ilttiiii iiitii:- Ultnutl!- LlllMlii. ZATERDAG 24 Ml !9S5. 58ste Jaargang, No. 5630, UitgeversTRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Telepb. No. 20. Prfla per jaar f 8.Per post f 8.60. Losse nummers 6 cent ADVERTENTIE-N" van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Waarde Kodak tiel Naair aanleiding van hel overzicht der herstemming ie Aiiina Paiuowna, is dit banuh.1 zeer zeker niet juric, waar het allen schijn geelt dat zwart hier rood ges.eiuu heeft. Wel is waar ging de roepi, als dat de Roomseh Ka tholieken als êen man hun stem zouden uitbrengen op mijn persoon, candidaat der S.D.A.P., maar, waai bij de eerste stemming 41 stemmen aan de Kleine Sluis werden uitgebracht op den Roomsch Kaïnohekeu heer Pateer, 200 zy>n er bij de tweede stemming maai zeventien Katholieken te stemmen geweest aan dat stem bureau. En wanneer wij nu procentsgewijze iireezand daar bij gaan nemen, waar bij de eerste stemming drie en derüg stemman op den lieer Pateer werden uitge- biuuht, aan kunnen daar maar veertien. Katholieke kie zers geweest zijn, aLzoo tezamen 31 kiezers. En is het dan te beweren dat die rood gestemd hebben? Bij eer ste stemming hadden de Katholieken 74 stemmen; daar na is Jiet besluit genomen over te gaan op den can didaat der S.D.A.P.; er komen omstreeks 31 kiezers op van ,de 74 Zijü dit nu roode kiezers Ik betwijfel dit zeer. Hier kunnen toch ook wel stemmen voor den lieer Blankevoort bij geweest zijn. Ik til aan dat stemmen der Katholieken niet voel waarde. Neen, waarde Verslag gever, deze overwinning is in hoofdzaak behaald door het harde werken der S.D.A.P.ers zelve en het was zeer jammer, dat wij nog tijd tekort kwamen om onze kiezers alle te halen, anders hadt ge van dezen uitslag nog iets anders gezien. lf schrijft van een leer school voor de Vrijzinnigen. Maar dit is zeer zeker een goede leerschool voor S.D.A.P. geweest, wat döor hard weiken hier bereikt kan wonden. U spoort de Vrijzinni gen ihier in Anna Paulowtaa aan tot hét oprichten eener Vrijzinnige Kiesvereeniging. Dat zou ons Smaken, daar wij "gaarne hier eens een beetje wrijving hadden tot het voortzet len van onze propaganda. Hiermede moeai ik deze zaak recht gezet te hebben en yerzook uw verslaggever vriendelijk het te whlan terugnemen, ais dat zwart hier rood heeft gestemd. Mijn dank voor de plaatsing, D. KOORN, Voorzitter der S.D.A.P., aid Anna Paulowna Ik vind mijnheer Koorn al een heel ondankbaar mensch. Nu hebben de Roomsch Katholieken hun best gedaan om den Sociaal-Democraat in den Raad te bren gen, dat is gelukt en ziet, nu een openbare verlooche ning van die hulp - alsof er een luchie aan is. Ja, mijnheer Koorn yindt 'het blijkbaar dan al ver duiveld onpleizierig met de hulp der zwartjes op zijn raadszetel' gekomen te zijn. Ik kan me dat gevoel wel begrijpen, maar dat geeft toch niet het recht 'om een hulp Ie loochenen, die men toch wel degelijk heeft gehad. Laat ons de cijfers, die mijnheer Koorn ons geeft nu eens voor waar aannemen, n.L dat er maar 31 Katholieke kie zers te stemjnen geweest zijn. Mijnheer Koorn weet evengoed als ik en erkent dat ook, dat het consi^ie van de Kalholieken is geweest als één man Koorn te stemmen. Wat denkt u nu, dat dj° 31 Roomsch Katho lieke kiezers hebben gedaan? Niet Koorn stemmen, dwaas tegen de hun gegeven opdracht in? Zeg, mijnheer Koorn, u kent de R.-K. kiezers even goed als ik, dus weet u ook wet, dat zij de hun gegeven opdracht steeds nauwgezet vervullen en we dus als waarheid mogen aannemen, dat bijna allen hun stem in dit gevul op rood hebben uitgebracht En waar uw meerderheid juist 21 stemmen wa§; is de conclusie, die ziliver logisch en ..zonder overdri jving getrokken mag worden, dat die Roomsch Katholieken kiezers u de gewenschto inoeixierheid hebben bezorgd, Üat dus hier zwart rood op het kussen heeft geholpen. Dat dit succes mee le danken is geweest aan hel hard werken der S.D.A.P.ers zelf, in het vorig overzichtje is dat volmondig erkent dat hard werken als 't ware den Vrijzinnigen, tot voorbeeld gesteld en zt opgewekt ook voor hun man netjes te strijden en op te komen. HOOIYORDERING. Tot den Minister van Landbouw, Handet fen Nijver heid was eenigea tijd geleden door het bestuur der afd Bommelerwuard van de Ged.-Overijs. Mij. van Land bouw een request gericht, waarin eenlge klachten over de hooi vordering werden geuit. In de eerste plaats werd er op gewezen, dat meermalen gebeurde, dat bij land bouwers, die geweigerd hadden hun hooi tegen f 20 per 500 K.G. te verkoopen aan den regeeringscommissionnaii-, na dreigementen met vordering door de militaire inten dance, hooi tegen den genoemden prijs werd gevorderd In het request werd op meer gelijkmatige verdeeling der lasten bij do vordering aangedrongen, en op een prijs, die meer in overeenstemming met de waarde van het hooi zou zijn. Blijkbaar is de klacht gegrond gebleken; de commjs- sionnair is bntsiagen en den intendant der divisie is opgedragen, de vorderingen door officieren te doen praats hebben. Voorts deelde de Minister in zijn antwoord mede, dat bij den Commissaris der Koningin hooger beroep bestaat van de prijsbepaling, welke door de Burgemeester geschiedt. ENGELAND EN WIJ. Naar aanleiding van minister Churchfll's verzeke ring dat Engeland afdoende bewezen heelt de. onzijdig heid van Nederland te willen in acht nemen en eerbie digen, zegt de Kolu. Ztg. uit Nederlan|dsche bron ver nomen. te hebben, dat de Brits olie gezant in Den Ilaag op het oogeuiblik, dat Antwerpen, ook aan den Zuid- weslkant met insluiting bedreigd werd te zaraen met den Pransclien en den Belgischen gezant getracht heeft van de Nederlandscixtj Regeering te verkrijgen, dat aan de BelgischEngelsche bezetting van Antwerpen zou worden toegestaan, zich op sohepen uit de Antwerpsehe haven over de Nederlandsdhe Sclielde en langs Vlis- singen naar zee te begeven. De Nederlandsclie Regcé- ïing zou dez-n aandrang als een schending der neu traliteit met allo gevolgen daarvan afgewezen hebben en da gezant der Vereenigde Staten in Den Haag liad haar daarin volkomen gelijk gegeven. De N. Ct teekent hierbij aan: Deze bijzonderheid zou, indien rij juist ware, gesclüed- kundig ongetwijfeld interessant rijn, maar naar ons voorkomt, niets afdoen aan hot gezegde van minister GburchiJi dat Engeland aa hei kritieke oogenhük de Nederlnndsche onrijdighekf stipt heeft ontzien. Immers Engeland zou zich don bij het van onze Regeering ontvangen afwijzende antwoord op zijn aandrang blijk baar zonder meer hebben neergelegd en dus onze on zijdigheid metterdaad hebben geëerbiedigd. Naar wij meenen te weten, heeft de zaak zich ech ter niet voorgedragen zooals van Nedeilandsche zjjde aan het Duitsche blad werd verhaald. Wet moet En geland in het begin van September 1911, toen Ant werpen door de Duitsche troepen werd ingesloten, aan onze Regeering verzocht hebben een deel der bevol king van Antwerpen aan boord, van de Duitsche han delsschepen die bij den aanvang van den oorlog in die ïaven waren vastgehouden, over de Nederlandsclie Schelde en langs Vlissingen door te laten teneinde naar Engeland te worden vervoerd. En dit verzoek moet door onze Regeering niet zijn toegestaan op grond van den ombepaalden rechtstoestand der gesequesteerde Duitsche schepen, die naar haar meening onveranderd blijven moest tot het einde van den oprlog. BESCHIKBAARSTELLING VAN VARKENS- VLEESCH. De omvang van de afleveringen van varkens in op dracht van het Rijks Centraal Bureau aan onderscheiden gemeenten geleverd, bleef steeds aangroeien. In dé dér- tien weken .waarin de- leveringen plaats vonden, ste gen de wekelijks che afleveringen van 1620 stuks (in de wede van 26 April tot 1 Mei) tot 9822 stuks (1924 Juli). In het geheel werden aldus 82.475 varkens met een gewicht aan totaal slachtgewicht van ruim 9% millioen K.G. geleverd. Deze leveringen geschiedden tegen een gemiddelden prijs van 80 cis. per K.G. slachtgewicht, terwijl in 'dezen tijd de marktprijs per K.G. slachtge wicht gemiddeld 25 a 28 cL hooger was, zoodat door dezen maatregel deze varkens te zameu voor bijna 2Vs millioen gulden beneden den inkoopsprijs aan de slagers afgeleverd werden. Gelijkelijk met de toeneming van de aanvragen wer den de verplichtingen voor de exporteurs verhoogd. Aanvankelijk moestem rij t'oor elke 100 K.G. export 50 K.G. voor het binnenland beschikbaar stellen. Succes sievelijk is dit leveringspercentage van 50 verhoogd lot 65.80 en met het begin der nieuwe periode gebracht op 100. Tot nu toe bleek het mogelijk, dat de verliezen, die de exporteurs .leden op hun verplichte leveringen in het binnenland, gecompenseerd wérden door ver- boogde verkoopsprijzen. Ten minste de binnenlands che marktprijzen hieven hoog, ja, liepen veelal nog iets op. Intusschen, in deze richting schijnt nu althans aan vankelijk het hoogtepunt te rijn bereikt, ten minste op het oogenblik wordt er zoo goed als niets geëxpor teerd en men tengevolge heeft het Rijksbureau na deze week voorloopig geen varkens beschikbaar. Een herstel van den geregelden gang is mogelijk, wanneer de buitenlandsche prijzen weer omhoog gaan. Wel is waar is dit niet waarschijnlijk, maar in dezen tijd zien we ten opzichte van de verkoopsprijzen van levensmiddelen zooveel onwaarschijnlijks gebeuren, dat me dteze mogelijkheid wel degelijk rekening gehouden moet worden. In de tweede plaats kan de machine weer op gang komen, wanneer -de inkoopsprijzen hier eenigszins dalen. Deze verandering brengt zélfs in dubbelen zin ver betering, omdat daardoor tevens en gelijktijdig de ver liezen op de verplichte leveringen verkleinen. Met den pogenblikkelijken stand van de Qnancieele uitkomsten van de varkensfokkerij en -meslerij" is «enige prijsdaling zeer wel mogelijk zonder het» bedrijf om voordeelig te maken. SCHOORL Mej. Koch, onderwijzeres aan de O. L. school te Groet, is al zoodanig benoemd bij 'het onderwijs in Ned.-Indifi. RLRGERBRUG. Een troep zigeuners, die in de algeloopen week halle plaats haid gekozen in den omtrek van hel dorp, heeft zich niet onbetuigd gelalen in het stelen van Veld vruchten, het sloogea van hekken en het ui tmelken van. koeien. Om erger le voorkomen, hadden vele landbouwers htm schapen tijdig huiswaarts gehaald en die wat te verliezen had, was erg blij, toen hij het brutale volkje na eon dag verblijf rijn tenten zag opbreken. Ook uil andere dorpen ontvangen we 'dergelijke be richten. SCHOORL. De aardbeienoogst heeft dit jaar goede vruchten op geleverd. Hoewel de verzending naar andere streken nog niet zoo groot was, bleven de prijzen toch tame lijk hoog. De gtand der andere veldgewassen, voorna melijk die der boon en, welke voor de oonservenfabriek te Warmenhuizen geteeld worden is zeer bevredigend. Dit geldt ook voor het voornaamste produel van den Schoorlschen tuinbouw, mi de Oostiniiisclie kers. Uil- gestrekte velden prijken weer met de veelkleurige bloé- men van dit schoone gewas, en het is "te 'voorzien, dat de moeite van den kweeker goed beloond zal Worden. WIERINGEN. Ds. II. J. Witkop alhier, heeft voor het beroep naar da Ned. Herv. Gein. te ReLnanchement in Zeeuwsch Vlaanderen bedankt' KOLHORN. De hoer A. J. Hekkelman, onderwijzer alhier, staal als no. 1 op de voordracht te Velzen. KOLHORN. In de polders alhier staan de gewassen uitmuntend te velde. Het karwijizaad, waarvan hier dit jaar bijzon der weinig is, staat reeds aan de hokken; bij zonnig weder, voor de zelling der granen zeer gewenscht, kan bij een paar weken met het zichten van andere gewassen worden begonnen. KOLHORN. Daar in de polders da granen zoogenaamd dicht zru en hierin dus niet kan worden gewerkt, zou er voo-r bet fosse volk alhier geen werk zijn, ware 't niet, dat do fietsér het werkterrein hadden vergroot Zoo zijn vele mannen in 't binnenland aan den hooibouw, ook zijn eenigea op de aardappelvelden aan 't rooien; in beide bedrijven wordt een goed daggeld gemaakL BREEZAND. Bij het te Amsterdam gehouden examen vo >r de Hoofdakte slaagde Donderdag de lieer L. Malleko.e, on derwijzer alhier. PETTEN. Donderdagnacht is bij paal 19 een mijn uit zee aan gespoeld, welke door de militaire autoriteiten Vrijdag middag onschadelijk is gemaakt door hem te doen ont springen. ZUIDSCHARWOUDE. Eon 9-jarig zoontje vnn den beer P. K. alhier raakte mrt een flets orator een wagen, met het noodlottig ge volg, dat een der boenen zwaar gekneusd wend. ZLJDSCHAHWOUDE. Ds. A. W. Melehers, vroeger te Zuidsdharwoudo, thans le Almelo, heeft voor het beroep te Zierikzee bedankt. OGDKARSPEL. De kinderen der hoogste klassen hebben eön zeer gezellig en leeirijk .reisje gemaakt naar Neerlandis hoofd stad. De kleinerun gaam den gewonen rijtoer maken. NOORDSCHARWOEDE. Het schoolfeest is alhier op één dag achter den rug. De kinderen der hoogste klassen zijn Donderdag naait Amsterdam geweest, terwijl die der lagere klassen i.11 duin en bosuh hebben genoten, 't Was zeer jammer, dat 't dezen dag zoo regende; dit doet toeh altijd afbreuk aan het feest. Met een motorvaartuig werden ze van hel Broek er station gehaald, doch ook toen nog steeds water. Het .Harmoniegezelschap hield er echter den lust wat in. HEERHUGOWAARD. Ons werd toegezonden het jaarverslag der coöpe ratieve stoomzuivelfabriek „Excelsior" alhier, loo pend over het boekjaar 1 Mei 19i5 tot en met 30 April 1915. Hieruit bleek, dai door opheffing van het bedrijf 2 leden uittraden, terwijl 7 nieuwe le den werden ingeschreven; tevens ontvingen we de mededeling, dat op de dezer dagen gehouden jaar vergadering nog tien nie.uwe leden werden inge schreven, wat een mooie aanwinst wordt -gerekend voor de fabriek. De heer J. W. Schoone, uitgetreden, werd als commissaris vervangen door den heer T. Kostelijk Pz* terwijl werden herkozen de 'hoeren Jb. Bloïn en P. Kant'als bostuurslleden. Gedurende de afwezigheid van den 'heer P. Kant* wegens mobilisatie, fungeerde als kaasmarkter de heer C. Rempt, .terwijl'voor het nieuwe boekjaar de heer Van der Meer, directeur der fabriek, als plaats vervangend kaasmarkter zal optreden. In den loop des jaars werden 2 algemeen© verga deringen gehoudpn on. twaalf bestuursvergaderin gen, terwijl een buitengewone vergadering plaats had met leden en leveranciers in de kritieke Au gustusdagen van 1914, in'hoofdzaak ter bespreking van kaasafzet. Voorts Vergaderde het dagéiijksch bestuur, bestaande uit de 'heeren N. Pool, voorzit ter, P, Kant, vico-voorzitter en G. Liefhebber, ©t- K.ijke 'keeren met den directeur voor lhek nazien der rekeningen. Voorts vergaderd© het dagéiijksch bestuur hog eenmaal met 'de besturen der coöperatieve zuivel fabriek ie Sint Maarten, Opmeer *n Oudendijk, ter bespreking van gemeenschappelijke belangen. 1 Da melkcontrol© bleef op denzelfden voet door werken; per koe per jaar bedragen d© kosten f 1,2 voor afzonderlijke monsters wordt 10 cent in reke ning gebracht. Voort© wordt van eiken bak kaas- melk en van elk karnsel boter het vetgehalte onder zocht. 1 Met genoegen werd in het verslag geconstateerd, dat ever het algemeen op d© boerderijen goed gelét wordt op'het schoonhouden van de melkbussen.-Dit wordt een belangrijke factor geacht voor de inrich ting De opmerking werd 'gemaakt, dat bij hen, die voor het 'eerst melk aan de fabriek 'leveren, dit wel eens te wenschen overlaat, terwijl dit bij lan ger aangeslotenen bijna nooit voorkomt. Ton zeers tb wordt aangedrongen 'op het gebruik dor speciale melkemmers, die dan ook nergens anders voor 'ge bruikt dienen te worden. 1 M Uit het verslag der exploitatie blijkt, dat 'in het boekjaar 1 Mei 1914 tot en met 30 April 1915, ia verwerkt '3.267.904 KG. melk, dat is 325.968 KG. meer dan het vorige jaar, waarvan ongeveer door leveranciers. De grootste hoeveelheid bedroeg 14174 KG. melk op 1 -Juni, de kleinste hoeveelheid 4625 KG. op 2 Februari. Gemaakt werden de volgende kaassoorten:'Edam mer, Commissie, Middelbare, Dissertjes, Lunchkaas- jes, Goudakazen, Broodkazen en Roomkaasjes. Van do 3.267.904 KG. melk p?m. 261.700 KG.,-of per 100 KG. melk plm. 8 KG., per 100 KG. kaasmelk 8.6 KG. D© totaal opbrengst der kaas beliep'f 179100.08*. Voorts werd gemaakt 37.600 KG. roomboter en nog 7230% KG. weifcoter, welke- opbracht f 62231.21, of gemiddeld (room- en weiboter dooreen gere kend) f 1.39 per KG. Nog werd aan volle melk r en karnemelk verkocht voor f 3053.83%. Vooral de pro ducten te zamen werd alzoo 'ontvangen f 244385.13. Per 100 KG. melk werd gemaakt voor de kaas f 5.48, voor de boter f 1.90, melk en karnemelk 9% cent, te zamen f 7.47%, aan onkosten werd uitge trokken f 1 per 100""KG* alzpo een netto opbrengst van f 6.47%. Het vervoer der melk naar de fabriek heeft per 100 KG. -24.4 cent gekost, zoodat d© leden per KG. melk 6.72 cent, per Liter 6.92 cent ontvan gen. Het besuur heeft gemeend steeds te moeten vasthouden aan 40% vet in de droge "stof, wat het noodig acht voor den goeden naam der fabriek op de markt. Met groote vreugde werd -'in het verslag g°constateerdJ dat, hoewel de -oorlogstoestand in Europa groot nadeel dreigde -te brengen, ook voor deze zuivelfabriek, di© gelukkig niet is bewaarheid geworden, zoodat mag worden gezegd, dat het af- geloopen jaar voordeelig is geweest in'hooge, mate. Met warmte wordt d© coöperatie Aanbevolen, mét vertrouwen de toekomst tegemoet 'gezien: immers de melkaanvoer stijgt elk jaar en wat nog het meest reden geeft tot groot© tevredenheid heit ledental breidt zich gaandewge uit. De aan het verslag toegevoegde ledenlijst bevat 70 namen. Hoewel het verslag nog vele belangrijke cijfers te tozen geeft, en van verschillende bijlagen is voorzien, 'meenen we met het bovenstaande te moeten volstaan. 1 SCHANDELIJKE STREEK. Men méldt aan de N. Ct.: De familie H. 'te Winterswijk had een 14-jarig dochtertje in het ziekenhuis te Arnhem liggen.-Eer gisteren ontving ze een ongeteekend telegrafisch uericht van onbekende herkomst dat het -kind over leden was. Alle voorbereidingen voor de begrafenis werden getroffen, de rouwcirculaires, -lijkkist onz. waren reeds besteld, toen de huisdokter toevalliger wijze om nadere inlichtingen 'naar Arnhem telefo neerde, en toen bleek het dat het kind gezond -bn wel in bed lag te spelen. Wie haar Mie poets gebakken heeft, kan de fa milie niet nagaan, 1 00BL0G8- EN REDDINGSBOOT ZONDES BE MANNING. Men meldt uit O08talt>öek: 4 Donderdagmorgen waren wij :in de gelegenheid 'ft proefneming bij te wonen van een nieuw© vinding, ito uitvinder, de heer M. D. -Kakken te Arnhem, demonstreerde zijn vinding voor een kleinen kring van genoodigden ïn den vijver van Bonsbeek bij Arnhem. De vinding van den heer Nakken berust in hoofdzaak op het overbrengen langs Hertsche gol ven, van het 'commando van den wal af naar de boot. De boot kan dus van den wal af haar beve len krijgen.Zij wordt gedreven door een -electri- sohen motor, die eveneens van den wal af in be- v?fvging 'wordt gebracht en stopgezet. Het roer kan worden 'gewend, de seinlichten worden ontstoken, kanonnen kunnen worden afgeschoten, en geheet willekeurig. 1 De boot luistert naar "alle commando's die van den wal af gegeven wprden. De eerste proef' mag geslaagd heeten. De boot heeft ruim 800 M. gevaren len voer in verschillende cirkels.. 1 RAAD VAN CALLANTSOOG. r Vergadering van dan Raad op 22 Juli 1915, des na middags 7 uur. Alle loden tegenwoordig Voorzitter de heer Jbr. E. W. J. de Bdjer, Secretaris de heer M. J. S. de Rijke. Na opening der vergadering worden de notulen voor gelezen. la Na deze voorlezing zegt de heef De Heer, dat hij niet heeft gevraagd in de vorige vergadering of de instructies der gemeenteambtenaren die klaar waren aan de leden zullen worden toegezonden, maar de in- structie's die al zoo lang klaar zijn zooals spreker meent vernomen te hebben van den voorzitter. De voorzitter merkt op, dat zulks dan verkeerd ver staan is, vooral daar in, ae eerste plaats de instructie's nog niet Haar zijn. Verder merkt de voorzitter op, dat de voltooiing spoedig kan wonden tegemoet gezien, doch dat er veel werk aan verbonden is. Zoodra ze echter klaar zijn, zullen deze aan de raadsleden worden toe gezonden. 1 2o. Volgt de benoemina van een onderwijzer aan de openbare lagere schooi alhier. Na voorlezing der stukken, deelt de voorzitter mede, dat de voordracht luidt: no. 1 A Treffers, no. 2. G. J. Duinker, na 3 H. N. Muts. Op voorstel van dien voorzitter, gaat de ver gadering over comité, ter bespreking dezer benoeming. Na heropening der. openbare vergadering tot de stem ming overgaande, worden op den heer C. J. Duinker 5 stemmen en op den heer A. Treffers 2 stemmen uitgebracht, zoodat eerstgenoemde tot onderwijzer aan de openbare lagere school is benoemd. 3o. Doelt de voorzitter mede. dat de jaarwedde van den heer J. Langhorst, hoofd der O. L. school, thans door de mobilisatie onder de wapenen, volgens de ver ordening regelende de jaarwedden van het onderwij zend personeel alhier, niet langer mag worden uitbe taald aan één par. B. en W. stellen daarom voor, van de jaarwedde voorloopig f 1000 uit te betalen, temeer daar de heer Langhorst thans sergeant is, en als zoodanig ook tractement geniet De heer Rampen informeert hoeveel de jaarwedde van den heer Langhorst bedraagt, waarop de voorzitter mededeelt f 1450 De heer Rampen vindt, dat de jaar wedde dan ook wei op minder kan worden ges lel a. Tot de stemming overgaande, rijn aJie leden, behalve de heer Rampen, voor het voorstel van B. en W. Bij de rondvraag zegt de heur De Heer, dat B. en W. zouden oonfereeren met de bakkers, omtrent den aankoop van rogge, doch spreker heeft daarvan nog niets vernomen. Voorzitter zegt, dat deze conferentie nog niet heeft piaats gehad, doch spreker heeft wei met de Wethouders over deze zaak gesproken. De heer De Hoer: 'tWas toch door den Raad besloten. De Voorzitter: Wanneer de bakkers geen rogge kunnen krijgen, waarom komen ze dan njet bij mij. Verder deelt de voorzitter mede, dal hij deze zaak wel degelijk met de Wethouders heeft besproken, maar lot de conclusie is gekomen, dat aankoop niet noodig was. De heer De Heer: Hadden jelui dat dan maar aan den Raad medegedeeld, want 't is zeker al drie vergade ringen geleden. De heer Den Das merkt op, dat hei geen drie ver gaderingen gei eden is. Verschillende leden: 't Is een gefaeeie tijd geledén. De voorzitter merkt hierbij nog op, dat hij meende, dat 't met zoo noodzakelijk was, dit mede te deden. Verder informeert de heer De Heer, of de wegwerkór rijn gereedschap van de gemeente krijgt Na bevestigend antwoord van den voorzitter, wordt besloten, vooc hem <fan nog eenige gereedschappen te laten aankoopeo. De heer Rampen informeert of een raadslid vergun ninghouder rijn mag. Spreker meent van niet Voor zitter zegt hiernaar te zullen informeeren. De heer De Heer informeert of de brandspuit, welke pas is geprobeerd fn orde was. De voorzitter deelt hierop mede, dat, bij de oefening der brandspuit alles in orde is bevonden, alleen was er een klein gaatje in de slang, hetwelk zal worden dichtgemaakt Hierna geheime ritting. OUDESLUIS Het zoontje van den arbeider J. T. alhier, die voor ecuigen tijd geleden rijn arm heeft gebroken en nu pas den eersten dag als genezen zijnde uit het verband was, had gisteren het ongeluk op het schoolplein te vallen en wederom dat lichaamsdeel op dezelfde plaats te breken. VEENHUIZEN. Gisterenavond hield de nfdeeling voor Staatspension- necring een matig bezochte vergadering bij den heer P. Grootalhier. De voorzitter, ae heer G. Smit Azn. opende de vergadering. De notulen wenden onveranderd goedgekeurd. Een ingekomen schrijven tot aansluiting Bij dien Anti-Oorlogsraad werd wegens de te hooge kosten hiervan, voor kennisgeving aangenomen. De voor zitter, de heer G. Smit Az., die moest aftreden, doch herkisbaar was, wilde wegens hoogen ouderdom, trot allen aandrang uit de vergadering om de functie te blijven vervullen, niet meer in aanmerking komen. In rijn plaats wend gekozen de heer C. Appel, die niet aanwezig was. Uit de rekening yan den penningmeester bleek, dat de uitgaven f 12.35, de ontvangsten f 27.6iy> en het batig saldo f 15.26yj. In plaats van den heer J. Smit, die als penningmeester bedankte, werd de heer D. dc Jong voor die functie ge kozen. Besloten werd, geen afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Amsterdam te zenden, maar voor het geld, dat dit anders zou kosten, dezen winter een spreker

Schager Courant | 1915 | | pagina 1