illlltll Nieuws- WOENSDAG 9 JÜNI 1915. 58ste Jaargang. No. 5604. UitgeversTRAPMAN Co. DE HOFDAME. SC HAËER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Dondordag on Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAOEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per jaar f 8.Per post f 8.60. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 rogels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote lottere worden naar plaatsruimte berekend. Uit en Voor de Pers. DE BEER C. J. K. VAN AALST GEÏNTERVIEWD. Dëzelfde berichtgever van de„Voss. Ztg.", die de zer dagen het door ons meegedeelde onderhoud had met prof. Hector Treub, publiceert thans een in terview met den heer Van Aalst, „die zonder eenige tegenspraak aan het hoofd staat van de Nederland- Bche koopmanswereld". Na in het kort het doel van de Ned. Overzee-Trust maatschappij te hebben uiteengezet, deelt de Duit- sehe journalist mede, dat de heer Van Aalst begon met de verklaring, dat het oprichten van de N. O. T. hem de reputatie had bezorgd van een vijand der Duitscbers. Niets is onjuister -dan dit. In de eerste plaats is hij Nederlander, is het dus zijn streven voor de bejangen van Nederland op te ko men. Als zoodanig is hij absoluut neutraal. Toen de onderhandelingen met Engeland over hot oprichten van de Trust'werden aangeknoopt, geschiedde zulks niet om te ógeeren tegen Duitschland, maar uit'den aard der zaak moest men het in de eerste plaats eens zien te 'worden met Engeland om den toevoer dor schepen te verzekeren. Ten slotte -heeft ook Duitschland ingezien, dat de maatschappij geen an der doel had dan de absolute verzekering van de neutraliteit in het belang van Nederland. En 1 ook thans kon de heer Van Aalst met genoegdoening ver klaren, dat de economische-toestand van Nederland! ten gevolge van de oprichting der Trust werkelijk goed is. Den boer, die een ruimer afzetgebied voor zijn producten heeft als voorheen, gaat het beter dan ooit De nijverheid ontvangt de stoffen welke zij noodig heeft voor* de voortzetting van haar be drijf en, moge hier en daar een enkeling lijden, de economische toestand laat over het geheel geno men, weinig 'te wenschen. Dit is niet het gevolg van .een anti-Duitsche of een anti-Engelsche, -maar van een pro-Nedlerlandsche handelspolitiek. De Trust vervult haar taak met de allerstrikste neu traliteit. Onder geen enkelfe omstandigheid wordt uitgevoerd, wat ingevoerd wordt. Zoo zou, bijvoor beeld, Engeland gaarne millioenen voor Duitsche aniline betalen; telkens komen aanvragen uit Enge land of hot niet mogelijk is een weinig, o, een heel klein beetje maar, af te geven. Het antwoord aldus de heer Van Aalst kan ik u besparen. Wij zijn thans zoo ver, dat, teneinde misbruik te voorkomen, het lossen, stuwen en bewaren van Duitsche aniline in Neölerland wordt bewaakt door rechercheurs. In tegenstelling met professor Treub is de heer Van Aalst van ineening, dat de Nederlander den Duitscher wel genegen is; voor 'hem is de Duit- scher de meest sympathieke zijner buren. Tot. bewijs kan bijvoorbeeld het feit dienen, dat de Ne derlander met voorliefde, in Duitschland-reist. Zel den denkt hijaan een overtocht naar Engeland; daar entegen treft men hem-in alle deelen van Duitsch land aan. Daar voelt hij zich, voor zoover dit in het buitenland mogelijk is, het beste thuis. De heer Van Aalst is zelf jarenlang lid geweest van de Duit sche club te Singapore en heeft zich in een Duit- Bche omgeving altijd op zijn gemak -gevoeld. Desniettemin heerscht in Nederland een zekere ontstemming tegen 'DuÊtschland, al is het, -reeds om de hierboven aangegeven redenen, verkeerd te spre ken van een ausgesprochenen Deutschershass. 'Maar er bestaat het niet te beschrijven, instinctmatig waargenomen gevoel van onbehaaglijkheid, dat -al tijd hand aan hand gaat met wantrouwen. Met an dere woorden: de 'Nederlander is bcvreosd voor een te machtig Duitschland. Openhartig verklaarde de heer Van'Aalst: „Door dit gevoel gedreven hoopt FEUILLETON. 80.' „Zoo, brach't jij niets mee?" zeide Hans Henning tot Sitta. Hij drukte zijn lippen op heur haar. „Ik dacht dat het genoeg was om een -vorst mede te vreden te stellen." Een vurige blos kleurde eensklaps haar wangen. Haar gansche gezicht gloeide'en d.an werd zij eens klaps doodsbleek. 1 „Je ziet er vandaag ellendig uit, Sitta. Hilde heeft mij daarop opmerkzaam gemaakt. Voel jij je niet wel?" vroeg Hans Henning zeer bezorgd. „HeeJ wel zeer gelukkig," verzekerde zij haastig. „Toe, houdt dan met die stopperij op. Ga mee het bosch in ja? Ik heb met de houthakkers te spreken. Ik neem ook do buks mee,men weet nooit wat een mensch in het bosch voor de beenen loopt." „Ik ga heel graag mee." Hilde had het liefst gezegd, dat de zooveel in spanning eischende weg over boomwortelen endoor het mulle zand voor Sitta veel inspannender was dan dit naaiwerk, maar zij onderdrukte - haar waar schuwing. Hans IIcnniDg en Sitta vergezelden haar tot aan het rijtuig. Sitta omhelsde haar schoonzuster 'en bedankte haar hartelijk voor al haar moeite en hulp. Hilde beantwoordde den kus met -een zonderling bang gevoel in het hart. Zij wist zelf niet waarom, maar haar oogen vulden zich plotseling met heete tranen. Was het ijverzucht, dat haar broer slechts aan zijn vrouw dacht en haar, de zuster, zoo kalm en koud kon laten gaan? of was het een voorge voel, dat dit jonge geluk op geen sterk fundament rustte? Zij draaide in bet weggaan, het hoofd om, broer en schoonzuster stonden nog in de huisdeur. Hans Henning had zijn arm om Sitta heengeslagen, die met droomende oogen in de verte-staarde. Hilde dacht aan den avond, toen zij Hans Hen ning en Karola nakeek. De zoo teedere blik van het meisje, dat zij toenmaals 'scherp had gadegeslagen, kwam haar weer in den geest. „Dat was liefde, warme, werkelijke liefde," zeide zij tot zichzelf, „bij Sitta is het slechts plichtsvervulling, dulden, opoffering'en van zijn kant matelooze hartstocht en aanbidding dier schoonheid." Zij behield dergelijke droeve gedachten maar lie— de meerderheid ven het Nederlandsche volk op I DuitsohlaiJd's nederlaag. Niet en daarop log ik j nogmaals den nadruk uit haat tegen Duitsch- j land. Doch uit vrees dat het Nederland vergaat zoo- i als België. „En deelt u deze meening?" vroeg de vetslagge- ver. „Gelooft u, dat Duitschland, indien het als overwinnaar uit het strijdperk treedt, Nederland met huid en haar zal verslinden?" En'de weitjjlickendste grösste Kaufmann Hollands antwoordde; „Neen, met de meeste stelligheid neen. Want Duitschland zal aan een vriendschappelijk-gezinden, zelfstandigen Nederlandse hen buurman altijd meer hebben dan aan een vijandelijken bondsstaat Ik geloof niet dat men in Duitschland thans het min ste voornemen koestert om 'de zelfstandigheid van Nederland te bedreigen." Doch desniettemin en dit voelen wij allen als Duitschland België houdt'en ook hier onze buur wordt, zijn wij in een groot Duitschland als ee- nigen buur geklemd. En, al zijn de voornemens nog zoo goed, "die groote kerel om ons* heen beneemt ons lucht en adem. Wij •'stikken in een atmosfeer van voortdurende beklemming. Want wij zouden ons nooit kunnen 'bevrijden van de gedachte dat Duitschland zooal niet vandaag, en niet binnen tien jaren, dan misschien toch over vijftig of hon derd jaren het noodzakelijk zal achten Neder land in te lijven. Bedenk wat dit voor ons zou be- teekenen. Het absolute einde. Want Engeland zou onmiddellijk de Nedferlandteche kolpniën in bezit ne men. En onze rol in de wereldgeschiedenis ware uit gespeeld. 1 Nu'is het mijn persoonlijke meening, dat Duitsch land België niet zal behouden. En om deze reden deel ik voorsbands de vrees mijner Iandgenooten niet." Op de vraag hoe de heer Van Aalst zich de toe komst tusschen Duitschland -en Nederland voorstel de, antwoordde hij: „lk voorzie een vruchtbare samenwerking tus schen beide landen. Ik geloof dat na den oorlog, onverschillig hoe hij eindigt, Nederland en Duitsch land en door Duitschland een groote economische vlucht zal nemen." „En welken wensch koestert u persoonlijk betref fende den oorlog, mijnheer Yan Aalst?" Hij antwoordde niet dadelijk. „Ik ben neutraal. Ik ben Nederlander. Engeland ligt aan de overzijde van het Kanaal. De eenige buur man is na België's nederlaag Duitechland. Vindt u het dan niet begrijpelijk dat -ik, ondanks mijn overtuiging van Nedlerland's nationale veilig heid, toch moe.t wenschen dat onze eenige buurman niet zij een bovenmatig machtig Duitschland?" Binnenlandsch Nieuws. OPMEER. Onder begunstiging van het prachtigste zomer weder, werd hier weer de gewone jaarlijksche ten toonstelling gehouden met daaraan verhonden keu ring en schoonrijden, door de Hollandsche Maatsch. van Landbouw afd. Opmeer en Omstreken, ter be vordering van de paardenmarkt. Reeds eenige dagen van te voren had men alles op het terrein in orde gebracht en op den dag zelf waren de inzenders al vroeg in de weer om de machines en andere arti kelen aan te voeren en op te stellen. Van bijna alle gebouwen wapperde de driekleur' en ieder verheug de zich in het mooie weer. Druk, zeer druk was het op straat, op de paardenmarkt, op het terrein en in de verschillende lokaliteiten. ver voor zich,'toen zij in Berlijn aankwam. Tegen over Ilse wilde zij het tenminste -niet uitspreken. Het was immers ook niets tastbaars, wat zij tot bewijs van haar wantrouwen had kunnen aanvoe ren. 1 Ilse vroeg zeer veel naar Hinrichshagen en Mal- chow. Het kwam Hilde voor, alsof Ilse zich zoo druk met deze vrag°n bezighield, om haar zuster de gelegenheid te ontnemen om naar haar en haar leven te vragen.1 Te taktyol om zich in Hse's 'vertrouwen te drin gen, poogde Hilde Ilse's verstoord gemoed door haar liefde weer wat in evienwicht te brengen en haar door rust en bezonnenheid tot wat nuchterder le vensopvatting te krijgen, ofschoon zij haar zus ter kalmer aantrof'dan zij na de ontvangst van het telegram had durven hopen. Over Hilmar sprak Ilse tegenover haar zuster in 't geheel niet Hij was aan den Rijn en wilde on gestoord werken, zijn terugkomst was nog onzeker, en daarom wilde zij ook te Berlijn Wijven, daar hij, ook plotseling besluiten kon naar huis te komen. Daar was niets tegen 'in te brengen. Hilde wilde ook in geen geval haar zuster tegen haar man op zetten. Daarom onderdrukte zij iéder hard oordeei over haar zwager, wiens star egoïsme zij noch te begrijpen, noch te verontschuldigen vond. De zusters 'leefden zeer stil en teruggetrokken, geheel op elkander aangewezen. In September is zelfs te Berlijn efen vermindering van menschen te bespeuren. ''De milaGairen zijn op manoeuvres en wie eenigszins kan ontvliedt in deze maand Berlijn, waar dan elk hapje frissche lucht schijnt weggenomen, alle boomen grijs bestoft zijn, de huizen in het aanzienlijke stadsdeel met neer gelaten jaloezieën, dood "en uitgestorven en de ove rige moede en verdrietig uitzien. 1 Ook de bekenden van Ilse vertoefden nog in Zwitserland of genoten de zeebaden, tot groote ver lichting der jonge vrouw, die niets meer schuwde dan indiscrete vragen. Daarom liet zij ook, toen in October de een na den ander terugkeerde en trachtte Ilse te zien, tel kens belet g^ven. Eén uitzondering slechts maakte zij. In het mid den van October, de bladeren wielen reeds van dQ boomen, liet Frits Meringer zich aandienen. „Wie is dat?" vroeg Hilde. Zij zag verwonderd in Ilso's gloeiend gezicht. ,Een vriend van Hilmar. Zij zijn samen op reis „O zoo, dan ga ik maar liever heen. Je spreekt Om 8 uur ontvangst van jury en oommissieteden op hot terrein, door dbn voorzitter; -10% uur fees telijke optocht met muziek naar het terrein en opening door den voorzitter, den heer Van Balen Blanken. Ten 2 ure tentoonstelling van de -bekroon de hengsten, paarden en veulens in den ring, met muziek voorop. Ten 3 uur schoonrijden van span nen en enkele spannen paarden en kelten. Als men toen eens het terrein rondzag, was men verbaasd zoo veel menschen te -zien kijken naar de mooie paarden en rijtuigen die kampten om de prijzen. Het was een pracht de edele dieren te zien dra ven, bestuurd door ervaren bestuurders. Een mooie attractie leverde do heer Stroomer van Oudorp nog, die ons twee vurige paarden te zien gaf, voor elkander aangespannen voor een tweewielig rijtuig. Dit was een zeldzaam stukje van dressuurkunst waarvoor hij dan ook een luid applaus ontving. En nu dë vërschillienöo bekroningen. Hengsten, aangevoerd 2 van den hoer G. Stoop te Wogimeer 'Obdam). ie prijs Manuel, 2e prijs Orpheus. 3-Jarige paarden, ingezonden 5 stuks. Ie prijs G. Weel, H eerhugo waard2© prijs J. Harp, Wogmeer (Obdam)3e prijs J. Stam, Wognum. 2-Jarige paarden, ingezonden 4 stuks, ie prijs C. Ursem, Hoogwoud; 2e prijs K. de Boer, Veenhui- zen; 3e prijs C. Stoop, Wogmeer (Obdam). i-jarige paarden, ingezonden 9 stuks, ie prijs J. Best, Abbekerk: 2e prijs P. Schipper, Berkhout; 3e prijs A. H. Melchior, Twisk. Merries met vëülen, ingezonden 7 stuks, ie prijs A. Klaver, Spierdijk; 2e prijs S. Broers, -Wadwaij; 3e prijs J. B. Ooms, Wognum. Uitslag schoonrijden. Spannen betuigde paarden van 4 jaar en ouder, ingezonden 2. ie prijs en ie prijs schoonst geheel J. J. Stroomer, Oudorp; 2e prijs en 2e prijs schoonst geheel H. J. K. van der Steen, Spanbroek. Bëtuigde paarden van 4 jaar en ouder, aange spannen, ingebonden 8. ie prijs W. Keotman, Win kel; 2o prijs en ie prijs schoonst geheel Jb. Kooij te Schagen; 3e prijs K. Schagen, Midwoud: 2e prijs schoonst geheel A. Knip te Midwoud; 3de prijs schoonst geheel K. Appelman te Hensbroek. Betuigde ketten aangespannen, ingezonden li. ie prijs en 3e prijs schoonst geheel P. Groot, Aarts woud; 2e prijs J- Bijman te Oudorp; 3e prijs K. Witlok, St. Maartensbrug; 2e prijs schoonst geheel K. Kool te Hauwert; ie prijs schoonst geheel J. Ham te Lutjewinkel. Van de afdeeling Wolvee verwierven H. J. K. van der Steen len prijs met 6 schapen, K. Schoen len prijs met 6 lammeren, H.'J. K. van der Steen 2en prijs met 6 Texelsche lammeren. i Van do afdeeling pluimvee verwierven S. Vlaar te Hoorn 11 eerste en'tweede prijzen met verschil lende rassen kippen. In do afdeeling konijnen verwierf N. Haringhuizen met zijn pradhtcollectie den'len prijs en EL Ha ringhuizen, beiden te Opmeer, den 2en prijs. Verder werden er nog prijzen toegekend aan N. Smit en S. Vlaar, beiden te Hoorn,, voor hun col lectie duiven. Ter opluistering waren 25 inzendingen van land bouwwerktuigen, rijwielen, zadelmakerswerk, land- bouwartikelen, naaimachines, wasmachines, rijtui gen, enz. enz., waarvoor aan velen een eervolle'ver melding werd uitgereikt. De commissie van aankoop was druk in de weer om verschillende prijzen voor de 'verloting aan te koopen en men kan alles aankoopen, omdat dit de eerste 'maal was,, dat alle loten 's morgens reeds aan het hoofdjdepot waren uitverkocht. Met voldoe ning kan de afdeeling op dezen welgeslaagden dag terugzien. De aanvoer van paarden op de markt was hem zeker ook liever alleen." Ilse streefde maar zwakjes tegen en Hilde ver dween in de andere kamer, toen het meisje de deur opende en Meringer binnentrad. De jonge vrouw ging hem'een schrede tegemoet, sprakeloos stak zij hem een hand toe. Hij las de angstige vraag in haar gezicht. „Het gaat goed met Hilmar, mevrouw," zeide hij vlug. Hse ging op een Btoel 'zitten. Haar knieën beef den. Meringer nam naast haar plaats. „Het gaat wer kelijk goed? met hem," verzekerde hij nogmaals. „Hij zit nog steeds ia Assmannéhausen, dat zult u toch wel weten, ''mevrouw?" Ilse knikte. „Menigmaal ontvang ik briefkaarten," zeide zij. 1 „Hij heeft van den eersten1 dag af gewerkt," ver volgde Meringer, „in een ware koorts gewerkt. Dagen lang zat hij als vastgegroeid in zijn achter kamertje met den grooten noteboom 'voor het raam te schrijven. Soms zag ik hem niet gedurende een heele week. Ik zelf heb geboemeld, maar fat soenlijk den hcelen dag geluierd, in het gras gelegen, wijndruiven gegeten, en naar den hemel of naar den Rijn gekeken." „Weett u niet, wat HSmar schrijft?" „Ik heb wel opgepast er hem naar to vragen! Als bij wil, dat ik het weten zal, zal hij het mij wel zeggen, dacht ik." „U is zeer verstandig 'Hse streek het haar uit haar voorhoofdL '„zeer verstandig. Maar men kan gemakkelijk verstandig zijn, als men met lief heeft. Liefde maakt dom, blind en dwaas I" „Kan wel zijn." Meringer's stem klonk moeilijk. „Mevrouw, wij 'zulen spoedig kunnen lezen, wat daar in het kunstenaarekamertje, van Assmannshau- sen gegroeid is. Do uitgever hééft het manuscript reeds. De inkt was nauwelijks droog, toen Hilmar het voor de pers afgaf." „En wanneer ik bedoel, wat heeft Hilmar van zijn terugkeer gezegd?" Meringer sloeg do oogen neer. De van verwach ting bevende stem te hooren, was al erg genoeg, den blik der groote, angstige oogen kon hij niet verdragen. „Ik weet het niet!" mompelde hij half onverstaanbaar. „Toch wel u 'weet het, maar u wilt het niet zeggen 1 U moet echter spreken, hoort u, u moet! Ik kan die onzekerheid niet langer uithouden." Ilse stond haastig op en bleef voor Meringer staan. Hij stond ook op. Een grenzenloos medelijden lag in zijn oogen. 1 minder 4 dan andere jaren, de prijzen waren hoog. WIERINGEN. Naar wij hebben vernomen ia het wenschelijk, dat in de adressen der voor de bewoners van ona eiland bestemde poststukken, ais plaats van be stemming steeds voorkomt den naam van het dorp of gehucht of van dé buurt waarin men woont, met als nadere aanwijzing „Wieringen". Staat als plaats van Instemming alleen vermeld Wieringen, dan zal vertraging daarvan het 'gevolg zijn. ALKMAAR. Op do voordracht voor onderwijzer aan de Vier de Gemeenteschool zijn geplaatst de heeren: L J. Lutterot, onderwijzer to Koedijk. 2. S. H. Boot, 'onderwijzer te Heiloo. 3. C. Rentenaar, onderwijzer te Zijp©. OUDKARSPEL. De Zangvereeniging Caecilia heeft in studie geno men de operette „Nelly". De -Burgemeester heeft bet Beschermheerschap der vereeniging aangeno men. REGEER EVGSBROOD. Të Zuidsdharwouüe wordt druk gebruik gemaakt van hot aanbod van bruinorood. Qpk te Noordschar- woude worden de eerst© stappen gedaan om het verkrijgbaar te stellen. Te Broek op Langenüijk schijnt men van de noodzakelijkheid niet overtuigd. NOG TWEE IJMLIDER TRAWLERS VERMIST. Thans wordt tot op. heden (Dinsdagmorgen) be halve d© stoomtrawler „Rijnland", die zoo goed -als verloren kan worden beschouwd en waarbij vermoe delijk alle opvarenden het leven-lieten, nog een tweo tal te IJmuiden thuisbehoorende stoomtrawlers, wel ke ernstig over tijd zijn, vermist. Dezo zijn de „Texel I" en de „Irene". De eerst© vertrok één dag na d© „Rijnland", dus 28 Mei, do tweede even na de „Texel I", van IJmuiden naar de visscherij, voor een vischreis van ten hoogste-één week. Men tast in het duister, wat met deze schepen op zee gebeurd is, ofschoon het niet uitgesloten is, dat deze fcwe© trawlers, welke op dezelfde plaats vischten als de „Rijnland", benevens verschillende te Umuiden binnengekomen stoomtrawlers, welke in dien omtrek waren geweest en bijna allen, hetzij 'n mijn in het'net, hetzij, dat een mijn heel kort bij de schepen ontploft was, 'eveneens op een mijn zijn geloopen, doch dat het volk misschien gered is. Aldus deze ontmoetingen door verschillende traw lers brengen groote ongerustheid in de -visschers- kringen te IJmuiden, waaruit de plaats voor het grootste deel bestaat, teweeg, te meer daar door het lange uitblijven van de „Texel I" en „Irene" hot ergste gevreesd wordt. De vaartuigen zouden Zondag, uiterlijk Maandag aan de markt te IJmuiden komen, ten minste do „Texel I" zou zeker zonder ongelukken voor Zon dag binnen geweest zijn, zooals ons werd medege deeld. Nog eenige IJmuider stoomtrawlers zijn wat over tijd, en daar nu de vrees over de reeds vermiste „Rijnland" en het lang uitblijven der twee andpren te IJmuiden zeer groot is, maakt men zich ook bang dat nog meerdere ongelukken met 'trawlers op zee gebeurd kunnen zijn, dat vanzelf door de laatste gebeurtenissen niet uitgesloten is, omdat verschei dene trawlers in diel buurt aan het visschen waren. Laten wij echter hopen dat al deze geruchten niet behoeven bevestigd te worden, daar reeds door het vermissen van de „Rijnland" verscheidene in den omtrek wonende families in zwaren rouw gedom peld zijn. Hdbl. ZIJPE. Wij vernemen, dat den laatsten tijd door den districte veearts te Alkmaar in onze gemeente 2 gevallen van Zij zocht een steunpunt „Wil hij in 't geheel niet meer bij mij komen?" „Toch wel mevrouw, lieve mevrouw! Hoé kunt u dat denken! Nu juist, na den inspannenden arbeid u zult dat begrijpen, nietwaar heeft Hilmar rust noodig. Berlijn is te rumoerig; dat moet men hem toegeven, en daarom -sprak hij er van als u daar naturlijk niets tegen had om met een pleizierboot naar het Oosten te gaan. De reis duurt maar drie 'tot vier maanden, dan legt het schip in Hamburg weder aan." „En voor dien tijd komt hij niet terug?" „Ik weet het niet, mevrouw. Wellicht ziet hij op tegen het afscheidnemen. Hij rukt zich dan mis schien te moeilijk los, en voor zijn gezondheid, zijn zenuwen is die reis zeker goed." „Heeft hij u opgedragen, mij dit te zeggen?" „Hij verzocht mij daarom, mevrouw. U weet hoe ongaarne hij iets per brief verklaart." „Ja dat weet ik. Het is ook zoo eenvoudiger Hse ging naar haar stoel terug. Een tijdlang zat zij zwijgend neer met de handen in den schoot gevou wen. „Te Assmannshausen was hij tenminste ge makkelijk te bereiken. In een paar uur kon ik bij hem zijn. 'Tot nu toe ging het ook nog goed met mij, maar straks zoo ver weg! Als de wind huilt, «de angst, de verschrikkelijke angst, dat wat hier wind is, op de zee storm moet zijnl O, het - is gruwelijk, gruwelijk!" Haar stem brak. Meringer greep naar haar hand. „Mevrouw, 'zoo moet u dat niet opvatten I" „Hoe moet ik het'dan opvatten?" „Als een overgang, een ziekte, oen zenuwenover spanning wat u maar wilt. In ieder geval als iets, dat voorbij eal gaan en ook zijn liefde voor u eigenlijk onaangetast Iaat." Zij schudde het hoofd. „U meent het goed, maar een ander kan dat toch niet zoo begrijpen." „Moet ik gaan? Doet mijn tegenwoordigheid u pijn?" „Neen goed!" antwoordde'zij eenvoudig. „U is voor mij een schakel tusschen ons. Als u hier is, voel ik mij niet zoo eenzaam." Mët moeite verborg hij zijn ontroering. „Ik üeo ook iets meegebracht, om u voor te lezen, mevrouw, begon hij eindelijk weer eenigszins verlegen. „Ge heel werkeloos ben ik aan den Rijn toch niet ge weest. Een paar gedichten en twee kleine Bchet- sen zijn het geworden." „Zijn die reeds gedrukt?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1