Nimis- Mmitnic- LiiiMlii Donderdag 24 Augustus 191J. 55ste Jaargang. No. 4973. CHAËE! (101111 Dit nummer beslaat uit één blad. Anondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van, Dinsdag 22 Aug. 1911 VAN EEN VARENSGEZEL. Een zwervende varensgezel, nog in het best van zijn leven, presenteerde zich heden het eerst voor de rechtbank. Hij moest zich verantwoorden omdat hij op den 2 5sten Juli zich in de pastorie bij den pre dikant Groot op onbeschaamde wijze had aangesteld. Aan niet minder dan inbraak heeft hij zich toen schul dig gemaakt en zich daarna door een raajn toegang tot de stille rustige woning verschaft. Een onder het raam staand, doch seeuurheidshalve afgesloten horretje was voor den ondernemenden gast volstrekt geen beletsel. Hij was in een ommezientje binnen, kaapte wat waschgerei, als een waschkom, schotel en zeepbakje en stapte weer op. "Buiten gekomen het was al dik 8 uur maakte mijnheer nog een wandelingetje een straatje om. Bij deze gelegenheid ontmoette hij echter, niet bepaald tot zijn onverdeelde vreugde den gemeente veldwachter Willem Hoograad, die bemerkte dat sin jeur met eenigen buit was beladen en hem inrekende. Gert kwam in 't huis van bewaring terecht, waaruit hij hedenmorgen goed verzorgd te voorschijn werd gehaald. Hij zal er wel even van hebben opgekeken, dat de O. v. J. eventjes 6 maagden gevangenisstraf tegen hem eischte. Zijn verdediger, mr. Offers, maakte zich niet druk en verklaarde zich geheel aan te kunnen sluiten hij het oordeel der rechtbank. BEDELARIJ. Piet Windt, een bedelaar van professie, reeds bij de zestig, was eveneens gedetineerd. Hij is een grond werker, die den 25sten Juli jl. in Limmen liep te bedelen en bij die gelegenheid door den gemeente veldwachter P B. Annaert werd opgemerkt en inge pikt. De O. v. J. eischte 3 dagen hechtenis en drie jaar rijkswerkinrichting tegen hem. EVENEENS BEDELARIJ. Volgt J. H. Hïlster, een los werkman zonder vaste woonplaats, diie eveneens Limmen had uitgekozen als terrein voor zijn bedelaarstoeren. Maar ook hij bleef niet onopgemerkt, toen hij zijne handen uitstrekte om giften to ontvangen, o. a. van Jansje Bakker en Engeltje Valkering, aardige Limmer huisvrouwtjes. Annaert rekende ook hem volgens de regels der kunst wat netjes in en de heer Officier was heden zoo vrij, om tegen Hilster 2 maal 12 dagen hechtenis te eischen. EEN TESSELSCHE OORLOG. Cornelis Zegel is al een ouwe Pruis, eigenlijk een Tesselaar. Daar op dat groote Noordhollandsche eiland is het ook alles lang geen pais en vree onder de menschen. Vooral de oudjes van dagen kunnen 't daar heel slecht samen vinden. Dat bewezen vriend Zegel en de ouwe 76-jarige Willem Burger dezer dagen op Oostereind, waar ze geducht slaags raak ten. Burger werd zoo toegetakeld, dat hij meende met goed gevolg een aanklacht tegen den ander te kunnen instellen. Deze vond dan ook plaats, doch veel effect sorteerde zij niet voor den goeden ouden Willem, daar de* heer Officier, het ten laste gelegde niet vol doende bewezen achtende, vrijspraak voor Zegel vroeg. EEN GEWICHTIG GEVAL. Dirk Sdhumaker ,mede van Texel, joeg den 2Oen der vorige maand den gemeenteveldwachter Johannes Cornelis van de Poll, die kalm langs 's heeren wegen fietste, een niet geringen schrik aan, door hem per stoom fiets nogal tamelijk snel en liefst zonder be hoorlijk en tijdig te waarschuwen, achterop en voor bij te rijden en dan plots krachtig te toeteren. Voor welk gevalletje, dat juist op 1* April plaats vond, Dirk zich te gelegener tijd voor den Helderschen Kanton rechter heeft moeten verantwoorden, die hem echter vrijsprak. Hierop ging de Ambtenaar van t Openhaar Minis terie in hooger beroep. De O. v. J. achtte intusséhen het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak voor Dirk. DRONKENSCHAP. Piet Rijs van Uitgeest, die al meer veroordeelingen achter den rug heeft, moest terechtstaan voor den Kantonrechter wegens dronkenschap bij herhaling. Deze eischte tegen Piet 3 dagen hechtenis en een jaar opzending naar 'n rijkswerkinrichting. Maar Piet teekende dapper verzet aan. In spijt daarvan echter vroeg de O. v. J. bevestiging van het vonnis. EEN TE GROOTEN MOND. Jan Bakker komt ook van Uitgeest en is ook wel eens meer veroordeeld. Hij schold den 26 Juni jl. den gemeenteveldwachter aldaar, Dirk Schouten ge naamd, uit en geen beetje ook. Dat liet de beleedigde ambtenaar ziich niet welgevallen. Hij maakte er werk van en thans werd tegen Bakker, die arbeider is van beroep, 1 maand gevangenisstraf geëischt. HERHAALDE DRONKENSCHAP. Piet Borst, een koopman uit Schagen, had zich in hooger beroep te verantwoorden wegens den staat van dronkenschap, waarin hij zich aldaar onlangs op den openbaren weg bevond, bij welke gelegenheid hij door agent Abma werd ingerekend, waarna de Kan tonrechter aan Piet 3 dagen brommen en 1 jaar rijks werkinrichting als straf had opgelegd. Piet had nu een mooie gelegenheid om eens te pra ten en daarvan maakte hij vlijtig gebruik, door te beweren dat ze hem In Schagen altijd maar moesten hebben... dat de een wel een koe kan stelen en de ander niet over 't hek mag zien. Maar overigens gaf zijn hooger beroep onzen Piet ook al niet veel, daar de heer Officier bevestiging van Piet's vonnis vor derde. BELEEDIGING. Arie Lover uit Alkmaar beleedigde aldaar den po litieagent Van den Broek, wat deze zich niet zoo maar liet welgevallen. Arie ondervond de schadelijke gevolgen van zoo'n grapje thans al gauw. daar de O. v. J. niet draalde tegen hem wegens beleediging des dienstdoenden amb tenaars 14 dagen hechtenis te eischen. OP STELTEN. Klaas Boontjes van Anna Paulowna manoeuvreerde aldaar den 26sten Juni jl.. nogal opvallend met een paar stelten, waarmee hij op dat oogenblik door bij zondere omstandigheden, die hun uitwerking blijk baar op hem niet misten, al niet veel meer kon doen, dan wat zwaaien en slingeren. De veldwachter C. Har- tog, die hem met zijn rare kunsten in de gaten had, wou hem voor eigen veiligheid naar beter oorden brengen, doch ondervond daarbij van de zijde van Klaas zoo'n hevig verzet, dat hij vriend Boontjes des wege verbaliseerde. De O. v. J. vroeg echter heden vrijspraak en nietigverklaring der dagvaarding. NOG IETS DERGELIJKS. De elfde en laatste zaak betrof den Helderschen boerenknecht M. E. van den Nieuwengiesen, die zich op 26 Juni jl. onder den indruk op straat bevond en zich bij zijn transport naar de ontnuchteringsaparte- menten geweldig tegen zijn geleider, den rijksveldwacl ter M. Eelman verzette. De O. v. J. eischte een week gevangenisstraf deswege tegen den wederspannlge. A.s. Dinsdag geen zitting. In de zaken der 3 gedetineerden a.s. Donderdag uitspraken. De rest heden over 14 dagen. De heer Plevier meent, dat het uurwerk hier in en Leguit als leden van den Raad voor het le kies- Heerhugowaard f 450 heeft gekost. district; Do Wit en Van den Bosch als idem voor Voorzitter wijst echter ook nog op den slechten het 2e.; en mr. Dorbeck, Thomsen en Den Boosterd toestand van den toren te Veenhuizen, die uitwijkt, als Idem van het 3e kiesdistrict. De gemeente-opzichter beweerde, dat 6 8 jaren Daarna werden, alle zonder beraadslaging en stem- geleden besloten is, ankers aan te brengen tegen ming, vastgesteld verschillende rekeningen on begroo- het uitwijken van den toren en meende, dat dit ge- tingen van aan het Gemeentebestuur ondergeschikte buerd was. Dat is echter niet zoo. De kosten ervan administratiën, o. m. de rekening van de gasfabriek, zouden f 100 bedragen. Voorzitter zou gaarne eerst dienst 1910, in ontvang op f 261647.21, in uitgaaf op met den toren goed klaar willen zijn, voor met het I 211153.28, batig slot f 50493.93 en de begrooting uurwerk aan te vangen. dier fabriek, dienst 1912, in, ontvang en uitgaaf op De heer Appel vindt, dat de toren leelijk gebar- f 249562, met een uitkeering aan de gemeente van sten is. ,f 41520, berekend naar 34600 M. buizenleiding n Voorzitter zegt, dat zoowel de timmerman Smit als f 1-20 per strekkenden Meter; de begrooting der Gc- Binnenlandsch Nieuws. GEMEENTERAAD HEERHUGOWAARD. Vergadering van den raad der gemeente Heerhugo- waarr*, gehouden op Woensdag 23 Augustus 1911, des namiddags 2 uur. Voorzitter burgemeester Van Slooten. Afwezig de heer De Boer. Bij de opening der vergadering met het gebruikelijke welkom, zegt voorzitter: We zien thans in ons midden onzen nieuwen colleg3, den heer Pool, die ter vervanging van wijlen den hoer P. Wonder Az is gekozen. Ik spreek de hoop uit, dat we met hem even ganoegelyk mogen samenwerken, als we dat met zijn voorganger mochten doen. De hoer Pool legt vervolgens de vereischte eeden af en neemt zitting, na algemeene felicitatie. De notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. Voorzitter leest de ingekomen Koninklijke goedkeu ring op de benoeming van den heer W. v. Slooten, tot secretaris dezer gemeente. Hierna volgt beëediging en felicitatie. Ingekomen is de bekende afscheidemissive van Mr. G. v. Tjenhoven als commissaris dor Koningin. Voorzitter vermeent aller tolk te züd, indien hij ver klaart, met leedwezen dit ontslag te hooren.Spr. wenscht Z.Ec. toe, Dog geruimen tjjd van de hem wachtende rust te mogen genieten. Volgen van Ged. Staten ingekomen goedkeuringen op de suppletoire begrooting dienst 1911, besluit tot beta ling uit onvoorziene uitgaven en besluit tot af- en over schrijving. Bericht is ingekomen van den rijksontvanger uit Schermerhorn, dat by aan den gemeenteontvanger f 558 86 ter hand stelde. De den 4en April j 1. vastge stelde Verordening en Keur voor den polder Heeihugo- waard is mede goedgekeurd van Ged. Staten terugge komen. Een en ander voor kennisgeving aangenomen. Mej. E v. d Lippe, wed. Kaaij, vraagt wegens vertrek uit de gemeente, 5 maanden afschrijving Hoofdelyken Omslag. Wordt toegestaan. Volgt een circulaire en-een aanvraag om geldelyken steun van 't bestuur van 't algemeen tehuis ten dienst van militairen in den Helder, benevens een verslag over den toestand der vereeniging over 1911. Uit een en ander blykt, dat er reeds twee tehuizen zijn en wel voor Roomsch-Katholieken en Orthodox- Protestanten maar andersdenkenden maken de meer derheid uit en een „algemeen tehuis" bleek een behoefte te zijn. Nu is in een gewoon gebouwtje de zaak wel alreeds op touw gezet, maar de beschikking over een heel wat meer ruimte biedende inrichting is stellig en zeker een groote noodzakelijkheid. Tot stichting daarvan is echter geld noodig en eene bijdrage in eens in de oprichtingskosten is dan ook wat hier wordt gevraagd. De heer Van der Oord bestrijdt de in de voorgelezen geschriften neergelegde meening, dat de bestaande twee tehuizen zoo eenzijdig zy'n en bevond by een onlangs daar gebracht bezoek, dat er toch bladen van allerlei richting in ruime mate op de leestafel waren te vinden. De heeren zijn het er allen over eens dat deze in richtingen eene goede strekking hebben. De heer Pool stelt de vraag, als allen het nn over de goede strekking eens zy'n, of er dan iets tegen is om eene bijdrage te geven. Voorzitter vindt 't nu niet zoo bepaald noodig om te steunen en stelt voorvoor kennisgeving aannemen. Allen voor. Een paar reclames Hoofdelijken Omslag worden uitgesteld tot straks. Van 't Provinciaal Bestuur van Noordholland is een schrijven ingekomen, handelende over de aanvragen door 't Hoofdbestuur en afdeelingen der Westfriescho vakvereeuiging om subsidie aan gemeentebesturen, welke aanvragen niet altijd ten volle worden bevredigd, 't Provinciaal bestuur zou gaarno wèl altijd de aan vragen tot de daarin aangegeven bijdragen willen zien bevredigd. De Provinciale bijdragen toch worden niet hooger ge daan dan het gezamenlijk bedrag der gemeentelijke by dragen. Gaarne zal het Provinciaal bestuur in deze richting medewerking en steun tegemoet zien. De heer Plevier wijst er by de bespreking op, dat by de behandeling der aanvrage van de afdeeling Hensbroek om f 10 subsidie, besloten is f f» te geven. Als 't goed werkte zou altyd meer kunnen worden gegeven. Voorzitter vestigt er de aandacht op, dat de Provin ciale bijdrage afhankelijk is van 't totaal der gemeente lijke bijdragen, welk totaal zij niet overschrijdt. Had de ambachtsschool uit onze gemeente geene leerlingen en is de subsidie daarvoor ingetrokken en verminderd Hensbroek telt 7 vakvereeniging leerlingen uit onze ge meente. Besloten wordt, het ten opzichte der subsidie aan de Westfriesche vakvereeniging voorloopig te laten zooals het is. Voorzitter brengt in bespreking het torenuurwerk te VeenhuizeD, dat in desolaten toestand verkeert. De heer L Sprnit^ stadsuurwerkmaker te Alkmaar, heeft een onderzoek ingesteld en bevonden dat genoemd uurwerk geheel versleten is, zoodat alle herstel er aan weggeworpen geld zal zy'n. De heer Spruit beveelt zich gaarne aan voor de le *p- ring van een nieuw uurwerk en v. egt er piysopgaaf by Voorzitter vindt de prijsopgaaf eigenlijk we] wat voor bang. want 't h ngt van <Je eer.ten af, of 't gein uren zal. Er aan heel wat kosten mee gepaard De In er flevjer m<ent, dat bet nietttmin zal moetor gebeuren, 't Is een g< meentetoien en er moet een uur werk ip zijn. Voorzitter meldt verder, dat een nieuw uurwerk volgens den heer Spruit f 465 zal kosten, behalve 't bijkomend werk van den timmerman, dat volgens den gemeente-opzichter A. Groot nog een kleine 50 gulden zal zijn. de gemeente-opzichter Groot meenen, dat het met ankers in orde te brengen is. De heer Plevier gevoelt er meer voor den toren geheel en deugdelijk të herstellen, dan te veranke ren, waarvan hij vreest dat het een lapmiddel is en niet meer. En om over betrekkelijk korten tijd weer voor hetzelfde geval te staan, dat vindt spreker niet dienstig, 't Zal wel vrij wat kosten, maar 't is iets dat moet. Voorzitter vindt echter dat we ons aan het advies der deskundigen ook wel dienen te houden. Ten slotte wordt algemeen goedgevonden te ver ankeren. Voorzitter wil wel eens hooren, of men de aanbie ding van den heer Spruit goedvindt om op in te gaan, of dat men andere aanbiedingen wenscht op te vragen. De heer Plevier acht den heer Spruit een zeer so- lied vakman, dien men wel vertrouwen kan. De beslissing omtrent het uurwerk wordt thans nog aangehouden. De ambachtslieden kunnen nu al vast met het verankeren van den toren beginnen. De commissie belast met het nazien der rekening over 1910, bestaande uit de heeren Plevier, De Boer en Schilder, doet thans verslag van hare bevindingen. De rekening is in volkomen orde, rapporteert de heer Plevier. Toch wil spreker over sommige punten wel eenige nadere toelichting, die hem door voorz. wordt verschaft. Goedgevonden wordt om, conform het voor stel van den heer Plevier, nu de heer Met vervalt zondheidscommissie in ontvang en uitgaaf op f 1025. met eene gemeentelijke bijdrage van f 172.69; die der wandelplaatsen en plantsoenen, ln ontvang op f 1170, in uitgaaf op f 10564, alzoo met eene ge meentelijke bijdrage van f 9394; de rekening van het gemeenteslachthuis met een bedrag van f 24896.35%, met een verlies van f 116.67 op de exploitatie. Daarna had de benoeming plaats van vast en tijde lijk onderwijzend personeel aan verschillende inrich tingen van onderwijs. Herbenoemd werd het tijdelijk personeel aan de burgeravondschool en de avondschool voor handwerks lieden. De heeren K. Boot en J. Ott zagen hunne tijdelijke in eene vaste aanstelling veranderd. Het zelfde geschiedde met het personeel van den han del savondcursus; voor de vacature van leeraar in 't Nederlandsch werd met 7 tegen 5 stemmen benoemd de heer P. Stadt, hoofd der school te Wieringerwaard, nr. 2 der aanbeveling. No. 1 was de heer P. Schipper! hoofd der 3e Gemeenteschool. Ook aan de handels dagschool werd het tijdelijk personeel opnieuw voor den cursus 1911/12 benoemd. Voorts werden benoemd tot tijdelijk leeraar in de wiskunde (vacature Dr. Klinkenberg) de heer W. Kaas, leeraar aan de Cadettenschool, en tot vast leer aar in staatsinrichting en staathuishoudkunde de hr. A. Versteege, directeur der school. Voor reeds gedane en nog te doene verbetering aan de boerderij „Oostwijk" werd een crediet ver leend van rond f 1500. De door den heer Mr. Van voor het verrichten van gemeentewërk, den smid der Hoeven aan het gymnasium gedane schenking Van Rustenburg ook eens wat te gunnen. van voorwerpen uit den West-Europeesehen Steentijd De rekening, die 14 dagen ter visie lag zonder dat en. den Romeinschen tijd, werd onder warme instem- bezwaren inkwamen, wordt nu zoo goedgekeurd en vastgesteld en zal bij Ged. Staten worden ingezon den ter goedkeuring. Zij bedraagt in ontvangst de ming der vergadering dankbaar aanvaard. Een adres van de Vereeniging van patroons in het bouwvak, houdende bet verzoek de eventueel te hou- som van f 26467.00%, uitgaaf f 25973.44%, batig den 'aanbestedingen van werken in dier voege të saldo f 493.56. doen houden, dat geen onregelmatigheden of wissel- Val 1 i£rllpfïpn l-nnnan - 5000 „onvoorzien"')- Voorloopig aldus vastgesteld. De gemeentesehuld zal op 1 Januari 1912 f beloopen. Een nadere regeling omtrent de toekenning van pre sentiegeld aan de raadsleden wordt thans nog uitge steld om later te berde te worden gebracht Voorzitter stelt voor f 500 van. de onvoorziene uitgaven af te schrijven en over te schrijven bij de subsidie Algemeen Armbestuur, welk bestuur dit be drag als subsidie zal genieten. Goedgevonden. Voorzitter brengt voorts in herinnering, hoe in ge heime vergadering het huisje van Jb. Koning is be sproken. Met Jaap heeft voorzitter ook bespreking- gehouden. Aanvankelijk wou Koning zijn boeltje aan de gemeente overdoen en dan, dat wist hij, kon hij in een beter huisje wonen voor hetzelfde bedrag als waarvoor hij thans woont. Maar later kreeg Jaap berouw en wou dit niet meer. Met de Gezondheids commissie van Hoorn, die ernstige aanmerkingen op Jaap's woning heeft en tot ontruiming adviseerde, is I gecorrespondeerd en zij vond goed, 6 maanden uit- 1 stel van den termijn van ontruiming te verleenen. Doch een volgende maal, zoo geeft de commissie te kennen, zouden er bezwaren rijzen tegen hernieuw de verlenging. Dus met deze Inwilliging wordt de ontruiming tot 1 November a.s. verdaagd. Heeft ze plaats, dan moet onverwijld in een woning voorzien worden. Dan moeten wij weten, waar we Koning zul len plaatsen. Volgt de begrooting voor het dienstjaar 1912, door j malligheden kunnen voorkomen, zooals zij meent dat B. en W. opgemaakt. Zij sluit in ontvangst en uit- i zich het maken van een hulpwaaggebouw aan dë gaaf op een eindcijfer van f 26060.88 (met f 1597.13 Kaasmarkt hebben voorgedaan, werd. omdat de ver meende onregelmatigheden zich niet hebben voorge daan, voor kennisgeving aangenomen. Aan het bestuur der vereeniging „De Ambachts school voor Alkmaar en Omstreken" werd voor den bouw van een nieuw schoolgebouw in koop afge staan een stuk gemeentegrond, gelegen aan den Ber- ^Z^rt,ese'">ver den Stationsweg, ter grootte van *>zuu m. tegen een prijs van f 2.75 of f 3.25 per M. al naar gelang het bestuur zelf dan wel de ge meente voor de ophooging van het terrein zorg zal dragen. Door verschillende georganiseerde vakvereenigin- gen alhier was een verzoek ingezonden om over te willen gaan tot oprichting van eene gemeentelijke werkloozenverzekering; B. en W. zullen hierop di-n<-r van bericht en raad. Van Ged. Staten was bericht in gekomen der goedkeuring van 's Raads besluit van 26 Juli 11.. houdende verkoop van grond en toeken ning van een rentedragend voorschot uit de gemeente kas ad f 70000 aan de Vereeniging voor Volkshuis vesting „Alkmaar" voor den bouw van een 40-tal werkm answon i ngen De Raad ging na afhandeling der agenda over in eene zitting met gesloten deuren. TOMATEN EX AARDAPPELEN. Mem schrjjft aan de Prov. Gr. CL: We leven in den komkommertijd. In dien tqd worden soms allerlei vreemde zaken opgedischt. Soms zijn ze zoo ongelooflijk, dat men er niet veel De heer Plevier zou er niet voor zijn, Jaap, die waarde aan kan hechten ,maar soms ook hecht men nog iets heeft, dadelijk maar als armlastig aan te er niet veel waarde aan en toch zijn ze waar. Zoo nemen. werd ons dezer dagen toegezonden een plant van Voorzitter verklaart. Jaap Koning te hebben ver- een tomaat, die men met wortel ejn al uit den grond teld dat hij 1 November a.s. de woning moet ontrui- heeft opgetrokken. men. Koning zei, dat dan maar moest gezien worden Aan de bovenaardschè deelen dezer plant zitten vol- hoe het verder moet gaan. groeide en onvolgroeide, ja, zelfs rijpe tomatenvruch- Op de aanvrage om verklaring, welke rerordenin- ten en aan de ondcraardsche deelen komen flink gen thans nog van kracht zijn in deze gemeente uitgegroeide aardappels voor. Hier heeft men dus een wat steeds om de 5 jaren opnieuw moet worden op- wonderplant, die tegelijkertijd aardappelen en toma- gegeven zal worden geantwoord, dat als zoodanig ten voortbrengt, een dubbele opbrengst dus die velen kunnen worden aangemerkt de algemeene politiever- te stade zou konmn :ii dezen tijd nu men uit den ordening en de bouw- en woning-verordening. grond meer dan het gewone wil trekken Voorzitter licht toe, dat het de bedoeling is, de Leest men nu zulk een bericht van een plant die politieverordening nog eenigszins te wijzigen. Allen aardappels en tomaten tegelijk voortbrengt, dan is kunnen zich met een en ander vereenigen. men zoo gauw geneigd dit als een berichtje uit deu "Voorzitter brengt vervolgens ter sprake dat ver- komkommertijd te gelooven en toch is niets meer leden jaar de commissie tot het aanhooren van be- Vaar en duidelijker, dan dit. Wat is nl het a-eva 1 zwaren inzake aanslagen in den Hoofdelijken Omslag:. Men heeft in dit voorjaar op een aardappelplant een bestond uit de heeren De Boer, Plevier, Schilder en tak van een tomaat geënt, zooals onze plant dit dui- henizelven. Daar voorzitter verklaart er nu buiten te delyk laat zien, geschiedde dit door middel van de blijven, stelt hiji voor, die commissie thans te laten znjdelenting.. Tomaat en aardappel zijn nl. na aan bestaan uit de heeren De Boer, Plevier en Schilder, elkaar verwant en zoo was de vergroeiing vrn goed Goedgevonden. gelukt. De wortels van de aardappels hebben de ruwe Aanstonds zullen in comité-generaal nog een paar voedselstoffen uit den grond opgenomen, ze naar bo- reclames Hoofdelyken Omslag worden behandeld. - ven gezonden en door de tomatenbladeren laten ver- De rondvraag levert nieta op, waarna sluiting volgt, werken. Voor een deel is dit bewerkte voedsel afge- ALKMAAR, 23 Angnstns. 1 staan aan tomatenvruchten en voor een. ander deel Er was in den Raad van hedenmiddag een adres naar de reserveplaats, in dit geval de aardappel, ter ingekomen van eenige kunstschilders en andere be- opberging gezonden. Of nu de aardappel ook anders langhehbenden, om uit een oogpunt van stedenschoon, niet over te gaan tot het verpachten van reclamege legenheid tegen den nieuwen, opgetrokken muur aan de zijde van het Waagplein, tegen het kaaspakhuis van den heer Kool. Dat de nieuwe muur ter hoogte van het aangrenzend pakhuis werd opgetrokken was om te voorkomen, dat de heer Kool de gelegenheid zou verkrijgen, neen opnieuw zou verkrijgen om smaak zal zijn, nu haar zetmeelkorreltjes door 'n tomatenblad zijn bewerkt, dat hebben we niet on derzocht. Ons doel was de vreemde geschiedenis van aardappel en tomaat aan éen plant hier mede te deelen. ALS EEN SPELD IX EEN HOOIBERG. Een dief gooide gisteren te Haarlem een ring van een waarde van f 30 in de modderachtige Bakenes- reclame-oppervlakte te kunnen verhuren. Immers bij sergraeht Met baggeren heeft men hem zoowaar g~- dc onteigening van diens pakhuis ter verruiming der i vonden, markt, werd de door de gemeente te betalen schado- I loosstelling niet weinig verhoogd, omdat den heer DOOR EEN TWLST. Kool het verlies van reclamegelegenheid werd toe- Reeds sedert eenigen tijd bestond er oneenigheid gerekend. Daarvoor diende in het vervolg gewaakt tusschen den arbeider J. van den Bos, te Enschedé, en nu meenden B. en W., dat de gemeente van die en de familie zijner vrouw, die in de laatste dagen oppervlakte zelve profijt diende te trekken. j zoo hoog liep, dat B. een revolver kocht. Dinsdag- Over het adres ontspon zich evenwel een debat, avond bevond hij zich in de Allee te Lonneker, nabij dat er toe leidde, dat de tegen 31 Augustus a.s. te de woning zijner schoonouders, en loste eenige scho- houden openbare inschrijving werd uitgesteld en dat ten, zonder evenwel iemand te treffen. Zijn zwager J. B. en W. de zaak opnieuw zullen overwegen, zoo K., wonende te Enschedé, bij de schoonouders ver- nood ig na gepleegd overleg met de adressanten. toevende, greep een oude sabel, begaf zich hiermede Na bnderzoek der geloofsbrieven werd besloten tot naar buiten en sloeg naar een persoon, meenende v. d. toelating van de heeren: De Lange, Portuin, Ringers Bos voor zich te hebben. Hij trof echter den 29-

Schager Courant | 1911 | | pagina 1