De Eetlust. den de volgende subsidies verleend -Aan de gemeente Den Helder ten, behoeve van haar zeevaartschool met machiuislenafdeoling en vlsschorij- school voor elk der jaren 1913. 1914 en 1915 van f 1850, mits hét Rljlc ten minste 7000 toezegt, benevens een subsidie van f 50 per maand' ten be hoeve van, de op te riebten visscliorijschool. Aan de Vereeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in West-Friesland voor elk der jaren 1912, 1913 en 1914 een bijdrage van ten hoogste f 1000, zoomede een bedrag van ten hoogste 120 ten be hoeve van, elk der teekonscliolen, harer ai'deelingeu. Aan de Alkmaarsche huishoud- en industrieschool hot subsidie van 1500 te verlioogen met f 250, met Ingang van liet jaar 1913, mits Rijk en gemeente hun bUdragotn met ten, minste resp. 300 en 500 's jaars verlioogen. Aan de smedenvereenigiug Hollands Noorderkwar tier te Schagen ten behoeve van een cursus in hoef beslag voor 1913 een bijdrage van f 125, mits het Rijk 250 beschikbaar stelt. Aan de Vereeniging tot exploitatie ©ener proefzui- velbocrderij te Hoorn voor elk der jaren, 1913, 1914, en 1915 een bijdrage te verleenen van de helft In het tekort dier exploitatie, tot geen hooger bedrag dan, f 3350 "s jaars. Aan het Rijk van 1 April 1912 a£ een bijdrage te verleenen van 1500 's jaars in de kosten van, het euivelconsulent&chap. Aan de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier en den Bond van Zuivelfabrieken voor kaasmakers te Hoorn voor, el3t der jaren. 1913. 1914 en 1915 een, bijdrage van f 500. mits over elk dier jaren het Rijk 500 be schikbaar stelt. Het wenscheüjke werd hierbij uitge sproken, bij dergelijke subsidies de mogelijkheid open te stellen van toekenning van vergoeding van reiskosten van ver afwonende leerlingen. Aan de Vereeniging tot exploitatie van een proef tuin te Nieuwe Niedorp een bijdrage van f 300 in de kosten van uitbreiding van dien, tuin. Aan, den schipper J. Baijs Jz. te Wieringen ten. be hoeve van het geregeld personenvervoer tusschen het eiland Wieringen. en, de Van Ewijcksluis voor elk der jaren, 1913, 1914 en 1915 een, subsidie van f 400, mits de gemeente Wieringen voor ieder dier jaren ten, minste f 200 toezegt. WARMTE. Tengevolge van de warmte is gisteren te Drachten een maaier uit Beetsterzwaag bezweken. SCHOORL. Benoemd is bij Kon. besluit tot burgemeester dezer gemeente de heer A. J. Peeck. CALLANTSOOG. Zondag 14 Juli jl. werd te 12 uur alhier een oefe ning gehouden met de hier gestationneerde reddings boot der Noord- en Zuid-Hollan,dsche Reddingmaat- schappij. Er was veel publiek op het strand. Te ruim half een, werd de boot te water gelaten, de be manning, voorzien van de nieuwe scaphanders (zwem vesten, met kapok) sprong er in en, sloeg de riemen door het zoo goed als bladstille water. Twee dei- roeiers ,G. Baken Jbz. en T. Mooij Jl>z. begaven zich gekleed met scaphander om te water. De nieuwe zwemvesten voldeden uitstekend. Te ruim twee uur keerde de boot naar het strand terug en was ruim drie uur weer in de reddingsloods opgeborgen. Het; vervoeren naar en vafr het strand vorderde nog al veel tijd. De secretaris der Plaatselijke Commissie, de heer Braam, maakte de oefeningstocht mee. ONGELUKKEN". Te Spaïiheim, (gemeente Rheden) had gisterochtend <le loodgieter C. het ongeluk, zijn soldecrlamp le dicht bij liet touw te houden, waarmee zijn ladder was be- vcs'.igd met het ongelukkig gevolg, dat liet touw schroei de en de man met ladder en al omlaag stortte. Hij is ernstig gewond. Nabij de Klomp, tusschen Eist 'en Arnhem, reden Maandagmiddag een drietal Tilburgsche toeristen, toen een van hen, de voorste, genaamd A. 15., slipte door het zicJh op den weg bevindend zand en van de fiets slocai .De volgende wielrijder reed nog over hein heen en tic man bleek door eeii en ander zulke ernstige ver wondingen i.n het galaat, juist boven zijn oo«en beko men 1e hebben,, dat onmiddellijke doktershulp noodig was. Deze weftl verleend door dr. Blanken te Eist, waarheen de man per "wagen werd vervoerd. Uil«Kerkradc bericht men aan de „Limb. Koer.": Zondagmiddag werd in de Dom. St. Mijn de 22-jarige Mathias Nijsten in een remhelling zoodanig door den zwengel van een remloestel getroffen aan het hoofd, dal hij "bewusteloos bleef liggen. Langs den Nultender- schucht naar boven gebracht was geneeskundige en geestelijke hulp spoedig aanwezig. Zonder tot bewust zijn te 'komen overleed de oppassende mijnwerker eenjgé «ren later. N. was de jongs ie zoon erner weduwe die in hem hel eaniga nog ongehuwde kind verliest. Dit is hel derde doodelijk ongeval op de Domaniale Stcenk. Mijn alhier in eexi paar weken tijds. Reclamesi Slechte eetlust is gewoonlijk een der eerste ver schijnselen, hetwelk er op wijst, dat onze spijsverte ring niet naar behooren geschiedt. Als ons eten niet smaakt, zet het ook niet aan en, niettegenstaande dit als kekend' verondersteld mag worden, zijn er vele per bob en. die zich niet ziek gevoelen en toch nooit een gezonden honger hebben. En toch is een gezonde eet lust een voornaam onderdeel van een gezonde voe ding. Foster's Maag-pillen bezitten het vermogen om den natuurlijken eetlust te doen wederkeeren. doordat aij de voor den eetlust onmisbare vloeiing der spijs verteringssappen regelen. Zij zijn het beste geneesmid del voor alle voedingsstoornissen, verstopping, besla gen tong. hartwater, slechte spijsvertering, enz. Hun werking is zacht en weldadig, zij verwekken geen krampen. Iedere échte flacon draagt de handteekemng van James Foster op het etiket, wacht n voor namaak. Foster's Ma.agpillen zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Molenstraat C 14, h 0.65 per flacon, of f3.60 per zes flacons. fiemengd Nieuws. SUFFRAGETTES. De Londensche berichtgever van het Hbld. schrijft d.d. 14 Juli: „De suffragettes en de mannen, die hen helpen, hebben gisteren weder van zich doen spreken. Gister middag, toen, Minister Lloyd George, vergezeld van dei onder-Minister dr; Macnamara, het gebouw te Ken- mngton inging, waar hij een redevoering zou houden, sprong een jonge man °P hem toe, zeggende: „waar om betracht gij geen rechtvaardigheid jegens de vrouwenen bracht hem tegelijkertijd een slag op den hoed toe. Hij werd gearresteerd. Volgens verkla ring van den gearresteerde zelf er was bij de ge beurtenis niemand anders geweest dan de beide Mi nisters, want de heer Lloyd George was om aanvallen van suffragettes te voorkomen door een achterdeur binnengegaan had deze niets gedaan dan den Minister bij den schouder pakken en waren beiden toen op den grond gerold. De ware toedracht blijkt misschien morgen voor den politie-magistraat. Erger is wat uit Oxford wordt gemeld. Zaterdag ochtend vroeg ontdekte een surveilleerend veldwach ter op het buitengoed van den Minister van Kolo niën, Lewis Harcourt, te Nuncham in Oxfordshire, twee vrouwen .die niet wilden zeggen wat ze daar «p dat ongewone uur tedoen hadden. Eén hunner vluchtte, de an.dere. Helen Craggs, dezelfde die te Cardiff onlangs Minister Mckenna aanviel, terwijl die met den Koning en do Koningin in het rijtuig zat, werd gearresteerd Op haar werden bevonden een mandje, bevattende fleschjes spiritus, petroleum en terpentijn; twee vuurmakers en krullen, drie borstels en een zakje, bevattende negen slóten-brekers en een, eiectrischen fakkel. Zij is nu beschuldigd óp 's heeren Harcourt's bui tengoed te zijn geweest met een misdadig doel, nl. om het huis in brand te steken. Wij zullen maar aannemen dat wij hier te doen hebben met een ongelukkige krankzinnige, want het is «bijna te erg, to durven aannemen dat de vrouwen haar toevlucht zouden kunnen nemen tot dergelijke daden." DE BERGZLEIvTE. Hoe zeer uiteenloopend de verschijnselen zijn va,n de bergziekte, die vele menschen reeds op geringe hoogten overvalt, blijkt uit de volgende door H. Kro- nieker in 't Biologisches Centrallblatt opgeteekende •voorheelden. Een jonge dame kreeg het den eersten nacht van haar verblijf op den Wangernalp (1885 M.) zoo be nauwd, door hartkloppingen en kortademigheid, dat zij geneeskundige hulp moest inroepen. Zij had het gevoel, alsof haar de borst door een ijzeren ring ingeklemd werd met stekend© pijnen, hoofdpijn., koortsgevoel, algemeene zwakte, trillen, der handen. De temperatur was normaal, de pols snel, longen en hart normaal. Eenige jaren geleden beklom een heer uit Bern met. zijn vrouw, kalm, zonder veel inspanning den Niesen (2316 M.), In den nacht werdt de dame wak ker met een hevige beklemming. Zij sprong uit bed,, dronk thee, maar zonder eenige verlichting. In liaar angst smeekte zij haar van. den berg naar beneden te dragen. Haar man sleepte haar een eindweegs, maar telkens moest halt gehouden jwöCdejl, In doods angst werd zoo 200 meter afgelegd, toen plotseling beterschap intrad, zoodat de lijderes in.jjjlen vroegen] morgen tamelijk wel te Wimrüis .aaftkwaiu. De ge neesheer daar bevond eerst dat ér wat ahn 'de hart kleppen haperde, maar da,t was spoedig over. Dr. Guglielminetti, een jonge, krachtige genees heer en ervaren bergbeklimmer, rapporteerde van het observatorium Vallot op den Montblanc (4400 M.): „Na den tocht voelden wij ons wait vermoeid, maar ik had toch nog lust om op dén, top te gaan... Daar kreeg ik opeens hoofdpijn... in. de hut werd ik zeer onpasselijk. En volgden bralcingen, de hoofdpijn nam toe. en bij de geringste inspanning kreeg ik hart klopping en benauwdheid. Na een slapeloozen nacht werd mijn toestand steeds erger. Bij de minste bewe ging waren de hoofdpijn en de hartkloppingen schier ondragelijk. Op den derden dag kreeg ik weer wat eetlust, maar kon nog niets uitvoeren. Den, vierden dag kwam ik aan, de spits (4810 M.) Mijn heenen waren zwaar als lood, de adem moeilijk..'s Avonds kwam ik in de hut terug... zonder koorts, maar ik kon nauwelijks ademhalen. Zuurstof hielp niet. Dien nacht sliepen we gewoon. Dr. Jacottet leed n,a een, beklimming van den top van den Montblanc aan zware hartbeklemniing. op hevlsre koorts volgde delirium en snelle polsslag. Hij begon te rochelen en de dood trad na eenige uren in. Ook Alexander von Humboldt had bij het bestij gen van den Chamborazo (5800 M.) te kampen met kortademigheid, neiging tot braken en duizeligheid, bloedingen van tandvleesch en lippen en congestie. Een geestdriftige Alpenreizigster, dae op gemiddel de hoogten gemakkelijk en lang kon klauteren be richt het volgende over een tocht op den Gorner Grat. Tot Riffelalp ging alles goed, doch spoedig nadat de trein dit station (2113 M.) verlaten had, gevoelde ik plotseling een looden zwaarte in al mijn leden. Ik wilde van plaats veranderen, maar merkte tot mijn verbazing, dat mijn beenen en ook mijn armen mij niet meer toebehoorden. Mijn linkerhand was stijf en dood, geheel zonder bloed wit; zelfs de nagels waren hun kleur kwijt. Ik hield1 mij stil, wilde' niets laten merken; daar echter ook mijn hoofd leed en het hart begon te spoken, zag mijn man mij verschrikt aap. Slechts langzaam en zeer moeilijk kon ik spre-1 ken. Zijn angst om mij deed mij pijn; maar het werd erger; mijn geheel© linkerzijde, van den schouder tot aan de toonen, leek af te sterven: mijn linker hand was stram. Mij bekroop de angstige gedachte: „als dat eens zoo blijft!" Boven op het station Gorner Grat (3102 M.) deed mij de lucht goed. Wij stegen moeilijk uit. Ik zat, maar zeer ellendig, op 1 een stoel. Warme thee "was opwekkend. Ik overwon allengs de innerlijke onrust, zoodat ik met mijn man het verrukkelijke panorama genieten kon. Maar arm en hand bleven stijf. Het linker been sleepte ik na. Daarop gingen wij weer naar beneden.. Op dezelfde plaats, waar ilc zoo onwel was geworden, week de aandoening allengs en ik kwam te Zermatt wel moe de, maai- geheel normaal aap. Tisandier verhaalt, dat bij een ballonvaart tot een hoogte van 7500 M. zijn tong en, armen verlamd wa ren, voor hij het bewustzijn verloor. De ballon daal de. Zijn heide gezellen lagen dood in den, gondel, met donkerblauw gelaat, hun mondholten vol bloed. Het wetenschappelijk onderzoek" heeft uitgemaakt, dat de bergziekte ontstaat ten gevolge van zuurstof gebrek door verstoring van den kringloop van het bloed door de longen, en gaat weer over zoodra, de atmosferische druk in de longen (kleine kringlóojS) en die op de bloedvaten in de overige liehaamsdeelen (groote kringloop) tegen elkaar opwegen. DE TIEN GEBODEN TEGEN I)E WARMTE. De warmte te Parijs is ondraaglijk. Volgens dè „Matin" wijst de thermometer daar geregeld meer dan 90 graden Fahreriheit in de schaduw aan. Het blad is op het denkbeeld gekomen aan eenige bei- kende ge neesheer en te vragen welke middelen aan gewend kunnen, worden om zich zooveel mogelijk te gen de warmte te vrijwaren. Docter Marcel Labbé, rheeft hierop het volgende antwoord in den vorm van de tien geboden gegeven: 3o. Vermijd de directezonnestralen, bedek het hoofd met een, lichten hoed eu bescherm ook den hals. 2o. Draag dun.ne, lichte en wijde .kleeren. 3o. Gebruik geen overvloedige, zooveel mogelijk vegetarische maaltijden. 4o. Eet gekookte, gepelde maar vooral rijpe vruch ten. 5o. Onthoud u van conserven en zekere taartjes met room, daar deze door de warmteSpoedig be derven. 6o. Drink om uw dorst te lessehen gekookt wa ter. Draag er ten minste zorg voor, dat het water gefiltreerd is. 7o. Lesck uw dorst met frissche, doch niet met ijskoude dranken en doe vooral geen stukjes ijs in uw dTank. So. Neem matige beweging. Blijf niet te lang zit ten. Neem eenige mist na den, maaltijd, maar niet te lang- 9o. Neem fnissche kuip- en douche baden. 10. Slaap met open vensters en weinig bedekking. Docier Davenicre. professor aan de hoogeschool to Crrignon antwoordde op dezelfde wijze als volgt: lo. 's Morgens wassche men zich zeer zorgvuldig. 2o. Gij zult wijde, lichte kleeren dragen. 3o. In de schaduw zult giji langzaam;-wandelen. 4o. Gij zult geen bedorven, noch overvloedig voed sel nuttigen. 5o. Zelfs bij hevjgen dorst zult gij geen oiïgefil- troerd water drinken. 6o. Weinig zult gij drinken opdat gij niet over vloedig transpireert. !7o. Overdag zult gij uw vensters hermetisch slui ten. So. Doch des nachts integendeel wijd open zoltcn. f)o. Gedurende uw nachtrust zult gij u slechts be dekken# met een laken. lOo. En deze geboden vijf maten "nauwkeurig over lezen. EEN LASTIG GEVAL. Te Gourbevoie leeft een smwlsleerling, Ilenri Ar- riaus. die dood is. Vrijdagavond sprong een. jonge man in de Sei.no zijn lijk werd 's morgens gevonden en herkend door een klein meisje als dat van haar broer. Ook de in middels geroepen moeder constateerde, dat dc ver dronkene haar Kind was; zij somde eenige bijzondere ken teekenen .op, welke liet lijk inderdaad "vertoonde. De akte vin overlijden werd opgemaakt en verlof tot begraven gegeven. Op het oogenbjik, dat tot deze plechtigheid zou wor den overgegaan, kwam Henri Ariaus rustig dc trap op. lot grooton schrik van dc aanwezigen veertien dagen geleden was Hij. na een berisping, het ouder lijk huis ontloopen en thans keerde Hij als een 'boet vaardig zondaar terug, niet wetende, dat hij intusschen overleden was. Volgens de boeken van den burgerlijken stand éch ter is AriauS dood en geldt hij als zoodanig1 oen rechterlijk vonnis zal noodig zijn om hem weder wet telijk levend te maken. In afwachting beslaat hij in tusschen voor de maatschappij niet VREESELIJK ONGELUK OP HET BODENMEER. Uit- liprschag wordt gemeld dal Zondagmiddag om 5 uur een floot. die zich op hel Bodenmeer in.hot zog van een Wurtemburgsche stoomboot bevond, dooi de sterke deining omsloeg. Van de 7 opvarenden kon slechts éen persoon gered worden. Toen het ongel uk gebeurde, gingen i.n écu boot, die zich in de nabij heid bevond, vier personen door dé veroorzaakte ver bijstering staan, waardoor ook deze boot omsloeg. Van dc zich daarin bevindende 7 personen konden slechts twee gered worden. De elf omgekomenen zijn alle jonge lieden, onder wie acht jo'nge meisjes van 15 tot 20 jaar. Tot dus verre zijn de lijken nog niet gevonden. EEN PRAKTISCHE UITVINDING. Een Parijsehe ,,aapjes"-koetsier heeft een "uitvinding gedaan, welEé den rij tuinbestuurder in staat stelt op elk gewild .^ogenblik het paard van de vlagen los te maken? 5 Hij heeft ooi» deixien teugel aangebracht, waarmede hij zoo noodig automatisch den Irekhalstcr en buikriem van hel paard kan openen, zoodat dat alleen doorloopt en liet rijtuig, blijft- staan. De uitvinding wordt "door de autoriteiten onderzocht dn beproefd. BRUTALE DIEFSTAL TE EüGHIEX. Zondagavond omstreeks 11 uur heeft te Enghien- les-bains bij Parijs een, drama plaats gevonden, dat wegens de verbijsterende snelheid waarmede 't ge schiedde een groote emotie verwekte- Een individu kwam aan het loket van een speelzaal en nam een toegangsbewijs voor den tuin. In plaats van den tuin in te gaan boog hij zich over tot de cassière die juist bezig was het geld te tellen en de kas op te maken, greep een handvol goudstukken e.n bankbiljetten en nam daarop de vlucht. Onmiddellijk zette men den vluchteling na en een ware menschenjacht ontstond. Plotseling klonken er uit de menigte eenige revolver schoten de vluchteling wankelde en stortte bloe dend op den, grond. Men wierp zich op hem om hejn te lynchen. Toegeschoten politieagenten hadden de grootste moeite den man te ontzetten. Op het poli tiebureau bleek dat de man Gaston Husson, heetteen te Parijs woonde. Hij is 27 jaar oud en in betrekking bij een spoorwegmaatschappij. Hij is ernstig ge kwetst door twee kogels in den buik. Men vond niet meer dan 1S0 francs; daar aan de kas 300 francs ont braken moet hij in zijn vlucht eenig geld hebben weggeworpen. BLIKSEM INGESLAGEN. LOMSHA (Polen), 16 Juni. De bliksem Is ingesla gen in het legerkamp van Honsiorowo (district Os- trow). Een onderofficier werd gedood en 45 soldaten gekwetst, van wie 22 naar het hospitaal moesten gebracht worden. De getroffenen behooren allen tot het Nisow-regiment. DE WARMTE. Van alle kanten komen weer berichten over de warnlte. Te New-York was men nauwelijks bekomen van een eerste hitteperiode of een tweede tijdperk van warmte brak aan. Te Berlijn begint men reeds te gewennen aan tem peraturen van 34 gr. C. in de schaduw en ook elders schijnt men de warmte te leeren verdragen. De ge vallen van. zon.uesteek zijn betrekkelijk gering. ONGELUKKEN BI J HET BADEN. KEULEN, 16 Juni. Gist,e1-eu en eergisteren zijn in het geheel in den Rijn op liet gedeelte beneden Keu len 22 menschen bij het baden verdronken. Zij bezwe ken allen doordat zij in het water te plotseling af koelden. Dergelijke ongelukken worden uit de zij dalen gemeld, zoodat het, geheele aantal menschen, dat op diie manier in het stroomgebied van den Be neden-Rijn om is gekomen, 30 bedraagt. OPZIENBARE MOORD TE NEW-YORK. NE\y?YORK, 16 Juli. Hedenmorgen is de bekende speler Hermanh Rosenthal. de voornaamste getuige in het onderzoek, dat heden begint inzake de aan klachten tegen de politie ovér het deelen in dé win sten van speelhuizen, uit zijn hotel op straat gelokt eu daar neergeschoten door eenige geweersalvo's, ge lost' uit een automobiel, waarin zes personen gezeten waren. Twee der inzittenden, werden als politieagenten herkend. De moordenaars ontsnapten. Dit geval heeft te New-Yórk zeer groote verbazing en verontwaardiging verwekt. Een man werd gearresteerd, die verdacht wordt de chauffeur te zijn geweest van de automobiel, waarin zich de" moordenaars van, Rosenthal bevonden. De man ontkent alle schuld. BIJVERDIENSTEN VAN EEN XEW-YORKSCHEN HOTELPORTIER. Een ecJitseheidi.ngsproces, dat op liet oogpiiblik te New-York in behandeling is, geelt een interessanter kijk op de eigenaardige bijverdiensten van een ho telportier. Het proces verwekt nog al opzien, daar hel publiek en de hotelgasten allerlei interessante za ken over de geheime diplomatieke zending van zoo'n hotelportier te weten komen. De echtgenootc van mijn heer den portier, die in een der grootste Ncw-Yorksche hotels in l>etrekkijig is, .gaf in aan loop van het pro cés eten nauwkeurige beschrijving van eenige bijver diensten van haar man, die hijhad, door voor ver schillende ondernemingen, zaken en artikelen reclame te maken. Het zoogenaamde „aansmeren" (hinderlijk opdringen van zekere artikelen) is voor Amerika wel liiets meutes, maar in sommige plaatsen geschiedt dit onder zulke vormen, jlat liet den leek menige verras sing bereidt. Zoo kwam men te weten, dat do eerste portier van een beroemd hotel van een wijnhandelaar jaarlijks 600 dollar o'ntving, waarvoor hij zL6h verplichtte de firma in kwestie aan le bevelen en liare waren aah te prijzen. Een andere portier kreeg van een dergelijke firma 2400 dollar voor dezelfde dipïisten en een stoomvaartmaatschappij betaalde aan zijn levende reclame "in de portiersloge 1200 dollar. Verder kwam aan het licht, dal een portier buiten zijn salaris en de fooien van de gasten oen vast inkomen had van ongeveer 4000 dollar, de fooien van automobielhande laars. juweliers en groote kleermakersfirma's niet me- degerekend en die op zich zelf al een aardig sommetje vertegen wooixLige n DE SCHAT OP KOKOS-EILAND. Uit Londen wordt gemeld dattwee dames te Plymouth een stoomschip laten uitrusten om een kolossafen schat, die of) KokoseUand in de Stille Oceaan moet begraven zijn, te gaan halen. Hel eiland ligt, zoo luidt de eenigs- zins onduidelijke aanwijzing, ongeveer 500 zeemijlen te Zuid-Westen van Panama en i(> reeds het doei geweest van verscheidene dergelijke expedilics, tot dus verre met weinig succes. Volgens de schat-lcgende heeft dc zecroover Bonito, die jaren lang do West-Indische eilanden brandschatte en plunderde, in Mexico 12 mil- Jioeh 'dollar geroofd en is daarmede naar Ivokosei- Jand gegaan, waar hij deze schat heeft begraven. Bij deze gelegenheid moeten de zeeroovers onderling ruzie gekregen en elkaar dood geslagen hebben. Veertien jaar later werd de Spaansche gouverneur uil Peru ver jaagd en vluchtte mei 20 miliioen dollar op 't te Callao liggende Lngelsoho schip „Celary Deer". De Engels che kapitein en de bemanning vermoorden den Spanjaard en begroeven den schat ook op Kokosei- ja nd. Een Spaansch oorlogschip nam later den kapitein en dc bemanning gevangen én schoot de moordenaars dood. omdat zij niet wilden zeggen, waar de schat be graven was. Later moet een gedeelte van het geld 'op het eiland door schatgravers gevonden zijn. Een Duii- scher ,die 16 jaren lang öp het eiland het Teven van oen Robin sou Crusoö had geleid, heeft bijna het ge- hoe Ie eiland omgegraven zonder iels Ie vinden. De moed der beide Engelsehe dames verdient daarom des te meer bewondering. DE STAKING IN ENGELAND. De Londensche berichtgever van het Hdbld. schrijft d.d. 13 Juli: „Het is' to hopen dat er nu spoedig een éinido aan de dokwerkers-staking komt. want het gaat van kwaad lot erger. De hartstochten worden geprikkeld, waartoe misschien het buitengewoon warme weder het noodigc bijdraagt. Zaterdag hebben stakers te Tilbury Docks een trein, aangevallen waarin „onderkruipers uit dé dokken kwamen en smeten daarvan nagenoeg alle ruilen in, zoodat passagiers, die niets met de staking van doen hadden, voor hun 'veiligheid onder de "banken der eoupé's moesten kruipen. Gistei-iniddag is het er in Hyde Park ook ruw naar toe gegaan. De stakers Iiielden ei* zöoals de laatste Zondagmiddagen gewoonte is geworden, hun meeting en er ontstond wanorde, nadat een „heer", tvien door een der stalegrs de collecte-bus voor de behoeftigen Ui de dok-dstriiclen werd aangeboden, de onvoorzichtig heid had te zeggen„Dat' de stakers aan 't werk moesten gaan en andere de slachtoffers der slaking maar moesten verhongeren/' Het natuurlijk gevolg was dat de man in een alles behalve aangename positie kwam en het er leelijk voor hem begon uit te zien. De politie moest tusschen beid© komen om hem te heipen en kwam tevens op tegen de collectanten, omdat een der voorwaarden voor Hyde Park-meetings is dat er niet gecollecteerd mag wor telen. De woede des volks keerde zich nu ook tegen die politi'e en er ontstonden geregelde gevechtendé politie maakte herhaaldelijk charges, waarbij velen, ook onschuldige vrouwen en kinderen, die in liet park wandelden, onder den voet geraakten en trappen kre gen van de politiepaarden of van over hen heen vluch tenden. De politie sloot de parkhekken, bij Park Lane, ver moedelijk om deugen©, die de aanleiding tot het tu mult geweest was en dien men nu buiten het park had gekregen, gelegenheid te geven weg te komen. De menigte begon nu met stoelen te gooien naar de politie en, brak de hekjes langs de wandelpaden at" om daarmede tegen de politie in te gaap, het was een ware bende. Een der sprekers der meeting, het socialistische Parlementslid voor Bow, de heer Lansbury, klom op. een hek en schreeuwde de politie toe, de nekken open te maken, opdat de menigte het park zou kun nen uitgaan, doek de politie achtte het niet ge- wenscht en maakte nog verschillende charges, waarbij de heer Lansbury zelf aan het gelaat werd gewond. Een aantal menschen werden meer of minder ernstig gekwetst en, door de St. Jothn's Ambulance, die al tijd bij Parlc-meetings tegenwoordig is, verbonden. Toen de orde was hersteld, hield de heer Lansbury een toespraak, waarin bij den. stakers aanraadde ziclx kalm te houden en beloofde vandaag over het gebeur de en het optreden der politie, in het Lagerhuis den Minister van Bimienlandsche Zaken te zullen interpel- leeren. Het is gisteren nog met groote wanorde en wat vechten afgeloopen, doch uit hetgeen is geschied en uit hetgeen de laatste dagen in de dok-districten heeft plaats gehad, blijkt hoe langer hoe meer dat de sta king tot een einde dient te komen. Het heat voor de zooveelsle maal dat de conferen ties, die Minister Asquith de laatste dagen met Lord Devonport heeft gehad, thans werkelijk tot een op lossing van de geschillen zullen leiden, 't Is te hopen!'" Nagekomen berichten. RAAD VAN ZUJODSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde de Raad' der gemeente Zuid- scharwoude. Alle leden waren aanwezig. De voorzitler opende de vergadering met een welkom aan de leden, waarna de notulen der vorige bijeenkomst werden ge lezen. welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Allereerst kwam de rekening der Armvoogdij; aan de orde. Het saldo over 1910 bedroeg f 42S.43hel totaal der ontvangsten had f 1723,52 bedragen, dat der uitgaven f 561.58. zoodat liet saldo f 1161,94 be droeg. De heer J. Kroon deed'het voorstel, het salaris van den armvoogd van f 6 op f '25 te verjioogen. Dil. werd met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter deelde mee, een gesprek gehad té héb ben met de administratie der H. IJ. S. M.. als ge volg waarvan een trein meer zal rijden van Broek naar Alkmaar en omgekeerd: 's avonds 10.12 vertrekt dan nog een trein uit Alkmaar en om 10,36 een uil Broek op Langendijk. Nog doet de voorzitter eenige mededee- lingen omtrent boringen te Bergen, waarvan het resul taat gunstig kan worden genoemd. Mededeeling werd gedaan van do ontvangst cener medaille van den Ned. Kolfbond voor de ontvangst aan zijn Algemeene Vergadering bereid. De kasopname van den gemeente-ontvanger had plaats fehad. waarbij alles in orde was "bevonden. .Er was 6111,57 in lias. De gemeenterekening .sloot met een saldo van f 3473.70'/^, waarvan echter nog f 3G1S.93Vj moet besteed worden van de tienden, zoodat liet nadoe lig saldo f 145,23 bedraagt. De ontvangsten hadden f-32347.01, de uilgaven f 28873,30 bedragen. Aan den heer Dr. Rootlieb, arts, werd eervol ontslag verleend, terwijl van Dr. Hoekstra bericht van vesti ging was ingekomen met verzoek hem met dezelfde werkzaamheden te belasten als die van zijn voorganger. Dit werd voorloopig toegestaan. De annuïtuitsleening voor de gasfabriek werd goed gekeurd. Ook zijn die van Oudkarepel efi Noordscliar- woudo goedgekeurd. Vastgesteld werd een supleloire begroeting van f 7500 in verband met de loenuig Voor de gasfabriek. De be grooting voor de fabriek werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaven op f 48380 met ccn post voor onvoor ziene uitgaven van f 1036.25. Ingekomen waren adressen van de af cl. Heerhugo- waard en Omstreken van den Bond, van Ned. Onderw. om verhooging voor de vergoeding van het herha lingsonder wijs en een van de afd. St. Pancras van 't. Ned. Onderw. Genootschap met het verzoek de vergoeding van 60 op 75 cent te brengen. De voor zitter zou het op 75 cent per uur gebracht willen zien. De heer J. Kroon is daar, met het oog op den stand der financiën tegen. De heer S. de Boer zou 1 gulden per uur willen geven; de onderwijzers moes ten de ouders opzoeken en hen wijzen op het groote nut van dit onderwijs. De heer Kostelijk is tegen verhooging', omdat dit onderwijs op verkeerde uren wordt gegeven: hij zou later, als het mooi gaat, eens over verhooging willen spreken. De heer Bak ker zegt: als ze hun tijd meer productief kunnen ma ken, laat ze gaa«; wil er niet een meer, in gods naam, laat dan de kinderen, maar dom blijven. Tot stemming overgaande verklaarden de beeren Bekker, Kroon en Kostelijk zich tegen verhooging, de anderen voor verhooging tot 75 cents per uur. Van den heer A. Kist was een dankbetuiging in gekomen voor het toestaan van salaris-verhooging als telefoon-houder. Ingekomen was ten slotte een adres van de Tuin- bouwvereeniging De Toekomst albier, betreffende 't loslaten der eenden. Dit kon echter niet behandeld worden, omdat het een politiezaak betreft. Toch

Schager Courant | 1912 | | pagina 2