gen kan ik u medödeclen, dal hel nog lang niet zeker is, dat den. Minister van Marine het door hem aange vraagde pantsers chip, hel eerste van een viertal van dat type, zal worden toegestaan. Ook aan de rechter zijde is daartegen nog al oppositie. De Minister ziel de moeilijkheid van zijn posilie in, maar wil van gieen wijken weten. Zelfs een uitstel van behandeling tot Februari zal hij onaannemelijk achten. BREEZANI). Zaterdagavond werd in het café van den heer 0. Borst de Algemeene vergadering gehouden van de IJs- verccniging „Vooruit''. Ofschoon niet druk bezocht, wa ren er toeh meer leden aanwezig dan het vorige jaar. De voorzitter, de heer P. Xicuwiand opende met een woord \an welkom de vergadering, waarna de secre taris. de beer \V. Haap, de notulen las, welke on veranderd, onder dankzegging werden goedgekeurd. Hierop was hel woord aan den penningmeester, den heer Th. A. Smits, tot het doen van rekening en ver antwoording1. I)e inkomsten hebben bedragen, het batig saklto van liój vorige jaar inbegrepen f 66,861/2. De titgpven bedreigen f 7,62' zoodat er een batig saldo is \an f 59.2-L.pp verzoek van den voorzitter belasten j de hoeren S. possen en Jn. van Slipriaan zich met het nazien dezer 'rekening en verantwoording. Zij vinden haar geheel in orde, waarop ze wordt goedgekeurd. I)< voorzi ter dankt daarop de heeren voor ae geno- i men moti e éi; den penningmeester voor zijn gehou- den beheer. Hel aftredende bestuurslid, de heer W. Raap, wordt met op een na algemeene stemmen herkozen en ver- klaart zich bereid zijn functie weder waar te nemen. Voorzitter deelt mee, dat het Bestuur voorstelt, aan j de baanvegers 121/» cent per uur uit te betalen. Gaarne zou liij over dit voorstel de meening der vergadering vernemen. De heer Van Slipriaan vindt die belooning eer te klein dan te groot. Hij zou het loon op 15 cent willen bepaald zien. Anderen vreezen echter, dat de kas dit niet zal toelaten. Als er wat winter komt, 1 zal zc te spoedig uitgeput zijn. Ze vinden het beter, dan zoo noodig wat meer baanvegers aan te stellen. Met drie stemmen tegen wordt daarop het bestuurs voorstel aangenomen. Geen baanvegers zullen worden aangesteld zonder voorkennis van den voorzitter. Besloten wordt ook dezen winter kaarten voor kin deren van Joden a 25 cent verkrijgbaar te stellen bij de heeren G. Borst, J. Hoep, .T. Hoogland, P. Nieuw- land, W. Raap en Th. A. Smits. Nadat nog ecnige leden ingeval van sneeuw een paard beschikbaar nebben gesteld voor het trekken van de sneeuwploeg, sluit do voorzitter na de gebruikelijke rondvraag met dankzegging voor de opkomst de ver gadering. GROOTE INBRAAK. Alweer heeft een groote inbraak te Amsterdam plaats gehad in het Willemsparkkwartier. Het schijnt wel een georganiseerde bende te zijn, die de buurt daar onvei lig maakt. En voornamelijk heeft men het gemunt op huizen, waarvan de bewoners tijdelijk uitstedig zijn. De heeren hebben een uitstekenden inlichtingendienst! Dat is gebleken uit de inbraak, die thans weer de zoete rust verstoort van de bewoners van dit kwartier. Deze toch geschiedde in perceel 205 Willemspark weg, bewoond door den heer Tyo H. van Eeghen. Sinds 5 December bevond, 'de familie zich te Aerdenhoul. Tijdens de afwezigheid was niemand belast met hel bewaken van liet verlaten perceel'. Toen mevrouw Van Eeghen Zaterdagmorgen thuis kwam, wachtte haar de onaangename ontdekking, dat tijdens de afwezigheid, ongenood© gasten haar een be zoek hadden gebracht. Doch wijl sinds het vertrok der familie het huis niet door personeel of bekenden "bezocht was, is niet met zekerheid uit te maken, wan neer do bende haar Werk heeft verricht. In alle kamers heersohle een onoogelijke wanorde. Overal bleken de „heeren" te zijn geweest. Geen hoékjé lieten zij ondJoorzocht. Do meeste kasten werden open gebroken en de inhoud van laden enz. over den grond verspreid', om te zien, of er iets van hunne gading was. De dieven schijnen op hun gemak te hebben „ge werkt". wat voor deze druk bewaakte en dicht bewoonde buurt wel bevreemding mag wekken. De groote stuk- kaai liet men onaangeroerd, doch kleinere sieraden wer den met zorg uitgezocht. Geld werd niet gevonden, daar men dit veiligheids^ halve niel Jiadi achtergelaten im het verlaten huis. Doch klcinoodiën en,'sieraden vond men Ie over. En daarvan is dan ook een flinke dosis verdwenen. Terstond na haai- ontdekking waarschuwde mevrouvv Van Eeghen de po>lilie van het bureau Overtoom, die «ogenblikkelijk een onderzoek instelde tot dusver zonder resultaat. Een nauwkeurige lijst der verdwenen voorwerpen kon nog niet worden opgemaakt. De bewoners zelf kunnen nog niet vaststellen wat precies verdwenen is, daar sommige verloren gewaande voorwerpen soms nog van onder den chaos te voorschijn komen. Een groot aantal sieraden en zilverwerken zijn weg. Lepels, vorken, een laarlenschep zilveren messen, enz., zijn in grooten getale verdwenenOok "hebben de dieven een statiedegen van den beer Van Eeghen meegenomen. 'Wat zij met bel ding moeten aanvangen, is een raadsel, wanf liet is een gevaarlijk „stuk van overtuiging1De politie hoopt door deze statiedegen op het spoor van do bende te komen en heeft onmiddellijk haar speur- dérs op zoek gezonden naar de verschillende opkoopers. Terugvinden van de belangrijke hoeveelheid zilverwerk is vrijwel buitengesloten, daar de veronderstelling voor de hand lig, dat dil onmiddellijk naar de sméltkroes verhuisd is. De Inbraak hoeft in den nacht plaats gehad. Dat blijkt uit het groot aantal opgebrande lucifers, dat door heel bet huis gevonden werd. He' onderzoek wordt thans ijveng voortgezet, doch veel brop da! men meer succes zal hebben, dan bij de vorig.* inbraken in dit kwartier, beslaat er niet. Nader vernemen wij, dat men steak vermoeden heeft dal een dor ui-ven zich toeging verschafte door een raam aan de straat. Vervolgens opende hij de deur om zijn handlangers binnen te laten. Dit vermoeden wordt be vestigd door de sporen Aan braak, aan een der ramen ontdekt, terwijl het slot van de deur niet geforceerd: bleek. Bij hei verlaten van het huis hebben de die ven de straatdeur weer gewoon achter zich gesloten. De inventaris is tegen inbraak verzekerd bij de maat schappij „Mercurius". De schade, is groot, ook door het feit, dat de on genoode gasten hun vernielzucht hebben bot gevierd aan de meubels. Tel. W ARMENHUIZEN \ls antwoord op eene bij circulaire gedane rond vraag. door''de fpsCommissie, aan de burgers in de kom van het doip is gebleken, dat op pl.m. loO aan sluitingen kan worden gerekend, waardoor de vvensche- lljkheid vanl; ..gasverlichting" is uitgedrukt. GEHEELONTHOUDING. Tusscheh de beide geheelonthoudersvei-eenigmgcn aan den Langcdijk. is het thans tot algeheele samenwerking komen. Hel St. Nicolaasfeest is door hen samen ge organiseerd. terwijl thans met Kerstfeest gezamenlijk een groot pre pagandafeest wordt gehouden. Behalve ver schillende leden, die belangrijke bijdragen zullen leve ren zal liet Zaandamsch mannenkwartet het feest op luisteren. Het wordt te 'Zuidscharwoude gehouden. EEN GOED FOKSCHAAP. Dal ook het schapenhouden een zeer rentegevend bedrijf kan zijn, moge blijken uil hel volgende, dat ons gemeld werd: 14 Maart van dit jaar heeft een schaap, toebehoorende aan den heer P. v. d. Oord Kz. te Hoogebieren nabij Haringbuizen, 4 lammeren ter wereld gebracht, 2 ooien en 2 ramlammeren, welke net moederschaap zonder bijvocdering heeft groot gebracht. De eigenaar heeft clê 1 lammeren nu voor de volgende hooge prijzen verkocht dc rammen (voor dekking 1 voor f 50 de twee en dc ooien voor f 10 de twee. Al zoo heeft het schaap voor f 90 aan lammeren opgebracht. Al is dit nu ook een bizonder gunstig geval te noe men. toch bewijst het wel, dat ook in de schapenfok kerij met gped fokmateviaal flinke winsten zijn te be halen. WIER1NGEN. Jl. Zondagavond, na afloop der godsdienstoefening, werd door het kiescollege der Ned. Ilerv. kerk van Hippolytushoef c.a. tot ouderling en diaken herkozen de heeren Jb Mostert en R. Blaauboer, welke bei den kunne herbenoeming hebben aangenomen. «finnen De kerkeraad der Doopsgezinde Gemeente, welke voornemens was te Hippolytushoef geen voorzanger te 1 benoemen, heeft thans haar besluit ingetrokken en tot voorzanger te Hippolytushoef benoemd de heer j C. Bosker, die onlangs ook te Stroe is benoemd. I WLEIUNGEN. j "Voor rekening van 24 loden onzer opderaideeling der V.P.N. werden Jl. Vrijdag op de Amsterddam- sche eierenveiling geveild 726 eieren en 8 stuks I pluimvee. De hiervoor verkregen prijzen, variëerden j voor de eieren van f 5.20 tot en met f 7.70 per 100 stuks en voor het pluimvee van f 0.70 tot en met f 0.90 por stuk. Aan schoon geld zullen de leden voor de eieren ontvangen f 1.05 per kilo. Veel vraag is aan de veiling naar eieren, en zwaar pluimvee. RAAD VAN HOOGWOUD. I Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud, gehouden op Maandag 18 December 1911, des voorm. 10 uur. Alle leden zijn present. I Voorzitter Burgemeester Breehaart, die de verga dering opent, waarna de notulen worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. 1 Naar aanjeiding van de notulen deelt voorzitter mede, dat prachtige, rechte tepenboomen zijn geplant (langs 'c wegje van de Gouw naar Aarts woud). Het 1 water dat de pomp op den viersprong bij den Lin deboom gaf, is, zooals aan voorzitter is meegedeeld niet best en niet voor drinkwater geschikt en er is naar voorzitters zegsman beweert, geen afvoerbuis. Het water is bö een vroeger ingesteld onderzoek al ongeschikt bevonden als drinkwater. De heer Kooij wil onderzoek en is de afvoer niet goed, dan verbetering daarvan. Is de afvoer eenmaal goed, dan loopt de wel geregeld af ook, wat aan de wateropbrengst ten, goede komt. Doordat geen goede afloop nu plaats vindt, is het water onsma kelijk, naar sprekers meening. De heer Vel acht het voorloopig eigenlijk onnoo- 1 dig om er zooveel werk van te maken en wil het met de pomp, die toch goed werkwater verschaft, zoo nog laten. De heer Vijn vindt, als de zekerheid wa,s te geven, dat het een beste wel werd, dan was er veel voor, maar daaxvan is volstrekt geen zekerheid. Integen deel! Het kan zeer goed tegenloopen: 't zijn eigen lijk teere juffertjes en de bëstaaude wel is voor werkwater goed. Daarom wil spreker liever den be- staanden toestand nog bestendigen. Ook de heer Hoorn, is tevreden met het water, dat de pomp verschaft en wil 't nog zoo laten als 't is. Da heer Hartog informeert of er wel een,s klach ten zijn ingekomen. Voorzitter antwoordt van niet. De heer Schilder zegt, een paar jaren geleden iemand bij zich te hebben gehad met klachten over de pomp, Ook de heer Schilder is er intusscJien niet voor, om nu a,an pomp of afvoer wat te doen,. Het idee van den heer Kooij vindt dus geen aan hang en is integendeel de algemeene opvatting om de zaak te laten rusten. Waartoe dan ook besloten, wordt. Komen er eventueel klachten, dan komt de zaak natuurlijk bij den Raad in- behandeling. Ged. Staten hebben, goedgekeurd teruggezonden de gemeenterekening dienst 1910. De jongste kasverlfiea- tie bij den gemeente-ontvanger ingesteld op den acht sten December, gaf conform boeken en bescheiden aan een kassaldo van f 2725.85%. Voor kennisge ving1 geaccepteerd. Komt aan de orde een voorstel van B. en W. om met f 20 te verhoogen het salaris van de schoon maakster der school in de Weere (dat thans f 55 per jaar bedraagt). In die school met hare talrijke leerlingen is veel werk. De| heer Hartog vraagt of het aanmaken der "ka chels daaronder ook is begrepen, wat toestemmend beantwoord wordt. Algemeen goedgevonden, tot de voorgestelde verhooging te besluiten. Wordt in, behandeling gebracht een ingekomen schrijven,, waarin wordt gevraagd een afschrift raads besluit; in, zake leeftijd tot toelating van leerlingen der openbare scholen, vastgestelde Voorzitter deelt mede, dat te dezer zake in 190 9 'n raadsbesluit is genomen (leeftijdsbepaling toen 5 jaar), maar dat dit besluit nimmer ter goedkeuring aap Ged. Staten, is gezonden,, daar wij meenden, dat dit niet noodig was. Nu vindt voorzitter het beter om thans opnieuw een besluit in' deze te nemen. Met algemeene instemming wordt de leeftijd voor toe lating van leerlingen op de openbare scholen weer op 5 jaar vastgesteld. De derde suppletoire begrooting voor den loopen den dienst wordt opgemaakt in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 155. Tot af- en overschrijving, voorgesteld te doen tot een bedrag van f 15Ó, wordt mede met aller instemming besloten. Voorts wordt goedgevonden het aangaan eener kas- leening tot een bedrag van f 1000 tegen hoogstens 5% rente. Wordt nog besloten om, evenals aan den toren te Aartswoud is geschied, ook hier te Hoog woud de wijzerborden van den toren op te knap pen en te vergulden. Voorts wordt bij de rondvraag nog opgemerkt, door den heer Koorn, dat er noodig grint moet wor den aangebracht op het Aartswouder schoolplein. Te Aartswoud zoowel als ook in de Weere zal grint worden aangevoerd. Ten opzichte van het schoolplein aan de Langereis zal met Nieuwe Niedorp worden overlegd. Nog zal naar aanleiding van een opmer king van den heer Koorn over den weg nabij de school, daar verbetering worden aangebracht. Hierna wordt onder dank de vergadering gesloten. NVT ERIN GEN. Uilslag openbare verkocplng, gehouden op Zaterdag avond j.i., ten huize van den heer H. Minnes, van twee stukken, land, toebehoorende aan den heer Nam. Jbz. Mostert, door notaris Obrccii, alhier. 1. Het Waterlandje, groot 24.90 A., kooper W. de Vries voor f 215, strijkgeld f 3, gemijnd door \Y. Mos tert op f 228. 2. Alderlswal, groot 67.20 A„ kooper J. Kooij Cz. (dam), voor f 515, strijkgeld f 5, gemijnd door S. Wagemaker op f 520. ANNA PAULOWNA. Zaterdag 16 December hield de aldeeling Anna Pau- lowna, van die Noord-Hollandsche verceniging „Het Wille Kruis" eene vergadering in „Veerburgf. De op komst was gering. Nadat de voorzitter, de heer D. C. Rezelman, de vergadering had geopend, werden de no tulen gelezen en onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. De voorzitter deelde hierna mede, dat door het bestuur een onderzoek was ingesteld naar hel aan tal wellen in den polder. Van de 269 wellen was mede gedeeld. dat er 141 geschikt waren voor menschen en dieren en 128 voor dieren alleen. Aan den genees heer was opgedragen die wellen te onderzoeken cn dit onderzoek moest nu, afgemaakt worden. Viel het tegen, .dan zouden later naar andere middelen worden omgezien, om in geschikt water tc voorzien. De secre taris veegde hieraan toe, 'dat reeds 38 wellen waren onderzocht, doch dat niel één geschikt water gaf. Voorts zeide voorzitter, dat aan iedere school onder beheer van het Hoofd der school zou ter beschikking gesteld worden eene hulpkist, benoodied voor eerste hulp bij ongelukken. De hoofden der scholen hadden zich hiei- toe bereid verklaard. Hierna werd door den afgevaardig- jde ter algemeene vergadering een en ander aangaande die gehouden vergadering medegedeeld, waarna tot de f behandeling van den beschrijvingsbrief werd overgegaan. Aanleiding tot debat gif deze met on tot afgevaardigde en diens plaatsvervanger werden opnieuw gekozen dc heeren C. Wijdenes spaans en D. C. Rezelman, die zich de keuze lieten welgevallen. Op voois tel van het bestuur werd goedgevonden, aan elk der leden een werkje uil te reiken, getiteld: ..Aan de vrouwen van Nederland", door Dr. Dekker én tevens droeg het de goedkeuring der vergadering weg, om bij aangifte van geboorten uit te reiken het werkje, getiteld: „Behan deling Van Zuigelingen". Bij de rondvraag informeerde do hoer Klein, als het onderzoek naai- de wellen zou zijn afgcleopen, hoe men dan het water zou kunnen krijgen met het oog op groote afstanden. Hem werd mede- giedeeld, dat dit onderzoek eerst moest worden afge wacht cn dat daarna zijn vraag overwogen kon wor den. De heer H. 'Visser gaf in overweging om bij de oproeping ter vergadering, ook de agenda te plaatsen. De heer Hops ter meende, dat dit soms van belang kon zijn, maar achtte het onnooddg, dat de vergadering zich in dezen uitsprakmen kon dit aan het bestuur overlaten. De heer Visser vond het dwaas Vanwege een lichaam als „Het (Witte Kruis' geen agenda te plaatsen. De kosten konden niet overwegend zijn. Hij maakte er een voorstel van. De heer Wijdenes Spaans I vond het jniet goed, dat, nu de vergadering zich in i dezen al tweemaal liad uitgesproken, die zaak opnieuw te behandelen. Dat gaf geen pas. Nadat de heer Vis ser op het geringe aantal leden gewezen heeft dat zulk een besluit trad genomen, handhaafde hij zijn voorstel, liet .werd verworpen. Hierna 'sluiting. ZIJPE. Door het college van Kerkvoogden der Ned. Ilerv. Gemeente, is de stemming -voor 2 Notabelen, vac. A. H. Vogelzang en R. Kos, vernietigd. VALKOOG. Naar wij vernemen, zal op Dinsdag 26 December, Tweeden Kerstdag, in de Ned. Herv. Kerk alhier, het bekende Predik-Zangkoor „Vivia", onder leiding van Ds. Brocksema van Hcerhugowaard optreden hiet een zijner Dramatische Zangspelen. Het is te hopen, dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken, om dit Zangkoor le komen hooren. Harenkarspel. Bij de gehouden examens voor krankzinnigenverple ging met de candidaten van het gesticht „Duin en Bosch" te Castricum is o.m. geslaagd onze vroegere plaatsgen oote mej. J. Spoor. Waarland. Door het breken van de voorvork van z'n fiets, kwam de heer As. Kamper, timmermansknecht alhier, Zateidag zoodanig tc vallen, dat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige, behandeling "moest 'stellen. Hoewel hij zich ernstig aan de onder- en bovenkaak had be zeerd, is de toestand -weer zóó, dat hij zijn werkzaam heden kon hervatten. Oude Niedorp. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn Zondag tol Notabeien herbenoemd, de heeren D. Wonder en A. Over. HOOGWOUD. Verslag van de vergadering der aankoopverceniging „Ons Belang" 1c Hoogwoud1, ten huize van den heer P. Has. Tegenwoordig waren 22 leden. De voorzitter opende de vergadering en de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De commissie, lvelast met het nazien der rekening, bracht verslag uit van liare bevindingen. Hieruit bleek dat alles in volkomen orde werd bevonden. De ontvang sten hadden bedragen f 6573.15, waarvan f 6500 om zet en de uitgaven f 6510.01, batig saldo alzoo f 63.14. Als bestuurslid! werd herkozen 'de heer J. E. Rol en gekozen de heer G. Glas. Door "de vergadering werden de heeren R. Kuiper, C. Schoen en W. Rempt benoemd tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening over 1912, terwijl tot hunne plaatsvervangers werden gekozen de heeren J. C. B&nfp/ L. Glas en Jb. Kuiper. De heer W. Rempt stelde voor de vereeniging coö peratief te laten werken, doch het bestuur stelde daar entegen voor,, het volgendie jaar op den ouden voet door te gaan. Na eenige besprekingen werd dit laatste goedgekeurd. Het salaris van den secretaris-penningmeester werd bepaald op 1 pel. van de zuivere uitgaaf. Hel voorstel van het bestuur om dé vergaderkosten op T 1 p>r keer te stellen, werd goedgekeurd. Uil het verslag van den secretaris-penningmeester hoorde men. dat de vereeniging was begonnen met 20 leden, terwijl zij1 nu 'reeds 40 leden telt. De omzet bedroeg 228 H.L. maïsmeel, 27200 lijnkoeken, 5600 soyakoeken. 207 IT.L. gvs'emcel, 114950 K.G. hulp- Ifnes'sloffen. Dc Ij nip meststoffen werdén 'betrokken van verschillende Jéveranciexs en alles 'is onderzocht aan liet proefstation. Aan den'secretaris-penningmeester werd door kien voorzitter dank'gebracht voor het uitvoerig ver slag. - Na nog eenige besprekingen sloot vervolgens die voor zitter, de heer P. Bést, de vergadering. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen is de uitslag van den gehouden biljartmatcïY bij den heer W. Swarthof alhier, tussühen (spelers van Dirkshorn en St. Maartensbrug, als volgt: DirkshomJ. v. Dijk 100, J. Nat 100, L. Wink 100, H. Smit 63. A. 'Schuit 59, J. Nat 78, P. Vis ser 100, L. Wink 100, A. Sohuit 88, H. Smit 100, J. v. Dijk 61, P. Visser 77, te zamen 1026 caramboles. SC. Maartensbrug: 11. Kooij 77, G. Blauuboer 76, D. Blom 71. J. Bijpost 100, P. v. Eeten 100. J. Sleu tel 100, J. Sleutel 97, G. Blaauboer 57, J. Bijpost 100, D. Blom 61, P. v. Eeten 100, R. Kooij 100, te zamen 1039 caramboles. Voegen wij hier nu nog l>ïj cle caramboles van de gehouden matches tc Dirkshom en Valkoog, dan heeft Dirkshom in 't geheel 3118 en St. Maartensbrug 3245 caramboles behaald, zoodot St. Maartensbrug overwin naar is. WINKEL. Aan de op Zondag j.J. gehouden stemming voor 3 leden van het Kiescollege dor Ned. Herv. Kerk, hebben 44 kiezers deelgenomen. Niemand heeft de meerderheid - verkregen, 'zoodat op 25 Dec. h.s. een herstemming ral plaats hebben tusschen de heeren A. I gmond, A. Slooves Pz., G. Molenaar, J. Zeilemaker, K. Brugman en C. Keizer. 1V1*>ringer waard Maandag is alhier de eerste personenvvaggon voor bij gereden, langs de nieuwe lijn SchagcnVan Ewijck sluis. Met verlangen wordt de opening tegemoet gezien, die hoogstwaarschijnlijk in Januari zal plaats hebben. TYPHUS. Tc Aarlanderveen zijn in de laatste dagen elf lyphus- sevallen voorgekomen. Bij onderzoek door liet gemeente bestuur bleek, dat de zieken melk hadden betrokken van een melkboer, die zijn. melk ontving van een vee houder te Alphen, in «wiens gezin typfeusf voorkomt. Maandag ral de inspecteur van de Volksgezondheid de gemeente bezoeken. EEN „HELDERZIENDE VROUW". Twee dames te Den Haag zijn de dupe geworden van een sluwe cplichtstervan „een helderziende vrouw" die, blijkens een advertentie in de dagbladen „de toekomst voorspellen kon." Deze „waarzegster", de zes-en-zeslig-jarige vrouw P. is dezer dagen Ier beschikking van de justitie gesteld. Zij bad de dames verschillende sieraden en een vrij belangrijke som gelds afhandig gemaakt, onder voorgeven dal zij 'behoorde tot een Bond waarvan de Prins be schermheer was. De sieraden die teruggegeven zouden worden, waren door de „waarzegster" verpand. En wat hel geld aangaat, de vrouw had tegenover de dames steeds voorgegeven dat zij gouden tientjes noodig had die gelegd moesten worden op een „batterij", omdat anders niet vér genoeg in de toekomst kon Worden gelezen BOND VAN HARMONIE- EX FANFARECORPSEN IX WEST-FRIESLAND In een gisteren te Hoorn gehouden vergadering is besloten definitief op le richten den Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen in West-Friesland. Elk jaar zal een muziekfeest worden gegeven, waarbij gehouden zal worden een festival en een concours. De leden van den bond kunnen échter beslissen waaraan ze willen deelnemen. Met dit doel traden tot den West-Friesehen Bond toe de volgende 13 vereenigingenWest-Frisia, Twisk. Excelsior, Andijk; Kunst na Arbeid, Hoorn; Volhar- ding Berkhout;'Verwachting, Avcnhorn; Excelsior, Ben- ningbroekSludendo Ludimus, Abbekerk; Excelsior, Noordscharwoude; Anna Paulowna, Anna Paulowna; H. U. G. O., Ileerhugowaard; Crescendo, O. Niedorp Fanfarecorps, Hauwert, en Eendracht, Kolhom. Tot leden van liet voorloopig l>estuur werden benoemd een lid van de volgende vereenigingen: Hoorn, Twisk, Berk hout, Noordsoharwoudo en Avenhorn. EEN VERSTOOTEN ECHTPAAR. Men meldt uit Ha vel te, aan de Tel.: In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden van een onbewoond huisje te Darp, onder deze gemeente, behoorende aan den arbeider G. Marlens, niet alleen alle ruiten, maar zelfs de beide ramen geheel ver nield. De zijwanden van het gebouwtje werden geheel in gedrukt. Klaarblijkelijk geschiedde dit een en ander met het doel, om het huisje onbewoonbaar te maken en daardoor te verhinderen, dat het door K. Bruine- woud en vrouw betrokken zou .worden. Het gerucht was hier n.1. verspreid, dat B. nagingen _Ll in het werk stelde om het huisje te huren of te koo- pen. y Zooals men weet, is B. voor ongeveer 6 weken én zijn vrouw! voor 14 dagen wegens gebrek aan bewijs uit hun preventieve hechtenis ontslagen. Tegen de laat ste was door den officier van Justitie te Assen 9 jaar gevangenisstraf geëïscht. B. nam. eerst zijn intrek bij zijn moeder te Nijensleek. Nu zijn vrouw .weer vrij is, zoekt hij weer gemeen schap met haar. Deze had echter na haar invrijheid stelling haar intrek in 't armhuis alhier genomen, doch het bestuur van genoemde inrichting wenscshte haar voor slechts een paar dagen te herbergen en zette haar j.1. Dinsdag op straat. Zoodoende rijn beiden zonder dak' en zwervende. De drie kinderen werden nog steeds in het armen huis verpleegd. De voogdijraad te Assen vergaderde deze wvek om te beslissen over de verdere verzorging der kleinen. Telegrafisch Weerbericht 19 DECEMBER. VERWACHTING: Meest matige tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke w ind. Betrokken tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk eenige regen. Zelfde temperatuur. 398ste Staatsloterij. 3de KLASSE. 1ste TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 25.000: 439. f 1500: 15637. f 1000: 3976, 5422. f 400: 17922. f 200: 2951, 16315. f 100: 4166, 5600. 12191, 12668, 13322. Prijzen van f 30. 14 2591 4976 7482 10350 12789 15226 18228 40 607 5005 547 387 834 253 248 49 610 19 571 397 846 263 323 96 671 25 617 415 892 401 328 128 690 99 638 531 968 423 355 145 740 145 647 569 13068 506 461 151 802 158 768 583 203 522 566 191 834 214 835 614 224 636 584 36S 867 236 855 636 252 641 634 398 876 261 893 709 261 650 804 404 877 320 916 713 375 657 838 426 988 325 972 759 473 669 865 488 996 407 990 768 485 712 873 519 3005 408 8000 842 516 749 972 544 24 432 14 852 563 815 988 590 160 487 44 11045 578 825 19063 596 208 558 104 108 625 859 72 619 288 592 108 148 631 862 75 623 531 633 163 19S 697 901 90 702 559 645 182 310 763 982 131 743 560 705 206 319 767 992 144 918 644 721 221 320 782 16015 207 965 672 829 322 324 804 34 277 966 817 860 344 329 807 258 288 979 820 881 368 337 83S 321 318 996 858 974 423 371 850 322 351 1044 859 6031 442 391 901 337 357 61 861 40 510 419 941 345 408 64 946 47 531 449 987 660 520 160 965 97 583 500 14042 668 525 185 977 138 623 505 43 713 582 221 4022 159 693 514 107 838 678 263 38 199 740 567 109 854 709 295 57 228 789 625 110 865 749 319 124 307 835 685 119 894 769 346 165 316 905 760 147 896 911 371 233 356 9150 925 299 17Ö05 937 372 263 367 189 928 335 56 943 402 293 380 226 988 365 135 956 404 303 457 326 12093 422 257 983 406 344 554 375 112 427 270 20159 408 348 134 431 166 449 299 247 506 358 801 546 239 471 375 259 509 441 877 551 242 488 420 267 582 443 7020 578 245 505 435 283 599 544 29 631 S76 608 527 343 629! 549 117 777 295 758 535 516 638 552 164 797 304 785 564 530 763 573 190 810 329 792 566 534 775 574 201 814 364 812 629 558 812 602 232 830 409 872 680 640 819 621 236 832 450 883 759 647 822 706 257 932 453 901 874 670 838 762 325 10074 457 919 890 67S 841 776 337 110 540 976 895 719 2014 817 349 130 543 15031 940 779 69 837 353 142 556 34 982 794 137 844 384 156 6113 107 18045 825 141 905 409 221 639 136 53 837 203 923 432 336 678 156 94 855 512 927 441 347 705 208 219 965 Staatspensionneering. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Door het hoofdbestuur van 'den Bond voor Staats pensionneering is een commissie benoemd, die voor bereidende maatregelen zal nemen voor een tweede congres van dien bond, te houden in den zomer van 1912. waar o. a. bekende buitenlanders het woord zul len voeren over ouderdomsverzorging van Staatswege en de schaduwzijden van dwangverzekering. Voorzitter van de commissie'is de heer F. Netscher j te Santpoort; le-sccr. ds. Vaij. Krevelen te Deinum; 2e-secr. de heer A. Yoorbrood te Arnhem, terwijl ver- 1 der leden zijn mej. E. Jochim le Amsterdam en de heeren A. Bouina te Bolsward, H. J. Hagelen te Arn hem cn G. L. Janssen te Rotterdam. Wieriugern-aard. Zondagavond had de eerste Propaganda-vergadering j in dit seizoen plaats van de Afdeeling voor Staatspen sionneering. Hierbij gaf de Propaganda-club drie too- neelstukjcs ten beste, die, getuige het daverend applaus. wel in den smaak vielen. Nu, er werd dan ook zeer goed gespeeld, duidelijke uitspraak ging gepaard aan een prijzenswaardige voordracht. Vooral hel eerste stukje. „Vergelding'verwierf een welverdiend succes. Hel laatste bedrijf, waarin het weerzien van „vrouw Hen driks en haar vroegere dienstbode „Mina" kenschet send en met gevoel werd weergegeven, oogstte véél bijval, ook omdat tijdens het weerzien, achter de cou- J lissen dit stelde de kerk in een oude-mannen- en vrouwenhuis voor plechtig het „Waar liefde woont"... I weerklonk, met orgelbegeleiding van mejuffrouw S. Na hel tweede stukje had de heer v. H. nog een kleine bijdrage .,I>eve Staatspensioen". Hierna sprak cle heer K. de vergadering toe, en wekte hen op. jpoorde de aanwezigen aan, tce tc treden als lid. Toen het scherm i

Schager Courant | 1911 | | pagina 2