Hotel Hel Wapen van Medemblik De Oorlog. J. J. de Groot, VEEHOUDERS te ZIJPE een SoRrenknecht, Gfofbankwsrkers Bur gumden en Pak kistenmakers te verkrijgen bij prijs 18.- HO Kilo. Particulier Hypotheek Kaasmakersknecht, VOERBIETEN te koop, flinks Dienstbode witte aardappelen, Plaatselijk Nieuws. Houthandel, v. h. J. Spaans Dz„ BARS1NGERH0RN, Heerenweg. Hooi en Sfroo Hooi te koop, vereeniging tot aankoop van Veevoeder enz., annex WAAKHOND. J. y. d. STEEN, een Meisje, Huishoudster. een nette VROUW, veewagen, te passen. Minister Treub heeft „open oog en open oor" beloofd voor amendementen, die met zijn principieele opvattin gen hier niet strijden. Beseffend, dat hij én in Lager- én (vooral I) in Hoo- fruis een huiden strijd zal hebben te voeren. Dat liy, tamelijk-groot scheutje water in zijn wijn plengend, het pleit tenslotte zal winnen, lijkt zeer waar schijnlijk. volksonderwijs. Vrijdagavond vergaderde Volksonderwijs in het café van den heer J. Peetoom. Iie heer H. Visser, voor zitter, opent, de heer J. Wiglama leest de notulen die worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat de cursus voor meisjes in voorbereiding is en volgende herfst kan worden begonnen. Voor de nieuwe school is door het bestuur een bezoek aan den Burgemeester gebracht en daar mocht het bestuur den indruk ontvangen,, dat do z:mk met spoed wordt voorbereid, het lang weg blijven van de goedkeuring der plaats, had stagnee- rend gewerkt. Inzake hel bewnarsohooionderwijs had hot bestuur .een onderhoud gehad mot het Nutsbestuin en dit bestuur zou zich wonden tot het hoofdbestuur van 't Nut om aan to dringen op ponsiotnneerïiing' der dames der bewaarschool. Nader bericht is over deze zaak nog niet ingekomen. De schoolgeldinning heeft thans op andere wijze plaats. De poging om nieuwe leden te krijgen w:3S bekroond met het resultaat van 23. Het jaarverslag werd uitgebracht. De rekening wees -een nadeelig lig saldo van f 13.50 aan'en werd goedgekeurd. Mevrouw RoggeveenStammes en dc heeren H. Visser en J. Wiglama -'werden tot bestuursleden herkozen. I 1 Aan het hoofdbestuur zal als punt op de agenda voor de algemeene vergadering worden gezonden, het voorstel lom jonge afdeelingen het eerste jaar vrij te stellen van.de afdracht van hel quotum. De werkzaamheid der afdeelingen wordt 'daardoor ver lamd. Tot afgevaardigde naar de algemeene verga dering werd-benoemd de heer H. Visser, tot plaats-, vervanger 'dc-heer J. Wiglama. Werd beslooten, dat het bestuur ten opzichte van den nieuwen schoolbouw zeer actief zal blijven. bad- en zweminrichting de wiel. Donderdagavond, werd in hel café van deai heer J. K. Boontjes dc vergadering gehouden van bovenstaan de vereeniging. Voorzitter de heer Schmalz opent, de heer J. P. Meurs, secretaris, leest de notulen die worden goedgekeurd. Het jaarverslag wordt gelezen, waaruit blijkt, dat de vereeniging alle schulden heeft afgelost en dat 99 personen geregeld van de badinrich ting gebruik maken. De rekening van den penning meester, den lieer J. B. Keet, door de heeren P. Lap en P. Meurs nagezien, wees een batig saldo aan van f 50.44. Werd goedgekeurd. De heeren Schmalz J. P. Meurs, J. H. Schene J. B. Keet en O. Dekker, werden tot bestuursleden herkozen. Aan de orde kwam toen het hoofdpunt, wederopbouw van de bad tent, die door den grooten storm in elkaa was gewaaid. Voorstel van het bestuur was een stee- nen badhuisje te bouwen, bevattende acht kamertjes en groot middenvak. Alles op betonnenvoeting. Nieuwe schoeiing en verdere reparatie. Bestek en teekening door den heer P, $nel opgemaakt, wordt overgelegd. Di vergadering vereenigde zich algemeen met deze plannen. Het bestuur kreeg machtiging tot hel aangaan van een gcldleening van hoogstens f 1000. Deze leening stelde men zich voor te plaatsen in aandeelen f 2d teger 4 pet. rente. Elk jaar twee drie aandeelen uit te T loten, minstens één. Ook dit voorstel werd goedgekeurd en staande de vergadering werd voor 19 aandeelen ge- teekend. Met de eigenaresse vaïr het land zal een blijvende overeenkomst worden, aangegaan van recht voor overpad en opstand. Doordat de tent grooter werd en meer achteruit geplaatst zou worden, was meer land benoodigd en daarom de huur .met f 5 verhoogd. Ook al deze voorstellen werden goedgekeurd. Bij de niet aanwezige leden en ohonné's en verdere belangstellenden zal gepoogd worden aandeelen te plaat sen. Hierna sluiting. KON. GOEDKEURING. Op de statuten der Middenstandscredietbank al- bier is.de oKoninklijke goedkeuring verkregen. gemeenteraadsverkiezing. In de laatste bestuursvergadering der Prot. Kiesver- ccniging is besloten, de algemeene vergadering uit te schrijven tegen Maandag 29 Maart a.s. Dan zal eerst aan de orde worden gesteld reglementswijziging. Het beduur stelt voor den naam der kies vereeniging te ver anderen en haar niet meer te noemen^ de Protestant se}} e Kiesvcreeniging, maar de Vrijzinnige Kies vereeni ging Plaatselijk Belang te Schagen. Ook art. I wordt in zooverre gewijzigd voorgesteld, dat het woord ..Pro- testantsch voor de te stellen candidaten wordt wegge nomen. In deze zelfde vergadering zal de candidaatstelhnci voor de vacature Bijnost aan de orde worden gesteld. schager paaschtentoonstelling. Gezien de omstandigheden belooft onze Paaschten- toonstelling uitstekend te zullen slagen. De inzendin gen zijn maar weinig minder dan andere jaren en is dit hoofdzakelijk in de rubrieken melk- en fokvee. Niet minder dan 226 nummers vee zijn ingezonden, waar onder t 13 vet vee, 11 stieren. 33 nummers_schapen. 17 nummers varkens enz..terwijl honderden vierkante me-- ters plaatsruimte zijn gevraagd voor de inzendingen ter opluistering. gemeente schagen. Geboren: Nepllje, dochter van Jan Wang en van Jansje Kromhout. Ondertrouwd: Cornelis Dirk Oudshoorn, 21 jaar, en Geertje Raven, 22 jaar. Taeob Dirk Slot, -25 jaar en Diederika Oudshoorn, 25 jaar. Verschillende Oorlogsberichten. GETORPEDEERDE SCHEPEN. Uit LONDEN, i9 Maart De stoombooten „Blue Jacket" en „Hyndford" zyn bij Beachy Head getor pedeerd. De „Hyndford" werd Licht beschadigd en bereikte Gravesend. De „Blue Jacket" drijft nog. Do bemanningen zijn gered, behalve een man van de „Hynd ford", die gedood werd. De „Lokal Anzciger" meldt: niTTSCHE DUIKBOOTEN^ OORLOG. Gisteren was het- juist een maand, van vier wo- ken, geleden, dat d» -Duitsch© duikbootoorlog böT- gon. De Tag meent, zonder grootspraak te kunnen beweren, dat 'die oorlog reeds goede vrucbteji heeft getoond. 4Er zijn nog geen zekere en volledige be richten van al wat die duikbooten hebben gedaan, maar reeds kan men de vijandelijke schepen, die op den hodem der zee liggen, bij dozijnen -tellen. Bovendien hebben vete, schepen, die Engetands in- eu uitvoer bezorgen, beter gevonden in hun haven te blijven. Anderen hebben hun weg verlegd en de invloed op vrachten Jen verzekeringspremies en daardoor op den prijs der'waren is aanmerkelijk. De tevredenheid over deze voorloopige uitkom sten -wordt verhoogd, gaat de Tag voort, nu het, in vele-kringen gevreesde, slechter worden van onze betrekkingen met de onzijdige'mogendheden is uit gebleven. Het gerucht van de Amerikaansche pro- teslnota's heeft uitgeklonken Ze hebben aan den ijzeren loop der dingen niets kunnen veranderen. De drie Noordsche rijken hebben evenals Nederland hun voorzorgsmaatregelen naar -hun krachten ver scherpt om tegen het Engelsche misbruik van de onzijdige vlag gewapend te zijn. Tot nog toe zijn slechts een of twee Zweedsche stoomschepen ver ongelukt, naar allen schijn echter niet eens door duikbooten, maar door mijnen, die evengoed van Engelschen als van Duitschen oorsprong kunnen zijn geweest. De gezagvoerders van de U-booten hebben hun waakzaamheid en nauwgezetheid weer getoond en zullen zeker hoe langer hoe meer ondervinding op doen en de gevaren weten te vermijden die hun van alle kanten omringen. Na een woord - over de twee in den gTund geboor de duikbooten, zegt de Tag, dat na den 18en Febru ari de wereld wel niet dadelijk -uit haar voegen is geraakt, maar steeds meer 'zal Engeland den last van de duikbooten voelen. „Onze handelsoorlog," eindigt het'.hd, „was niet op het oogenblik bere kend; hij zal het-gestelde doel zelcer bereiken, want ook op dit gebied kan er voor 'ons slechts een wachtwoord zijn, en dat is: volhoudenI" I)E STRIJD IN ELZAS-LOTHARINGEN. Het-succes van de Franschen odor de herneming van den -Reichsackerkopf, een van de strategisch belangrijkste heuveltoppen in 'den Boven-Elzas, dit wordt, volgens een correspondent van d.e „Daily Telegraph", door de Duitschers zwaar gevoeld. Da gen Tang na de herneming er van, trachtten zij het feit geheim te houden. JNu geven zij toe, dat het een van de bloedigste gevechten is geweest, die in deze streek -hebben plaats gehad. De Fransche Al penjagers hebben wonderen 'verricht. Zij werkten zich langs bijna onbegaanbare plaatsen'op, verbor gen zich in de takken der boomen en vuurden als eerste klasse-scherpschutters op de Duitschers in het -dal. Een van hen schoot alleen zeventien man neer van een sectie, die de hoogte bestormen moest en noodzaakte de Duitschers -hun poging op te geven. Een ander, die zich -aan een boomtak had gebonden, verbruikte eenige pakjes patronen, voor hij door een granaat buiten gevecht werd geteld. De „blauwe duivels", zooals de Alpenjagers door de Duitschers worden 'genoemd, boezemen den vij and groote vrees in. De wonden,-die hun kogels ver oorzaken, zijn meestal doodelijk, doordat zij steeds op de levensorganen richten en zelden hun doel missen. Wanneer een Duitscher sneuvelt door 'n sehotrin het hoofd of in de borst, \s het spreekwoor delijk, dat hij -door een „blauwen duivel" is neer geschoten. De Duitsche verliezen moeten buitengewoon groot zijn geweest, zegt de correspondent van -de „Daily Telegraph", want nooit te voren zijn 'zooveel.-trei nen met gewonden uit Gebweiler vertrokken naar Col mar en- Freiburg. Door de inneming van den Reichsackerkopf be- heerschen de Franschen thans de vlakten ten Zui den van Thann en Sennheim, waar de Duitschers zich gedurende den winter hadden gehandhaafd en het zal den Duitschers verder onmogelijk zijn om Thann te bombardeeren. Het gevecht duurt nog voort ten Noorden van Thann. waar dikwijls gevechten van man tegen man piahts hebben.- In andere gedeelten van 'de Vogeezen wordt de strijd onmogelijk gemaakt door 'de sneeuw, die o.a. in het dal van de Larg zon hoog ligt, dat het dagen lang zal duren voor de wegen weer eenigszins be gaanbaar zullen zijn. Het gebruik van motorwagens is daardoor 'ook geheel buitengesloten enwagons met wapentransporten hebben 'de grootste moeite om vooruit te komen. GYMNASTIEK ALS GENEESMIDDEL. Dr. Winckelmann, de directeur van een hulp-hos pitaal, vertelt in de „Medezinische Klinik" van de ondervinding met gymnastiek &ls geneesmiddel voor gewonden. Men moet zoo vroeg -mogelijk met be weging beginnen, zegt hij. In de Hospitalen van zijn district wordt ruimschoots gebruik gemaakt van massage, gymnastiek, actieve en passieve bewegin gen aan instrumenten. Maar -'zelfs dat kwam dr. Winckemann nog niet genoeg voor. De genezende gewonden en zieken, die vele uren van den dag niets to doen hebben, heeft hij aan het turnen ge zet. Drie middagen m de week-werden alle daarvoor geschikte manschappen naar een stedelijke ^gym nastiekzaal 'gebracht, waar onder toezicht van den dokter door een gymnastiekleraar vrije oefenin gen met de manschappen gehouden -worden. Dit komt niet alleen de bewegelijkheid van 't lichaam ten goede, maar heeft ook moreel een gunstigen invloed. bij nieuw capelle/ Engelsche gewonden geven levendige verhalen ovor hevt gevecht 'bij Nieuw-Capelle. Een gewonde sluit in zijn brief een dagorder van generaal French in, uitgegeven vlak voor het begin van den slag. Deze dagorder luidt als volgt: De aanval, welke wij op het punt zijn te onder nemen, is van het hoogste belang voor de zaak der bondgenooten.-Een reeks naties wacht het resultaat af en Sir French vertrouw! dat alle mannen van het 4e corps hun plicht zullen doen en bet 7de Duit sche legercorps, dat tegenover 'ons staat, een ver pletterende nederlaag zullen toebrengen. Een gemeen soldaat van de Scottish rifles schrijft: Ons Moed kookte. Wij waren ons zelf nauwelijks meester. Wij kregen bevel ons tot den 'aanval ge reed te houden, maar wij konden vniet wachten, wij Vielen'vijf minuten te vroeg aan. Ik kreeg een-kogel in mijn linker pols, maar ik hield miin geweer met 'kracht vast en vuurde tot mijn laatste patroon. Door bloedverlies gevallen werd ik andermaal gewond, en wel aan 'hot voor hoofd: Terwijl ik naar de loopgraaf terugkroop werd ik voer de -derde maal, en wel aan de hand go- wond. Mannen, die bij -Bergen (Mont) hadden gevoch ten, zeiden dat het vechten daar niets was vergele ken hij Nieuw Capelle (Neuve Ghapelle). Het is niet zoo zeer het vechten als het -weer waardoor onze mannen zoo vermoeid zijn. Een officier van de Indian Pioneers schrijft: Wij moesten een weg 'maken, die den vorigen dag door do Britsche kanonnen was vernield. Met baksteenen en balken maakten wij den weg in 12 uur geschikt voor motorsleepwagens. Al dien tijd barstten de Duitsche granaten om ons heen, maar -het afschu welijkste was het geluid van onze eigen kanonnen, die over ons hoofd heen vuurden. Dit was 'eenvou dig helsch. De -Duitsche loopgraven schenen in brand te staan. Zij markeerden een onafgebroken lijn van barstende granaten. Onze mannen, die het commando om aan te val len afwachtten, stonden door dit verschrikkelijke gezicht totaal versteend. 'Achteraf vonden ze prik keldraadversperringen, die in en-over de loopgraven waren geworpen. De loopgraven zelf-waren een ver warde massa van aarde, planken, prikkeldraad, en zandzakken, en doode Duitschers. Het was een -al- lerafschuweüjkst gezicht. Duitsche gevangenen en Engelsche en Indische 'gewonden strompelden voor bij, of droegen draagbaren met lijken. Overal lagen gewonde of doode Duitschers, Engel schen-en Indiërs. VREEMDE VLIEGTUIGEN. Tn verband met het feit, dat een "Duitsch water vliegtuig, dat verdwaald was. Zaterdag op de Schel de binnen Nederlandsch gebied is neergestreken, en, na zijn vergissing te -hebben bemerkt, weder is opgestegen en weggevlogen, heeft de Duitsche re geering aan de Nederlandsche regeering doen we ten, dat de bestuurder'van het vliegtuig ter verant woording zal worden geroepen .'en dat maatregelen zullen worden genomen om herhalingen, voor zoo ver mogelijk, te voorkomen. SCHAARSCHTE IN DE DUITSCHE KAMPEN? Uit Londen, 18 Maart. Uit brieven van krijgsge vangenen in Duitscliland in Engeland 'ontvangen, zou men afleiden, dat in sommige kampen geen voldoende 'levensmiddelen 'meer aanwezig zijn, daar do gevangenen grootendeels verzoeken ,om toezen ding van allerlei levensmiddelen. DE „STRASSBURG". Uit Londen, '19 Maart. Volgens een telegram aan de Morning Post .'uit -Washington onoemt de New- York Herald de verdwijning van'den kruiser „Strass burg" wel de grootste geheimzinnigheid van den heelen oorlog. 'Het laatste bericht van het schip was, dat het kol en. innam in een haven van de Deen- sche West-Indische wateren op 2 Augustus, l in gezelschap wan de „Karlsruhe" en de „Dresden". Do „Herald" -vermoedt-, dat het schip van te wei nig kolen voorzien. ;in -'een verafgelegen deel van den Oceaan in eeq storm.is-vergaan. De Russen staan weer op Duitschh gebied, zie daar het bericht dal .ons bereikte en dat er eerst erg vreemd uitzagen toch is het zoo. In het noor delijkste puntje van Oost-Pruisen zijn -de Russen binnengevallen en hebben de stad Memel bezet. Het Duitsche hoofdkwartier noemt het een goedkoop succes, waarbij dorpen en-landerijen door de Rus-j sen werden geplunderd. Memel is een -versterkte stad en het zal de Duitschers al .heel -onaangenaam stemmen, dat de Russen nu toch weer op Duitsch gebied staan. Ook bij Tauroggen hadden de Russen een inval gedaan, maar -'daar heeten ze teruggesla gen. De Russen melden nog -meer succes aan de Oostpruisische grens. De Duitschers noemen die aanval tusechen de rivieren Pissa en Orsyc vruch teloos, maar jawel, de Russen vertellen ons de ver meestering van verscheidene dorpen en hoogten, 5 Kanonnen en 42 machinegeweren. Het maakt den indruk, dat de Duitschers aan de -'Zuidgrens van Oo9l-Pruisen in het nauw worden gedreven, terwijl de Russen in het Noorden van die provincie op twee plaatsen zijn binnengevallen. En dat zoo kort na den beroemden iwinterveldslag Tn de Mesuren, waarbij het 10de Russische leger werd vernietigd, gevolgd door de vernietiging van het -nieuwe 10de Russische leger. Hier is weer gebleken hoe de tij den zijn veranderd. Het gaat niet meer zooals-vroe ger, dat er yan die beslissende slagen worden ge leverd. Op liet -Westelijk 'oorloogsterein niets belang- Qnze belangstelling gaat naar dc Dardanellen en daar hebben dc Engelschen en Franschen oenlee- li jk- verlies. De Engelsche admiraliteit meldt, dat de Britsche slagschepen „Irresistibe" en „Ocean" en het Fran sche slagschip „Bouvel" in de Dardanellen op mij nen zijn gestooten en gezonken.c De Britsche ver liezen aan menschenlevens zijn niet groot; de be manning bvan het Fransche schip kwam vrijwel geheol om het leven. We zien hieruit dat Ihet'foroeeren van do Darda-. nellen niet zoo een-twee-drie zal gaan. Dat-zal een geduchte inspanning voor 'de verbondenen worden, als ze slaagt. In Turkije 'natuurlijk groot gejuich over dezen tegenvaller der verbondenen, en de Fransche berichten spreken mot van mijnen, maar in den grond horen der verloren schepen. Voor dot er een voldoend landingsleger is, Jzal er wel niet veel voortgang komen in het-krijgsbedrijf hier. Over de houding van Italië wordt jinaar steeds ge schreven en die wordt op dit oogenblik zeer onrust barend voorgesteld. Volgens de Tribuna en het Giornale d'Italia wordt in bijna officieuze politieke knugeri een ultimatum aan Oostenrijk om de door Italianen 'bewoonde Oos- tcurijksche gebieden af te staan ten einde een oorlog te voorkomen, onvermijdelijk geacht. Aan de Morningpost uit Washington: De ltaliaansche bankiers en exporteurs en de Amerikaansche banken met ltaliaansche relaties heb ben onlangs een aanzienlijk bedrag aan Duitsche papieren van de hand gedaan. Dit - wordt voor een aanwijzing van een spoedige deelneming van 'Italië aan den oorlog gehouden. Lit iri-est verneemt de man van de Daily News dat Russische krijgsgevangenen en Galicische uilgewe- k-enen naai* Trenle zijn gezonden om de verdedigings- weuken in orde te brongen, loopgraven te maken, sneeuw1 weg te ruimen uit de bergpassen enz. Dc Oostenrij kers stellen in de passen zwaar geschut op -en plaatsen -er verborgen batterijen. Het beel-e Oostenrijks olie leger dat bestemd was voor 'het offensief tegen de Serviërs, wordt thans samengetrokken aan de Westelijke grens en aartshertog Eugen komt er geregeld den toestand opnemen. De Oostenrijksche vloot is samengetrokken te Fola en langs de kust worden mijnen uitgestrooid* Torpedobooten verrichten patrouilledienst en alle nach ten werken de zoeklichten. Of dit alles waar is? DE OORLOG. Men schrijft aan de N. R. Ct. van de Westfaalsche grens: Totnogtoe hebben de mededeelingen van de dag bladcorrespondenten in de groote Duitsche steden den indruk gewekt, alsof van den oorlogstoestand in het gewone leven bijna niets Je merken was. Wat men hier verneemt van den toestand ten plal- telande in Westfalen, is daarmede zeer in strijd. Nu alle manschappen -zijn opgeroepen tot 45 jaar, ook die meenden wegens lichaamsgebreken daarvoor in het geheel niet meer "in aanmerking te komqu, geraakt men met de voorjaarswerkzaamheden op het land in de grootste verlègenheid. In gewone omstandigheden wordt door burendienst in deze streken zooveel mogelijk onderlinge hulp verleend, wat nu echter is uitgesloten^ daar ieder pp eigen erf meer* dan genoeg voor zichzelf heeft ie worstelen. Levensmiddelen zijn buitensporig duur en. vaak bijna niet te krijgen.. Het vee wordt geheet onvol doende verzorgd en 'moet het buiten alle krachtvoe der stellen. Voor velen staat armoede voor de deur. Daarbij komt voor de achtergeblevenen de zorg, over hen die nooit terug zullen keeren of .als verminkten aan den hoek van den haard zitten. Men kan er van overtuigd zijn, dat hier de oor logstoestand zwaar drukt. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Maart. Roode kool f 2.40 a 11.70, gele kool f 2.40 n 18. witte kool f 2, zak gele kool f 5.20, zak witte kool f 4.25 a 4.33, uien f 7.40 a 7.55. wortelen f 1.65 ft 3. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARVVOUDE 19 MAART. j m Roode kool 2e soort f 17 a 19, kleinere f 6 a 16. gele kool 2e soort f 16 a 18, kleinere f 4 a 15 Deen- sche witte 2e soort f 16 a 17, kleinere f5 a 14 per 100 grove uien f7 a 7.50 per 50 K.G. WARMENHUIZEN. 19 Maart. Aangevoerd: 63 baal uien f 6.90 o. 7.30, 23 baal stek f 2,45 a 3.05 per baal, 43 izak kool f 2.06 a 2.52 per zak, 750 stuks roode kool f 6.10 per 100. ALKMAAR, 19 Maart. Fabrieksbaas. Kleine f 45.50 kleine boerenkaas f 42, commissie boerenkaas f 42, middelbare boerenkaas f 40. Handel kleine vlug. Aangevoerd 111 stapels, wegende 79788 K.G. Aangevoerd 488 H.L. Tarwe f 14.50 a 14.75, Gerst f II a 12.50, haver f 7.40 a 8. bruine boonen f 16 a l9, cit'oenboonen f 17.50 a 18. paardeboonen f 11.50. witte boonen f 18 a 22.50, duivenboonen f 12.50. groene erwten f 15.25 a 19, grauwe erwten f 27. Damrak 84, Amsterdam. voorheen A. D. van Woerden. Beleefd aanbevelend, Wed. J. BRUIJN v. EIJCK. Levert Grenen-, Yuren- en Dennenbestekhout, alle soorten van buitenlandsch gezaagd en geschaafd Hout, Juffers enz., alles togen zeer lage prijzen. Het gekochte hout wordt overal franco op hef werk geleverd. Aanbevelend, J. J. DE GROOT. to koop, machinaal verpakt, bij C. Brammer en G. Borst, Scha gen. geperst in balen van p. m. 60 Kilo, b(j P. Aij, Kolhorn. worden uitgenoodigd tot het bij wonen cencr VERGADERING ter bespreking van een eventueel op te richten op Dinsdag 23 Maart a.s. voorm. 9 uur bij W. SWARTHOF te 3t. Maartensbrug. De voorloopige Commissie. Te koopwegens plaatsgebrek, een mooie waakhond, gekruist Box Dobberman, zwart met witte borst, trouw en mak, zindelijk, hoogte 55 cM., 1 Vj jaar. Te bevragen bij L. Reuvers, Dirkshorn.- Gevraagd of jonge kneoht, die goed kan melken, bij Abr. Borst Abrz., Keins, Sohagen. kunnen direct geplaatst worden bij de Alkmaar- sche IJzer Metaalgieterij. Wieringerwaard. aangeboden op landorijen mits zeer ruime overwaarde. Brieven franco no 18 bureau van dit blad. P. Breed Jz. Café „Dennenlust" te Schoorl vraagt tegen 1 Mei geschikt voor huiswerk. om met April in dienst te treden (voor vatst) een PG. AdresG. Bakker, Zuider- woude (N. H.). Wegens huwelijk der tegenwoor dige wordt gevraagd, in gezin van 2 personen een Huishoudster, bij K. Singer, Groetpolder, Winkel. f10.per 1000 Kilo contant, afgehaald, bij J. A. WAIBOER Hz., Lotweg, Anna Paulowna. gevraagdbij Mevr. Smit, Bazar Alomaria Langestraat bjj de Stee- nenbrug, Alkmaar. Wegens zwakte der vrouw wordt te Weesp, in een gezin niet 4 kin deren gevraagd voor de huishoudelijke bezigheden leeftijd 4050 jaar, liefst van bui ten. Br. fr. M. Krap Weesp. te koop bij S. Biersteker, Bree- zand (N.H.). Zondags niet te spreken. Te koop25 a 30 zak puike bij Jb. Buisman, Groeneweg, Scha gen. Te koop aangeboden: een zoo goed als nieuwe bjj J. v. S0HEIJEN, Grooto Keete. Sohoorsteen en Rioolbuizen.

Schager Courant | 1915 | | pagina 2