Alieaeei ïitiis- DINSDAG 9 NOVEMBER 1915. 58ste Jaargang. No 5691. UitgeversTRAPMAN Co. Ingezonden Stukken. Uit en Voor de Pers. Binnenlandsch Nieuws. HAfill COÜRAKT. l)it blad versohijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in bet eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN OS. Int. Telcpb. No. 20. Prijs per 8 maanden f0.85; per post f 1.-. Losse nnmmerB 5 cent ADVERTENTIES! van 1 tot 5 regels met inbegip van bowgBno. f 0.35, iedere regel meer 6 ot. Groote lett. worden naar plaatsr. besrk Callantsoog, den 8 Nov. 1915. Mijnheer 'de Redacteur. Gaarne verzoek ik u eènige ruimte in uw blad. Tot mijn leedwezen las ik voor de tweede maal in hét raadsverslag van 6 November, van de foutieve re kening van brandstoffen. Ik'heb geen foutieve reke ning ingeleverd. 'Mijn rekening luidt als volgt: 11 December 1914: 5 mud steenkolen f 7.25; 5 mud cokes f 3.25. Maar niet zooals het, in 't Raadsverslag stond: 5 mud cokes f 7.25 en cokes f 3-25. Mijn rekening, die ik ingediend heb.ia zuiver,, ten allen tijde kan dat navraag velen. Ij, Mijnheer "da Redacteur, dankend voor uwe medewerking en plaatsruimte, H. TENBOEKEL, Brandstofkanjdelaar te Callamtsoog. EEN groote taak. Onder dit opschrift schrijft' (dr. D.) B.(osj in Da Vrijzinnig-Democraat o.m.: Veel en groot werk ligt er voor 'ons. Zal de Ka mer zich toonen, 'op da hoogte van haar taak? Zal zij weten wat zij wil, zich niet schjubhter laten ma ken door een regeering, welke door de' buitengewone omstandigheden, waarin ons land verkeert, een bij zondere vaste positie* heeft, maar ook bereid zijn, om wanneer het niet. 'meer gaat om hoofdzaken, zich zelf een toom aan te leggen en veel en snet af te doen. Het is niet onmogelijk, zelfs waarschijnlijk. Aan het volk en zijne vertegenwoordiging gaan tijden ais dfze niet zonder diepe sporen na te laten, vpor- bij. De waardeschatting 'is anders geworden. Aan zaken, welke "anders gewichtig schijnen, wordt minder betoekenis gehecht. Ook in de politiek neemt de ernst toe, gelijk in den toon van het geheele leven. Men gevoelt, dat de zegen van buiten den oorlog te zijn gebleven, groot is, maar dat de krankzinnige strijd, die alom woedt, ook duizenden bronnen "ver stopt, waaruit onze welvaart moet vloeien. Wie ver der ziet dan den dag van morgen, .begrijpt, dat er een tijd komt van harde inspanning en moeilijk wer ken, een tijd gansch anders dan dien, vtan bloei, "dien wij nu achter den rug''hebben. Het is en blijft, ook als wij voorden oorlog be waard blijven, voor velen "een tijd van nood. In dergelijke 'lijden van nood wordt de welvaart van een volgend geslacht .geboren; vvorden organi saties in het leven geroepen, "die, schijnbaar onaan zienlijk in den aanvang, na vele jaren van groote beteekenis worden, wordt ook op .wetgevend gebied vaak groot werk gedaan in weinig tijd. Daarvan moge .zich onze -'Btaten-Generaal door dringen, n,u zij staan voor een taak zoo .groot en moeilijk, als ons parlement nog niet was opgege ven. prov. bond van rundveefokvereenig1n- gen in noord-holland. Vier en twintigste algemeene vergadering te hou den op Woensdag 24 Novémber 1915, des voormid dags 9.30 uur, in het lokaal „De Witte Engel" -'te Hoorn. Op de agenda 'komen voor: Benoeming van. een lid van de Commissie voor den Coöperatieven Aankoop, wegens periodieke aftre ding van den heer E. Koster Dz. te; Bobéldijk, op 1 Janurri 1916 (herkiesbaar). Vuorstei van, de Rundveefokvereenjging te Beean- ster: „De afdeeling Beemster stelt voor, .om tot de Provinciale Regelings-Commissie voor de Veefokkerij in .Noordholland het verzoek te richten, de leden fokkers van de vereenigingon vrijheid te verleenen hun koeien die in aanmerking komen voor inschrij ving in het fokregister al dan niet hierin te iatten opnemen." Voordracht van den 'heer H. Wibbens, Hoofd-in- spectour van de vereeniging het Nederlandsch Rund vee-Stamboek te V-Gravenhage. Onderwerp: Nieu we inzichten inzake 'ae erfelijksheidswetten en tie toepassing voor de Rundvee-fokkerij. Begrooting voor het dienstjaar '1916. noorderkwartier. Vergadering op Woensdag 17 November'1915, des voormiddags 11 uur precies,-'in, „De Unie",! Koor straat te Alkmaar. Ouder de punten van beschrijving'komen vpor: Bepaling van de plaats waar de vergadering fai Maart 1916 zal worden gehouden. Behandeling van het voorstel 'om alleen in 'de steden te vergaderen. Benoemingen: a. van een lid van het Bestuur, we gens bedanken van den beer P. Schenk Dz.; b. van een voorzitter; c. van een,' commissie tot bet onder zoeken der Tékening yan dit 'jaar en der begroeting van het volgende jaar. Voordracht van het Bestuur, de heeren: Dr. J. J. Ott de Vries, P. Stapel Sz. en D. Schoenmaker. Rapporten en 'voorstelled: a. Rapport en, voorstel over 'het bevorderen van goed'melken. Rapporteur de heer Ds. L. T. C-.Scheij. b. De beproeving van greppelploegen. c. Rapport over den aankoop van fokstieren. Rap porteur de heer P. Stapel Cz. d. Aardappeirooimachm.es. e. Mededeelingen over het BemiddelingsbUrepu voor den Landbouw in Noordhollanjd. Rapporteur de heer g. Nobel. f. Mededeelingen aangaande de proef rover de wei- pasteurisatie. g. Beproeving van 'aardappelrooimaebfaes. In te leiden door den heer W. Metzelaar. h. Is het gewensc-ht de vee-arbitrage te maken tot het voorwerp van Jdo zorg eener vereeniging voor dit doel? In te leiden door den .heer, G. Nobel. Bespreking van, den toestand van het veehouders- bedrijf, met het oog op dé beschikking van vejejaartt- senijkundige hulp. Het Bestuur heeft besloten dit punt op de agenda te plaatsen, om de leden fa de gelegenheid-te stellen gedachten naar voren te brengen, welke aanleiding kunnen geven om de> zaak nader onder,de oogèn te zien. Het Bestuur plaatst zich als "geheel op een neutraal standpunt; uit het feit, dat dit onderwerp in do vergadering aan de orde wordt gesteld,! blijkt, dat het Bestuur de overtuiging -heeft, dat er .leden zijn, die wenschen hebben, ter verbetering op som mige punten. Twee vragen kunnen b.Y. gesteld wor den: Voorzien de veeartsen geheel in de behoefte van. het veehoudersbedrijf aan "veeartsenijkundige hulp, of is'een aanvulling in den 'een'of anderen vorm ge- wensoht? Maken de veehouders zich de gelegenheid om hulp van den veearts te bekomen, 'zooveel mogelijk ten nutte? Zoo niet, welke hinderpalen staan in den weg? De leden, die verhinderd zijn hun denkbeelden, over deze zaak in de vergadering te komen uiten, wor den uitgepcodigd, deze"schriftelijk aan den Secreta ris te doen toekomen 1 I* de gestrande duitsche onderzeeboot. Men meldt uit Terschelling: De op 4 November op Terschelling gestrande Duitscbe onderzeeboot C 8 Is door de 'militaire au toriteiten geïnterneerd. Zij zou 'hedenmorgen naar Nieuwediep worden overgebracht om op,'de Marine werf aldaar te worden 'opgelegd, terwijl de .beman ning, die per "torpedoboot daarheen zou worden ver voerd. doorgezonden wordt naar het interneerings- karop te Bergen. noodlottige rijwielbotsing. Bij Kollum kwamen Zaterdagochtend 'omstreeks zes uur xvier wielrijders, twee metselaars en twee arbeiders, met elkaar in 'botsing, ten gevolge waar van de arbeiders, 'die uit Buitenpoet naar huïi werk gingen, in de vaart geraakten. Zij "werden op he|t droge gebracht, maar 'een hunner, een vader van, vier kinderen, overleed eenige uren later. Slechte éeb der rijwielen had licht op, meldt dei Leefliw. Ct. die heeft er genoeg van. Een Duitsch deserteur, een ^officier, Is in Venlo aangekomen. Hij had reeds gestreden aan het front, werd door een schot aan, 1de hand gewond 'en, had een paar maanden, in -een hospitaal gelegen, .tenge volge van de stikgassen. De man was gehuwd, vader van drie kinderen en kwam yan 'Keulen. Wijl hij, toen hij hersteld 'was, weg" naar .het front tefou, ge zonden worden, was hij gevlucht. Op de vlucht bod had hij niet minder dan drie broeken en twee jas sen aan, terwijl hij 'zijn ondergoed om het lijf ge bonden had. Zoo gelukte het hem,'de Nederlandsch© grens te bereiken. Limb.[Koer. wier ing er waard. Da heer M. Molenaar, arbeider bij den heér.Lim- pers alhier, is op een daartoe tot hem gericht ver zoek JI. Vrijdag in gehoor ontvangen bij H. m. de IConiDgin te 's-Gravenhage. Ook de heeil D. de Jong landbouwer te Anna Paulowna, was ontboden. Ten 1 ure werden zij aan 't Huis ten Bosch ontvangen door Baron'F. M. L. van Geen, particulier secretaris van H. M., die hen eerst het een en ander liet be zichtigen, w.o. ook de Chfaeésche-kamér. In de Oranjezaal kwam H. m. met een hofdame zich bij hen,voegen en werden op zeer vertrouwe- lijken voet verschillende inlichtingen gevraagd naar de toestanden in deze streek. Naar zeer veel werd geïnformeerd, o.a. de duurte der levensmiddelen, 'of hier regeermgsbrood, spek en meel was te verkrij gen, of de arbeiders nog diuJurtetoeslag van de boe ren ontvingen enz. enz. Zelfs werd naar den prijs van klompen gevraagd, zooals deze thans is en voor heen was. Den prijs van zeep vond h. m. hoog; terwijl verwondering werd geuit, dat 'in onze ge meente geen legeeringsbrood was te verkrijgen. Na verloop van pl.m. een half uUr ging H. M.-hen ver laten en werden De Jong en Molenaar verzocht met Baron Van Geen en Baron Boreel van HogeJarvden aan een déjeuner dinatoire, waarbij op zeer vriend schappelijk en toon nog geTuimen tijd over verschil lende zaken werd geredeneerd. Te ongeveer 3 uur weiden ze uitgeleid om weer naar 't Noorden van Noordliolland terug 'te keeren. Molenaar .was ver baasd geweest over de hartelijke en eenvoudige ontvangst. Reiskosten en verzuim werden natuur lijk vergoed. 1 oudkarspel. Sinds Zaterdagavond wordt hier vermist zekere F. de J. De man leed aan toevallen, waarom men ver moedt, dat hij ergens in. "het water is gevallen. Ge regeld is men aan het dreggen, doch nog steeds heeft men mets gevonden. Nader meldt men ons, 'dat Maandagmiddag het lijk van den vermiste nabij de sluis aan het •Noord- einde dezer gemeente is opgehaald. burgerbrug Aan de ringrijderij op fietsen bij gelegenheid van de najaarskermis op Zondag 11. nainen 21 personen deel. De prijzen, 'uit contanten bestaande, werden gewonnen door C. Johannis te Het .Zand, Al'Filmer, L. Schotvanger en A. Ludeke te-'Burgerbrug. w1 kring en Voor rekening van 44 leden ('t Oostdeel) onzer ondorafdeeling der Y.P.N. webden jl. Vrijdag op de Amslerdamsche eierenveiling geveild 1278 kip eieren, 10 eendederen, 29 stuks pluimvee en 1 konijn. De hier voorverkregen prijzen waren zeer goed en va rieerden voor de kipeieren van 'f 9-05 tot en met f 9.65 per 100, voor 't pluimvee van f 0.50 tot 'en met f 1.19 per stuk en voor het konijn f 1.70. Aan schoon geld zullen de 'eden voor de kip eieren per kilo ontvangen f 1.43 en'voor de eend- eieren 7.18 cent per 'stuk. Handel vlug.i oudkarspel. De afdeeling Oudkarspeï-Noordscharwoude van den Bond voor Staatspepsionneering zal op '18 No vember'en 9 October een propagand'a-avonti houden, de eerste ten lokale van den heer 'a. Swager en de tweede bij Jn. de Bakker. Op .beide avonden zal worden opgevoerd „Poppékastjê". Voor 9 December zullen de rentctrekkenden uit deze .beide gebeenten worden üitgenoodigd. 1 In de plaats yan den beer F. Butter, die een be noeming tot voorzitter niet 'aanvaardde, koos men den heer L. van -Wijk. 1 vereeniging voor vrouwenkiesrecht. Naar wij vernemen 'heeft de Vereeniging t voor Vrouwenkiesrecht besloten 'om op Zondag 21 No vember in ReHsvua, Leidsohe Kade te Amsterdam. 'e middass te uur; zsü. groote landelijke meeting te houden, waarin de voorstellen'tot Grondwetsher ziening van het 8landpunt der - Vereeniging zal wor den besproken. In verband met dit plan heeft het Hoofdbestuur de voorgenomen betooging voorloopig-uitgesteld. raad van harenkarspel. Vergadering op Maandag 8 November -H915, des middags half twee uur. - Afwezig de heer De Groot met kennisgeving. Voorzitter de heer J. Burger, bur gemeester; secretaris de heer J< Dam. Na opening der vergadering volgt, de lezing en goedkeuring der notulen. Medegedeeld wordt, dat in de Jmaand Septem ber 5515 kub. meter 'gaa is verbruikt. De heeren Blad, Smeete en Reuvers 'hebben mee gedeeld, dat zij hun benoeming 'tot onderwijzers voor het herhalingsonderwijs aannemen. Uitgeloot zijn yan de leening voor de brandspuit de aandeelen 2 en 8, ede groot f 100. 1 Van Ged. Staten zijn goedgekeurd terugontvangen de kohieren schoolgeld.over het 3e kwartaal en de gemeenterekening. Daar op deze laatste geen enkele aanmerking is gemaakt, brengt voorzitter den ge meente-ontvanger hulde voor zijn accuraat- beheer. Uit de verslagen van het herhalingsondefc"wiJs voor meisjes blijkt,"dat'er waren te Dirkshorn 3, Waar land 5 en te Kerkebuurt 6 leerlingen. Het school verzuim was te Kerkebuurt zeer groot. Van de afdeeling Heerhugowaard van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers was een adres in gekomen tot betere 'regeling der salarissen. B. en W. adviseeren 'hierop afwijzend te beschikken. De verordening regelende de jaarwedden der on derwijzers is pas herzien en,met 1 Januari 1915 in werking getreden, daarbij is het salaris verbeterd van f 50 op f 100 boven het minimum. B. en W. achten het nu nog njet den tijd om wijfciging aan te brengen. Allen voor.. Van de afdeeling Schagen van het N.O.G. is het bekende adres 'om duurtetoeslag ingekomen. B. en W. stelten voor om dit voor kennisgeving aan te nemén. Zij voelen bier wel'meer voor als voor het andere adres, maar achten, toch geen termen aan wezig, om aan.de vraag1'te voldoen. B. en W. heb ben bij deee beslissing gelet op de inkomens der ver schillende gehuwde onderwijzers, want deze kwa men volgens hen, het 'eerst in aanmerking voor een duurtetoeslag. B. en W. meenen, dat deze' salarissen hoog genoeg zijn om het nadeel dat defce dure tijd voor de ambtenaren meebrengt, te kunnen dragen. De beer Doekes redeneert, dat de tijden thans zoo zijn, dat het verzoek 'alle reden van bestaan heeft en het 'geen te groote opoffering voor de ge meente is, om een bijdrage ie geven. Dat mag thans geen onoverkomelijk bezwaar genoemd worden, Spr. stelt voor aan 'de gehuwden te.geven f 50, 'aan de ongehuwden f 25. f Voorzitter becijfert, 'dat er zijn 4 gehuwde en 7 ongehuwde onderwijzers (want ook het'plaatsver vangend en gemobiliseerd personeel moet, zegt voor zitter, den duurtetoeslag hebben) en dan 'wordt het voor de gemeente een uitgaaf van f 375.Spr. zegt nogmaals, dat het inkomen der 'onderwijzers, vooral van de gehuwden niet zoo is, dat hulp hier noodig is. 1 De Leer Doekes noemt "het onderwijzend perso nen personeel der 'gemeente en acht hét den plicht der gemeente, hier bij te springen. Er zijn nog wei' anderen in de gemeente die eveneens lijden, maar laat de baas zijn werkvolk toeslag 'geven en met de* anderen kan de "gemeente zich moeilijk be moeien. Voorzitter wijst er 'op, dat er behalve het werk volk nog velen zijn die lijden, onder de duurte der tijdsomstandigheden, en deze zullen moeten bijdra gen in den duurtetoeslag der onderwijzers en waar deze onderwijzers die finanriëele hulp .volgens B. en W. niet direct noodig hebben, acht dit college het niet gewenscht bijdrage te 'geven. Voorzitter becij fert op versoek des heeren Zut, dat de heer Blad een salaris heeft van f 1150 plus inkomen als boek houder der Boerenleenbank en voorzanger enz.; de heer Smeets f 1150 plus inkomen tuinbouwcursus- sen;. Van der Laan f 1000 (detee is gemobiliseerd) Rcuvere f 925. Hierbij komt nog f 86 voor herha- lingsonderwijs, plus verdere inkomsten die moeilijk zijn te schatten. I - De heer Bai-Jter acht de verdeling van den heer Dodkes niet- goed. Een onderwijzer heeft aan f 25 meer dar een gehuwde .aan f 50, 'meent spr. en stelt daarom voor aan gehuwden te geven \t 40 en aan ongehuwden f 15. 1 I Het voorstel Doekes wordt verworpen, met al leen vóór de heer Doekes, het voorstel- Bakker dito met alleen vóór de heer 'Bakker. Het voorstel van B. en W_ wordt aangenomen met tegen de heeren Bakker en Doekes. Aan het verzoek van'den Proeftuin Kennemerland om f 15 subsidie 'wordt met algemeen© stemmen voldaan. Mej. Jongsma gaat Waarland als onderwijzeres verlaten'en nu hebben B. en W.'een voordracht van 4 personen, luidend: 1. mej.-A. M. H arms en, Didam, 2. A. J. Kudders, Edam, 3. M. Blom, Oudkarapd, 4. j. Brinkman, Harenkaxspel. No. 1 wordt ,met al gemeene stemmen benoemd. Er waren 8 sollicitan ten. Indiensttreding 13 November.1 Van den arrondissements-schoolopziener den hr. Korver, was een schrijven ingekomen ovet den toe stand van het onderwijs aan de .school te "Waar land. De le en 2e klasse, 'samen tellend 68 kinde ren, ontvangen onderwijs van 1 onderwijzeres. Twee leerlingen had het Hoofld der School maar in zijn klas genomen, omdat er geen plaats voor was. Het onderwijs leed onder dezen toestand zeer. Ver betering was dringend 1 noodig. Een lokaal bijbou wen ging niet zoo direct, dusl werd het gewenschl geacht, de twee laagste klassen van twee leerkrach ten onderricht te geven. In verband mot dit schrij ven stellen B. en W. voor te Waarland een tijdelijke vierde leerkracht te benoemen. Dit eischt, doordat het aantal kinderen te Waarland schoolgaande be neden 145 is, 'en dus voor de 4e leerkracht niet de volle rijkssubsidie wordt genoten, een heele finan cieel© opoffering der gemeente. Het scheelt f 340, maar toch achten B. cn W- hot hoogst gewenscht, orodst de 'üe &&CA met het onderwijs -li de twes Jcngst© vorkregen, geer ilcehi zijn. En dat Is niet de schuld der onderwij zeres. Maar het is onmogelijk 60 .kinderen, verdeeld over 2 klassen, met vrucht les te geven. De kin deren bliven achterlijk en'dit verschijnsel blijft hun heelen schooltijd bestaan, omdat de grondslag, he<t begin niet deugt Enkele kinderen kunnen overgaan en het gevolg is, dat die Iweef jongste klassen, steeds moer overbevolkt raken. Als'nu straks twee onder wijzeressen in i lokaal les zullen moeten gerven, is da. wel niet zooals het behoort maar het is toch a' oen groote Verbetering bij thans. De schoolbe volking is thans 141 h 142; komen er nog enkele kinaeren bij dan zullen 'er andere maatregelen ge nomen moeten worden. B. en W. stellen een tijde lijke leerkracht voor, omdat zij niet zeker zijn, dat het aantal kinderen op de school zich zal blijven uitbreiden. Allen voor. Enkele af- en overschrijvingen worden goedge - keurd. 1 Hierna'sluiting. f 1 breezand. jmm Zaterdagavond vergaderde fa, het café'van den hr. G. Borst alhier de Coöperatieve HandelBvereeniging. De voorzitter, de heer V. Spigt, opende de verga dering, heette d« aanwezigen welkom en verheugde zich over do goede opkomst. Daarna las de secre taris, de heer G. Schilderman, da notulen, welke on der dankzegging onveranderd-werden goedgekeurd. In bespreking komt hierna;'de voorkoop van lijn koek. De voorzitter stelt voor, voor de drie eerst volgende maanden de koeken fa voorkoop aan te koopen, welk voorstel mët '35 stemmen voor en 5 tegen (9 blanco's) wordt aangenomen. Gevraagd wordt daarna, welke leden pulp wen schen te koopen. Getracht 'zal dan worden, voor billijken prijs 'le kwaliteit aan te koopen. Daar slecbts 7 der aanwezige leden wenschen te bestel len, wordt besloten, dat zij, die -wencellen te koopen, ten naastebij de benoodigde hoeveelheid zullen op geven. Aan de orde kwam daarna het-belangrijkste punt, nl. de geldkwestie. Voorzitter deelt mee, dat de ver eeniging door'de Boerenleenbank als lid is aangeno men. Deze heeft'haar een loopend crediet van 'f5000 toegestaan. Wel wil 'de leenbank wel meer geven, dcoh dat moet volgens een artikel uit haar regle ment onder hypothecair verband- Dit nu is voor onze vereeniging een onoverkomelijke moeilijkheid, want geen der leden wil voor'de vereeniging een hypotheek op zijn eigen bezittingen, 't Spijt het Bestuur zeer, maar we hebben aan de 'Boerenleenbank zoo goed als niets. Er moet 'dus een anderen weg gezocht om aan geld te komen. Het Bestuur Jstëlt daarom voor te trachten, bij da leden aandeelen te plaatsen, die. dezelfde 'rente geven, welke de vereeniging ook voor het andere geld moet geven. Om de deelname zoo algemeen mogelijk te maken, wordt de grootte der aandeelen;op f 25 bepaald.; De, heer Lubbert vraagt, of het fa de bedoeling ligt geregeld aandeelen uit te loten, welke vraag door den voorzitter bevestigend wordt beantwoord. De heer Daalder vindt dat niet goed. Dan toch zou er winst moeten -worden gemaakt en zou de vereeniging haar coöperatief karakter geheel verlie zen. Alleen de noodzakelijke winst mag gemaakt wor den. De heer Lubbert is dit met den heer Daalder eens, maar wil toch winst maken,voor afschrijving op gebouwen, machines enz.'Besloten wordt daarop geen uitloting van aandeelen te houden. Alleen bij overlijden enz. kunnen, ze worden afgelost. De heer A- "Buij zou er sterk voor zijn, dat zoo veel mogelijk aandeelen werden 'genomen, omdat bij hypotheek op gebouwen enz. 'overwaarde moei wezen. Besloten wordt, dat'zij, die aandeelen wen schen te nemen, daarvan binnen 14 dagen, opgave moeten doen bij den heer Lunshof en tevens hei bedrag, dat zij wenschen-te verstrekken. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld, dat voortaan zooveel mogelijk gezorgd zal worden, dai van de verschillende artikelen voorraad in het pat huis is, wordt tot de rondvraag overgegaan. Daarbij informeert de heer Buij nog eens, hoe het gaat met den 'aankoop yan pulp, waarop voorzitter antwoordt, dat dit van de bestellingen der leden af hangt Verder zegt de heer Buij, dat de leden zede lijk verplicht zijn, alles van de vereeniging te ne men. De voorzitter is 'dit met den heer Buij eens, doch zegt, dat er verschillende omstandigheden kun nen zijn, die het den'leden moeilijk maken hunnen vroeger en leverancier zoo maar te verlaten.! De heer Daalder informeert, of het waar is, dat de laatste koeken voor Tninder geld zijn omgezet» dan ze de vereeniging kosten- Geantwoord wordt, dat dit niet het g^yal is. Wel zijn ze zoo goedkoop mo gelijk overgedaan, maar de vereeniging kon er mee uit. De heer Lubbpft geeft'in overweging, we kelijks, de prijsnoteeringen in de Schager Courant op te geyen, ook om aan niet-léden meer kennis yan de vereeniging te geven. Daar het meerendeel der vergadering er echter geen. "heil fa ziet, wortlt be sloten, daartoe voorloopig nog niet over te gaam De heer P. Wiggers vraagt, of de koeken bij inschrijving worden gegund, waarop de heer Lub bert mededeelt, dat we betrekken over het Cen traal Bureau. Dit nu heeft een contract met de fabriek gesloten, welk contract'ons behalve zuiver heid van het geleyeirde een billijken prijs waarborgt. De heer r. Meeldijk zou wenschen, dat de goe deren verkocht werden naar den prijs, waarvoor ze zijn ingekocht. De vereeniging kon dan ook geen verliezen lijden. 'Voorzitter deelt mee, dat we niet de beur spr ijzen rijzen ai 'dalen. Doen we dit niet, dan bestaat de kans, dat we met dure partijtjes blij ven zitten. Daar de vergadering deze meening deelt, wordt besloten,'zoo door'te gaan. Nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld, dat. ér iemand onder de leden is, die-de koeken voor drie stuiver per honderd- en de mais voor 10 cent per baal thuis wil brengen en dat die persoon voor dat rondbrengen wel 'een bepaalden dag per week 'wil vaststellen, sluit voorzitter de vergadering. SABOTAGE? De Telegraaf schrijft: -'Een onzer groote pers- n, staande fa onfce drukkerij aan de St. NicolaassL aat te Amsterdam, is Zondagnacht op onverklaarbare

Schager Courant | 1915 | | pagina 1