Lees dit. esn Schilderszaak. Kaasmakeisknecht, H.H. LANDBOUWERS. Paardsnslagersknecht, I'|2 D. i. roods kool Schildersknecht isn flinke longen, flinks Dienstbode. een vast werkman, Boerenwerkman, Oostenrijkers-Duitschers en Russen. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Plaatselijk Nierws. Metselaars: Ie huur of te koop gevraagd Veulmerrie, WOENSDAG 20 Januari 1915, Een Woon- en Winkelhuis, BOELHUIS, Huisvrouw! Timmerman Dienstbode. Timmerman, yast werkman, een Werkman, Keuken-werkmeisie en een tweede Meisje, 2 Kostgangers, melkgeiten, een vast Werkman, Werkman MEST Yasf werkman, sollen probeerden bet weer in- te nomen. Dit mis lukte. Aan beide zijden vielen veel dooden. De Fran sehen verloren bovendien 400 gevangenon. We krijgen voor de zooveelste maal weer het bericht, dal de Duitschers Rijssel niet meer bezet bonden. Het heet nu, dat de Engelschen erin zijn. Of het waar is? In Vlaanderen gebeurt thans ook niet veel. De aan vallen der verbondenen werden, volgens Duitsche berichten, afgeslagen. Het water, dat eerst do Bel gen hielp bij bun defesnief, is nu voor de verbon denen een bindernis bij hun offensief. Do streken in 't Zuiden van België zijn allen overstroomd. Zoo vel Schelde als Leie zijn buiten haar oevers ge treden. Zoowel boven Calais, Duinkerken, als boven Het Kanaal zijn tal van Duitsche vliegtuigen gezien. Veel schade is niet door hen aangericht. Of ze een reis naar Engeland in den zin hadden?? Van het Oostelijk strijdtooneel, waar strijden, komt geen nieuws. Do toestand der wegen maakt elke operatie van eenige beteekenis thans onmogelijk. Do Russen zenden groote versterkingen naar Warschau, maar ook de Duitschers doen dat. Als dus straks het vriezende weer komt, zal d8 strijd wel weer met vernieuwde heftigheid wprden fevoerd. Of wij in de omgeving van Warschau een eslissenden slag mogen verwachten? Verschillende berichten melden dit. Officieel wordt van uit Rus land niets gemeld. Vanuit Warschau heeft een ware uittocht der bewoners naar Moskou plaats. In Mos kou wordt de toestand, die door groote werkloosheid al niet droosklc.urig was, er daardoor niet beter op. Uit Boedapest wordt gemeld: As Est drukt een bericht uit het Duitsche hoofd kwartier in Polen af, volgens hetwelk de Russen dagelijks nieuwe versterkingen ontvangen, doch se dert eenigen tijd toch genoodzaakt zijn hun aftocht voort te zetten. Bij dien terugtocht bezetten zij. reeds tevoren gereedgemaakte stellingen. Do vervolging is daardoor tamelijk moeilijk. Hoewel do Russen in getal sterk' zijn, hebben de Duitsche troepen- de ov.erhand. Alleen gaat de opmarsch naar Warschau thans langzamer. Het politieke voordeel, dat de in neming van Warschau zou opleveren, zou niet geheel in verhouding staan tot de groote offers, die een be storming van Warschau zou vergen. De gevechten schieten dan ook langzaam op. Aan de Times werd dd. 8 dezer uit Warschau ge meld Ik kwam vannacht van de stellingen aan de B/ura en te oordeelen naar wat ik daar en op an dere plaatsen vernam, hecht ik geloof aan wat de grootste optimisten zeggen, nl. dat de voorwaart- sche beweging der Duitschers in de richting van Warschau het hoogste waterpeil bereikt heeft. Dat Warschau nooit uit het front genomen zal worden, moot den Duitschers nu duidelijk zijn. De Russen hebben zich in do Bzuralinie tegen allo pogingen van den vijand gehandhaafd en de linie fs steeds sterker gewerden. Nu wordt gezogd, dat er in Lodz buitengewone toebereidselen op don spoorwog wor- don getroffen om omvangrijke troepenbewegingen mo gelijk to maken. De strijd van de laatste dagen wijst or op, dat de aanvallen der Duitschers mot halvo kracht wor den ondernomen en dus de onstuimigheid en vast beslotenheid nnseon, waardoor deze voldtooht werd gekenmerkt. De correspondent zegt verder, dat do Russische 6oldaten voor het meerendeel boeren beter tegen do ontberingen bestand zijn dan do Duitsche. r KLEINE LEGERS. Nmiv die Deutsche Tngeszeitung herinnert, heeft, toen Hbij hot uitbreken van don oorlog, dc Duitsche troepen door- Luxemburg trokken, deze staat zich daartegen niet verzet. Luxemburg zou daartoe ook bezwaarlijk lin slloat zijn geweest, omdat zijn troepenmacht bij' do - Duitsche vergeleken, to klein is. Zij beslaat uit een ||door zes officieren gecommandeerde compagnie- vrij willigers van 140 tot 170 man, die desnoods op 250 man gebracht kunnen worden, benevens een compug nic gendarmes, waarvan de 32 brigades 135 man met twee officieren sterk zijn, de 36 muzikanten niet to vergeten Een ander klein leger Is ons minder welgezind, zegt de D. Tagesztg. De vorst van Monaco beschikt over 82 man, 5 officieren met eenige kanonnen. Ge heel modern zijn deze niet, want het is reeds twee hon derd jaar geleden, sedert het huis Savoye het huis Grimaldi deze kanonnen schonk. Zij zijn echter wei nig gebruikt, want er is nog nooit ecu scherp schot mee gelost en man kon dat ook moeilijk doen, zonder gevaar te loopen een naburig land te beschieten. Een klein leger is ook dat van San Marino, dat 38 officierep en 950 man telt. De republiek Andorra hoeft <1 man onder het bevel van een korporaal in zijn dienst. In de nieuwe -wereld bestaan er ook legers, die niet zeer groot zijn. Bijvoorbeeld in de Zuid-Amerikaansche sta ten. Een van de merkwaardigste is dat van Haiti, dat op het onrustige negereiland vaak van zich doel spre ken. Het telt ongeveer 9000 man. Volgens de beschrij ving van. een Amerikaan, zijn de soldaten van Haiti zeer goed' gewapend, maar dragen geen uniform. De of ficieren hebben op hunne gewone jassen epauletten met gouden rand. gaan echter, evenals de manschap pen, barvocts, ook als zij sporen moeten dragen. De discipline in het leger van Haiti wordt gekcotoekend door een geval, dat deze Amerikaan, Snandliam ge naamd, zelf beleefd beweert te hebben. Met een Hol- landschen vriend woonde hij eens de parade bij van *he Haïtiaansche leger. De Nederlander wilde wedden, dai hij de hcelo parade met een enkele handbeweging Sn de war zou sturen. En dit gelukte hem ook, door dat bij een handvol klein geld onder de soldaten wierp. De commandeerende generaal veroordeelde hem oogenblikkelijk ,tot drie weken gevangenis. Alaar een kwartier later had dc Hollander de straf al uitgezeten. Met een handvol geld bad hij ze afgekocht. Vroeger, toen in heel Europa, nog kleine stalen wa ren, had men oen groot aantal van deze legertjes. De vorsten probeerden natuurlijk, als het ging, den schijn te wekken, alsof ze over groote troepen beschikten. Zoo bezocht in 1778 grootvorst Paul van Rusland hertog Karei van Wurtcmberg. Deze liet hem een parade van zijn grenadiers zien, toentertijd nog werkelijk gra- natenwerpers, en vertelde zijn gast, dat hij zulk een compagnie nog had in Stuttgart en oen derde in Lud- wigsburg. De groptvorst moest een hoog denkbeeld krijgen van het Wurtembergsche leger, want er hoorde toen bij ieder linieregiment een compagnie grenadiers. Grootvorst Paul kreeg in den loop van de volgende dagen ook werkelijk de compagnieën in Stuttgart en Ludwigs- burg «te zien. Zij droegen andere uniformen, maar het waren dezelfde manschappen. Een zekere I. Steini- gcr, die bij de compagnie diende, heeft dit in zijn memoires verteld. EEN ONGELUKKIGE SKI-TOCHT. Uit DA VOS, 10 Jan. Twee en twintig leerlingen van de onderwijsinrichting te Selders ondernamen heden ochtend met twee onderwijzers een ski-tocht in de rich ting van dc „Parsenhuttc" boven Davos. Dc eerste afdeeling geraakte in oen lawine en werd bedolven, de tweede begon daarop dadelijk met hulp van een reddingbrigade don bergingarboid. Allo bedelvenen, behalve één, die vermoedelijk over leden is, werden opgegraven. Een hunner was eenter rcedJs overleden en een tweede stierf tijdens het vér- vocr. Do anderen zijn gered, NOG EENS WEER KöPENlCK. Een navolger van den kapitein van Kopenick heeft te Berlijn e.on paar autobezitters opgelicht. Als onder officier van het autobestuurders-bataljon bezocht hij zijn slachtoffers, deelde hun mede dat hij oen auto noodig had, om zwaargewonde officieren af te halen. Indien hij den volgenden ochtend niet terugkeerde, had het legerbestuur de auto opgevorderd; de bezitter kon dan aan het betaalkanloor oen }>ewijs krijgen voor den verkoop van de auto aan dc regeering en daarop zou hem later liet geld worden uitbetaald. De pseudo- ondcrofficier trad zoo beslist op, dat. dc menschcn er invlogen. Op het betaalkantoor bleek don gocdgoloo- vigen autobezitters eerst, dat ze In bandon van een op- enter waren gevallen. MET WIE HEBBEN WIJ OORLOG? Do „Noltingham Gardian" doelt mede, dat do com mandant vun oen afgelegen plaatsje in Engelsch- Afrika einde Augustus de volgende order ontving: „De oor log is verklaard, laat alle onderdanen van vijandelijke mogendheden in hechtenis nemen'" Twee weken later kregen de autoriteiten het volgende antwoord: „Ik heb zeven Duitschers, vier Russen, twee Fran- schen, vijf Italianen, twee Roemeniërs en één Amerikaan gearresteerd. Gelieve mij mede te declcn, met wié wij in oorlog zijn". BURGERBRUG. Op de gisteren gehouden vergadering van 't de partement Burgerbrug van het Nut werd tot voor zitter in de vacalure-De Graaff gekozen de heer B. Nieuwburg. Besloten werd een bedrag van f 5. uit te trekken voor aankoop va boeke voor de bi bliotheek. Op het verzoek va do afd. Burgerbrug van den Bond voor Staatspensionneering, of het departement donatrice wijde worden van deze af deeling werd oiwijzend beschikt. NOORDSCHARWOUDE. Ten lokale van don heer D. Stam gaf de afdee- ling A.N.G.O.B. Zondagavond een goedgeslaagde pro- paganda-avond, waar op flinke wijze door do too- noelclub werd opgevoerd het anti—alcohol-propa- gandastuk „Dc Sluipmoordednaar". Er was flink be zoek en voor de afdeeling was 't een mooie ayond. rtRMEREM) 12 Januari. 44 Stapels kleine kaas I 36.50 a 38. 772 K.G. boter f 1.70 a 1.75. 422 Runderen, waaronder 186 vette en 11 stieren. Vette, matig, 78 a 96 cent per K.G. Gelde, matig, f 180 a 246. Melkkoeien, matig, f 190 a 325. 31 Paarden f 190 a 310. 49 Vette kalveren 105 a 125 cent per K.G. 339 Nuchtere kalveren f 14 a 30, vlug. 546 Vette varkens 66 a 70 cent per K.G., vlug. 11 Magere varkens f 12 a 25, matig. 134 Biggen f 9 a 13, matig. 10O5 Schapen. Vette, matig, f 39 a 52. Overhouders, matig, f 21 a 29. 25 Zak peren f 2 a 2.50. 45 Zak ap- pclon f 2.50 a 3. Kipcierein I 7 a 8, WARMENHUIZEN, 9 Januari. Aangevoerd: 7700 stuks roodo kool f 2.40 a f 7.20, 2G00 stuks witte kool f 3.20 a f 5, 1200 stuks gele kool f Sh2ü r. f 2.40 per 100; 47 baal uien f 4 a f 4.05 per baal; 76 zak roode kool f 0.70 per zak. BROEK OP LANGENDÏJK, 11 Januari. Bloemkool f 1.70 a 1.50, roode kool f 2.20 a 9. gele kool f 2.10 a 8.90, witte kool I 2.50 a 8.60, zak roode kool f 0.70 a 0.80, uien f 4.20 a 4.80, 2 wagens kool f 350 a 360. AMSTERDAM, 11 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 447 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 92 a 96 ct., 2e kwal. 84 a 88 et.. 3e kwal. 80 a 82 'ct., per K.G., 130 melk en kalfkoeien f 200 a 340, 69 nuchtere kalveren f 12 a 18, 21 schapen f 21 a 32 per stuk, 493 vette varkens le kwal. 68 a 70 ct., id. 2e en 3e kwal. 66 a 68 ct. per K.G. ALKMAAR. 11 Januari. I Aangevoerd 3 koeion en ossen i 200 a 280, 23 vette kalveren f 60 a 165, per K.G. f 1 a 1.20, 20 nucht. id1. f 8 a 25, 102 vette schapen f 25 a .50, 568 vette varkens f 0.44 a 0.70 p. K.G., 8 mager; id. f 18 a 23. MEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 11 Januari. Roode kool f 10 a f 11, 2de soort f 8.25 a f 9.50, kleinen f 2 a f8, gele kool f 9 a f 10.50, 2e soort f 7 a f 8.50, kleinen f 1.90 a f 6.25, Deonsche witte f 9 a f 10, 2de soort f 7.25 a f 8.25, kleinen f 1.80 a f 6,50 per 100. Grove uien f 4.10 a f 4.50 per 50 Kilogram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen vorrioht in den morgen van den 12 Januari 1915, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 754.3 te Karlsruhe, laag ste barometerstand 743.4 te Sylt. Verwachting tot don avond van 13 Januari. Meost matige tot krachtige W. tot Z.W. wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbui zelfde temperatuur. GEMEENTE SCHAGEN Ondertrouwd: Frans Grootes, oud 24 jaar m Antje Kater, oud 22 jaar. IIET HOOGSTE RECHT. Zondagavond gaven eenige leden «n de Kon. Ned. Schouwburg van Antwerpen in hel NoordhoUandsch Kof fiehuis van den hoer Hcijselaar wn opvoering van „Het Hoogste Recht", tooneclspel .tm Ina Boudier- Rakkcr. Van het meedeelen van een korten inhoud kunnen we ons ditmaal ontslagen achten, weergegeven als die reeds is in dc in ons blad opgenomen beoordeo- ling van den tooneelrecensent van het Nieuws van den Dag, den heer Róssing. In de hoofdrol trad ook hier op mevr. Van der Horst van der Lugt MeLscrt, cn ook wij kunnen van haar crealb niets anders dan gunstigs neerschrijven. Haar spd vas zeer superieur. Dezelfde goede getuigenis kan gegeven worden van de andere dames en hoeren van net gezelscliap, die allen veel bijdroegen tot een algemeen welslagen. Een apart noemen van mei. M. v. ld. Lagt Melsert als Lizo is hiér zeker wel eisen. Het succes bij de vrij talrijke aanwezigen was groot cn telkens klonk een zeer dank baar applaus. Ook over het stuk vas het oordeel vrij algemeen gunstig ons was het evenwel te triest. Vier bedrijven lang een atmosfeer zoo drukkend, aan den huwclijkshemel doorloopend loodzwarte wolken, bliksem flitsen en dondergerommel, zonder zelfs als op luchting tot slot de gewone verfrissching na de don derbui neen, dat was al te zvaar om te verteren. Tranen en verdacht neussnuiten it de zaal bewees wel, zooais reeds gezegd, dat velen er anders over dachten die genoten blijkbaar. Welnu, ieder zijn meug. HENGSTEN-KEURCSG. Burgemeester en Wethouders der gemeente behagen brengen ter algemeenc konnis, dat: 1. de gewone Rijks-voorjaarskeu ring van tot dekklrg bestemde hengsten in 191o, voor zooveel deze provin cie betreft, zal gehouden wordea te Haarlem, op 22 Februari a.s.; 2. de eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan ten min ste drie weken vóór de keuring vrachtvrij cene schrif telijke en ondierteekendc aangifte te zenden aan den Secretaris der Provinciale Regclingacommissie (den beer W. Tcengs te Alkmaar), met opgave van: a. naam en woonplaats van den eigenaar esn hou der; b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere ken- teekenen van den hengst, benevens, indien deze in een stamboek is ingeschreven, tam boek- mi stamboek- nummer; zoo mogelijk afstamming van den hengst, zoo wel van vaders- als van moederszijde, en naam en .voonplaats van den fokker; 3. dat de hengst na bovenvermelde termijn aange geven, van de keuring is uitgesloten, tenzij de com missie «een bezwaar tegen, toelating heeft en dc eigenaar of houder vóór den dag der keuring eene som van tien gulden bij den voornoemden secretaris stort; 4. inschrijvingsbiljetten voor de keuring op vracht vrije, schriftelijke en onderteekende aanvraag van eige naars of houders van hengsten door den secretaris dor regelingscommissie voornoemd zullen worden verstrekt. Sdiagón, don 9 Januari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. P. W. YAN DOORN, Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. INLEVERING REKENINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen noi ligen bij deze belanghebbenden, die over het jaar 1914 v.wi de gemeente iets te vorderen hebben, uit, hunne rekeningen vóór of op den 20 Januari a.s. ter Secre tarie dezer gemeente in te leveren. Schagen, den 9 Januari 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd i J. R W. VAN DOORN. Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. Ailvi-rteuiiëii. Geboren ARIE DIRK, toon van J. DE VEER. A. DE VBER-Sohonk. Weore, "Winkel, 11 Jan. 1915. Geboren SIM0NETTA PIETERNELLA, Doohtor van J. RI8TEMAKER Jr. J. 11. KISTEMAKER-Vis. Kolhorn, 9 Januari 1915. Don 17den Januari a herdenkt mijn geliefde Oom J. J0MAN te Noord-Scharwoude zijn 12'/j-jarig jubileum als Brie- Zijn Nichtje, GEERTJE WIT Wd. Hoogwoud, Jan. 1915. Den 14en Januari hopen onze lieve Pa en Moe A. Groet Sz. en A. Groet-de Wit hunne 12'j-jarige E'chtver- I eeniging in stilte te herdenken, j Hunne liefhebbende j Kinderen, St. Maarten, Jan. 1915. Heden everleed in het St.Eli' zabeth Gesticht te Alkmaar, na een langdurig en geduldig lijden, en gesterkt door de H. H. Sacra menten der stervenden, oHze innig geliefde Dochter en Zuster Agnes Cornelia, in den jeugdigen leeftijd van 19 jaren en 7 maanden. Namens hare diepbedroefde Ouders, Broeder en Zusters, P. J. BRUIN. M. BRUIN—Slijkerman en Kinderen, jjdewind, 10 Jan. 1915. Het behaagde den Heere na eon smartelijk lyden, vanmijno zijde weg to nemen m{jn geliefden Eohtgonoot, Jacob Molenaar Cz., in don ouderdom van 42 jaar. Dat hjj thans mogo juiohon voor den troon Gods is de bopo van zijn trourende Eohtgenoote. Medo namens wederzjjdsoho familie. Wed. Jb. Molenaar, Duisburg, (Duitsohl.) P. Molenaar. S. Molenaar-Oudendjjk. 0. Molenaar. M. Kwantos. E. Kwantes-Keizer. A. Kwantes en Eohtgenoote. Kolhorn P. Kwantes. A. C. Kwantes-Schoenhoven Alkmaar. D. Wiering. A. C. Wiering-Kwantes en Kinderen. Anna Paulowna, 9 Jan. 1915. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, ondervon den, bij de geboorte van ons doch tertje. H. J. A. Büokmann A. BückmaünVens. Oudkarspel Jan. 1915. Terstond gevraagd2 bekwa me metselaars, voor geruimen tijd, bij D. Gelder, Oudkarspel. Br. fr. lett. AB, Bureau van dit blad. Te koopeen donkor bruine half April kunnende veulen, 10 jaar oud, voor f 450.bij C. Paarlberg, Koegras, Callantaoog. J. VAN DER VEEN, Notaris te Alkmaar, is voornemens op des Yoormiddags to 9 uur, in bot Koffiehuis „de Vlas- en Koren beurs" to Anna Paulowna, in het openbaar te vorkoopen i f Schuur en Erf, ingorioht voor Schilderswerkplaats te ANNA PAULOWNA, Kadaster Seefcie L nummer 892, groot 16 Aren, Eigendom van den Heer W. KLJ3IJN, 8ohilder te Anna Paulowna. Onmiddellijk na de vellino van voormeld perceel ten huize van den Heer W. Kleijn aldaar van ladders, trappen, schragen, schalen en gewichten, divers schildersgo- reedschap, verschillende verfwaren, vernissen, vensterglas, bussen, pa pier en plaktafel, handwagen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voornoemden Notaris aan de Oudegraoht 291 te Alkmaar. Voor fl.TB eon geheele bezen ding Matton enz., om uw woning gezellig to raakon: 1 prima kwal. Chineesche Vloermat, fijne mooie kleuren, voor slaapkamer of kou ken, onz. 8 flinke nette Gang matten, 1 sterko Dourslijkmat, (80 bij 50 o.M.), 1 gekleurde zachto Bedmat, gratis 1 froaio Wandversiering on 1 f(jn Tafol- matje. Wie binnen 8 dagen brief kaart zendt, ontvangt dit alles en nog extra 1 fraai Stoelkussen, 1 Larapekap, 1 fjjno Tafellooper, 2 Bóodsohapm. of 1 flink Tafel kleed. Naar buitonzending rem bours. Mattenhandel, Haarlemmer straat 150, Amsterdam. "Wilt U financieele relaties aan- knoopen met de Echfoenoote van «J. W. Koster, wascbinriehting te Schagerbrug en haar zuster Klaasic Frans Tromp te StoLpervlotbrug, informeer dan eerst eens bij C. RÉMPT, in Assurantiën te Oud- karspel, Een bekwaam gevraagdbjj W. J. de Leeuw, ,t Zand. HOOGWOUD. Mevr. Dr. Pool, vraagt tegon Maart een flinke Gevraagd met Februari, een Adres: N. Th. Groot, Molen straat, Schagen. Terstond gevraagd, een bekwaam zelfstandig kunnende werken, bij D. Kaaij, Lntjewinkel. gevraagdzelfstandig kunnende werken, bij A. Blok, St. Maarten. Gevraagdeen met 1 Maart, bij C. Schipper, Dog gersvaart, Koegras. L. COHEN, Zakkenhandel en Dekkleeden vraagt direct 16 17 jaar oud. Tegen 1 Maart gevraagdeen AdresP. Krijgsman, Kaasfa- briek N. H. IV te Oudorp. Er biedt zich aan, een R. Kath. om met 2 Februari in dienst te treden. Brieven aan Alb. Strooker, p.a. D. Bakker, Heems kerk aan Duin. Gevraagd1 Mei, goed kunnende melken, en met paarden om gaan, bij P. van der Oord Kz., Hoogobieren, Gemeente Barsingerhom. Woning en Tuin desponibel. Gevraagd Wederom kunnen wjj U voor zien van desgewenseht met aank. ZOON Brieven met postzegel voor antwoord aan S. 8. Visser, Oude Niedorp of Jb. Visser Sz., Kal- verdijk, gem. Harenkarspel, Zondags niet te spreken. Mevrouw Crommelin, Huize „Westervold" te Driehuizen bij Velsen, zoekt voor Februari een liefst zusters of vriendinnen. Zij ia eventueel ook genegen beide meis jes hiertoe op te leiden. Loon nader overeen te komen. Zonder uitstekende getuigen onnoodig zich aan te melden. Gevraagdeen bij G. Hartman te Keinsmerbrug. vakkennis Paardenslagerij geen vereischte. AdresN. Th. Groot Schagen. Te koop3 beste bij O. Winkel, Zwinweg, Anna Paulowna. Gevraagdeen die goed kan melken en om met l Maart in dienst te treden, bij K. Baken, Belkmerweg, 't Zand' Zijpe. Gevraagd, mot 1 Maart *oed kunnende melken en ploegen, bij O. Kant, Kortevliet, Koegras. gevraagdtegen 1 Maart, bij visser, Wieringerwaard. Gevraagd met 1 F«br. I bij twee personen. J. BEERS, Brandstofhandelaar, Hoep, Schagen. te koopbij J. Stammes, Knees- weg, Anna Pauwlowna. Een groote stuit te koop, bjj O. Raa te Aardswoud. Govraagd1 Maart oen bjj Jb. Jimmink, Keinsmerbrug.

Schager Courant | 1915 | | pagina 3