Alieieci Nieiis- DINSDAG 23 NOVEMBER 1015. 58ste Jaargang. No 5509. UitgeversTRAPMAN Co. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'a morgens 9 ure wor den AD VERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 8 maanden f0.85; per post f 1.-. Losse nummers 5 cent ADYERTENTIEN van 1 tot 5 regels met inbegip van bewijano. f 0.85, iedere regel meer 6 ct. Groote lett. worden naar plaatsr. berek Mijnheer de Reti&kteur, zoudt u voor het volgende in uw bekend blad s.v.p. eenige ruimte willen afstaan? Bij voorbaat dank. 1895. „AURORA". 1915. Zaterdagavond vierde onze plaatselijk zoo kgun- slig bekend staande rederijkerskamer „Aurora" haar 20-jarig jubileum. Nog 2 leden, voorzitter Bijhou wer en penningmeester Slooves, zijn overgebleven van de pioniers van 1895 en het belangstellende pu bliek weDsoht hun vele jaren nog Lot ver over de 25 aan deze. plaatselijk geliefde corporatie verbon den, te zien. In een keurig gekozen programma heeft zij aan een flink opgekomen, publiek aangeboden, een aan gename herinnering aan hetgeen in deze 20 jaren tot stand is gekomen. Het keurige 'spel van alle spe lers zonder uitsondering heeft niet weinig bijgedra gen tot de verhooging van het effect van dezen avond. Het kluchtspel heeft haar uitwerking niet ge mist, getuige het luide applaus. De voordrachten, ze waren juist gekomen en, zijn niet minder in den smaa gevallen,. De dramatische schets was treffend en werd. zeer goed gespeeld- „Aurora" zorge, 'dat Ee in deze schets, waarmee ze een booger plan heeft, door een ernstige in^tudeering nog eenige fouten verbeterd, welke, al waren 'ze niet opvallend, den scherpen oordeel aar toch niet ontgingen. Het goedgekozen feestlied, moge een spiegel zijn van do goede bedoeling welke de club begeesterd. Dat haar wensch dan ook in alle opzichten vol tooid moge worden: 'een groot, getrouw publiek dat de uitvoeringen met geboeide aandacht komt volgen, nog vele, vele malen na deze. „Aurora" kan, met groot 'genoegen en zelfvoldoe ning terug zien op dit héérlijk, geslaagde fee6t, even als de vele toeschouwefa, die door dezen avond zich nog meer zullen voelen aangetrokken, om steeds ter rug 'te keeren. Een „warme felicitatie aan „Aurora" met haar genoten succes en een openbaar huldeblijk op deze manier en op deze plaats haar door het publiek toe-' gebracht, moge wel het teeken zijn, hoezeer haar w.-rken door velen geëerd wordt Winkel, November 1915. Een Belangstellende. Geachte Redactie! Nu u bet noodig hebt geoordeeld, den beer D. Kuiper Wz. te St. Maarten uwe gastvrijheid te ver leunen, om aan de lezers van. uw blad zijne veront waardiging kenbaar te maken over het door mij oclrooieeren van een greppelploeg, en over een ad vertentie, waarin gesproken wordt van een Nobel- greppelploeg, acht ik mij wel genoodzaakt daarop te antwoorden. Wat dien naam betreft, geloof ik, dat de heer Kuiper zal moeten toegeven, dat eenige nadere aan duiding van de soort van, ploeg, dié een verkooper aanbiedt, bij de verscheidenheid van greppelploe- gen, die tegenwoordig bestaat, wel gewenscht is en dat de gekozen naam voor gegadigden geen twij fel overlaat, welke ploeg -bedoeld wordt. Ove* het al of njet gerechtvaardigde van de octrooiaanvraag zal eerst kunnen worden geoor - deeld, "wanneer de inhoud daarvan bekend is en nu de heer Kuiper zoo onvriendschappelijk tegen mij optreedt, heb ik geen lust hem daarover in bizon- derheden in te lichten. Het zij voldoende hesm méde te deelen, dat mijne octrooiaanvraag voor 'hem geen beletsel is op zijtop uitvinding octrooi te verkrijgen en zij hem ook zonder dat geene belemmering in den weg legt, zijne uitvinding in toepassing te Lrengen of anderen daar van gebruik te laten maken. Schagen, 21 November 1915. ,C. NOBEL. Het spijt ons dat mijnheer C. Nobel, al is het dan in bedekte 'termen, het goed heeft geoordeeld, de Redactie der Schager eenig verwijt te 'maken van het opnemen van, het protest des heeren Kuiper. Wij willen wel even, 'hier meedeelen op wat standpunt wij ons hebben geplaatst, toen wij tot plaatsing over gingen. De ploegkwestie tusschen 'de heeren C. Nobel en D. Kuiper was de inhoud van veler gesprek, terwijl het oordeel op verschillenderlei wijs werd uiige - sproken. En waar het 'voor het Algemeen in deze moeilijk, zoo niet onmogelijk is den particulier C. Nobel te scheiden 'van den Rijkslandbouwleeraar C. Nobel, hebben wij, toen de heer Kuiper zijn protest tey plaatsing aanbood, gedacht: dat .is goed, de heer Nobel, de Rijkslam)dbouwleeraar Nobel krijgt nu alle gelegenheid zich in deze .zaak uit te spre ken, 'kan zich tegen dit protest verdedigen en zoo doende het 'Algemeen dat inzicht in de zaak geven, waarop dat Algemeen, gezien de positie die de heer °Nobel bier bekleedt, recht heeft. Wij hebben ge meend, dat dit was een zaak die het algemeen be lang zeer nauw raakte, 'en daarom is de plaat sing van het protest dan ook geschied. Het spijt de Redactie dat mijnheer G. Nobel blij kens den inhoud 'van zijn antwoord, van een an dere meening is en het blijkbaar -niet een eisch acht om in deze de noodige uiteenzetting te geven. P. TRAPMAN, Red. Scb. Ct. GEMEENTELIJKE ZANDSTEENFABRICAGE. De berichtgever van het Hdbld. te Yeizen schrijft: In het begin van den oorlog dreigde do hier be staande kalkzandsteenfabriek te niet te gaan door gebrek aan opdrachten, zoodat een groot aantal ar beiders zonder werk zou komen. In verband daarmede besloot de Gemeenteraad een grooto bestelling aan kalk&andstcen te geven en be- paaicc dat deze steenen tegen kostenden prijs moes ten iden .vergenomen door de inmiddels opge richte woninebe im -ereeniging, welke onder garantie var de gemeente oen krediet'van de regeering had verkregen. Toen het later op betalen aankwam, had de wo- nipgbouwvereeniging 'van een steenfabriek elders 'n offerte van minderen prijs ontvangen en wensohte nu ook niet meer aan de gemeente,te geven. B. en W. steiden^toen voor denschadepost, groot f 2300 voor rekening der gemeente te nemen en te boe ken op den post „Werkverschaffing", hetgeen Jde raad weigerde. Het vreemde van de zaak'was dat de vereeniging reeds van de door haar geweigerde steenen had ver bruikt. Om thans een einde aan de zaak te maken is het bestuur van den Ned. Architectenhond door het ge meentebestuur uitgenoodigd als deskundige op te treden bij de taxatie van de bovenbedoelde steenen. EEN SMOKKELTRUC. Zaterdagavond werd door de idouane te Gennep op de-treeplank aan, de van bet perron afgekeerde zijde van een naar Duitscbland vertrekkenden trein, een zakje meel van 10 KG. gevonden. De eigenaar meldde zich natuurlijk njet-aan en bet zoét winstje van 5 5 6 gulden is voor hem verkeken. Eenigen tijd geleden werd door een fabrieksarbeider .hetzelf de trucje uitgehaald met een'stuk spek. Déze man werd echter gesnapt en liep 'er een maand -gevan genisstraf mede op. W ARMENHUIZEN. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de O.' L. School alhier ontstaan wegens .overlijden van den heelr F. L. M. Koenen hebben zich vier sollicitanten aangemeld. DIENSTWEIGERING. De Justitie te Leeuwarden heeft instructie ge opend tegen eenige predikanten, die het dienstwei geringsmanifest hebben onderteekend. DE VROUWEN EN DE GRONDWETSHERZIE - N1NG. Naar aanleiding van de bekende voorstellen tot Grondwetsherziening in azke het kiesrecht had Zon dag in „Bellevue" te Amsterdam een zeer druk be zochte landelijke meeting plaats, georganiseerd door de „Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht". Twee za len waren geheel bezet. Er waren 69 af deelingen ver tegenwoordigd. Vele,'eden waren van heinde en ver naar „Bellevue" gekomen, waar talrijke mooigebor- duurrie banieren en opschriften hingen. Verschillende spr.'s als mevrouw Aletta Jacobs, Van Balen Klaar en de heeren De Jong, Marcbant en Van Leeuwen, leden der Tweede Kamer, voerden het woord. Aan het einde der vergadering werd de volgende motie onder luide toejuichingen aangenomen: „De vergadering van 'de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht, „met belangstelling kennis genomen hebbende van de doo~ de Regeering voorgestelde wijfcigihgen in do Grondwet; „van meening, dat'de Regeering ten onrechte an der5 grondwettelijke bepalingen voorstelt ten op- ziohte van het vrouwenkiesrecht als ten opzichte van het mannenkiesrecht; „van meening, dat in de voorgestelde additioneele artikelen eene regeling van het vrouwenkiesrecht niet had mogen ontbreken; „van, oordeel, dat het belang der geheele maat schappij de grondwettelijke gelijkstelling van énan on vrouw ten "opzichte van het kiesrecht eischt; „besluit geen wettig middel onbeproefd te zul len laten, om te verkrijgen, dat in de Regeerings- voorstellen zoodanige wijzigingen worden aange - bracht, dat de bepalingen omtrent hei vrouwenkies recht gelijk worden aan die welke voorgesteld zijn omtrent het mannenkiesrecht; „en draagt het hoofdbestuur op,' deze motie ter kennis van de Regeering te brengen," VRIENDENDIENST. Aan een fabriek in het Zuiden des lands werkte sedert eenigen tijd een Duitscher, die als militair uit zijn Heimat gedeserteerd was. Tot driekeer toe ver wond, was hem tenslotte de moed ontzonken zijn levt-n voor de vierde maal in de waagschaal te stel len. In de fabriek werkte hij met tevreden zin, leef de er zelfs in de beste verstandhouding met - een paar geïnterneerde Belgische militairen, tot op een dag oen tweede Duitscher zich in de omgeving ver toonde. Toen gebeurde bet, dat onverwacht, zonder voorafgaande waarschuwing/ 'de Duitsche werkman wegbleef 'uit de fabriek. Ook in zijn kosthuis zag men hem niet weer. Zijn kleederen, zijn, tegoed aan loon, 't bleef alles onopgevtaagd. Achteraf is gebleken, dat de tweede Duitscher con necties had aangeknoopt mefden eerste. In een café liad men hen samen gezien, de een nuchter, de werk man dronken. Naar Rotterdam .zouden ze gaan, om dat daar véél te verdienen was aan de .haven. Men heeft hen ook zien afreizen. Maar niet via Eeind- hoveu.. De nuchtere nam kaartjes en geleide zijn vriend via Venlo-Beugen naar... de Heimat. DIENSTWEIGERING. .11. Zaterdag deed zich op-een der stoomponten tus schen Enkhuizen en Stavoren een geval van dienst weigering voor door een gedeelte van het lagere personeel. Het voorspel daarvan had reeds Zaterdag van de vorige week plaats gehad, toen het volk op den vrijen Zaterdagmiddag weigerde in zee te steken, wijl ze die week drukke nachtdiensten gehad had den en er voor'hen geen regeling wegens overwerk bestaat. Zaterdag nu werden een stoker en een matroos om dit feit ontslagen met 'een week extra-loon. Zij behoorden tot het losse personeel. Daarop legden ook nog vier anderen het 'werk neer. Het is een wel eigenaardige positie, waarin dit bootsvolk verkeert. Terwijl het materieel van dezen dienst eigendom is van 'de Holl. Mij., treedt als ex ploitant op de heer Bosman van 'Alkmaar, wiens inspecteur, de heer Ar en da hier als bestuurder op treedt. Doch ook 'den stationschef, die 'o.a. dé vaar ten regelt, moeten zij gehoorzamen. De loonen der lieden maken een ongunstig ver schil me4 die, welke bij do H.S.M. genoten worden. HET ONTWAAKTE GEWETEN. Voor 'n 14 dagen miste de heer-Cl. L. te Leeuwen uit zijn jaszak een portefeuille met f 900. Den vol genden dag lag de portefeuille in de nabijheid van zijn huis; het geld was echter verdwenen. Dezer dagen vond hij in zijn brievenbus een en veloppe, waarin het geheele vermiste bedrag. ITTVOER VAN TURFSTROOISEL. Naar aanleiding van het bericht betreffende een verzoek om uitvoerverbod •van turf strooisel, schrijft men aan het Hdbld. van bevoegde zijde, dat de land bouwers, die zelf voor al hunne producten zulke hooge prijzen maken, zich dadelijk gaan beklagen, nu zij zelf voor turf strooisel iets extra'moeten be talen. De Overijsselsche Landbouwmaatschappij 'wil zelfs aan de Regeering een uitvoerverbod van dit artikel vragen. Het onredelijke van dit verzfcek springt in het oog, wanneer men bedenkt, dat in Nederland in normale tijden nog geen 10% .van al bet hier gemaakte turf strooisel wordt gebruikt- Vóór den oorlog werd dus reeds bijna al bet turf- btrooise' uitgevoerd. Deze uitvoer- geschiedde naar Engeland, Duitschl&nd ,en België. Thans bestaat in Engeland en Duitschlahd levendige vraag, daar men het stroo voor veevoeder gebruikt en liet turf- strooisel voor ligging der dieren. De prijzen van turf strooisel zijn nu wel hoog, maai men moet niet vergeten, dat bij" het uitbreken^ van den oor'og alle Nederlandsche turfstrooiselfabrieken we' drie maanden stilgestaan hebben, omdat toen de export niet mogelijk was. Voor de-enorme schade toen door de fabrikanten geleden, .worden zij nu eeaigszius schadeloos gesteld 'door den hoogeren prijs. De k'acht van de landbouwers verschijnt wel in een bizonder licht, indien men bedenkt, dat wanneer het stroo goedkoop is de landbouwers dit voor lig ging van het vee gebruiken en heelemaal geen turf- strooisel daardoor in de plaats aanschaffen. PAARDENFOKKERIJ. Naar wij vernemen is door de Vereeniging ter Bevordering der Paardenfokkerij in Nederland oen adres ingediend aan de Tweede Kamer der Stalen- Generaa', in welk arte es betoogd wordt, hoe het be kende totalisatorverbod, van 1911 oorzaak is geweest dat geen rennen en draverijen op de lange baan meer worden gehouden en welke gevolgen dit heeft gehad voor de 'fokkerij van het z.gm. „paard met bloed" in ons land. Voorts wordt 'in bedoeld adres betoogd, dat door de bizondere tijdsomstandigheden het vraagstuk der remon*eering van ons leger meer dan ooi* op den voorgrond is getreden, te méér 'nu door het bestaande uitvoerverbod van paarden in Engelapd onze geregelde aanvoer van 'Iersche paai den reeds bijna twee jaar is stopgezet geweest en daarin ook in de eerste jaren wel geen verandering meer komen zal. In het adres wordt tenslotte de hoop uitgesproken, dat het vraagstuk der remon- teering spoedig in de Kamer ter sprake moge.komen en dat een en ander dan zal leiden tot opheffing van het bestaande totalisator-verbod, hetgeen als een eerste levensvoorwaarde 'beschouwd wordt om do bestaande warmbloedfokkerij in ons land in stand te houden, en een speciaal halfbloedfokkerij, die wij voor de remonteering -in eigen land zoo noode ont beren kunnen, op den dhur mogelijk te maken, J. S. MEUYVSEN. t Na eer langdurig ziekbed Is op bijna 63-jarigen leeftiid overleden do heer J. S. Meuwsen, voorzitter van de Algemeene Winkeliers-vereeniging1 te Amster dam en van den Nederlandsche Bond van Vereen i- gingen van den Uandeldrijvenden en Industriëelen Middenstand. j GASTVRIJ NEDERLAND. Da Midd. Grt, meldt: Zaterdagmorgen vertrokken uit het doorgangshuis voor vluchtelingen te Hulst 52 vluchtelingen naar het vluchtoord Uden. Kan men de laatst Uit België aangekomenen, gelooven, dan zouden in St. Nieoiaas )plm. 2% uur gaans van HulstC zich -niet minder dan 3000 h 4000 vluchtelingen bevinden uit Noord- Frankrijk en de omstreken van Charleroi, wachten de op een gelegenheid om de Belgisch-^ederland- sche grens te kunnen passeer en en op Nederland sehen bodem een veilig tehuis te vinden. BREEZAND. Zaterdagavond hield bet Veefonds Anna Paulow- na zijn algemeene vergadering in de zaal van den heer G. Borst. Ongeveer een vierde deel der leden was tegenwoordig. De -voorzitter, de hoer H. van Haaf ten, opende de vergadering, heette, allen wolkom en.hoopte, dat de besluiten die genomen en de be sprekingen, die gehouden-zullen worden, mogen, blij ken te zijn in het belang van het fonds. Het vor- Upugt hem, te kunnen mededeel en, dat de contribu ties niet alleen voldoende waren om het overgeno men vee te betalen, maar dat de rekening zelfs niet een batig saldo sluit. Hierop las de secretaris, de beer P. J. List, de notulerwelke onveranderd worden goedgekeurd on der dankzegging voor de nette weergerving van het op de vorige vergadering behandelde. Vervolgens gaf de penningmeester een •'overzicht van den staat van zaken. Ontvangen was aan con tributie f 2103.42%, aan opbrengst van gestorvon vee f 571, totaal f 2674.42%. 'De uitgaven beliepen nadeelig saldo 1914 f 88.51%, uitkeering voor ge storven vee f 1342.05, administratie, assurantie enz. f 359.15, totaal f 1789.71 zoodat er een batig saldo is van f 884.71. Niettegenstaande dit batig saldo stelt het bestuut voor, het volgende halfjaar weer 1% te heffen, dit vooral met het oog op de buitengewoon hocge prij zen van het veo. Is het fonds» een beetje ongelukkig, dan is zoö'n kapitaaltje 'gauw versmolten. Do heer A. Buij zegt,' dat de voorzitter spreekt ,van dure koeien, maar de contributie is toch in verhouding daarvan ook hoogeï*. De voorzitter ant woordt hierop, dat hij er bij een vorige gelegen heid ook al eens op heeft gewezen, maar sommige menschen schijnen dat niet goed Te kunnen SDappem dat we vroeger voor f 325 twee koeien hadden, nu maar één. Vielen die twee koeien, dan-hadden we ook twee houten, terwijl er nu bij dezelfde uitkee ring maar éea dier te ïverkoopen is. Het Bestuur wilde daarom zelfs nog verder gaan en aan de ver gadering vragen om, mocht het noodig blijken, nog of extra te heffen,. De heer C- v. d. Linden vindt, dat het Bestuur 'die vrijheid doorloopend moest hebben. Beide gedeelten van het bestuursvoorstel werden daarop bij 'acclamatie aangenomen. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werd de -tredende voorzitter met op een na algemeene stemmen herkozen. Na felicitatie door de overige be stuursleden'dankt de hoer Van Haaf ten voor.het op nieuw m hem gestelde vertrouwen en verzekert, dat hij steeds zal trachten even onpartijdig als tet nu de belangen van alle leden en van het fonds te be hartigen. De aftredende schattere, de heeren A. Brands en J. H. 't Hart worden eveneens herkozen 'en nemen die herbenoeming "'aan. Tot leden 'der commissie, belast 'met het nazien der rekening, worden benoemd de heeren T. Bla&u- iioer, C. v. d. Linden en Ni A. Wijk er, die eveneens die benoeming aannemen. Bij de nu volgend© rondvraag wijst de heer WiJ- ker er op, dat het 'meermalen voorkomt, dat leden kalfkoeien koopen, welke nog 'denzelfden dag kal ven. Nu kan het zijn, dat men 'geen gelegenheid heeft, dadelijk naar den taxateur te gaan. Sterft nu zoo'n dier, dan is "het niet verzekerd. Hij aou daar om willen voorstellen, in zoo'n geval 'toch de koe te vergoeden. De voorzitter antwoordt hierop, dat het toch wel wat al te sterk is, een koe te vergoeden, die niet eens in 't fonds is opgenomen. 'In de vorige verga dering is besloten, dat aangekochte koeien nog den zelfden dag in de 'verzekering kunnen worden op genomen. Verder kunnen we toch niet gaan- Wel is het bestuur genegen bij een geval als de heer Wij ker bedoelt, 'op do volgende algemeene vergadering voor te stellen een 'tegemoetkoming te geven. Verder zegt de heer Wijker, dat in October 'en November heel wat koeien worden gekocht voor den winter. Daarvoor moet dan-tot December betaald worden. Hij zou daarom het half jaar wil len laten loopen van November tot Mei. Nu wach ten velen met het laten opnemen in 'het fonds tot December. De voorzitter 'antwoordt, dqt dit punt al eens meer ter sprake is gebracht, Het moerendeel der leden was er echter niet 'voor. Het 'wordt dan ook te moeilijk voor do schatters, daar voor'November de meeste koeien in 't land loopen. Hoe kunn,on ze dan branden? Bovendien moeten ze dan nog terug komen voor de in November aangekochte koeion. De heer P. Schilderman zou geen koe willen op nemen, voor ze acht dagen in hot beeit van den kooper is. Voorzitter vinidt dat eigenlijk ook beter, maar een jaar geicden'is het op de algemeene ver gadering anders besloten -en hij vindt "hei wel wat tegenstrijdig er nu reeds \veer op terug te komen. De heer Jb. Kranenburg informeert, of do 'afge keurde koeien voor risico van den kooper zijn, of van 't fonds, zoolang «'ze nog in de gemeente zijn. Zijn ze voor risico van den (eerste, dan rekent hij daar een'tientje voor. De voorzitter antwoordt hier op, dat wanneer zoo'n 'afgekeurde koe door de schatters verkocht is, het fonds er niets meer mee heeft uit te 'staan. De heer 'A. List verzoekt 'als lid van 't fonds, de vergadering ook eens bij "hem te houden. Voorzitter zegt^ dat het wel moeilijk zal ?zijm, de leden daar te krijgen. "Hij vreest, dat het bezoek der vergade ringen er erg onder zou lijden. Wel is hij er voor, debestuursvergadering daar ook eens te houden. De heer A. Buij wil weer betzelfde liedje zingen dat hij al'meer gezongen heeft, nl. om bet halfjaar met Koycmber 'te laten ingaan, 't Bestuur wijst op de moeilijkheid voor de schatters, 'maar spreker vindt dat geen motief. Vinden de taxateurs, dat ze te weinig verdienen, dan moeten ze meer vragen. Voorzitter herhaalt nog eens, wat hij zooeven zei on wijst erop, dat hij het voorstel van den heer Buij een vorigen keer in stemming heelt gebracht, maar dat er toen zoo goed als niemand voor waa llij dacht, dat Buij nu tevreden was. Het gaat toch niet op, daarop telkens telrug te komen. ,'Wien het met naai den zin is, doet beter met maar uit het fonds te gaan. J De heer Wijker informeert nog, of men dadelijk verzekeren moet. Volgens het reglement, zegt voor zitter, moet dat wel. Hij zou daarom wel willen vcorstel'en, hem, die daaraan niet voldoet, te sclirap- pen als lid. De heer Buij vraagt, of de verzekering niet per maand kan geschieden. Daarvoor voelt de voorzitter wel iets. Het Bestuur stelt echter voor Jiet te laten zooals het is, 'doch de leden do laatste twee mnatij den vrij te laten het aangekochte vee al of niet te verzekeren. Verder vraagt de heer Buij of het niet wensche- lijk is, dat de schatters in het najaar de herfstkal- vers nog eens gaan taxeeren. Voorzitter heeft dit punt in de bestuursvergadering ter sprake gebracht, maar xond 'geen steun. De heer H. A. van TJzendoorn informeert, of koeien, die door een drijver worden meegenomen cn daarbij een 'ongeluk krijgen ook vergoed wor den, welke vraag bevestigend wordt beantwoordL De heer 'J. Keijzer geeft het Bestuur in overwe ging zich strikt aan 't reglement 'te houden. Al die akefietjes kunnen niet behandeld worden. Voorzit ter wilde wel, 'dat alle leden, er zoo over dachten, maar dat is helaas niet 'het geval. Daar de rond- vraag verder niets oplevert, sluit voorzitter mét den wensch, dat het komende halfjaar een gunstig moge zijn. HET KAMERLID DE JONG. De correspondent van de N. CL te Hoorn bericht, dat het Kamerlid W. de Jong, het bericht van zijn aanstaand bedanken als Kamerlid thans volkomen onjuist noömL De tegenspraak betreft een bericht van De Tele graaf, welke meldde, dat de ontslagaanvrage te ver wachten was in verband met handelingen van den heer De Jong als lid van de peulvruchten-commis sie. NOOKDSCHARWOUDE. De daniesgymnastiekvereeniging „Hygiëa" bestaat Donderdag 27 November a.s. 10 jaren en zal te dier gelegenheid een feeetuitvoering geven met de man- nêngymnastiekverecnjging „Hercules", 'terwijl yoor afwisseling de heer Cor Groot eenige voordrachten zal'geven. Met deze uitvoering zal de heer J. Schrie- ken voor het laatst als directeur' optreden.1 HOOGWOUD. Herkozen als lid van de commissie van toezicht der 'Nutsspaarbank alhier, de heer Joh. Pool .Rz. al hier, terwijl voor de vacature M. de Jong ais zoo danig is gekozen de heer A. M. Engelman.

Schager Courant | 1915 | | pagina 1