hem eouigszins gemakkelijk te maken, sneed ik oen «tuk van den rand van bet neet en bevestigde er «cn plankje onder. Ongelooflijk is hot, hoe druk de oude zwaluwen het hadden mot de vorpleging van hun opgedrongen jong. Des morgeus, reeds lang vóór hunne natuurgenooten en 's avonds, nog lang daarna, waren ze bezig mot het gulzige dier to voeren,, waar bij ik hen uit medelijden ten laatste een handje hielp, door het dier wat. vleeschrestjes, insecten enz. toe te dienen. Eindelijk vloog het. als volwas sen koekoek, de vrije natuur In, nog eenige dagen getrouw gevoerd door zijne pleegouders. Toen ver dween hot. De oude zwaluwen begonnen weldra „sans rancune" hun nest te restaureeren, het wijfje legde er weer eitjes in, en dit keer smaakten ze bet ge noegen hun eigen jongen groot te zien worden, zon- d r te worden gestoord door een, vreemden indrin- Gemengd Nieuws. DE TOESTAND ÏN SPANJE. De waarlijk ernstige gebeurtenissen, welke zich ge durende de laatste dagen op het Iberische schier eiland afspelen, hebben, in de schaduw gesteld door clo Marokko-aangelegenheid en den moord op den Hussischeu premier Stolypin. niet die belangstelling gaande gemaakt, die zij ongetwijfeld verdienen. Zoo als Reuter seinde werd in de verschillende groote «teden en industriecentra van Spanje de algemeene werkstaking geproclameerd, die een bepaald revolu- tionnair karakter droeg en met min of meer ernstige onlusten gepaard ging. De regeering zag zich reeds spoedig genoodzaakt hier en daar den staat van be leg af te kondigen en toen de beweging met on rustbarende snelheid om zloh greep, werd de staat van beleg voor de geheele monarchie geproclameerd. De beweging is, zooals gezegd, geheel en al revolu- tionnair en de middelen waarnaar de werkstakenden grijpen hebben het karakter van die, welke bij een anarchistische revolutie voorkomen. De menigte is aan het plunderen en verwoesten geslagen, huizen en kloosters zijn in brand gestoken, spoorweglijnen en telegraafdraden zijn vernield en de opstandige be weging is zoo hevig en algemeen verspreid, dat de openbare macht in vele plaatsen machteloos tegen over het rebelleerende gepeupel staat. Er gingen zelfs geruchten, dat de opstand ten doel had de mo narchie ten val te brengen. De aanslagen op het gezag en dit is vooral merkwaardig worden •niet geleid door de oude Spaansche republikeinscho partijT die zelfs niets met de geheelo beweging te <Ioeu wil bobben, maar door liet steeds sterker wor dende anarchistische element in Spanje. In de stra ten van Valencia riepen de oproerlingen: „Leve de sociale revolutie en de anarchie! Weg met het ka pitaal!" De omwenteling waarnaar gestreefd wordt, richt zich dus niet direct tegen de monarchie, maar tegen de geheele maatschappij zooals zij thans is ingericht en waarvan de monarchie slechts een on derdeel is. Het is te begrijpen, dat de republikeinen aan een dergelijke omwentelingsbeweging niet willen meedoen. De regoering zal zich, waarschijnlijk gesteund door alle gematigde partijen, moeten opmaken, om met kracht het spooksel der anarchistische revolutie den "kop in te drukken. Het oproerige optreden. Langzamerhand komen uit alle streken van Spanje berichten, die eenigszins een beeld geven van den ernst van den toestand, zoo seint de correspondent van het Berl. Tagebl. te Madrid: Te Sevilla is de Duitsche consul door een volles- hoop aa,nS©vaHen en kon zich pas ruim baan ra aken door met een revolver te dreigen. Politie en gen darmes waren herhaaldelijk genoodzaakt tegen het gepeupel op te treden, waarbij het tot gevechten en aan beide kanten tot verwondingen kwam. Te Va lencia zijn de regimenten in de kazernes geconsig neerd. Het arbeiders-tehuis werd door militairen be zet. De politie hield een huiszoeking Van drie uren in het arbeiders-tehuis te Saragossa, waarbij tal van documenten gevonden zijn, waaruit het bestaan van een omwentelingsplan bleek, dat te Barcelona is uit gewerkt. Te Barcelona duren de arrestaties voort. De politie beweert een plan te hebben ontdekt voor een aan slag op generaal Weyler. Vele van de gearresteerden waren in het bezit van Fransche twintigfrancs-stuk- kem.. In de haven van Coruna liggen verscheidene mailbooten, die tengevolge van de staking geen kolen kunnen laden. Te Badajoz is een Portugeesch revo- lutionnair gevangen genomen, in wiens bezit com- promitteerende stukken zijn gevonden. De politie vervolgt eenige uit Catalonië aangekomen revoluti- onnairen. die tot de algemeene staking hebben aan gespoord. De eerste-minister had Dinsdag een lang durig onderhoud met den Koning, De Koning heeft van zijn voorgenomen reis naar San Sebastiaan, waar op het oogenblik de Koningin nog vertoeft, voorloo- pig afgezien. Het is nog niet mogelijk, een overzicht te verkrijgen in hoeverre aan het bevel tot algemeene staking over het geheele land gehoor is gegeven. Te Madrid zelf waren de zaken, van levensmid delen en; bakkerijen Dinsdag tot den laten avond bui tengewoon bezocht, daar men algemeen verwachtte, dat Woensdag de algemeene staking zou beginnen. Naar den hemel, naar den zonneschijn, naar de weiden en de bosschen, ^aar de dieren en menscheu, die in vrijheid leefden, naar kleur en klank, naar alles wat zich bewoog en groeide, naar alles wat geen koude steen was, geen koude tralies had, had hij verlangd, gesmacht. Een half jaar lang. Dat Hella. die verstandige Helia, hem niet begreep. Medelijden hielp hem toch niet. Ook haar mede lijden kon hem niet helpen! Hij wandelde dien avond en dien nacht overal ron,d. Op de mooie, gladde straten, waar de men- schen lachten en babbelden en ook in het stille, maj estue u ze bosch De si-hiücrend verlichte trams, die hem voorbijreden, ■verblindden hem. Hoe laler 't wend, dos te zeldzamer weiden die ontmoetingen. En nu zalen ook nicl meer luid pratende en lachende troepjes in de wagens, maar innig tegen elkaar gedrukte paartjes. Ilct toeval voerde hem eindelijk een herbergje bin nen, loon het wandelen hem begon tc vervelen. Hij trad binnen, at en dronk en vroeg om een ka mer. Hot van builen zoo eenvoudige café was ,heri toet jes ingericht. De wanden zindelijk, de meubels wit. In den g ooien spiegel op zijn kamer zag Thomas zijn beeltenis niet zonder eenigen schrik. Schoenen en ktoeren zaten dik onder hei stof, haar en baard wa ren verward. Toen hij den volgenden morgen in de kleine iuin- veranda voor het ombijt verscheen, friseh gewasschen en in een net afgeschuierd pak, voelde hij ach weer wat menschcJijker. Alles wat zijn hotelhouder aan cou ranten bezat, moest hij hebben. Ook die, door do andere fusten werden gelezen. Hij vergat daardoor het oarlbij'l. lij las en las. Het openbare geweten was blijkbaar 1103 gerust. Nu volgden de redacteurs der kleinere bladen en hielden zich druk met het geval Bmndt bezig. Hier zeide een dokter zijn meening, daar een advocaat, daar een tem peramentvolle courantier zelf. En zij kwamen allen tot dezelfde slotsom: de jus'.itie had ecu dwaling be gaan en ei en onschuldige was veroordeeld geworden- Waar in 'd'uizend andere gevallen een kleine geldboete het conflict beëindigd had, was hier oen heel men- schenleven verwoest geworden. Het onrechtvaardige dat gewoonlijk dal burcaucraiische gerecht bedreef, trad hier weer hemeltergend duidelijk op don voorgrond; want de gevangmiis.raf trof een welopgevoed, gevoelig man, met duizendmaal' meer hardheid dan ooit in de bedoeling van welken rechter ook, mocht liggen. Alle aanklachten, die zijn hart hadden, bestormd, die zijn toorn hadden ontvlamd, zijn haat hadden g;- De meeste bakkerijen zaten reeds in de vroege mid daguren zonder brood, daar de aanvraag alle aan vragen overtrof, die tot nu toe waren voorgekomen. Een ander berichtgever meldt, dat de algemeene staking slechts volledig zal tot stand komen bij de bouwvakken, waarbij de 30.000 arbeiders allen zuilen staken. Hetzelfde verwacht men van het personeel bij de abattoirs. Onder de arbeiders bij de andere organisaties zijn de meeningen zeer verdeeld, de meeste aarzelen sa men te gaan met anarchisten en revolutionnairen. Do vice-president van den Algemeenen Arbeiders bond Largo Caballero werd gearresteerd, ovenals de penningmeester van deze vereeniging, Joseph Malso, en Pablo Garcia, een der invloedrijkste leden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hadden meer dan 300 arrestaties plaats. Alle verdachte per sonen in de straten werden gefouilleerd en zoo vond de politie tal van messen, revolvers en andere wa penen. De overheid beschikt thans, om de orde op het schiereiland te bewaren, over 98.000 militairen, 22 duizend gendarmen en 14.000 politie-agenten. DE „OLYMPIC" AANGEVAREN. Toon het eerste telegram kwam, gistermiddag laat, met het bericht van de aanvaring van het reu ze ns toom- schip der White Slarliue, liet het zich niet aanzien, dat het betrekkelijk zoo goed aigeloopen zou zijn, als het tweede telegram meldde. Van stranden is gelukkig geen sprake, al is hel ongeluk c>p zichzelf al ernstig genoeg. De averij van die Olympic schijnt zwaar te zijn, en het is aan de omstandigheid dat beide vaartuigan in dezelfde richting voeren waarschijnlijk te danken, dal zij nog niet grooter was. Nu boorde de Hawkc haar boeg aan stuurboordzijde in den achtersteven* van d)e Olympic. die boven en onder de waterlijn een groot gat in de huid kreeg, doch de waterdichte schotten behoedden het schip voor erger en het kon nu naar Southampton gesleept worden. De Olympic was op weg naar Cherbourg, waar zij de meeste passagiers voor Ncw-York zou opnemen. Onder de 2000 passagiers die reeds aan boord waren ontstond: op het oogenblik der aanvaring wei groote be roering doch gelukkig geen paniek. De Hawke kon ook den kop boven water houden en voer met haar ingecleukten boeg naar Portsmoufh terug. De fout schijnt, voor zoover dit althans nu reeds uit te maken is, bij den gezagvoerder van de Hawke te liggen, die te dicht voorbijvoer. Dit lijkt vreemd, want de Solent is ter hoogte van Cowes breed genoeg; een derde van de geheele EngcLsche vloot, met en benevens een rij vreemde oorlogschepen en twee rijen groote transportschepen met kijklustigen, vonden dezen zomer ruim plaats bij de indrukwekkende vloolseihouw ter gelegenheid! van koniing George's kroning. INCOGNITO. Toen de kunstenares Henriëtte Sontag op het hoog tepunt van haar roem stond, was het nog de tijd der postkoetsen. Zulk een postkoets was ook haar vervoermiddel, toen zij het was in 1827 na Praag door haar gezang te hebben verrukt, van deze stad naar Berlijn, terugging. In Reichenberg, toen een opkomende Boheemsche stad, waar de kunst hoog werd gehouden, wenschte zij te overnachten. Voor nemens, zich op haar kamer terug te trekken, zag zij in de eetzaal van haar logement een biljet han gen, vermeldende, dat de opvoering van Figaro's Hoch zeit helaas niet kon doorgaan, aangezien de zange res. die als Suzanna zou optreden, plotseling onge steld was geworden. Daar schoot de kunstenares 'n gedachte door het hoofd. De schouwburg was dicht bij en na eenige oogenbliikken stond zij voor den directeur en deelde hem mede, dat zij de Suzajinar partij zou zingen. „Wie is u?" „Dat zou ik liever willen verzwijgen: ik wensch incognito op te treden." „Maar is U in staat, die moeilijke partij te zin gen?" Als antwoord zong zij er een klein gedeelte van en de overgelukkige directeur van den kleinen troep begreep, dat hij niet langer behoefde te twijfelen. „Nog een enkele vraag." ,jEnJ die is?" „Welk honorarium verlangt U?" Henriëtte Sontag bedacht zich een oogenblik en zeide daarop: „Geef mij hetzelfde, wat gij mijne collega zoudt hebben gegeven. En dan wensch ik dat af te staan aan haar, die ziek geworden is." De voorstelling begint. De schouwburg is vol. Iedereen is nieuwsgierig naar de vreemde zangeres, die zoo bereidwillig is geweest, de reeds afgezegde voorstelling toch mogelijk te maken. Henriëtte Son tag verschijnt op het tooneel. Bij de eerste tonen reeds begrijpen de toehoorders, dat eene kunstena res van naam is opgetreden, en in stijgende be wondering zitten allen naar haar te luisteren. Hen riëtte Sontag zelve heeft plezier in haar incognito 011 nooit zong zij misschien schooner dan toen. Haar goede luim kwam de uitbeelding van haar rol ten goede, te meer, daar zij een bijzondere voorliefde had voor Suzanna, eene der lieflijkste vrouwenfiguren van Mozart. Steeds voller klinken haar tonen, steeds zielvoller wordt haar spel en inniger haar zang. De medespelers op het tooneel zijn niet minder in be wondering dan het publiek. Men waagt het niet te voed, in die lange dagen e:i nachten, dat hij zich in zij 11 onmacht moest buigen onder den druk van het door mensehen uitgesproken rcch!, leefden nu weer wild in hem op. En opnieuw dreef het hem in de doelloozo oiv rust. De geweldige inspanning van het steeds voort 100 pen. heuvel' op, heuvel af, hield ook zijn zinnen ge vangen. In die jagende onrust voorwaarts, opwaarts, verdween tenslotte elke kracht der herinnering. Hij vluchtte voor zijn eigen gedachten, voor de ophitsende artikelen 'dei- couranien, die hem nog luid in de ooren klonken. „Een vonder ware het niet, heeren rechters'", zoo» schreef 'teene blad, „wanneer uw prachtige uitspraak, die noch gesteund werd door de feilen, noch door mensehelijk vernuft, den ongelukkigen veroordeelde nu hel pistool in de handen dwingt. Dan werd uw dolle dwaasheid nog vervolmaakt tot een kunstwerk van ouderwetsch tragiek." Zoo, of zoo ongeveer, hoonden al die schrijvers. lhomas Brandt had weer zijn hoed van Jiel hoofd gerukt. Met voorover gebogen hoofd en starren bl'ik, met de diepe rimpiaDs tusschen do borsteligs wenkbrauwen, wandelde hij door het bosch, doelloos, driflig, door zijn haai voortgazweept, de schemering niet achtend, midden in den nieuwen nacht. Totdat hij weer moest inzien, eindelijk, dat voor den armen sterveling, die in de vrijheid leeft, ook de natuur onverbiddelijke grenzen trekt. De onge oefende voeten wilden niet verder, het ong?oefendé hart, de ongeoefende longen, ontzegden verderen dienst. Doodmoe viel' hij in een theetuin neer. 'loen het stiller en stiller om hem hoen werd', vroeg hij aan een moede kellnerin waar hij: wns. Hij lachte over haar verklaring, lachte op zonder ling ruwen toon. Hij had als in een cirkel geloopen, op zijn uitgangspunt was hij weergekeerd. Toen hij op het kleine heuveltje ging staan, achter de muziektent, kon hij aan zijn voeten heel Baden Baden zien liggen. Hij zag het ook den volgenden morgen aan zijn voeten liggen, toen hij wa een langen, loodzwaren slaap de herberg verliet en zich met den stroom wandelaars verder meevoeren liet. Een peldere, warme dag. In den tuin van het Kurhaus was het oohlcndconcert nog niet geëindigd. Rondom het .hooge hek, wandeldon jonge paartjes. Heele burgerfamilies hielden de banken bezet cn luisterden naar de muziek. Zij speelden den Kroningsmarsch uit den Profeet. Thomas kou anders Meyerbecr niet lijdon, maar in deze muziek lag nu toch voor hem iels indrukwekkends vragen, wie zij is, maai' toch de vraag: zweeft op menige tong. Zoo kwam het laatste bedrijf, dat het glanspunt der rol brengt: de beroemde rozen-aria. Daar klinkt door deu schouwburg nog voor het publiek zijn bij valsbetuigingen kon schenken, een stem: „Het moet Sontag zijn!" „Ja Sontag! Het kan alleen Sontag zijn! Sontag! Sontag!" klonk liet thans jubelend door de zaal. Zwijgend, gelukkig, met do lieftalligheid, welke zij in zoo hooge mate bezat, knikte de kunstenares het publiek lachend toe. Zij heeft later zelve meermalen verteld, dat alle andere triomfen, die zij in haar loven had behaald, haar niet zoo hadden verheugd als deze, weiken zij zich incognito had weten te verwerven. HEEFT DE VROUW FOUTEN IN HAAR DENK WIJZE. Rudolf Lothar heeft het onlangs, in een lezing in Berlijn gehouden, beweerd: de vrouw heeft fouten in haar denkwijze. De helft der aanwezigen de mannen namelijk was het onmiddellijk roerend met Lothar eens. De andere helft de vrouwen bleek vertoornd. En een der dames van het gezel schap is het te bar naar den zin geworden en zij staat nu Lothar te woord. Ziehier wat mej. Eliza Ichenhaueser zoo heet de bedoelde jonge dame in, het midden brengt: „Ik geef volstrekt niet toe dat het eeu specifieke gewoonte van het vrouwelijk geslacht is. om altijd iemand verantwoordelijk te willen stellen voor onaan gename dingen ons overkomen. Dat doen mannen evengoed. Het gebeurt in alle zaken, op alle kanto ren iederen dag: Wanneer de chef in een kwade bui is, zijn, binnen een uur tijd allen het tot de jongste bediende toe, omdat ieder op zijn beurt het ten onrechte ontvangen standje aan wien beneden hem geplaatst is overgeeft. Dan is het de zucht tot overdrijven, die, volgens Lothar, op een denkfout bij de vrouw wijst. De heer Lothar zegt maai- wat. De zucht tot overdrij ven is het gevolg van te weinig discipline over den geest en van geestes-dlscipline weten de meeste man nen bitter weinig af. Hoeveel mannen zijn er niet, die buitengewone verhalen doen van hun knapheid in zaken, van hun avonturen, van hun succes bij de vrouwen, verhalen die geen korreltje waarheid be vatten-' De zucht tot opsnijden openbaart zich even goed bij mannen als bij vrouwen. Dat een geen bezig heden hebbende, van don ernst des levens niets weten de vrouw, eerder geneigd zal zijn te overdrijven dan een hard werkende, ernstig strevende man, mag ver klaarbaar heeten. Doch de niets uitvoerende, weinig ernstige slechts voor het genot levende man is in het fantaseeren en ophakken niets minder sterk dan zijn vrouwelijke collega. Lothar geeft toe. dat de vrouwen in alle beroepen niet zoo zouden kunnen uitblinken, indien zij niet, zoodra zij zich aan ernstig werk geven, hun verkeerde manier van denken zou den afleggen en als man gingen denken. Indien Lothar nu meent, dat deze mannelijk denkende vrou wen het derde geslacht zijn, dan zal hij zien ver trouwd hebben te maken met de gedachte, dat dit derde geslacht het tweede spoedig geheel verdringen zal; immers er .zijn op het oogenblik millioenen vrou wen in Duitschland, die met succes een beroep uit oefenen, vrouwen, die dus geen fouten in hun denk wijze meer hebben." EEN STRAFGEVANGENE ALS ERFGENAAM. Een geleerde te Bonn, dr. Crosser, heeft zich te Mainz van hel leven beroofd, nadat zijn'een paar dag;n overleden echfgenoote in het crematorium daar was verbrand. Zijn mooie villa bij Mehlcin cn zijn mi'li- oenen-tollen vermogen vallen 'thans ten deel aan zijn broeder, Oswald Crosser uit Sicglitz,. die op 16 No vember 1903 voor de rechtbank te Leipzig, tijdens de behandeling van een proces tegen hem, den griffier, Rudolf Straszlmrg, doodschoot eii den president, Plan ner, verwondde. De erfgenaam zit thans zijn straf van tien jaren waartoe hij werd veroordeeld, te Hoheneck in Saksen uit. De zaak-Crosser heeft indertijd een geweldig opzien gewekt. En thans is den man, die achttien jaar van zijn leven om de millioenen-erfenis gestreden beeft, door den zelfmoord van zijn broeder een deel van het hegeerde vermogen zonder eigen toedoen ten déél1 gevallen. Oswald Grusser is de zoon van den in 1890 overleden millionnair Grosser. Daar de zoon heel wat geld noodig had en veel schulden maakte, raakte hij in onmin met zijn vader. En toen hij op een dag van Grosser senior 20.000 mark te leen vroeg, voldeed deze aan dien wensch, onder voorwaarde, dat de zoon bij notarieete acte van zijn erfdeel zou afzien ten gunste van zijn broers en zusters. Die overeenkomst kwam tot stand. Oswald Grosser beweerde nu, dat het m-aar een schijnverdrag geweest was, dat alleen ge sloten werd opdat hij, de zoon, tegen verdere specu laties beschermd zou zijn en zijn erfdeel er niet voor barig doorheen jagen kon. Deze bewering vormde het thema van het proces, dat moer dan tien jaar lang alle nistanlies doorliep. De uitspraak viel steeds ton nadecle van den zoon uil, zoo ook in laotsten Ier- mijn, wat aanleiding tot den moordaanslag gaf. en kraclitgevends. Slechts had de dirigent dit en dat anders moeten nemen. Over zichzelf spottend' en over de hinderlijke be langstelling die hij in deze muziek had geloond, liep hij verder de stad in. 1 Het was onverdraaglijk warm. Of Hans, do kleine baas nog slapen zou, dacht hij. Hella had bepaald repeüie in het theater. Hoe dat arme mcnsch zich afmartelde. Waarom? Voor welke toekomst'?" Ware het niet heerlijk, als zij <jen rijtuig namen. en uit de bergen reden naar beneden, steeds verder en verder, tot aan den Rijn. Dan in een bootje op den stroom en elkaar innig omarmend, de woes e baren in. Waarom dreigde Hella daarmee1' Was het dan ie!s zoo verschrikkelijks? Lag er niet een zoete aantrekkelijke rust in deze voorstelling? naar huis terug te keeren en hot liefste mee te nemén wat men bezat, het voor dit ellendige, wrecde leven to besparen, dat alleen door hel toeval werd geregeerd? zijn oor werd weer getroffen door oen klank, Hij sloot in 't verder gaan vooc- 'n oogenblik de ocgen. Hooide hij iets? Neen, 'l was slechts een herinnering. De tweede finale van zijn opera klonk hem in de «ooren. Wanneer de straatzangeres, doodlreurig, liaar liefste moet verlaten en tot de vroolijke muzikanten terug keeren moet. Men hoort haar lied zachter en zachter wonden, en reeds klinken de vroolijke tonen tier Bo hemers zoo nu en dan opr- Thomas blijft als aan den grond genageld s'aun. Als hevig ontsteld', heeft hij de oogen wijd opengerukt. Dat was immers werkelijk Helia's stem, deze arme ge- brokene ,maar waarin het nog zoo aangrijpend' lachen en snikken kon, zöodat het aangreep, deed ontstellen, tot mcclachen en meewoenen dwong. Hel was een nauwe sloeg, waar Thomas zich be vond, die liep ©p den berg uit. Daar, rechts cp den door klimop begroeiden muur stond hel ruglront van een twee verdiepingen hoog gebouw. Een venster s'ond half open. Men kon ze cbiar" binnen niet alleen hooren zingen en spelen, maar ook praten. Aan de wijze, waarop er gesproken werd, bemerkte Thomas, dat liet liier een theater was. Het stuk was bepaald uit. Nu hooixle hij ook Hella praten. Zij luid een vlugge, temperamentvolle fnanier van spreken, maar was nu een en al ijver oir opgewondenheid. Ergens sloeg iemand luid in de handen en het al- g;mecn roezemoes zweeg. Er was intusschen reeds weer een ander nieuw nummer beginnenEen vroo- lijli danslied. Wat drommel, wie mocht de begeleider zijn? Dat danslied kwam in do derde akte voor. Maar 397ste Staatsloterij. .1de KLASSE, 2de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 1500: 6559. f 1000: 3282, 9975, 11912. 14254 f 400: 5891, 8344, 12929, 13376. f 200: 8388, 15474, 18001. f 100: 3329. 3374, 8410, 8689, 8689, 9493, 9938, 13842, 15742, 19133, 19837. Prijzen van f 70. 94 3588 6241 8708 11582 13899 16552 19206 280 677 287 753 790 14344 572 324 423 700 310 941 12036 403 631 432 507 994 360 9068 38 767 698 450 617 4018 368 81 129 846 706 627 748 75 459 96 230 15163 798 634 886 156 574 529 498 167 841 855 900 244 875 556 680 205 17165 874 1007 340 7215 914 875 306 375 906 386 411 546 929 914 368 424 20039 470 438 580 10157 931 389 440 164 694 442 783 166 979 392 511 392 2090 474 821 435 992 410 963 569 373 904 855 594 13015 449 18126 623 758 5030 862 874 19 468 289 787 305S 330 906 887 97 486 295 995 78 385 8439 914 114 556 496 101 392 495 11073 173 684 840 215 506 497 108 186 806 986 335 725 507 195 353 16116 997 376 824 581 226 744 131 19025 516 896 616 246 785 368 118 575 6183 659 395 818 406 151 5de KLASSE, 3de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 5000: 9340. f 1000: 2269, 912», 10801. f 400: 4089, 4308, 7343, 12996, 15188. f 200: 529, 8227, 15179. f 100: 1357, 2550, 4997, 5747. Prijzen van f 70. 24 3171 5646 8966 11096 13681 15979 1872» 250 212 696 9015 194 856 993 776 539 348 858 20 251 14090 16193 816 540 352 6065 54 294 132 260 850 661 362 645 205 778 219 287 19042 738 472 678 208 12002 245 305 142 799 528 870 285 43 391 342 247 1511 748 925 573 128 411 364 676 596 765 7058 602 145 420 392 953 661 777 126 696 180 506 695 20047 850 857 296 768 217 711 17171 135 863 885 442 786 255 779 201 172 2038 991 496 822 443 15010 275 277 158 4162 676 961 482 137 425 365 190 310 748 10085 499 232 683 492 262 445 791 132 593 398 S43 592 400 447 972 145 838 436 904 660 587 679 8121 269 921 578 18119 676 594 696 299 401 952 585 171 808 613 974 503 524 13243 610 222 891 703 5134 541 944 360 712 431 827' 285 714 996 369 869 461 833 420 S87 11086 447 904 464 RECLAHtS Van belang; voor vrouwen. Mannen werken van 's morgens tot 's avonds, ma,ar het werk van vrouwen houdt nooit op. Wanneer haar rug voortdurend pijn doet, wanneer zij zich afgemat gevoelt na de minste inspanning, wanneer zij voortdurend last heeft van hoofdpijn, dui zeligheid. afmattende pijnen in de lendenen en heu pen, waaneer zij zich niet bukken kan zonder dat een scherpe, stekende pijn haar rug doortrekt, dan is dit een zeker teeken, dat haar nieren aangedaan zijn. Urinezuur en andere schadelijke stoffen, die door de nieren aan het bloed onttrokken moesten zijn, blijven in het bloed achter en worden door het lichaam gevoerd, zoodat zij ziekte verspreiden door uw geheele gestel. En ernstiger kwalen als waterzucht, rheuinatiek. urinekwalen, onregelmatige werking van het hart, enz. zullen ongetwijfeld volgen, wanneer de bovenstaande verschijnselen veronachtzaamd worden. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen om uw nieren op streek te brengen en gezond te hou den, Wanneer deze organen gezond zijn en zorg dra gen voor een behoorlijke zuivering van het bloed, verdwijnen de ziekteverschijnselen, die hun oorsprong vonden in een slechte werking der nieren, spoedig Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken alleen op de nieren en blaas, zij helpen hen om het bloed te filtreeren en de onzuiverheden met de urine af te voeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let. vooral op de juiste spelling van den naam Foster's) zijn te Scha- gen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending geschiedt franco na. ontvangst van postwissel A f 1.75 voor éen, of f 10.voor zes doozen. er was nog geen partituur van. Wanneer een man eens zulke losse schetsen wist uit te voeren, dan was hij een baas-kerel, een kunstenaar, nlert een liandlangei zooals de dirigent van Josetti's theater. De rlhythmus greep Thomas aan. Ook de luidjeQ daarboven, die de toeschouwers bepaald waren, scheen het te pakken. Het overmoedige refrein, dat de zan geres mee zoem de, neurieden een paar anderen mee. reeds na de tweede herhaling. En toen Hella zweeg, was het een daverend applaus. Thomas Brandt had zijn stroohoed achter in den nek geschoven. Hij was zeer warm geworden. Hij wilde bepaald verder gaan, en toch wilde hif weten, wie de begeleider was. Zij hielden bepaald een repetitie. Zeker een lees- repetitie aan de piano. Wat dat volkje daarboven beviel, dat was de prettige rhythmus, de vroolijke, melodie, de origl- neele begeleiding. Maar midden in de handeling moet het nog heel anders pakken. Daar lag iets achter, wat deze scène een bepaalde spanning gaf. De straatzangeres huichelt daar een lichten roes, om de hooge heeren, die haar geliefde tot den dood toe pijnigen, eindelijk eens de waarheid in hot ge zicht te kunnen zeggen. En hoe zij de hooge waar digheid der heeren bespot, steeds uitgelatener, steeds 'vroolijker, en hoe het volk haar steeds luider toe juicht, hoe zij alles met zich meesleept en hoe de macht van het oogenblik de waardige raadsheeren dwingt, om verschrikt het masker te laten vallen en de dansende, lachende straatzangeres de zege te doen behalen dat alles gaf de partituur met een geweldigen climax weer, waaraan zich geen enkele der toehoorders wist te onttrekken. Maar Hella beheerschte de situatie fameus. Zoo had zij vroeger nooit weten uit te beelden. Dat haar arme stem dit alles nog geven kon Het overmoedige refrein zongen ze daarboven in de repetitiezaal allen mee. De repetitie scheen de zangers en zangeressen zelf te vermaken. Daartusschen weerklonk een soort commandostem, dun, scherp, door den neus, die een. van die zangers op de teekens wees. Zoo'n echte, l'outen overdreven- corrigeerende dlrigentenstem. Wié zou daar, voor den duivel, toch aan het kla vier zitten? Thomas stampte met de voeten, drukte den stroo hoed stijf op het hoofd en ging verder. Wordt vervolgd

Schager Courant | 1911 | | pagina 6