Selder Courant. Hooi en Stroo, J. SCH00RL Pr., Kassier (e Schagen. Een Kaasmaker. Een flinke Dienstbode, Em Bosranknecht, UIT DE HAND TE KOOP: smanswoning un DIENSTBODE, Een Dienstbods, e DERDE BLAD. Vergiftiging van bet bloed. Credieten -Deposito's - Effecten - Coupons. Muziek voor den Dans. Op Zondag 12 December BAL Zaterdag li December te EENIGENBURG Huishoudster „Nieuw Leven." Eénruifers, Wat is een T01JSSAINT? ZATERDAG 11 DECEMBER 1915. 5Sste Jaargang No. 5710. Ingezonden Stukken! i Geachte Rodactie! Beleefd verzoekt, on.dergct0ckon.de eénigé plaatsruimté in. uw blad voor hot onderstaande, wellicht voor een jroot getal uwer lezers overdenking waard. Bij voorbaat dank voor de plaatsing. Ongetwijfeld is door de leden van „De Nooaidennarkt- bond mot groote belangstelling gadegeslagen de gang ram zaken ter veiling te Noordsenarwoudje. Mot groote vreugde werd natuurlijk kennis genomen van het feit, dat reeds op 1 December, dus in een tijdsverloop yan juist 5# maand, voor een millioen op deze veiling was omgezet: met groot genoegen wordt door de Nocr- dermarktbonders geconstateerd/ dat do op hun veiling gemaakte prijzen mogen worden vergeleken met de elders gemaakte prijzen, dat de aanvoer op hun veiling aller verwachting overtreft. Toch koais jammer genoeg, do vreugde niet algemeen, zijn; immers hier ea elders hoonden we klaagliederen opgaan van velen, wiens kooloogst door de „draaihartig- heid" zeer gering is geweest, zóó zelfs dat de flinke prij zen de teelt niet meer loonend konacn maken. De vraag is nu maar: Moet.dan geen anderen weg worden ingeslagen? In de laatstgehouden bestuursverga dering van „Nieuw Levetn" wend deze vraag ernstig onder |do oogen gezien en mij werd opgedragen door middel vah eein ingozonden stuk deze vraag eens voor te leggen aan onze leden en allen, die betrokken zijn bij „De Noordermarktbond". Waar het een zaak van algemeen belang geldt, voor oen zeer grooto omgeving, meende men op do bereidwilligheid dor Pers te mogen rekenen. Zooals uit een; advertentie in dit nummer kan blij ken, is het bestuur van „Nieuw Leven" van oordeel, dat de loden 'zich dienen toe te leggen op het zelf kweeken van koolplanten onder glas en veel moer dan tot henen het geval is de teelt van vroege kool op de akkers. Men acht hieraan zeer belangrijke voordoelen vérbonden. Ten eerste is do vToege kool reeds tamelijk tot ontwikkeling gekomen vóór het optreden der draaihartighckl, ze is als het ware do ziekte vooruit; en een zeker niet minder belangrijk voordeel achten we hierin gelegen, dat men onze markt voorziet van aanvoer in de zomermaan den, vooral pok na de aardappel- en zilveruiencampagno. We meenen, dat hierover niet te licht moet worden gedacht: ons dunkt, we hebben de laatste maanden voldoende kunnen ervaren, dat een flinke aanvoer do hoofdvoorwaarde is voor den bloei een er veiling. In het algemeen zal er dus naar gestreefd moeten wor den onze markt op alle tijden te voorzien van alle producten, welke door den handel in deze oangerving worden gevraagd] en dn de toekomst wellicht nog ge vraagd zullen worden. Wat zelfteelt van koolplanten betreft, dient men ook nog hiermee rekening te houden, dat zelf kweeken dit voordeel heeft,- dat men niet afhankelijk is van anderen. Wie planten voor zich zelf kweekt, moet een voor sprong hebben op hem, die ze van een ander moet betrekken, d/ie ze alleen kweekt om ze te verkoopén. Met warmte meent dan ook het bestuur van „Nieuw Leven" het aanschaffen van broeibakken te moeten En dan is er nog iets. Over het algemeen blijven onze bouwers te veel in eigen kring. Men moest eens elders gaan kijken naar de teelt van producten, eens andere veilingen bezoeken. Tijd en geld daaraan besteed, zal men zich niet beklagen. B. Uit en Voor de Pers. DE ARRESTATIE VAN DEN TELEGRAAF- REDACTEUR. „Felheid en onbetrouwbaarheid brengen haar eigen 0jneesmiddel mee", schreef de regeering In haar mó- morie van antwoord op de algemeene beschouwingen over de StaatsbegrootLng. Onze pers „vindt in haaxzelve de middelen én de kracht om. enkele uitwassen onscha delijk te piakien". Waar echter zal, vraagt „Het Volk", de regeering de middelen vinden om dh gevolgen van haar eigen felheid, haar onbezonnenheid, Haar machts misbruik onschadelijk te maken? In het buitenland gaat zij thans over de tong op een wijze, die tiaar neutraliteitspolitiek in verdenking brengt. Ieder die internationale betrekkingen heeft, weet, hoé schrikwekkend ontvankelijk de oorlogvoerenden zijn \oor argwaan. De arrestatie van den heer Sehröder zal de toch al niet overgrootte bereidwilligheid van die en- tentemaohten, om; pus ekonomisch, leven te sparen, nog wat verder doen inkrimpen. Er zullen wijdloopige en welsprekende vertooge» van onze gezanten te Loei den en te Parus fcoodig ziin om bij de regeeringen van Engeland en Frankrijk den. valschen indruk weg te nemen, door de pers vatn die landen gewekt, dat onze regeering de redactie van „De Telegraaf' vervolgt, niet om de gevaarlijke boosaamigheii vin haar geschrijf, maar om haar gezindheid. Wij betwijfelen, o! oioze di plomaten ten volle zulten, slagen. Althans reeds een van de buitenlandschn korrespondenten van „De Tele graaf', de heer Van der Veer te Lenden, doet zijn best hun hierin naar vermogen te bemoeilijken. Dc regoering had dit gevolg hunnen en moeten voor zien. Het zal er niet beter op wo-rden, wanneer straks de heer Sehröder vrijspraak erlangt van de aanklacht, waarvoor hij verleden week heeft terecht gestaan. Er is een gevangenisstraf van zes maanden tegen hem geéfcdit vcgens het in gevaar brengen van onze neutra- teil; mr.ur '»p zijn zachtst gezegd is het twijfelachtig, of eer. gewoon burger, los van de overheid staande, onze neutraliteit, wel kan in gevaar brengen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie gaf zelf toe, dat de autori- teitem op net gebied van 'het strafrecht die vraag ont kennend beantwoorden. Het is zeer wel mogelijk, dat de heer Sehröder wordt vrijgesproken. En dan zou hij nu gearresteerd zijn omdat de regeering herhaling vreesde van een feit, dat niet strafbaar isl Welk een figuur zal zij dan maken! Ook dit had de regeerLng kunnen en moeten voor zien. Een dozijn vervolgingen was tegen „Do Telegraaf' ondernomen. Indien dit niet het middel bleek, om den uitwas onschadelijk te maken, was er nog een andere weg open. Een enkele maal heeft men in Den Haag de moeite genomen, een onjuist en schadelijk verbaal van het blad op afdoende wijze tegen te spre ken. Het had de hoogheid der regoenng niet geschaad, Indien zij de campagne van „Do Telegraaf' op den voet was gevolgd, en gezorgd had dat al wat er onwaars was in zijn publikaties, geregeld en snel als zoodanig was gesignaleerd. Maar hier ligt juist de zwakheid van de regeering. De basis van de Telegraaf'-campagne was en is de smokkelary 1 Had dc regoering oio met kracht den kop ingedrukt, dan zouden alle andere onrustbarende gerechten omtrent de ha,ndlanpersdiensten die onze re geering aan de Dnitsche bewijst, in de lucht hebben gehangen, en eerder bespotting aan geloof hebben ge vonden. Maar do onloochenbare feiten van de wijdver breide smokkelarij veroorzaakten bij niet al te nuch tere lieden een stemming, waarin allerlei' booze ver moedens welig konden voortwoekeren. Het zwakke en slappe in de politiek der regeering heeft de „Telegraaf"- agitatie bevorderd; des 1e afkeurenswaardiger is het, dat zij "thans 'den hoofdredacteur van dat blad in de gevangenis stopt, ongevoer op de manier zooals in hot laatst van de achttiende eeuw invloedrijke edelen zich ontdeden van personen die hun lastig waren. Nog in ©en ander opzicht herinnert deze zaak aan de dagen van de Bastille. Do heer Holdert, de uitgever en tevens de „revoiutionnair" van „De Telegraaf di- rektcur, ©(dviseur, en thans ook regisseur, parlant au public, verzamelt rondom zich al wat 'n warm hart heeft voor de geallieerden, en al wat oen warm hoofd heeft op den koop toe. Dagelijks publiceert hij een bladzijde sympaüue-betuigingen m.ci hemzelf en met den gevangene. Is hij van plan, straks met deze volks massa de Bastille van het Rooide Dorp te bestormen, bur gemeester Tellegca van het Prinsenhof, Gort van der linden uit het Torentje, ja de Koningin uit het paleis te verjagen, zich te stellen, aan het hoofd der Repu bliek Nederland, en cito cito aan Duitschland den oorlog te verklaren? Het is de schuld van den heer Holdert, als men 11a het lozen vain al de gemoedsuitingen van de ver ontwaardigde telegraaf'-lezers een enkele ironische op merking bij zich voelt opkomen. Onervaren als hij is in het samenstellen van kranten, begrijpt hij niet, dat soberheid aan zijn zaak wij zeggen niet: aan zijn onderneming meer goed zou doen. Maar voor de regeering is er aan deze publikatie een ernstige kant. Zij "kan er uit leeren, dat een groot deel der lezers van „De Telegraaf" zich volstrekt niet door de agitatie van het blad liet meeslecpen. Veelvuldig zijn de ver zekeringen, dat men tmeto m alle oprichten meeging met wat de redaktie schreef. Maar des te meer moet hot do mannen van den sterken arm troffen, dat zoo vele bezonnen Nederlanders onverholen hun afkeer over de gewelddaad te kunnen geven. Er is nu em beweging in het land, die noch voor de handhaving van de neutraliteit bevorderlijk is, noch voor do rustige doorvoering yan de democratische her vorming, dia do regeering zich ten toel stolt. Er is hu by zeer yelen een stemming, die uit 'die verte kan worden veigedekm bfj de stemming, door een groot deel der pers gewekt bij het volk van ItaliS, toen daar de machten van het militarisme en het kapitalisme dreven naar oorlog. Het zal veel wijsheid en beleid kosten, het aangerichte kwaad te herstellen, en in binnen- en buitenland de overtuiging te versterken, dat onze regeering nu als gteeds niets anders wenscht dan de handhaving eener strikte neutraliteit. Schetsen uit de RechtzaaL VAN VÓÓR.... „ZWERVELINGE". periode, niet in Dat is nog uit den „ouden tijd'', van de peri- toen de heerlijke voortreffelijke Kinderwetten Biel werking waren getreden. Men lette wel!,.... Dat gebeurde op een guren-echt kouden November avond. Nattige sneeuw-regen striemde neer. De men- schen, die er dikke jassen op na hielden, liepen haastig voort, met opgeslagen kragen. Anderen, minder- fortuinlijk hadden wanten aangetrokken of blie zen warmen adem in hunne kleumende handen. Toen kwam hij, Teun, van zn werk. Hij had een jekker aan. Maar de vinnige kou deed hem toch klap pertanden. Om z'n woning te bereiken, moest-ie een steegje door. Waar lichtjes brandden achter roode gor dijntjes. Mie, z'n vrouw, die 't wist, had al eens gezegd: Teuntje, vader, pas maar op! Een of anderen keer verleiden die meissies je nog. Maar ze meende 't niet. Wist best welk vleeseh zij in de kuip had. Hij grinnikte en zat genoegelijk z'n pijp te rooker, blij dat-ie weer goed en wel thuis was. Hij gaf moeder de vrouw dan vel een por in den rug of een tik op de knie. „Ze lusten mu niet meer, wijf 1" zei Teun. onderwijl z'n bakkie koffie slurpend. Ze keken elkaar eens aan. En ook de vrouw lachte. Zij wist wel, dat Teun niet door de vrouwtjes, die scholen achter de gordijnen in het zijstraatje, zou ge trokken worden. Daar kende zy haar baasje immers veel te goed voor. Maar op een ayond is 't toch gebeurd. Dat wil 'zeggen: niet dat zij hem verleid hebben. Maar hij hoorde, de steeg Uoö>joV<C30d, snik ken. Daar stond een vrouw. Jawel, dacht Teun eerst, „mij krijgen ze niet te pakken! Laat ze maar stilletjes pienen. Dat gaat wel over." En hij stapte stevig door. Straks zou-ie er met z'n Mie over lachen. Toen hoorde hij een ander geluid. Een anderen klank. Een klein, fijn angstig kinderstemmetje. Klagend met iets wanhopigs, iets hongerigs. Hij èn Mie, z'n vrouw, hadden jaren geleden ook zoo'n poppetje gehad, 't Was maar een half jaar go- worden. Maar soms klonk Teun dat stemmetje van bij kans twintig jaar geleden in 't oor. En dien avond was 't, of een sterke arm hem terug bracht naar de schreiende vrouw in de steeg. Nog wantrouwde hij. Maar ze was zoo bleek. En in haar oogen was zoo'n wanhoop. En vooral dat kleine nietige wurmpje kroop zoo angstig tegen de moeder aan... schreide zoo hulpeloos. Wat scheelt er an? vroeg .Teun, z'n stem zoo barsch mogelijk makend. En 'de tranen drupten al-maar over haar wangen. 't Duurde een poos voordat hij uit haar stamelend snikken wijs kon worden. Zij was uit een der huizen gezet, waar achter hel-roode gordijnen licht brandde. Een kerel speelde rol in liet drama. Zc ver telde alles door elkaar. Maar het kleine, wasbleeke poppetje in de armen van d® moeder rondkruipend en weeklagend, schreide. 'tWas een zwaar moment voor Teun. „Alló", .zei hij eindelijk, „loop maar achter me aan. Neen, niet vlak naast me. 'n Eindje verder. We zullen zien." En hij liet haar thuis gekomen, in de gang wachten. Vertelde Mie van 't geval. Herinnerde zich nog ja ren later, dat z'n Mie „een lip had getrokken". Waar achtig zoo oud als het wijf was. Het vertrouwen in fTeun wankelde even... Hij zag het verdriet op haar oude gezicht. „Verdomd nog toel", schreeuwde Teun, en hij sloeg met zijn vuist op de tafel. Vcrrrdomd I". want hot verdriet van z'n oudje hinderde hem nog 't allermeest. Toon had Mie begrepen. Hem eens even, lang en stevig aangekeken. In zijn heldere, eerlijke, blauwe oogen. Vooruit, zei ze, laat de stakkert naar boven ko nt En op dat oogenblik verklap ik nu toch even waren, echte, mooie tranen gesprongen in de oogen van Teun. En had-ie zijn wijf oen klappende zoen gegeven. Bij de trap in de gang, floot hij even. Sstl Kom d'r maar op! En de vrouw met het kindje klom naar boven. Het kleine poppetje schreide zachter dan straks, zwakker, vermoeider. Mie had, zonder aan iets te denken,het wurmpje uit de armen van de zwervelinge genomen. Het kindje gelegd in de bedstee. Gauw melk op gezet. Gezorgd, dat het wurmpje van schoone luiers voorzien werd. De vreemde vrouw met de kroesharen, den zon derlingen parfumstank, lag in Teun z'n rieten arm stoel. Ga daar nou maar effetjes uitrusten, had-ie ge- Mgd. En zij lag te schreien. Mie vroeg niets. Had een kop koffie voor haar neer gezet. Gevraagd of zij ook trek in een boterham had. Neen, eten kon ze niet. De vrouwen spraken weinig' met elkaar. Er was toen ook niet veel te bespreken. Het geval was te duidelijk. Daar zat Mie met 't kindje op haar schoot. Zij koesterde 't. Zij liet 't melk drinken. Suste het heel- kleine meisje. En Teun zag best, hoe zij dacht aan haar eigen popje van zoovele jaren geleden, dat in een kistje gedragen was. >ien nacht bleef de zwervelinge by" hen. Mie maakte een soort van bed voor haar. Ze was te moe om alles te vertellen. Maar dat kwam er ook niet op aan. Toen Teun en z'n vrouw in hun kamer waren, praat ten zij over het geval. Of zij 't kindje zouden bij zich houden? Een kind van zoo'n... zei Mie even. En ongelijk had ze stellig niet. Maar meenen deed zy 't evenmin. Kleine Trees bleef bij hen. De zwervelinge zoende hun handen. Ze mocht het kind bezoeken als zij wilde. Alleen maakte moeder Mie de conditie, dat ze in zulk geval een regenmantel of zoo over haar kleurige blouse zou trekken. Maar an ders kon zij kleine Trees ten allen tijde komen zien. Teun en zy zouden zooveel als vader en moeder over hen zijn. Den volgenden dag vertrok de zwervelinge na on der heete tranen afscheid van kïein-popje te hebben genomen. Tien jaren waren verloopen. Teun was echt-oud geworden. Maar nog een stevige kerel voor z'n jaren. En Mie droeg haar leeftijd met eere. Zij waren een eindje in de zestig. Maar kras nog, fiksch van zessen klaar. En kleine Trees zat over vader en moeder aan tafel. Haar huiswerk te maken. Zij had fijn-besneden zachte trekken. En fluweelige oogen. Ze was een wildzang. -- Pas maar op! had Teun zijn oude patroon, die van wetszaken goed op de hoogte was, hem eens ge zegd, pas maar op, jongen. De een o! andere maai ne< mt zij jelui het deerntje af. Teun had 't niet geloofd. Maar op een avond was zwervelinge van vóór tien jaren gekomen op bezoek. Z ewas dik geworden. Haar wangen waren met een rijstpoeder bedekt. En haa wenkbrauwen waren hevig geverfd. Ze was nu ge trouwd, vertelde ze. De meneer kwam mee. I Een magere kerel was 't, met vijf of zm ringen «stt z'n vingers. Een zware horlogeketting. En een doek speld. robijn voorstellend, van heb-Tk-Jou-daar. Teun zag direct wat voor knul dat was. En voelde zich onrustig, angstig. Ja, zei ex-zwervelinge opeens, het aardifl-opgroel- énde Trees je met do fluweelen oogen en de fijne trék ken evenbeeld van den vader merkte zij aan dachtig opnemend, ja, nou moet ik jelui wat vertel len... Teun pufte rookwolken uit z'n pijp, dat de kamer gevuld werd met blauwige atmosfeers-inhoud... Ja! hernam ex-zwervelinge 't is nu eenmaal zoo, hé?.... Maar... Thees komt overmorgen by ons terug. Het kind, aan de tafel zittend, met 't propere schortje voor en de fluweelige, nog, niet begrijpende oogen, zag angstig verschrikt de dame aan met den bontmantel en de groote, wuivende voeren op haar hoed. Teun beet van schrik een stuk van z'n steenen pijpje af. En Mie werd echt-bleek. „'t Is ons kind, hé, zei de moeder, haar bontmantel met deftig gebaar wat omhoog trekkend, 't Wordt nu tijd dat zij opvoeding krijgt. Teun smeet zyn tabakspijp plots te-greizel tegen den grond. Vloog op uit zyn stoel. Moeder Trui beefde over haar heele lichaam. „Eer je!" schreeuwde Teun, „een vinger naar dat kind uitsteekt, krijg je met mij te doen!... „Dan direct 1" zei oud-zwervelinge. En de meneer van de vele glanzcnd-schilterende ringen en hel prach tige doekspel dj 0 glimlachte smalend. „Dan dauelyk 1" herhaalde de moeder, die van kor daat optreden wist. „Och Gcorge, ventje, ga jij eens gauw de politie halen?,.. Wy zullen dat volkje wel eens leerenI" Maar Teun was hem voor. Schudde jammerende Mie van zich af. Hij mocht er nog zyn ondanks zyn ruim zestig jaren. In het huisje van etage-bewoner kwam tumult. Hevig ook. De meneer van de mooie ringen tuimelde van de trappen af. Er werd geschreeuwd. Gegild. De politie kwam. Het buurtje was in opstand. Toen zat Teun op het commissariaat van politie. Sprekend met den inspecteur van dienst. Kleine Trees was aan de moeder overgegeven. Teun vertelde. Haarfijn, van begin ar aan. Hoe alles geweest was. Van het oogenblik af, dat hy tien jaren hér gaande door het steegje van de huizen met de lich ten, brandend achter helroode gordijnen, die scheien- de vrouw met het kindje had ontmoet. 't Is een hard gelag, zei dienstdoende Inspecteur, maar we staan hier machteloos. Zy is in haar recht, de moeder. Het kind is door haar erkend. Je kunt er niets aan doen, man! Mot Treesje dan voor-goed blijven bij dat... dat... zei de pleegvader en hü veegde zich de oogen af. Inspecteur van dienst snikte. Niks aan te doen, man! En die aanklacht wegens mishandeling? vroeg Teun, opstaande, terwyl smart-weemoed op zijn oude trekken leefde. Nou, maak je je daar maar niet bezorgd over!! zei inspecteur van aienst, dat zullen wy den officier wel duidelijk maken, hoor! En hij dacht aan de dringende noodzakelijkheid, dat de Kinderwetten, ontzetting uit de ouderlijke macht mogely'k makend, toch zouden kennen... MAITRE CORBEAU. Reclames. Er is gun verontschuldiging voorals gjj tr zelf aanleiding toe geeft. Overvloed van urinezuur in het bloed is een kwaad ding. Bij sommige menschen vormt zich tweemaal zoo veel urinezuur als by anderen. Het ontstaat gedeelte lijk uit vleeseh en andere sterke voeding, gedeeltelyk mt weefsels van hot lichaam bij inspanning. Slachtoffers van urinezuur ziin rheumatiseh, zenuw achtig, slecht gehumeurd, achterdochtig, lijden aan hoofdpijn, zijn soms duizelig of worden gekweld door plots dingen, vreemde phn. Zij worden te spoe dig oud en na verloop van tyd ontwikkelen zich hart kwalen, niergrais, yerharding der aderen, waterzucht of de noodlottige Bright's ziekte (chronische nieront- steking). Neemt uw maatregden bij het eerste teek en van urinezuur-kwalen, want urinezuur is het kwaadaardig ste vergift, dat aan de wetenschap bekend is. Eet weinig vleeseh en niet te veel van hetzdfde voedsd. Drinkt melk en water. Neemt voldoende lichaamsoefening en rust, en slaapt meer. Gebruikt Fosteris Rugpijn Nie ren Pillen om de verzwakte nieren te herstellen en verschaft aan deze organen de notylige hulp om hen in staat te stellen het urinezuur uit het bloed te filtreeren. Fosteris Rugpijn Nieren Pillen verwijderen het urine zuur en andere niergiften, de gewone oorzaak van nierstoen. blaasontsteking en rheumatiek, en zij helpen het opgehoopte water bij waterzucht af te voeren. Dit geneesmiddel werkt alleen op de nieren en blaas. Te Schagen verkrijgbaar bij J Rotgan», Drogisterij „Het Witte Kruis", Molenstraat C 14. Toe zending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a fl.75 voor één, ol f 10.voor zes doozen. Eiséht de echte Fostor's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. bil W, K00IJ te Groot. Zondag 12 December in het Calé „Het Vosje" Muziek „De Kleine Kapel" van Noord-Sohnrwoude. Aanbevelend, P. BOON. "Wordt gevraagd. 1 Maart 1016, aan de Coip. Kaasfabriek te Hem Zieh te vervoegen vóór den 20 December 1915, bij den Direetour G. GRANDIOK, waar tevens in lichtingen zyn te verkregen. Gevraagd leeftyd ongeveer 18 jaar, by K. Kroon, Brood- en Koekbakker, Oudkarapol. om WILD en PALING Aanbevelend, J. KRIJGSMAN. gevraagd, bij een man alleen, klein bedrjjf. Ad re»E. Bakker, Lau- gereis, gein. N.-Niedorp. (voor zoover de voorraad strekt Bel jlsch, en anders Dultsch glas), zullen voor onze leden gezamenljjk worden besteld en omljjst. De.prjjs per raam geheel gereed ongevoer 12.50. Opgave van hot geweneohte aan tal ramen vóór 18 Deoeinber, aan don Secretaris: P. KOSTELIJK. Te Keept machinaal verpakt, b| G. BRAM MIE en O. BORST, Behagen. Er wordt gevraagd: tegen hoog loon, om 2 Februari in dienst te treden, by M. Koog Waarland, gem. HarenkarspeL De voor enkele jaren nieuw gebopwde kapitale met sehuur, dubbele arbeiders woning, gierkelder, mestplaat en II H.A. 10 A. uitmuntend gras land, staande en gelegen te Hoog woud en behoorende aan den be woner, den heer J. E. Rol. Op de plaats kan een gedeelte dor koopsom als le hypothook gevestigd blfiven. Nadere izüiehtingen worden ver strekt ten kantore van notaris G. J. van Leersum te Winkel of Donderdags van 9lLll1/» uur in het Noordholl. Koffiehuis van den beer J. Th. Hefjsela&r te Behagen. Een rijwiel dat liehter loopt, lsnger duurt en daarom beter is dan eenig ander. Groot, .orto«ring in BANDEN YENTIELSLANG BELLEN - PEDALEN - IKEEWHEEL8, >m. ent. Csrtle AlkmBGriche Naaimachine handel. Beleef aanbevelend, A. HILDER1N0, Zaadmarkt 66, Alkmaar, Tel. 236. Spaciale Eleclr. Beparallalnricbtlig Gevraagd, mat K.ritmii: ongeveer 16 k 16 jaar, b# 0' Tamis, Groote Keeteo, Onllantseeg. Gevraagd om spoedig of met Kerstmis in dienst te treden, bjj J. Vel Lnn- geveer gem. N.-Niedorp.

Schager Courant | 1915 | | pagina 9