E. afwezig. BAKKERSKNECHT partij Kippen, een een een vier tons Vleije Heeren Veehouders. W. Goveis, Molenstraat, Schagen. Hoe voeden wij ons 't goedkoopst en toch goed G. BAS n A. KUIN 8 is von 22-27 September Verkrijgbaar bipTRAPHlH i Co Schagerbrug. D. Jimmlnk, Brievengaarder, agent voor de Schager Courant, een zware KET, Wieringen. 135 palingfuiken met stokken. Aardappelkriel, een Boerenmeid, MOTOR, Wij bezitten nog geen zekere bevestiging van de overgave van cle niet verwoeste forten van Mau- beuge. maar de Duitsehe j»ers bericht het innemen dier stad en zelfs, dat haar gouverneur te Torgau geïnterneerd zou zijn. Ook van particuliere FranscEe zijde komt Het bericht daj de aanslagen op, Reims door de verbondenen zijn afgeslagen en ten Oosten dier stad winnen de Franschen veld. De Duitschers beginnen weer meer actief op te treden. In de buurt van Córonne werden hevige gevechten f[eleverd. Jiier en daar overgaande in bajonet-aanvat en. De Duitschers werden echter overal met aanzien lijke verliezen teruggeworpen. In liet centrum en in Cliampagne. §n op de westelijke helling van de heuvels van Argonne. namen wff^behalvo Souain. tevens Mcsnil-les-Hurlus en Masslgnes. In liet Woevre-gebied houdt de vijand nog steeds stand in de streek van TMaucourt» Hij bombardeerde Hasson en. Chhtel. Van onzen rechtervleugel^ in Lotharingen en de Vo gezen. wordt niets nieuws gemeld. De Duitschers ver sterken zich in de buurt van Deimd en ten zuiden van Chateau-Salins. Duitsehe berichten geven een anderen hfgje op den bestaanden toestand. Uit Berlijn officieels Bij 'den .aanval tegen Eet FranscEe en Engelsjcfiü leger zijn og enkele punten vorderingen gemaakt. Reims liet in het ge'vechtsfront der Fransdfen. ,Wfj zijn genoodzaakt het vuren te beantwoorden. Het doet ons leed dat hierdoor schade aan de stad; wordt toege bracht. Er zijn aanwijzingen gegeven om zoo mogelijk de kathedraal te ontzien. In de Midden-Vogeezeu zijn de aanvallen der Fran- sche troepen aan den Donon bij Senones en Saales afgeslagen. De „Lokal-Amoiger" sclirijft: Volgens mededeelingea uit het hoofdkwartier was het voortdringen dor Fransclie troepen de laatste dagen verlamd. De voornaamste oor zaak' hiervan moet zijn dat de hardnekkig beproefde omsingeling van den rechtervleugel der Duitschers trots alle offers mislukt is. Aan Duitsehe zijde geloofde men met recht, toen men eenmaal achter de Marne en A'fsne aangekomen was. geen beter terrein voor een tijdelijk energiek defensiéf en (jen overgang tot hot offensief'te kunnen vindon. Ee spade moest tlians gebruikt worden en hel Fransclie leger.' dat veel beteekenis aan loopgraven hécht. begon ook te graven. Wij zien den actieven strijd plotseling overgaan in een gevecht in stellingen; [jetzelfde heb ben wij 'gezien In Mandsjoerijc aan de Liaorivier en bij de Moekden en in den Balkanoorlog aan de Tcha- taldja-lïnie. De juistheid van deze zienswijze blijkt wel hieruit het best. dat in de Franschb en Duitsehe be richten op dezelfde wijze gewezen wordt op do sterke schanswerken van den tegenstander. En bff aanvallen op dergelijke stellingen is net noodzakelijk een zwakke piek te vinden. De stelling van het Duitsehe Itjger is wel het gunstigst. De achtcrwaartsche verbindingen zijn zoo, dat 't mogelijk is ..om ons reusachtig leger van al het noodige te voor zien. Dit gevoel van materieele zekerheid is van onbe- rekenbaren invloed in den langdurigen strijd. De Duit sehe positie is echter ook in strategisch opzicht het ineest gunstig. Do vijand heeft thans twee rivieren achter zich. Rivieren in den rug beteokenen niets, zoolang men zich zeker voelt van het succes, doch zij*" oefenen een hoogst vcrontrustenden Invloed uit. zoodra men niet meer zeker is van de overwinning. En dit scliljnt, naar do Fransche pers te oordeelen. in het Fransoho leger het geval te zijn. Wordt het Franscihè leger tot den aftocht op Parijs gedwongen, dan moet het onder (het vuur van'een door versche troepen versterkten Vijand de Aisne en de Marne overtrekken. De beide rivieren zijn door den hevigen regen gezwollen en zoo is het vooruitzicht der Franschen. om in lange colonnen de bruggen over te moeten trekken, blootgesteld aah het vijandelijk vuur niet zeer prettig. De beschieting van Reims. Treurig is het wat in dezen oorlog wordt verwoest Nu Is het weer de oude Kathedraal van Reims. die door de Duitschers wordt verwoest De N.R.Ct. meldt daarover Ward Prioo, van de Evening News, seint Zon dagnacht het volgende over de verwoesting, van de kathedraal te Reims. Hij herinnert er vooreerst aan, dat Donderdag nu en dan een granaat door het dak was geslagen. Doch gistoreninorgon bogon een Duitsohe batterij op een heuvel by Nogent l'Abesse, vior mijlen ten Oosten van Reims, het groote gothiache bouwwerk, dat hoog boven de stad uitsteekt, met opzet tot haar doelwit te kiezen. Granaat op granaat verbrij zelde het oude metselwerk, dat den storm van ©ouwen had getrotseerd. Lawine op lawine van steenen en puin kwam met een donderend geraas in de verlaten straat neer. Eindelijk vatte om half vijf de steiger aan de Oostelijke zijde van de kathodraal vuur. Brandende stukken hout stortten op het dak, dat weldra een loaiendö haard van vlammen was. Fransoho genoosheeren redden met moeite de twintig Duitsehe gewonden, die in de kathedraal lagen. Een tweehonderdtal verbitterde burgers, die zich verzameld 'hadden, namen een dreigende hou ding tegonover de Duitschers aan, doch de priesters kalmeerden de menigte. De kathedraal is nu niet meer dan een geraamte van zwarte, verkoolde muren. In België. Uit Ant|werpen, „21 September aan de Tel. Heden iwerd weer fel gevochten len zuiden van Antwerpen, ditmaal echter meer fn oostelijke richting. De Belgische troepen zijn tot voorbij Mcchelen voortgerukt en heb ben 'de Duitschers duchtig bestookt te Sempst. Een groot deel van den voormiddag was hel fort van Broe- clicm nnbi| Lier. in actie tegen vijandelijke troepen machten, die stelling poogden te nemen m het zuid oosten. Een luitenant van het geniekorps had tien man nen van goeden wil gevraagd, om een brug te doen springen op een plaats onder hei vuur van den vijand. Gansch zijn compagnie bood zich aan. Tien man wer den uitgekozen. Zij volbrachten de hun opgelegde taak. doch lieten een hunner achter. Op een andere plaats hebben do Belgische troepen, door een dijk door .Ie steken, over grooten afstand de loopgraven der Duit schers onder water gezet. Heden moest de lichting van 1914 binnenkomen, natuurlijk alleen op het niet-bczettc Belgische grond gebied. Dat gaf vanmorgen heel wat animatie In tle stad. De jongens trokken monter en enthusiast op. maar in de volksbuurten, waar men toch altijd het best den harteklop der stad voelt „waren zorgvolle vaders en weenende moeders niet velazaam. De recruten zullen naar een andere stad worden gestuurd, om daar in een minimum van tijd hun militaire opvoeding te ontvangen. Russen en Oostenrijkers. Uit Petrograd. 19 Sept. De Russische troepen hebben zich meester gemaakt yan de versterkte posities Seniavo en Sambor (Gallcië). De troepen van de Oostenrijksche achterhoede zijn uit Vichnia teruggeslagen naar de overzijde van de San. In het gebied van Radymno en Medyka hebben de Oostenrijkers de bruggen over de San vernield. Jaroslaw staat in brand. Op 15 dezer zijn in de omstreken van Sandomfr en Radomysl 3000 man gevangen genomen en tien ka nonnen buitgemaakt. In de omstreken van Memirow werden 3000 mu nitiewagens genomen. Een groot aantal yijandelijke soldaten zwerft nog rond in. de door Russen bezette streken, maar geeft zich langzamerhand over. Aan het Duitsehe front hebben geen gevechten plaats gehad. Uit Londen. 21' Segt. De „Daily Mail" verneemt uit Rome. dat, „terwijl generaal A'uffenberg erin geslaagd is uit Polen terug te trekken, het leger van generaal Dank! van Krakau is afgesneden, waarvoor zich een sterke Russische legermacht bevindt. PETERSBURG (officieel). Het beleg van Przemysr en Jaroslav wordt krachtdadig voortgezet. Het Russische leger rukt op, Krakau aan. Vredesgeruchten. Volgens een bericht uit Washington zou Duitscliland genegen zijn geweest om vrede 1c sluiten, mits onder nog verdere bepalingen de strijd o-nbeslist werd verklaard en het gebied van Duitschland in Europa onaangetast bleef. Deze mededeeling heette afkomstig van den Duit- sQlien gezant te New-York. 't Spreekt vanzelf, dat er dadelijk een ontkenning van Duitschland op is gevolgd, dat 'dit rijk nog geen vrede wenscht. Duitschland kent maar één doel, fyeet hetdo roekeloos over ons gebrach- len. oorlog to hlct einde uit te vechten. Dat alles 41 inkt niet zeer hoopvol en wc gelooven ook nog niet dat er spoedig vrede zal komen. Toch is het een goed verschijnsel dat de vredesvraag reeds wordt besproken. We zien het toch steeds, dgt na het opduiken van dergelijke berichten tenslotte blijkt, dat deze berichten niet steeds uit de lucht worden gegrepen. Waarom toch zóu die moordpartij, jlie slachting nu nog maanden en maanden moeten duren. Twee reuzen- machten staan ftr tegen elkaar. jlie ©Ikaar trachten te verpletteren tot een de overwinning heeft behaald of beiden /mmachtig neergesmakt liggen, niet in slaat om de „vruchten van een zoogenaamde overwinning te plukken. Wé zien het in Noord-Frankrijk, met welk een reuzenoffers een overwinning aan de oen of andere zijde moeten worden gebracht. Van beid ezijden wordt het erkend met oen geduchten tegenstander te doen te hebben, on zoo schrijft het Ildbld., stapelen zich de lijken op, vallen de gewon den bij 'duizenden, put men zich aan beide zijden uit om nieuwe troepen naar hot front to brengen... zonder een stap verder te komen. Komt zulk eea onophoudelijk© slachting niet ten slotte én in Duitschland én in Frankrijk de overtuiging wekken, dat het beter Is nationale wenschen op, te geven, (jan zich te blijven uitputten tot onvormiJdeLiJken ondergang, zoowel van overwinnaar als van overwon nen? Wordt de gruwel niet te groot voor den gestelden inzet? Op 10 September, aldus vertelt iemand in de ,.Vcr- warts". „kwam in Aken ia mijn coupé een gewond sol- daut, „begeleid .door zijn meisje. Het meisje trachtte met vroolijk gepraat den «ewoncie op te monteren. Maar somber keek de jonge soldaat voor zich'. Eindelijk ver loor het meisje het geduld: „Maar Will". riep net uit, „trok toch .niet voortdurend 200'n vrccseiijk gezicht 1 Lach toch .eens 1" Toen keek de jonge man op en met doffe stem zelde hij „Lachen? ik heb hot lachen verleerd, Bcrtha. Als iemand gezien heeft wat ik gezien heb, dan kan (hij niet meer lachen". Zal geheel Furoga Het lachen moeten verleeren door de vreeselijke gruwelen van dezen oorlog, .of zal het flauwevredesgcrucht viuit Washington weldra in Europa een verblijdenden weerklank vinden? Laatste telegrammen. IN BELGR5. ANTWERPEN. Een klein gevecht heeft plaats ge had tusschen Belgen en Duitschers bij Broegnem. De Duitschers ?iin teruggeslagen. ANTWERPEN. Men zegt, 'dat de Duitsehe generaal Von Kluck is aangesteld tot Géneraal-Kwartiermeester (in plaats van Von Stein. die thans een leger aanvoert). BERGEN. Gisteren hebben eenige schermutselingen plaats gehad. De Belgen slaagden er in. Sempst te her overen. ANTWERPEN. Op een der treinen, loopende van Gent naar Antwerpen, zijn 4 Duitsehe 'spionnen ge arresteerd, die rich als priesters hadden verkleed. BOM GEWORPEN. Men seint ons uit Maastricht Hedenmorgen omstreeks half negen vloog op zeer f oote hoogte boven Maastricht, op do Nederlandsch- elgische grens een vliegmachine van onbekende na tionaliteit. Op hetzelfde oogenblik is in den tuin van een huis aan den Brusselschen straatweg bi/ Maastricht, bewoond'door Jhr. Graafland en den heer Krekclberg. een bom necrgekóhicn, die ontplofte. Er werd groote schade aangericht; echter geen persoonlijke ongelukken. De ruiten en deuren van het huis werden verbrijzeld. In den grond is een groot gat geslagen. Het projectiel was een granaatkartets, waarvfin de ontstekingsbuis ter plaatse is gevonden en door de Nederiandsche autori teiten in beslag genomen. Men vermoedt, dat de bom per ongeluk uit de vliegmachine is gevallen, of dat de- vlieger zich muet goed georiënteerd heeft. VERDRONKEN. HOEK VAN "HOLLAND. Hedenmorgen is binnenge komen 'de logger M.A.140. schipper J. M. Haasnoot. Tijdens den jongst en storm zijn van dezen logger op <je Noordzee 2 mannen overboord 'geslagen en ver dronken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den inorgen van den 22 September 1914, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.0 te Vlfssingen, laagste barometerstand 758.1 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 23 September. Meest zwakke wind uit N. richting. Nevelig tot half- bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur Plaatselijk Nieuws. GEEN HARDDRAVERIJ. In verband met de omstandigheid dat het vuurwerk op dep jaarlijkschen feestdag /harddraverij en vuur werk) niet kan worden ontstoken, „heeft het bestuur der Harddraverjjvereeniging West-Friesland" besloten, de harddraverij dit jaar alhier niet te doen plaats hebben. Waar een groote factor voor het organiseeren van bedoeld tcest is. het bevorderen der belangen van jje neringdoende ingezetenen én hét door de omstandigheden thans, als hel ware slechts een half feest zou worden, is bet bestuur van oordeel, dat de verdiensten wel niet in zoo ruime mate als gewoonlijk, in verhouding zul len staan tot de belangrijke kosten van ruim f 800 daar aan verbonden, doch vooral heeft het bestuur de over tuiging. da/ zelfs /ia aftrek van hét door het gemeento- bestuur ten behoeve der harddraverij beschikbaar ge stelde bedrag van f 200, de nog resteerende som van ruim f C00. door de te verleenen verminderde bij dragen van neringdoenden dezer gemeente, donateurs on leden niet kan worden bestreden. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD 'SPATA-N.N.V.V. (22). Precies 2 uur laat de scheidsrechter beginnen. Sparta speelt eerst tegen den sterken wind in. Dit heeft ten gevolge, „dat de achterhoede al dadelijk alles moet inspannen om een doelpunt te weren, dit werd zoo een half uurtje volgehouden, totdat N.N.V.V. .door oen corner en na wat heen en weer ge Iran voor het Sp.- 1 onhoudbaar doelpunt. (01). 10 minuten later lost een N.N.V.V.-speler een keihard schot ?n onzen keeper is voor de 2e maal gepasseerd. De Sp.-voorhoede wordt tevens door den wind maar weinig kans geboden. Door N.N.V.V. werd nog een strafschop over liet doel geschoten. Rust komt met 02. Het laatste kwartier werd in 'een voortdurende regenbui' gespeeld, wat hel aangename nu juist niet verhoogde. Vrij lang wordt vanwege den regen gerust. Als weer begonnen wordt, begint het wat op te klaren, maar is ook de wind gaan liggen. zoodat Sp. niet veel voordeel hiervan heeft. De mpéd zit er bij de Spartanen evenwel nog in en reeds'na pl.m. 10 minuten maakt onze captain het le tegenpunlje en even later komt de gelijkmaker, eveneens van onzen captain. Nu gaat 't om de leiding. N.N.V.V. die nog een mooie kans heeft door een straf schop, verknoeitdeze evenals de vorige. Hard wordt van alle kanten gewerkt, maar zonder eentg resultaat, zoodat het einde komt met een gelijk spel 22. Sparta miste iin dezen wedstrijd maar even '5 oude spelers, terwijl N.N.V.V. met hun sterkste elftal (het vacantle- eljtal) uitkwöra. Hierbij /evens nog een woord van dank aan het pu bliek en aan hen, die aan het goede resultaat van onzen liefdadigheidswedstrijd hebben meegewerkt. GEMEENTEBEGROOTING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen brengen ter openbare kennis, dat de Begrooting van de inkomsten en uitgaven der Gemeente, voor het dienstjaar 1915. van den 19 September 1911 tot den dag der behandeling in den Raad ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing is neuorgolegd en, tegen be taling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Schagen, .den 19 September 1914. Burgemeester en Wethouder» voornoemd: J. P. W. VAN DOORN. Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. B rgerlijke Stand. GEMEENTE CALLANTSOOG. Overleden: Grietje Zeeman, oud 67 jaren, vvcduwe van Jan Zwaan. Catharina Vader, oud 50 j.1ren, onge huwd. Jacob Langereis, oud 83 [aren, weduwnaar van Aaltje Brouwer. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 15 Aug. tot 18 Sept. 1914. GeborenSImon. z. v. Jan van der Oord en Trijntje Schermer. Petrus, z. v. Hendrik Metselaar cn Wil hei- mi na de Lange. Petrus Gerhardus. zoon van Petrus Raatgers en Catharina dc Groen. Arnoldus Johannes Maria, zoon van Johannes Arnoldus Rohde en Maart je Schouten. Jan Willem, zoon van Jan Nagelhout en MarIJtje Moejes. Trijntje, dochter van Aart HoojJ cn Antje Pluister. Agatha Geertruida. dochter van Petrus Cornelis Noordstrand en Duadora Anna Witte. Catha rina. dochter van Jécob Koster en Johanna NooiJ. Catharina. dochter van Wiilem Pieter van GIJtenbeek en Petronella Buik. Gerritje, dochter van Pieter Veu- ger en Geertje Delver. Neeltje, dochter van Korneüs de Rooij en Maria Grootenboer. Gerhardus. jjoon van Korneüs de Rooij 'en Maria Grootenboer. Gerhardus, Johannes zoon van Johannes Andreas de Wit en Jo hanna Wilhelmina Kraakman. Picter Johan. zoon van Jan Kreijger en Antje Kreijger. Maria, dochter van Gerrit Baken en Cornelia Spaans. Dieuwertje. dochter van Pieter Boontjes en Grietje Eriks. Lourens, zoon van MatLhijs de Leeuw en Grietje Schotvanger. OndertrouwdJacobus Mereboer. 23 jaar. arbeider te Zijpe en Anna Catharina Nieuwenburg. 19 -'jaar. dienstbode te Anna Paulowna. onlangs te Wieringer- waard. Getrouwd: Gerrit Jongerling. 22 j., veeh. te Barsin- gerhorn en Maria Johanna Baken. 20 jaar, z, b. te Zijpe. Mariens Petrus Josoph Braf/é, 26 j., verpleger te Medembljk en Guurtje Klok. 23 jr., verpleegster te Zijpe. onlangs te 's-Gravenhage. Marktberichten. WINKEL. j21 Séptember. Appelen [1 a 3.10 peren f 1 a 3.95 per mand, rirziken f 2 a 3, komkommers f 0.50 a 1. roode kool 3.25, gele kool f 4 per 100. shijboonen f 1.50 a 1.60 r:r 1000. slaboonen f (J.50 a 2.25. tomaten f 0.75. fronJg 45 a 47.50 per 100 pond. aardappelen f 0.70 a 1 per zak. PURMEREND. 22 September. 136 Stapels kleine kaas f £9 a 31. 828 K.G. boter f 1.55 a 1.65. 902 Runderen, waaronder 556 vette en 108 stieren. Vette, stug, 65 a 82 ct. per K.G. Géide, stug, f 120 a 180. Melkkoeien, .stug, f 160 a 275. 44 Paar den f 70 a 400. 195 Vette kalveren 60 a 80 cl. per K.G. 298 Nuchtere kalveren f 8 a 20. „stug. 928 Vette var kens 52 a 60 ct. per K.G., stug. 18 Magere varkens f 14'a 18 matig. 141 Biggen f 5 a 10, matig. 3432 Schapen en lammeren. Vette, stug, f 24 a 32. Lammeren, stug, f 13 a 18. 1300 Zak peren f 1 a 3. 700 Zak appelen f 1.50 a 3. Kipeieren (6 a 6.50 per 100. BROEK OP LANGEND IJK. In de week van 1419 September werd aan de veiling aangevoerd 1609 zak aardappelen, 160300 bloem kool. 3170(10 roode kool, 100400 gele kool. -16700 witte kool. 87300 bos wortelen. J005 baal nep J.382 baal uien, 3327 j£.G. slaboonen. 4405 K.G. augurken, 12800 rame- nas cn 2900 bleten. BROEK OP LANGENDTJK. 21 September. Muizen f 1 a 1.10. Jüliamuizen f 0,95 a 1.05, school meesters f 1.45 h 1.55. blauwe f 1.10 a 1.25, eigen heimers f 0.95 a 1. nep f 3.10 a 3.75. jifen f 1.40 a 1.55. slaboonen f 2.90 a 3.60. ramenas f 8.20. J>ieten f 8 bloemkool f 2.90 a 6.20. 2e soort f 0.60 a 1.30. roode kool f 1,30 a 4.70. jjel ekool f 2.40 a 6.40, yitte kool f 3.50 a 8.80, wortelen f 0.90 a 1.90. AMSTERDAM, 21 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd446 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 77 a 82 ct.. 2e kwal. 72 a 75' ct., 3e kwal. 63 a 69 ct. per K.G.. 183 melk- en kalfkocien f 200 a 350. 65 nucHteren kalveren f 7 a 16, 22 schapen f 22 a 28 per stuk, 622 vette varkens le kwal. 54 a 56 ct., ja. 2e jjïe kwal. 52 a 54 ct. per K.G. ALKMAAR. .21 Söpt. Aangevoerd 24 koeien en ossen f 230 a 290. 75 vette kalveren f 40 a 130. per K.G. f 0.75 a 0.90. 4/ nucht. id. f 8 a 18. 1204 vetle schapen f 20 a 32. }45 vette varkens f 0.40" a 0.61 per K.G.. ?0 magere ld. f 16 a 21. ALKMAAR. J9 September 1914. 12 Paarden f 100 a 300. 111 Koeien f 180 a 310. 204 Mag. schapen f 15 a 26. 67 Nuchtere kalveren f 8 a 20. 7 Mag. varkens f 9 a 15. 27 Biggen f 6 a 8 pér stuk. Kipeieren f 6 a 6.50 per 100. Boter f 0.671/4 a 0.80 per kop. 3 Bokken en geiten f 3 a 7 per stuk. WARMENHUIZEN. 19 September 1914. Aangevoerd2050 stuks bloemkool f 0.70 a 3„40. 3150 stuks roode kool f 1.50 a 2.30. 1070 stuks gele kool f 5.30 a 5.90. 350 stuks witte kool f 6.90 per 100 401 liaal gewone uien: nep f 3.20 a 4.10. drie lingen f 1.55 a 2.75. groote f 1.40 a 1.55 pet baal. 600 pond slaboonen f 3.30 a 3.80 per 100 pond, aprd- appclön: blauwe f 1.20 per zak. Advertentiën- □ciaaaaaacacaacan Q Den 28sten September a.s. Q Q hopen onze geliefde Ouders, Q [Behuwd- en Grootouders n Q hun 25-jarige Echtvereeni- D ging to herdenken. Q Hun dankbare Kinderou, Q Behuwd- en Kleinkind. Q C. Bas. G. Bas-Bakker. J. Bas s en Verloofde. U P. Bas. T. Bas. A. Bas. Heerhugowaard, Sept: 1914. Heden overleed, na een smartelijk dooh geduldig lijden, onze geliefde Grootmoeder, Wed. P. de HAAN. in den ouderdom van 83 jaar en 9 maanden. Namens hare Keinkinderen. G. ten Boekei Klz. Ptj. ten Boekei Mooij Jd. Callantsoog, 20 Sept. 1914. Heden overleed op het alleronverwachts onze geliefde Eohtgenoote en Moeder, D. VENNIK-Pastoor, in den Ouderdom van ruim 46 jaar Haar diepbedroefde Echtgenoot R. VENNIK en Kinderen. Burgerbrug, 20 Sept. 1914. DANKBETUIGING. Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden ter ge legenheid van onze vijf en twintig jarige- Echtvereeniging betuigen wij onzen hartelijken dank. K. BOS H. BOS—Groen. Koedijk 19 Sept. 1914. Arts, Anna Paulowna, Gevraagd een aankomend Zondags vrjj, by P. Mantel, Scha gen. Een boekje voor e I k (hans zuinig levend huisgezin. te SCHAGEN 20 CENTEN. Dit hoogst nuttige boekje, ge schreven door Martine "Wittop Ko ning, die meer dan wie ook in ons land deskundig is op dit ge bied, bevat raadgevingen en in lichtingen, betreffende de keus, de bereiding en de inmaak van deug delijk en smakelijk, goedkoop voedsel. O Voor Schagerbrug en omgeving is de heer aan wien men dus ten allen tijde ADVERTENTIES voor, en ABON NEMENTEN op dit blad kan bo stellen. Voor een Landbouwer te koop, zes jaar oud en zeer mak, bij N. Vlaming, Veenhuizen, Oude Nie- dorp. IO UH/UOI J-'U UII w .u Wegens dienstplicht te koop broed 1913 en 1914, waaronder broed en legkippen in party tjes te koop. Te bevragen bij C. Dissel, Waardpolder, Kolhorn. Met het stormweer van verleden week zijn van ondergeteekende wes gedreven De stokken zijn gemerkt I. W. De vinder(s) wordt beleefd ver zocht hiervan kennis te geven aan C. N. WAGEMAKER, Belt, Wie- ringon. Gevraagd, met Kerstmis, bij R. L. Waiboer, Veer weg, An na Paulowna. Te koop gevraagd25 zak door A. Nierop te Dirkshorn. Tijdens de mobilizatie gevraagd een BOERENKNECBT, bij KI. Swan Jbz., Dirkshorn. Terstond gevraagd, een FLINKE KNECHT, 16 17 jaar die kan melken, of genegen is het te leeren, bij J. Mulder, Water molenaar, Sint-Pan- Gevraagd, met Kerstmis, die goed kan melken, P. G. bij C. Moeijes, Spanbroek. TE KOOP: voor billijken prijs, met zoo goed als nieuwe bij P. de Wit, Broek op Langen- dijk. Ondergeteekenden maken be kend dat zij voortaan eiken Don derdag zelfstandig zullen drijven. Voor soliede bediening zal ge zorgd worden. Beleefd aanbevelend, Gebr. BAKKER, Kolhorn. VERKRIJGBAAR BIJ P. SLUIS' ZANGZAAD voor Kanaries, volgens reoept van Harzer KanarlekwMktft In zakjes van 25 en 13 en In pakjes van lO-esnts. P. SLUIS' UNIVERSEEL VOER voor Lijsters, Leeuwerikken, enz., doet de vogels xlngott ais In de vrije natuur. In pakjes van 25 en 13 oents. Vraagt uitsluitend voor Uwe Hoenders 5 P. SLUIS' OCHTENDVOER on P. SLUIS' GEMENGD GRAAN. Vraagt onze gratla broehura over Hoeederrerzorgle^ Verkrijgbaar la elke prima zaak. P. SLUIS - AMSTERDAM.

Schager Courant | 1914 | | pagina 3