BAL, De Oorlog. Schap Bioscoop. Aimenvader en -Moeder. bij P. RUIS te 't Zand, gedroogde Suikerpulp, Mevr. J. L Qudendal- Schildirchnechl flinke Dienstbode. Oostenrljkers-Duitschers en Russen. Gemengd Nieuws. Nagekomen Berichten. Plaatselijk Nieuws. MEST Prijsbiljarten op Zondag 17 Januari 1015. Leden vrij Bil, niet leden 25 ets. yasf werkman, GEVESTIGD III MIME. Tandarts. Melkcontroleur. vast werkman, Bouwboerderij, een Werkman, Sportkar Timmerman, Paardemest, een werkman, Timmerman, Veulmerrie, Boerenknecht DE HOUDING DER BALKANSTATEN. Uit Berlijn. De coft-espondent van do Köln. Ztg. te gofia meldt, dat in de opvatting, als zou een uit- Jbrelding van den oorlog op het Balkanschiereiland voor do deur staan, van gezaghebbende Bulgaarsche zijde niet wordt gedeeld. Alle beslissingen, die ge nomen zouden kunnen worden, zijn van den loop der f-ebeurtenissen op de grooto tooneolen van den oor- og afhankelijk. Roemenië stelt zich voor, einde Ja nuari zijn troepencontingent te vermeerderen. In Bulgarije is nog geen besluit genomen ten aanzion van het oproepen van reservisten. DE REIS VAN GRAAF WITTE TEGENGESPRO KEN. Uit Frankfort, 13 Jan. De Frnnkf. Zeltung kan te genover de geruchten, dat graaf Witte naar Duitsch land zou willen of daar reeds geweest is om vredes onderhandelingen in te leiden, op grond van Inlich tingen van bevoegde zijde mededeelen, dat van het bericht over een rëis van graaf Witte naar Duitsch- land geen woord waar is. Wellioht, aldus merkt hot blad op, verbeeldt men zich hij onze vijanden, dat Duitschland vormooid is en naar vrede verlangt. Daarom mogen dergelijke geruchten niet zonder tegenspraak blijven. GRENS-INCIDENT. Bij de vervolging van Roemenen, die uit de Boe- knwina naar Roemenië waren gevlucht, drongen Rus sisehe troepen Roemeensch grondgebied binnen. Daar zij aan het bevel om terug te trekken geen lovolg gaven, gaf de Roomecnsche bevelhebber aan Je grens bevel op de Kozakken te schieten. Twee van hen werden gedood, twee ernstig gewond, de overigen ontvluchtten. DAT LIEP MIS. Een dwaze vergissing is Zondagmiddag te Weenen begaan. Een gezelschap van donaes en heeren, dat zich druk in 't Fransch en Engelsch onderhield, keerde van een uitstapje terug met den Zuider spoorweg. Een officier, in dezelfde wagon gezeten, slechte, van het gezelschap dat men zich van de Duitscho taal zou bedienen, wnarop een der heeren hem antwoordde, dat hij Zwitser was. Het feit dat hët gezelschop het gesprek in 't Fransch on En gelsch voortzette en een der heeren een fototoestel Bij zich had, gaf don officier aanleiding om bij aan komst aan 't Zuidorstation do militaire wacht op de dames on heeren opmerkzaam to maken. Ze werden uitgonoodigd zich naar het lokaal voor het passenonderzoek te begeven, en daar bleek dat het gezelschap bestond uit... den Zweedschen en den Zwitserschen gozant en den DeeiTBchon zaakgelas tigde, benevens verscheidene jongere leden van het to Weenen govestigdo diplomatloko korps, met hun dames. Daar zich Inmiddels oen oploop had gevormd, werd het gezelschap zoolang in eon ander vertrek geleid on do stationshal ontruimd. De officier, die tot hot onpleizicrigo voorval aanleiding had gege ven, heeft zijn verontschuldiging aangeboden en later heeft het ministerie van buitenlandsche zaken nog eens hetzelfde gedaan. OP GEWELDIGE SCHAAL. Reuter meldt uit Rome, dat Duitschland volgons ambtelijke berichten do militaire toebereidselen op een geweldige schaal voortzot. Het roept allo re serves op om in het begin van het voorjaar eon uiterste poging te doen en hoeft ook de leiding van de veldtochten van Oostenrijk tegen Rusland on Servië en van Turkije tegen Rusland en Engeland in handen genomen. DE TURKSCHE VELDTOCHT IN EGYPTE. De concentratie der Turksche troepen in het Zui- don van Syrië is nagenoeg voltooid. Men verwacht, dat do aanval tegon Egypte, Indien er ten minsto Iets van komt, niet lang rneor zal worden uitgesteld. De Turksche hovolhebbers schijnen zenuwachtig. Zij zonden dringende boodschappen naar Konstan- tlnopel om meer geoefende troopen. TYPIIUS. Aan do correspondentie van een Belglsoh zieken verpleger wordt hot volgende ontleend: Zoo Juist kom ik van Mardyck, oen plnatsjo bij Duinkerken, aan de kust, waar acht dagen lang eon zwaar en pijnlijk werk mijn deel was. De scholon on openbaro gebouwon en oenlgo particuliere wonin- Ben zijn hier ingericht tot hospitaal. In de sohool ggen thans bohoorlijk gescheiden on verzorgd 123 typhuslljders: 47 Frnnsohon, 16 Eiigelschen en 60 Belgen. In het liefdehuis liggen er nog 76 en In hot hotel Lo Llon 10. Mot 10 verplegers hebben we 123 lijders to verzorgen. Een mijnor medeverplegors, de lieer Jan Sleouwon, uit Brussel, ls gisteren aan typhus gestorven. Hot wcor is afschuwelijk slecht. Door den regen heersoht non 't front betrekkelijke rust. Do loopgravin dreigen vol modder te loopon, voerzoover zij nlot reeds" half onder water slaan. In Frankrijk. Mensehen di» het weten, of liever veronderstellen hei ie welen, zeggen dat de Beslissing tusschen do beido mOlloenenliegere té Verdun zal vallen cn knoopen daar aan vast de redonoering over do verandering van do frontlijn dio de laatste dagen in hot voordeel der Duit schers zou zijn. Do omsingeling van do vesting Ver dun zou wcor meer voltooid zli'n. en do Duilschero zouden 10 K.M. zijn gevorderd. Wat cr van dit alles precies waar ls, zal ons do toekomst wel loeren. Het is zoo moeilijk van buitenaf er veol over te zeggen. Het Fransche communiqué spreekt alteen over een vinnigen strijd bij hoogte punt 132 aan de Aisne bij Soissons. De Duitschers brachten hier zeer grooto strijdkrach ten in het vuur. Wij handhaafden ons op de top van de heuvels ten Westen van het hoogtepunt. Aan den oostkant hebben onze troepen eenig terrein verloren. De gevechten duren nog voort. Tusschen Soissons en Berry au Bao heeft onze ar tillerie ontploffingen veroorzaakt tusschen de vijande lijke batterijen. Van Reinxs tot Argonno zijn hevige artilleriegevochten geleverd, In de streek van Souain Salieut, ton Noorden van BeauSéjour, is hevig gevochten. De hoeve Beau Só- jour is in onze handen gebleven. Wij hebben daar een loopgraaf aangelegd binnen 60 M. afstand van de Duitsche loopgraven. Van Argonno tot de Moezel is bij tusschenpoozen artillerievuur gewisseld. In de Vogezen was het weer mistig en cr is veel sneeuw gevallen. Het Duitsche officieele legerboricht meldt het volgcn- jie: In de buurt van Nieuwpoort is een hevig artillo- riegcvecht geleverd, ten gevolge waarvan de vijand een loopgraaf bij Palingsbrug, een voorstadje van Nieuwpoort, heeft ontruimd. De aanvallen des vijands op het kanaal vén Lé Ëassée zijn voorgoed afgeslagen. De aanvallen der F rans enen op La Ousselle, in de nabijheid van Nouvron, zijn afgeslagen. De vruchtelooze aanvallen, die de Franschen gis teren op de hoogte bij Croiiy (t. N.O. van Soissons) hebben gedaan, zijn gevolgd door con tegenaanval onzerzijds, die een. volslagen nederlaag der Fran schen en hun verdrijving van de hoogten ten noord oosten van Cuffies en ten noorden van Crouy ten gevolge had. Onze mannen uit de Mark vermeesterden 2 Fran sche stellingen, maakten 1700 gevangenen en verover den 4 kanonnen, alsmede verscheiden machinegeweren. Do aanval dor Franschon door middel van een onderaardsche gang in de streek van St. Milüol is met succes afgeslagen. Onze troepen vermeesterden do heuvels ten noor den en ten. noordoosten van Mementy. In do Vogezen is de toestand ongewijzigd. Van het Oostelijk oorlogstcrrcin van den strijd tusschen meldt de Russische generale staf uit Petersburg: Op het linker Wcichsclgebiod hébbm de Duitschers in don nacht van den 11 don en don geheel cn daarop volgenden dag hun pogingen van den laatsten tijd, om mot kleine afdeelingen In verschillende Streken aan te vallen, voortgezet. Al deze pogingen werden echter gemakkelijk verijdeld. Ons geweer- cn geschut vuur heeft den vlland ernstige verliezen toegebracht. Een moer hardnekkig, hoewel mislukt, offensief ondernamen de Duitschers in de streek van het dorp Sucha, waar wij gisteren vier malen werden aange vallen, cn bij de hoeve Mogely, waar zij twee aan vallen doden. Gisteren, bij hel aanbreken van dén dag, naderden onze verkenners do Duitsche loopgraven op zeer kor ten afstand en overstelpten die mot handgranaten. De vijand had grooto verliezen. Volgens een nader bericht hebben de Duitschers bij hun 'aanval in den nacht van 10 dezer in de streek van het dorp Samice aanzienlijke verliezen geleden. Zij lieten 500 dooden op hot slagveld liggen. Onze zoeklichten waren ons zeer van dienst. Op de overige fronten geen verandering. Hot Duitscho bericht noemt do toestand onveranderd. Ook het Oostonrijksche bericht geeft geen nieuws. Tusschen Russen en Turken. wordt ook nog steeds gevochten. Van Russische zijde wordt hieromtrent gemeld: In de richting van Olty wordt het hardnekkige ge vecht mot dc Turksche achtorhoede aan do Olty- sou on moer westelijk voortgezet. De verwoede strijd in do streek van Karaoergan duurt voort on neigt ten. onzen gunste. Gisteren maakten wij het 02ste regiment Infante rie, tor sterkte van li officieren, 3 genees heeren en ongeveer 1500 soldaten, gevangen. Wij vernietigden een bataljon van het 52sto regiment infanterio cn namen de overlevenden, ton getale van 250 soldaten en 1 officier, gevangen. BIJ ac verovering van een borg op Turksch grondgebied hebben onze troepen zich meester gemaakt van een vijandelijk kamp met een magazijn schietvoorraad voor geschut cn geweren. Laatste telegrammen. RU8LAND-TURKIJE. PETROGRAD (officiöol). Do Turksche achtorhoode leed to Olty oen verpletterende nederlaag. Do Tur ken leden grooto verliezen bij Kara-Ocrgan on ver loren con enorm aantal gevangenon. AARDBEVING IN ITALÏë. Woensdagmorgen liad een aardbeving plaats to Rome cn andrro plaatsen van Italië. Do schok duurde 30 sooondon. Avozzano is totaal verwoest; daar zijn 8000 dooden en 1000 gewonden. In do provincie Aquilla zijn 40 porsonon gedood on hon derden gewond. Tal van andere plaatsen melden 10 20 slachtof fers. To Guilliano, Mpnterotondo, Formo en Veroli vielen dooden en gewonden. Te Rome zijn geen slachtoffers. Er heerscht eoh- tor grooto cmotfo. Eenigo schade is aangericht, o. m. eau bet Vnticaan en aan de St. Pieterskerk. DE HOUDING VAN ITALIC. WEENEN, 14 Januari. Het officieuze Wiener Frem- denblatt verneemt uit Constantinopel. dat volgens be sliste berichten Italië bij dc rcgecringcn te Londen en Parijs langs diplomatickcn weg heelt verklaard, dat het niet zonder meer zal kunnen dulden, dat iets tegen de Dar clanellen zal worden ondernomen. Wanneer een dergelijke uktic zou worden ondernomen, zal Italië hare neutraliteit moeten prijs geven. De lezer lette cr op, dat dit bericht uit Constan tinopel afkomstig is. IN- EN UITVAL VAN HET HANDELSBLAD. Soldaten-humor. Een dor Duitsche armee-korp sen laat geregeld een soldatenkrant verschijnen, In het laatste nummer daarvan komen onder de hu moristische rubriek de volgonde moppen van het front voor: - „Kun je zwemmen, korporaal?" vraagt do* lui tenant van hel piket. „Zu bcfehi, Ilerr Leutnant!" antwoordt de korporaal. „II aal dan even mijn veldkijker uit de loop graven!" De solde ten van de tweede linie maken het zich hebngeHJk hij het braden van een gans. De voor snijder vertelt z'n kameraden, hoe hij aan het mal- scho kluifje gekomen is. „Ik «la op voorpoot, met bevel van don kapi tein' om ieder neer te schieten, die niet stil blijft staan, wanneer ik hem aangeroepen heb. Goed! Komt daar die gons in m'n richting aangewaggeld. „Wer- da!" roep ik, tot tweemaal toe, Maar het beest wil nlot luisteren, cn omdat ik het bevel van m'n kapi tein to gehoorzamen heb, leg ik aan en schiet het dier neer. zonder het kwartier te geven." In eon der voorste loopgraven suizen de vijande lijke kogels, dat 't een lust is. Dc pet van een sol daat wordt geraakt, zoodat hot hoofddeksel wegvliegt maar de soldaat bukt zich kalm, raapt zijn pet van den grond, en zet zc weer op. Voi-r de tweede maal komt een vijandelijke kogel hcru de pet van het hoofd rukken; zonder een spoor van ontroering te geven raapt dc soldaat de pet weer op, en dekt er zijn hoofd mee. Maar ten derden male raakt eon kogel zijn pet. Dan legt d". soldaat zijn hoofddeksel naast zich neer, op den rand van do loopgraaf. F''.et lang duurt het, of weer suist oen kogel aan. maar trekt nu ocnbloodigo streep over den schedel van den koelbloedigen soldaat. Ba. ha, ha!" lacht hij hartelijk, „ditmaal heb ik er jullie dnerginds toch laten inloopenl" Maar deze is niet van Duitsche herkomst. „Wat Robben do Duitschers bereikt met de arrestatie van kardinaal Mercier?" ..Dat >.o een kardinale fout gemaakt hebben!" EEN OPSNIJDER GESTRAFT. Heinridh Sandcr, eon barbier uit Hannover, had eenige maanden, te velde gediend als hospitaalsoldaat eii was sedert kort weder naar zijn vaderstad teruggekeerd. En nu liet hij, wanneer hij zijn klanten onder hot mes had of na volbrachten arbeid met zijn vrienden onder con biertje zat, zijn phantasie den vrijen teugel en ver telde hij zooveel en zooveel onwaarschijnlijks, dat de politie, aan wie dat ter oore kwam, meende aan het gezwets van den gewezen hospitaalsoldaat een wnd te moeten maken. Hij werd op het politiebureau geroepen en ondervraagd cn moest ten slolte tot-., ven, zooals do „Volkswllle" vertelt, dat hij niet ..'.loon had overdreven, maar ook opgesneden. Tot straf moest hij de volgende advertentie in het „Tbgeblaft"' 'to plaatsen: „Dc door mij aan de biertafel gedane mededeelmge» kan ik niet volhouden. Ze zijn onjuist. Bovendien acht ik mij niet in staat mij over den toestand een juist oordeel te vormen. Hcdnrich Sander, Barbier''. Ingekomen 1b een schrijven van Ged. Staten, waar bij wordt medegedeeld, dat de Jaarwedde van den ?emeente-secretari8 met ingang van 1 Juli 1014 met 150 is verhoogd. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Wordt goedgevonden, dat de verkiezing en even tuele stemming en herstemming voor den Ge meenteraad enz. zullen worden gehouden op het tij delijk raadhuis, de pastorie der Nod. Herv. Ge meente alhier. Tot ledon van het stembureau in 1915 worden be noemd: Voor de Tweede Kamer de heeren: Rampen en Dei Das, leden; Kruisveld en Visser, plaatsverv. leden. Voor do Prov. Staten do hoeren: Kruisveld en Visser, leden; Den Das en Thomaaz, pl. leden. Rampen, ie lid, W. de Wit, plaatsvervanger. Voor den Gemeenteraad de heeren: Den Das en Thomasz, leden; Kruisveld en Visser, plaatsvervan gende leden; Rampen, 4e lid; W. de Wit, plaatsver vanger. Go. Wondt besproken het aanstellen van een nieu wen wegwerker voor het jaar 1915, daar dc tegenwoor dige geen tijd hoeft den weg geregeld te onderhouden, zulks wegens zijne werkzaamheden voor den polder Cal hm ts oog. Na eenige discussie wordt besloten, sol licitanten voor deze betrekking op te roepen, en het salaris, evenals in 1914, te stolen op f 100 per jaar. 7o. Wordt besloten de gemoentebegrooting, dieast- jaar 1914, te wijzigen, zulks in verhand met de jaar- weddeverhooging van den gemeente-secretaris. Voorts wordt besloten tot wijziging van dc begrooting, dienst 1915 en de gemoenterekcanng, dienstjaar 1913. 8o Is ingekomen een schrijven van den heer Joh!. Langhorst, waarbij deze kennis geeft van het aanne men zijner betrekking van secretans-penningmeester van het Algemeen Armbestuur. Mede fe Ingekomen een schrij ven van den heer Langhorst, betreffende de Arm en- administratie. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten. beide stukken voor kennisgeving aan te nemen. Óo. Komt in behandeling een adres van eenige in gezetenen uit „Koegras" gemeente Callantsoog, om voor dit onderdeel der gemeente, een stembureau aan te wijzen. On voorstel van B. cn W. wordt na eenige discussie besloten, dat het gemeentebestuur oen des betreffend voorstel tot hot Kistellen van een tweede stembureau zal indienen, daar deze zich in principe wel 'met het adres kunnen vereenigen. Om echtatf een on ander nog voor de a.s. verkiezing in orde te kunnen maken, ls het adres te laat ingediend. Sluiting. CALLANTSOOG. Gistermorgen kwari voor 12 werd m tegenwoordig heid van den Vico-Admlraal te Den Helder, overgegaan tot hot vernietigon van do alhier aangespoelde zeemijn. Het vernietigen geschiedde door een avnamietpatroon mot lont. Alhoewel dé ontploffing in 't Dorp te Cal lantsoog zeer goed hoorbaar was, was deze toch niet zoo hevg als werdi verwacht. Er werd een gat In 't strand geslagen van pl.m. 6 M. In 't vierkant, met D/t M. diepte. RAAD VAN CALLANTSOOG. "Vcrgnderlng van den Raad, goh ouden op Woens dag 13 Januari 1015, des voormiddags half twaalf. Afwezig de hoer .Tb. Visser, mot kennisgeving van verhindering. Voorzitter do heer Jhr. E. W. J. de Beijor, secretaris de heer M. J. S. do Rijke. Ka opening door den voorzitter, wenscht dozo den leden van den Rand van harte geluk met hot in gaan van het nieuwe jaar, on hoopt dat het den loden en-hun familie in nllos naar wensoh moge guau, en zij ook in dit jaar do holangon dor ge meente zullen behartigen. Verder hoopt do voorzitter, dat wo spoedig hetero tijden zullen mogen beloven, dan dio wolko we den laatsten tijd hebben medegemaakt. Na voorlezing der notulen worden deze goedge keurd. Ingekomen ls hot proces-verbaal van kasopneming hij don gemeente-ontvanger, waarbij bleek dat er niets in kas was, zulks tongovolgo van uitgaven der Landweer- on Mllitlovcrgoedingen. Voorzitter deelt mede, dat telegrafisch oen voorschot is aangevraagd, betwolk alstoon terstond werd verstrekt. Ingekomen is oen schrijven van de heeren P. Staen cn A. do Hoor, waarbij deze konnis goven van i aanneming dor betrekking respeotievelijk van lid van hot Algemeen Armbestuur en Brandmeester. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnomingon verricht ia den morgen van den 14 Januari 1915. medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 765.6 te Karlsruhe, laagste barometerstand! 750,4 te Chrlstiansund. Matige, tijdelijk wellicht krachtige W. tot Z.W. wind. Zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. PCHAGEN, 14 Januari. "aarden f 135 a f 250. 5 F. _ren f 130 a f 340. 10 Magere geldekoeien f 120 a f 275 matig. 85 Vette geldekoeien f 210 a f 380 vlug. 31 Kalfkoeien f 160 a f 300 matig. 25 Nuchtere kalveren f 8 a f 25. 230 Overb ouders f 24 a f 32. 60 "Vette varkens f 0.60 a f 0.68 per KG. 7Q Biggen f 4 a f 12. 110 Konijnen f 0.50 a f 1.50. 50 Kippen f 0.35 a f 1.35. 20 Eenden f 0.60 a f 1. 250 KG. boter f 1.60 a f 1.70. 50 KG. kaas f 0.60 c f 0.70. 1000 Kipeieren 7 a 8 cent por stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Januari. Bloemkool f 1.10 a f 2.90, roodo kool f 2.20 a t 8.50 gele kool f £.20 a f 0.20, wtito kool f 3 a f 9.50 per 100. zak rood© kool f 0.60 a f 0.74, uien f 4.65 a f 4.B per baal. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Antje Plukker, oud 77 Jaar. MARKTO VERZICHT. Januari ls voor don bandol ede slnchtsto maand, althans wat de aanvoer betreft. Geldekoeien gering, vaarzen en graskalveron weinig of ln 't geheel niet, kalfkoeien staan op het doode punt, nuchtere kalve ren idem; vette schaifm afgeloopen; overhouders, hoofdnanvdhr gedaan. Geen wonder, dat men van dezen tijd, ali van do stlllo 6 weken spreekt. Het slcahtvee was heden iest minder, dan verleden week. Vette koeien werden op 48 40 cent geschat. De hoogste prijs was voor den heer D. Blaauboer van Kolhorn mot f 380, kooper K. Brandts te Alkmaar. Vette varkens kondon 34 oent geldon. Ook andere varkens waren iets minder. Overhoudets waren wil lig; hoogste prijs f 82. Tot ver „om de Oost". Hoog- karspel, werden ze verzonden. Eieren iets hooger, boter prijshoudend. Advertenliën. Heden overleed, na een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer DIRK J0NGEJAN, in den ouderdom van 78 jaar. Namens zijn Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Anna Paulowna. 13 Jan. 1915. Hiermede vervullen wij den treurigen plieht kennis te ge ven, dat ons innig geliefd Zoontje J A C 0 B na een smartelijk lijden van onge veer drié weken is overleden in den ouderdom van 3 jaar en 3 meenden. Zijn diepbedroefde Ouders, Oorn. Mostert Jbz. Geertje Mostert-Keijzer. Wieringen, 13 Jan. 1915. Hiermede betuigen wij onzen h&rtclijken dank aan allen die blijken van belangstelling hebben gogeven bij onze 12'/j-jarige Echtvereeniging.Vooral onzen dank aan don patroon R. Waiboer Rz. en Echtgenoote voor de mooie gift ons geschonken. D. VOS. T. VOSDekker en Kinderen. Anna Paulowna, Jan. 1915. A s. ZONDAG zal een buiten gewoon mooi Programma wor den opgevoerd. u Lees advertentie in dit blad Q a.s. Zaterdag en aankondiging Q i het theater In het Tehuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden te SINT MAARTEN worden met 1 Mei a.s. gevraagdeen Armen- vader eif -moeder, oud omstreeks 40 jaren, bij voorkeur zonder kin doren ten hunne laste, op een jaarwedde van f300.benevens eenige emolumenten. Sollicitaties in te zenden vóór 1 Februari a.s. Sollicitanten worden verzocht zich in persoon aan te melden op 6 Februari ten Raadhuize van 10—12 uur, terwijl inliohtingen zijn te verkrijgen bij ondergetee- keude. De Secretaris-Boekhouder, D. SCHERMERHORN. Een groote stuit te koop, bij 0. Raa te Aards woud. namiddags 1*/j uur, bij H. DELVER, Café „de Toekomst", TramhaUe, BURGERBRUG. 's Avonds BAL. lot sluiting aan den Danscursus. gehouden door den heer A. Tnin, dansleeraar Ie Schagen. Gevraagdeen met 1 Maart, bij 0. Schipper, Dog gersvaart, Koegras. Te koop van den nieuwen oogst, tegen f 8.50 de 100 Kilo franco wal, bij H. Timmorman, Vijzelstraat No. 5, Helder. te Wieringerwaard s Spreekuur 3-4 behalve Zondags en verder na ai- spraak. De Rundveefokvereeniging „Oost en West Wieringen", vraagt een gediplomeerd Melkcontroleur. Aanbiedingen worden ingewacht vóór 23 Januari e.k., bij den Secre taris O. Maars. goed kunnende melken, tegen boog loon, bij Joh. Vader, Callantsoog. gevraagdzelfstandig kunnende werken, bjj A. Blok, St. Maarten. Te huur gevraagdeen van de 20 tot 40 bunders te be vragen _&an het bureau van dit blad. Gevraagd met Februari, een Adres: N. Th. Groot, Molen straat, Schagen. Gevraagdmet 1 Maart die goed kan melken en ploegen. Adres K. Kater Dz., Slikkerdijk, Wieringerwaard. Te koopeen gebruikte op Collings as. Aan hetzelfde adres gevraagd een gebruikt Jachtwagentje. K. Schreurder, wagenmaker, Aartswoud. Terstond gevraagd, een bekwaam zelfstandig kunnende werken, bij D. Kaaij, Lutjewinkel. Te koopeen flinke Stuit voor billijken prijs. AdresWed. L. Smit, Stalhou derij, don Helder. Gevraagdmet Maart, bij C. Neefjes, Stoom weg No 18, Terstond gevraagd, een bekwaam zelfstandig kunnende werken, b|j Th. Over, Hauwert, gem. Nibbex- woud. Te koop een te bevragen onder letter B. Hulp- postkantoor Petten. Gevraagdeen oi Knechtje, goed kunnende melken, b|j G.Boon- tjes Dz. te Burger brug.

Schager Courant | 1915 | | pagina 3