Firma H. S. CLOECK, Het Witte Huis". Hollandschen Grondslag. Jubileum-étalage tot 22 Maart. Ten slotte: veel is in de vijftig jaar veranderd, maar evenals op 15 Maart 1865 hebben wij op 15 Maart 1915 het recht te zeggen De zaak is ingericht op Dat was en zal blijven de oorzaak van ons succes. Niet de prijs, maar de kwaliteit beslist. Wij beweren nooit minder, maar ook nooit meer dan wij bewijzen kunnen, Kleedermakers te Alkmaar. Als voornaamste oorzaak meenen wij vakkennis te moeten noemen. Het staat voor ons onomstootelijk vast, dat de kleêrmaker, die zooals men dat noemt het vak doorkropen is, die leerling, hulp, zelfstandig werker was, en eindelijk als Coupeur werkzaam is, het best in staat is, den handel in gemaakte kleeding uit te oefenen. Vooral wanneer hij zelf blijft optreden als Coupeur, en daardoor genoodzaakt is het oog te houden op de bewerking Genoodzaakt, want het logisch gevolg van het uitoefenen van het beroep door den onder nemer is, dat hij zijn werk wil zien worden hij kan niet buiten samenwerking hij moet zijn werklieden bij zich hebben, om zoo noodig telkens met ze te kunnen bespreken de eigenaardige moeilijkheden, die soms den lichaamsbouw van een cliënt, dan weer de eigenschappen van de te verwerken stof bieden aan coupeur en kleêrmaker beiden. Vandaar onze eigen werkplaatsen aan het magazijn, waar zelfs gedurende de mobilisatie onafgebroken 13 tot 14 kleêrmakers werkten. En al was er nooit geschreven óver de ellende van de Huisindustrie, al was nooit het hygiënisch belang ter sprake gekomen, zooals dat door den heer M. J. BRUSSE in zijn brochure „Slavernij en mooie kleêren, uit het leven van de lijders aan confectie", zoo aangrijpend en zoo waar is beschreven, dan nog zou de kleêrmakerspatroon steeds trachten zijn werkplaatsen aan zijn zaak te verbinden. Het is de voornaamste voorwaarde voor zijn succes. In de tweede plaats de opzet en inrichting van de zaak. Over de inrichting kunnen wij zeer kort zijn. De afbeelding van onze afdeelingen Kleeding op Maat en Kinderkleeding geeft zeer duidelijk te zien, dat aan de grootste zaken geen hoogere eischen gesteld kunnen worden. Telken jare aan het begin van ieder seizoen, een geheel nieuwe sorteering stoffen te brengen voor kleeding op maat in zoo groote verscheidenheid als door ons steeds is aangeboden, is voor onze Maatcliëntèle al dikwijls een punt van bespreking geweest en verklaart ons succes in die afdeeling volkomen. De afdeeling Kinderkleeding, op dezelfde étage ondergebracht, is dat deel van de zaak, dat het meest heeft te concurreeren, vooral tegen de huismoeder zelve, die, verlokt door de modellen voor kinderkleeding, welke nu eenmaal bij ieder damesmodeblad worden gevoegd, telkens weer zich gaat wagen aan het zelfmaken, om ook telkens weer tot de overtuiging te komen, dat een werkelijk goed Kindercostuum alleen door bekwame vaklieden kan worden gemaakt. Onze Kinderkleeding betrekken wij uit Londen, Berlijn en Amsterdam, zoodat ook hierin het meest moderne steeds door ons wordt aangeboden. Onze afdeeling eigengemaakte Heeren- en Jongenheerenkleeding is gelijkvloers die zullen we niet trachten te beschrijven de afbeelding spreekt voor zich zelf, maar ieder die deze afdeeling beter wil beoordeelen, wandele eens heel langzaam om „HET WITTE HUIS", richte zijn blik eens door de portiek in den winkel en vergelijke, wat hij dan ziet met wat hij in in andere steden zag. Thans iets over den opzet van onze zaak Wij gaan uit van de gedachte Onze grondstoffen zijn degelijk. Onze bewerking is zorgvuldig. Onze modellen zijn elegant en goedpassend. Onze verkoopsprijs is billijk. Wanneer wij een kleedingstuk niet met vol vertrouwen kunnen aanbieden, willen wij het niet verkoopen. Wij hebben één verkoopsprijs voor al onze cliënten. Wij vragen uw gunst. Wij verdienen uw vertrouwen. Wij willen het recht hebben (J als afnemer te behouden. Ons streven is altijd de waarde van het werkstuk te verhoogen, 1°. door betere bewerking, 2°. door fijnere afwerking. Wij trachten voortdurend onzen omzet te vergrooten, onze onkosten te verkleinen, waardoor wij telken jare met kleinere winst kunnen verkoopen. Wij bevorderen den contanten verkoop (2°|0 korting voor contant). Wij houden ons aan contanten inkoop. Van onze reclame kunnen wij zeggen

Schager Courant | 1915 | | pagina 12