Alieieti Nieiws- WOENSDAG 7 APH1L 1115. 58ste Jaargang. No. 5569. DE HOFDAME. SCHAGEI COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag i Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADV EltTENT flEN in het eerst uitkomend nummer geplante. UitgeversTltAPMAN Co. SCHADEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per pust f 3.du. Losse nummers 5 cent A DVRHTKNT1ËN van 1 tot 5 regels f U.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters wordeu naar plaatsruimte berekend. Binnenlandsch Nieuws. andbouwverloS. In verband met de regeling van het buitengewoon verlof voor noodzakelijke werkzaamheden in den landbouw acht ik mij -verplicht er nog eens aan te herinneren, dat alleen landbouwers-bedrijfsleiders, die minstens 1 H.A. grond bezitten, --verzoeken bij mij moeten indienen en de tuinbouwers bij den Mi nister van Oorlog. Zij. "die een verzoek indienden bij den Minister van Oorlog, den Opperbevelhebber van Land- en Zoomacht of hunne Korpsoommandanten, worden nog eens verzocht om hunne verzoeken niet meer te herhalen; evenzoo zij, die buitengewoon landbouwverlof genoten hebben of genieten, want de ze komen'tot half Mei-niet in aanmerking voor 'n nieuw buitengewoon verlof. Voor den zomer is eene nieuwe regeling in bewer king, ik hoop dat-' dan zonder verzoeken de verlo ven zoo billijk mogelijk zullen- worden toegewezen. Bij de honderden aanvragen, die iederen dag in komen en behandeld moeten worden, past in de eerste plaats, in het belang van eene snelle rege ling voor hen, waarvoor verlof noodig is. beperking van noodeloos werk'het meest. Over zeer vele verzoeken zijn door mij reeds ad viezen uitgebracht; aangezien ik persoonlijk bij Zijne Excellentie den Minister van Oorlog op snelle afdoe ning'heb aahggedrongen en 'de overtuiging heb go- kregen dat zulks 'nu ook zal gebeuren, verzoek ik allen om zich te willen onthouden van het vragen van inlichtingen in deze. Ten laatste verzoek ik de-verzoeken kort en zake lijk te maken en 'de noodige gegevens nauwkeurig en duidelijk aan te geven. G. NOBEL. Lutjewinkel, 6 April 1915.' holl. mm. van landbouw. De 94ste algemcene vergadering van de Holland- sohe Maatschappij van Landbouw 'zal op 29 April voorm. 11 uur gehouden worden in het American- hotel te Amsterdam. Aan de orde is o.a.: voorstel van het hoofdbestuur om -den heer L. Broekema te Wageningen le benoemen tot lid van verdienste der Maatschappij; de reorganisatie van het contraal-hureau uü het Nederlandsch Landbouw-Comito, in te leiden door het hoofdbestuurslid C. G. .1. A.-van G end eren Stort; het standpunt, waarvan do regeering uitgaat to- fjenover den landbouw, -bij bet in beslag nemen van andbouwproduoten of het invloed uitoefenen op de prijzen daarvan, in te leiden door het hoofdbestuurs lid-K. Cz. de Boer; bespreking van de contróle op de levering der sui kerbieten, in te leiden door de hoofdbestuursleden H. W. 'Kühn en G. Kruseman. arrondissementsrechtbank te alkmaar. •Uitspraak van 6 April 1915. Cornelis Veer, Hoorn, verzetzaak: bekrachtiging. Ant. Franc. Haze, -Alkmaar, ged. huis van bewa ring, diefstal: 5 maanden gev.straf. Jan de Jong, Hoogwoud, ged. huis van bewaring, bedelarij: 3 dagen hechtenis -:en 3 jaar Rijkswerk inrichting. JanHeijman, Enkhuizen, beleediging ambtenaar: U dagen gev.straf. Arie Dokker, Limmen, hooger beroep Kantonge recht Alkmaar: f 7 of 7 dagen hechtenis. Jan Doef, Andijlc, hooger beroep Kantongerecht Medemblik: -f 15 of 5 dagen hechtenis. Alexander Barend van Leer,-Amsterdam, verboden uitvoer: ontslag van rechtsvervolging. Jan Rijn, Grootebroek, huisvredebreuk: 1 maand gev.straf. Klaas de Boer, kinderwetten: f 7 of 1 week tucht school. noordscharwolde. Een tjokvolle zaal met een zelfs op Zondagavond aandachtig luisterend publiek, 't was te begrij pen, dat de wakkere vereenigingen „Crescendo" en „Sempre Crescendo" het allerbeste -beentje voor zetten en daardoor een avond van rein genot heb ben verstrekt. 1 De zangnummers werden als steeds zeer superi eur door „Crescendo" gezongen, de solo's van mej. Keizer en den heer Opperdoes, -ze werden luide toegejuicht, - het •'kinderkoor gaf kinderversjes van hoocfijn gehalte en uitgevoerd 'op onberispe lijke wijze,do kleine solisten Jonker en Keizer, ze hebben wat applaus -weten te verwerven en „Sempre Crescendo", ons muziekgezelschap, heef ons vergast op zeer veel schoons, waarvoor het pu bliek groote danlteaarheid betoonde, iets waar de symphonie wel op mag rekenen. Wat was "t een mooie avond 1 FEUILLETON. 13.1 De oude inspecteur uit Malchow was trotsch -op zijn leerling. Hij kon zijn ijver -en vlugheid van be grip nooit genoeg loven. Heinrich von Krochert hoor de deze lofliederen met een gelukkig gezicht aan. Dikwijls kwam hij zelf naar Hinrichshagen om er zich van te overtuigen dat de inspecteur niet te veel had gezegd. Het kwam -den oude zelfs voor, dat Hans Henning'te veel werkte. Er lag iets gehaastst in zijn wijze van doen, alsof hij daarmee-in zijn bin nenste iets tot zwijgen, tot verdooving wilde bren gen. Of -het verdriet over --het verlies van Roode bosch hiervan de oorzaak was? Dit scheen den oude niet wel mogelijk, want zijn neef moest zich hier-in het land waar hij eigenlijk thuis behoorde, recht op zijn gemak gevoelen. Hier - lagen de wortels van zijn fa miliestamboom reeds sedert eeuwen. Des Zondags, als Hans Henning en Hilde hem bezochten in Malchow, voerde Jiij hen trotsch over al rond. Alles was 'netjes, eenvoudig, maar zonder gebreken in ord>. I 1 „Zie je, mijn jongen, een klein goed, maar zon der een cent-schuld erop dat acht ik het beste!" zeide Heinrich von Krochert dikwijls na zulk een de heer van kol naar japan. De heer H. van Kol, lid van de Eerste Kamer, is thans niet het stoomschip Rijndam-van de Holland- Amerikalijn van Rotterdam naar New-York vertrok ken. j ulTf»' NRS'T! De commissie, gekozen in de vergadering van de Tuinbouwvereeniging „Do Eendracht", kon in de ge houden bijeenkomst geen 'overgunstige resultaten vermelden van het gedaan huisbezoek tot steun der gemobiliseerde burgers, die zulks noodig hebben. Mer besloot daarom 'een en ander over te dragen aan het Steuncomité en de Commissie weder 'te ontbin den. -- no'irnscharwoude. De afdeeling Langedijk van de Vereeniginfe tot Bevordering van het Vakonderwijs, in Westfries land werkten in den ■'afgeloopen wintercursus met slechts 5 leerlingen, 't Mag daarom zeker wel tot eere der onderwijzers geconstateerd worden, dat door deze 5 in den gehouden wedstrijd over 1 alle afdeelingen 1 eerste en 2-tweede prijzen zijn ver overd. 'OIJIORN Op 5 April 2den Paasehdag, gaf de Zangvereeni- ging Folhorn, -eene in alle opzichten goed geslaagde uitvoering in het lokaal Blom. Een 8-tal liederen werden gezongen en het blijspel „De student thuis", door Dr. Frederik van Eeden, werd zeer verdien stelijk opgevoerd en kwam goed-tot recht. De zaal was vol allen waren voldaan; dus-wat wil men nog meer. st. maartensbrug. Maandagavond gaf de Gemengde Zangvereeniging Harmonie, onder leiding van den heer J. Voorthuij- sen ,een concert in het lokaal van den heer W. Swarthof. Een zeer talrijk publiek was opgekomen. Het eerste gedeelte van-het programma bevatte een 7-tal zangnummers die goed werden gezongen. Voor al heteslotnummer „Wij willen Holland houon" ver wierf een daverend applaus. Na de pauze werd opgevoerd „Mignon", operette in 8 tafereelen. Mooie passages komen er in dit stuk voor en het publiek luisterde blijkbaar met genoe gen naar bet spel der spelenden. De aankleeding was bepaald mooi te noemen en over de verzorging van de verschillende -tafereelen en de grimeering hebben wij niets dan lof. Het slotnummer „Liefdadigheidskennis", een hu moristische vertooning, werd met succes-opgevoerd. Opvallend was het zooveel zorg-als de .dames voor "dé aankleeding van dit nummer hadden besteed. Nu, het moet gezegd, zij hadden-alle eer van haar werk. Ook de pianiste mej. M. A. Yoorthuijsen, die geen gemakkelijke taak had, willen wij een woord van lof voor deg oedo begeleiding niet onthouden. Na afloop van het laatste nummer klonk er een daverend applaus door de zaal. Moge dit voor directeur en leden een belooning zijn voor het vele goede dat ten gehoore werd ge bracht. blrgerbrug. Maandagavond trad in de zaal van den heer C. Bregman voor een talrijk publiek het Alkmaarsche dubbelmannenkwartet Harmonie op, dat-eenige zang stukken ten beste gaf, zoo mooi, als wij op onze kleine plaatsen zelden of nooit ten gehoore krijgen. Dit dubbelkwartet, uitnemend gedirigeerd door den heer Jac. N. Al, munt uit door keurige voordracht en z.i:i\erheid van toon; het vormt een schoon ge heel. waarin geen der partijen overh eer schend is. Zeker komt, een groot deel van het succes van den avopd mede toe aan-'den heer David Adriaanse, leeraar aan hel Conservatorium te Leipzig, die als solo-violoncellist zijn medewerking verleende. Zulk werk toont den meester. Het was van den onderne mer, den .heer C. Bregman een goede gedachte .het publiek hier eens te onthalen op wat goeds. Het is hem volkomen gelukt. wteringen. Vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank te Wielingen, op 3 April, ten huize van den heer Kok. Tegenwoordig 64 leden. Voorzatter de heer Hermans. Na opening volgt voor lezing der notulen, die onveranderd worden goedge- lezakeurd. De rekening en verantwoording wordt goedgekeurd en vastgesteld met een ontvang en uitgaaf (waaronder een voordeelig saldo van f 1971.73Va) van f 174-135.66. Tot bestuursleden worden herkozen de hoeren J. Hermans, P. S. Kuut en lot plaatsvervangende bestuurs leden do heeren S. J. Koorn en J. Schuurman. In den rentevoet werd geen verandering aangebracht. Hel bestuur werd echter gemachtigd om, bij aldien de Centrale Bank lot verandering van den rentevoet mocht overgaan, de rentevoet van deze bank in verband daar mede 'e wijzigen. gesnapt. Gp aanwijzing van een sergeant stations wacht zijn aan liet station Arnhem ^eareslecrd een man en een vrouw, eerste klas reizend, die daar wilden overstappen. Het vreemde loopen der vrouw wekte argwaan. Bij onderzoek bleek aal de twee personen wa en een ma troos en een pontonnier, die uit hel Engels he inter- neerïnpdcainp <>»i vluoh waren. geen misbruik van de nederlandsche vlag. WASHINGTON, 5 April. Do NoderlamBche regeering stelde de Vereenigae Staten ervan in kennis, dat ieder bui enlandsch schip, dal misbruik maakt van de Neder- landsche vlag, geen verlof zal krijgen om door do Ne- deriandsche tem'orale wateren le passeeren. broek op langendijk. In de week van 29 Maart tot 3 April werd aan de veiling aangevoerd 9300 roode kool, 8500 gele kooi, 7100 witte kool, 345 zak kool, 591 baal uien, 100 baal wor'e'en en 9000 bieten. een luchtballon. Volgens uit IJmuiden ontvangen -bericht moet gis teren een luchtballon eenige mijlen benoorden Noord wijk in zee drijvende gezien'zijn. Torpedobooten zijn full speed van IJmuiden-uit gestoomd ter onderzoek. Nader wordt' gemeld: De torpedobooten zijn onverrichterzake terugge keerd, daar zij op zee geen spoor van een ballon hadden gezien. De binnengekomen stoomschepen ..Ti tan" en „Niobe" hadden evenmin op de hoogte van Noordwijk iets waargenomen. een veldslag. Men meldt uit Hoogeveen, dd. 6 April aan de Te legraaf: Gisteravond -is in 't naburige Echten een formeele veldslag geleverd. Een troep -jongelui, uit Znidwol- de, wilde aldaar den boel opscheppen, waarvan het- g -volg was een snij- en vechtpartij. Do marechaus sees uit Hoogeveen, daar-ter paatse surveilleerende, kwamen tusschenbeide, eerst met de -'sabel en toen dat niet hielp met de revolver. Een wagen vol ge wonden werd naar den dokter te Ruinen vervoerd. Wel een wonder, dat er geen een ernstig -getroffen is. Ook de marechaussees liepen ernstige niessne- den op. De v gevaarlijkste belhamel, een zekere -Albert Schotelbank, van Zuidwolde, is achter slot en gren del gezet. een gevaarlijk pakje. Het onderzoek "betreffende de bezorging van een gevaarlijk pakje in .-een woning in 'de Joh. Cainp- huisstraat in Den Haag, heeft tot resultaat gehad, dat tegen den gearresteerden-echtgenoot der ernstig verwonde vrouw wier toestand 'thans nog zeer ernstig is zoovele bewijzen werden bijgebracht, dat ontkennen niet baten-kon en hij dan ook een volledige bekentenis heeft afgelegd. Als reden voor de daad gaf hij op, 'dat zijn vrouw hem reeds driemalen had verlaten en nu met een ander samenwoonde. Om zoowel 'haar als dien man van het leven te berooven, vervaardigde hij een toestel, dat geladen was met kruit, draadnagels, st.ee- nen, benzine en ëen -ontploffingsmiddel, hetwelk de ontploffing moest veroorzaken, als ket toestel werd geopend. 1 1 Zooals1 reeds gemeld, werd de vrouw ernstig ge wond. De man, met wien zij samenwoonde, was ech ter niet thuis, wel zijn vader, die eveneens werd verhoord. Het toestel had hij laten bezorgen door een be steller, wien hij op -het Stationsplein bij het Hol- landsche Spoor het pakje had overgegeven-met de boodschap, er voorzichtig mee om te gaan.' Alles wat 'tot de samenstelling van de machine had moeten dienen,-had de dader te Rotterdam -ge kocht. De verdachte, metselaar van beroep, maakte vroe ger vaak misbruik van 'sterkedrank, naar hij zeide, omdat hij met zijn vrouw niet goed leefde, daar hun karakters -niet harmonieerden. Den laafc- sten tijd moet hij echter een matig leven hebben geleid; hij was lid van een 'geheel-onthoudersveree- niging. de „schieland". Gisternacht is te Rotterdam uit Huil aangekomen het stoomschip „Jervaulx Abbey". Aan boord bevon den zich de le stuurman C. Weltevreden, de 2e stuur man H. van Veelen, de donkeyman Th. J. Smits, de stoker A. Mclieste en dc stoker J. Blok, behoord heb bende tot de bemanning van het stoomschip „Schie- land" van de Scheepvaart- en Steenkolen-Maatschappij le Rotterdam. De kapitein D. Duit is met de overige bemanning, uitgenomen 2 machinisten, die in hel hospitaaal to Grimsby zijn opgenomen en een stoker, die verongelukt is, mei het stoomschip „Rijnstroom" van Huil naar Amsterdam vertrokken. De le stuurman C. Weltevreden, heeft aan "de „N. R. Ct." het volgende medegedeeld Donderdagmiddag, omstreeks kwart voor twaalven, rondgang. „Is dat niet beter dan'een.groot huis, dat met schulden bedekt is?" l' „Zeker, ooml" antwoordde Hans Henning 'rustig. „Zie je wel. Ik bemerk reeds, dat ik je Malchow eons met volle gerustheid kan nalaten, vooral als je een vorstandige vrouw trouwt, die kan huishou den." Zijn 'blik volgde Karola,-die zonder hoed of para sol, onbekommerd 'de zonnestralen op haar gezicht liet schijnen en achter haai- jonge kippen liep. Trouwenik?" Hans Henning lachte wat ge dwongen. „Hoe kan 'ik in mijn positie aan trouwen denken?" „Waarom niet, als "het bedoelde meisje -vermo- _md is?" Krochert nam met scherpen blik het ge zicht van -zijn neef op. Hij kon echter niets anders ontdekken "dan de ernstige, -eenigszins treurige uit drukking, die tegenwoordig steeds over zijn trekken lag. vlug. je morgen met Karola rijden?" vroeg 'hij Veel aanleg voor diploqiatie had de oude heer niet, maar llans Henning was nog te zéér vervuld met zijn liefde voor Sitta, om de plannen van zijn oom te doorzien. Hij hield van Karola. Zij herinnerde hem aan Ilse. Hij behandelde ook haar altijd als een kind. „Mor gen? Ja morgen-heb ik daarvoor tijd. Ik zal je om negen uur afhalen, Karola." Zij liet haar schort met de laatste voederkorrels vallen en kwam rasch toeloopen. Haar oogen straal den. „Hoe prachtig! Ik zal Grane berijden, vader ja, asjeblieft." „Als Hans Henning op je-let, en jij heel verstan dig zult rijden J „Natuurlijk heel verstandig. Maar over 'n paar slooten en het 'lage riet zullen wij springen. Ach, zoo tegen een hindernis aanrijden er is niets mooiers to bedenken I Dan behoort je de gansche we reld toe. En dan in lange galop over de stoppelvel den het bosch in." ,.Je hebt maar een liefhebberij,-Karola." Hein rich von Krochert pakte het jonge meisje om den hals en schudde haar een beetje, waarbij zij het knorren en blaffen van een geplaagden hond rnet voel talent nabootste. „Schelm!" Hij liet haar lachend los. „Maak-dat je in huis komt en zet koffie voor on3." „Is reeds lang klaar, mijn hooge heer!" Zij maakte een diepe buiging. „Hans Henning is dat nu een goede hofbuiging?" „Buitengewoon!" bewonderde hij. Zij lachte luid en liep het huis in. De blonde vlechten schitterden in de zon. „Dat is een leven!" De oude -man zag haar na. „Dat dolt en juicht van 's morgens vroeg tot 's avonds laat.-God bewaar onsl" „Ja, het is een aantrekkelijk kind." bevestigde Hans Henning. De oude schoof zijn arm onder dien van zijn neef ..,Eom, laten we een kop koffie drinken en een goede sigaar rooken. De predikant komt van avond brood bij ens eten, dan spelen wij whist met een stroo ongeyeer 20 mijl van Spurn Head, bij kalme zee en mooi weer, is het stoomschip „Schieland" dat gela den was met ongeveer 1400 ton -kolen en van Goole naar Rotterdam onder weg was, qd een mijn geloo- pen. Die mijn heeft het scnip aan bakboordzijde mid- seheeps gemak: ter hoog'e van de machinekamer. On middellijk volgde een gc.ve.dige dag, waardoor de ke tel of de stoompijpen Ijarstleu een geweldige stoom- koloin uit de machinekamer naar boven steeg, tot zelfs boven het schip uil. Tegelijk stroomde het zee- wa er niet geweld de machinekamer binnen. Dadelijk vierde men de bakl>oordimo.. De geheele be manning, uitgezonderd de stoker II. Ilanduraat, dien men niet meer gezien heeft, begaf zich in de boot, waarmede men van het schip afroeide. Toen men even later zag, dat de „Schielandniet geheel zonk. keerde men aan boord terug en vierde ook de stuurboordsboól, daar de bakboordsboot rijkelijk zwaar beladen was. Besloten werd toen. dat de le stuurman met zes man, onder wie do beiae ernstig gewonde machinisten H. Lam en J. Lagendijk, zich in de eene boo: en kapi tein Duit zich met de overige leden van dc bemanning in de andere boot zou inschepen. Kleeding en ver bandmiddelen werden van boord meegenomen. Toen sluurman Weltevreden voor de tweede maal het schip verliet, stonden het slookhol en de machine kamer vol wa'er, doch in de ruimen was dairvan niets te bemerken. De wa erdiuhte schotten wmen ge stolen. Stuurman Weltevreden roe'de met zijn boot in de richting van den wal, .passeerde een viertal schepen die geen hulp verleenden, terwijl een vijfde schip op he! zwaaien met een flambouw 'liet was inmiddcis donker geworden) ziin lichten doofde en snel weg- stoomde, vermoedelijk omdat men meende, dat de -roeiboot een vijandelijke duikboot wa-. Eindelijk ,'s nachts om 2 uur, kwam hel Noorsche stoomschip „Oria" in do nabijheid; men gaf ui: de roeiboot signalen waarop dit stoomschip stopte, zóó- da' men langszijde kon komen. Met'het <xg op de ge wonde machinisten, werd de 6loep met al dc inzittenden aan dek geheschen. De gewonden werden «ia.Jelijk in de hut van den kapitein gebracht en verbonden, terwijl voor do overige mannen ui'stekend werd gezorgd. De „Oria" kwam toen 's morgens om zes uur voor anker op 10 of 12 mijl van de „Schieland". De reis van de „Oria" was iiaar de Tyne, maar met het oog op de schipbreukelingen werd 's morgens naar de Humber gestoomd. Op het geven van signalen is toen een Engelsche lorpedoboot met een dokter aan boord uitgekomen. Op last van den commandant van deze torpedoboot wend dc „Oria" naar Immingham gezonden om daar de beide gewonde machinisten voor het hospitaal te Grimsby aan wal te brengen. De stuurman Weltevreden ging met de vier andere mannen aan boord van de lorpedoboot o-ver en werd te Grimsby geland, waar zij 's middags omstreeks haif twee aankwamen en zich naar het Zeemanshuis begaven. Van Grimsby hebben zij zich Zaterdag naar Huil begeven om zich aan boord van de „Jervaulx Abby" in te schepen. Kapitein Duit is tol* Donderdagavond zeven uur bij de „Schieland" gebleven, toen op drie mijl afstand d8 Hollandsche motorlogger „Cornelia Clazina" te an ker kwam. Kapt. Duit roeide met zijn boot naar dezen logger, waar men zich aan boond begaf. Tot Vrijdagmorgen is men in de nabijheid van de „Schidand" gebleven; 1oen lag het stoomschip, dat al dien tijd drijvende was gebleven, tot .aan de luiken onder water en zag men, dat er geen redden meer aan was. Eerst toen is men aan boord van den motor- logger naar Huil gebracht, waar men Vrijdagavond te zes uur aankwam. In de boot van den kapitein bevonden zich de 3c machinist S. Tuinhout, de hofmeester L. .Mossel, de lampenist Tj. de Jonge, de matroos B. Weltevreden en de matroos A. P. Strassen. Hiervan heelt de matroos Weltevreden kneuzingen bekomeai door hel vallen van een voorstag op een been en de hofmeester Mossct bekwam lichte brandwonden. De jongens Van Pajpenveld en Stee veis, die in een bericht van de reederij waren vermeld als d ol uitma kende van de bemanning, waren achtergebleven en zijn te Harliqgeu door twee andere jongens vecwaugen, die gered zijn. De matroos B. de Regt was eveneens te Harlmgen achtergebleven. Stuurman Weltevreden hoeft brandwonden gekregen aan rijn rechterzijde. Bij zijn vertrek uit Grimsby was de toestand van de beide gewonde machinisten naar omstandigheden redelijk. een noodlottig avontuur. Gistermorgen omstreeks 5 uur zagen twee poli tieagenten voor een perceel in de Vroükstraat bij de Linnaeusstraat to Amsterdam het levenlooze li chaam van een 32-jarig landweersoldaat, die daar met gebroken armen-en beenen en verbrijzelde her senpan iag. Het lichaam werd naar het militair hos pitaal'vervoerd, waar men-den dood constateerde. man. Want dames spelen 'slecht whist en babbe len onophoudelijk. Je bent wel is waar geen groote held, maar je babbelt tenminste niet." Het oordeel van oom ten opzichte-van Hans Hen- ning's spel, bevestigde zich dien avond. Hij speelde werkelijk zeer onopmerkzaam. Zijn gedachten waren in Glückstadt. Hoe dikwi jls hadden - hij en Sitta het erfprinselijk paar aan do whisttafel van den ouden hertog moeten aflossen. Glückstadt! Kon hij daar dan zijn gedachten nooit van losmaken? Nu moesten 'zij spoedig dc Italiaan- sche reis beginnen."Sitta zou zonder hem in de stad der zeven heuvelen rondwandelen, onder de groene palmen staan-en de zachte lucht inademen, de haar omgevende pracht genieten zonder een gedachte voor hem over te hebben. -En hij leefde en werkte bier als een boer, kwam moe, hongerig 'en verdrie tig thuis, -o«! in een loodzwaren slaap te vallen, waaruit hem bij het eerste morgengrauwen de hoorp van den nachtwaker wekte. „Je moet geven, Hans Henning," -riep oom hem toe. De predikant zette zijn gezicht in een bezorgde plooi, daar zijn -^partner steeds de verkeerde kleur uitspeelde. Hilde en Karola onderhielden -zich in de kamer daarnaast, tot het eten allen weer vereenig- de en broer en zuster tegen negen uur weer naar Hinrichshagen terugkeerden. i Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1