iiiuiti Nitm- BERICHT. GRATIS. - ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1915. 58ste Jaargang. No. 5658. 10 cent per 3 maanden. NIEUWE ABONNE's SCHAGER EOUaillT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'b morgens 9 nre wer en ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN. LAAN D 5. Inl. Telepb. No. 20. Prns per jaar f 8.Per post f 3.6U. Losse nummers 6 cent AD VERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 6 ot Grooto letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. EERSTE BLAD. Hiermede maken wij békend, dat we genoodzaakt zijn om na 1 October ets. den abonnementsprijs der Soha- ger Courant te verhoogen met De prijs aal dan bedragen voor Schagen aan buis bezorgd f 0.85 en fnöncp per post f 1. De buitengewone duurta van allerlei grondstoffen, als papier, inkt ölie. gas. materialen enz., maakt dezen maatregel dringend noodzakelijk. Reeds sinds vele maan den SS deze (duurte ingetreden öu tot dusver hebben w» onze oude prijken gehandhanfid, maar nu ZLeln we Ons torih. veiplieb-t de veibooging in te voeren, ta meer daar deze booge prijzen vpïs grondstoffen önz. wd nïat spoe dig eenige verandering zullen otaldergaaït Tevens zal de regelprijs onzer advertenties deze wij ziging ondergaan, dat na 1 October berekend zal wonden voor 1—5 regels mei inbegrip van bewijsnummer 35 cent en eiken regel meer 6 ceni. In Üen loop fier jonen is bet lezers tal der Scfoager Courant enorm gestiegen, bet beeft ach' verbreid! over geheel Hollands Noorderkwartier len is natuurlijk daar mee bet succes der advertenties eveneens gestegen en blijft ondanks deze kléine prijjsverhboging de Schager Courant bet goedkoopste en' doeltreffendste reclame- middel, We meetnen letr nog even del aandacht op te moeten vestigen, da,t deze prijisveriiooging de eerste is. die sinds jaren SS ingevoerd. Ipi dat tijdperk beeft de Schager Courant een beofe uitbreiding en verbetering ondergaan. Het aantal verschijndagen is verdubbeld, wat voor de Uitgevers ook een verdubbeling van fraakeerkostön be- teekende. versohillende andere kosten zijin aan de uitgave onzer Courant besteed. En nooit hébben wij door eenige venhooging deze uitbreiding der kosten op onze lezers verhaald. Hetzelfde geldt voor den advertentieprijs maar thans idwingt Re enorme stijging der exploitatiekosten ons tot deze kleine prijsverhooging - en. wij vertrouwen, dat onze lozers en adverteerders - (de billijkheid hiervan zullen inzien en ons zullen blijven steunen. Wij van onzen kant geven gaarne de verzekering dat we onze krachten zullen blijven inspannen, om ons blad aller vertrouwen waardig te doen blijven. DE UITGEVERS. N.B, De verhooging gaat in na 1 October, dat wil dus zeggen, (dat de eerste verhoogde quilantie voor abonnementsgeld met 1 Januari 1916 zal moeten worden betaald. MEDEMBL1K, 10 S ptombu'. Aardappelen; bonte f 1.45, blauwe f 1.30 per Hl,. Peren f 1.70 per HL. Spersieboonen f 1.15 a f 1.40 per 15 KG. ALKMAAR, 10 Septl kml>n\ Kleine fafcriekskaas f 54, kleine boerenkaas-f 51.50, commissie fabrieksbaas f 50, commissie boerenkaas f 5-, middelbare boerenkaas f 52. Aangevoerd 320 stapels, wegende 220000 KG. Handel stug. Graanmarkt. Aangevoerd 5688 HL. Tarwe f 9.25 a f 10.30, gerst f 10.30, geist cbêv. f 11 a I 11.5, lie ver f tlü a f 6.o0, rood mosterdzaad f 34.75 a f33.50 karwijzaad f 19, blauwunaanzaad f 30, citroenbooneu f 18, groene erwten f 16 a f 25, grauwe erwten .f 28, vale t 20 a f 24.50 per HL. Ingezonden Stukken. op dit blad ontvangen de num mers tot 1 OCTOBER Marktberichten. broek op langendijk, 10 gi>p^ml.i?r. Bloemkool f 5-80 a f 11.60, 2e soort f 2.80 a f4.80, roode koo» f 7 70 a f 18.10, gele kool f 7.80 a f 13.60, witte kool f 11 a f 23.50 per 100. liravo's f 1.30 a f 1.35, schoolmeesters f 1.20 a f 1.60, eigen hefmers f 1.30 a f 1.40, blauwe f 1.35 a f 1.50, drielingen 80 cent af 1 per zak. Slabooneu f 3.80 a f 4.30. Gele nep f 3.80 a f 4.20, drielingen f 3.70 a f 3.90, uifen f 3.80 a f 4.10 per 50 KG. Wortelen t 1.85 a f 2.10, Augurken f 4.90 a f 10.70. winkel, 10 sepfombit. Appelen f 1 a f 6.60, peren f 1 a f 4 per mand. Pruimen f 12.50 a f 14.50 per 100 pond. Kool f5 a f 16, komkommers f 1.50 a f4, meloenen 22.50 a f 32.50 per 100. Snijboonen f 1.50 a f 2.35 per 1000. Slaboonen f 2 a f 4-per 100 pond. Aardappelen f 1.30 por zak. Uien f 1.85 a f 3.50 per baal. waumenhuizkn, 10 Sipt'inLlT. Gowon,e uien f 3.60 a f 3.90, gewone nep f 3.90 a f 4.20 per baal. Aardappelen: schoolmeesters f 1.35, blauwe f 1.40 per 'zak. Roodo kool f 7.90 a f 9-50. gele kool f 11.50 a f 11.60, witte kool f 16.80 a 16.90 gld. per 100. Slaboonèn f 3.80 a f 4 per 50 KG. NOORDSCHARWOUDE, 10 9n>t>mibi:r. Bloemkool f 7-9(0 a-f 11.10, roode kool f 10 a 17-50 gld., gele kool f 10.25 a f 13.80, witte kool f 15 a f 23.40 per 100. Wortelen'f iJaf 5.20 per 100 bos. Wortelen f 2.05 a f 2.10 por baal. Schoolmeesters f 120 a f 1.30, eigenheimers f 1.20 a f 1.30, blauwe f 1.15 a f 1.40 per 35 KG. Gele nep f 3.80 a f 4.30, drielingen f 3.80 a f 4, gróve uien f 3.90 a f 4.10 per 50 KG. alkmaar, 11 9-ptimiber. 18 Paarden f 150 a f 250, 166 koeien f 180 a f 420, 49 schapen f 16 a f 40, 55 nuchtere kalveren, f 8 a f 28, 47 magere varkens f 24 a f 48, 183 biggen f 18 a I 26.25 per stuk. Kipeieren 7% a 8 cent. Boter 72% a 82% cent per halve KG. Geachte Heer 'Redacteur 1 Ma£ -ik U beleefd eenige plaatsruimte verzoeken voor liet volgende? Bij het lezen van het jongste raadsverslag van Callantsoog, merkte ik op, dat enkele punten (met opzet of vergissing?) vergeten waren. Vdór het overgaan tot 'de benoeming .van een Secretaris, werd door mij nl. aan den Burgemees ter gevraagd, of, daar de Commissaris -der Konin gin er voor was, dat de Burgemeester tevens tot Secretaris werd 'benoemd, of de Commissaris der koningin ook wel wist dat de Burgemeester in Alk maar woont, hetgeen de Burgemeester mot Ja beant woordde. Toen werd door mij de vraag gesteld of hot in de raadsvergadering besproken was, dat do Burgemeester in Alkmaar woonde, waarop ik het zelfde antwoord kreeg. (Deze bespreking is dan ze ker met gesloten deuren behandeld.) Toen daarop de stemming over de secretarisbenooming was al- geloopen, en wij weer een nieuwen secretaris had den, stelde de beer Den Das de vraag, om verder over de kwestie welke in de geheime vergadering was besproken door te gaan, waarop de Burge meester antwoordde, dat daarover reeds gestemd was.en de zaak vei'der - van de baan was. Daarover was spr niets tevreden, daar hij dan zeker niet h;-d begrepen waarover gesteimd was, anders had hij zeker tegengestemd. Enfin, hij z<ou heni er maar bij neerleggen, er was n"u toch niets meer aan te doen. Zou het niet wat verstandiger zijn, dat wanneer men niet begrijpt waarover wordt gestemd, het eerst nog eens te vragen. Dat onze Gemeenteraad wel meer besluit, zonder behoorlijk te overwegen, ziet men nu alweer aan de benoeming van den heer De Rijke, ongeveer 2 jaren terug. Min benoemde t en vcor de zéér verantwoordelijke betrekking van Secretaris dezer gemeente een jongmenscb van nau welijks 23 jaren oud, die 'weinig ervaring van bet werk op een Secretarie en in 't geheel geen 'onder vinding van" de wereld had. Op dezen jeugdigen per soon kwamen de zorgen voor het werk als 'Secre taris, en grootendeels ook nog voor-'t werk als Bur gemeester. Aan wien 'nu de schuld, dat het werk achter geraakte??? Nu komen Burgemeester en Wethouders, ee- stpund door het advies van 'den Commissaris der Koningin, met het verzoek den Burgemeester tevens Secretaris te maken. - (Misschien niet onaardig, als de Burgemeester in 'onze gemeente woonde.) De geheel? Gemeenteraad, 'behalve ik, stemde voor. Voor dringend noodige 'gevallen welke voorkomen, kunnen wc dus'nu naar Alkmaar, en waar moeten wij dan zijn? want Alkmaar is'zoo gróót. De reis kosten worden dan zeker wel door den Burgemees ter vergoed? Tenslotte nog de vraag: Zou de Burgemeester wer kelijk alleen de werkzaamheden van Burgemeester en Secretaris kunnen waarnemen? Terwijl daarvoor vroeger twee personen noodig waren, die dan steeds voorgaven het heide druk te hebLen,-en nog do zaak niet in'orde? Met beleefden dank voor de plaatsruimte, P. VOS Jz., Lid van 'den Gemeenteraad van Callantsoog. Binnenlandsch Nieuws. warmenhlizen. De heer D. G. Ivnijnenburg, boofd der O. L. alhier, slaagde dezer 'dagen te Wageningen voor het examen Tuinbouw-L. O. WARMENHLIZEN. Bij enkele candidaatstelling werd tot lid van den Raad gekozen do h.eer C. Nannes Jz., in de-vacature, ontstaan door bet bedanken van den heer Th. G. Stadegaard. SCHOORL. Tot onderwijzer aan de O. L. School alhier is be noemd de heer Reuvers te Dirksliorn en tot onder wijzeres aan dezelfde school mej. C C. Blom te Oudkarspel. SCHOORL. Met den oogst van de Oostindische kers is men hier begonnen. Het zaad, 'dat de. plant heofi laten vallen, wordt, nadat de struik afgesneden en ver wijderd is, bijeengevoegd en door een zeef van zand gezuiyerd. Het droge weer der laatste dagen komt den verhouwers dan ook zeer te pas. 'De oogst valt over het algemeen mee; de prijzen zijn hooger dan het vorige jaar, gemiddeld van 50 tot 60 cent de KG. De meeste verbouwers hebben tegen dien prijs een contract gesloten met de firma Sluis en Groo' te Enkhuizen. Naar men verzekert, kan, in gunstige jaren, de teelt der Oostindische kers f 800 per H.A. opbrengen, welk cijfer met de groenten- teelt op de Schoorlsche gronden niet-te hereiken is. langeduk. Hier is een sub-commissie opgericht van hot Co mité tot leniging van den nood in Polen, dat door den oorlog zoo zwaar getroffen is. Het bestaat uit de héeren W. de Groot te Broek op langend ijk, R. Luiting te Zuidsckarwoude, Jn, Smit Jhz. te Noord- scharwoude en H. Hart Mz. te Oudkarspel. oudkarspel. De geyraagde toestemming tot het houden van een harddraverij aan het Koordeinde albior, is door Burg. en Weths. verleend. Deze draverij gaat uit van de vroegere vereeniging „De Roskam", die op den Waarddijk wedstrijden hield. De draverij zal nu plaats hebben op Zondag 26 Septei lier a.s., dus Zondags van wat anders „Luizenknipper kermis" was. In café Swager is dan bal. noordscharwoude. Bij den beer -1. de Bakker is een kolf- en biljarU w -dstiijd gehouden met den eigenden uitslag: Biljarten, 22 deelnemers: le prijs J. Dirkmaat Jz. te Broek op Lange-ndijk; 2e prijs K. van Kleef te Zuidsebarwoude; 3e prijs C. Blom te Noordsohar- woude, 4e prijs A. Goudsblom te Noordscharwoude; troostprijs A. Mocijes te Zuid^charwoude. Kolven, 27 deelnemers. Ie Afdeelin^: le prijs C- Langedijk Cz. Sr. te Noordse!»arwopde, 154 punten; 2e prijs P. Hagenaar te Zuidscbarwoude, 145 ■'pun ten; 3q prijs C. Langedijk-Pz. te Noordscharwoude, 142 pmton; 4e prijs \V. Kostelijk te Oudkarspel, 141 punten; serieprijs i'. Goudsblom te Noordscharwou de, 54 punten. 2e Aldeeling: le prijs Jb. Hopman te Noordschar woude, 157 punten; 2c prijs W. Bakker te Noord scharwoude, 134 punten; 3c prij? W. Kuiper te Noordscharwoude. 128 punten; 4e prijs D. Schip- por te Oudkarspel, 122 punten; serieprijs W.'Gouds blom te Zuidscharwoucfc, 47 punten.' heeimijgowaard. Gp den Bassoweg schrikte het paard, waarmee de smid Ockerman een karretje weg zou brengen, 't Rijtuigje sloeg met geweld tegen een lantaarnpaal, zoodat. beido stokken braken en de voerman uit h«t rijtuig werd geslingerd, waarbij bij twee ribben brak, een sleutelbeen kneusde, terwijl bovendien 'n arm uit don kop geraakte. De ongelukkige werd pér brancard naar zijn wo ning vervoerd. zuidsciiarwoude. De Coöp.. Verbrulksverconiging Vooruit alhier, hpeft aanbesteed het vertrouwen -en uitbreiden van haar broodbakkerij, broodmagazijn en laadplaats. Er waren 10 inschrijvers;, de 'laagste was de heer Jh. de Vries te ZuidscharWoude voor f 2300. De gunning volgt heden. broek op langendijk. De gemeente Broek op Langendijk heeft besloten weer een subsidie aan de afdeeling van het 'Witte Kruis te geven, welke geweigerd was, omdat zij don ontslagen bode-magjarij'miiooster had gepension- ueerd. n1edorper verlaat. Eergisteren vergaderde vereeniging voor de Straatverlichting alhier in het lokaal van den heer Mijts. Na opening der vergadering en lezing der nótuten volgde rekening over 1914/15. Dez rekening werd na onderzoek goedgekeurd met een nadeelig saldo groot ;f 2.07%. Ontvangen was f 32.25, uitgegeven was f 34.34%. D secretaris-penningmeester, kle heer A. Mijts, die als zoodanig af moest treden, werd bij acclama tie herbenoemd. Besloten werd nog met October de lantaarns te laten branden. oude niedorp. In een gehouden bestuursvergadering van de ver eeniging voor Straatverlichting alhier, werd tot se cretaris-pen ninjgme^ster benoemd de heer J. A. van Eerden. zi.tpe. Bij de dezer dagen te Schagen gehouden keuring voor den Landstorm zijn goedgekeurd: Willem de Boer, Hendricu6 Dekker, Willem Gutker, 'Maarten Prins, Adriaan Schoorl, Sijtzo Wiersma en Cornelis Jacobus de Wit (allen van do jam-klasse 1914); Arie Doorn, Abraham Kossen, Jan Willen» de Leeuw, Gerrii Marees, Pieter Ott, Rens H. J. M. 'Rentenaar en Theodorus Simon Schilder (allen van de jaar klasse 1913). Afgekeurd is '.lacobus Heddes (jaar- kIass-> 1913). Niet verschenen zijn Jan A. C. Kruijt (jaarklasse 1914), Willem Jong en Johannes Over- toom (jaarklasse 1913). J zijpe. De heer C. D. Smit, tijdelijk onderwijzer te Bur- gerbrug, is benoemd tot onderwijzer aan de open bare lagere schooi te Glimmen, (gem. Haren). oudksluis Wij vernemen, dat bij 'den heer j. A. C. Kruijt, onderwijzer aan de O. l. School te Oudesluis, het voornemen bestaat zich beschikbaar 'te stellen voor het onderwijs in Ned. Indiö en tegen 15 December a.s. ontslag aan te vragen. De heer Kruijt is gisteren 'in Den Haag goedge keurd voor het onderwijs in Ned. Indië. smakelijk. In de gemeenteraadszitting te Maastricht verzocht een der leden, zelf varkensslager, den voox-zitter, om handelend op te treden tegen spekslagers, welke vleesch van „miauwende cn blaffende" dieren on- dër het gehakt mengen, ten einde op die manier de d'X»r den burgemeester vastgestelde prijzen te ont duiken. Hij zelf had bet gehakt onderzbebt en be loofde dan ook aan het 'verlangen van den voorzit ter tc Noldoen om hem na de vergadering de namen mede te deelen, ten einde de schuldigen wegens vervalsching te ètraffen. Maasbode. OOFT. Men schrijft uit Limburg aan het Hbld.: Geen tuin op de Lwi-burgsche dorpen of er prij ken een paar perzikhoomen in. Voor eigen gebruik dient de opbrengst gewoonlijk niet, daar deze vrucht te veel als luxe beschouwd wordt. Immers, terwijl de appeien en peren bij het kilo verkocht worden, betalen de opkoopers de perziken per stuk. En om zelf een vrucht van 5 of 6 cent op te eten, dat zou toch te bar zijn, Zoo overvloedig als de boomen dit Jaar dragen, is we' 'zelden het geval geweest. De prijzen staan dan ook zeer laag, zoodat de fruitwinkels in de ste den aanbiedingen krijgen van mooie vruchten voor 1% en 2 cent. De uiterste prijs, dien de winkeliers betalen, is ongeveer 6 cent per stuk: dit geldt echter alleen de speciaal uitgezochte vruchten van de groot sto soort. Zoete appelen kan -men op de dorpen gemakkelijk koopen voor 4 cent per KG. Deze vrucht staat ook in gewone jaren in Lire burg weinig in aanzien. Men beschouwt ze-alleen geschikt voor de kroetpers, na melijk voor het stoken van appelstroop. Zure appelen worden op hot oogenblik nog wei nig verkocht, behoudens-het afval. Maar er is daar van zoo'n ontzettende hoeveelheid voorhanden, dat het niet anders kan, of de prijzen van 10 en 12 cent per KG,, die de boeren thans nog voer geplukte vruchten bedingen van particulieren, die voer hun winterprovisie inkoopen, zullen sterk naar beneden loopen en wellicht tot de -'helft van die prijzen te ruggebracht worden. Winterperen zijn er al voel opgekocht docr Duit- sche opkoopers tegen ongeveer 5 cent per K.G. Of het tijd voor plukken was of niet, 'deed niets ter zake. De boomen werden terstond alle leegge plukt en de vrucht verzonden. HET ONGELUK TE DELFT. Wij ontleenen het volgende aan de'Delftsche Ct: Op don weg bij de z.g. ronde bank. was een aan tal kinderen aan het rpelen, toen in razende vaart vier militaire auto's 'dicht achter elkander kwamen aanrijden. De voorste auto stopte bijtijds voot de kmderen, 'doch de daaropvolgende kon zijn vaart niet inhouden, en reed rechts-uithalend de 'eerste auto voorbij en wierp de 2%-jarige Maria van H. tegen den grond. -Onmiddellijk werd het kind dooi de inzittenden in de auto gelegd en;naar bet mili taire hospitaal vervoerd. Een half uur na aankomst is de'arme kleine daar overleden. Uitwendige kneu zingen had het niet bekomen. Waarschijnlijk is het kind door het spatbord vaauden auto geriaakt. In het zwa'ar-beproefde gezin is twee dagen gelé den een kindje geboren en was gistermorgen het oudste zoontje naar het ziekenhuis vervoerd tot het ondergaan van een 'operatie. En dit alles ge beurde op den verjaardag van de moeder.... TER W AARSCHUWING. Men schrijft aan de N. Grt.: Tot voor eenigen tijd werd'aan personen in België die een pas verkregen oan naar Nederland te reizhu teneinde daar hun zaken te doen-slechts een foto ge vraagd. Thans moet men eenigo malen zijn handtam» kening plaatsen op do Commaredantur, wclkri liand- ieekeningen worden opgezonden" naar Nederland, waar de eigen/ire'n van de passen verplicht zijn, zich op vooraf bekend gemaakte consulaten aan te mel den cn daar weder hun 'handteekening te plaatsen. Wat is de reden van dezen, maatregel? Eenige bezitters van, passen hadden zich -niet ge houden aan bun woord, dat 'zij slechts naar Ne derland zouden gaan en niet verder reizen. Nu -wil don de Duitschers zich overtuigen 'of deze pass en- houders zich wel werkelijk aan hun woord hielden. En wat bleek? Dat een hunner, toen hij hij terug komst te Antwerpen zijn pas inleverde gevraagd werd of hij zich steeds in Nederland had opgehou den. Het antwoord luidde bevestigend: „Zie maar, do stempel van het Nederlaredsche consulaat' te Am sterdam of Rotterdam bovindt zich op den pas!"' Meii vertoonde hein toen een foto, waarop hij-zeer gezellig zat te praten met 'eenige vrienden. Op de vraag of hij dezen persoon kende, moest hij be kennen het zelf te zijn. „Gij liegt ons dus voorl" was het antwoord, „want deze loto is genomen op het schip, waarmede gij zijt overgevaren naar Engeland!"- Do 10.000'francs waarborg werden verbeurd ver klaard, en de overtreder gevangen genomen, terwijl do foto bewaard bleef tot tijd en -wijle zijn vrien den zouden terugkeeren. kolhorn. Volgens het Gemeonteraadsvérslag van Barsinger- horn, werd onbewoonbaar verklaard het huis op do Nieuwe Streek alhier, bewoond door mej. M. Slins Kon /eer eigenaardige onbewoonbaarvorklaring kan dit hceten; immers dit huis is-de vroegere dokters woning, tijdens de bewoning van Dr. Hanou het voor naamste huis ter plaatse; bij diens-vertrek werd het dan ook door wijlen -Burgemeester Smit voor dui zenden guldens aangekocht ten behcevo van den nieuwen gemeentegenecskundige -den heer Dr. F. M. Westfaal-Quadekker, die het huis bewoonde tot aan zijn vertrek naar Arnemuiden in 1893. Vreemd kan het loopen met mcnschen, maar even- zoo met huizen, en buiten de plaats wenenden zul len, de onbewoonhaarverklaring lezende, eerder ge dacht hebben aan-een of ander buisje (hokje) in de Onderhuurt, dan aan deze vroeger deftigste wo ning. 1 MÏSPLAATgTE ZUINIGHEID. Naar aanleiding van het bericht dat in de school van een dorp bij Dordrecht leesboekjes worden fre- bruikt van 1883, schrijft de „Ned." dat men in Den Haag toch verder is. Daar hc^ft een der beste ohristelijke M. U. L. O-scholen leesboekjes van.... 1884. BELASTINGEN. Naar „Het Centrum" verneemt, heeft de Regee ring een gansche reeks van belasting-ontwerpen men spreekt van niet minder dan, 21 bij den Raad van 8late aanhangig gemaakt. 75-JARIG JUBILEE R IJ. S. M. Zooals bekend, zal 'de herdenking van het 75- Jarig bestaan der H. IJ. 8. M. zonder 'feestelijk ver toon plaats hebben. De aanbieding 'van het "hulde blijk zal op een nader té bepalen dag in October namens alle deelnemers geschieden. Het zal bestaan in twee tegeltableaux, le plaatsen -in de vestibule van het administratiegebouw, -alsmede van twee der gelijke tableaux op -kleiner schaal, die in de direc tiekamer zullen worden opgehangen, benevens een album, versierd door toepasselijke teekeningen, ge heel ontworpen en vervaardigd door personeel der Maatschappij. Een batig saldo van f 1500 zal ter beschikking der directie worden gesteld, -met ver zoek daaraan die bestemming -'te geven welke haar zal goed dunken. HEERIIUGOWAARD. IV machinist aan het stoomgemaal van onzen polder werd door Dijkgraaf en Heemraden benoemd do lieer P. W. Kalkman te-Alkmaar. KOLHORN. De directie van het Bioscooptheater JRegter en De Jong verzoekt ons -mee te deelen, dat beslist ook op Maandag voorstellingen zullen worden gegeven. NU AL. Volgens berichten in de Zwitserscbe bladen js er' in de hergen zeer veel sneeuw gevallen, vooral in het midden van Zwitserland. In de Urrier en l'nter- waldner Alpen ligt op-hoogten van 18002000 M. de sneeuw a' een halven meter dik. Het station op den Pilatuskulm rapporteert 40 cM. sneeuw en 2 gra den vorst. Ook in de Alpen van hc-t Berner Ober land, in het kanton Glarus 'en Sch-wyz heeft het zwaar gesneeuwd tot op 1700 M. hoogte. Men her innert zich sedert vele jaren niet, dat de winter in Zwitserland zoo vroeg is ingevallen.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1