le meij te Ursem. K. Kramer alhier en R. Koelemcij te Ursem. - bungedük. Bestond' aanvankelijk het plan aan de op te richten R. K. school aan den Langedijk vrouwelijk personeel te verbinden, thans heeft men van dit voornemen moe ten afzien, nu het blijkt, dat geen religieuzen als on derwijzeres beschikbaar zijn. Men heeft daarom be- 1 sloten, aan de op le richten school mannelijk personeel tc verbinden. Naar wij vernemen zou de school 111 1912 geopend worden. - Koordschanvoiide. Reeds hebben verschillende leden der liberale kiesver eeniging le Noordscharwoude in den 1'aatsten tijd be dankt, welk aantal, naar men ons verzekert, nog groo- ter zal worden naar aanleiding van dc laatste candi- daatstelling voor den gemeenteraad. Velen blijken meer te sympathiseeren met de candidaluur-Kliffenwelke buiten de kiesvereeniging is gesteld, en die in verschil lende vereenigingen (hij is o.mi. secretaris van „Land bouwbelang'') een werkzaam aandeel neemt, .wal van den candidaal der kiesvereeniging niet kan worden ge zegd. Ten einde nu vrij te zijn in hun keuze, moeten verschillende .leden het voornemen hebben als zooda nig tc bedanken. Dc heer Kliffen is bij geen enkele politieke partij aangesloten. De derde candidaat, de neer Zut, behoort tot dc R.K. partij, en wordt gesteund door de anti-revolulionnaire kiesvereeniging. - Carsingerhorn. 1 De kermis is dit jaar al niet drukker geweest dan verleden jaar, toen 't ook' al stilletjes was. Nu kwam er bij, dat 't warm was in huis en, op den weg en heet in de herberg. Op Zondagavond trok nog de aandacht van het 1 wandelend publiek de illuminatie in den nieuwen fiet senwinkel van den heer A. C. Bol. Daar was een, kleine luchtgas-machine in werking, die met 3 pitten, een sterk licht op den naasten omtrek wierp en ieder even deed stilstaan. De heer Bol heeft aan dezen winkel verbonden eene zeer doelmatig ingerichte werk plaats, met de noodige machines voor metaalbewer- kin,g. Op Maandagavond werd ten huize van den, kaste lein Scheringa eene tooneelvoorstelling gegeven door de bekende vereeniging West-Frisia uit Hoorn, waar van leiders zijn de heeren Wilson. Voor zeer velen is zoo'n Maandagavond de eigen lijke uitgaansavond op kermis en als Wcsl-Frisia dan opkomt met z'n ernst en luim, dan kan jong en oud genieten. Dat was ook dezen keer zoo bij de opvoering van het (ooneelspcl Martin de Kruier' en het blijspel •.TaalfoutenDe voordracht van de treffende tooneelen uit Martin de Kruier was indrukwekkend genoeg 0111 .den ernst van het stuk goed te begrijpen en de humor er tusschen kwam evengoed uit, zoodat het talrijke publiek een genoeglijken avond heeft gehad. Plaatselijk Nieuws. LYCURGUS. De gympastiekvereeniging Lycurgus alhier hield den 12den eene buitengewone vergadering, waarop besloten werd deel te nemen aan de wedstrijden, van Turnlust te Alkmaar, bij gelegenheid van het 10-ja- rïg bestaan op 8 October. De vergadering verkoos wegens bedanken van den heer C. Breed, tot com missaris den, heer P. Timmerman, en tot voorwer ker den heer J. Kweldam. Zondag 20 Aug. zal eene generale repetitie worden gehouden door de vereenigingen, die deel zullen nemen aan, de uitvoering te Dirkshorn op 27 Aug. Door deze repetitie wordt de openluchtuitvoering van Lycurgus gesteld op Zondag 20 Aug., verdaagd tet Zondag 10 September. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden huissleutel. HARMONIEKAPEL. Dc heer J. G. Dartillact Van Tright, heeft tcgcni 1 September a.s. ontslag genomen als directeur der bovengenoemde kapel. Bekendmakingen) «BMEeNTK 8CH A E V TREKHONDENWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen maken bekend, dat de Trekhondenwet op 1 September 1911 in werking zal treden. Met ingang van dien datum zal het den houder van eene hondenkar verboden zijn die te gebruiken of te doen gebruiken lo. anders dan met inachtneming van de voorschrif ten. bij algemeencn maatregel van bestuur gesteld om trent do lichamelijke gesteldheid en dc maat dei' hon den, het tuig, de hondenkar en het geleide; 2o. wanneer hij niet als houder is ingeschreven in een register, aangelegd door Burgemeester en Wethou ders der Gemeente, waarin hij woonplaats heeft. Houders van hondenkarren wordt, ter voorkoming van schade, aangeraden zich tijdig als zoodanig te dom inschrijven, bij welke inschrijving een nummerbewijs zal worden afgegeven. De inschrijving zal worden geweigerd, indien hond, tuig, hondenkar of geleide niet voldoen aan de voor schriften. Onherroepelijke veroordeeling van den houder wegens overtreding van enkele strafbepalingen, zal in bepaalde gevallen eveneens tot weigering der inschrijving lei den. Belanghebbenden kunnen ter Gemeentesecretarie na dere inlichtingen bekomen in betrekking tot die voor schriften. welke zoowel door den houder als door dc— geleider moeten worden in acht genomen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de wet onder hondenkar verstaat een voertuig, met één of meer honden bespannen. Schagen. den 7 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt in verband met het op 1 September a.s. in werking tre den der Trekhondenwet ter kennis van belanghebben den. dat op Vrijdag, 18 Augustus a.s. van 912 pur en van 14 uur ten Raaohuize zitting zal worden gehouden tot het doen van aangifte ter verkrijging van een nummerbewijs.. Honden, kar en tuig zullen hij het verzoek om in schrijving behooren te worden medegenomen. Schagen, den 11 Augustus 1911 De Burgemeester, I J. P. W. VAN DOORN. Burgerlijke Staud. GEMEENTE ZI.JPE. Ingeschreven, van 912 Aug. 1911. Geboren: Margaretha Catharina, dochter van Pie- ter Roemer en Adrlana van Amelde. Overleden: Anna Zijdewind, 12 weken, dochter van Jan Zijdewind en Aaltje Mulder. Telegrafisch Weerbericht 1/5 AUGUSTUS. VERWACHTING. Matige tot krachtige Noordwestelijke tot Noord oostelijke win,d. Zwaarbewolkt tot betrokken. Waar schijnlijk regenbuien. Iets koeler. Marktberichten. ALKMAAR, 14 Augustus. Aangevoerd 17 Koeien en Ossen f 240 a 300. 71 vette Kalveren f 10 a f 110, p. pond f 0,90 a f 1.10, 41 nuchtere Kalveren f 8 a f 20, 483 Schapen, f 20 a f 25. 379 vette varkens f 0,36 a f 0,46 per K.G. PURMEREND, 15 Augustus 1011. _12i Stapels Kleine Kaas f 33. Met Rijksmerk f34. 9;>7 KG. Boter f 1,50 a f 1,60. 560 Runderen, waar onder 363 vette en 25 Stieren. Vette stug 70 a 84 cent per KG. Gelde stug f 150 a f 190. Melkkoeien stug f 180 a f 275. 17 Paarden f 100 a f 350. 90 Vette Kalveren 75 a 95 cent per KG. 302 Nuchtere Kalveren f 12 a f 24 stug. 325 Vette Varkens 44 a 48 cent per KG. matig. 12 Magere Varkens f 18 a f 28 matig. 195 Biggen f 6 a f 12 matig. 1680 Schapen en Lammeren. Vette stug f 18 a f 25. Lam meren stug f 12 a f 15. 907 Zak Peren f2 a f 2.50. 500 Zak Appelen, f 2 a f 3,50. Kipeieren t* 4,75 a f 5,25 per 100. 1 AMSTERDAM, 14 Augustus. Ier veemarkt waren heden aangevoerd: 247 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. 80 a 84 ct 2e kwal. 74 a 78 ct.. 3e kwal. 68 a 74 ct. per K.G 170 melk- eii kalfkoeien f 220 af 290 per stuk. 79 nuchtere kalveren f 8 a f 16, 26 schapen f 21 af 21 per stuk. 632 vette varkens le kwal. 42 a 44 ct., id. 2e en 3e kwal. 40 a 42 ct. Overz. en Geld. le kwal. 42 a Tl ct., id. 2e en 3e kwal. 40 a 42 ct., BROEK OP LANGENDIJK, 14 Augustus. Aardappelen, muizen, f 085 a f 1,55. Schoolmees ters f 0,95 a f 1.4 0. Blauwe f 1,05 a f 1,35 per zak. Slaboonen f 0,49 a f 0,51 per 1000. Zilveruien f 4 a f 6,60. Drielingen f 2,80 a f 3,20. Uien f 2,80 a f 3,30 per baal. Rabarber f 2,40 per 100 bos. Bloem kool le soort f 9 a f 15.80. 2e soort f 1 a f 2,60. Roode kool f 8,40 a f 3 3,90. Gele kool f 10,60 a f 14,10. witte kool f 18,90 a f 25,50 per 100. Wor telen f 2.40 a f 4,20 per 100 bos. NOORDSCHAKWOUDE, 14 Augustus. Bloemkool 1ste soort f 7 a f 12.50, 2de soort f0.60 a F 1.20 per 100. 15 Augustus. Bloemkool 1ste soorl f 13 a f 18.50. 2de soort fl.50 a f 2.50 per 100. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHAKWOUDE, 14 Augustus. Aardappelen: Groote muizen f 1.30 a f 1.50. Drie lingen f 0.50 a f 0.60. Kleine f 0.20 a f o.3o, Schot ten f 1 a f 1.20. Drielingen f 0.80 a f 1.30, Eigen heimers f 0.95 a f 1.30 per 35 K.G. Zilveruien f 6 a f 7.40. Drielingen f 1.80 a f 2.30, Grove f 0.90 a f 1.10, Gele nep f 4.10 a f 5, Drielingen f 3 a f 3.20, Grove uien f 3 a f 3.30 per 50 K.G. Aanvoer 250 zak aardappelen, 700 baal zilveruien. Advertentiën. Geboren: Catharina Margaretha, Dochter van P. SMIT en G. SMIT--Dekker. Egmondermeer, 12 Augustus 1911. te koop, gelegen in den kom der pemeente Hei- loo bij Alkmaar Te bevragen bij C. KEMP, en D. HARDER, te ttciloo. Heden overleed plotseling, onze Heden overleed onze geliefde jongste lieveling, Vader, Behuwd- en Grootvader, ALDERT, Johannes Simon Spigt, in den leeftijd van bijna 8 maanden. in den ouderdom van 66 jaar en 6 A M. VAN MDLLEM. maanden. G. VAN MULLEM-de Graaf. Uit aller naam. Anna Paulowna, 14 Augustus 1911. Gevraagd, voor direct of iets later een bekwaam Wordt gevraagd, een die goed kan melken, tevens genegen bij 0. R. BLAAUB Jl.H, Wieringer *Venigziits koetsierswerk te verrichten j waard- W. KEETMAN Jz stalhouder Winkel. 8. SPIGT. Anna Paulowna, 11 Augustus 1911 Heden overleed plotseling tot onze groote droefheid, ons innig geliefd dochtertje AAFJE, in den jengdigen leeftijd van vier jaar. Haar diepbedroefde Ouders, ALB. KEIJZER en Echtgenoote. Wieringen, Normer, 18 Aug. 1911. Voor de vele bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en bij het overlijden 1 van onze innig geliefde Moeder onder vonden, betuigen wij onzen welgemeenden dank. R. C. BLAAUBOER en familie. Wieringerwaard, Augustus 1911. Wordt gevraagd een best kunnende melken, tegen hoog loon, om direct in dienst te treden. Adres bureau dezer courant

Schager Courant | 1911 | | pagina 3