KOOPT De Oorlog. Oostenrijkers-Dultschers en Kussen. geVeer 1500 kilogram koper voor den dag komen. Dit koper, dat ouder de phoBfaat was geboren, moet met een sleepboot aan boord.van de „Kanna" ge- bracht zijn, vermoedelijk in den nacht van Donder dag op Vrijdag jl. Op"hot koper is beslag gelegd en de andere rui- ïo®a van het BJLinaohlp zullen nu ook onderzooht woi Etaa, loinfiPobiflnjQ/yïiDt üq rivierpolitie voracbillendo per pcsaan iyttaoov* die yan bet ïoryoor van dit ko per koupi/i drogen. Bij nader onderzoek zijn versohiilende medeplich tigen aangehouden. Do iu beslag genomen hoeveelheid1 koper is thans reeds tot 5000 K.G. gestegen. Hieronder bevinden zich ook ruim 3000 gepunte kogels. DE LADING VAN DE „liKLRIDGE". Omtrent hot Times-bericht, dat de „Belridge" een aan de Nedorlandsoho regeering geconsigneerde la ding petroleum aan boord had, kan nader worden gemeld, dat bedoelde lading petroleum wel aan onze regeering is geconsigneerd, maar bestemd was voor een importeur hier te lande, dio eenvoudig gebruik maakte van do bemiddeling der regeering om uit sluitend voor gebruik in ons land bestemde petro leum in te voeren. Zoolang een schip varende is, Binat in dusdanig geval do lading geconsigneerd aan de regeering, die bij aankomst van het schip hier te lande echter de lading endosseert aan den be trokken importeur. BARSlNi.EltHORN. In de vergadering van D.O.G., gehouden op 18 de zer, is na uitvoerige discussie met algomoene stemmen besloten, dat de Vcrecniging D.O.G. toetreedt als lid van den Anti-Oorlogsraad. Bt'RGERIIBUG Do voordrachten van den heer K. Suphcert te Beilen over onze West-Indisch bezittingen, die hier. te Sint Maartensbrug cn te Petten zouden gehouden worden, zullen, door plotselinge ongesteldheid van don spre ker, niet plaats hebben. Het is nog niet beslist of het bestuur van (het departement Nut met het Hoofdbe stuur der Maatschappij1, dat subsidie voor drie volks voordrachten toezegde, in overleg zal treden, om voor don heer Suphoert oen anderen spreker te dqon op treden. Verschillende Oorlogsberichten. KWARTIER TN POLEN. Een officier, die aan de Pilitza in kwartier lid. in do „T&glicne Rundschau" do volgende aantrek kelijke Schildering van zijn verblijfik huis. want wonen kan men hel niet meer noemen, in een heel klein, smerig buisje, het laatste in het dorp, met een kameraad en drie oppassers. Behalve wij vijven is er nog een Poolscbe familie van elf personen in hotzelfdo vertrek. Het huisje hoeft een kamer, dio als woning, slaapvertrek en keuken gebruikt wordt, met een oppervlakte van vier en een halven meter in het vierkant en een hoogte van 1 M. 80. De deur ia 1 M. tk> hoog, het raampje 50 bij 80 centimeter, ziet uit op do Pilitza. Het huisje is geheel van hout, met slroo gedekt, zooals alle huizen op het platte land in .Polen. De vloer bestaat uit gestampte klei. Do kaohol, die tegelijk als fornuis dienst doet, is i M. 40 bij 1 M. 80 in oppervlakte. De muren zijn van binnen geplei-tcrd geweest; het eenige sieraad vormt een roeks heilige plantjes in lijst zonder glas, waarschijn lijk van bedevaarttochten meegebracht. De kerken zijn ondanks do armoede der bevolking ontzaglijk groot en statig ingericht. Toen wij ons poleis betrokken, hebben wij net eerst schoon gemaakt, er stroo voor ons in go- bracht en eveneens eon tafel. Er is maar oen stoel on twee banken. De heele familie kruipt 's naohts in een familiebod bij elkaar. Alleen voor do jongste is een wieg. We slapen aangekleed in het stroo met een jas en deken over ons heen. Ons ransel is steods ons hoofdkussen. Zoo slaapt men best. Het hoofd van de familie ij een vrouw van onge veer 45 jaar. Buitengewoon smerig. Zij hoeft twee jongens en vier meisjes. Een is getrouwd en heeft twee ziokelijko kinderen. Do schoonzoon is de eeni ge volwassen man hier. Hij is 28 jaar oud. Een yrienöolijko uiterst geschikte man. De jonge vrouw, twintig jaar oud, en do andere kinderen, zijn allen knap, maar ongelooflijk smerig, 's Nachts hokken ee als de kippen bij elkaar en kan men de lucht snijden dio in het vertrek is. Diertjes zi.in er van elke soort. Daaraan ben ik al gewend. Do huizen zijn zoo laag. dat men altijd krom moot loopen, an ders stoot men zich do hersens in. Men moet den boelen nacht stoken, want de vorst dringt door alle voegen naar binnen. Toch is men nog blij, dot men onder dak is. Het vertrek wordt verlicht door hot vuur fn do kachel of kaarsen, zoolang deze er nog zijn. Als men ontbeten en zioh gewassohon heeft, is men weor frisoh, vooral omdat onze Poolsobo mede bewoners ons overdag toch niet laten slapen. Met de familie staan wij op den besten voet, voor al sedert het ons gelukt is, haar- de melkkoe terug te bezorgen, dio in beslag genomen was. Dieren zijn hier uiterst goedkoop. Een goede koe kost vijftig mark. Een kip een halve mark, een gans ander halve tot twee mark. Ideale prijzen dus. Alleen loopt het op een eind met de dieren. Op het oogenblik zit onze familie te eten. Een heerlijk tafereel. Mdiden-in de kamer staat oen krukje, dat men van ons geleend heeft. Een grooto bonte aarden pot vol gestampte aardappels met kool is het heele diner. Om dien knielt de geheele familie mot lepels gewapend en graaft in den pot. Zoo gaat het tweemaal per dng, 's morgens en des avonds, altijd dezelfde maaltijd. Zooals reeds gezegd, laat de zindelijkheid alles te wenschen over. De monschen wasschen zich wolis- waar, maar op eigenaardige wijze. Men neemt een Blok water in don mond, laat dien in de holle hand loopen en wrijft het water over het gezicht. Daar mee is de reiniging afgeloopen. Afdrogen doen ze rioh niet. Hdbld. DE GEHEIMZINNIGE TELEFOON. In een Duitsch soldatenbiad vindt men het vol gende verhaal. Wij vormden een kleine afdeeling van de veld-tele grafie. Ons kwartier hadden wij in een Belgisch dorp, niet ver van een belegerde vesting. Bij het vertoeteren van een gebrekkige leiding hadden we een onderanrdsohe telefoonkabel ontdekt, die naar den vijand liep. Ofschoon de draad onmiddellijk door gesneden was, werd de vijand nog steeds over al onze plannen uitstekend ingelicht, er moest dus nog een tweede geheime leiding zijn. Waar was deze? Wij allen werden door de detective-koorts aange tast. Het toestel moest in ons dorp zijn, want er kwam góon patrouille uit zonder dat de vijand het merkte.. We kwamen echter niet verder, ott op een goeden dag een kameraad zei; do beste nieuwabeur- zen zijn overal de herbergen, Hier in dit nest is nog «jas» óen estaminet open. Daar moet het dus zijn, Daar was niets tegen te zeggen en wij legden it>n# 'dus op deo -loer, Onopgemerkt hielden wij don woegd ie. heli ,oo&> man van in de veertig, dio co» fUnka vrouw van bijna: gelijken leeftijd had. Kindje» bwwkt hot echtpaar niet. We zagen niets verachte. Nu en dan 6ing do waard in don kelder om er in groote kannen wijn naar boven te halen, maar hij bleef altijd maar korten tijd weg. Als hij echter een telefoon in huis bad, moest dit een onderaardscbe zijn en was de kelder het beste uit gangspunt. Toen wij naar den kelder vroegen, bracht de waard ons naar beneden, liet ons zijn grooten voorraad van groote vaten zien, liet ons eenige soorten wijn proeven en gaf op alle vragen open hartig antwoord. Wij keken natuurlijk tijdens het bezoek in den kelder goed uit, zagen echter niet het minste, waaruit men had kunnen opmaken, dat er een telefoon was. Achter het huis lag een tuin. Onze kameraad, die het eerst do aandacht op de kroeg gevestigd had, ging nu hier aan het werk, omdat hij nog steeds achterdocht had tegen den wijnkelder. Hij had een venster ontdekt van matglas van den tuin naar den kelder. Daarin sneed hij een heel klein gaatje en nu ging hij spioheeren. Den tweeden avond kwam hij opgewonden in ons kwartier. „Neem je karabijnen en kom mee naar de kroeg. Vergeet jullie bijlen niet. We moeten 'n vat stuk slaan. Gauw wat, dan kunnen we de heele geschiedenis vanavond melden. De waard betrok zichtbaar toen wij hem ten twee den male uitnoodlgden ons den kelder te laten zien. Spoedig echten* herstelde hij zich en hij lichtte ons bij. Aan don ingang bleef een schildwacht staan en wij gingen in den kelder. Voor een groot vat hield onze aanvoerder stil. Mank de deur in dit vat open. snauwde hij den waard toe. Welke deur? was het verbaasde antwoord. Dezelfde waardoor ge altijd in het vat kruipt. „Ik weet van geen deur," verklaarde de waard koppig. Spoedig hadden wij echter het vat ingeslagen. Binnenin vonden we een volledig telefoontoestel. Spoodig was de leiding vernield. Zo liep naar de be legerde vesting. We brachten den waard geboeid naar de naast- bijzijnde etappe en brachten rapport uit. HET KERSTFEEST DER DUITSCHE GEVANGE NEN IN JAPAN'. Omtrent het door de Duitsche krijgsgevangenen in Japan gevierde Kerstfeest van het feit zelf werd vroeger reeds melding gemaakt schrijft de correspondent van het Soer. Hbl. te Yokohama, ■dd. 21 December. Het Japansche Comité van de Christelijke Jongo- lingenvereeniging heeft er voor gezorgd dat kerstboo men, juist zooals zo dio in Duitschland hebben, naar alie Duitsohe krijgsgevangenen gezonden zijn, die zich op Japanschen grond bevinden. Het plan ging uit van een Japanner, dio eonige jaren in Duitschland gestudeerd heeft. Hij wist boe do Duitschers hechten aan Kerstmis en hoe zij op de Kerstdagen meer dan anders heimwee naar hun vaderland zouden gevoelen. Het plan werd onmiddel lijk goedgekeurd en uigtevoerd. Do eohto Tannenbaum (momi) groeit alleen in het Noordon, in de akoudsto stroken van Japan, en dr. Sasno, die daar woont, en dio ook in Duitschland gestudeerd heeft en in Halle promoveerde, bood aan een aantal boomen uit de borgen te gaan halen. To zamen met professor Wtlrfel trok hij er.,in een sneeuwstorm op uit en zij vonden 52 mooi-gf'vorm- dö 1 ooi en, dio aan bet dool beantwoordden. Mot de luiutbakkers werkten zij samen den goheelon dag tot. na d .nker, en het gelukte hun slechts met moei te over de bergstroomen terug te koeren. Toon de houthakkers vornomen, waarvoor de boomen be stemd waren, werkten ze voort zonder een woord to zeggen, hoewel hun handen stijf van do koude waren en zij wilden niet meer dan een kleine ver goeding voor den verloren tijd aannemen. De eige naar van het bosch wilde eerst niet betaald worden, maar hij eindigde met 5 sen te vragen per boom! Do spoordienst vervoerde deze boomen niet alleen gratis, maar zorgde er bovendien nog voor, dat ze extra snol getransporteerd werden, opdat ze bijtijds bun doel konden bereiken. De mooiste boom werd uitgezocht voor comman dant Meyer Waldeck en naar Fukuoka gezonden, waar hij gevangen zit. Behalve do boomen, zond de Christelijke Jongelin- genvoreenigmg ook 2500 kaarsen, 50.000 velletjes pa pier met eon Kerstwensch en 1500 enveloppes. De Amerikaansche BIjbelvereeniging liet een speoiale I Duitsche uitgaaf van het Nieuwe Testament druk ken, waarvan üOOO exemplaren onder de gevange nen verdeeld werden. Alles gesohieddo in den kortst mogelijken tijd en in alie stilte, maap alle Japanners, die ervan hoor den, verheugen zich hartelijk over het feit, dat tenminste in Japan op Christelijke wijze gastvrij heid en liefde voor den vijand getoond wordt. EEN DREIGENDE RUSSISCHE AANVAL OP CON- STANTINOPEL. Uit Londen, 23 Februari. Uit Kopenhagen wordt aan de Times geseind, dat volgens de Tageszeitung te Sofia berichten zijn ontvangen, dat de Russen te Ddessa een leger bijeen brengen om te worden in gescheept naar Midia aan de Zwarte Zee-kust van Europeescb Turkije ten einde een aanval te doen op Konstantinopol. DE AANHOUDING VAN DE „VHLLE DE LlLLE". Do „Peilt Parisien" bevat een beschrijving van oog getuigen van de wijze waarop hel Fraosche stoomschip „Vilte de Lilleden 17en Febr. door een Duitsche on derzeeboot in den grond is geboord. Het schip vervoerde voor staatsrekening 1200 ton sleenen van Cherbourg naar Duinkerken. Behalve de; bemanning bevonden zich. 19 mannen en twee vrouwen met een kind aan boord. Tegen half drie bemerkten wij acht mijlen ten noorden van Barfleur een onder zeeboot, die op dc ,,Ville de Lille" afkwam. De kapi tein, die niot wist, tot welke nationaliteit do onder zeeër behoorde, gaf bevel van koers te veranderen. Toen scheen de onderzeeboot plotseling zijn vaart te versnellenhet vaartuig maakte nu 15 knoopen. Aan gezien de „Ville de 'Lille" slechts 9 knoopen. liep. naderde de vreemdeling snel. Al spoedig volgde het signaal: „stoppen of ik schiet". Toen zagen wij ook dat een matroos op den onderzeeër een Duitsche vlag heen en weer zwaaide. Korten tijd later klonk het door den scheepsroeper „Ik geef u tien minuten tijd om van boord ie guaa In allerijl werden de booten gestreken, en de vrouwen en het kind erin gebracht; daarop volgde do equipage. De kapitein verwondde zich ernstig bij het van boord gaan. Toen allen in de booten waren, gelastte de Duit sche commandant ons om ons te verwijderen en naar de kust te roeden, welke in die verte zichtbaar was. Twee Duitsche matrozen klommen aan boord van bót stoomschip en legden bommen in de kajuit van don kapitein en jüa hot vooronder. Wij roeiden zoo snel mogelijk weg en hoorden spoedig twee ontplof fingen. Ons schip barstte uiteen en zonk langzaam. De onderzeeër stoomde intusschen Tiaar een ander schip dat van Cherbourg kwam. Nadat bij onderzoek gebleken was, dat geen contrabande aan boord was. weid het vaartuig vrijgelaten. Toen de commandant van de onderzeeboot bemerkte, dai wij niet erg snel opschoten, stoomde hij naar ons toe en nam ons op sleeptouw. Onzen gewonden ka pitein liet hij verbinden en eenige kleed ings tukken geven. BH de verschijning van Fransche torpedobooten liet de Duïtscher ons ten slotte schieten en dook onder. DE HOUDING DER DUITSCHE SOCIAAL-DEMO CRATEN. Uit BERLIJN. 23 Februari. Op een groote meeling te Stuttgart sprak, naar het „Berliner Tageblatt" meldt, gisteravond de sociaal-democratische Rijksdagafgevaar digde Wolfgang Heine over de politieke toekomst van Duitschland. Spreker wees er op, dat elke te vroeg ondernomen slap ten hehoeve van het herstel van den vrede, den vrede meer schaden kon dan goeddoen. Wanneer wij aldus Heine een vrede willen, zooals wij noodig hebben, moeten wij1 thans voor alles vertrouwen op de Duitsche wapenen, op het strijdende Duitsche volk, maar ook op den wensch naar en' don wil tot 't herstel van den vrede, welke den keizer bezielen. Tweemaal verzekerde do keizer de jaalste jaren door zijn persoonlijk beslissend optreden, ons den vrede.'De verklaringen in do „Norddeutsche" betreffende de vre desvoorwaarden, dragon hol mompel van de persoon lijkheid des Rijkskanseliers, muar zijn in overeenstem ming mei den wil des keizersWanneer het noodza kelijk Is, zal 'de -Duitsche sociaal-democratie den kan selier on don keizer ter zijdie staan, zoodra het gaat om aan-kien oorlog eon einde te maken door een vrede, die niet de kiem tot nieuwe conflicten in zich draagt, man- die de wereld den vreedzamen arbeid teruggeeft. IN DE KERK GEWOND. Uit Hazebroeok, 23 Februari. Uit Elverdinghe bij Yperen wordt gemeld, dat toen een priester die als ziekenverpleger in het leger was opgenomen, in de kerk de mis las, een Duitsche granaat het gebouw trof en door het dak sloeg. De priester werd ern stig aan het hoofd gewond. LNGELSCH TRANSPORTSCHIP TOT ZINKEN GE BRACHT. BERLIJN. 23 Febr. (Niet officieel). Gistermiddag is het Engcïscne troepen-transportschip 192 bij Bevezier doo" een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. IN DE DARDANELLEN. LONDEN, 23 Fob. (Officieel). Ten gevolge van het slechte weder, den hovigen zuidwesterstorm en het be iemmerde uitzicht zijn de operaties in de Dardamed- len onderbroken. Door de beschieting op 19 dezer zijn de bmtenfor- ten ernstig beschadigd. DE KATHEDRAAL VAN REEWS. PARIJS, 23 Februari. Officieel wordt bekend ge maakt Het gisteren gemolde bombardement van Reims was uiterst hevig, het duurde don eerston koer zes uur. den tweeden keer vijf uur. Vijftienhonderd granaten werden in alle wijken van do stad geworpen. De rest van de kathedraal, die vooral het doel van het vijandelijk vuur ,was, werd zwaar beschadigd. Heft bin nenste gewelf, dat inog was blijven staan, werd midden door gespleten. Een twintigtal hulzen geraakten in brand. Twintig personen, tot de civiele bevolking bchoorend,, werden gedood. DE RUSSEN IN OOST-PRUISEN. KONINGSBERGEN (Pruisen). 23 Febr. Van wel ingelichte zijde wordt medegedeeld: „De Russen heb ben zich bij hun tweedon inval in Oost-Pruisen we derom schuldig gemaakt aan ernstige vernieling var. roerend en onroerend goed. Zij bleven consequent in de volkomen minachting van het begrip eigendom. Al wat hun van eenige waarde leek, al was hef voor militaire doeleinden absoluut onbruikbaar, namen zjj weg en verkochten het of zonden het naar Rusland. Huisraad en landbouwgereedschappen, die zij niet kon den verzenden, vernielden zij totaal. In do behandeling der achtergebleven bevolking, zoo als in hot algemeen bil hun optreden, beloonden de Russen een onbegrijpelijke ongelijkmatigheid. Op de ééne plaats bijv. werden tal van personen, ook met- dienstplichtigeh, weggevoerd, terwijl nabijgelegen dor pen gespaard bloven. Hier werden groote wreedhe den gepleegd, elders de bewoners met menschlievend- hoid behandeld. De steden Goldap, Stalluponen en Pilkallen hebben zeer veel geleden. De woningen zijn totaal leeggeplun derd en een aantal huizen verbrand". In Oost-Pruisen zal het al net gegaan zijn als In België. BLOEDZUTGERSNOOD. 4 11 De veldheeren der groote volkeren bekampen ei kander juist in de streken, waar men do beste bloedzuigers vandaan haalt, en daar het zijn bezwar ren meebrengt, de diertjes te gaan verzamelen tus- schen de elkander beschietende vuurmonden, komt er zoo langzamerhand gebrek aan deze gladde hel pers. In November bezat Londen nog s echts eeni ge dozijnen bloedzuigers. Dr. Shipley, hiermede be gaan, is er in geslaagd, na vergeefsohe aanvragen in Amerika en Canada, een mooie bezending uit En- gePch-Indië te krijgen, een andere soort dan onze birudo, nl. limnatis granulosa. Zij zijn levendig en verlangen niets liever dan bloed te zuigen. De winst, op do levering dezer bloedzuigers te behalen, zal ten goede komen aan h'et fonds voor Belgische artsen en apothekers. Gelukkig is de behoefte aan bloed-1 zuigers niet zoo groot als vroeger. In 1830 waren er te Parijs wekelijks een millioen noodig. T. v. G. Marktberichten. BROEK OP LANGEND-JK, 23 Februari. Roode kool f 2.50 a 14.10, gele kool f 2.40 a 13.80. witte kool f 1.80 a 5, zak roode kool f 2.56. uien f 7 a 7.40, wortelen f 1.60 a 2.50. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in don morgen vtui dm 24 Februari 1915, medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 758.2 te Christiansund laagste barometerstand' 748.9 te Haparanda. verwachting tot den avond van 25 Februari. Zwakke tot matige W. tot N. wind. Veranderlijke be wolking. Mogelijk enkele regenbuien of hagelbuien. Zelfde temperatuur, Na den grooten winterslag bij do Masurische Meren, die den Russen op groote verliezen is komen te slaan en Oost-Pruisen heeft bevrijd, is er weinig positief: nieuws uit het Oosten. De Russen schijnen zich hersteld te hebben. De be slissende slag is opnieuw uitgebleven. Steunende op hun fortenlinie langs de Oost-Pruisische grens, trach ten de Russen de Duitschers nu tegen te houden van hun opmarsch naar Warschau. Want dat dit het doel van veldmaarschalk Hindenburg was, staat wel zoo goed als vast. Vóór de Bsoera en Rawka was de strijd vastgeloop en, daarom een nieuw veldtochtsplan. Aan-1 vankelijk is het groote succes van de gedeeltelijke ver nietiging van ten Russisch leger behaald, en de be vrijding van een Pruisische provincie. En nu staan d.e kansen niet kwaad voor de Duitschers, dat de Rus sen door de bedreiging uit de richting Óssowace, den terugtocht moeten aanvaarden tot acnter Warschau. En dón is het doel van Duitschland bereikt. Maar... zoover is het nog niet. In het. Poolsche ge bied ten Noorden van den Weichsel wordt hardnek kig gestreden en het schijnt dat de Russen daar tot nog toe niet onfortuinlijk zijn. Uit hun onuitputtelijke reserves zullen zij ongetwijfeld versterkingen aanvoe ren. In de Karpalhen steeds hevige govcchton, die geen beslissing opleveren. In de Baekowïna is de opmars oh der DuitschOostenrljkscihe troepen tot slaan geko men. i Toch kan nu wel geconstateerd1 worden dat op het geheele front van de Oostzee tot de Roemeens che grens de Russen in plaats van aanvallende partij, tot de verdedigende positie zijn gedwongen. In Frankrijk. geen nieuws. De Fransohc berichten melden van een herige actie bij Perthes en omgeving, dat is de plaats waar een doorbraak der Duitsche linies voor ae ge allieerden de meeste winst zou kunnen opleveren. De aanvallen der Fransehen moeten nogal succes heb ben. De Duitschers gaan voort met hun aanvallen op de Engelsche linie bij Yperen en La Bussóe, pogende een weg te 'breken naar Duinkerken of Calais. OP ZEE Van den onderzee-oorlog is sinds den met zooveel ophef en reclame aangekondigden 18 Februari niet veel nieuws. De vergane handelsschepen zijn volstrekt niet grooler in aantal, dan vóór gemelden datunu. De vrees, die de Duitsche bedreiging bij do neutrale scheepvaart heeft opgewekt, en die zich uitte in het niet-durven- uitvaren. zal bij' dezen voortgang wel weer luwen. Een Duitsch bericht meldt net torpedceren van een Engelsch transportschip, maar het is niet officieel. dus is het wol noodig nadere bevestiging af te wachten, alvorens aan dit succes van, den Duitschen maatregel te gelooven. SCHIERMONNIKOOG. Gisteravond tusschen 7 en 8 uur werd in Noordoostelijke richting kanongebulder ge hoord. 1 j PETROGRAD (offlclBel). Thans zijn bizondeaheden bekend geworden over de omsingeling van het 20o Russische legerkorps. Toen do verbinding met het 10c legercorps don 13 Februari werd verbroken, bevond dit corps zich in de streek tusschen Goldapp en Soewalki. Het 20e legercorps streed met groote dapperheid tegen een overmachtigen vijand tot ae laatste munitie verschoten was. De Russen lieten 3 mijnen springen onder een. -Duit sche loopgraaf ten Zuiden van Mogella, waarbij de Duit schers 500 man aan dooden verloren. Sinds 21 Januari namen de Russen 691 officieren en 47.640 manschappen gevangen eh veroverden 17 ka nonnen en 118 machinegeweren. ONDERZEEËR IN DEN GROND GESCHOTEN. PARIJS (officiëel). Do Minister van Marine deelt mede, diat gistel-morgen een Fransch oorlogsschip een Duit schen onderzeeër heeft beschoten en ter hoogte van Boulogno in den grond heeft geboord. LONDEN. Gemeld wordt, dat het Engelsche stoom schip Buachsoume Ghine op een mijn geloopcn of ge torpedeerd' is; 18 man konden het schip verlaten, terwijl de kapitein en een deel der bemanning aan boord bleven. Het ongeval heeft plaats gehad' bij Be- achriieadl. Voorts wordt meegedeeld, dat olidlaar cén groot schip in nood verkeert. Reddingboeien zijn u'Itgotrókken voor hulp. Plaatselijk Nieuws. ItUIS VERKOCHT. Dinsdagavond werd in die Cérès alhier, ten overstaan van notaris C. U v. d. Bergh, een huis verkocht, staande aan de Bierkade, eigendom van de erven J. Stammes Kooper was de heer H. v. d. Woude alhier voo'- 4750 gld. DE LAAGSTE. De heer J. R. Vlaming is laagste inschrijver van een blok huizen te Helder, bestaande uit 38 woningen. B -rgerlijke Stand. GEMEENTE ZlJPE. Ingeschreven van 20 tot 23 Februari 191a. Overleden: Willem Blaauboer, 68 jaar. weduwnaar van Antje Schenk. ER LOTEN.

Schager Courant | 1915 | | pagina 2