Alumni Niius- EERSTE BLAD. Haar Geheim. Concert Yan Euphonia, Binnenlandsch Nieuws. ZATERDAG 10 APRIL 1915. SCHAGER 58ste Jaargang. No. 5571. EODRAHT. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor don ADVELiTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Uitgevers: TRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 8.Per post f 3.8U. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regols f 0.25 iedere regel moer 6 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Sedert dagen vroeg mevrouw Van Meieren zich af, hoe zij haar kinderen het groo e nieuws zou vertellen, en het was alleen door hel gelukkige toeval, dat haa. man baar daareven na het eten had gezegd, dal hij onverwacht een vergadering moesl bijwonen en eersi laat thuis zou komen, dat zij zich voorgenomen had nu maar niet langer te wachten en vanavond aan de thee den knoop door ie hakken. Wat zij hun te zeggen had was een geheim, voor haar, zoo teer en liefelijk, dat zij er tegen .opzag het onder Wooiden te brengen, vreezen.de, dat woor den, welke dan ook, nooit fijn genoeg zouden zijn om het innige, dat zij gevoelde, weer te geven, maar vooral ook omdat zij vreesde, dal de jeugdige men- schenhartenj aan wie ze het moest toevertrouwen, nog niet rijp genoeg waren om' de hooge pouzae te begrijpen, die schuiiae in hetgeen zij te vertellen had. Een jaar geleden had zij het ook een weinig moeilijk gevonden, toen zij aan haar grooto kinderen moest rnededeelen, dat zij het huwelijksaanzoek van den heer Van Meteren "had aangenomen, en dat ze hun dus in weinige weken een tweeden vader zou geven, maar toen had zij zeer goed' gevoeld, dat do kinderen die gebeurtenis verwachtten, en daardoor was 'de weg gebaand geweest. Toch had zij zich toen ook dezelfde vraag gesteld als nu: „Hoe zullen ze het opnemen, wat zullen de eerste woorden zijn f' met het instinctie ve gevoel, dat er in- zulke gevallen zooveel voor de toekomst afhangt van de eerste opvatting, van de eerste woonden, die gesproken worden. Toen was alles goed gegaan. Geen wolkje was haai nieuw geluk komen storen. Alle drie de kinderen had den zich niet alleen met hartelijke toegenegenheid voor en met haar verheugd, maar hel denkbeeld zelfs met ingenomenheid begroet van in den beer Van Mete ren een tweeden vader te vinden. Zij hadden ,zic.hs zoor snel gehecht aan „den vriend uit mama's jeugd", die eenigo maanden geleden uit Indië terug was ge komen, en die bij ieder bezoek moer leven en opge wektheid bij hen in huis had gebracht. Zij* waren spoe dig aan die groote gestalte met breede schouders, aan dat open, vriendelijke gelaat t waarop zooveel kracht, gepaard aan zooveel hartelijkheid, te lezen stond, dus danig gewend geraakt, dat zij een leegte waren gaan voelen, wanneer de heer Van Meteren niet kwam eten of 's avonds niet op het thee-uur verschoen. Dan was het allicht ean uitroep van Honriëtte, de oudste, die zich verwonderde, dat menheer Van Meteren er nog niet was, „want hij had haar toch belooifd die photografie's uit Soerabaya mee te brengen", of een vraag van Pobert, die 'wou weten „wanneer men heer Van Meteren toch kwam, omdat hij van hem iets moest welen voor zijn aanstaand examen", die het hart hunner moeder deden slaan uit vreugde, omdat haar daaruit opnieuw bLeek, dat hij haar kinderen niet onverschillig was. En als Eric, de jongste, die pas vijftien jaar was, bij een schei aan de voordeur opsprong met de woorden„Dat is menheer Van Meieren, ik ken rin bel, ik zal hem wel open doen!" dan had, zij moeite zich to bedwingen om den jongen niet om zijn hals te vliegen. Dat warén verleden jaar voorteekenen geweest, waar uit zij had we en op te maken, dat haar mededeeling omtrent haar aanstaand huwelijk zeer zeker geeii ei- gernis zou verwekken, en toch was het ook destijds een verlichting geweest, toen het groote woord gesproken was en met zooveel hartelijkheid was opgenomen, want zij had zich nooit verheeld, dat er een groot verschil lag tusschen het feit, den vriend des huizes met vreugde te begroeten, hem gaarne te zien komen en hem met leedwezen te zien gaan, of... hem nis twee den vader welkom te heeten. Hun eigen vader was een nauwgezet, braai mensch geweest, maar hij had niet de gave bezeten van zijn kinderen geheel tot zich te trekken. Er had nooit de vertrouwelijke omgang tusschen hem en het drietal geheerscht, die er wel tusschen de moeder en de kinderen bestond. Al te groote intimiteit tusschen ou ders en kinderen leek hem niet gewenschf en menig maal had hij zijn vrouw het verwijt gemaakt, dat zij de jongelui bedierf. De laatste jaren van zijn leven waren bovendiefn door een ongeneeslijke kwaal versomberd, zoodat het geen wonder was, 'dat zijn heengaan niet die leegte veroorzaakte, welke de 'dood van een vader gewoon lijk na zich laait. Wel was de band tusschen moeder cn kinderen daardoor nog nauwer geworden en hier door was zij juist gaan vreezen. dat, nu haar Qefste wenschen vervuld zouden worden door haar huwe lijk met Frederik van Meieren, een schaduw op haar geluk zou kunnen geworpen worden door de teleur stelling der ldnder.cn, die maar al te dikwijls blijk hadden gegeven van te meenen, dat moeder hun uit sluitend toebehoorde. Doch haar vriend had hun har ten ^stormenderhand ingenomen, en later had hij met dienselfden tact, met diezelfde loyaliteit, waarmede hij jaren geleden haar -taak' had trachten te vergemakke lijken, door liever naar Indië te gaan dan in haar nabijheid hot gevaar te loopen een oorzaak van moei lijkheden of verwijten voor-7haar te worden, alles we ten te voorkomen wat maar eenigszins aanleiding had kunnen geven tot het verbreken van de harmonie die haar zoo dierbaar was. Nu was .de vraag, of hierin geen verandering zou worden gebracht door de gebeurtenis, die in uitzicht was. Vurig hoopte zijn, dat dit niet het geval zou zijn. Zij was zoo onuitsprekelijk dankbaar sedert zij wist, dat zij een kind verwachtte. Nooit had zij dur ven hopen, dat zulk een geluk haar nog ten deel zou vallen, liet was reeds zaligheid rijn vrouw te mogen rijn, maar dat het haar ook nog vergund vou wor den een kindje in haar armen te dragen, waarvan tze zeggen zou „rijn kind" dat ze aan haar moederhart zou drukken met groofcr teederheid dan een der onderen, dat ze met liefdes-armen zou beschermen sterkfcr dan ooit te voren, mot liefdes-oogen zou be waken, scherp-riendcr dan voor eenig ander, dat haar ooilam, haar kostbaarst bezit, haar trots, haór glorie rijn, omdat 't zijn kind was dat was een geluk, to groot, om te kunnen zeggen. Daaraan kon rij zelfs in net diepst van haar hart geen andere uiting geven, dan door telkens en telkens in onuitgesproken woor den God te danken voor zooveel goedheid. Er hadden in de laatste maanden nog andere ver anderingen in hun huiselijfcen kring plaats gegrepen. Henxiette had zich eenige weken geleden verloofd en Robert was student geworden, twee dingen, die me vrouw Van Meteren's taak vanavond niet vergemak kelijkben. Haar twee oudste kinderen leken veei op elkcander. Zij hadden hetzelfde v oolijke, maar nie zecr diepe 'karakter, dal hun, wel is waar. alles in het leven van den besten 'kant deed opvatten, maar dat hun niet de noodige kracht gaf om bij iels onaan genaams. dat hun oviedkwum, de eers e opwelling van teleurstelling of ergernis te onderdrukken. Hun moe der vermoedde dan ook. dat bij deze twee eerst een oogenblik van spijt de bovenhand zou hebben, maar dat rij zich weldra in hel geval zouden schikken om zich ten slot'e met haar te verheugen. Van den kam van Henriette en Robert had rij dan ook geen. zorg. Een ander geval was het met haar jongsten zoon. Eric had veel meer -haar eigen karakter dan de tweje oudsten. Hij voelde diep, nad zeer besliste sympn<- thi,eën en trok zich dikwijls het een of ander hevig aan, waarvan rijn oudere hroer en zuster schouderophalend verklaarden, dat het niet de moeite waard was om er over te spreken. Hij was in zijn kinderjaren veel lijdend geweest en had daardoor nog meer de oedere moederzorgen genoten dan de twee oudsten. Missclüen meende hij wel, zonder er zich rekenschap van te geven, dat hij daarom inog meer recht op haar had dan de onderen. Nu nog had hij vaak hoofdpijn, en als hij dan vroeger dim gewoonlijk naar bed ging, kwam rijn moediei» altijd zelf injaar hem zien om hem de kleine liefdesdiensten te bewijzen, waarmede rij trachtte zijn kloppend hoofd tot rust te brengen. Ook dien. avond vreesde mevrouw Van Meteran, dat Erik niet vrij van hoofdpijn was, want rij vond hem bleek eai wat betrokken om de oogen, maar zij wilde haar mededeeling toch niet uitslellenï omdat rij nu ongezocht de kinderen gezamenlijk bij rich kon hebben, zonder de tegenwoordigheid van haar man, en rij boven alles wilde vermijden, dat ze haar gei heim vaïi bukten, af zouden vernemen, alvorens het uit haar etèm mond gehoord !e hebben. Toen rij dan ook, na ©en tijdje van gezellig praten, waarin iedier de gebeurtenissen van den verloopen dag had besprolkien die kleine gebeurtenissen, die voor ■een. vreemde van zoo weinig belang zijn maar die voor leden van hetzelfde gezin gewichtig Wijven zoo lang 9J door wederzijdsche liefde verbonden rijn hun gewone avond-bezigheden wilden opnemen, en Robert te kennen gaf, dat hij naar rijn kamer ging om te werken, hield rijn moeder hem terug met de woorden: „Blijf nog es-en. Rob, ik wou jelui nog even te ramen .hebben, om jelui iets te zeggen waarop ik gesteld ben, dat je het van niemand anders dan van mij hoort". Dadelijk was de belangstelling gaande, die altijd op- gewiekt wordt door een. mededeeling oie men' vooraf aankondigt, en de drie jonge geriefden werden met aandacht op moeder gevestigd. Er verliepen een paar seconden vóórdat mevrouw Van Meteren voortging, zoodat Henriette's oogen ter stond vorschend werden en haar moeder hel gevoel kreeg, dat rij het haast liever aan de jongens ul leert hnd verteld. Nooit had rij de gewaarwording duidlcijker gehad dan op dit ©ogenblik van het staan van vrónw tegenover vrouw, die zelfs dan niet geheel uitgesloten is, wanneer de verhouding tusschen moeder en dochter een zeer liefdevolle is. Vandaar de zoo vaak hcer- schende grootere intimiteit tusschen een moeder en' haar zoons, dan tusschen een moeder «n haar dochters. Maar mevrouw 'Van Meteren schudde -dit gevoel snel van zich af en hernam:'„In het voorjaar zal er hier in huis een verandering plaats hebben, die naar ik hoop. ook jelui genoegen zal doen, of ten minste niet onaangenaam zal 'zijn." Geen van drieën hielp haar, omdat'ze geen idee hadden'van wat er komen zou. „Nu, wat dan?" vroeg Robert een beetje ongeduldig, want zij 'waren het niet gewend, dat moeder veel omwegen maakte. Zacht klonk het'antwoord: „In het voorjaar komt er een baby." 1 i Ze waren zoo verbaasd, dat zij niets 'antwoord den. Daaraan hadden-ze heelemaal niet gedacht en ze moesten eerst 'aan het denkbeeld «wennen. Henriette redde de situatie_door 'het eerst iets zeggen, al was het dan ook'met een zweem van vroi welijke scherpte: „Hè, hoe dom, dat hadden wij ook wel kunnen raden, ik begrijp mij niet, dat ik er niet aan gedacht heb." -Maar heel veel vriendelijks kon zij nog niet'over haar lippen brengen, want zij dacht er aan, dat Theo, haar aanstaande, het ge val zoo gek-zou vinden en dat was haar pijnlijk en maakte 'haar korzelig. Robert 'had maar een ge dachte: hij hoopte, dat 'de studenten er hem 'niet mede zouden plagen, dat zou hij' erg'vervelend vin den. Maar hij - voelde toch aanstonds, dat een jhun- ner iets liefs moest zeggen, -het werd anders zoo on hartelijk tegenover hum moeder, en met deze-vriende lijke bedoeling zei hij: „Nou, ik vind het wel aar dig," en Henriette, die 1 niet achter wou blijven, voegde er aan toe: „Ja, dat-vindik ook." „Dat is lief en goed van jelui," sprak mevrouw Van Meteren, en zij stak haar hand over de 'tafel naar hen uit, '„dat had ik ook van jelui 'verwacht. 'Tn de'verhouding tusschen ons-viertjes zal-#r nooit iets veranderd worden, dat 'weten jelui wel. 'Maar, Erio, heste jongen, jij hebt'nog'heelemaal niets ge zegd.'Scheelt er-iets aan?" Zij keek hem'met een vragenden, bezorgden -blik aan, want hij was nog bleeker geworden dan te voren en met den elleboog op de tafel gestut bedekte hij'zijn oogen met - zijn hand. f 1 Zijn moeder 'vreesde, dat haar mededeeling hem pijnlijk had'getroffen en wilde hem-helpen om over deze eerste impressie heen te komen. 'Zij richtte daarom wederom'het woord tot hem: „Kom, Eric, vertel jij nu ook eens -"wat je er van vindt. Stel je je maar vooral niets naars voor. -In het eerste jaar zal je er natuurlijk weinig -van merken, maar -dan zal je eens zien, hoe gezellig en vroolijk -het is, zoo'n klein-kind in huis." 1 Onwillekeurig werd haar 'stem teeder toen zij sprak van „een klein kind in huis", maar zij be dwong zich om Eric geen verder verdriet te doen, en met groote hartelijkheid drong zij er op aan, dat hij nu ook zijn meening eens moest zeggen. „Nu niet, moeder, rals je blieft -nu niet," ant woordde de jongen haast smeekend, „strakjes, 'als u boven komt." Dat had hij wel meer. Als'hem iets diep bewoog kon hij niet spreken -'in tegenwoordigheid van „de anderen", zooals hij zeide, en kon hij zijn hart 'pas uitstorten als hij met moeder alleen was. Mevrouw Van Meteren-liet hem dan ook met'rust, wetende,' dat verder-aanhouden de zaak zou verer geren. maar zij was'bedroefd in haar ziel. Zouo nu van dezen kant de schaduw komen, die zij zoozeer vreesde, zou Eric de volmaakte vreugde door ja loezie bederven? Zij wist 'hoe innig de jongen aan haar was gehecht -en daarom voelde zij wel, dat 't hard voor hem was, te denken, dat hij iets van haar zou moeten afstaan, maar zij zou hem wel toonen, dat zij hem niets van haar liefde zou ontnemen integendeel,-dat liefde is als de zon, die hoe hooger zij stijgt, des te'meer warmte verspreidt- Het was voor allen een verlichting, toen Eric, die weer over hoofdpijn klaagde, zeide, dat hij naar bed ging'en mevrouw Van Meteren-hem kort daarna naar boven volgde. Toen zij zijn kamer binnentrad, lag hij reeds te bed. Hij richtte zich dadelijk een weinig op en terwijl 'een lichte blos zijn wangen verfde, keek'hij haar nu met'van vreugde stralende oogen aan: 1 „O, moedertje, ik vind het zoo 'heerlijk, maar zeg het niet aan de anderen hoe ik mij verheug, want ze'zouden er zeker om lachen. Ik heb al zulke mooie naampjes bedacht..." 1 I Tranen van aandoening sprongen in -moeder's oogen. Zij boog zich over hem heen, drukte zijn hoofd tegen haar aan en kon niets anders fluiste ren dan: „God zegen je, mijn jongen." Zondag 25 April: Directeurde Heer JAG. JANSEN. Afwisselend programma. KOORNUMMERS, SOLO-LIEDEREN, PIANO-SOU. Zie verdere advertenties. IUTJE WINKEL. Vrijdag 2 April is onder leiding 'van den heer -P. Wit Cz. te Groetpolder, de algemeene yergadering gehouden der boerenleenbank Winket De secretaris, de heer P. Strijker, las de no tulen der vorige algemeene vergadering, welke on der dankzegging werden goedgekeurd en -vastge - steld. 1 Hierna werden de verslagen uitgebracht der ver gaderingen te Utrecht gehouden door -de Centrale Bank, door den kassier J. Spaans, -die tevens het jaarverslag -onder de aandacht bracht van 't eerste volledige boekjaar.' Wijzende op de'vele moeili jkheden, welke dit jaar „vol schommelingen in de finantiëele zaken" mee brachten, was 't hem toch een genot te kunnen ver klaren, dat geen enkele spaarder had behoeven te wachten om hetgeenterug werd gewenscht, te kun nen uitbetalen. 1 Besloten werd voor spaargelden 4%en'voor voor schotten 5% vastte stellen. i De'omzet was f 94215.58. 1 Het ledental was -gestegen tot 36. -De rekening werd goedgekeurd door de heeren K. Boekei, G. Stuij en G. Keijzer. - Herkozen 'tot bestuurslid de -heer P. Strijker, tot lid van den Raad van Toezicht de -heer Jb. Dekker en gekozen tot plaatsvervangend bestuurslid de hr. Andr. Smit, daar de heer J. Rooker, welke de1 ge meente gaat verlaten, -niet meer in aanmerking te komen wenschte. Het salaris van den kassier "werd vastgesteld op. f 175, tevens werden de werkzaamheden, welke'art. 32 der'Statuten aanduiden, afgewerkt.- Hierna sluiting door den voorzitter. 1 GESNAPT. V Men meldt uit Zevenaar: I Voor eenige dagen bemerkten de kommiezen aan de grens te Babberich dat de draden-eener afraste ring van een aan de grens liggend weiland doorge knipt» waren. Dit wekte achterdocht en men ging op den loer liggen. Omstreeks-twaalf uur middernacht zag men eenige personen'met paarden in de richting van do weide gaan. Op het haltgeroep "der kommie zen vluchtten de mannen, doch door de diepe duis ternis konden 'ze het door ben -gemaakte gat niet spoedig genoeg vinden-en moesten daarom alles in den steek laten om zelf weg te komen. Men toog onmiddellijk op onderzoek uit, -met het resultaat dat 5 paarden en een rijwiel in beslag-'genomen konden worden. De -smokkelaars wisten te ontsnappen. De paarden zijn in handen gesteld van den burgemeester van Zevenaar en zullen publiek worden verkocht. BREEZAND Donderdagavond vergaderde in'het cafe van dnej. Van Ekeren de Onderafdeeling Anna Paulowna 'van de V.P.N. Als gewoonlijk viel over de opkomst niet te roemen. 1 Na opening door 'den voorzitter, las "de heer W. Korden, de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd.'Naar aanleiding van do-notulen vraagt de heer A. Schenk of de prijs der broedeieren op 6 cent bepaald moet blijven, 't Gebeurt toch, dat hij voor de eieren op de Amsterdamsche veiling meer ontvangt cn dan gaat Het toch niet op dat men, niet tegenstaande alle zorg die er aan besteed wordt, Uier minder ontvangt. Besloten wordt echter, dit jaar voor de leden der onderafdeeling-dit jaar den prijs zoo te laten. Vervolgens leest de secretaris het jaarverslag, waai voor de'voorzitter hem, onder instemming der aan wezigen, den dank der vergadering brengt. 1 Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering dar afdeeling wordt benoemd de heer Jb.' Bakker. De heer Komen, die ■'als bestuurslid der afdeeling de vergadering toch moet bijwonen, bedankte. De agenda dier vergadering gaf geen aanleiding tot bijzondere besprekingen. Aan de orde kwam thans een overzicht van de prijzen, ontvangen aan de Amsterdamsche veiling, vergeleken met den nadflenprijs volgens de Scha- ger markt in dezelfde weken. Daaruit bleek ten dui delijkste, dat de veiling meestal en soms belangrijk meer uitbetaalt, dan -de verkoopers aan huis ont vangen, zoodat zij, die hun eieren verzonden heb ben, hun 'meerdere werk ruimschoots beloond heb ben gekregen. Vanwege de onderafdeeling zijn ge veild 52399 eieren, waarvoor aan schoon geld een bedrag is ontvangen van f 2229.07%. De heer Daalder zou de controle op de verzen ding strenger'wenschen. Geantwoord wordt,'dat dit alleen kan, wanneer hier iemand "belast is met het ophalen van de eieren, die ieder partijtje afzonder lijk weegt. Anderen wijzen er op, dat de Schager marktprijzen niet te -Vertrouwen zijn. Meermalen worden ze opzettelijk te laag aan den marktmeester opgegeven. Do vorige week-bijv. werd er aan hem opgegeven, idat'een partij van-plm. 1500 eieren niet door den z.g.'kooper zijn meegenomen -en verschil lende andere koopers verklaren geen eieren hene den f 4 te hebben kunnen koopen. Bij de thans volgende bespreking van verzending naar de veiling geven uog-enkele leden zich-op. An deren hebben hun eieren aan een opkooper toege zegd. Besloten 'wordt verder, dat de afgevaardigde zal voorstellen ook in Noord-Holland een centraal 'bu reau van den federatioven voederaankoop te stich ten, opdat ook -de ondorafdeelingcn er -van kunnen profiteeren. I 1 Na een opwekking van den -secretaris, dragen do aanwezigo leden -f 6.25 bij voor het proeffoksta- tion te Amersfoort.' Gelukkige winners van 'een stel broedeieren -wa ren mej. Van Ekeren, K. Daalder, 'IJ. Lunshof en A. Schenk. Bij de thans volgende rondvraag wijst de heer j. Smit op ae wens eh e 1 i/k I ie id, dat de fok toornen vanwege de Afdeeling Noord-Holland in het vervolg eerder wor den. geikourd, dan het dit jaar het geval was. De secretaris antwoordt, dat de contracten met do fokt oomhouders dit joar a[loopen. Worden nieuwe over eenkomsten aangegaan, dan zal op tijdige keuring wor den aangedrongen. De heer Schenk brengt den secretaris groolcn dank voor de vele moeiten, die hij rich voor do vereeniging getroost. Hij hoopt, dat ook de niet aanwezige leden dit zullen waardoeren, ook door meerdere belangstel ling te toonen, opdat de heer Komen bij voortduring lust moge behouden in 't belang van de onderafdeeling zoo voort te gaan. Daar niemand; mjeer het woord verlangt, sluit de voorzitter. DE MEDEA. De Amsterdamsche oorrespondent van de Kolnische Zeitung beweert, dat de door oen Duitsche duikboot in den grond geboorde Medea niet slechts onschuldige zuidvruchten aan boord had, maar ook lood en pyriet. Dit zou blijken uit de door den commandant der "duik boot meegenomen scheepspapieren. De directie van de Kon. Nederl. Stoomboot-Maat schappij, de eigenaresse van de Medea, heeft, volgen? de Telégr., deze mededeeling als een kwaadaardige leu gen gequalificeerd. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Tot -2e kaasmaker aan dje zuivelfabriek „De Eensge zindheid" alhier, is benoemd de heer O. Stoker van Wolvega. ST. MAARTENSBRUG. Op den Gen April behaalde te Amsterdam onze plaats genoot, de heer C. D. Smit, leerling der Rijkskweek school voor Onderwijzers te Haarlem, het diploma A. voor karton- en klei arbeid, uitgaande van de ver eeniging tot bevordering van het onderwijs in handen arbeid in Nederland. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwviereeniging „De Toekomst" alhier heeft besloten de bouwers-patroons, die gemobiliseerd rijn, te steunen. Een voorstel, om ook de zoons van bou- wjers, die gemobiliseerd rijn steun te verieenen, werd verworpen. KOEGRAS. Tot direcieur der Harmonievereeniging „Kunstzin" alhier, is benoemd de heer Joh. Dol, 6tafmurikant te Dói Helder. ZJJPE. Door Hoofdingelanden van Zijpe- en Hazepolder, fe de heer G. de Wit Pz. te 't Zand herbenoemd tot Heemraad. ST. MAARTENSBRUG. Een lid der Contróle-vereeniging „Ons Belang"' al hier. is in het bezit van een koe, genaamd Schot I, geboren in 1905. Welke in de afgeloopen lactatie^ ceriode 19141915 heeft geproduceerd: tn 311 dagen 6141 K.G. m/eMc, met een gemiddeld vetgehalte van 3.63 pet., wordt 242 K.G. boter. In het vorige boek jaar bedroeg hare productie: in.,307 dagen 5808 K.G. molt, met een gemiddeld vetgehalte van 3.-64 pet., wordt 223 K.G. boter. BARSINGERÜORN. Te beginnen op Maandag a.s.j worden van gemeente wege, de burgers alhier in. de gelegenheid gesteld om tegen geschikien prijs visch te bekomen van goede kwaliteit, rechtstreeks uit IJ muiden betrokken. Voor den verkoop is, als tusschenpersoon, aange steld de heer P. Scneringa, die 's Maandags zal rond gaan tot het opnemen van de commissiesop Donder dag daaraanvolgende kan dan het verlangde worden ANNA PAULOWNA. Ter Secretarie der gemeente Anna Paulowna rijn in lichtingen te bekomen pmtrent een gevonden wollen halsdoek eta een bond. OPMEER. Het programma voor de Tentoonstelling 'to Op meer is vastgesteld. 'Prijzen worden uitgeloofd voor hengsten, betuigde paarden, 'drie-, twee- en jarig© paarden, merriën met veulen esb etuigde kettcn. Voorts voor melkschapen, vette schapen, lamme ren en zeugen met biggen.' 1 Ook voor verschillende soorten kippen, duiven zang- en siervogels en konijnen. D1HKSIIORN. De 'heer H. Kooij alhier -hoopt op 1 Mei a.s. den dag te herdenken, dat hij 60 achtereenvolgende -ja ren het Boerenbedrijf heeft uitgeoefend. In dien tijd heeft de heer 1K. zich op zijn gebied een goed klinkenden naam verworven. Op menige tentoonstel ling verwierven zijn inzendingende hoogste onder scheidingen. i OUDKARSPEL. Een 1%-jarig'zoontje van G. B.;alhier, wist op den dor8ch een kast om te krijgen, kreeg deze op zich en werd zoo op slag gedood, i LANGEDIJK. De prijzen 'van de groenten, niet alleen de kool, worden al hooger. Thans ook stijgen de aardappe len flink in prijs en doen 'reeds f 2 per zak. 't Zal echter niet lang meer duren of deze prijs zal wel weder'verhoogd worden. NOORDSCILVRWOUDE Wij vernemen, dat de Zangvereeniging Crescendo

Schager Courant | 1915 | | pagina 1