Geld, Papieren en Boeken De Oorlog. Alvorens elders te koopen gelieve men te zien den J. Wiglama te Schagen, belangrijke verbeteringen K. SWAN Jbz., Dirksliorn. verklaard in staal van faillissement, De ZEKERHEID dat Uw BRANDKAST, KOSTER'S Ijzerhandel te Schagen. laa-tti-Ui in Werkelijk oorlogsnieuws is er niet veel, maar ge ruchten zooveel te meer. Daar lezen we in de eerste plaats over een samenkomst van Duitsche en Belgische gezantschapsattachés, 't Is de Tijd die het meldt cn deze zouden een onderhoud hebben gehad over de vraag, of België bij eYontueole ontruiming van België door Duitscpland, vorder in dezen oorlog neu traal zou blijven. En ter versterking van dit gerucht wordt dan nog uil Havre gemeld: dat minister De Broqueville naar het front vertrokken is met de andere leden der regee- jing. om onder leiding van koning Albert een kabinets raad te houden, in verhand mei een belangrijke quaeslie inzake de internationale verwikkelingen. Wat de bedoeling van dit proefballontje is, is moeilijk te zeggen. Zonder nadere bevesting zullen we hel maar verder onbesproken laten. En dan volgen er maar .steeds vredcsgeruchten, die steeds meer de mee ning vestigen, dat cr in één der oorlogvoerende landen groote behoefte begint te bestaan aan vrede. En al mag dan nog niet worden gesproken van eenige kans van slagen van vredesvoorstellen, toch is er op dit oogenblik wel reden om te zeggen, dat door enkele oorlogvoerenden neiging bestaat er .ernstig over te den- gen. Nu reeds to zeggen wat er uit dit alles gebo ren zal worden, of hot einde nabij is, of straks bij niet slagen van een poging de strijd weer even hard nekkig zal worden voortgezet, is nog niet te zeggen. Over het Westelijk oorlogstooneel komt een be richt uit Parijs, dat spreekt van een mooi 3ucces der Fransclien bij Atrecht, hetwolk dat van do laat ste maanden volledig maakte. De goheelo uitsprin gende 'hoek ten Z.O. van Notre Dame de Lorette werd met de bajonet voroverd door de Fransche troepen, dio thans in het bezit zijn van de geheele zr.idoosteiijhe helling tot de lijn Ablaing-St.-Nazaire. Zij maakten iGU krijgsgevangenen, onder wie ver schillende officieren; verder veroverden zij drie bommenwerpers en twee mitrailleurs. Verder zijn de berichten wat klein goed en nog eenige uitwijdingen over het vroeger reeds gemelde succes bij. Epurges. Dit voordcel wordt door do Fransclien sleeds volgehouden, terwijl de Duitschers het niet willen erkennen.' Aan de Y'ser is door de Duitschers een doorbraak geprobeerd, die door de Belgen is afgeslagen 'met voor de aanvallers ontzettende verliezen. Ook in het Ooston 'blijft het maar stil en het is of alleen de strijd in de Karpathen wordt voortge- zot, ofschoon ook deze de laatste dagen vrijwel tot stilstand is gekomen. De weersgesteldheid dwingt hier wel tot stilstand. Berichten van eenige -be- teekenis komen dan ook niet in. De oorlogscorrespondent'van do Reichspost noemt don vierweeksehen slag in de Karpathen. die thans voorloopig is geëindigd, een der grootste en ge wichtigste gebeurtenissen van den tot diusver gevoer- den veldtocht tegen de Russen, waarin -2 millioen strijders tegenover elkander stonden. De groote vij andelijke verzamelplaatsen in-Galicië: Jaslo, Krosno, Snmbor, StryJ en de omtrek van Lemberg, vormen thans een reusachtig afschuwelijk lazaret. Ondanks de goede inxdchting van de Galicische spoorwegen zijn dezen niet in staat in de'dubbele behoefte van toevoer voor het Russische leger en afvoer van ge wonden te voorzien. Uit berichten, die in handen zijr gekomen van het Ocstenrijksch-Hongaarsche leger bestuur blijkt, dat heele divisies, die vernietigd'wa ren, door nieuwo manschappen moesten worden aan gevuld. Een gevangen genomen Russisch officier vertelt dat, het Russische oppercommando geen prijs te groot aohtte om de gegeven bevelen uit te 'voe ren. bloedstraaltje liep uit mond en 'ooren. Ondanks den geweldigen schok zat hij nog nagenoeg op zijne plaats. De instrumenten en documenten waren wei nig beschadigd. De machine droeg het nummer 2 var het escadrille nr. 40; de motor, type Mercedes met zes cyhnders, was zeer zwaar. Het reservoir was dcor twee kogels getroffen.- In de Duitsche lmies had men het heele luchtdrama bemerkt. Gauw kwam een tweedekker aanzetten, die over ons heen toerde, waarschijnlijk om cr zich van te vergewissen of do hornauning van de gevallen vlieg machine. nog in leven was. En toen bij ons niets gemerkt werd yan allos wat er gedaan wordt wanneer gewonden gedragen en weggevoerd worden, vloog de tweedekker terug en dadelijk daarop richtten Duit sche kanonnen hun geschut naar onze groep. Er vielen gelukkig geen slachtoffers, hoewel de artilleristen goed mikten. Een uur later kwam de overwinnaar van het twee gevecht in een auto aan. 't Was de luitenant-vlieger Barros, wiens reputatie allang gemaakt is. 's Avonds werden de twee lijken begraven op het dichtbije kleine kerkhof van Oudecapelle. In de lucht. Op 1 April woonden de Belgische legerdivisies aan den Yser, tusschen Loo en Dixmuiden, een bui tengewoon indrukwekkend schouwspel bij. Een 'sol daat meldt er het volgende over: Tegen 4 uern van den middag hoorde ik in de ver te hevig kanongeschut met ontploffingen van shrap- nells, gemengd door het regelmatig pan-pan-pan van mitrailleuses: de bekende fanfare van bet schie ten naar vliegers. Ik blijf staan en zie -een Duitsche vliegmachine, vervolgd door een Fransche 'monoplan. Al gauw houdt bet schieten van beneden op, want onze shrnpnells zouden onzen eigen -vlieger bereiken, 't Gevecht in de lucht -ving 'aan. Het was -tragisch in de hoogste matei De Fransche eendekker bleef een oogenblik onder-do Duitsche vliegmachine in hoogst gevaarlijke positie; Jecn koude rilling -liep mij over don rug. Maar plotseling redt hij zich door een lenige buiging naar omhoog, en als een pijl schiet bij de lucht in. Hij vliegt nu boven en op zij van de aeroplane met de zwarte -kruisen, en plotseling er dicht bij. Een geknetter van een mi- trailleuse barst los: 'de gealliëerde heeft -de nade ring voldoende geacht om een 'energieken aanval te wagen. 1 I Zal de Duitsche vogel, die nu met volle vaart naar zijn leger vliegt, ontsnappen?- Het zal moeilijk gaan. De Franschman -schiet voor uit, als met ruwe sprongen zou'men zeggen. Vluch ten is voortaan onmogelijk geworden en de Duit sche observator verdedigt zich met het geweer in de hand. Plotseling slaat er een groote rookzuil uit de Duitsche vliegmachine op, en ik zie onder aan die zuil een vlam, die eerst klein is. maar een oogen blik daarop hoog opgaat. Ondanks het uiterste ge vaar kan de vlieger nog een daling aanvangen in spiraalvorm, het gaat eerst 'betrekkelijk langzaam, doch met een slag, gaat het zweven over in een geweldigen, loodrechten val. Vreeselijk! De machine staaf, geheel-in brand en met een rdoffen slag stuikt zij ten gronde op enkele tientallen me ters van mij af. Ik had hoogst spannende emoties doorgemaakt gedurende het luchtgevecht,-maar bij dezen val was 't of iets in mij brak. lk liep er heen. De machine lag aan den kant van een gracht vol water, wat ons toeliet de vlammen gauw uit te «iooven. De vliegers waren vreeselijk verbrand. Beiden waren dood. De 'officier-observa tor had een kogel in de borst gekregen, die langs den rug was uitgekomen. -Hij lag met het hoofd in 't water. De bestuurder had een schedelbreuk: n Verschillende Oorlogsberichten. de kronprinz wilhelm.. Volgens den Nieuw-Yorkschen oorrespondent van de Times, zeggen de Engelsche -zeelui, die op de Kronprinz Wilhelm gevangen hebben gezeten, een stemmig, dat zij in Engeland dadelijk dienst gaan nomen om tegen de Duitschers te vechten. Zij heb ben wel een belofte onderteekend» dat zij het, -niet zouden doen, maar dat was onder -dwang geschied, dus van geen waarde. 1 Zoo zei kapitein-William Creighton, van de in den grond geboorde Coleby en andere -officieren on der do bevrijde gevangenen juichten hem toe dat hij, zoodra hij in Engeland voet aan wal zou heb ben gezet, naar een werfbureau zou stappen. Hij had nog slechts een wensch: wat lood door een Duitscber te jagen. Weken lang, zei hij, had hij on der in een vuil piratenschip moeten leven, dag on nacht denkende als een rat in de val te zullen ora- komon. Nu moest hij'wraak nemen. Volgens den man van de Times'klagen de ontsla gen Britten over het slechte eten aan boord, ter wijl do bemanning het er van nam; ook over de be handeling. I 1 Een van de kapiteins zei, dat de Kronprinz Wil helm harder liep dan-de meeste Engelsche oorlogs schepen. 1 1 De laatste dagen van zijn kruistocht had do kom- mandont er veel hinder van zoo heet het Ver- dor dat hij slechts 'een oude telegraafcode had en de Duitsche draadlooze 'stations hem niet - ant woordden, uit vrees, dat zijn vragen misschien van Engelschen afkomstig-waren. Do kapitein had meermalen stukken'van de Kron prinz Wilhelm, met den-naam er op, over boord ge gooid, in de hoop, dat ze zouden worden opgepikt en de Engelschen -zouden gelooven, dat zijn schip was gezonken. Dat heeft de Karlsruhe ook gedaan, zei hij. De errespondent der Times zegt, dat de kapitein van de Kronprinz Wilhelm met de bewering, dat de Karl ruhe niet vergaan is, slechts de Engelschen wil mis leiden. 1 Hij zal zeker ook zoo lang mogelijk in de Ameri kaan,sche haven blijven, om de -Engelsche oorlogs schepen, die het schip uuitengaats bewaken, vast te houden. 1 berekeningen. „Politiken" schrijft, volgens de Korr. Norden: De Bondgenooten kunnen met het oog op Rusland het offensief eerst laat in Mei beginnen. Rusland moet eerst den.lentedooi afwachten om zich nieuwe munilie- voorroden te verschaffen. (Hierdoor ontstaat voor Duilschlancl een groot voordeel, wel het grootste sedert het uitbreken van den oorlog. De dooi gaf Duitschland land sedert een maand rust m het Oosten. Het kan nu in het vooi^ar af zijn krachten op de operaliön in het Westen samentrekken om door het Fransch—En gelsche front te breken en zich dan naar het Oosten te wenden. De volgende maand kan men waarschijnlijk groote gebeurtenissen verwachten in Frankrijk, ongetwijfeld staan wij thans voor de merkwaardigste oorlogsmaand sedert de eerste opcratiën van het vorige jaar. een interview met ballin. Uit LONDEN, 15 April. De te New-York verschijnen de „World'' publiceert een interview, dat de col-respon dent van het blad had met Ballin, directeur van de Hamburg-Amerika-lijn, onmiddellijk na diens terugkeer van hel front, waar hij een langdurige audiëntie had gehad met den Keizer, die hem had gemachtigd des Keizers inzichten mede te deelen ter informatie van het Amcrikaansche volk. Ballin verklaarde, dat de Keizer nooit den oorlog had gewild. Op de vraag van den correspondent wien de Keizer dan daarvoor aanspra kelijk stelde, gaf Ballin een antwoord, dat feitelijk een bekentenis was, dat Duitschland niet tot den oorlog' zou zijn overgegaan, als het geweten had, dat Engeland er deel aan zou nemen. „Wij allen gevoelen, dat deze oorlog door Engeland vcroorzaaakt is, wij gelooven eerlijk, dat Grey den oorlog had kunnen voorkomen, indien hij bij het begin haa verklaard: „Engeland be gint geen oorlog wegens interne quaesties tusscnen Servië en Oostenrijk". Dan zouden Rusland en Frankrijk el een middel hebben gevonden voor een compromis met Oostenrijk. „Wanneer Engeland anderzijds gezegd had, dat he! den oorlog wilde, dan zou Oostenrijk vermoedelijk ter wille van Duitschland zich wel bereidwilliger tot een ver gelijk hebben betoond. Daar Grey ons echter in het onzekere liet omtrent zijn houding en door het te doen voorkomen, dat hij niet verplicht was mede te doen aan den oorlog, heeft hij beslist den oorlog veroorzaakt" De „Times" te Londen zegt in een artikel over dit interview: „Uit het gesprek blijkt een merkwaardige wijziging van de meening van den Keizer en van Ballin. Wij ontvingen op 2 Augustus een brief van Ballin. waarin hij, evenals thans sprekende m naam des Keizers, schreef, dat alles was afgestuit op de hou ding van Rusland, dat, terwijl de onderhandclingem oocde kans op slagen hadden, zijn strijdmacht mo biliseerde. „Rusland alleen" zoo werd toen gezegd ..heeft Europa den oorlog opgedrongen; op Rusland drukt de geheele verantwoordelijkheid". een zeppelin verongelukt. Uit SLUIS, 15 April, aan de Tel. Een gerucht van een Zeppelin-ongeval deed sterk de ronde en nu wordt het nog uil Eecloo bevestigd. Een luchtschip is bh Aallerbrug, 15 kilometer van Thieldt. aan het kanaal Brugge—Gent, in dc hoornen terecht gekomen. Het zou boven dc linie der verbondenen getroffen zyn. Er zijn verscheidene manschappen gedood. de keizer te brussel. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Lon den verneemt uit hoogstbetrouwbare bron, dat. j.L Zaterdagmorgen de keizer Brussel heeft bezocht. Dins dag moet lnj opnieuw een kort bezoek aan de stad gebracht hebben. Allo straten in de nabijheid van ae hoofdwijken der stad werden zorgfvuldig bewaakt door vertrouwde mannen van de Duitsche geheime politie. De kroonprins vergezelde den keizer Zaterdag j.I. de „ptarmigan" getorpedeerd. Uit LONDEN, 15 April. De bladen berichten, dat het Engelsche stoomschip „Ptarraigau" bij het licht schip „Noord Hinder" getorpedeerd Is. Van de equi page van 22 man zijn er elf gered. de engelsche verliezen. Uit LONDEN, 15 April. In het Lagerhuis heeft Tennant, de onderminister van oorlog, vandaag mee gedeeld, dat de Engelsche verliezen tot den llden dezer in het geheel 139.347 aan dooden, gewonde en ver misten hebben bedrogen. koning albert naar den paus? In Parijs wordt volgens een telegram uit Genève aan „Der Tag" in verband met net bezoek van Poincoré aan het Belgische koningspaar, verleid, dat koning Albert het voornemen zou* hebben uitgesproken, voor zichzelf en de koningin een audiëntie bij den Paus aan te vfagen. hommen op de kruitfabriek te rott - vi uil. Git Sluttgart, 16 April. Do waarnemende comman dant-genera a' maakt bekend: „Hedenochtend to 0 liur 5(1 deed een Fransche biplane een aanval op de krui! fabriek te Rottweil. De vlieger, die onmid dellijk beschoten werd, - wierp eenige bommen, door welke twee burgers gedood werden en een zwaar gewond. De materiêele schade is zeer gering. dl' blokkade. Uit Londen, 16 April.-De officiëele statistiek om trent de zoogenaamde onderzeeërs-blokkade over de week. omdigende 14 April, bewijst weder hoe poover de ïesuHiiten dier blokkade zijn, daar deze week op een na de minst gunstige voor de Duitschers geweest is sinds het begin der 'blokkade. Slechts 2 schepen werden in den grond gehoord, terwijl het aantal stoomschepen, dat van Engeland vertrokken of daar aangekomen is, 1432 bedroeg tegen 1234 in de vorige wiek. Het merkwaardigste feit van dozo week was dc aankomst 'van groote ladingen graan; dat er vertraging is in do lossing is het-gevolg van het feit, dat do grannpakhuizen reeds 'vol zijn. I Ook komen geregeld groote voorraden wol aan. door de vrouwen. De vrouwelijke leden van een revuegezels'chap zijn er Donderdagavond met-de werfagenten van Kitche- ner's leger op uitgetrokken om jongemannen 1 te werven. Zij klampten iederen jongen man aan, die er flink uit de kluiten gewassen uitzag! Haar eer ste slachtoffer^ waren twee stoere arbeiders, die in triomf door de dames naar 't werbfureau werden I gebracht. zeppelins boven engeland. De Duitschi luchtvloot brengt zoo nu en dan eens een bezoek aan Engeland, wat tot dusVer nog niet veel resultaten heeft gebracht. Donderdag nacht is weer een bezoek gebracht-door twee Zep pelins. Zij verschenen boven Maldon in Essex. Van Maldon zijn nog geen bijzonderheden. Te Lowestoft werd de bevolking om 1 -uur door de sirene gewaarschuwd. Onmiddellijk daarop hoor de men 3 ontploffingen. Men zog een houtmagazijn in vlammen. Ziedaar alles, wat cr blijkbaar aan schade 'is aangericht. Een vrouw werd licht ge- wond.'Drie paarden zijn in een tstal gedood. In het Tyne-dlstrict vlogen zij over -vele steden on dorpen, zij wierpen bommen, maar'er wordt geen verlies aan menschenlevens gemeld en de schade, die aan eigendommen toe is gebracht, is onbetee- kenend. Te Southwold vielen zes bommen, te Maldon 'vier bommen en is schade -aan gebouwen toegebracht, op Burnham aan de Crouch, vielen vijf bommen, op Heybridge een onbekend aantal bommen. Andere ,-toden waar-de Zeppelin of Zeppelins pas seerden, maar waarop zoover men weet geen hom men werden geworpen, zijn'Halesworth, Clactonaan Zee, Bundwell, Southminster, Southend, Harwich, Felitxowe cn Brighton aan Zee. Do grootste schado schijnt nog te Lowenstoft aan gericht te zijn, waar een groote brand In de bestook te houtstekkeu uitbrak. Ook een Duitsche vliegmachine heeft -bommen boven Engeland geworpen. Eveneens rnet weinig re sultaat. von hindenburg Het „Juornal" deelt, op gezag van 'betrouwbare inlichtingen uit Brussel, -mede, dat generaal Von Hindenburg zich thans po het Westelijk oorlogs tooneel bevindt. Hij zou vrijdag te Kortrijk zijn ge weest. de verbondenen en bulgarije. Uit Keulen, 16 April. De correspondent van de Kcln. Zlg. te Sofia verneemt uit betrouwbare bron, dat de in de vorige week te Sofia aangekomen tolk van het voormalige Engelsche gezantschap te Kon- stantinopel, Fitzmaurice, belast is met de taak de Bulgaarsche regeering te polsen, of zij' geneigd is tot de verovering van Konstantinopel mede te wer ken en een Russisch leger door Bulgarije te laten oprukken. Dit tegen'de toezegging van het gehee le gebied, dat Bulgarije in den aanvang van den tweeden Balkan-oorlog bezet had. De Bosporus, Kon stantinopel, Gallipoli 'en de Dardanellen-zouden on der internationaal bestuur komen. 1 1 Van gezaghebbende zijde wordt den correspondent verzekerd, dat dit voorstel-overal koel zal worden ontvangen. Bulgarije, is vastbesloten onzijdig te blij— Fitzmaurice is voorloopig aan het gezantschap te Sofia toegevoegd. Over Athene 'en de bezette -eilan den is hij naar^Bulgarije gereisd. HHij heeft bespre kingen gehouden-met de admiraals der bondgenoo ten en met generaal d'Amade. de werken van krupp. De ingenieur Emil Tromholz hield een voordracht over de wapenfabriek van Krupp, -waarin hij o.a. vertelde, dat er'thans in die fabrieken-80.000 arbei ders werken. In het 'jaar 1848 waren het er 70 eu toen Alfred Krupp, die de fabriek tot een reusach tige onderneming maakte, stierf, was het aantal tot 20.000 uitgebreid. De groote-ontwikkeling is te dan ken aan een bepaald procédé, volgens hetwelk net staal wordt bewerkt, om het geschikt te maken voor kanonnen -en pantserplaten. Stukken van 80 duizend KG. worden met walsen -en stoomhamers bewerkt on tot staven of platen gevormd. Vroeger was men -vol bewondering voor den stoomhamer „Fritz", welke eon slag van -50.000 KG. ontwikkelde, thans zijn er 'ochtor hydraulische persen in wer king, die een druk van T0 millioen KG. uitoefenen. telegrafisch n eerbeiucmt, naar waarnemingen verricht in dón morgen van den 17 April 1915, medegedeeld -door het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste barometerstand 767.2 te Helder, laagste barometerstand-742.3 te Hernosand. 1 Zwakko tot matige winden uit N. tot W. richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen tegen, mogelijk nachtvorst, later iets zachter. Plaatselijk Nieuws. gemeente schagen. Gehuwd: Pieter 'Kramers en Henderina -Geerligs. politie. Gevonden: een bruin vilten hoed. Inlichtingen aan het Gemeente-seoretarie, concert. V oor hel concert van de Gemengde Zangvereoniging Euphonia, Zondag 25 April 1915 te geven, is een mooi programma samengesteld dat een avond vun muzikaal genot voorspelt. De Zangvereoniging hoeft zich de medewerking ver zekerd van eene sopraanzangeres, mej. E. v.'d. Veen van Loehera, terwijl haar Directeur, de lieer Jae. Jansen, eenige piano-soli zal voordragen; voor de begeleiding der to Zingon liederen heeft zich dc lieer A. J. N. Jansen van Den Helder bereid verklaard. sch oolleverantie. De 'leverantie der schoolbehoeften voor de ge meente Wieringerwaard is opgedragen aun do firma Trapman en Co. alhier, voor f 196. vrouwenkiesrecht. Woensdagavond vergaderde de afdeeling 'Schagen van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, voorna melijk tot bespreking van het Internationaal Con gres van Vrouwen, te houden in Den Haag 'op 28, 21» en 30 April. De afdeeling besloot -lid to worden van 't Congres, doch geen al'geyaardigdu tc zenden. Mevrouw Roggeveen-Stammes bracht hierna ver slag uit van do algemeene jaarvergadering van do vereeniging, waaruit bloek, 'dat de jaurvorgadering hësloten heeft, met het 'oog op de tijdsmostandig- heden, de petitionnementsactie te laten rusten. In gekomen waren reodS 134.372 handtoekoningen, ter wijl nog vele lijsten in omloop waren. Dit mag, den korten tijd, waarin voor het petitionnement gewerkt is, in aanmerking genomen, een zeer bevredigend cijfer genoemd worden. raadsverkiezing. Uitslag der Vrijdag gehouden stemming voor oen lid van den Gemeenteraad van Schagen (vacature C.. Bijpost Rz.). Aantal kiezers 605. Uitgebracht 372 stemmen.-On geldig 5 stemmen. Volstrekte meerderheid 184. De heer K. Blaauboer Jz. 'verkreeg 52 stemmen, de heer C. van Ginkel '120 en de heer -P. Snel Rz. 105, zoodat gekozen is do heer Snel (Katholiek).- i immergezellen. De Timmergezellen Vereeniging alhier, heeft zich, nadat gebleken is, dat-van een nauwere aaneenslui ting der zustervereenigingon in Hollands Noorden niets kon komen, bij don Algemeenen Neder land- sclien Timmeibond aangesloten. -De open bestuurs- plaatsen zijn aangevuld. Het bestaat thans uit 'de hoeren P. Timmerman Sr., voorzitter, Th. Quax, secretaris, C. Dekker, penningmeester en C. Bak ker, commissaris. Do vereeniging tolt 18 leden. Predikbeurten. zondag 18 april. nederlandscii hervormde gemeente te: Korkcbuurt, \.m. 9.30 uur, Ds. DamsU. Marktberichten. ALKMAAR, 17 April. 12 Paarden f 120 a f 350, 20 koeion f 140 a f 280, 239 schapon f 20 a f 46, 312-nuchtere kalverali f 8 a f 22, 95 magere varkens f 22 a f 39, 4 70 big» m f 14 a f 19.50. Kipoieren 4%a 5% cent,. Boter i a 7ö cent per KG. 6 Lammeren f 8 a f 12. ALKMAAR, 18 April. Kleine fahriekskaas f 50, kleine boerenkï fis f 50, commissie labriekskaas f 48, commissie boe enkaas f 4.8, middelbaro.bocrenkaas f 48. Handel kleue k..as redelijk. Aangevoerd 176 stopcis, wegende .143320 kilogram. Graanmarkt. Aangevoerd 504 HL. Tarwe f 14. f li.25, gerst chev. f 10.25 a f 10.75. haver f 6.a f 7.70, bruino boonen f 14 a f 17, citroenboonen f 10 a f 21.50, paardeboonen f 10 a f 10.40. witte boonen f 14 a f 38, groene erwten f 12.50 a f 16 per HL. BROEK OP LANGENDIJK, 16 April. Wortelen f 1.70 per baal. B rgerlijke Stand. gemeente zijpe. Ingeschreven van 10 tot 16 April 1915. Geboren: Huibert, z. v. Jacob Kooij en Vrouwtje Ooslerman. Overleden: Cornelis Vos, oud 84 jaar, weduwnaar van Baafje Ellen. Ondertrouwd: Daniël Marees, oud 24 jaar, veehou der cn Marie Brak, 21 jaar, zonder beroep, beiden Ie Zijpe. Johannes Plan!, 27 jaar, schilder te Hoorn en Necitje Langerveld, 28 jaar, zonder beroep le Zijpe. Klaas Smit, 22 jaar, smid te Den Haag en Jannetje Baken, 25 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Arie Francis, 27 jaar, veehouder en Grietje Gutker, 25 jaar zonder beroep, beiden te Zijpe. Cornelis Donker, 26 jaar, veehouder te Hoogwoud en Maartje Gutker, 24 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Johannes Karsten, 27 jaar te Westwoud en Trijntje Heddes, 23 jaar, te Zijpe. voorraad Eokert-, Mc. Cormic-, Cham pion- en Deering-maaimachines van teneinde zolf te kunnen bepalen, wat het beste is. Proeflevering. Men kan bovendien zien de Mc. Cor mic- en Ohampion-oraanhinders eri den Eckert-zellbinder met taüdrad-, in plaats van ketting-overbrenging en welke evenals de Eckert-moaimHche, brengt op het gebied van mimi- en bindwerktuigen. Eveneens, voor direote levering I. A. C. Motoren voor bemaling. Voorloopig geen STIER beschikbaar. Bij vonnis der Arr Reohtbank te Alkmaar d.d. 15 April 1915 is M. van der Welle, koopman, wonende te K0LH0RN, en zulks met benoeming van den E.A. heer Mr. A. D. H. Quintus, lid van gemelde Reohtbank tot Rech - ter-Commissaris en van den on- dergeteekendo, advocaat on pro cureur te Hoorn tot Curator. De Curator, Mr. A. A. HÜIZERÖA. GOED bewaard zijn, verkrijgt U door de levering van een op te dragen aan Yraag prijscouranten.

Schager Courant | 1915 | | pagina 2