ildiin Nitiis- -& DINSDAG 1 JUNI 1915. 58ste Jaargang. No. 5599. SCEAGER COURANT. Dit blad verschijntviermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIE N in het eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 3.Per post f 8.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden Daar plaatsruimte berekend. Ingezonden Stukken. HARMONIE EN VREDE. Bij 't schoon dezer aarde, In 't heerlijk, zonnige licht; Stijgt hoog op, 's levens waarde, Lijkt ons do hemel in 'zicht. Ga eens 'n dagje naar buiten, Zet u, in 't heerlijke gras; Luister, hoe de vogeltjes fluiten, En bezie eens, 't welig gewas. f?ie eens, de duizenden bloemen. Gezaaid met kwistige hand; Zij zijn, niet allon te noemen, 1 't Lijkt u 't betooverde land. Wie geeft ons al dat soboone, "Vraagt men zich, zwijgende af; Wie is 't, die dit fraaie vertoone, En dit, voor eeuwen reeds gaf. Wie is 't? vragen uw gedachten. Ze zoeken, ter zee en te land; Vanwaar ze, aptwoord verwachten. Over die alscheppende hand. Maar ach, hoe'beeft u 't harte, Hoe verandert uw geestdrift in wee; Hoe fel doorgrieft u de smarte, 't Is moord te land en ter zee. 'n Oorlog, met torpedo's en bommen, Slechts brengend verminking en dood; Eestend, onnoembare 'sommen, Werkend, met gif en met lood. Van waar? zoo vraagt ge nu klagend, Dat leed, dat menschelijk verdriet? Wie is 't, die de menschheid verjagend, Haar als doelwit, belaagt en beschiet? De macht, die de bloemen doet bloeien, Die zorgt voor 't ganscbelijk bestaan; Zou God! wiens geest alles dcet groeien, Dan ook al die menschen verslaan? De mensch, waarvoor alles op aarde, Schijnt bedacht, geschept en bestemd? Die is, 't allerhoogste in waarde, Door den Schepper, -op aarde erkend! 't Kan niet 't mag niet zoo wezen, God was immer rechtvaardig en goed; Zijn wetten zijn duidelijk te lezen, Voop hen, die. rein zijn van hoofd en gemoed. Zij die op 't eeuwige niet letten, Die verwekken oorlog, ziekte en dood; Leef daarom in harmonie met Gods wetten, En alles, alles wordt heerlijk en groot. Grootebroek. P. KOSSEN Jz. De Duitsehe Nota aan Amerika over de v Lusitania'1. Uit Berlijn, 30 Mei. De Duitsehe regeering wenscht ook harerzijds openhartig en vriendschappelijk ,mee te werken om mogelijke misverstanden uit den weg ruimen. De regcering deelde reeds mede, dat het niet in de bedoeling 'lag neutrale schepen, die geen vijandelijke handelingen plegen, in het oorlogs gebied fe doen aanvallen en heeft de Duitsehe strijdmacht herhaaldelijk instructies in. dien geest gegeven. Wanneer ten gevolge van vergissing neu trale schepen' beschadigd werden, zoo v#aren - dit op zichzelf staande uitzonderingen, ten gevolge van het misbruik van de vlag door de Engelsche regee ring of het zorgelooze of verdacht optreden van de betrokken scheepskapiteins. In alle andere gevallen, dat neutrale .schepen beschadigd werden, gaf de re geering haar leedwezen daarover te kennen en stond zij, wanneer daartoe aanleiding bestond, scha devergoeding toe. De regcering zal op dezelfde wij ze te werk gaan ten opzichte van de „Cushing" en de „Guillight". Er wordt een onderzoek ingesteld en van het resultaat daarvan zal kennis worden ge geven. Eventuëel kan dat onderzoek door een in ternationale commissie overeenkomstig titel III van de Ilaagscho Conventie van 18 Oct. 1907 nog aange vuld worden. 1 Bij het in den grond boren van het Engelsche stoomschip'„Falaba" wilde de commandant van den Duitsclien onderzeeër aan passagiers en manschap pen 'volledige gelegenheid tot redding geven. Eerst toen de „Palaba" ondanks het. bevel'niet bijdraaide, vluchtte en om assistente vroeg, spoorde de. Duit- sclio commandant de manschappen en passagiers door seinen en den scheepsroeper aan om binnen 10 minuten het .schip te verlaten. Feitelijk liet hij hun 23 minuten tijd en 'lanceerde de torpedo eerst toen verdacht vaartuigen toesnelden. Wegens de verliezen aan menschenlevens op de „Lusitania" heeft de regeering aan de betrokken neutrale regeeringen reeds haar innig leedwezen te kennen gegeven. 1 De regeling kan overigens den indruk niet van zich afzetten, dat belangrijke feiten, in onmiddel lijk verbanstaande met het in den grond boren van de I usitania", aan de aandacht van de regee ring der knie ontsnapt móeten zijn, en acht het derhalve «n het. belang van een; volledige overeen stemming nooaig, dat de inlichtingen van beide re geeringen daaromtrent volledig zijn en met elkan- dr overeenkomen. De regeering van'de Unie gaat uit van het stand punt. dat de „Lusitania" als een gewoon ongewa pend koopvaardijschip beschouwd moet worden, de Duitsehe regeering wijst er echter-op, dat de „Lu sitania" een der grootste en snelvarende, met re- geeringsmiddelen als hulpkruiser geböuwde schepen is en in de navy-list uitdrukkelijk als zoodanig ver meld wordt. De ïegctring weet uit betrouwbare 'mededeelmgen van hare ambtenaren en van neutrale passagiers, dat ongeveer alle Engelsche handelsschepen van eenige beteekenis sedert geruimen tijd van geschut, muni tie en andere wapens voorzien en 'bemand zijn met een équipage, die geoefend is in de bediening van het geschut. Ook de „Lusitania" had bij haar vertrek uit New- York geschut aan boord, dat onder het dek was'op gesteld. De regeering vestigt speciaal de aandacht van de regcering der Vereenigde Staten op het feit, dat de Engelsche Admiraliteit in'Februari jl. aan de koopvaardijschepen den raad gaf niet alleen-achter neutrale viaggen en onderscheidingsteekenen be scherming te zoeken, maar zelfs aldus toegerust te trachten Duitsehe onderzeeërs te rammen. De En gelsche regeering loofde uit en betaalde hooge prijzen ycor de vernietiging yan onderzeeërs door koopvaardijschepen. Derhalve kon de regeering de EngelscLe 'koopvaardijschepen op het tooneel van den zee-oorlog niet meer als onverdedigd gebied beschouwn en kunnen de Duitsehe commandanten niet meer de gewone, regels op den 'zeebuit, dien zij vroeger volgden, in acht nemen. Daar komt nog bij, dat de „Lusitania" reeds vroe ger ep ook de laatste maal Canadeesche troepen en oorlogsmatcrieel overbracht, o.a. 5400 kisten mu nitie, bestemd ter yernietiging van de dappere Duit sehe soldaten. De regeering handelde dus in rechtmatig zelfver weer, toen zij door vernieling van de aan den vij and toebehoorende munitie-het leven harer soldaten beschermd". De Engelsche scheepvaart/maatschappij moest der halve de g°varen kennen, die de „Lusitania" voor de passagie-s opleverde en trachtte toch bewust 't leven yan Amerikaansche burgers als bescherming voor de lading munitie te gebruiken, zondigde der halve tegen d- duidelijke bepalingen van de Ame rikaansche wet, die het vervoer van passagiers op schepen, die ontplofbare stoffen geladen hebben, verbiedt en met straf bedreigt. De maatschappij heeft derhalve op misdadige wijze den dood veroorzaakt yan talrijke passagiers. Volgens een uitdrukkelijke mededeeling van den commandant van den onderzeeër, wordt door aller lei andere berichten bevestigd, dat de ondergang.van de „Lusitania" in de eerste plaats te wijten was aan een ontploifing van munitie ten gevolge van het torpedoschot. Anders hadden de passagiers naar menschelijke berekening gered kunnen worden. De regcering beveelt deze feiten in een nauwlet tende ovërwëging van do regeering der Vereenigde Staten aan, behoudt zich voor hare houding ten op zichte van de eischen van Amerika te bepalen hu ontvangst van het antwoord van de regeering der Uni.e en wijst erop, dat zij indertijd de bemidde lingsvoor; 'ellen van Amerika ten behoeve ,van een modus vivendi voor den Duitsch-Engeischen zee-oor log bereidwillig heeft aangenomen en daardoor ha ren goeden wil betoond, terwijl van de verwezenlij king der voorstellen niets kwam ten gevolge van.de weigering van Engeland. Uit Washington, 31 Mei. Het antwoord van Duitsct land op de Amerikaansche nota heeft een gevoel van diepe teleurstelling gewekt wegens het ont breken van een antwoord op de vragen in de Ame rikaansche nota. Dit gevoel wordt gedeeld in regee- riugskrmgen. Minister Bryan heeft geen verklaring afgelegd, doch men verheelde nauwelijks, dat de betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland door het antwoord in een ernstig 'Sta dium waren gekomen. Men zegt, dat president Wil- son's antwoord binnen 24 of -48 uren zal worden af gezonden. Binnenlandsch Nieuws. CORRESPONDENTIE. J. C. te De naam van den inzender moet eerst bekend zijn, anders kan tot opname niet wor den'overgegaan. RED. DAGBLADDIRECTEUREN IN BELGIë. In De Telegraaf van Zaterdagavond lezen wij: „In de „Nieuwe Rott. Ct." van 25 dezer komt een ingezonden stuk voor van Ds. Aug. Breyton, waarin hij de houding van dat blad noemt „une attitude prudente, peut-être avantagcuse, mais sans no blesse". De redactie schrijft er onder, dat dit „een lafhartige insinuatie" is. „Zie," -schrijft zij verder, „wij hebben de insinuatie dat de wijze van redigee- ren van ons blad werd bepaald door een berekening van voordeel, nóg een 'enkelen keer gelezen en wij zijn haar dan met minachting hoort gij, ds. Breyton, -met minachting voorbijgegaan." „Dat klinkt, nietwaar, dat 'minachting! Maar 'wij zijn zeer benieuwd, of de „N. R. Gt." met dezelfde minachting de mededeeling voorbij zal gaan, dat haar directeur, de heer H. Nijgb, in gezelschap van de directeuren van „Nieuwe Courant", „Alg. Han delsblad" en.... „Maasbode" aan éénzelfde tafel, de „Maasbode", die door de „N. R. Ct." zorgvuldig ge negeerd wordt 1 op Belgisch grondgebied gecon fereerd heeft met de Duitsehe autoriteiten over den verkoop, van losse exemplaren van hun dagbla den. >En bij die gelegenheid heeft een der Neder- landsche heerën de uitdrukking gebruikt: „Beter levend geannexeerd dan dood onafhankelijk!" Ge lukkig heeft de directeur van het „Alg. Handels blad" met minachting met minachting, verstaat gij? onmiddellijk tegen deze onteerende uitla ting geproie&teerd. „Sinds dien zijn ',,N. R. Ct." en „Maasbode" 'da gelijks de welkome gasten op de tafels der Duit sehe autoriteiten in België!" In de „N. R. Ct." van Zondagmorgen wordt dit stukje coidcr het hoofd „verachtelijk" overgeno men en worden daaraan de volgende opmerkingen toegevoegd: „Nu de feiten. Aan een maaltijd te''Antwerpen, waaraan de vier, door „De Telegraaf" genoemde, directeuren deel namen, heeft iemand -uit het gezelschap, doch niet een der vier directeuren, en ook niet iemand, 'die tot een der vier genoemde dagbladten in eenige re latie staat, in den loop van een familiaar gesprek, niet wat „De Telegraaf" hem toedicht, doch:....-„ge lijk men wel zegt: ik'hen toch liever een-levende Duitscher, dan een doode Nederlander". Dit speelt „De Telegraaf" nu tegen de „N. 'R. C." uitl Aan zóó iets wordt onzerzijds geen woord verder verspild". Het Handelsblad voegt er aan toe: Wij kunnen yan onze zijde de volkomen juistheid yan de door de „N. R. Ct." medegedeelde feiten be vestigen, doch willen- er nog een kleine rectificatie aan toevoegen. Voor „minachting" leze men „hef tigheid'. Wie gehoord had hoe de zeker misplaatste boutade te pas werd gebracht op welken toon, en onder welke aanleiding en onder welke omstan digheden zou begrijpen dat er van zulk een 'ge voel geen oogenblik sprake heeft kunnen zijn. Het doet ons zeer leed dat een zóó onbelangrijk incident een schijn van belang heeft gekregen door de zoo tereeht afgekeurde misleidende publicatie. Het asheele geyal was het navertellen slechts waard om hot opmerkelijke en ©enigszins belachelijke dat daar voor. Duitsehe officieren werd rgediscussiëerd over do vraag of de toestand waarin zij verkeer den niet veel minder verkieselijk - was dan dio van oen levenioozen bewoner van een nabuurstaat. Onze directie heeft met groot genoegen in België met andere Nederlandsche collega's samengewerkt oi den verkoop van losse nummers in dat land te be vorderen. Als... „mannen van zaken"? Misschien ook Maar zeker niet in de laatste plaats omdat wij weten, door aanraking met de Belgen zeer zeker en zeer goed weten, «wat Ket voor die door honderden censoren geïsoleerde Belgen is, om een courant uit een land waar geen censoren wonen, te lezen, om de gecstesgetmeenschap met een wij volk te kunnen onderhouden. En wij mee- nen dat het blad de „N. R. Ct." dat 't eer6t cn het best gezorgd heeft, trots buitengewone moei lijkheden van vervoer, trots zeer vele andere be zwaren, daarvoor den dank niet alleen van de Bel gen, maar waarlijk ook van de -Nederlanders ver dient. En tevens mag erkend worden, dat de Duitr- sche autoriteiten die als regel de Nederlandsche bladen toelaten van alle Nederlandsche bladen wordt gemjddeld. ongeveer één op alle zes nummers geweigerd omdat zij artikels bevatten 'die de rust bij do burgerij onmiddellijk achter dè gevechtslinie zouden kunnen verstoren 1daarmede een liberale daad verrichten. 1 SCHOORL. Door de Vrijzinnige Kiesvereeniging zijn tot can- ddaton voor den Gemeenteraad, gesteld de heeren A. J. Peeck en S. den Das, beiden aftredend en in de vacature J. Bas, de heer J. Frans. BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende de week van 2429 Mei werd aan de veiling aangevoerd: 10065 bos rabarber. TROUWEN IN DE KERK. In het vorige jaar zijn te Amsterdam 4733 huwe lijken gesloten. Op 1846 volgde -een godsdienstige plechtigheid bij een der kerkgenootschappen. Slechts 484 huwelijken werden in een 'der drie kerkgebouwen der Ned. Herv. Gem., daarvoor be stemd, kerkelijk ingezegend. Met het oog op het feit, dat dit cijfer belangrijk lager is dan in 1913, heeft de Bijz. Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. be sloten aan alle ondertrouwden, die beiden of één van beiden tot de gemeente behooren, een opwek king te eenden tot de godsdienstige bevestiging van hun huwelijk met de vereischte inlichtingen, -en tot do kerkelijke commissie bet verzoek te richten, bij de kostelooze huwelijksinzegeningen het orgel te doen bespelen. HET TIJDELIJK GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS. De Parijsche correspondent der N. R. Ct. seint: Men moet zeggen; dat behalve eenige orthodox katholieke kringen, die zich verheugen over de tóe- noming van den invloeij. der katholieken in Neder land, de openbare mecmng in Frankrijk het in het leven roepen van een Nederlandsch gezantschap aan hst Vaticaan, met den officieel 'uitgesproken wensch, om Nederland een rol te laten spelen bij het slui ten van den vrede, weinig gunstig gezind is. De Temps had eergisteren een koel artikel. Heden schrijft de Libre Parole; Nederland wil in-zijn eigen belang vredesmaketaar trachten te worden en zien" te bewerken dat het vredescongres in den Haag zal worden gehouden. FRAUDE MET STROO. Een correspondent van de N. Ct. schrijft: Door een landgenoot, dio eenige dagen in Duitsch land vertoefd had, werd ons met verwondering mee gedeeld, dat hij op zijn reis langs den Rijnkant in een der grootste plaathen Nederlandsche wagens met stroo zag afladen. r Toen hij, wetende dat de uitvoer van dit artikel verboden is, informeerde'naar deze levering uit Ne derland in strijd met de verbodsbepaling, vernam hij tot zijn nog grootere verbazing, dat door Zwit sers in ons land stroo wordt opgekocht. Dit stroo wordt met bestemming naar Zwitserland ingeladen, doch eenmaal in Duifschland zijnde, 'wordt het op een of ander Duitsch station afgeladen. De ledige wagen wordt doorgestuurd naar Zwitserland en van daar weer bevracht naar ons land. Van deze fraude wordt zoodoende niets ontdekt. CONCURRENTIE MET REGEERINGSBROOD. Men schrijft uit Haarlem aan het Hdbld.: Gerekend wordt, dat hier 'ter stede 5000 brood kaarten worden aangevraagd, dus brood voor onge veer 20000 menschen. De directie der Haarlcmsche brood- 'en meelfa briek heeft thans laten bekend maken dat zij, zoo lang de gemeente het regeeringsbrood voor 12 cent per KG. beschikbaar stelt, ook hetzelfde brood voor 12 cent zal leveren, zoodat haar afnemers geene broodbons zullen behoeven te koopen. Alzoo een broodoorlog! IETS OVER INKTVLEKKEN. In het „Wkbl. voor de Graphische-Vakken" wordt een middel aan de hand gedaan om inktvlekken door electriciteit te verwijderen. „Onder het met een inktvlak bedorven papier wordt een zinkplaat gelegd, die verbonden is aan een pool van een paar galvanische elementen. „Met een stuk kool, aan de andere pool verbon don, wordt nu langzaam over de vlek gestreken, dio eerst met wat vochtig koolpoeder is bestrooid. „Birmen korten tijd ziet men de vlek verbleeken.... verdwijnen.... 't papier wordt tusschen vochtig-vloei papier opgsetreken, en niemand zal u meer zeggen waar ge een inktvlak hebt neergegooid! De chemi sche werking van den electrischen stroom heeft het hare gedaan, en de inkt door de vorming van hyperchloride kleurloos gemaakt. L „Reeds heeft deze nieuwe msthode bij het rei nigen Yan manuscripten en oude handschriften merk waardige resultaten opgeleverd." WEERINGEN. Op de Amsterdamsciie eierenveiling der V.P.N. werden JL Vrijdag voor'rekening van 76 leden on zer ondreafdeeling gemarkt 12556 kipeieren, 7 gans- eieren en 77 eendfeieren. De prijzen hiervoor ver kregen waren zeer goed en varieerden voor-de kip- cioren van f 4.90 tot en met f 6.80 per 100 stuks, voor de eendeieren f 4.95 per 100 en voor de gans eieren f 12 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen do leden voor de kipeieren per kilo ontvangen f 0.90, voor de eendeieren 4% cent per stuk en voor de ganseieren 11 cent per stuk. Voor de kip eieren wordt per stuk berekend schoon uitbetaald als volgt: voor dio van 15 in een kilo 6 cent, 16 in een kilo 5.63 oent, 17 in een kilo 5.30 cent en van 18 in een klio 5 cent. Middenprijs kipeieren schoon per 100 stuks f 5.43. Handel vlug met vaste prijzen en veel vraag voor al naar maar slachtgevogcltc. ST. MAARTENSBRUG. Zondagmiddag werd op het terrein van den heer D. Swarthof alhie- een openluchtsamenkomst ge houden van de vrijzinnig godsdiensügen. Ondanks het koude weer waren meer dan honderd personen opgekomen. De samenkomst werd geopend door het zingen van Ps. 68:10. Daarna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door de volgende heeren: Ds. D. Haars van Nieuwe Niedorp, met het onderwerp „Ik schaam mij des Évangelies niet.", Ds. J. H. Oter- doom van Warmenhuizen met „Wees-u zelf' en Ds. O. J. lleinders van Anna Paulowna met het onder werp „Heilige geestdrift". Met de meeste aandacht werd het-gesprokene door de aanwezigen gevolgd. De toespraken werden afge wisseld door het zingen van eenige liederen, door de Zangvereeniging Zang cn Vriendschap, van Scba- gerbrug, onder directie 'van den heer G. L. Kroo- nenburg. Na een hartelijk woord va-ndank aan de zangvereeniging, voor de verleende medewerking cn aan den heer Swarthof voor het beschikbaar stellen van het terrein werd do bijeenkomst gesloten met het zingen van Gezang 273:1. Zij, die het initiatief namen, om in verschillende gemeenten dergelijke samenkomsten te houden, kun nen met voldoening op deze eerste goed geslaagde bijeenkomst terugzien. NOORDSCHARWOUDE. De -lieer W. Dorsman, hoofd der openbare school te Noordscharwoude, heeft tegen 1 November eer vol ontslag uit die betrekking aangevraagd. De heer Dorsman is meer dan 40 jaar in die betrekking werk zaam geweest. TOEVOERLIJN DORP-STATION NOORDSCHAR WOUDE. Door verschillende tegenspoeden, tijdens den duur van het werk ondervonden, kan de toevoerlijn niet gereed komen met de opening van het nieuwe 'Sei zoen. Toch wordt alles gedaan, om althans zoo spoe dig mogelijk gereed te 'zijn. - nOOGWOUD. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat 4 dochters yan den heer IJ. Pool aan. de Langereis alhier, respectievelijk wonende te Wognum, Zwaag- dijk, Hoogwoud en Zwaag, met gunstig gevolg heb ben deelgenomen aan bet vanwege de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier gehouden examen voor goed mel ken. HOOGWOUD. Den 8 Juni h.s. zullen de kinderen boven de 10 jaar van de vier O. L. Scholen in deze gemeente, hun jaarlijksch schoolfeest vieren. Ditmaal zal een bezoek worden gebracht aan Egmond aan Zee. Rij dende gaan ze naar Alkmaar en vandaar per stoom tram naar Egmond aan Zee. Ook zal een bezoek gebracht worden aan een van de bioscopen te Alk maar. SCHAGERBRUG. Wegens vertrek van-den heer R. Bos is alhier tot stationsbeambte aangesteld de heer A Westendorp te Enschedé. ZIJPE. Wij vernemen'dat a.8. Woensdag een conferentie zal worden gehouden tusschen afgevaardigden van de verschillende Liberale'Kieevereenigingen in deze gemeente, ter bespreking van de candidaatstelling voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. IÏEERHLGOWAARD. Zondagmiddag werd, hnet medewerking van den heer Dayid Adriaanse (cello) te Leipzig, in de-Herv. Kerk alhier, een concert gegeven door mevr. Ph. M. Ruijch-Krens, sopraan en de heeren J. Hoger- vorst, 'tenor, K. van Vliet, bas en W. H. Slinger, orgel, allen te Alkmaar. De ongeveer 80 aanwezigen hebben yan zang en muziek genoten. Jammer, dat niet meerderen dit concert, waar men iets -goeds te hooren kreeg, hebben bijgewoond. HOOGWOUD. De alhier gevestigde 'Coöperatieve Boerenleen bank hield ten huize van den heer Sehermer bare gewone jaarlijksehe vergadering .Van de 140 leden waren er 56 aanwezig.' De rekening en verantwoording werd onveranderd goedgekeurd. Deze was bereids nauwkeurig nage zien door den Raad van Toezicht. 'Zij werd nu voorgelegd aan de heeren W. Vijn, K- Slagter en W. Rempt, die niet de minste aanmerking bleken te hebben en stelden mitsdien voor de rekening goed te keuren, hetwelk dan ook geschiedde. Uit de rekening blijkt, dat aan spaargelden zijn ont vangen f 102707.42 en terugbetaald f 85080. Aan voor schotten werd betaald f 23650 en ontvangen f 45555. De balans sloot met een bedrag van f 102261.483» on de behaalde winst bedroeg f 15454%. Hierna volgde het verslag van de twee algemeen© vergaderingen uitgebracht door den heer Joh. Pool Rz„ dio daarvoor den dank der vergadering ontving. Hierop volgde de behandeling van 'den beschrij vingsbrief van de a.s. algemeene vetgadering. De afgevaardigde verkreeg daarvoor vrij 'mandaat. Als afgevaardigde werd aangewezen de heer Joh. Pooi Rz. en tot zijn'plaatsvervanger de heer M. de Jong. Eindelijk had de bestuursverkiezing plaats. Tot bestuurslid werd herkozen de heer H. de Boer en tot lid van den Raad 'van Toezicht de heer S. Glas. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden

Schager Courant | 1915 | | pagina 1