SCHAPENVLEES!! Najaarskermis Dirkshorn. Firma B. Sanders Ezn, een flinke Dienstbode, een Boerenknechtje, een flinke Dienstbode, EEN BOERENMEID, Timmerlieden 8 Jb. BAKKES 8 A. BAKKER-Blaauboer KLAAS MEÜLEVELD, In de Spekslagerij EERSTE KWALITEIT HoningHoning Schager Rundveelokver. KEURING op Woensdag II Oct. 1911, Landbouwstraat, Schagen. Effecten. een flinke Dienstbode, een Kaasmakersknecht P.G. een flinke Dienstbode, een boerenmeid, 2 bekwame Timmerlieden een Timmermansknecht, een Boerenknecht, i' Ondergoederen Mareooi zegt nog, dat de Turken, inderdaad over toestellen voor draadlooze telegrafie beschikken, maar hij weet niet of zij in staat zijn, zich er goed van te bedienen. Het blijft steeds hetzelfde refrein, het is een oorlog ponder 'nieuws, zonder werkelijk oorlogsnieuws. De strijd tegen Turkije is voor Italië als een strijd tegen wind molens. Over de beschieting van Tripolis komen nu wat bijzonderheden los. De correspondent van de „Daily Mail" te Tripolis heeft, onmiddellijk nadat de telegraafkabel hersteld was, het een en ander aan zijn blad geseind omtrent ide beschieting van de stad. ■„Zondag 8 October", zoo meldt hij, „ben ik wreder Tripolis binnengekomen, nadat ik zes dagen had door-1 gebracht aan boord van het Italiaansche schip „Varese". Op den 30en September was de blokkade van 'de stad een j voldongen feit. In den ochtend van den len October sneed de Ita liaansche Jlorpedoboot „Albatross" de kabel van de „Eastern Telegrapli Company" door, de eenige lijn, die Tripolis niet Malta verbindt. Denzelfden dag onl- ving het Italiaansche vlaggeschip bericht, dat de kruiser „AmalTi" liet draadloos station te Dcrna had vernield, zoodat Tripolis nu geheel en al van de.wereld was af- gesneden. I Het ultimatum, den Turkschen gouverneur gesteld, was 's middags, 3 October, afgeloopen en onmiddel lijk daarop begonnen de toebereidselen voor de be schieting. De slagschepen „Emmanuele Filiberto", „Si- cilia" en „Benedctto Brinj"- met den kruiser „Carlo Alberlo" voegden zich bij de schepen van admiraal Fra- velli. De viool werd verdeeld in drie groepen; de eerste zou do versterkingen aan de haven beschieten, de twee de de Sultaniabatterijen in 't westen van de stad ver nielen en de derde zou de HamMia-batlerij in het oosten van Tripolis onder vuur nemen. "Te 3 uur 40 werd van het vlhggeschip het eerste schot gelost. Alle drie divisies openden onmiddellijk daarop liet vuur. De Italianen schoten voortreffelijk. De Turksclie forten antwoordden met enkele schoten, halverwege de Italiaansche schepen echter vlogen de projectielen in het water. Na korten tijd zweeg het geschut op de forten, be- lialvc op de Sultania-batterij. Maar ook daar hield het schieten te half vijf op, vijftig minuten dus, nadat -het eerste schot was gelost. De Italianen bleven ech ter de beschieting voortzetten tot.. zonsondergang. De stad zelf, waar vlaggen van allerlei naties, wapperden, 1 had onder het bombardement niet geleden. In don ochtend van 4 Oct. begon het schieten op nieuw en werd het Hamidia-fort, dat den vorigen dag nog niet geheel' en al plat was geschoten, nogmaals onder vuur genomen. Nadat het vuren gestaakt was, begaven zich twee officieren aan wal. Zij gingen de forten binnen, die zij geheel en al verlaten vonden en maakten de ka nonnen onbruikbaar. Zij ontdekten twee groole ammunilie-bei-gplaatsen en de admiraal1 besloot deze te vernielen. In den ochtend van p Ootober begaf een officier van de „Varesse" zich toen naar het fort Hamidia om dit in de lucht te laten vliegen. Hij slaagde daarin naar wensch. De ontploffing was zeer lievig en de rook sloeg over de geheele stad heen. :s Namiddags werden 200 zeelieden ontscheept, die zonder eenige moeite het Sullania-fort en hel paleis van den gouverneur in bezit namen. De vlag werd geheschen op hel fort en het paleis. Alle Turken, die in de stad waren geweest, liaddeai de wijk genomen naar het binnenland. i Hel landen der Italianen werd door een groot aan tal Arabieren met gejuich begroet. De „Tribuna" publiceert een telegram uit Tripolis van Vrijdagmorgen, waarin gezegd wordt: „De 'hoofdlieden der Arabieren komen bij de Itali aansche officieren, kussen hun de hand en smeeken hun om genade. ,,De Arabieren smeekten vooral om bescherming van hun vrouwen en moskeeën, De Italianen beloofdeai die." „Te Rome aldus wordt aan het „Berliner Tage- blatt" geseind „is men overtuigd, dat het in Tri polis niet tot een guerrilla zal komen. De Arabieren zijn reeds voor Italië gewonnen. Hun afgezanten werd toegestaan naar Tripolis terug te keeren, waar de han del reeds weder begint". Uit Konstantinopel wordt aan de National Zeïtung ]gesein,dI „De bladen te Konstantinopel melden, dat bet Turksclie garnizoen van Tripolis, onder overste Re- schet, zich teruggetrokken beeft naar Vehare, waar bet een, versterkte stelling beeft ingenomen. j „Een Italiaansche compagnie tra,c.btte tot Vebare op te rukken, docb moest wijken voor den Turk schen tegenstand. „De inboorliingen, nemen aan dep strijd dieel." Zelfs de Tribuna moet bekennen, dat de Italianen last hebben van de Turkseke ruiters, die met giroo- tem moed optreden,. Een troep van, 200 ruiters rukt steeds naar de stad op en maakt het den ItaUaan- schen, matrozen zeer lastig. Volgens Turksche bladen hebben de Arabische stammen van Bengbasi reeds vrijwillige kolonies ge vormd om te strijden tegen de Italianen. Het is wel vermakelijk hoe de Italiaansche en Turksche officieuse en officiëele berichten elkaar lijnrecht tegenspreken. Wel wordt uit deze tegenstrij digheid duidelijk hoe de verdere oorlogsgebeurte nissen afhankelijk zijn van, de houding:, die de Arabie ren zullen aannemen. LONDEN. 9 October. Uit Konstantinopel wordt ge meld, dat de Porte een beroep op de mogendheden heetf* gedaan om bemiddelend op te treden. DE INNEMING VAN TOBOEH. ROME, 8 October. Het eerste eskader liet heden ochtend om vier uur het anker vallen op de reede van Toboeh. De vlootvoogd gaf het Turksche garni zoen bevel zich over te geven. Toen de Turken wei gerden den Ottomaanschen vlag neer te halen van het fort, opende het pantserschip „Victor Emma- nuel" het vuur, schoot den vlaggestok neer, en maakte een groote bres in de omwalling, waarop eenige afdeelingen matrozen aan wal gingen, een eind maakten aa,n den weerstand, het fort bezette en de Italiaansche vlag heschen. Eenige Turken werden krijgsgevangen gemaakt. UIT OUDE BOEKEN. Hollaralsche Spreuken en Spreekwoorden uit de 12de en 13de Eeuw. 1. Men siet wel aen die couse, wacrl been ontwee es. 2„ Nadien dat die waert es, verleent God hem gaste. 3. Om eleen sake bijt die wolf dal scaep. 4. Onnutte sorghe doet vroech ouden. 5. Ten wert nye meester gheboren. 6. Ten hinckede niemant van eens anders seer. 7. Ten sijn niet alle iaeghers, die horen blasen. 8. Ten duerde nie Mey seven maanden. 9. Tes quaet hoven sonder broot. 10. Tes quaet blasen met vollen monde. 11. Tes quaet stelen, daer die waert een dief es. 12. Tes quaet water, sprac die reigher, ende en conde niet zwemmen. 13. Tes een goe hallinck, diet pont inbrenght. 14. Thoeft wel1, dat een arm man Cocnraet biet. 15. Tcomt al wt, dat men onder de snee berclvt. 16. Tot Gods, hulpe hoert arbeyt. 17. Torauwert hem menig, daert hem niet en ioecket. 18. Twas goet bier, ma er tes wte. 19. Menich door sprcect wise woort. Mar onderscheyden en can hicse niet en oert. 20. Ic sie meniglifen wisen man, Die ghene wyrsheit spreken en can. 21. Hoe groten schat die door ye vant, Hi comt den wisen al hant. 22. My wasset mach alle jaer Sonde, nagjhel1 ende haer. Enkele der hier bovenstaande woorden behoeven voor hen. die niet gewend zijn oud-Hollandsch te lezen, misschien eenige verklaring. Anderen zullen dit com mentaar excuseeren. No. 5 beduidt: Er wordt nooit 'n meester gebo ren. Wij zeggen nu„AI doende leert men" of „Door oefening wordt de kunst verkregen. No. 6. Niemand heeft er pijn van eens anders zeer. Met andere woorden: Niemand kan eens anders ver driet bcoordeelen. No. 8. Nooit duurde de Mei zeven maanden. Dat wil zeggen: Mooi weer is gauw voorbij: 't Geluk duurt niet lang. No. 9. 't Is kwaad feestvieren zonder brood. No. 13. „Hallinck" is 'n ander woord voor duit. Dit spreekwoord wil dus zeggen't Is n goed stui vertje, waar 'n rijksdaalder mee verdiend wordt. No. 14. 't Is wel goed, wanneer 'n arme man koen van beraad is. No. 17. Dit spreekwoord slaat op lastige of onaan gename menschen, die om alles ruzie maken. Zij heb ben altijd wat aan te merken, ook al is er geen reden voor; al hebben zij geen jeuk, zij: moeten zich toch „orauwen", krabben. No. 19. Ilcl woordje „oert" beteekent evenals hel woord „hallinck" duit. n Naklank van „oert" bezaten onze grootouders nog in 't woord „oortje". Oók wij zeggen nog: „Ik geef er geen oortje om." No. 21. Al vindt 'n dwaas bi schat, de wijze al leen heeft er voordeel van. EEN CLUB VAN ZELFMOORDENAARS. BERLIJN, 7 October. De correspondent van de Ber- lincr Lokal Anzeiger seint: Te koersk heeft de po litie een club van zelfmoordenaars ontdekt, waarvan do leden gymnasiasten waren. In den loop van de laatste maanden heeft de club 10 zelfmoorden op haar geweten. Zij bezat statuten, volgens welke de zelfmoor den door het lot werden besbst. De in beslag geno men lijsten brengen een. heele menigte van nog uit te voeren zelfmoorden aan den dag. Onder de ouders van de leerlingen heerscht een onbeschrijfelijke opwin ding. DE CONTItA-REVOLUTIE IN PORTUGAL. PARIJS, 9 Oct. De Portugeesche legatie heeft een nota uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de orde volkomen hersteld is en dat de pogingen om een roya- listischen opstand te verwekken als mislukt kunnen worden beschouwd. Kr zijn 500 personen bi hechtenis genomen; troe pen zijn uitgezonden tegen een gewapende bende bi het district Braganza. PIUS X OVER DE WERELDLIJKE MACHT. De Milaansche „Perseverapza" bevat een bericht van, haar Romeinschen, correspondent over een onder houd deze had met een hoogwaardigheidsbekleeder van het Vatieaan, die onlangs door den Paus in iaudiëntie werd ontvangen en met hem de Romein- sche quaestie en de wereldlijke macht besprak. Nu is het buitengewoon karakteristiek te vernemen, welke meening Pius X heeft over de mogelijkheid j van het herstellen der wereldlijke macht. Het blijkt, dat de Paus zich volkomen heeft geschikt in het verlies daarvan, en zelfs hartelijk blij is, met de andere Lasten,, niet ook die der wereldlijke heerschap pij te moeten dragen. Hij zei de, volgens de „Perse- veranza" „Dan zijn, er menschen, die mij graag ook nog een wereldrijk op den hals zouden, willen schuiven. Als of ik, arme oude man, het niet moeilijk genoeg heb! Had ik een wereldlijke macht, dan moest ik daarin thans toch constitutioneel regeeren, moest ik niet alleen afgevaardigden en senatoren, hebben, maar ook een kabinet met ministers en onderstaatssecretaris- sen, en bovendien moest de Kamer toch door het volle worden gekozen. Wat moest ik in dat geval met de wereldlijke macht doen? Ik moest doen wat mijn ministers en afgevaardigden, en wat de kiezers wenscliten. Zou dat het aanzien van mijn geestelijke waardigheid verhoogen? Neen, peen, ik wiL geen rijk en geen wereldlijke macht, die alleen last voor mij zou zijn!" I De publicatie dezer Pauselijke uiting heeft in het Vatieaan een zeer onaangenamen indruk gemaakt, en kardinaal Merry del Val heeft den mededeelzamen Monseigneur beslist verboden, nog meer gesprekken jn.et journalisten te houden. J Maar inmiddels worden de mededeelingen, van de „Perseveranza" niet tegengesproken. GEMEENTE SCHA GEN. Ingeschreven van 810 Oct 1911. Geboren: Maria Veronica, dochter van Willem Du- dink en van Margaretha Agnes Bertrand. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacobus Petrus, z. v. Joimnncs Leegwater en Maartje Quax. Jacobus Petrus, zoon van Johannen Petrus Lei jen en Agatha Peperkamp. Maartje Cornefe; dochter van Gerrit Keppel en Sijtje Doorn. Ondertrouwd: Aric Schenk, oud 27 jaren, te HeUc- voetsfuis en Maria Alijda de S'jnij, oud 27 jarenalliier. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 47 Oct. 3 911. Overleden; Baafje Ellen, 78 Jaar, echtgenoote van Cornelis Vos. i Iiolhorn. Als tijdelijk onderwijzeres is te Kolhorn werkzaam gestéld mej. S. Held van den Helder. Kolliorn. Als eervol ontslagen Indisch militair is te Kol horn teruggekeerd de heer l. Strijder Pz. Als 17- jari/ge knaap vertrok hij en, thans is hij 35 jaren en heeft f 506 pensioen. Hij is dus vePder gekomen dan velen zijner hier gebleven kameraden. Met goed oppassen, is Indisch militair nog voor menig jong- raensch aan te bevelen. OVER RARITEITEN EX PRIJZEN. De L. schrijft in „De Hervorming": Onlaiigs werd gemeld dat op een auctie te Leipzi» werd aangekocht een brief van Lulher aan Karet V voor ruim 60.000 gulden, voor rekening van den heer Pierpont Morgan. Het was ongetwijfeld om een reliek j van don ..kerkhervormer in zijn bezit te hebben, dat I de Amerikaansche milliardair zoo hoogen prijs betaalde, want de brief zou, als hij gedrukt werd, niets van zijn werkelijke waarde verliezen, al werd hij daardoor i ook verkrijgbaar voor enkele centen. Heigeen bewijst, dat het niet noodig is een Pierpont Morgan te zijn, zelfs niet noodig iemand te zijn van veel bescheidener fortuin, om deel te hebben aan den geest en de wel-" daden der kerkhervorming. j Dat herinnert mij aan een andere relique. die be waard wordt in de Koninklijke bibliotheek te Stockholm. Het is een bijbel, die gezegd wordt ongeveer twee-en-een- j halve ton «ouds waard tc zijn. Ziedaar wel een boek, i dat zeer velen, met mij, erg graag in hun collectie oude boeken zouden bezitten, om het.... aanstonds, zonder gewetensbezwaar, voor zulk een som te verkoopen. Want deze bijbel houdt een schat in van andere orde, die niets te maken heeft met zijn leeftijd en die niet in goud of zilver is te waardeeren; een schat, dien alle bijbels inhouden, zoowel de bijbel dien gij en ik tot onze dispositie hebben als deze Stockholmsche bijbel, I Maar ziedaar waarop het aankomt. Verstaan wij de kunst van naar dien schat te zoeken cn hem te Vin- den? Die Stockholmsche bijbel is de omvangrijkste welke ter wereld bestaat, zegt men. Hij weegt wel... dertig 'kilo. Nu, daardoor zou hij eigenlijk con laslig bezit 1 mogen boeten. En zulks is volstrekt niet liet geval met den schat, waarvan ik zooeven sprak. Uit den bijbel, ook uit het Stockholiner exemplaar, kan hij, móet hij overgaan in" ons hart, om zich daar te tooncn het juk eh en de last, waarvan de Meester heeft gezegd: i „Mijn juk is zacht en mijn last is licht." Plaatselijk Nieuws. GYMNASTIEK, VOÖRTURNERSLES. Tegen Zondag 15 October a.s. worden de Voortur ners der Gymnastlekvereenigingen van het Gewest Noord-Holland uitgenoodigd tot bijwoning der voor- turn.ersles, ditmaal te Schagen, in liet Noordholland3cl Koffiehuis. Aanvang 's morgens 10 uur. De heer H. N. van Leeuwen is aangewezen ajs leider; voorturners zijn voorts de heereu J. F. Cramer en Jac. Teengs. Er wordt in 3 afdeelingen geturnd. R.-K. MlNTERAVONDCtJHSL'SSEN. De Winteravondcursussen Sn diverse vakken, die gehouden worden vanwege het R.-K. Patronaat, alhier zijn dezer dagen begonnen met 24 leerlingen. Marktberichten. PURMEREND, 10 October. 104 Stapels Kleine Kaas f 47. Met Rijksmerk 'C 47.50. 1412 KG. Boter f 1,70 a f 1,80. 953 Run deren, waaronder 587vette en 36 Stieren. Vette ma tig 68 a, 82 cent per KG. Gelde matig f 150 a f210. Melkkoeien matig f 180 a f 270. 28 Paarden f 80 a; f 300. 99 vette Kalveren 90 a 110 cent per KG. 296 Nuchtere Kalveren f 12 a f 25 matig. 423 vette Varkens 50 a 56 cent per KG. vlug. 20 Magere Var kens f 13 a f 21 stug. 129 Biggen f 8 a f 11 stug. 4365 Schapen en Lammeren. Vette matig f 18 a f 2.50 a f 4.50. 1500 zak Appelen f 2 a f 4. Kip- f 29.50. Lammeren matig f 12 a f 16. 400 zak Peren eieren f 6 a f 6.50 per 100. 822 Ganzen f 2.60 a f 3.25. ALKMAAR, 9 October 1911. Aangevoerd 11 Koeien en Ossen f 160 a f 310, 36 vette Kalveren f 40 a f 127, per pond f 0.90 a f 1,15, 41 nuchtere Kalveren f S a f 20, 1360 Schapen f 20 a f 32, 314 vette Varkens f 0 43 a f 0,56 per KG. AMSTERDAM, 9 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 249 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal'. 78 a 82 et., 2e kwal'. 72 a 76 et., 3e kwal. 64 a 70 ct. per K.G., 160 melk- en kalfkoeien f 180 a 224 per stuk, 40 nuchtere kalveren f 9 a 18, 22 schapen f 20 a 26 per stuk. 546 vette varkens le kwal. 49 a 51 ct., id. 2e en 3e kwal1. 47 a 49 ct., Overz. en Geld. le kwal. 49 a 51 cl., id. 2e en 3e kwal. 47 a 49 ct., NIEUW LEVFN, StAÜon NOORDSCHARWOUF* 9 October. Gele nep f 4.50 a f 4.70. Drielingen f 4.30 a f 4.5C Kleinere f 4.30 a f 4.60 per 50 KG. Itoode kool f 13 a f 14.50. 2e soort f 11.50 a f 12.50. Kleinere f 4 a f 10.50. Gele kool f 14 a f 15. 2e soort f 11 a f 12.50. Kleinere f 4 a f 10 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 10 October. Bloemkool le soort f 9 a f 19.50. 2e soort f 2 a> f 3. Roode kool f 8 a f 14.50 per 100. Uien f 4.50 a t 4.70 per 50 KG. WINKEL, 9 October. Appelen f 1 a 5, Peren f 1 a 3 per mand, Kool f2 a 12, Bieten f 1.10. Noten f 0.30 per 100, Wor telen f 3.2o per 100 bos, Slaboonen f 0.40 a 1 25 per 1000, Aardappelen f 1.15 per zak. l'ien f 4 a 4.10 per baal. fo.niaten 5 eenI ner rmnd baal', Tomaten 5 cent per pond. BROEK OP LANGENDIJK, 9 October. Aardappelen blauwe f 1.55 per zak, slaboonen f0.47 per 1000, uien f 4.40 a 4.70 per baal, wortelen f3 40 a f 6 per 100 bos, f 1.75 a 1.90 per baal, bieten f 11.50 a 12.10, rammenas f 12.20 per 1000 st.. bloem kool f 10 a Id, reuzenbloemkool f 14 a 24.70 roode kool f7 a 16, gele kool f 8 a 16.50, witte kool T 13 a f 32.30 per 100 stuks. Broek op Lnngendijk. In de week van 2 lol 7 October zijn aangevoerd 836 zak aardappelen, 88200 bloemkool, -160600 roode kool, 132100 giele kool, 131800 witte kool, 117700 bos en 1409 baal wortelen, 312 baal zilveruien, 2755 baal uien, 86000 bieten, 8500 rammenas, 282 K.G. augur ken en 220000 slaboonen. Van de laadplaats werden verzonden 230 waggons- ladingen groenten. Advertentiên. Op den 15den October - 1911, hopen mijn geliefde Ouders Jacob Egmond Trijntje Geel hunne 12 '/7-jarige Echtver- eenigiüg te herdenken. Dat zij nog vele jaren gespaard uj a mogen blijven is de wensch J> van T Hun liefhebbende Dochter GRIETJE. Anna Paulowna, Oct.'II eeeQ '->r>criDQODcC'G'Dooor'Ot QO J.O JOJOOOÜO jr3 -J!3>>3®;JOQGg> Op den 16den October '11 'P hopen onze geliefde Ouders D. Duin en d J. Wolthuis 1 hunne 12'^-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Schoorl, October 1911. 1 i 000003ÖO Den 2Ssten October a.s. hopen mijn geliefde Pa en Moe en hunne 12V2'jsrige Echtvereeni- ip ging te herdenken. <t) n Hun liefhebbende Dochter AAFJE. Barsingerhorn, October 1911. (l Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zoon en Broeder, in den ouderdom van 22 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, J. MEÜLEVELD, Echtgenoote en Kinderen. N. Niedorp, 9 Oct. 1911. is. Bij Brandscnade 10 J pet. ver goeding der verzekerde som Premie boerderijen f 3.a f 3 50 Geen inleg of taxatiekosten. Inlichtingen verstrekt gratis L. E Th Koelman, assuradeur te Alkmaar, Spoorstraat 6S Donder dags bij J. Vader te Schagen. van Ei. J. PLOEGER, Noord, Schagen, is van af heden verkrijgbaar Beleefd aanbevelend. Yoor billijken prijs te koop van binnen ruimte voor 4 personen. Te bevragen bij C. Boontjes, Stalhouder, Schagen. Z ondag 15 Oct. 1911 namiddags 2 uur, (met kwade Trijn.) Prijzen in contanten Dansmuziek, nieuw orchest Aanbevelend, L. Wink. Weder verkrijgbaar, als vorige jaren, prima TAFELHONING, in flacons van 1 en 1I2 Kilo, bij Jn» LOUW, St. Maartensbrug. te houden 's morgens half tien, bij den hr. A. VAN DER HORST te Schagen. Namens het Bestuur K. Blaauboer, Voorzitter. Jb. Stammes, Secretaris. Kassiers en Effectenkantoor, Te koop een Beste waak- of trekhond, te bevragen bij B. Schrijver, Schagerbrug. Wegens plaatsgebrek te koop, een boerenwagen met schutten, te bevragen bij J. Bakker, Waafd- dijk b/d Sluis, N.-Scharwoude H.H. Tuinders. Te koop aangeboden de MEST van 9 h 10 paarden op Turfstrooisel. Aanbiedingen bij C. Boontjes, Stalhouder, Schagen. Terstond gevraagd: wasch buitenshuis, bij P. Pluister te N. Niedorp. Gevraagd: goed kunnende melken, bij P. Kooij te Veenhuizen bij O. Niedorp Gevraagd om met Kersmis i dienst te treden. bij D. Stammes, 'Boermansweg, Anna Paulowna. Biedt zich aan Brieven franco Hulppostkantoor te Koedijk. Gevraagd met Kerstmis: bij G. KUIPER, Nieuwe weg, ISchagen. Wordt gevraagd, om met Kerst- mis in dienst te treden, wegens huwelijk der tegenwoordige bij W. W. Schermerhorn, Sint Maarten. j Gevraagd tegen Kerstmis a.8. goed kunnende melken, bij C. I NOBEL, Oudesluis. Gevraagd, met Kerstmis goed kunnende melken, bij Jm. Blaauboer, Nes, Schagen. gevraagd, bij A. DROOG te Kolhorn, Terstond gevraagd voor geruimen tijd werk, bij C. DAM, Dirkshorn. kunnen werk bekomen, bij H| Jonker te Anna Paulowna. Er biedt zich aan goed kunnende melken en met paarden omgaan Adreslett. M, aan 't bur. van dit blad. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een Huishoudster, in klein gezin. Brieven franeo letter A, bureau Schager Courant. Gevraagd met Kerstmis a.s., eene Dienstbode, bij H. Reijne, Heerhugowaard. H.H. Landeigenaren. Er wordt plaatsing gezocht voor een groot bedrag als belegging op j le hypotheken legen lage rente op boerderijen Gegadigden zenden hun fr. br. onder motto Particulier" bur. v. d. blad. deNatuur-V/ollen iyn verkrijgbaar by» W. 1£ HULSPA, SCHAUfcX.

Schager Courant | 1911 | | pagina 3