De Oorlog. BERICHT! na afloop yan iedere maand geïnd. De heer Brugman heet namens het 'feestcomité het bestuur van de N.V. op dezen dag hartelijk wel kom, elsmede allen, die hier te zan en zijn 'gckon en. Spr. hoopt, dat men genoegelijlk zfal vtrtoeven. Namens de Directie der H.S.M. mdt hartelijk dank betuigd voor de uitoocdiging en den bloei der spoorlijn'gewensöht. De heer J. W. C. Kroon dankt voor de eer zijn o\erleden vader bewezen en releveert de geschiede nis van alle voorbereidingen, die er waren voor l et spoor er wag en ledigt 'een glas op het Dag. Be stuur d-r Vennootschap. De hotr Verburg zegt hiervoor dank. De boei A. 0. Kroon, herinnerende aan 't spreek woord „eendracht maakt macht", hoopt op alge- meene san enwerking, opdat meer dergelijke nuttige zaken to' stand zullen komen. De Iner J. H. Keizer brengt groote hulde aan de familie Kroon, uit welke familie mannen voortsprui ten met initiatief, en drinkt op deze familie. De heer M. Kroon Cz. 'dankt hiervoor. De hoer C. 'M. Kroon, gemeente-ontvanger te Gouda, wenscht lijn en markt fefooten bloei. De tmer Brugman brengt lof en-eere aan don heer A. Kroon Pz. voor de eminente werkkracht van dezen ouden heer met het nog steeds jonge hark die zooveel goeds ter wille van het spoor heeft ge daan. De hee" Jb. Smit Sr. leest in dichtmaat 'het be loop dor verhandelingen, voor, hetwelk algemeone instemming oogst. Namens do H.S.M. 'wordt dank betuigd voor de gezellige ontvangst en hopende op algemeone samen werking, deelen de heeren mede te moeten vertrek ken. 1 De heer -C. Brinkman, wijzende op den bloei 'de zer streek, brengt hulde tevens 'aan den heer Van der noes, oud-chef alhier, thans te IJmuiden, die voel voor de zaak heeft gedaan en -van wien een telegram is ingekomen.. De heer Brugman brengt die Jhulde ook aan den overleden heer F. van der Goes, chef aïhier, wien stille hulde wordt gebracht. Gemeenschappelijk wordt nu -een door den beer W. Kuiper gedicht feestlied giezongen. De neer Brugman danikt voor de gezellige 'uren en zegt te moeten vertrekken met de Feestcommissie tot het vervullen van andere plichten. Hij drinkt op do handelaren van Langedijk en omstreken. De neer Ver-burg dankt de 'Feestcommissie voor de gezellige oogenbJikken en drinkt op aangename samenwerking van handelaars, ook uit Broek op Langendijk. Het oificiëele gedeelte was hiermede geëindigd en men ging uiteen voor den wedstrijd in versierde rij wielen, waaraan 13 personen deelnamen. De uitslag was als -volgt: le prijs Anna Breiman en Berbha Sutherland; 2e prijs S. Rempt -en M-arie de Leeuw; 3e prijs Guuntje'Opperdoes; 4e prijs .1b. Smit Pz.; 5e prijs D. Klaij; 6e prijs 'A. Oasterlie; 7e prijs Nolly Rempt -en Willy Strijbis; 8e prijs Jan IJ, Timmerman; 9e prijs Ali Pranger;-10e prijs Arie Soliuijt; 11»- Prijs Teefje 'Langedijk; 12e prijs Marle Dekker; 13e prijs Jb. Sohuit. Te 7 vur had een gezellige samenkomst plaats ten lokale van den heer Do Bakker, waar door ver schillende personen het woord werd gevoerd on ook waer velen werden gehuldigd. De gymnastiekverenigingen Hercules en Hygiëa kweten zich dapper van de op zich genomen taak, om eenige afwisseling 'te brengen, waarbij zij kra nig worden geholpen door de R.-K. zangvoreeniging St. Caecilia. Voorgelezen werd een ingekomen ge dicht, waarbij hulde werd gebracht aan de verschil lende besturen en gehoopt werd op flinke resulta ten van de pas-aangelegde lijn. Tenslotte moest weer worden opgebrokrn en is men, terwijl de regen stroomde, de gondelvaart gaan zien. Do uitslag hiervan was: le prijs P.'Verburg; 2e prijs Gebr. Kroon; 3e prijs 'H. Tauber; 4e prijs Nelly Kooij; 4" prijs Gorrie Joman; 5e prijs Oor Kuiper; 6e prijs Jn. Weel; ■l6e prijs M. Langedijk; 7e prijs G. Trompetter; 7e prijs Annie Wagenaar;-. 7e prijs D. Nap. De uitslag dor versiering 'voor huizen en tuinen was als vclgt: ie prijs niet toegekepd; 2e prijs H. Stam; 8e prijs P. -Deutekom; 3e prijs Jb. Hop man. Na de bekendmaking hiervan volgde gezellig sa menzijn in lokaal De Burg van den heer Stam, waar langen tijd vroolijk werd vertoefd. De symphonio „Bempre Crescendo" en de zangvereeniging „Cres cendo" werden luide toegejuicht en door denj voor zitter zeer geprezen. De heer Jb. Smi* droeg ook hier zijn gedicht voor, dat hij in de officiëele bijeenkomst had doen hooren Lang na middernacht sprak de voorzitter het of ficiëele sluitingswoord, dat getujgde yan instemming met dezen dag van vreugde, welke door don wel te overvloedig stroomenden regen 'iets had geleden, doch niet was verstoord. Hij bracht woorden van dank aan allen, die tot het welslagen' hebben 'mode- gewerkt en bca'oot met te-drinken op de gezond heid van H. M. de Koningin, wie. een telegram werd gezonden. Hierna bleef nier nog eenigen tijd bijeen, tot ten laatste bet uur van scheiden was gekomen- *t Is wel belangwekkend te lezen wat profes sor Pares een paai dagen geleden schreef over den toestand waarin Rusland verkeert. Hij zegt, dat de crisis voor Rusland nu voorbij is. Het eenige doei van Duitschland en-Oostenrijk was volgens hem geweest: Rusland zich te doen afschei den van de geal'iëerden. Het idee, Rusland te ver overen of Rusland te dwingen tot den vrede is vol gens Pares te dwaas, dan dat de Duitscfhers daaraan konaen denken. Maar wel konden zij hopen, Rusland zelf meer geneigd te maken, den oorlog te beëin digen. Daarvoor moest alle kracht tijdelijk tegen Rusland worden geconcentreerd. Polen veroverd, aan de Russen een enorm verlies aan menschenlevcns en gevangenen worden toegebracht, waarna men met grootmoedig" voorstellen kon komen. Maar bot is nu met de Duitechers als met Napo leon te Moskou. Elke quaestie met Rusland is van politieken, meer dan van militairen aard, want Rus land waarlijk overwinnen, militair onder de knir- krijgen, is eenvoudig onmogelijk. De eenige hoop voor Duitschland was, de -Russische regeering in een stemming to brengen, waarin zij geneigd zou zijn tot toegeven Vanaf het oogenblik, dat zij in geen geva' toegeven wil,-staat Wilhelm II in dezelfde positie als Napoleon 1. En nu ziet prof. Pares in de verklaring van den Ruasischen-minister van Buiten- landsche Zaken Sasonof, afgelegd na al het gebeurde in Galicië en J'olen. de verklaring nl. dat Rus land zal volhouden tot het uiterste een teeken, dat Duitschland s spel verloren kan werden geacli Niet het militaire succes in het Oosten was het doel van Duitschland, meent de schrijver, maar wel vrede met Rits.-and en die is onmogelijk als Rus land geen vrede .verkiest te aanvaa^len. U-t minh- ter Sasonofs woonden staat dit laatste vast. Dat was hot kritieke moment. Nu dat voorbij is, staat Duitschland voor de vraag, wat te doen, nu zijn berekening faalde Do Westrninstor Gazetta is het met deze redeneo- ring volkomen eens, maar, redeneert het blad, Duitschland staat echter ook wat vredespogingen betreft voor onoplosbare moeilijkheden. Men zou Rusland zeer vriendelijke voorstellen hebben moeten doen, terwijl het Duiteche volk in zijn roes •om de hardst mogelijke voorwaarden roept. Duitócfhland zou volgens t'e Weshminster gaarne spoedig -vrede hebben, m«ar tevens een vrede met groote oorlogs schattingen, dr het land'redt van bankroet. Dat is ook weer niet vereenighaar. Von Betlhmann Holl- weg, ongeduldig dat n en zijn groote rede geheel gen gr. ndslag \i<r 1 es; reking-en aidt, loopt uit: dan moet,, wat niet buigen wil, maar barsten,! En ti eh, ondank-falies, verbindt nu weer de Daily Telegraph-coiMspondent te Washington aan zijn telegram over liet Arabic-incident de opmerking, dat ren gelooft, dat uit bijlegging van hot'inciden t iels ten guns'e van den wréd»- zou kunnen voort komen De Westn mater Gazette ziet daarin s-Hesn een nieuw voorbeeld van oen zonderling-geestelijk pro ces, flat zich in Duitsohe-hersenen zou hebben vol trokken. maar waarmee de geallit orden niet tot on der handeling zullen worden gebracht. En in den toestand op bet 'oorlogsveldEr is in het gwecht dat aan de Dwina wordt geleverd, nog geen b 'slissing. Zx>oö1s bekend, wordt er voorname lijk gestreden in de nabijheid van FriedrichsUdt en volgens de berichten, is het d->n Russen nog gellukt de Duitsc'hcrs te keeren. Uit alles blijkt, aal de Russen hier een allervinnilgsten tegenstand bi/eden. Hoe deze strijd zal afl'oopen -is nog niet te zeg gen. Over den strijd bij Wilna ook nog niet veel nieuws De Russen geven ook hier den strijd nog niet op. De Duitechers zijn de vesting Grodno reeds dicht genaderd en kunnen'we ons op een bezetting-daar van door de Duitechers prepareeren. 't is wel toekenend, dat zelfs de Duiteche l-eger- benohten er op wijzen, dat de Russen 'steeds weer in plaatselijke gevechten aan de Duitechers groot/i verliezen toebrengen en dat zij z lfs in de r eeidor heid blijven, 't Is zooveel te eigenaardiger, dat-tocd steeds het eind van het lied is, dat de Russen reÜ- reeren en de Duitechers ondanks alle verzet wel vooruitkomen. En het is zeker, dat geen enkel leger, ook he' Russische niet, op den duur de greote v er- liezen kan verdragen die het heeft geleden Maar daar staat 'tegenover, dat ook Duiitpciiland en zijn bondgenoot aanstonds komen voor de vraag: wat nu? Want na alles wat er nu gewonnen en be haald is, is de Duitecher nog niet verder dan den rand van dat reuzenrijk. En in het Westen nog ■steeds dezelfde toestand. Hoe zal er aan dozen strijd, nog eens een eind k^~en?? De Duitechers werken weer eens met cijfers. Zij vertellen, ons: De Duiteche troepen hébben in Augustus op het Oostelijk -en Zuidoostelijk oorlogsterrein meer dar 2000 officieren 'en 269.839 mail gevangen genom en. Zij veroverden meer dan 22CÖ kanonnen en 560 n a- chiixegeweren. Voor Kowno alleen bedroeg de buit ruim 2000 gevangenen ien 827 kanonnen. Voer Nowo-Georgiëwsk 90.000 gevangenen, waar onder 15 generaals, 1200 kanonnen en 150 machine geweren. Hét tellen van de machinegeweren in No wo-Georgiëwsk is nog niet voltooid -en van die in Kowno moet nog -beginnen. De getallen van de imachinegeweren zullen dus nog toenemen. De buit gemaakte voorraden munitie en proviand voor-men- schen en dieren is nog niet te overzien. Het getal gevangenen dat de DuiHsche en 'Oosten- rijksch-Hontgaarsche troepen sedert 2 Mei, d. i. hiet begin van den voarjaansAéldtocht hebben 'gemaakt, is thans ver over het miklio.en gestegen. En in het Westen en Zuiden, zoowel als aan de Dai-danellen nog dezelfde toestand. Op den Balkan ook geen nieuws. Er schijnt geen spiake te zijn van een inval van Duiteche troepen in Servië. Roemenië heeft'wederom oen verklaring gegeven aan Duitschliand en Oostenrijk, omtrent het verbod van doorvoer van wapenen 'on ammunitie. Dit is alleen een strikte neutraliteit. -De algemeone indruk is te Londen, dat het gebrek aan munitie in Turkije zoo groot is, dat dit, niettegenstaande de munitie, die geproduceerd wortit door 'n fabriek bij Konstantinopel door de Duitechers opgericht, zal leiden tot een spoedigen val van de hoofdstad van het Turksdhe rijk. De „Messagero" zegt, dat de val van Konstan|Li- nopei een tweede phase in den oorlog zal vormen, en dat deze "van besilissenden aard zal zijn. Uit NEW-YORK. 'De Duiteche gezant Bernsdorff heeft in opdracht van Berlijn verwittigd, dat Duitlscl land het door de Yereenigde Staten-voorgestane be ginsel, dat passagiersstpojmbooten moeten worden gewaarsdhuwd, voor z© door duilkb.ooton wórden-aam gevallen, aanvaardt. We zullen nu ook wel spoedig van een meer wel willende houding hooren van-Engeland ten opzichte van den Ameri'kötan&chen handel. Het wordt nu een wedstrijd om do welwfl'ïendbeid en vriendschap van Amerika Binnenlandsch Nieuws. dirksuokn. De heer N. H. Reuvers, alhier, slaagde 1 Septem ber te Vnravenkage voor het examen -Franech L. Onderwijs. UURGERBRUG De beer. G. D. Smit, tijdelijk 'onderwijzer alhier, staat in). 1 op do voordracht voor onderwijzer met diploma Sloid, aan de o. 1. school te Glimmen (ge meente Haren, Gr.). I'ETTEN. De schooljeugd der 4 laagste klassen maakte gis teren -een rijtoer naar Bergen en Bergen -aan Zee. De oudste leerlingen, waaronder ook die, welke het vorige jaar de school verlaten hebben, maar door het uitstel oer feestelijkheden niet in de -gelegen heid waren het reisje mee te maken, zullen een be zoek aan Amsterdam en ArtUs brengen. ALKMAAR Op de voordracht voor Hoofd aan de le en 4e Gemeenteschool alhier zijn geplaatst: Je Gemeenteschool de heeren: 1. J. A. Zwarteveen, onderwijzer te Alkmaar; 2. R. J. Klaren, hoofd dér school te Aalsmeer; 3. D. de Vries, 'hoofd d. schooi te Midwoud. 4e Gemeenteschool, de heeren: 1. G. 'Eollinga, höofd der school te Enkihuizfen; -2. J. Tclsma, hoofd der school le Franekeradeel; 3. A. H. Bijleveld, -on derwijzer te Alkmaar. KOLHORN. Was aan dc ingezetenen alhier, bij opname van het geta> lan.pen voor de electrische veriichlirfe toegezegd, dat hij. den aanvang van het verlidhtingy- seizoen Augustus-September, het ciectrïsch licht zou kunnen worden ontettcken{ het is anders uitge komen: van geleiding is-nog geen spoor te entdok- ken. Met-abnormale toestanden als thans doet over macht wijken. Toch hoopt men dolt,-zij het dan la ter, men toch nog dezen winter de petroleumlamp door electrisch licht kan vervangen. OUDKARSPEL. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres te Oudkarspel mej. T. Blom le Alkmaar. NIEUWE NIEDORP. Dinsdag, laatste Najaarskermisdag, werd alhier -eer harddraverij gehóuden op -de kerte haan, oncter den man, waaraan Si raarden deelnamen. Onder veel be langstelling word gereden en de uits'l-ag was: le prijs f 40, door Beël/ebub, eigenaar D. Langedijk te Ou- desluis, berijder 1'. de Wit; 2e prijs f 20, door Corric van Gebr. Vos te Midwoud, 'berijder J. Vee; 3e prijs I'iko van A. de Wit te 't Zand, berijder P. de Wit; 4e prijs Arie van Gebr. Vos te Midwoud, berij der J. Vos. Des avonds werd vuurwerk afgestoken, dat goed geslaagd mocht beeten en een massa menschen op de been bracht. Met gezellig kermisvieren werd een en ander besloten. ANNA PAULOWNA. Dinsdagnamiddag heeft alhier een treurig ongeval plaats gehad. De heer J. M. was met een bootje het z.g. Balgzand opgevaren om mosselen te vjtsschen, welke voor eendenvoer moesten dienen. Door de boot te vol te Iaden is deze op de terugreis naar de Van Ewijck- sluis in het Balgkanaal gezonken en is M. er waarschijn lijk uitgesprongen en verdronken, althans gis term orgenl Vond mem (zijn lijk Sin die oinmiialdelJjyke nabijheid der hooit. De ongelukkige was getrouwd en vader van 4 kinderen. WIERINGEN. Door den burgemeester dezer gemeente zijn voor de slagers negeeringsvarkens aangevraagd en wel 4 voor iedere week, te beginnen met «Je volgende wedt WIERINGEN. Door onzen Burgemeester zijn j.I. Dinsdag aan boord Van schip-pers Kaan en De Haan 95 H.L. rogge, af komstig van de heeren Rus en gebr. Brouwer, in beslag genomen. Deze rogge, aanvankelijk voor de markt be stemd, is onder de bakkers alhier verdeeld. WIERINGEN. Op de Woensdag gehouden vculenmarkt waren aan gevoerd 9 veulens, 8 1 Va-jarige paarden en 3 werkpaar den. De prijzen Ider veulens varieerden van t 140 tot en met f 250 per stuk, die der 1 Va-jarige' paarden van f 325 tot f 450 per stuk, en die der werkpaarden van f 300 tot f 600 per stuk. Handel stug WINKEL. Gisteren herdacht mej. P. Witlam, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan Üfe o. I. ëcjhool tc Winkel den dag, waarop zo Jvoor 25 jaren déze betrekking aanvaardde. Van gemeentewege is dit niet zonder belangstelling voorbij gegaan. Zeer zeker zullen er thans vele huismoe ders zijn, die als kind bij! blaar hebben geleerd datgene wat later voor hun gezin zoo hoog noodig bleek te zijn, en velen hunner zullen zeker bij' de bekendheidj van dit jubileum met dankbaarheid aan dien tijd heb ben teruggedacht. ONGELUK TE IJMUIDEN. Woensdagmorgen heeft in de nabijheid van het per- sonenstation te IJmuiden een 'ernstig ongeluk plaats febad. De heer J. Breed, commies bij die H.ILS.M,, 2 jaren en ongehuwd, is bij het overbrengen van dienststukken naar het goederenstation vermoedelijk van een treeplank gevallen, of bij het afstappen daarvan uitgegleden. De trein is hem over het hoofd' gereden, waardoor de dood onmiddellijk intrad. De heer B. was als mensch en als ambtenaar algemeen geacht en bemind en werd door hel personeel op de handen ge dragen. Dé deelneming te IJmuiden is zeer groot. BIJ ONS OP HET DORP. Men schrijft uit Vrijhoeve Cappel aan „De Tijd": In de afgeloopm week was hier een raadsvergade ring belegd. Behalve en W. verscheen maar één raads lid ter kapilole, zoodat de vergadering wegens on vol talligheid niet zou kunnen doorgaan. iVÉaar men schafte raad en zona den veldwachter uit om de afwezigen op te halen. Eén raadslid vond hij thuis, doch deze kon niet ko men. omdat hij, Op Üe ki raderen moest possen, wijl vrouw lief buurten was; één andere vroed© stond juist in den baktrog en koin het deeg niet laten verzuren. De veldwachter liet zich niet ontmoedigen en staagde er ten laatste in, genoeg leden te bewegen tot opkomst om de vergadering te laten doorgaan. Men zegt, dat tegen de lakse raadsleden door de po litieke tegenstanders uit een en ander munt zal wor den geslagen. UITVOER VAN PAARDEN. Te Nieuweschans werden Maandag en Dinsdag ruim 500 jonge paarden naar Pruisen uilgevoerd. SAMENWERKING IN HET BELANG VAN DLN VREDE. Het bestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond", aangesloten bij den Nederlanaschen Anti-Oor logsraad, heeft adhaesie betuigd met oen tot de Re geering gericht adres dato 12 Aug. j.I. van bovenge- noemaen Raad, betreffende oen door de Noderlandscho Regoering le openen overleg met de anid'ore onzijdige mogendheden m hot belang vain het herstel van 'dén vrede en daarbij de hoop uitgesproken, dat de Neder- landsche Regeermg een initiatief tot samenwerking van onzijdigen in ernstige overweging zal nemen. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Biji de halte Ruinerwold is gistermorgen een driejarig knaapje uit den trein van Groningen gevallen. De arme jongen werd deerlijk verminkt in hel ziekenhuis te Mep- pel opgenomen. Hij was tnct zijn moeder op weg naar Harderwijk om zijn vader te bezoeken. EEN GESCHENK VOOR NEDERLAND. Havas seint uit Parijs: De ministerraad besloot den Franschen tweedekker, die op 3 Februari op Neder- landsch gebied daalde, aan Naderland ten geschenke te geven. LEIDRAAD VOOR TEESTAMENT. Bij beschikking voin, den Minister vah Oorlog fa bepaald idat het vleldlzakboekje wordt aangevuld, met een leidraad voor het maken van testamenten. De benoodigde aanvullingsblaadjes behooren aan de Hoofden der Geminde magazijnen van Militaire Klce- djng en Uitrusting te Amsterdam, Delft en Woerden .te worden aangevraagd. Ten einde het aantal aanvragen en bendingen zoo veel mogelijk te beperken, zal door de korpscomraan- dantem enz. voor de ondierdoelen onder hun Ixjvel ter zake een© regeling moeten worden getroffen. BEROOVING. De heer K. uit Den Haag is gisternacht op den weg tussehen Amersfoort en Apeldoorn als gevolg van zijn welwillendheid het slachtoffer geworden van een behendigen straalroover. In zijn twecpersoonsauto van Den Haag in Zeist gekomen, had de heer K. aldaar twee heeren, die beiden naar Amersfoort moesten, op genomen. Na hen in Amersfoort te hebben afgezet, werd de heer K. buiten Amersfoort aangeroepen door een ongeveer 30-jarig, net gekleed heer, die hem vroeg, tot Apeldoorn to mogen meerijden, Dit verzoek werd! toegestaan. Nabij MiUigen. verwisselden de beidé in zittenden van plaats; de opgenomen reiziger had verteld, ook wel een auto te kunnen besturen en een korteren weg naar Apeldoorn te weten. Hij kwam aan het stuur rad te ritten en nam rijn weg door Ue Hoog-Soeren- sche en Wiesselsdhe bosschen, aen heer K. onbekend Onderweg heeft dje vreemdeling den eigenaar der auto een versnapering van sterk bedwelmende kracht ■aangeboden. Van wat er verdei" is geschied', weet de hoer K. zich niets te herinneren. Gistermorgen werd hij aan den voet van den berg bij Millingen sla- oende gevonden. Na gewekt te rijn, kwam hij tot de ontdekking van alles te zijn beroofd: rijn gou den horloge met ketting, waaraan een tijgernagel, en zijn porlemonnaie en portefeuille met f 40 va ren verdwenen, en een sigarenkistje, dat gedeelte- tijk gevuld was geweest, werd1 ledig in de auLo ge vonden. In de nabijheid! van de auto- lag een leege Bols-flesch op den grond. De auto was zwaar be schadigd. De heer K.. per boerenwagen in Apeldoorn geko men, heeft ae politie met de zaak in kennis ge steld. Burgerlijke Stand. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1915. GeborenJaooh Gerrit, zoon van Cornelis Koster en van Jacoba Gatharina Koster. Gehuwd: Gerrit Groes, oud 23 jaar en Moortje Lin deboom, oud 22 jaar. Arie Bakker, oud 26 joair en Maart je Lei jen, oud 2\ jaar. Nicolaas Droog, oud 34 jaar en Grietje Bakker, oud 21 jaar. Overleden: Jennekjen Bakker, oud 37 jaren, echtgen. van A. de Ridder. GEMEENTE ZWPE. Ingeschreven van 28 tot en! met 31 Aug. 1915. Geboren: Polronella Catharina, dochter van Nicolaas Koaijman en Gatharina Rietveld. Ondertrouwd: Leonaird'us Cornelis van Wel, 28 jr., timmerman, to Nieuwcramstel en Geertruida Kooijman, 26 jaar, zonder beroep, alhier, onlangs te Bloemendaal. Getrouwd: Jacotbus Houtenbos, 22 jr.. metselaar alhier en Geertruida Johanna Maria Leek, 21 jaar, zonder beroep, alhier. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1531 Augustus 1915. Ondertrouwd: Dirk Meijer, oud 25 jaar, timmerman, wonende te Hoorn en Reusje Kuiper, oud 25 jaar, zon der beröep, wonende alhier. Overleden: Cornelis Nannes, ouid 52 jaar, eebtgen. van Elisabeth' RenooijL GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Henriëtte Gusta Emelie, dochter van Ho- noré Petrus Pateer en Maria Louisa Bruggeman. Antje Neeltie, dochter van Jan Cornelisson en Neeltje Kui per. Trijntje, dochter van Pieter van Twuijver en Trijn tje Voorthuijsien. OndertrouwdWouter van Weelden, 33 jaren en Wilheimina ven den Hoowaard 33 jaren, beiden alhier. Getrouwd: Jan West en Maria Cornelia Dekker. Overleden: Jan Groet, oud 61 jaren, weduwnaar van Gerritjé Peper. Advertentie-kosten der Schager Courant worden voortaan niet meèr per drie maanden, doch Voor inning per postkwitan- tie wordt het posttarief van 5 cents in rekening gebracht. De Uitg. Verbeterde Kennisgeving. LANDSTORM-KEURING. Jaarklasscm 1914 én 1913. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter algemcene kennis, dat do dienstplichtigen bij den land storm der jaarklasscm 1914 en 1913 gelegenheid heb ben zich aan een keuring to onderwerpen hij dén kou- ringsrnad, die zitting homdft te Schagen op Maandag 6 September 1915, voonnididags 9 uur in de Rijkslaad- bouwwintierschool aldaar. Het welbegrepen eigenbelang van do Iahdstormplicb- tigen maakt het zeer wenscheb'jk, dat rij zich voor deze keuring aanmelden, aa. omdat zij. ingeval zij on geschikt mochten blijken nadat zij in werkeüjkem dienst zijn gekomen en al dan weder huiswaarts worden gezon- don, hiervan moedlijkheden kunnen ondervinden ten aanzien van hun maatschappelijke of studio-belangen. Onderwerpen zij zich aan een onderzoek bij den keu- ringsraad en blijkt daarbij1 voldoende van omgaschOdhcict, dan worden zijl van dén dienstplicht bij 'den landstorm torstond ontslagen en staain zij niet meer bloot aan do kans om als landstormplichtige in werkeiijkon dienst te worden geroepen, Wenscht een landstormplichtige bij een anderen keu- rfngsraad het onderzoek te ondergaan, dan kan dc Voor-, rit tor van oerstbedoeltfen kouringsraaif hem daartoe op zijn verzoek toestemming verlcenen. De landstormplichllgen van de jaarklasSe 1914 zullen hoogstwaarschijnlijk worden opgeroepen om op cf om streeks 1 Octobar a.s. en die ven de jaarklasse 1913 om op of omstreeks 10 November a.s. in werkelijken dienst te komen. Schagen, 31 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd, J. P. - W. VAN DOORN, Marktberichten. WARMENHUIZEN, 1 Sept 1915. Gewone uien: f 3.50 a 3.80 per baal, gewone nep: f 4.70 a 4.80 per baal, aardappelen: schoolmeesters f 1.45, blauwe f 1.45 per zak, witte kool f 16.70 per 100, slaboonen f 3.30 a 3.50 per 50 K.G. MEDEMBLIK, 1 September 1915. Aardappelen: bonte f 1.45, blauwe f 1.45 per Yi H.L. Snijboonen f 1.50, spercieboonen f 1.10 per 15 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 1 Sept 1915. Bloemkool f 13.80 a 18.10, roode kool f 10.80 a 14.50, gele kool f 10 a 13.60, witte kool f 10 a 21.40 per 100, aanvoer 49700 kool, wortelen f 3.60 a 450 per 100 bos, wortelen f 2.20 a 2.30 per baal, schoolmeesters, f 1.45 a 1.55, eigenheimers f 1.35 a 1.45 blauwe fl.45 a 1.60 per 35 K.G., rilveruien f 5.60. drielingen f 3.70 a 3.80, gele nep f 460 a 5.10. drielingen f 3.60 a 4, grove uien f 3.40 a 4 per 50 K.G. VAN EWIJCKSLUIS. Aangevoerd aam den vischalslag, op Woensdag, den 1 September 1915: 44 pond bot f 0.13Va a 0.14, 13 pond schol f 0.09, 79 potad aal f 0.35 per pondl. WINKEL 1 September 1915. Appelen f 1 a 420, peren f 1 a 2.80 per mand an dijvie f 1.75, kool f 6.75 a 7.25. komkommers i 1.50 a 5 per 100, snijboonen f 1.10 a 2.50 per 1000. sla boonen f 2 a 3.75 per 100 pond, aardappelen f 1 a 1.30 per zak. SCHAGEN, 2 Sept. 1915. 4 Paarden f 250 a 300. 2 Veulens f 200 a 240. 30 Stieren f 180 a 437.50. 34 Geldekoeaen (mag.) f 200 a1 350, matig. 125 Idem (vette) f 200 a 490, vlug. 40 Kalfkoedcn f 240 e 375, matig, 47 Vaarzen f 135 a 185, matig. 30 Nuchtere kalveren 'f 10 a 30. 160 Schapen (magere) f 28 a 40. 380 Idem (vette) f 36 ai 52, 330 Lammeren f 18 a 32. 20 Varkens (vette) p. K.G, f 0.80 a 0.93. 50 Biggen f 16 a 21. 175 Kippen f 0.20 a 2. 650 K.G. boter f 1.35 a 1.55. 50 K.G. kaas f 0.60 a 080. 3000 Kipeieren f 6.25 a 7.25 100 Eendedéren f 6. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Sept. 1915. Bloemkool f 9 a 16.30, 2e soort' 'i 3,40 a; 5, roodé kool f 7.10 a 14.40, gele kool 8 a 12.80, witte kool f 11.60 a 20.50, wortelen f 3.70 a 4.60, Juliamuizen f 1.40, schoolmeesters f 1.30 a 1.75, eigenheimers fl.30 a 1.45, blauwe f 1.45 a 1.85, drielingen f 0.70 a 0.90, slaboonea f4 a 4.20, gele nep f 4.80 a 5 drielingen f 3.60 a 4, uien f 3.70 ft 4, baal wortelen f 2.42.

Schager Courant | 1915 | | pagina 2