illtiiti Nieiws- Mrattitii!- LüUnvIlit UitgeversTRAPMAN Co. Anna Pauiowna (Breezandj. DE HOFDAME. WOENSDAG 3 MAART 1915. SCHAGER 58ste Jaargang. No. 5549. COURANT hit Mad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag hondeidag en 'Zaterdag Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den A DVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per post f 3.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote lottere worden naar plaatsruimte berekend. Binnenlandsch Nieuws. Nu met 1 Maart 1915 het hulpkantoor der posterijen te lireezand is geopend, is het zeer gewensCht, dat op de adressen 'van hen, die onder dat kantoor behooren, en dat zijn allen, die wonen tusschen Molenvaart, Mid- den vliet, Balgdijk en Koegras zeedijk (gemeentelijke wij ken A. B en Gj als woonplaats uitsluitend wordt ver meld lireezand N.-H. en niet Anna Pauiowna. Het blijkt, dat, niettegenstaande de verspreide strooibiljet ten, waarin daarop werd gewezen, hieraan door -velen nog te weinig aandacht is geschonken. Het gevolg is, dat de poststukken als brieven, couranten enz. een bal ven dag te laat aan hunne adressen komen. Tevens denke men er om, dat voortaan het verlaag de (plaatselijk©) briefport niet meer geldt tusschen jhen die wonen Onder den kring valn het postkantoor ©ener zijds en hen, die wonen onder den kr g vajn het hulp postkantoor anderzijds. Een briefkaart uit den eenen kring naar den ander moet een zegel van ct., een brief moet in dat geval voor het laagste port 5 ct. aan zegel dragen. Ook hierin worden thans nog vele ver gissingen gemaakt. DE AARDAPPEL-UITVOER. Men schrijft aan de Ned.: E. ts aan den betraten Minister uit handel krin gen gevraagd, wanneer verwacht kon worden dat de openstelling der grenzen voor den uitvoer 'van aardappelen weer zoude plaats l ebben. De regeering wenscht eerst zich te overtuigen van de hoeveelheid aardappelen welke nog in onp- land aanwezig zijn. Daarbij komt, dat om het zee gevaar rekening gehouden moet worden met den minderen aanvoer van meel en maïs, zoodat het ver bruik van aardappelen voor de dieren zeer stellig aal toenemen. In den eersten tijd zullen zeker de grenzen gesloten blijven. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE AJLKMAAR. Zitting van Dinsdag 2 Maart 1915. Uitspraken M. v. a. Struis, Den Helder, diefstal 8 mnd. gev. Ha. Wesdijk, z. _v. woonpl, diefstal, 12 di. gev. M. Carlier, bedelarij, 12 d. h. IJ. Stijl, Enkhuizen, verduistering brandstoffen, ver- zetzahk, bevestiging vonnis. J. S. Bloothoofd, Oudorp, vernieling, f20 of 10 di. h. A. Bakker, Egmond-Binnen, wederspamnigheid, 14 d. gev. J. Ton, Enkhuizen, beleed, d. ld), ambt, f3 of ld.h. C. Veer, Hoorn, diefstal, 1 mnd. gev. OUDKARSPEL. t Maandagavond vergaderde het Onderling Veelonds alhier ton huize vjan non heer H. J. A. Buckmaim. Na opening door den voorzitter, den heer M. Rootjes, las de secretaris de goedgekeurd wordende notulen der vorijge vergadering. Hierop werd verslag van den finan cieel en toestand gedaan. De hieeren M. Borst Mz. Jr. en F. de Boei-, zagen de rekening na en adviseerden tot goedkeuring. Er bleek, dat er een saldo was van f 86.051/2, met ruim f 15 winst van den veewagen. De voorzitter deelde mede. dat '438 koeien en 62 .pin ken waren verzekerd. Bij het vette-fonds waren opge geven 21 stuks. Over het afgeloopen jaar wei-den slechts 1 stuks afgekeurd. Hierdoor was de omslag in het vorig jaar slechts f 1.35 geweest. t Met het uitspreken van de hoop op weer zoo n voor- deelig Jaar, volgde sLuiling. OUDKARSPEL. Mej. Nclly Vos van Zon js geslaagd voor heft exa men nuttige handwerken. IANGKDIJK. De heer C. ten Bruggencate, machinist aan het stoom gemaal van den polder Geestmer-Amhacht (Ooslerdijk en Molengeerzen), gaat naar wij vernemen naar Indië FEUILLETON. „Eet'was dus eerz dwaas, dat ik zoo schrikte?" „Zeer dwaas, Sifcta!" antwoordde do prins. „Maar mon moet niet altijd verstandig willen zijn." Zij werd onrustig onder den gloeiend lachenden blik zijner oogen. Zij deed moeite, om waarheid droom en onmacht van elkander te scheiden het was vergeefsch,.... Alles warrelde door elkander. Toen zij thee gedronken hadden, stonden zij weer op. Sitta nam den arm van den prins. Zij had nog een merkwaardig zwaar gevoel in haar lede maten. Langzaam gingen zij, nieuwsgierig nagezien door de op het terras zittende, gasten, een pad op, dat naar boven door de bergeD kronkelde, langs een weide heen, die als een gevuld bloembed er uit zag- bloemen in verschillende kleuren bloeiden er in de weide, in zoo dichte en bonte menigte, alsof de lente hier haar schatten zeer kwistig had ge strooid. Een paar geiten graasden op de bcrgglooiingen. De klank van hun bellen steeg naar boven, als een welluidende melodie. Steeds hooger klommen Sitta en haar geleider. Bij een diep uitgeholde gletsor- draaikoik bleven zij eindelijk staan. „Een steen heeft slechts ronddraaiend gletser- water en een paar duizend jaar noooig, om een an doren steen af te slijpen en uit te hollen.'' Prins Albrecbt stak zijn stok in het rond uitgewasschen, afgeslepen rotsblok. „Wij menschen doen het vlug ger. Om elkander te vermoorden, te verminken, in den geweoschten vorm te kneeden, is maar een kor te tijd ncodig. Een paar jaar aan het hof te Glück- stadt zijnalvoldoende. Die werken secuur als een onvermoeide, drijvende, wrijvende, onbarmhartige gletser-draaikolk." Sitta zag met een ernstigen blik in zijn donker gezicht. „Mijnheer Von Krochert gelooft, dat u zich daar nog eens op uw gemak zult gevoelen." „Zoo denkt hij dat? Voorloopig bespeur ik al leen maar, dat dit leven al mijn plannen, verstoort en mijn hoop vernietigt." „Iedere overwinning brengt toch ook voordeel, zij staalt het karakter" „Mijn karakter wordt bedorven door dien eeuwi gen ketting, waar ik aan ruk en trek. Als ik u vertrekken en komt dus deze betrekking weder vacant. EEN BEGRAFENIS AAN DE GRENS. benert urie jaar worden te Koewacht de dooden van beide nationaliteit begraven op een op Nederlaaidsch gebied even buiten het dorp gelegen terrein. Werd nu na het afsluiten van de grens een Neder lander begraven, dan ging juist als vroeger alles ge woon zijn ganghet lijk, door bloedverwanten en vrien den begeleid, werd des morgens ter kerk gebracht en de Duitschers maakten voor die gelegenheid de versperring aan het Kerkstraatje open; de vensterluiken der huizen, hierin ^gelegen, werden gesloten *oi na de kerkelijke plechtigheid en het vertrek van den be- Donderdag overleed, voor het eerst na het afsluiten van de grens iemand in het Belgisch deel der parochie en Zaterdagmorgen werd de overledene na afloop van den kerkelijken dienst begraven. Het lijk, waar achter bloedverwanten, buren, enz., werd tot aan de ver sperring gebracht. Hier Stonden vier mannen van Zeeuwsch Koewacht klaar, die met behulp van de Bel gische dragers de lost over de grens schoven. Een Duit- scher gaf nauwlettend acht, dat elk op zijn bodem bleef. De geestelijke trok met -de dragers naar het kerkhof, familie en vrienden konden rechtsomkeert maken, hoe gaarne ze ook hun dierbaren overledene naar zyn laat ste rustplaats hadden vergezeld. Het vreemde geval lokte veel nieuwsgierigen. M. 'Ct. HET GORTHOKJE. Vlek tegenover den preekstoel In de Hervormde kerk te Arum vindt men een eenvoudige zitplaats, afgesloten door een deurtje, om aan te duiden, dat die plaats ver huurd wordt, Dié plaats heet het Agema's bankje of iet wat plat gezegd het gorthoekje. Van waar d/ae naam? Jaren, en jaren geleden kwam op nieuwjaarsmorgen een trouw .kerkganger, met name Agema bij ds. van Assen en overhandigde hem een paar effecten met verzoek, dat diakenen der Hervorm de gemeentel van d© rente dier effecten jaarlijks een üit- deelïng van gort wilden hoorden onder,de armen van het dorp. Die opdracht werdi gaarne aanvaard en sedert is ieder jaar de gortuitdeeling geschied. Gewoonlijk wordt neer besteed dan de rente bedraagt, zoodat uit de diako^ niekas het ontbrekende moet worden bijgepast. Vooral nu ook de grutterswaren zoo hoog in prijs zijn, komt de rekening niet uit. Uit erkentelijkheid boden kerkvoogden der Ned. Her vormde gemeente den milden gever de boven aange duide plaats aan, die na het overlijden van Agema ge regeld wordt verhuurd en somwijlen tamelijk hoog in prijs wordt. Zondag was het weer de dag, dat de gort werd uil- gedeeld. Meer dan honderd gezinnen kregen aanzegging, hun portie te komen afhalen en 'daaronder komen voor, op wie het predicaat arm niet bepaald van toe passing is. Leeuw. Ct. BURGEMEESTER CONTRA WETHOUDER. De heer B. Biesheuvel, die Donderdag j.i. als wét- houder der gemeente Haarlemmermeer bedankte, heeft gisteren ook ontslag genomen als raadslid. ST. MAARTENSBRUG. Tegenwoordig leest men nogal pens van. hooge melk prijzen, hetgeen ook uit het volgende moge blijken Een lid van de s toomzuivelfabriek „De Eensgezindheid' alhier, ontving bij de laatste uitbetaling 11.68 ct. per K.G. melk, netto 'aan de fabriek, ongerekend dan nog 70 pet. we% welke hij bovendien gratis ontving. KAR Wij EN TARWE. De stand d^r wintergewassen in de landbouwpolders var Hol'ands Noorden, is nogal verschillend. De karwij Heeft veel geleden van de langdurige droogte m 1914. Een slakkenplaag heeft mede veel schade veroorzaakt. Dii gewas is dan ook grootendeels mislukt. Het meeste veld is toen met tarwe bezaaid. Deze tarwe hééft even eens veel van de slakken geleden. De tarwe, die op ander land is uitgezaaid;, staat over het algemeen goed, enkele akkers zelfs uitstekend, zoodat de vooruitzichten 'ran dezen belangrijken cultuur alleszins gunstig zijn. niet had Sitta Zij week onwillekeurig terug en kwam daar door te dicht bij het zwakke hek langs het pad. De erfprins greep snel haar hand en trok haar naar zich toe. „U staat hier naast een afgrond vergeet dat niet." „ïk weethet." Haar stem klonk merkwaardig dof. Haar hand gleed uit de zijne. t,Sitta!!" Hij zag haar met een hartstoehtelijken blik aan. „Spreek niet, hoogheidI" bad zij stamelend. „Er zijn dingen, die men niet in woorden mag uiten. Zwijg dus alleen 'dan kan ik in Glückstadt blij ven." „Tot dien prijs zal ik zwijgen. U hebt gelijk, als men praat, worden de deuren der ziel toegesloten. Waarom zou ik u ook verklaren, wat ik gevoel, daar u toch alles hebt begTepen. En u verlaat mij niet?" „Ik blijf. Een eenmaal gegeven woord mag ik daardoor niet verbreken." „Wien hebt u een belofte gedaan?" „Mijzelf." „Die mag niet geschonden worden en bindt vast. - Wilt u nu uitrusten?" De erfprins wees op een grooten steen en wierp zich, toen zij daarop ging zitten, aan haar voeten in het gras. „Goed ik eer het zichzelf' gegeven woord," ver volgde hij, „maar ik wilde ook van u een belofte hebben". „Welke?" „Dat u mij steeds rondweg uw meening zegt, zon der aan het bof gebruikelijke omwegen. Ziet u, het is altijd de kwaal van de jaren mijner jeugd ge weest, dat ik steeds twijfelde: of ik nu werkelijk wat beteekende, of dat men mij maar -vat wijs maak te omdat ik erfprins was." „U hebt toch aan de universiteit gestudeerd, en is op dezelfde wijze beoordeeld als* een ander?" „Och, met die gelijkheid wordt het niet zoo pre cies genomen. Waarschijnlijk koos men voor mij bij bet examen gemakkelijke onderwerpen. Als ik schrijf, schilder of componeer ik doe van alles wat dan wordt dat gedrukt, bezien en gehoord. Maar gebeurt dat nu, omdat het iets goeds is, of alleen omdat ik het gedaan hebt? Ziet, deze twij fel vergalt mij allen lust om iets voort te bren gen." „Ik zal u steeds mijn ware meening zeggen, hoog heid. Mijnbeer von Krochert zal dat zeker ook OUDE NIEDORP. In deze genieent» bracht de inzameling, door.©enige jonge dames gehouden voor 't .Steuncomité, f 356.80 op OUDE NIEDORP. Vergadering van de gasvereemging te Oude Nicdorp, op Dinsdag, in liet café van den heer 1. "*de Jong. Tegenwoordig 13 personen. Nadat de voorzitter de heer A. Wonder Pz. de ver gadering met een welkom had geopend, volgde Lezing cn goedkeuring der notulen. Voorzitter deelde mede dat in 1914 23064 M8. gas was verbruikt. Van het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp was bericht ingekomen, dat de gasprijs met 2 cent per li3., wórdt verhoogd, dit in verband met de mobilisatie. Volgde de rekening óver 1914. Deze rekening na gezien door de hoeren A. v. Loonen, A. Ros en J. Ilartog, werd goedgekeurd! jnet een voordeelig saldo, groot 1 44.98V2. Ontvangen was f 135, uitgegeven f590.01 De heer G. Liefhebber, die moest aftreden als be stuurslid, werd herkozen. Uitgenomen de aandeelen van -Idë "Ned. Berv. Kerk en van de Protestantsdie Aimvoogdij, zal over 1914 geen rente worden uitgekeerd aan de aandeelhebbersOver 1915 zal 4 pet. worden uitgekeerd. Besloten werd aan den heer Kooijman voor de vele werkzaamheden die hij heeft gehad bij de oprichting enz. der vereeniging, f 15 uit te keeren. Hierna sluiting. weeringen. Te ongeveer 10% uur werd jl Zondag op de bo venzaal van 't cafe Aurora, door den voorzitter den heer Ds. J. M. Leendertz, do huisvlijttentoonstelling door de vereer.iglng „Omhoog" georganiseerd, ge sloten. Dat déze tentoonstelling gred is geslaagd en buitengewoon in den smaak viel, bewijzen de vol gende ciifers. Het aantal inzendingen bedroeg on geveer 700 stuks, terwijl 't aantal bezoekers onge veer 500'bedraagt. Wij kunnen dan ook niet nala ten van bier een woord van dank te brengen aan bet bestuur en het tentoonstsllingscomite „Omhoog"' voor bet vele moois, dat zij de burgerij heeft la ten zien en waarvan zeker veel goede en leerrijke zaken zullen worden onthouden. ZUIDZIJPE. Naar wij vernemen bestaan er bij eenige veehou ders plannen om zoo mogelijk een coöp. vereeni- giog op te richten voor den aankoop van veevoeder, en-. ANNA PAULOWNA. Tot kaasmaker aan de fabriek De Concurrent, is benoemd de heer j. Moeijes te Haarlem. BREEZAND. Dinsdagavond 1 vergaderde in het cafe Borst de Vereeniging yan oud-leerlingen van den tuinbouw- cursus. Daar de voorzitter wegens ongesteldheid verhinderd was, opende de heer C. v. d. Linden, die do aanwezigen welkom heette, waarna de secretaris de beer C. Schilderman, de notulen las, die onveran derd werden goedgekeurd. In bespreking komt thans 'de aanLoop van plan ten. Bij'informatie naar de uitgezaaide planten blijkt dat deze het goed gedaan hebben. De heer Boel sums heeft er ongeveer '2000, de heer Van Gende- ren 800. Met algemeen goedvinden wordt de orijs gesteld op 80 cent per 400. De Slaplanten, welke door den heer G. Schilderman geteeld zijn, zullen 25 cent de honderd moeten kosten. Besteld worden 3250. bloemkoolplanten en 5650 elaplanten. Wat er te kort is, zal worden bi be steld. \5n de pooluien, waarvan de teelt'mislukt is. worden er 27600 opgegeven, van de'roode koolplan- ten 700. 1 Hierna komt aan'de orde het aanleggen van proef- veldjes. De heer Boelsums zal een snees (2.5 Are) beplanten met vroege aardappelen, met nateelt sla- boonen. J e heer Pennekampj t snees stam-nijbou- nen, terv. ijl de heer Schilderman 1 Are beplanten zal met dubbele witte slaboonen en i Are met vr. oge doen." .Krochert is in kunstzaken te weinig thuis. Zijn oordeel is voor mij van niet veel gewicht." De stem van den prins klonk verdrietig. „Ik zal toch nooit iets van beteekenis voortbrengen. Alles wat ik opneem wordt verhinderd. Ik wilde een schouwburg te Glückstadt oprichten, die naar strenge kunstop vattingen zou geleid worden. Wat is daarvan te recht gekomen? Balladen, kluchtspelen, sentimen- teele treurspelen zien wij 's avonds opgevoerd door tooneelspelers, die mijn moeder laat aanstellen, op grond van bun aanbevelingen, niet naar aanleiding van hun kunstenaarsgaven. Zoo gaat het met alles: altijd een kringloop van eentonige, telkens zich her halende wrijvingen, een gletserdraaikolk." „Uwe hoogheid zal het wel leeren, boven alles en ieder te staan. De kwaal zal voorbijgaan." Hij schudde het hoofd. „Ik ken mijzelf beter. Ik kan niet aan den ketting liggen. Ik zal hem nog eens stuk trekken. Ik weet het." Hij trok haar van den steen omhoog. „Ziet gij daar dat rose licht, dat de "besneeuwde kloof bedekt? Het is het avondrood. Ik kan reeds m de zon zien, zonder met de oogen te knippen Ik ben echter ook in staat een toekomst te zien, waarin de kroon van Glückstadt mijn onwaardig hoofd niet drukt. Over den smaak valt niet te twisten. Ik houd meer van het vrije standpunt hier boven met u, bier op deze rotspunt, dan yan een zetel op een kunstig geconserveerd troontje... Waarom ziet u mij zoo verschrikt aan, kleine hei lige? Büjf slechts als schutsengel aan mijn zijde, dan zal ik geen overeilde dwaasheden doen." „Het wordt koel wij moeten vertrekken!" drong Sitta onrustig aan. „Ja, kom. Wij zullen dit plekje van den aard bodem nooit vergeten." „Neen nooit." „Het zal eeuwig in onze herinnering blijven, niet vanwege dë woorden die wij gesproken hebben, maar om datgene, wat wij verzwegen hebbenNiet waar, Sitta?" Ja." Als'een zucht trof dat woord zijn oor. Toen zij, na den weg vlug afgelegd te hebben, weder in het hotel kwamen, stond het rijtuig al voor de deur klaar. „Neen, mijn vriend, ons leven vertrouwen wij u niet nog eens toe," zeide de erfprins tot den rood wordenden koetsier, sprong op den bok en nam zelf de teugels. Wagenaars. v V-.rv(.«'gens komt in bespreking de teelt vo-»r ex port. Het vorige jaar was daartoe al besloten, d><*b dooi. do ■'mobilisatie is er niet van gekomen De meeste 'aanwezigen zijn er voor een proef te» ne men. Men -vreest, dat anders de veilingen hier en in Helder overvoerd -zullen worden, waardoor de prij zqq gedrukt1 zullen worden. De heer M. Cornelsisen vreest, dat de veiling hier er onder lijden zal, ter wijl anderen van een tegengestelde meeniug zijn. Besloten wordt ruim bunder slaboonen en 5 enees tuinboonen voor export te teelen. Op een latere vergadering zal besloten worden, waar ze heengezonden zullen worden. Besloten wordt nog te beproeven een coöpera- tiero vereeniging te stichten voor den aankoop van kunstm est slof f n. Nadat de secretaris 'nog eenige inlichtingen ge geven heeft over de bemesting van de aarrte leggen proefvelden, wordt de vergadering na de rondvraag gesloten MIJNEN AANGESPOELD. Gedurende de maand Februari zijn in het Zuider- froiHier aangespoeld vier mijnen, waarvan drie van DuJtschen en een van Franschen oorsprong. Ver- der werden door onze schepen acht mijnen in den geschoten. 1 Nabij de Koog op Texelx rijn 9 mijnen aan gespoeld. De visschersvloot zag drijvende mijnen op Texelstxoom. 1 Op Vliehors (Vlieland) zijn weder twee mij nen aangespoeld. Dinsdagmiddag is te Petten een mijn uit zee aangespoeld. De plaats is door militairen afgezet. MIJN GESPRONGEN. Als vervolg op het gisteren medegedeelde bericht omtrent het springen van een mijn te Katshoek, 'on der Zierikxee, wordt vernomen, dat het ongeluk uit sluitend aan onvoorzichtigheid te wijten is. Men had namelijk getracht hem epen te draaien. De EngelBohe sleutel, waarmede dit zou gebeurd zijn, werd on het strand gevonden. De slachtoffers zijn: drie zoons van den heer Gasthoek, eén te 'Zierikzee woonachtige boer, de zestigjarige Van Berg en de 16-jarige zoon van 'den heer Den Haan. Ook deze beide laatsten waren te Zierikzee woonachtig. 1 De lijken van Van Berg en den jongen Den Haan zijn ki zee geslagen. Het stoffelijk 'overschot van de 'gebroeders Gastboek vond men op het strand. van een der jonge mannen was het üjk totaal on herkenbaar. Hot spreekt vanzelf, dat de ramp in geheel den omtrek groote ontsteltenis heeft gewekt. Ook te Westkapelle is een mijn ontsprongen Een correspondent te Westkapelle meldt. Te kwart over twaalf sprong de mijn en bracht daarbij schade aan de zeewering. 'De mijn is ont ploft doordien zij tegen dë steenglooiing en de paal werken is geslagen. Hoeveel schade zij aan de glooiing en het paalwerk toebracht, is moeilijk te zeggen, daar dit gedeelte wegens hoog water on zichtbaar is. Dit 'kan pas later, wanneer het water gezakt is. worden geconstateerd. De ontplof fing had plaats op 30 meter afstand in noordelijke richting van de plaats, waar de mijn op 16 No vember Is gesprongen en waarbij negen menschen zija verongelukt. Een militaire wacht is bij de over blijfselen geplaatst. Bij dijkpaal 4 aan 'den Westkapelschen zeedijk is hedenmorgen nog een andere mijn komen aandrij ven. Zij slaat met de golven op en neer langs de glooiing, doch vermoedelijk is dit een ongevaar lijke mijn, daar zij reeds verscheidene malen met volle kracht tegen den dijk werd geslagen zonder te ontploffen. Zoo spoelde ook gisteren alhier een soortgelijke mijn aan. Het scheen echter, dat de autoriteiten wisten, dat deze mijn ongevaarlijk was, althans uit Vbsslegen werd een geruststellend be- De beleefde hotelhouder hielp Sitta, om naast den prins te komen, terwijl de koetsier min of meer beschaamd achter hen kon gaan zitten De schaduwen van den avond vielen over de rotswanden. Een donkere wolkbank vertoonde zich in hdt westen. Met zijn zweep wees de prins in die richting. ,Wij krijgen morgen slecht weer, het was vandaag te mooi. Is u niet koud, Sitta?" Zij schudde het hoofd. „Neen, ik heb geen last van kou." Het waren bijna de eenige woorden die zij op den langen tocht naar St. Moritz spraken. De electriscbe lampen van die plaats gloeiden hen spoedig tegen. Met een eleganten boog reed het rijtuig voor het hotel. Ongeduldig het diner afwachtende drongen de gas ten in dne voorhal bijeen, de dames, zooals altijd hier, overdreven elegant, met schitterende briljanten, terwijl de beeren gewoonlijk eenvoudig gekleed waren. Onwillekeurig verdeelden zich de groepen, toen prins Albrecbt en Sitta met een korten groei door den hal gingen. Krochert kwam hen aan de trap tegemoet. „Het is reeds zeer laat, hoogheid," begon hij. Hij lette op Sitta's bleek gezicht. De toon van zijn stem klonk nog verwijtender, toen hij voortging: „Hare hoogheid de erfprinses heeft zich zeer angstig ge maakt." „O hemelt" Prinses Elisabeth verscheen in do salondeur, waar zij' luisterend achter had geslaan. Met nieuwsgierige blikken betrachtte zij de ge zichten yan Krochert en Sitta. Hoe die er bij het wedefzien wel zouden uitzien. Jammer genoeg was er bij Sitta niets bijzonders en bij Krochert alleen een lichte ergernis ontdek ken. Het haar toevertrouwde geheim brandde haar op de lippen. Zij trok den prins aan den mouw. „Ver kleed je vlug. Wat heb je toch zoo eeuwig lang in Majola gedaan?" „Wij waren bijna nog langer uitgebleven, indien wij niet heelemaal weggebleven waren." Prins Al- brecht zag alleen Krochert, niet zijn vrouw in de oogen. „De paarden werden schuw, het scheelde maar weinig, of wij hadden beneden in de Inn ge legen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1