bi fartasslacterij, Aardbeiplanten jonge Trekhond, een Portemonnaie, Dienstbode, een BIL IART Huishoudster, Bijverdienste. Veel Gras Zijper Loten Duinruigte, 54 591 514 988 906 514 396 768 62 619 531 10015 935 570 438 971 107 718 681 46 955 571 521 168 734 682 47 13000 592 530 205 821 766 217 5 609 557 Marktberichten. ALKMAAR, 21 Augnstus. Aangevoerd 10 Koeien en Ossen f 200 a f 275, 49 vette Kalveren f 40 a 118, per pond f 0,90 a f 1,10, 44 nuchtere Kalveren f 8 a 20, 684 Schapen f 20 a f 25, 475 vette Varkens f 0,34 a 0,47 per KG., 6 magere id. f 17 a f 20. AMSTERDAM, 21 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 222 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 78 a 82 ct., 2e kwal. 72 a 7<6 ct., 3e kwal. 64 a 70 ct. per Kg, 140 melk- en kalfkoeien 180 a f 300 per stuk, 73 nuchtere kalveren f 8 a f 16, 19 schapen f 21 a 26 per stuk, 472 vette varkens le kwal. 43 I a 44 ct., id. 2e en 3e kwal. 40 a 42 ct., Overz. en Geld. le kwal. 43 a 44 ct., id. 2e en 3e kwal. 41 a 42 ct. per Kg. I BROEK OP LANGENDIJK, 21 Augustus. Aardappelen, muizen, f 1,35 a f 1,60. Schoolmees ters f 1,40 a f 1,50. Blauwen f 1,35 a f 1,50 per zak. Slaboonen f 0,46 a f 0,70. per 1000. Zilveruien f 3,70 a f 6,20. Drielingen f 3,60 a f 3,90. Uien f 3,70 a f 4 per baal. Bloemkool le soort 14 a f 21,80. 2e soort f 1,80 a 3,30. Roode kool f 13,90 a 21,20. Gele kool f 15 a 21,20. Witte kool £11,50 a f 30,90 per 100. Wortelen f 2,70 a f 6 per 100 bos. Broek op Langeiidjjk. Van 14 tot en met 19 Augustus werden aange- voerd aan de afslagmarkt 4278 zak aardappelen, 223100 bos wortelen, 90100 bloemkool, 370400 roode kool, 53650 gele kool, 18700 witte kool, 306700 slaboonen 3230 baal zïlveruien, 4082 baal uien, 100 bos rabarber en 20020 KG.»augurken. Van de laadplaats werden verzonden 225 wagons groenten. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUD* 21 Augustus Groote muizen f 1,30 a f 1,50. Drielingen f 0,60 a f 0,70. Kleine f 0,20 a f 0,30. Eigenheimers f 1 a f 1,20 per 35 KG. Zilveruien f 5,50 a f 6,30. Drie lingen f 2,60 a f 3,10. Grove f 1,70 a f 2,30. Gele nep f 4,50 a f 4,80. Drielingen f 3,60 a f 4. Grove uien f 4 a f 4,20 per 50 KG. Roode kool f 13 a f 16 per 100. NOORDSCHARWOUDÏf, 21 Augustus. Bloemkool le soort f 12 a f 18,S0, 2e soort f 1 a f 2 per 100. 22 Augustus. Bloemkool le soort f 10 a f 15. 2e soort f 1 a f 2 per 100. WINKEL, 21 Augustus. Aalbessen 17 ct. Frambozen 27 ct. Augurken 4 a 16 ct. per pond. Komkommers f 1 a f 5. Pruimen f 0,20 a f 0,75 per 100. Peren f 1 a f 3,80. Appe len f 1,50 a 4,20 per mand. Slaboonen f 0,20 a f 0,70. Snijboonen f 1,50 a f 2,15 per 1000. Aardap pelen f 0,90 a 1,15 per zak. Uien 3 a 3,70 per baal. PURMEREXD, 22 Augustus. 144 Stapels Kleine Kaas f 34. Met Rijksmerlc f 34,50. 2183 KG. Boter f 1,40 a f 1,50. 708 Runde ren, waaronder 441 vette en 59 Stieren. Vette stug 68 a 82 cent per KG. Gelde stug f 140 a f 190. Melkkoeien stug f 180 a f 260. 20 Paarden f 70 a f 300. 86 Vette Kalveren 1 75 a 95 cent per KG. 259 Nuchtere Kalveren £12 a f 26 matig. 530 Vette Varkens 51 a 57 cent per KG. vlug. 27 Magere Var kens 18 a f 28 stug. 330 Biggen £7 a 12 stug. 2293 Schapen en Lammeren. Vette matig ,f 20 a f 26,50. Lammeren stug f 9 a f 14. 455 zak Peren f 2,50 a f 4. 600 zak Appelen f 2 a f 4 per zak. Kipeieren f 5 a f 5.50 per 100. Telegrafisch Weerbericht 22 AUGUSTUS. VERWACHTING. Veranderlijke wind, meest zwaarbewolkt, waarschijn lijk regenbuien met eenige' kans op onweer. Zelfde temperatuur. Gemengd Nieuws. DE OUDERDOM VAN DEN TANDBORSTEL. De tandborstel, waarvoor thans reeds op de scholen propaganda wordt gemaakt, was in vroeger jaren een toiletartikel, dat niet zulke algemeens bekendheid had en waarvan het gebruik in de 17de en 18 eeuw nog zeer zeldzaam was. Uit „The Toilet of Flora" een bekend boekje, dat in 1779 verscheen en een aantal voorschriften bevat voor dames, haalt het „Pharm Wbl." aan, hoe wordt aanbe volen de tanden te reinigen met een linnen lapje, een stukje kotaal of een stuk zoethout, dat in tweeën ge spleten is, welke artikelen volgens den schrijver verre te verkiezen zjjn boven het gebruik van borstels. In de Engelsche vertaling van Lemery's „Curiosa" van 1711 wordt ook een enkele maal over tandborstels gesproken de schrijver beveelt echter aan by voorkeur de tanden alleen met het poeder te wryven. Hoe zeldzaam de tandborstel in de 17de eeuw was, biykt uit Verney's Mémoires, waarin voorkomt, hoe een Engelsch vriend aan Sir Ralph Verney vraagt, in Parys te informeeren naar de kleine borsteltjes, waarmede men tanden reinigt, van welke opdracht Hy zich blijkbaar goed gekweten heeft, want verderop vindt men een dankbetuiging van dr. Kirton, voor de geschonken tand borstels. Ook komt op een Londensehe lyst van 1656 een Turksche tandborstel voor, die vermoedelijk bestand uit een vezelachtig stuk hout, zooals nog wel voor dit doel in Oostersche landen gebruikt wordt. EEN DROEVE DAAD. Een droef tooneel heeft zich Donderdagavond te Parijs op de Nieuwe Brug afgespeeld. Tegen halftien kwam er in de volte der voorbijgangers 'n man aan. wandelen met een allerliefst klein meisje aan de hand Midden op de brug bleef de man, die? er uitzag naar een veertiger, staan, nam het kind in zijn armen, kuste het lang en innig en wierp het toen over de leun.ing in de Seine. Onmiddellijk daarop stortte de man zichzelf in den stroom. Even zag men hem wor stelen in de golven, toen verdween hij. Laat in den avond zijn de beide lijken opgehaald. De man, die zijn dochtertje in de Seine geworpen heeft, want 't kind was inderdaad zijn dochtertje, heette Delcher, een ziekenverpleger. Hij was een ongelukkig man, die in onmin leefde met zijn vrouw, van wie hij bezig was te scheiden. Ook maakte hij misbruik van drank. Er wordt gezegd, dat hij, om zich op zijn vrouw te wreken, hun dochtertje gedood heeft EEN „KNAPPE JONGEN". Amerikaansche dagbladen vertellen de volgende lief desgeschiedenis, die weer eens de waaide van een knap voorkomen bewyst. Een zekere jonge chauffeur, John Geraghty geheeten, van arme afkomst, maar een „handsome fellow", be zorgde een paar jaar geleden by een ryken Amerikaan, French te Newport, 'n nieuwe automobiel, die voor de jongedochter dier familie was bestemd. Miss Julia French do bewuste jongedochter, vond behagen in dat geschenk van haar papa, maar nog meer in den jongen man, die het bracht. In trouwe, zij werd subiet tot overdeooren op hem verliefd en begeerde hem te trouwen. Doch Jack was arm, en zy ryk. Zy verschilden iets in leeftyd, maar nog meer in opvoeding. Papa French moest dus niets van die liefde hebben, vond ze maar een gril zijner dochter, en zeide haar: „Malle meid, gy kunt een veel betere party trouwen. Misschien komt er nog een Engelsch edelman uw hand vragen." I don 't care for all English lords, I want Jack, the chauffeur." Zy was echter nog geen achttien jaar en kon hem dus niet zonder ouderlijke toestemming huwen. Maar haar liefde was van graniet, tegen „de hand des tyds" bestand en tegen een paar jaar wachten. Heimelijk werden minnebriefjes gewisseld, om het vuur des harten blakend te houden. En niet zoodra was miss Julia achttien jaar geworden, of papa French vond zyn doch ter op het hazenpad, 'spoorloos verdwenen. Zy was er met Jack vandoor gegaaD, en heimelyk in het huwe- lijksechuitje gestapt. Amerikaansche reporters gingen op zoek, en vonden het jonge paar te Springfield. Miss, in de schamele woning eener tante van Jack leven. Zy verklaarde in den zevenden hemel te zijn, volmaakt gelukkig met Jack, en er niet aan denkende, hem te verlaten, om naar haar ryke omgeving terug te keeren. De weelde verdroot haar maar, rijke Dons Juan vond zy onuit staanbaar. Jack quite another fellow en so handsome as handsome can be. „Maar, miss FrenchI beg your pardon, mistress Geraghty", zeide een reporter, uw papa wil u door de politie terug laten halen en Jack vervolgen, omdat hy u ontvoerde". „Jack mij ontvoerd?" riep Julia. „De waarheid is, dat ik hèm ontvoerde. En vertel maar aan iedereen, dat hy min oogappel is". Kortom, handsome Jack deed door dit huwelijk een good stroko business. Want papa French zal daarin wel moeten berusten, tenzij zyn dochter toch nog van gedachten gaaf veranderen. Jack kreeg, vanwege de reclame deze liefdesgeschienis, al verEchillendo mcoie betrekkingen aangeboden, maar wees ze allemaal af. Hy gaat zelf een zaakje oprichten, met zyn Julia als vennoot. En zyn knap uiterlijk, dat hem haar als vrouw bezorgde, zal hem ook wel krediet verstrekken. Besides, papa French is ryk. DE SPOORWEGSTAKING IN ENGELAND. Het groote nieuws was wel: DE STAKING IS OP GEHEVEN. Nauwelijks begonnen; nog niet algemeen geworden maar toch reeds groote verwarring stichtende, is deze monster-staking in haar begin gesmoord, door de kracht dadig en beleidvolle tusschenkomst der Regeering, die ten slotte, na vele conferenties en langdurige bespro kingen, er dan in geslaagd is, -de spoorwegmaat schappijen en de vakvoreenigingen voor nader overleg tot elkaar te brengen. Op de volgende voorwaarden is men tot overeenstem ming gekomende staking zal dadelijk worden opge heven, de arbeidersleiders zullen alle pogingen in het werk stellen om de stakers te bewegen, dadelijk het werk te hervatten; alle by het geschil betrokken be ambten en werklieden zullen door de maatschappijen weder in dienst worden genomen, zonder op eenigerlei wijze te worden gestraft. Er zal een commissie van onderzoek worden benoemd, om de beslechting van ge schillen te overwegen, bestaande uit twee vertegen woordigers van do directies en twee van de werklieden, met een onpartydigen voorzitter, welke commissie zoo spoedig mogelyk aan het werk zal gaar. Beide partijen hebben do verzekering gegeven, dat zy de conclusies van de commissie zullen aanvaarden. De regeering heeft de verzekering gegeven aan de spoor wegmaatschappijen, dat zy in de eerstvolgende zitting een wetsontwerp zal indienen, om een verhooging der tarieven te vergemakkelijken, wanneer de exploitatie kosten mochten toenemen, tengevolge van de verbete ring van den toestand van het personeel. LONDEN, 21 Augustus. De spoorwegmannen hervatten over 't algemeen kalm hun werk. Aan de meeste Londensehe stations verwacht men, dat heden de dienst weer normaal zal zyn, maar in verschillende centra in de provincie zyn moeilijkheden gerezen, met name te Manchester, waar in oen vergadering van spoorweg mannen een motie ten gunste van de hervatting van het werk werd verworpen. Er heerscht nog misverstand by de „North-Eastern" spoorwegmaatschappij, welke de vakvoreenigingen reeds lang geleden erkende en geen deel nam aan de schikking van 1937. Deze maatschappij beschouwt de staking daarom als volkomen onrecht matig en wil de werklieden alleen „voor zoover noodig" terugnemen. Dit veroorzaakt misnoegen onder de arbeiders. De lyn wordt nog door troepen bewaakt. Ongeregeldheden, meest veroorzaakt door gepeupel, worden nog steeds uit de provincie gemeld. Gisteravond laat hebben de stakers te Llanelly ver schillende daden van plundering en brandstichting be> dreven. Zy staken een goederenloods bij het spoorweg station in brandeen ontploffing ontstond, waardoor 10 personen werden gedood, en velen gewond. De politie chargeerde met den stok, de soldaten met de bajonet, waardoor vele betoogers gewond werden. LONDEN, 20 Augustus. Het departement van oorlog heeft bevel gegeven, dat alle troepen zoo spoedig als doenlijk is, naar hun garnizoenen zullen worden terug gezonden. LIVERPOOL, 20 Aug. In een hedenavond gehouden vergadering van het stakingscomité werd besloten alle zeelieden, havenarbeiders, voerlieden, stewards en andere categorieën van welke het comité do leiding heeft, last te geven morgen niet aan het werk te gaan in afwach ting van het resultaat der onderhandelingen met de reeders. Dit besluit betreft ongeveer 60.000 man. EEN NIEUW GEMEENTELIJK BADHUIS. De gemeente New-York heeft op Coney Island een prachtig badhuis doen oprichten, waar voor 6000 men schen gelijktijdig gelegenheid is om een bad te ne men; dagelijks wordt op 35000 baders gerekend. Het dak zal tot een rustoord voor zwakke moeders en kinderen worden ingericht. DE GENUMMERDE KONINGSDOCHTERS. De latere levensjaren van de dochters van Lodewijk XV zyn vrij wel bekend, maar over hun jeugd is tot heden weinig publiek geworden. Deze leemte in de ge schiedenis wordt aangevuld door een werk, dat de bekende Franeche schryver, Markies de Ségur, pas heeft gepubliceerd. Mesdames de Franco, gelyk de dochters van Lodewyk XV genoemd moesten worden, hebben een merkwaar dige jeugd gehad. In hun eerste levensjaren hadden zy, daar zy niet gedoopt waren geworden, niet eens behoor lijke namen, maar werden aangeduid, en één van hen hen, Madame Sixième, werd eerst op haar sterfbed met den naam Félicitas gedoopt. Van hun geboorte af hadden deze koningsdochters te lyden onder hun lioogen rang, daar zij voortdurend door de stijve hof etikette werden geplaagd. Eiken morgen moesten zy hunne moeders begroeten, waarbij zij gevolgd werden door een sleep van veertig hofdames. De koning behandelde hen hoogst stiefvaderlyk. Vyf van zyn zeven dochters worden in hun jeugd uit zuinigheid letterlijk van het hof verbannen, en in het klooster Fontevrault, tachtig mijlen van Yersailles (een heele afstand in dien tijd I) opgeborgen. Die zuinigheidsredenen waren overi-1 gens geen praatje, want feitelijk werd hierdoor 80O.C00 francs in 't jaar bespaard. De twee oudsten, Madame J Première en Madame Seconde, bleven in Versailles. Toen de vyf prinsesjes uit deze verbanning terug kwamen, scheen het vadergevoel in den Koning te ontwaken. Af en toe liet hy hen in zyn vertrek komen, waar hy met hen speelde; hy gaf hun kluchtige I bynamen, byv. Adelaïde: Torche; Victoire: Coche; Sophie: Graille en Louise: Chiffe. Het ingrijpen van Pompadour maakte echter aan die korte kindervreugd j spoedig een einde. De KoniDgin Maria Lescinska bekommerde zich in 't geheel niet om haar dochters. I Het was haar al te veel, wanneer zy eiken dag eenmaal kwamen om haar de hand te kussen. Die „eeuwige bezoeken vermoeiden haar". De koninklijke opvoeding van de prinsessen was I zonderling. De académicien Harlin behandelde met hen elf deelen wereldgeschiedenis, een lijvige kerkgeschiedenis en een nog lijviger Geschiedenis der [Dichtkunst van hemzelf, bovendien deden ze een beetje aan muziek. Dab hun geest zich daarbij niet gezond ontwikkelen kon, ligt voor de hand. Zy hadden de zonderlingste gedachten en waren geregeld in een zwaarmoedige stemming. Tot uitspanning speelden zy treurmarechen cf zongen doodenmissen, en als hun broer de liauphin, by hen was, praatten ze over lykplechtigheden. Hun jeugd bood weinig lichtpunten aan. De dood van een der prinsessen, Henriëtte, scheen de aanleiding te zullen worden van een toenadering tusschen vader en kinderen de Koning verordende, dat hy dagelyksch in de kamer van de oudste, Adelaïdo, de middagkoifie zou gebruiken. Dat ging dan als volgt in zyn werk. Hy liet Adelaïde roepen, die de volgende zuster scheldedeze schelde aan No. 3, Victoire; Victoire aan Sopbie, en Sophie aan Louise. Als Louise dan kwam, had zy gelegenheid te zien, dat haar vader door de andere deur verdween. Dergelijke pogingen van toenadering werden later herhaaldeerst na het overlijden van Pompadour, en later na den dood van de "Koningin, maar een werkelijk intieme verstandhouding te verkrijgen mislukte steeds. EEN NACHTELIJKE OVERVAL. In den nacht van Woensdag op Donderdag is in de Belgische gemeente Calcken, een stoutmoedige ban- j dietenstreek gepleegd. In de wijk „Kruisen", zoo verhaalt de „Nieuwe Gazet", woonde de 65-jarige juffrouw Dauwe Zij werd te Calcken door iedereen geacht en heeft den naam nogal een aardig fortuintje te bezitten. Zij leeft van haar rente, gansch alleen, 's Avonds kwam een, buur vrouw bij haar overnachten Donderdagnacht nu, rond 1 uur ,werd juffrouw Dauwe plotseling gewekt. Een man was op haar ka mer. Nauwelijks had deze bemerkt, dat de rentenier ster wakker werd, of hij sprong op haar toe, gewa- pend met een mes. Terwijl de bandiet baar met de eene band de keel toekneep, bracht hij haar met de andere band voortdurend messteken toe iu het ge zicht en in den rechterarm. Weldra lag juffrouw Dauwe in bezwijming, zoodat de indringer dacht, dat zijn slachtoffer dood was. In- tusschen was ook de buurvrouw, die op dezelfde ka- mer sliep, wakker geworden. Nauwelijks had zij om hulp geroepen, of de bandiet vloog op haar toe en een, hevig gevecht greep plaats. Terwijl de werkvrouw i zich moedig verdedigde, riep zij voortdurend om hulp. Daar de dief haar niet doodelijk kon treffen en hij zeker vreesde, dat de kreten der vrouw elk oogen- blik gehoord zouden kunnen worden, vluchtte hij weg, zonder iets te kunnen buit maken. Intusschen kwamen buren toegeloopen. Juffrouw Dauwe is afgrijselijk gekwetst. Haar ge- zicht vormde éen wond. De kwetsuren waren niet al te diep. maar zeer talrijk. Gezien den hoogen leef tijd van het slachtoffer, denkt men, dat zij niet in het leven zal blijven. De werkvrouw is gekwetst aan, de hand; haar won den zijn niet doodelijk. Zij heeft een zeer trouwe beschrijving kunnen geven van den bandiet. Haar meesteres herinnert zich niets meer van het voorge vallene. Ziehier, hoe de dader de woning is binnengedron gen. Hij is op het dak van het huis geklommen, heeft er eenige pannen afgenomen en is door deze opening op den zolder gekomen, vanwaar hij de trap is af gegaan, recht naar de slaapkamer van juffrouw Dau we. Op den zolder heeft men het wapen der misdaad teruggevonden. Het is een oude lierenaar, zonder snee een wapen, waarmee men, onmogelijk een potlood zou kunnen slijpen. Dank zij deze omstandigheid zijn de twee slachtoffers niet vermoord Uit de omstandigheden blijkt, dat men hier met geen gewonen dief te doen heeft gehad. De politie is van oordeel, dat de indringer een vagebond moet zijn. Ook is men reeds op het spoor van den dader. COMPLIMENT. De oude heer Van Berkesteyn is in alle opzichten! een man van den ouden stempel1. Hij heeft een hevir gen afkeer van wat hij „moderne fratsen" noemt, en hij is niet gewoon zijn meening onder stoelen of ban ken te steken. Onlangs kwam hij in een gezelschap, waarin zich eenige jongelui bevonden, die. naar do laatste Parijscho mode, snor noch baard droegen; elk spoor van haargroei hadden zij zorgvuldig laten ver wijderen. l>e oude heer herkende de gladgeschoren melkmuilen ternauwernood. Zich nijdig van de jonge lui afwendende, zegt hij opeens tot <le gastvrouw, wier bovenlip door een zacht dons wordt beschaduwd„Me vrouw. u is de eenige man in dit gezelschap." Nagekomen Berichten. WIERINGEN. Na afloop der morgengodBdienstoefenlng werd jl. Zondag tot diaken der Doopsgezinde gemeente we gens overlijden van den heer D. S. Klein, gekozen do heer C. de Wit Cz. te Gest. St. Maartensurng. Uitslag van de gehouden aanbesteding door de Di rectie der Stoomzuivelfabriek De Eensgezindheid te S:. Maartensbrug van het vervoeren dor melk, wei en karnemelk. Ingeschreven werd door onderstaande per sonen als volgt: Voor den Belkmerweg: K. Doorn, Sr. 13,5, P. Del- ver 15 en J. Krijgsman 21 cent per 100 kilogram. Ruigenweg: J. Louw 15, C. Kuit 16 en J. Krijgs man 21 cent per 100 kilogram. Groote Sloot: N. de Heer 9, D. de Haan 10, L. en C. Schrijver 12.5, P. Kossen en F. Hoppe 13 ea Gcbr. Doorn 18,5 cent per 100 kilogram. De gunning is aangehouden. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van 22 Augustus.. K. Nielen, Uitgeest, huisvredebreuk: 2 weken gev. W. J. J. van Zwol, Wormerveer, verzet: 2 maan den gev. A. Sikkes, Wormerveer, verzet: 6 weken gev. A. Spel, Hoorn, dierenmishandeling: 1 week gev. D. Nanne, Heerhugowaard, bedelarij: 3 dagen hech tenis. ZUTDSCHARWOUDE. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school ta Zuldscharwoude is benoemd de heer C. Hartog, tij delijk werkzaam te Noordscharwoude. DURE GROENTEN. Zulke hooge prijzen als thans aan de Broeker markt voor verschillende groenten worden besteed heeft nog niemand gekend. Vandaag werd witte kool ver kocht voor ongeveer f 31 per 100 stuks, bloemkool voor f 20. Ook wortelen zijn heel hoog in prijs. Da oorzaak van deze hooge prijzen wordt gezocht in 't groote gebrek aan, groente, dat overal heerscht. Dat ook de winterkool en uien per snees zoo duur wor den verkocht, vindt zijn grond hierin, dat men zeker is van de verwachting, dat genoemd gebrek zich zal blijven doen gevoelen, zoodat ook gedurende den a.s. winter enorm hooge prijzen, zullen worden be steed. Er wordt tegenwoordig heel wat ge- en ver kocht, in de hoop, er een aardig duitje mee te ver dienen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 1719 Aug. 1911. Geboren: Engelfe, dochter van Dirk Schoen en Antje de Vries. Ondertrouwd: Gerardus van Schalk, landman, 40 jaar, en Geertruida Hurkmans, zonder beroep, 26 jaar, beiden, te Zijpe. Plaatselijk Nieuws. UIENZAAD. Naar aanleiding der gedeeltelijke mislukking der Zil- veruienteelt in het Waarland, die aan bastaardzaad wordt toegeschreven, deelt een bekend tuinier uit onze gemeente, ons het volgende mede: Ik teel sedert jaren stroogele uien van eigen zaad. Telken jare worden eenige van de beste en zuiverste uien uitgezocht voor de zaadtoelt. Tot heden waren de uitkomsten uitstekend, het zaad van de stroogele plan ters bracht een zuiver stroogele oogst op. Dit jaar had eene vreemde afwyking plaats. In plaats van uitsluitend stroogele, bestond ongeveer de helft van de opbrengst uit bloedroode uien. Vanwaar deze verbastering? Hebben wy hier met een sprong in de natuur te doen, tot het scheppen van eene nieuwe soort, of is dit verschijnsel een gevolg van de buitengewone warmte? Indien dit laatste zoo is, zou dan de verbastering in het Waarland daar ook geen gevolg van kunnen zyn Komt misschien ook «rsrens ander* het verschijnsel voor? OP DE VOORDRACHT De h««r S. van der Maaten. vroeger alhier, staat op de voordracht voor Directeur der gasfabriek te Middel- harnis— Soramelsdijk. CENTRALE VRIJZINNIGE KIESVEREEXIGING. Zondagmiddag vergaderde bij den heer J. Vader Az. de Centrale Vrijzinnige Kiesvereeniging voor de ver kiezing van leden van Prov. Staten in 't Kiesdistrict Schagen. Vertegenwoordigd waren de Kiesvereenigingen te Wieringerwaard, Heerhugowaard, SchoorI, Schagen Oude Niedorp, Zuid-Zijpe, Sint Pankras en Winkel. Afwezig waren: Barsingerhorn, Wieringen, War- menhuizen, Harenkarspel, Anna Paulowna, Kolhorn. Medegedeeld werd dat veertien kiesvereenigingen (hiervoren, genoemd) waren aangesloten. Niet toege treden waren Koedijk, Vrijzinnig-Dem. „Kolhorn", Callantsoog en Noord-Zijpe. Nadat de notulen van de oprichtingsvergadering dd. 8 Juni waren gelezen en goedgekeurd, ging de ver gadering over tot de verkiezing van een definitief da- gelijksch bestuur. Gekozen werden tot: len Voorzitter de heer D. Sleutel Dz. te Wierin gerwaard; 2en, Voorzitter de heer K. Breebaart Jz. te Winkel; len Secretaris de heer Ds. J Kooiman te Barsingerhorn (nadat achtereenvolgens de heer J. Akkerman te Hugowaard en T. Engel te St. Pan kras hadden bedankt); 2en Secretaris de heer A. Wonder Pz. te Oude Niedorp; Penningmeester de hr. A. J. Peeck te Schoort. Vervolgens werd de rooster van aftreding opge maakt. Nadat nog overeengekomen was, niet meer op Zon dag te vergaderen, sloot de Voorzitter de heer Sleu- tel de vergadering. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 2022 Aug. 1911. Geboren: Louisa Anna, dochter van Joseph de Jongih en van, Maria Catharina, Roucourt. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden zwarte heerendas. Advertentie n. Gevraagd: een flinke bij A. VISSER, Hotel en Stalhouderij, Schagen. te koop, mooie gewortelde aardbeiplan ten, Laxton-Noble en President Rooao- velt (vroege) voor billijken prijs, bij G. KEPPEL Rz., tuinier, Anna Pau lowna. Te koopeen bij L. BAKKER, Poolland, Barsingerh Terovername aangeboden wegens hoogen leeftijd, op een wel varend dorp in Noord-HoFand, Flinke winkel met woning, daarnaast schuur en grooten tuin, aan vaarwater gelegen. Zeer geschikt om er grutterij of iets andera aan te verbinden. Huur prijs billijk. Brieven fr. onder No. 40 aan JDuinher'3 Adv-Bureau, Helder. Te koop: met toebehooren, bij G. VAN BODE GRAVEN, Valkkoog. Verloren: inheudende 2 bankbiljetten van f 10 en eenig kleingeld. De eerlijke vinder kan op een goede belooning rekenen. Terug te bezorgen bij P. MAARS, Cafó „Spoorzicht", Schagen. Wordt gevraagd, een in klein gezin, liefst boven de 30 jaar, bij P. Schrijver, BrandstofFenhandelaar, St. Maarten. Te koop Voor Levensverz. Mij. wordt gevraagd iemand die zich wenacht te belasten met het innen der premiën in een klein be staand agentschap, en tevens genegen is, dit door het aanbrengen van nieuwe leden uit te breiden. Br. lett. W. 52. Alg. Adv. Bur. ROUMA Go., Amsterdam. hoekhuis, nette stand, veel worstdebiet. Ook voor uitbreiding geschikt AdresJ. H ZANDKUIL, Lodewijk Tripstraat, 16 Amsterdam. Direct gevraagd Bekwame Timmerlieden, bij J. VEUGER Hz. St. Maartensbrug. Zij die genegen zijn 4 a 5 koeien om de melk te geven tegen nader overeen te komen condities, vervoege zich met tr. br onder letter Z Z, aan 't bureau van dit blad. 50 cent nep Lot, II voor 5 gulden, A. v. Twuijver, Schagen. Te koop: te bevragen bij Jb. MOOIJ Tz., Callants oog.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3