Vrouwen In een gisteravond gehouden zeer druk bezochte ledenvergadering van de Vrijzinnige kicsvereeniging -,,'s-Gravenhage", aangesloten bij de Liberale Unie, werd mei algemeene stern men en onder langdurig applaus, een door 134 leden ingediende motie aangenomen, waar van de hoofdstrekking is, stappen te doen en onderhande lingen te openen, om te komen tot een gezamenlijk op treden van alle vrijzinnige partijen bij de Kamerver kiezingen van 1913. Door de Kamerleden, de heeren mr. Pa lijn, voor zitter der vereeniging en Roodhuizen, werden belang rijke redevoeringen gehouden, waarin de wenschelijk- luid van ccne dergelijk? samenwerking zonder verloo chening van beginsel, krachtig word uiteengezet. .Mr. Palijn. die betwijfelde, of het thans reeds voor de Liberale Unie het moment was, het initiatief daartoe to nemen, verklaarde echter dat nu de vrijzinnigen zich bevinden in '$/en defunsive positie, omdat beginselen, die zij nllen gemeen hebben, worden aangerand, 'de vorming van een linksoh verkiezingsblok noodzakelijk zal zijn en hij voor zich meende, dat de rechtsche coalitie da.u-tegen niet bestond zou wezen. P.r was op deze belangrijke vergadering een geest driftige stemming voor vrijzinnige concentratie. model-huurders. Onder Voorscholen was, zoo schrijft men aan het „Leidsch Dbld.", door een huiseigenaar een hoeren huis verhuurd aan een echtpaar, een heer en een me vrouw. Toen de volle verhuiswagen er was aangekomen, konden de nieuwe bewoners dezen niet geledigd krijgen, alvorens de transportkosten door hen waren betaald. Zij bleven in gebreke dit le doen, en toen vertrok de wa gen weer naar de plaats van waar hij gekomen was. Ook de ontboden loskraohton konden heengaan. De nieuwelingen betrokken echter toch het leege buis. Om beurten verlieten zij het, om zich ergens te wonnen denkelijk, en tevens om hun inwendigeti mens oh te versterken. Het huis wilden zij echter niet voor goed verlaten, totdat tenslotte do huisheer liet genoegen beleefde hen er nog uit te.... koopen voor vijftig pop. BRAND TE AMSTERDAM. Men meldt uit Amsterdam: Omstreeks zeven uur is Woensdagavond oen zware brand uitgebroken in de leerschool boven den timmer - winkel van de Nederlandsche Fabriek van Stoomwerk tuigen en Spoorwegmateriaa 1vermoedelijk ontslaan door kortsluiting. De oppervlakte waar de brand woedde, was vijftig bij honderd meter groot. Aan blusschen viel niet te denken. De brandweer was aanwezig met vijf stoomspuiten en 2 drijvende stoomspuitenHet blussdhingswerk geschiedde onder lei ding van den commandant ,T. Meijer. Ook waren aan wezig1 de hoofdcommissaris van poli tie en de commissaris 'Van Asperen. De aangrenzende electrische centrale van de fabriek bleef door de brandweer gedeeltelijk gespaard, evenals de belendende lakinrichting en de machinale timmerwin- kel. De draden van de electrische centrale vielen neer en leverden eenig gevaar op. De sehacle is belangrijk, daar ïn de verbrande loods de gedeeltelijk gereed zijnde lokaalrijtuigen voor de Staatsspoorwegen geborgen waren. Door den brand zullen ongeveer 600 a 700 werklieden eenigen tijd werkloos zijn. Over de geheels stad was de rosse gloed zichtbaar, zoodat duizenden in de richting van Kattenburg en Oostenburg stroomden. Politie te voet en te paard hiel den het publiek op een afstand. Voor het uitbreken van den brand waren werklieden nog bezig en trachtten met eigen materiaal het vuur te hlussdnen. Geen persoonlijke ongelukken zijn te betreuren. De loods is totaal uitgebrand. Assurantie dekt de schade. OSS bij nacht. Een van de meest beruchte plaatsjes van Noord- Brabant, waar hef niet mogelijk schijnt de lichtstralen der beschaving te doen doordringen tot het volk, on danks het betrekkelijk klein aantal inwoners, het be draagt slechts acht en een half duizend, is van oudsher hc! stadje Oss. Even somber en schaarsch verlicht als des avonds zijn straten en straatjes zijn, even som ber schijnt liet er uit te zien in de gemoederen van het gros d s volks. In de criminecle geschiedenis van liet arrondissement 's-Hertogenbosch verheugt het zich sinds een lange reeks van 'jaren in de moest treurige restauratie. ïu meer dan 6en requisitoir van ambtenaren van het Openbaar Ministerie der Bossche rechtbank, hoorden wij zelfs als een soort verzachtende omstandig heid. legen misdadigers aanvoeren, dat ze kwamen uit öss. waar de beschaving op zoo laag pril slaat en waar men het leven van den evenmensch niet veel lelt. De hoofdgroep der misdaden, die van daar komen ter berechting, wordt gevormd door wat 'het Wetboek van Strafrecht rangschikt onder fnishandcling. Hel mes en nog eens het mes is schering en inslag, en met dezelfde luchthartigheid als men hef hanteert tegen de die-en in de Ossohe exports lach ter ijen, trekt men het o"'-- den evenmensch in kroeg en op straat. En pu s-o->| b»» vis» dat alleen door uiterst gestrenge straffen dat volk tot inzicht zal komen, dat een men- sdbenlevcn toch meer waarcl is, dan wat het bij de moesten daar schijnt te wezen. Dezer dagen kregen, we voor de Bossche rechtbank •weer een stel exemplaren, van het echte ras. In den avond van 23 December jl. waren de chef-veldwachter v. Kempen en de onbezoldigd rijksveldwachter-poli tieagent Albers op surveillance, toen ze stieten op èen troep razende en tierende en, zooals de presi dent der rechtbank het uitdrukte heestachtig vloe kende kerels. In de buurt van de Van Erpstraat. waar Öe ontmoeting plaats had. hadden baldadige handen de straatlantaarns al uitgedraaid. Al spoedig zagen de politiemannen zich genoodzaakt met den sterken arm op te treden en wilden een der kerels, die het meest dronken was, ïn verzekerde bewaring stellen. Maar de anderen begonnen met opruien en spoorden hun makker aan, zich niet als lafaard te laten mee nemen. Twee hunner pakten den gevangene beet en poogden hem te ontzetten, steeds roepend, dat hij niet met de politie moest, meegaan. De kerel ging toen op den grond liggen en verzette zich zoo geweldig hij kon. Een van de bende greep een stolt uit de hand van een andier, hief dien op en, kwam op de politie af onder den uitroep: „los!" Vier anderen staken hun handen in de zakken en meteen knipten de messen al open, terwijl ze begonnen op te dringen om de politie aan te vallen. In het nauw gebracht, bleef den agenten niets anders over dan hun arrestant los te laten, hun revolvers te tra kken en ie schieten. Hier door gelukte het bun d uels van, zich af te hou den. Wegens wederspannigheid stond een bende terecht, waarvan er slechts twee waren verschenen, terwijl tegen de anderen verstek ging. Een dezer verklaarde, dat hij niet meer tellen kon. hoeveel borrels hij dien avond op had, waardoor hij stomdronken wa£. De ander zeide, niet dronken geweest te zijn, want hij had slechtseen twintigtal glazen bier en een kwantum borrels jenever op. Deze was een ma- feer, bleek 3 9-jarig kereltje, en de president vermaan de hem, dat hij beter deed vlees ch te koopen voor zijn geld, in, plaats van het te verbrassen aan drank. De officier, die na het getuigenverhoor nog als ver zwarende omstandigheid ten laste legde weerspannig heid, gepleegd door meerderen in vereeniging, eischte tegen allen een gevangenisstraf van vier maanden. enkhuizenstavoren. Door do stoomponten van den veerdienst Enkhui zenStavoren is gisteren, een proeftocht gedaan. Ter hoogte van den vuurtoren aan den Gelderschen hoek, dwong de ijsmassa de vaartuigen terug te keeren. ERNSTIG ONGELUK. Dinsdagmorgen halfnegen had de houtzager j. Hof- 'man, in dienst bij den, heer C. J. Alblas te Waddinx- jveen het ongeluk, terwijl hij aan de lintzaag zijr. werkzaamheden verrichtte, door een onder de vlakbij igeplaatste cirkelzaag uitspringende stuk hout in de 'lin,kerzijde te worden getroffen. Hoewel zeer pijnlijk, kon de otroffene zich zelf nog naar den dokter begeven, die de inwendige kwet- transporteerd worden, dan worden daarvoor alle drie deze belangrijke organen juist bij de vrouw aange- suren echter zoo ernstig vond, dat overbrenging per de beschikbare mannen gebezigd. Zij reizen evenwel daan worden. brancard naar zijn woning werd noodig geoordeeld. nooit samen, maar gaan op verschillende dagen niet De nieren zij nlde zuiveraars van hel bloed en ver- De verwondingen waren blijkbaar nog ernstiger dan alleen, maar ook langs verschillende routen. De drie schijnselen als de bovenstaande toonen aan, dat zij vermoed werd, daar de man in den laten namiddag reizen af met hun taschje, maar éen van hen slechts hun werk niet behoorlijk verrichten. Velen 'verwaar- heeft de echte diamanten; de heide anderen hebben loozen deze eerste verschijnselen en zonder .twijfel jeugdige kinderen, slechts nagemaakte of zoogenaamde similidiamanten. doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor die De overbrengers weten natuurlijk niet, wie de echte een totale verwoesting der nieren ten gevolge heb- diamanten heeft, en daar de pakjes in hun tasch ver- ben. zegeld zijn. zijn ze ook niet in de gelegenheid, om Verdraagt daarom! de eerste verschijnselen niet mei d; steenen te onderzoeken; ieder van hen weet dus gelatenheid, doch begint onmiddellijk met hel ge niet of hij echte dan wel vajsche steenen overbrengt nczen uwer nieren, de bron van uw zich onlwekkc- a,an zijn kwetsuren is bezweken. Hij laat een vrouw na en twi EEN MISDAAD? Verleden week werd bij Andijk de landbouwer L. B. dood aan den kant van een sloot gevonden. Men dacht, dat de ongelukkige, na in de sloot geraakt te zijn. met veel moeite er in geslaagd was, weer op het droge te komen en daarna, uitgeput zijnde, was en wanneer hij dus neiging kreeg om ze voor zich te lende ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen behouden, zou hij groot gevaar loopen. met waarde- uitsluitend voor <lo nieren en blaas. Zij versterken leoze stukken glas er van door te gaan. do nieren en maken heil volkomen geschikt voor ben van de drie meuschen, rnog wel de oudste en ),un belangrijk werk. Zo komen do blaas te huln 6n slimste heeft eenmaal een eigenaardig avontuur ge- vocren bikkelende onzuiverheden at, die de bo- r®Isdn tussellen Londen en Dover en maakte vensiaande verschijnselen veroorzaakten 011 waaruit daarbij gebruik van de derde klas. Onderweg aan u levens waterzucht, rhcumatiek, lendenjicht urine- statton stapte er een jong meisje, bijna oen kind nog. stoornissen enz ontspruiten in ziju coupé. De Jonge dame was nauwelijks zestien Foslel-s Rugpijn Nieren' Pillen (let op do juiste Jaar en zeer verlogen an bang, dat zU niet zou ko- spd]ing vlm (lc„' naan„ zijn te Scf,agon \erkrijibaar men. waar wezen moest, roodat de transnort.eur. bij hocr „ol91ns TieieadiM gSdrérii &co na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor éen, of f 10.voor zes doozen. 19. doodgevroren. Hel gerucht gaat nu echter, dat hier een, misdaad in het spel is. Het slachtoffer toch bleek van zijn geld beroofd te zijn. Thans heeft men het lijk ter schouwing weer opgegraven, DE VERGIFTIGINGSZAAK IN DE NIEUWE MEEll De zaak tegen, vrouw Hogenjiout zal voor het Ge rechtshof te Amsterdam pas in Maart a-s- dienen. Eerst zal de zaak-Van Exter worden, behandeld. Mr. v. Gigch Jr. zal ook in Maart vrouw Hogen- hout, verdedigen. HKT KAMERLID JHR. MR. A. F. DE SAVOR- NÏN LOHMAN. Onze correspondent te Hilversum meldt ons: De heer De Savornin, Lobman, afgevaardigde voor Goes, heeft aan de bestuursleden der Chr. Histori sche partij in 't district Hilversum verklaard in 1913 zich niet weer voor een Kamerzetel beschikbaar te stellen, zulks in verband met zijn h oogen- leeftijd. Telegraaf. dirksholin. Da arbeider-wegwerker van, de banne- HnreiikarspeL' C. de "Vries, had vandaag het ongeluk, terwijl hij bezig wa^ eenig hout klein te maken, zoodanig met een bijl in zijn been, te hakken, dat hij op advies van den dokter direct naar Alkmaar moest vervoerd wor den, CALLANTSOOG. Alhier zal de afdeeling van den Boud voor Staats- pensionueering niet a.s. Zaterdag 27 Januari, maar Zaterdag 3 Februari haar algemeene vergadering hou den ia het lokaal van Scheijen te Groote Keeten. callantsoog. De heer A. Baken G.Az. in, de laatste raadsver gadering dezer gemeente gekozen als armvoogd, in do plaats van den heer W. Gavers, die aftrad en niet meer herkozen wenschte te worden, heeft die benoe ming aangenomen. HOE MEN GELD MAAKT. Ulit Dep Haag schrijft, men aan de Deli Crt. het volgende over den vroogeren Antwerpschen diamant handelaar Spitzel, een, Pool, die ook wel in Indië reis de en o. a. veel diamant verkocht aan den sultan van Deli: Even voor het uitbreken van den Japansch-Chinee- sohen oorlog was Spitzel een reis gaan ondernemen naar het Oosten en hij keerde daarvan niet eerder terug, dan nadat de oorlog was uitgebroken. 't Was toen spoedig 'n publiek geheim, dat hij met niemand minder dan Li Hung Chang schitterende za ken had afgesloten, niet alleen in zijn speciaal artikel, doch in allerhande zaken en niet in het minst in oor logsmateriaal- Hierin, vooral moet hij als bedekt vertegenwoordi ger zeer handig en met buitengewoon succes ge scharreld hebben. De heer Spitzel woonde toen in Londen in een der buitenwijken, waar de eenvoudige middenstand ver-: blijf houdt. Van zijn terugkeer af zag men echter de luxe bij de fajindlie S. hand over hand toenemen. Men begon met een rijtuig en spoedig daarop ging de heer Spitzel verhuizen. Binnen 'n jaar bewoonde Spitzel in een der duur ste wijkeu van Londen een paleis, waar een gega lonneerde bediendeuschaar in- en uitliep en waar een viertal luxueuse automobielen den stal met prachf:- paarden verving. Slechts enkele jaren was de kleine, vroeger hard sjouwende man tegen de weelde bestand; hij stierf plotseling (onbekend waaraan); achterlatende zeld zame weelde en een groot fortuin; zijn kapitaal be droeg millioenen Engelsche ponden. De heer S. had belangrijke uitzendingen naar China gedaan, alles natuurlijk tegen kontante betaling1 en had dan, aldus mijn zegsman, tegelijkertijd de Jappies gewaarschuwd, met welke gelegenheid China ziju oorlogscontrabande verscheept had. Dit „eenvoudige middeltje", waarvan natuurlijk de Japansche natie gebruik maakte (wat trouwens wel iedere andere natie eveneens zou hebben gedaap,), bracht enorme kapitalen op en op deze wijze moet S. de bergen goud verzameld hebben, waarin hij met wellust woelde. Het verraad in den imeest geraffineerde!!, zin ver schafte hier den bedrijver een reuzenfortuin ten na deel© van de langstaarten, die hem misschien vroeger eens te glad wagen afgeweest. VERVOER VAN DIAMANTEN. Een reiziger, die herhaaldelijk voor zaken lusschen Engeland en Nederland; heen en weer reisde, trof meer- j malen oen schunnig gekleed man onder de passagiers j aan, die zich weinig' óf niet niet de overige reizigers bemoeide, en er uitzag als iemand dien hol niet to best gaal.in de wereld. Het verwonderde den reiziger, dal die man zoo vaak gebruik maakte van do boot. Maar nog grooter werd zijne verwondering,, toen hij op ze keren dag toevallig denzelfden man in Londen ontmoette, maar nu geheel anders gekleed. De op de boot zoo armelijk gekleede man maakte nu op hem den in druk van een welgeteld, chique heer te zijn; hij was elegant gekleed en gebruikte zijn lunch in 'een restau rant van den eersten rang. Dat alles maakte den man verdacht in zijne oogen. In hot eerst hield liij hem' voor een smokkelaar, maar daar de man op de boot nooit grootcre pakkage bij zich had dan oen klein handtaschje, kon hij onmogelijk smokkelen, en moest er een andere geheime bedoeling zijn met the schunnige kleeding. Toevallig ontmoette de reiziger op een zijner overtoch ten per boot een Engelsch politieman, dien hij kende;-' en dien hij op den man, ook nu weer aan boord, opmerkzaam maakte. De politieman kende echter den zonderlingen reiziger, die, nu eens armelijk, dan weer deftig gekleed was, zeer goed en hij gaf de volgende opheldering omtrent de zonderlinge verschijning: „Die man is goed bij 'ons bekend en u doet hem onrecht wanneer u hem voor een smokkelaar houdt. Hjj is integendeel iemand,, die een zeer groot vertrou wen gei:iet en een zeer respectabel mensch. Hij is na melijk een van hen, die diamanten van Londen naar Amsterdam or Parijs, of vandaar weer terug naar Londen brengen. Al de in Zuid-Afrilca gevonden dia manten gaan naar Londen, worden daar gesorteerd, en gaan daarna naar.de Amsjerdamsche diamantslij perij. De geslepen diamanten moeten gedeeltelijk weer 'naar Londen teruggebracht worden en nu heeft men na verschillende proeven in liet belang van de zeker heid der overbrenging en ook ter besparing van de zeer hooge porto's, wanneer men ze per post over zendt, besloten, het transport door bijzondere, ver - trouwde personen te dóen plaats hebben. De De Beersmaatsehappij in Londen heeft drie zul ke diamantvervoerders in haar dienst, die op bepaalde tijden van Londen naar Holland en weer terugreizen. Met opzet zijn die personen op hunne tochten arme lijk gekleed, omdat bij zoodanige meuschen niemand groote schatten vermoedt. En toch hebben die per sonen zeer dikwijls in hun tasch diamanten, tot een waar ze wezen moest, zoodat de transporteur, die medelijden met haar voelde, alles deed wa,t hij kou, om haar gerust te stellen. Zoo geraakten die twee in een levendig gesprek en werden ten slotte zoo vertrouwelijk met elkander, dat de transporteur alle voorzichtigheid vergat en het onschuldige kind liet meeëten van de eetwaren, die hij voor onderweg ha,d meegenomen. Het jonge meisje maakte daarvan een, dankbaar gebruik en herinnerde zich daarna. ingezonden. boerenbond. Dat de veehouders trachten1 door aaneenslui- ting de voederartikelen goedkooper in handen te krij- dat haar tante haai' een, fleschje met wijn had mee- gen, staat hun allen vrij, doch dat hierdoor 'n groote gegeven. Zij drong er au op aan,, dat haar vriend©- wanverhouding wordt geboren, voor vele neringdoen,- lijke reisgezel, die zijn ontbijt met haai* had ge- den, voornamelijk voor fouragehandelaars, dit is zeer deeld, ook iets van den wijn met, haar zou drinken, betreurenswaardig. Daarom wensch ik dit eens onder 'De transporteur dronk een klein, glaasje wijn en veler aandacht te brengen. viel spoedig daarop in een diepen slaap. Toen hij Deze wanverhouding bestaat hierin dat er verschef- ontwaakte het was dicht bij Dover was hij dene boeren zy.i, welke geen recht hebbon, (vanwege alleen in den coupé. De eerste greep van den rem- hun schulden bij de leveranciers), van dezen bond ger was naar het pakje diamanten, dat hij in zijn te koopen, dit toch evengoed doen. Zij betalen den tasch had. Het was verdwenen. Het zoo onschuldig Boerenbond met bet geld, dat zij dan molenaar-fou- zlch voordoende Jonge meisje was eene slimme die- ragehandelaars onthouden;, dus gebruiken het geld zegge, dw bekend was met het geheim van het dia- van laatstgenoemden om (tot dank) bij hunnen con- m an te ntr ansport en den ongelukkige» overbrenger op 'current te koopen. die w(jze van zijn schat beroofde. Gelukkig voor hem j Veehouders, dié hieraan, euvel gaan leest u dit had hij ditmaal similidiamanten bij zich, zoodat hij stukje eens en denk eens goed over dézen toestand met den schrik vrijkwam en ook de maatschappij geen 'na, en gebruikt dan uw moraliteitsgevoel voortaan; bijzondere schade door den diefstal leed." '-*• -- -»1 - - Telegrafisch Weerbericht 25 JANUARI, Zwakke tot matige meest Zuidelijke) wind, gedeel telijk bewolkt. Mogelijk eenige regen. Zelfde tempe ratuur. 398ste Staatsloterij. dan zult u zeker eerst den molenaar betalen, voordat u van de vereeniging koopt, temeer daar de voordeel en ook zeer gering zijn, wanneer u een vertrouwd leve- rancier hebt en op tijd koopt. 1 EEN MOLENAAR. JUWEELENDIEFSTAL. De. „Daily News" meldt dat de Fransche en Engel- stihe veiligheids')''"--1 op zoek zijn naar twee üesschen- trekkers, ,uweliers te Parijs voor ongeveer 500.000 francs juweelen hebben gestolen. Berichten uit Parijs melden dat een aanhoudingsbevel tegen hen is gegeven. Een inspecteur van de Fransche» politie is te Londen aangekomen om te helpen aan de opsporing. Hetzelfde blad vertelt dat een dame, die zeide een Amerikaansehe te zijn, verleden jaar bij een Parijsch juwelier juweelen kocht en steeds contant betaalde. In 5de KLASSE, 7de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 1500: 13405. WÊKÊÊÊÊÊÊQÊÊ. f 1000: 1186, 14740, 14940, 15411, 15419, 20366. den herfst verliet de dame Parijs en de juwelier ontving f 400: 8388, 10675, 12902, 16819, 18869, 19369, toen eenige kleinere bestellingen, uit Londen gezonden, 19626. 200: 8297, 13431, 18451. 14603, 16539, 20635. Prijzen van, f 70. 88 1995 4736 7607 11017 13230 16019 18376 174 2049 770 625 146 283 86 388 188 134 774 630 288 307 109 4U4 202 163 822 848 314 404 186 602 230 249 907 891 354 432 283 639 407 253 952 897 572 664 42S 683 449 308 963 8059 599 14071 451 868 468 407 5013 414 663 155 453 871 571 410 340 742 694 322 535 S95 614 432 359 746 701 437 863 974 671 444 377 771 752 462 17145 987 701 527 465 9037 799 530 379 19125 713 570 502 112 963 563 390 217 753 942 825 220 12026 682 440 4S7 814 3156 930 397 124 699 453 497 1080 313 993 494 187 760 488 596 189 333 600G 659 301 S64 592 780 206 401 54 747 302 902 658 978 209 423 243 837 312 931 699 990 323 428 245 874 323 983 752 20358 421 562 304 919 360 15049 796 555 575 576 594 968 395 290 812. 585 606 673 644 10181 492 352 906 606 623 758 734 331 503 376 972 660 668 777 826 403 51S 395 986 738 677 826 975 520 537 420 18078 782 906 903 7076 726 652 619 176 822 913 4037 253 738 965 642 256 899 954 122 270 808 13051 826 273 921 962 423 - 576 949 151 899 340 944 974 559 587 968 152 979 358 971 betreffende juweelen van kleine waarde. Later kwam een bestelling van 20,000 francs voor welke de dame een f 100: 1358, 9639, 11322, 11730, 13394, 13973, wissel zond, betaalbaar in Maart. Lenigen tijd later 9AR9K bestelde de dame een groote hoeveelheid juweélén én meldde dat zij ze ontvangen had,, maar de juwelier kreeg het bedrag niet. Hij begaf zich toen naar Londen en vond aan de verschillende adressen, aan >velke hij ROOSEVELT. BERLIJN, 24 Januari. Roosevelt zeide heden, aldus wordt uit New-York aan het Berl. Tageblatt geseind, tot een republikeinschen partijleider, dat hij geen candidaat is voor het presidentschap, doch dat hij zijn land gaarne wilde dienen, wanneer dit noodig mocht zijn. De beweging in den lande om Roosevelt candidaat te stellen, neemt sterk toe. De westelijke staten vor men organisaties om van het republikeinsche convent Zijn candidaatstelling af te dwingen. Daar de senator La Foilette zich te New-Yorlc officieel heeft laten voorstellen als candidaat van de insurgen;ten en, se nator Cummins eveneens zijn candjidatuur heeft aan gemeld, is de toestand, vrij gecompliceerd geworden. In goed ingelichte kringen vermoedt men, dat Roose velt ten slotte de gemeenschappelijke toevlucht zal worden voor de partijleiders. TURNBOND. Door B. en W. van Amsterdajn is voorgesteld om aan den Amsterdamschen Turnbond dit jaar een sub sidie van f 1000 te verleenen. De gymnasten, zullen dit voorstel zeker toejuichen. WAARLAND. Toen Dinsdag de kinderen van den heer S. alhier zich vermaakten op den zolder, waagde éen van de jongs ten zioli te dicht bij de trapopening, met het onge lukkig gevolg, dat hij naar beneden viel, op een harde® bétonvioér'. Hoewel men het ergste vreesde, schijnt het jongetje geen letsel te hebben bekomen, want naar wij vernemen is 't kind weer spelende met de anderen, doch nu wel op een veiliger plaats. „DE TOEKOMST" TE ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde deze tuinbouwvereeniging ten lokale van den heer Jb. v. Twuiver. Aanwezig waren 27 leden. Na opening door den voorzitter, dern heer S. do Boer, leest de Secretaris de notulen, die worden goed- fïkeurd. Door den voorzitter wordt meegedeeld, dat 18(j ratten zijn ingeleverd. Uit het geldelijk verslag hiervan, blijken de ontvangen f 484,07, de uitgaven f 446,40 bedragen te hebben, alzoo een batig saldo van f 37,67. De ontvangsten van aardappclbesproeien zijn van 159 snees besproeide aardappelen f 39,75, de uit gaven aan Arbeidsloon f 24,75, zoodat aan den pen ningmeester is afgedragen f 15. Het jaarverslag geeft aan een ledental van 127. Tot lid van hot bestuur wordt herkozen de heer A. Kout en gekozen in plaats van don heer J. de Geus (niet herkiesbaar) de hoer _S. Zeeman, dio in horstemming met den hieer T. Kostelijk, 16 stemmen verkreeg. Beide gekozenen nemen hun benoeming aan. De secretaris deelt mede, dat van den Broeker betaalmeester voor het P°l- 's ontvangen, van 1 September tot 30 November f 123,85 en van den heer Kooij, heiaal meester le Noordsdharwonde over dezelfde maanden f 15,37. De rekening van den pen ningmeester geef' een ontvangst van f 291,72, een uitgaf van f welke door de commissie wordt nagezien en in orde bevonden. Van den heer Keeman is van de afrekening, met de groote vereeniging ontvan gen f 112,60. Tot bode wordt herkozen do heer S.-Parana. (Besloten wordt voor do zetkoolregeling een vas'e commissie te benoemen, waarvoor worden benoemd de heeren K. Zeeman, .1. de Ruiter en K. Kramer. Volgens mededeeling van het centraal bureau zijn' de kunst mes Iprijzen voorlocpig als volgt: super f2,62, chili f 12.20, ammoniak f 17.40 en kali f 6,30, franco Dordrecht. Als oen uitvloeisel' van punt varia, wordt besloten de Tadtenverdck'lng op do federatie-vergadering' tor sprake te brengen. Op voorstel van den heer K. Zeeman wordt besloten, prijsopgaaf te vragen voor coöperatieven aan koop van molmboer. Verdei* p'.eit deze er voor iets in het leven te roepen, zoodat een lid bij ziekte met de werkzaamheden gesteund wordt zooals ook elders geschiedt. Zal in de volgende vergadering worden be handeld. Opgemerkt wordt nog, dat de verhuring van ge meenteland niet in den haak 3s; het wordt zooveel gecombineerd, dat het door geen kleinen bouwer te Predikbeurten. ZONDAG 28 JANUARI. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Stillagen, v.m. 10 uur, Da. Van Meurs. Kolhorn, v.m. 9:30 uur, Ds. Tihholt, Anna Paulowna, Geen .dienst. Kerkebuurt (Harenkarspel), v.m. Ds. Damsté. Schagerbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Groeneveld. Huisduinen, v.m. 10 uur, Ds Van Griethuijsen. Oude Niedorp, v.m. 9.30 uur. Ds. Nieuwburg. Winkel, 's av. 6.30 uur, Ds. Nieuwburg. Veenhuizen. Geen dienst. Burgerbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. De Graaft. Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. Hop ster. Wieringerwaard. Geèh .dienst. Barsingerhorn, v.m. 9,30 uur, Ds. Va,n Loon. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Bippolytüshoef én Stroe. Geep dienst. Burgervlotbrug, v.m. 10 uur, Ds. HoRz. Nieuwe.Niedorp, Ds. Haars. Barsingerhorn. Geen diepst. LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, tep "behoeve der Ned. Herv. Kerk; v.m. 10 uur, de heer De Borst. Breezand, v.m. 9.30 uur, de heer Woltman. Woens dagavond 7 uuiv de heer Woltman. DINSDAG 30 JANUARI. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Burgervlotbrug, v.m. 10 uur. Rekendag. WOENSDAG 31 JANUARI. NEDERLANDSOH HERVORMDE GEMEENTE te: Wieringerwaard, 's av. 7 uur, Ds. Nieuwburg. Julianadorp, 's av. 7 uur, Ds. Van Griethuijsen. Oudesluis, 's av. 6.30 uur, Ds. Groeneveld. Valkoog, 's av. 6.30 uur, Ds. Tinholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Oudesluis, 's av. 7 uur, Ds. Holtjz. HipolytU'Shoef, 's av. 7 uur, Ds. Leepdertz. RESi. KisES behoeven niet altijd lijdende te ziju. Wanneer gij steeds last hebt van pijn in uw rug, verschrikkelijke hoofdpijn, duizeligheid en schemerin- "waarde van verscheidene millioenen. Men betaalt hen gen voor de oogen, rheumatische pijnen, hartklcppin- gewmuiuee, ■natuurlijk zeer goed, maar toch wordt er bovendien gen, en gij u afgemat gevoelt, hoewel gij nauwelijks behuren is Bij combinatie is het niet mogelijk een voorzicütigheidsmaatregel toegepast, waardoor de met uw bezigheden begonnen zijt, denkt gijl er dan iemand in de gelegenheid te stellen zijn bestaan hier- overbrenger er zeker vau teruggehouden wordt, er wel aan wal de oorzaak van uw kwaal is? me0 te verbeteren. Ook is het nog in een andere ge- met zijn schat van door te gaan. Vele vrouwen zijn ertoe geneigd om dergelijke mieen/te verhuurd geworden. Ook werd bet van belang Heelt, ni. de De Beersmaatschuppij eene partij; ruwe - verschijnselen toe to schrijven aan hun vrouwelijk geacht, besprekingen ever dergelijke kwestl-es meer in aiamanten naar Amsterdam te verzenden of moeiten, gestel, niét wetend- welk een gewichtig werk de nie- bet. openbaar te voeren. van u:,ar geslepen diamanten naar Londen terug ge- ren te vervullen hebbon en niet wetend- hoe vaak Door den voorzitter v - ton deze argumenten, bc-

Schager Courant | 1912 | | pagina 2