Alpien Nieuws- Bid WOENSDAG 15 DECEMBER 1915. 58ste Jaargang. No 5712. iai CMGEH COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag. Woensdag 'onderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor ADVERTENTIES in bet eerst uitkomend nummer geplaatst. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAfifN, LAAN D 5. - lal. Teleph. No. 20. Prijs per 8 maanden f O 85 per post f 1.-. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels met inbegip van bewijsno. t ü.35, iedere regel meer 6 ct. Groot© lett. worden naar plaatsr. berek Raad Zijpe. :sl, jel Vergadering op Dinsdag ,il4 'December 1915, der norgens ten 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter le heer Jb. de Moor, secretaris de heer ölot. Na opening dér vergadering zegt cie heer Raat lanmerkingeh ta hebben op de notulen. Er staat, ais ;ou door spr. zijn getzegd, dat de oude begraaf- riaats moet worden afgegraven, 'dit moet zijn de ïieuwe. En verder is weggelaten uit de notulen de ;in, waarin spr. inlichtingen, vraagt over den ver loop van, dat meel dat bij de meelhandelaren over- >lijJ t door het inwisselen der meel- in "broodkaar- en. Aldus zu'len de nptulen wordien aangevuld. De heer Appe1 komt 'terug op de notulen (reeds vastgesteld in de vorige vergadering)waarin be - veerd woidt als zou hij hebben .gezegd, dat 4 5 5 mandaten niet juist waren. Spr.'stelt er prijs op te erkiaren, dat dit door hem niet is beweerd. Spr. leeft gesproken, van stukken, niet van mandaten, iet betrof rekeningen, die niet voldoende waren ge specificeerd. ||1 Voorzitter zegt., dat de notulen waarop de heer Appel doelt reeds door den Raad 'zijn vastgesteld, lus niet meer kunnen worden gewijzigd. De hoer ilooij meent, 'dat wat da heer Appel nu aanvoert, weinig verschil maakt. De Raad kon niet anders con- cludeeren, of toen de heer Appel van stukken sprak, dit. mandaten waren. Wordt meegedeeld, dat door, Ged. Staten zijn goed gekeurd betalingen, uit den post, yoor onvoorziene g0 uitgaven begrooting 1915 en rekening 1914. Ook do Gerneenterekening is door Ged. Staten goedgekeurd en voorzitter stelt er prijs op hier te zeggen, dat deze goedkeuring is geschiedt zonder één enkele aanmerking. Spr. wil dat nu eens hier zeggen met het oog op het vele, dat over die Gerneentereke ning hier Is voorgevallen. Het besluit schpking' grond voor de begraaf plaats is eveneens door Ged. Staten .goedgekeurd. Verschillende afschrijvingen van Hoofdelijken Om- ag wegens vertrek, worden goedgekeurd; In het geschil tusschen de gemeenten Zijpe en Winkel over de vcrplegingskosten van een arme krankzinnige, is deze beschikking getroffen, dat Jde/e kosten komen voor het Rijk. Wordt meegedeeld, dat B. en W. zullen komen met een wijziging'heffing Hoofdelijken Omslag in [I verband met de wet op de Rijksinkomstenbelasting. Medegedeeld 'wordt, dat het telefoon- en tele - graafkantoor te Oudesïuis geopend is. Is iDgekomen van P. Doedes en 104 anderen te Het Zand een adres om 't Zand uit zijn isoiëment.te ver lossen en het verkeer tusschen 't Zand en Schagen te helpen bevorderen, door het iristellen van een autodiensi Dit adres is naar B. en W. gerenyoyeerd om advies. De heer H. Wind, oud-hoofd der school ivan dn Zijpe, is overleden en nu stellen B. en W. voor, o>m het door hem genoten pensioen der Gemeente, nog over het loopend kwartaal uit |te betalen. Allen «c voor. ld Door B. en W. is aan dein heer J. Harp, tijdelijk onderwijzer te Burgerbrug, eervol ontslag verleend tegen 1 Janfuari a.s. Voorzitter wil tot het ivolgende punt overgaan, maar de heer Hooij vraagt, of er nog niet meer ingekomen 'stukken zijn, die eigenlijk reeds .in de. vorige zitting hadden kunnen worden behandeld, nl.' van den heer D. Jimrrink, brievengaarder te Scha- gerbrug, Pontvuijst en postbode De Haan te Het Zand. Deze adressen zijn, meent spr., aan den Raad. Voorzitter: die zaken.'betreffen B. en W. De beer Hooij: dat doet niets ter .zake," 'wat aan den Raad is gericht, behoort, hier ter tafel te wor den gebracht. Voorzitter: ja, maar het behoort geheel bij B. en W..thuis en als al die dingen hier gebracht moeten worden, moeten die menschen veel te lang 'wach ten. B. en W. kunnen het direct behandelen. De heer Hooij wijst er op, dat op .het secretarie heele dikke wetboeken liggen en 'die zullen de hee ren toch wel hebben kunnen inlichten, dat zij als er adressen inkomen, de menschen er op kunnen wijzen, dat die adressen baar B. en W. behooren te worden gezonden, maar die zelfde dikke wetboekei zeggen'ook, dat als men dezen, weg niet gaat, al wat aan den Raad geadresseerd is, in den Raad. behoort ter tafel te worden gebracht-'Dat nvo et. Voorzitter zegt, dat niet te kunnen tegenspreken, 't Wordt 'echter anders gedaan om de zaak te be spoedigen. Wensehen de beer en hier den anderen 8 weg, 't zal gebeuren. De heer Hooij: wensehen komt hier niet bij te pas. De wet schrijft het voor. De. heer Mann oordeelt "het ook het best, dat de menschen die zulke adressen inzenden worden inge licht. Het adres van Jimim/nk b.v. is bovendien nog ongezegeld, mag' dus hier in iden Raad niet eens in behandeling worden .genoimen. Spr. spreekt er echterjijn bevreemding over uit,'hoe de hr. Hooij hier weet, dat hier adressen zijn die aan 'den Raad gericht zijn, terwijl zij nog niet eens in behandeling zijn genomen.' De heer Hooij: ik weet nog yeel meer, wat u misschien niet begrijpt. Voorzitter belooft straks over deze adressen nog eenige mededeelingte doen, die de 'heeren wel zal bevredigen. Die zaak van Pontvuijst is nog in lon- derzoek, dat is een eigenaardige kwestie, dat had nog met bij den Raad behandeld kunnen 'worden. Tot onderwijzer te Oudesïuis wordt nu met alge- meene stemmen benoemd ide "heer J.' Tuinstra, te Tessel. Het drukken der notulen wordt voor de jaren 19it? en 1917 met algemeene stemmen opgedragen aan de firma Trapman en Co. Dan izal het in de aanbeste ding der drukwerken worden opgenomen. Van de afdeeling Schagen van het N O.G. was een verzoek ingekomen om duurtetoeslag. 'Voorzitter zegt, dat B. en W. er niet voor zijn. De heer Hooij: waarom? Voorzitter zegt. dat B. en W. den duurtetoeslag im niet zoo dringend noodig achten, ook mede in ver band rnet het feit, dat de hoofden van scholen kleine gezinnen hebben. De heer Hooij begrijpt dit motief niet en spr. wijst op de houding van B; en W. tegenover de ver hooping van salaris van den ambtenaar ter secre tarie. Die verdiende f 750 en kreeg .f 200 verhoo ging, omdat, zooals B. en W. 'zeiden, zijn ouders hem 1'inanciëel moesten ondersteunen, ook vooral in dezen duren tijd. Toen heeft de meerderhéid f 200 op dat salaris geduwd. Maar, aldus redeneert spr., wat waar was voor den heer De Boer,dat is ook waar voor de onderwijzers, dat zijn ook jonge man nen, die verkeer m geheel in dezelfde omstandighe den, zij zijn evenmin een losbol als de heer De Boe", dus ook zij kunnen in decze dure tijden van hun salaris niet rondkomen. En 'waarom nu voor hen geen hulp? Voorzitter 'Wijst er op, hoe niet het motief van B- en W. is geweest, toen «zij De Boer verhooging wilden geven, de dure tijden, maar wel degelijk de vraag heeft gegolden: wat werk verricht .cle^e amb tenaar, wat presteert hij?,En daarom werd een ver hooging billijk gevonden, en verder is deze zaak afgedaan en behoeven we hierop niet terug te ko men, dio vergelijkingen behoeven'we, niet te houden. De heer Hooij is dat niet met voorzitter «eens, spr. beschouwt de verhooging die de heer De Boa- heeft ontvangen als de (basis, Xva&rop hij zijn ver dere redeneering houdt en dat is z. 1. wel dege lijk gepermitteerd. Do heer Raat oordeelt, dat :def houding van B. on W. in deze zaak niet consequent is, gözien de hou ding die B. en W. aannemen bij een volgend voor stel verhopging 'salarissen Hoofden der Scholen en onderwijzers. Spr. wijst er op, hoe B. en W. wel geneigd zijn deze salarissen te verhoogen, terwijl zij den duurtetoeslag onnoodig -vinden. Worden nu voorgelezen de voorstellen die B. 'en W. dochten te doen en .die een vetrhooging zouden eischen van f 1431.25 of f 1231.25, en de heer- Mann zet. vervolgens uitvoerig het standpunt van B. en VV. uiteen, waarom of zij geen duurtetoeslag wen- schen In principe is spr. daar tegen, 'voorat omdat als duurtetoeslag wordt gegeven, men daarmee zal moetf n ophouder als bijv. sommige 'levensmiddelen, in prijs dalen. Spr. acht het öngewenscht-om dan de ambtenaren, die aan dat verhoogd salaris ge wend zijn geraakt, een verlaging te geven. Vain eeni ge inconsequentie bij B. en W. is geen sprake, het is geheel een kwestie van principe. De lieer Raat wijst op lhQt eigenaardige in het standpunt van B. en W. Spr. wil juist in tijden'als deze, die zeer duur zijn den onderwijzer steunen, terwijl B. en W. volgens Tiun advies de onderwij zers eerst.willen helpen in 1917- Wat Jzij dus in deze dure tijden zouden moeten missen en zoo noodig hebben, zouden zij later krijgen afls hun'po sitie heler zou zijn. Spr. wijst er op, dat volgens hora de salarissen der onderwijzers in normale tij den, gezien de draagkracht der gemeente, voldoende kunnen worden genoemd. De heer" Hooij onderschrijft 'deze redeneering van den heer Raat volkomen en acht het motief van den heer Mann, dat de ambtenaren later verlaging zod- den krijgen als deze toeslag;'wordt gemist, van geen beteekenis. Dat is toch iets dat zij weten dat 'zal gebeuren. De heer Kreijger acht "het gewen'scht dat de toe slag gegeven wordt voor het jaar 1916. Bij stemming verklaren altgn zich voor duurte toeslag behalve de beide 'wethouders. 'In de. volgen de vergadering zal het bedrag worden vastgesteld. VriQr den proeftuin Kennemerland wordt f 15 sub sidie gevraagd. B. en W. adviseeren afwijkend. De heer Raat bepleit toestaan van subsidie voor een zoo nuttige inrichting, die ook voor de Zijpe, waar tuinbouw wordt beoefend, zijn voordeel heeft. De heeren Bos, Appel, Zeeman, Groot, Mann en De Wit zijn tegen subsidie, dus is het voorstel van B. en W. aangenpiren. Tot 'id van het Burgerlijk Armbestuur wordt her benoemd de heer .J. Veuger;'tot lid dor Schoolcom missie de heer J. Vaugeirtot regent van het Wees huis de heer J. Marees. Tot leden van de Commissie tot 'Wering van schoolverzuim worden, herbenoemd do aftredende heeren: Burgerbrug: -T. Raat, J. P. v. d. Ploeg en H. Bregman. St. Maartensbrug: A- Olie, W. Blaauw, en G. Veuger. Schagerbrug: J. 'Sclmijt, E. Steijn en C. Bleeksma.Oudesïuis: H. Jippes. Het Zand: J. A. de Wit en J. Brak; De pensioengrondslagen voor de heeren J. de Boer en I-\ Kuin worden vastgesteld. 1 Volgt aanbieding plannen schoolbouw St. Maar tensbrug. Wordt meegedeeld, dat de globale bereke ning voor den schoolbouw aanwijst f 16500, waar van 25% door het Rijk. 'wordt f 12375, schoolhuis f 3500, wordt f 15875. "Verkoop oude school en het schoolhuis lf 3000, 'wordt f 12875. Met algemeene stemmen wordt het plan goedge keurd. De begrooting zal nog eens worden nagegaan en nadere plannen komen bij den Raad. De heer Mann, dringt op spoedige aanbesteding aan. Het hout is wel duur, maar de rest niet .en bovendien moeten in tijden als 'deze 'alle werken worden uitgdvoerd die maar ©enigs-zins kunnen. De heer Raat adviseert eveneens tot spoedige aanbesteding, maar wil voor het maken van het werk een vrij langen tijd geven, opdat de 'timmerlieden uit de gemeente bij hun andere werk dit werk zul len kunnen 'maken. Allen voor. Volgt adres van, Hoofden Ivan Scholen eh andere onderwijzers om verhooging van salaris. B. en W. brengen, hierover het volgende praead- vies uit: Met betrekking tot de aan 'Uw 'college gerichte verzieken van de Hoofden van de Scholen en het onderwijzend personeel, om herziening hunner jaar wedden, hebben wij de eer U mede te deelen, dat wij U voorstellen, de behandeling ervan aan te houden tot do begrooting voor 'het jaar 1917. Aanvankelijk waren wij van plan, reeds nu aan Uwe vergadering voor te stellen om de jaarwedden te verhoo'gen, zooals in_J1912 door ons aan U was voorgedragen, alleen méi deze wijziging, dat de op- kiimmingen voor de Hoofden, om de 2 jaar en voor <ie onderwijzers om de 3 jaar zouden plaats hebben. Dit voorstel zou, indien de tRaad het aannam, plan. f 1250 kosten. Aangezien het bedrag niet op de begrooting voor het dienstjaar 1916 voorkomt en geen buitengewone ontvangsten te wachten zijn tot dekking van dit bedrag, hebben wij ,met het oog hierop, bezwaar reeds nu de verdoeken in te willigen. Een zoo groot bedrag uit te geven buiten de be- grootiug om zou, naar onze meening in strijd zijn met een goed 'financieel beleid. De heer Hooij is het met het advies van B. en W. niet eens. Het. adres |was er voor dat de be- grooting gereed was, dus had met de begroeting op deze uitgaaf door B. en W., die voor verhooging zijn, gerekend kunnen worden. Het standpunt van B. en W. is onrechtvaardig en spr. zal daar ook tegen stemmen. Voorzitter wijst er op„ dat de begrooting al reeds was opgemaakt. Willen de raadsleden geien, uitstel, B. en W. 'zijn gaarne bereid, om met hun voorsted- ,len voor verhooging te ikomen.Maar de- begrooting is zeer krap opgemaakt. De heer Hooij blijft het onrechtvaardig vinden. De heer Raat gaat met het advies van B. en W. mee. De duurtetoeslag komt den onderwijzers toe, maar salarisverhooging wil spr. liever behandelen onder normale tijdsomstandigheden. Het voorstel van B. ën, W. wordt aangenomen motalleen de heer Hooij tegen, i Het kohier Hondenbelasting- wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer Kreijger of voor het telefoonkantoor te Oudesïuis geen bestel- kringen kunnen worden vastgesteld. Spr. voorziet dat anders Schagerbrug veel zal worden gebruikt, terwijl Oudesïuis verloopt. 'Spr. vraagt ook naar de verwarming en, verlichting der cel. Voorzitter zegt, dat die bostelkringeai zullen wor den bepaald en voor verlichting en vetwarming van gemeentewege wordt gezorgd. De neer 'Raai maakt eenige aanmerkingen op de wijze waarop de begraafplaats in orde is gebracht. Dat is Diet volgens het plan, der commissie, die daarover vroe^r advies 'had uitgebracht. Dat plan achtte spr. uitvoerbaar en beval dit aan. Voorzitter zegt dat de teekening van dé plannen beneden ligt en het zijn plan was de vroegere com missieleden, de heeren Raat, Kreijger 'en 'Appel straks te verdoeken dat met B. en W. te bespreken. De heer 'Appel maakt aanmerkingen op de tele fooncel te. St. Maartensbrug en yraagt hoe of het komt, dat, te Si. Maartensbrug en Burgerbrug de telefoon nog niet is geopend. Voorzitter zegt., dat dit alleen tel Oudesïuis fs ge schied, ook -nog niet te 't Zand en, SchagerbrUg. De redenen kent spr. niet. Wat de cel te St. Maar tensbrug betreft is de opzichter gister er heenge zonden om eens te zien. De heer Hooij vraagt inlichtingen over den ver koop van regeeringskaas, of deze alleen per heel pond, half pond en per 'ons mag worden verkocht. Voorzitter beaamt dit laatste en geeft uitvoerig aan hoe deze zaak is geregeld en hoe de strubbe lingen zijn ontslaan.. Het'is een heel lastige, geschie denis voor het platteland, dat geen'heette kaas door de winkeliers mag worden verkocht. Spr. gelooft 'evenwel, dat er weinig aan zal zijn te dóen. Voorzitter komt nu terug op de adressen doo" den heer Hooij bedoeld. Het adres van Pontvuijst was aan B. en W. Dat van -Ummink is met Jimmink behandeld en is toen gnod^gëoordeeld eerst eens af te wachten als de telefoon er was, hoo het dan liep. Voorzitter zegt, dat de heer J. A. "de Boer, amb tenaar ter secretarie, is benoemd als correspondent der intercommunale arbeidsbemiddeling. Het salaris van dien corresoondent moet door den Raad be paald worden, maar daar B. en W. meenen, dat 't werk hier niemendal zal 'beteekenen, wensehen zij vooralsnog ge-en salaris te bepalen. Allen voor. Hierna gaat de, Raad in comité voor suppletoir ko hier Hoofdelijken Omslag. Raad Oudkarspel. Vergadering van den Raad der gemeente Oudkar spel f p Dinsdag 14 December 1915, des morgens half elf. Aanwezig alle leden, 1 vacature. i De voorzitter opent met welkom de vergadering -waarna de secre'aris de notulen 'leest, die worden goedgekeurd. Goedgekeurd i» iteruggekomen het besluit tot 't aangaan van een geldleenjng groot f 2000; van den heer v. d. Toom is ingekomen aanvrage om ont slag als lid van den Raad, wegens vertrek. Do voorzitter dankte den heer v. d. Toom voor he< geen 'hij 'in 't. belang van de gemeente gedaan heeft en spreekt de hoop 'uit, dat het hem en zijn gezin goed mag gaan. Van de vereenigingen, aangesloten bij 't prank- weer-Comité is verzoek ingekomen om subsidie. 'Op voorste1 van B. en W. wordt besloten, dit in han den t> "Tellen van B. en W. om een nadere rege ling van subsidie voor te bereiden. I)e Raad heeft zich steeds goedgezind getoond genove" do drankbestrijding 'en reèds enkele jaren wordt subsidie genoten, zoodat wo vertrouwen, dat B. en W. slechts besluiten zullen hoe de f 10. die jaarlijks op de begrooting 'voorkomt zal worden verdeeld. Versïagg. Op gedaan verzoek wordt voor de te Alkmaar te houden cursus voor de hoofdacte wederom een sub sidie toegekend van f 25 per jaar, voor'1916 en 1917. Aan den heer P. Dekker, mej. Heuvel en mej. Wouda wordt op hun verzoek afschrijving ver leend op den H. O. Op het adres om subsidie voor den Proef- en Schooltuin te Alkmaar, wordt op voorstel van B. en W. besloten een subsidie toe te staan van f 15. Voor de vakschool aan den Langedijk wordt even- als het- vorige jaar een subsidie toegestaan van f 35. De heer v. Exter iwijst'er nog op, dat de hoofd- bond is ontbonden en de anleeling dus geen afdracht aan een hoofdbonjj heeft te doen. Ze heeft dus daardoor minder uitgaven, doch mogelijk zijn door een grooter aantal leerlingen ook de uitgaven weer grooter. Voorzitter antwoordt, dat ze het vorig jaar onge veer f 100 te kort kwamen. Allen zijn hierna voor het toekennen van het yollo bedrag. Van de afdeeling Langedijk van.de S.-D. A.-P. is het verzoek 'ingekomen om voor hen die een in komen hebben van, 700 of minder, cokes beschik baar te stellen voor een prijs, die voor de mobili satie geldende was. Adhaesiebetuigingên zijn ingekomen van, de ,afd. van den Bakkersgezelleubond en van de afdeeling der Vrijz.-Dem, Partij, welke laatste verzoekt het n axi- mum inkomen niet op f 700 doch op f 800 te stel len. B. en W. hebben een en ander behandeld en stellen voor de cokes beschikbaar te stellen wor on- en minvermogenden per week 1 HL. per gezin, voor Oen prijs van b.v. 55 cents per HL., doch voor hen die hoogstens f 6C0 inkomen hebben. De heer Eecen wil dit, op f 800 bepalen, daar ook zij dt© tusschen f 600 en f 800 inkomen hebben hejt hard Verantwoorden hebben. De voorzitter is het hier volkomen mee eens, doch zegt, rekening të moeten houden ineti den toe stand eer kas. Een- groot aantal is er 'die tusschen f 600 en f 800 inkomen heëft en ze zullen het voor een g"oot gedeelte zelf weer moesten betalen. De Raad gaat er volkomen in mee, goedkoope cokes beschikbaar te stellen; de heer Kalverdijk is echte- niet voor 55 cents. De heer v. Exter stelt voor het maximum inkomen op f 650 te bepalen en alzoo voor allen die niet of in de laagste klasse in de Rijksinkomstenbelasting zijn aangeslagen. Het voorstel-Eecen valt, met alleen '^e heeren Bouwens en Eecan voor. Dat van den heer v. Exter wordt met (algemeen© stemmen aangenomen. De prijs wordt bepaald op 20 cents beneden den tegenwoordigen prijs. De voorzitter zal zich in ver binding stellen met de brandstof hand el aren én de cokes vanaf 20 December tot f5 April beschikbaar stellen. De .verdere 'regeling wordt aan B. en W. overgelaten. Ingekomen is een verzoek van den heer K. de Boer Kz., om verlenging van concessie tot einde 1916, voor het leggen, yan rails door het dorp. Dit adres gaat in handen yan B. en W. om nader ad vies. Yolgt thans benoeming van 6 leden in do commis sie t> t wering van schoolverzuim. Daat volgens ver ordening hierin 2 onderwijzers, 2 personen met en 2 personen zonder kinderen moeten zitting hebben on geen van allen meer schoolgaande kinderen heeft, is een nieuwe 'verkiezing noodig. Zitting hadden de heeren'Timmerman, v. Zalinge, Stam, Kroon, Vos v. Zon 'en Jager, de beid© laatsten onderwijzers. Nu worden gekozen de heeren 'Vos 'van Zon, Jaster, J. Swager, L. Schagen, D. Borst en P. iKuilboer. De heer J. Kalverdijk, periodiek aftredend lid van het Burgerlijk Armbestuur, 'wordt 'met Op l na algemeen© stammen herkozen. Deze neemt zijn herbenoming aan. Thans komt in behandeling een voorstel van B- en W., om bet zgn "Varkensweidje ondershands te ver huren. De heer L. Huigen alhier wil het huren voor f 170 per jaar; de heeren Visser en Van Meurs te Koedijk voor f 3 per snees, dit is f 177 en de heer M. Rootjes alhier voor f 4 per snees, totaal f236; de beide eersten voor 4 5 5 jaar. de laatste voor 1 jaar. Daar het. volgend jaar ook het andere land onder Koedijk opnieuw rnoet worden verhuurd wordt besloten het aan den heer M. Rootjes voor 1 jaar te verhuren, op voorwaarden nader door B. en W. te bepalen. Het Steuncomité vraagt voor 1916 een voorschot van f 300, daar de financiën weer 'uitgeput raken. Allen voor. Rondvraag. De heer v. Exter "vijst op een afvoer- riooi aan het Noordeinde, dat bijna onbruikbaar is. Met halve steenties zou hier een flinke verbetering tot stand korren. B- en zeggen een onderzoek en zoo noodig verbetering toe. De heer Hansen zegt, dat de Spoorstraat weer sme rig is en vindt "het wensche1 ijk een verzoek tot do gemeente Noordscharwoude t© doen, om hier voor gezamenlijke rekening verbetering te brengen. De heer Kroon zegt, er met don Burgemeester van Noordscharwoude over te hebben gesproken, dio er aanteekening yjan gehouden heeft. Besloten wordt toch B. en W. schriftelijk met den hier geuiten wensch in kennis te stellen. De heer Eecen vraagt of de goedkoope anihraciet alleen bij den brandstöffenhandëiaar Paarlberg_ is beschikbaar gesteld. De voorzitter zegt, blij te zijn, dat deze' vraag wordt gesteld. Achteraf worden we reeds beschuldigd, dat (hier bevoorrechting in het spel is of de handelaars concurrentie wordt aange daan, doch ik heb, zegt de voorzitter alle brandstof- handelaars hier 'aten komen en toen bleek alleen de heer Paarlberg er voor te vrinden. Later is de bode nog eens rond geweest, doch met hetzelfde resuijaat. De heer Eecen is met dit antwoord volkomen te vreden. 1 Hierna gaat de Raad in comité voor enkele recla mes H. O."en het opmaken van een suppletoir ko hier Hoofdelijken Omslag. T.weede Kamer. Den Haag, 14 December. Erkend moet worden, dat in de Kamer het' besef begint wakker te worden, dat althans helt' mogelijke moet worden gedaan om tusschen nu en 24 dezer af te doen, wat met goeden wil kan worden vol bracht." Zoodat blijft het Parlement aldus voort gaan de mogelijkheid, dat het Budget toch nog binnen normalen termijn achter den rug za'. zijn, niet geheel uitgesloten lijkt, 't Is trouwens meer ge beurd, dat „het meest lonwaarschijnlijk lijkende"

Schager Courant | 1915 | | pagina 1