J. STUURMAN, Kapper Uitvoering Lycurgus, is. Pracht-sorteering DflNDERBAB 17 FEBRUARI 1(16. Predikbeurten. Uitgevers: TRAPMAN Co. 0. Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. Raad Hoogwoud. SCHAGEN, 20 Februari. Raad Oude Niedorp. SCHAKER Alpieei Niens- OuRAUT Aiieittitie- Luttinllil Dit blad vereohjjnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag Londen; is; en Zaterdag. Bfj inzending tot 's morgens 9 nre wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. iCHAQEN. LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 8 maanden ADVERTENTIES f 0.85 per post f 1.-. Losse nummers B oent van 1 tot B regels met inbegip van bewijsno. i 0.8B, iedere regel meer 0 ot. GEroote lett. worden naar plaatsr. berek. ZONDAG 20 FEBRUARI 1916. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur. Ds. De Graaff. Sehagerbrug, voorm. 10v Ds. Groenevuld. (OrgeLiiwij- PauJow«a. voorm. 10 uur, Db. Reinders, in de zaal van café Borst te Breezamd. Huisduinen, voorm. 10 uur. de heer G. A. Niessink. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Griethuijsaa. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Westerlamd geen dienst. Oosterlamd, geen dienst. Dén. Oever, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Winldei, .nam. 7 uur. Kerkebuurt, voorm.. Ds. Damsté. Callantsoog, geen diénst. Wieiingerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Barnouw. Barsingertiorn, voorm. 9.30 uur. Ds. Van Loon. Burgerbnic, voorm. 9.30 uur. Ds. Nieuwburg. Nieuwe Ntedorp, geen dienst. Heerhugowaard, voorm. 9.30 uur. Ds. Broekema. Oude Niedorp, nam. 7 uur.Ds. Bro:\em und door „Vivia" en Bevestiging van Kerkeraad. Oudkarspei, geen dienst. Aartswoud, voorm. 9.30 uur, Ds. Dijkema van Hoog woud. i Hoogwoud, voorm. 9.30 uur, Ds. v. Leeuwen van Aartswoud. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Hippolytusihoef, voorm. 10 uur, Ds. LeenderU. Stroe. geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Barsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. Van der Veen. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Huizinga. Collecte v. .d. Watersnood. Burgeirvlotbrug, nam. 6.45, Ds. Huizinga. Zitting van Dinsdag 15 Februari 1916. ZONDER VERGUNNING. De eerste geklaagde van. heden was zekere Isaak Kooiman uit Den Helder, tapper in de voormalige \Vaagsteeg aldaar. Hii heeft terecht gestaan voor het Kantongerecht te Helder wegens het getapt hebben vaD alooholhoudenden, anderen dan sterken drank, terwül hij geen vergupnimg en geen verlof heeft in zijn lokaal, laak werd gevonnist met 10 dagen hechtenis. In hoo- ger beroep stond hü thans terecht. Hij beweerde niet den bedoelden drank te hebben getapt. Of een vrouw in zijn lokaal dat wel gedaan had. kon hij niet ver klaren. Zelf had hij 't niet gedaan en ook geen geld on, zangen. Twee lui, die hem blijkbaar eens wilden drogen, waren de bezoekers geweest. Eén hunner die al 'wintig jaar „in de kast" gezeten had, sloeg hem met een fléscihfe. zoodat de kastelein over den grand rolde. De O. v. J. vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Verdaan, verdediger, vroeg vrijspraak, subsidiair lichtere straf. DEUREN DICHT. Do volgende zaak, tegen P. Oldenburg uit De Rijp, waarin 4 getuigen moesten optreden, werd met gesloten deuren behandeld!. ER UIT! Volgt beklaagde Aafje Mulder, een zwervelinge, die op een goeden dag anderdak had gevonden in logement Bmntenaar te Schagen. Zij was daar echter zoo lastig, dat zij uit het logement werd verwijderd. Hierover ver toornd, wilde Aafje zich wreken en sloeg eanige glas ruiten stuk. v Eisch hiervoor f 25 af 14 dagen hechtenis. BELEEDIGING. Aan de beurt is Aaltje Pranger, wed. van J. Smi' te Alkmaar, die haren zwager C. Smit uit Anna P&u- lowna heeft beleedigd. Zwager en schoonzuster waren te mtiim in een notariskantoor te Schagen, waar zij hem in tegenwoordigheid van den klerk den heer W. F, Gor ter Eeleedigde. De eisch was f 10 of 5 dagen hechtenis. TE OORLOGSZUCHTIG. ■F. L. Steeman, kantoorbediende te Helder, had aldaar den soldaat R. J. Groothof geslagen, wat door een sergeant was gezien. Wel was Steeman eerder door den militair afgedroogd, doch dat was niet gezien. Tegen Steemaan werd f 15 of 10 dagen hechtenis geëisdht. NIET NOODIG. Willem Mooi. koopman te Amsterdam, was onlangs te -Hoorn kamen aanzetten in het café van J. v. d. Braber, aan wien hij biljartballen wilde verkoopem. Vriend Braber had echter „niet noodig" en verzocht den robusten Mooi bij herhaling en steeds met méér klem om op te hoepelen. Mooi wou niet en maakte zich aan huisvredebreuk schuldig. Hij is een recidivist en heeft al meer wegens mishandeling, enz. terecht gestaan. Nu was de eisdi 7 dagen gevangenisstraf. KOOLDIEFSTAL. Gerrit Stoop, *22 jaar. landbouwersknecht te Haren karspel, moest zich .verantwoorden, omdat hü onder verdenking stond van 6 manden kool daar lin ae buurt van den akker te hebben ontvreemd, ten nadeele van den eigenaar Dirk Kuiper. Deze had daardoor f 10 schade. Beklaagde zei, niet te hebben geweten, dat hij ctaar zooveel kwaad *aan deed. De President voert aan. dat op voorbeeld van beklnag- de anderen ook dergelijjcen diefstal pleegden. Z.E.A. vindt Stoop den schrik van de landbouwers daar. De O. v. J. eischte 14 dagen gevangenisstraf. NOG MEER KOOL. Nu treden aan J. Wagemaker en P Hoogehoom ook uit Harenkarspel, Zij hebben 162 Deensohe kool tjes weggenamen ten nadeele van den landbouwer S. Rus uit den Ringpolder. Rus had die kool daar op ■tni ik stouin. Beklaagden dachten „hij spit ze toch onder." Toen Rus aankwam, terwijl zij pog op den akker waren, zagen ze hem tijdig naderen en voeren snel weto. De schade begrootte Rus op f 4.80. Tegen elk der beide beklaagden werd f 20 boete of 10 dagen hechtenis geëfceht. SIERADEN ONTVREEMD. Johanna Hendrika Freeriks, een rondzwervend koop vrouwtje. had eenige sieraden en een paar kleedinjj- stukken ontvreemd ten nadeele van Neellje Spitsber- ÉF1 'e Hoorn, die huishoudster is bij den koopman Kees ïgoaer. met wien Johanna in gelukkige dagen vroe ger getrouwd was geweest. Kees zat juist een 14-daagM'h •r- uit tooi zijn voormalige ega zijn tegenwoordige huishoudster bestal. Eisch tegen Johanna 1 maand gevangenisstraf. UITGESTELD. Een zaak tegen W. Pasterkamp, visscher te Helder, waarin beklaagde en getuigen absent waren, werd heden niet behandeld. A.s. Dinsdag uitspraken. Vergidering van den Raad der gemeente Hoogwoud. Vooizitter Burgermeester Rreebaart. Na opening door voorzitter, die de aanwezigen op deze eerste vergadering In het nieuwe jaar hartelijk verwelkomt, volgt lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen is bericht van de heeren Van Ree, Por- tegies. .Schagen. Rol, Hazelhoff en Glas, dat zij hunne benoeriing .ot leden com missiën tot wering van school verzuim hebben a.,n^eiiomeu. Ingekomen suhiijven vau den sehoolopzener over het aanstellen van een reserve-ondeiwijzer, waartegen volgen: deze missive, de wel zich vei zet, al is ne. me. uigeslo.en, lot ae aanstelling als tijdelijk onder wijzer te kunnen overgaan, ais hel belang van het opdervijs zulks tenminste meebrengt. Voorzitter zegt, dat B. en W. van aanstelling reserve- anden ijzer afzien en ter zijner tijd, als 't noodig is, aanstelling van tijdelijken onderwijzer zullen overwe gen. Goedgevonden. Goedkeuring is ontvangen op kasgeldleening, syppl. begroeting, ai- en overschrijving, betaling onvoorzien, en ■verlenging termijn onbeWoonbaarverkiaring. Ingekomen, missive van H. M. de Koningin in ver band met het raadsbesluit tot leening van f 45000 voor het electrisch. bedrijf, waarin er op wordt gewezen, dat de objecten aan sterke waardevermindering onder hevig zijn en geen genoegen kan worden genomen met ene regeling, waarbij de aflossing van de groot ste helft der leening naar de tweede 15-jarige periode wordt verschoven en dat integendeel een aflossing in gelijke jaarlijksche termijnen als minimum behoort te worden gewaarborgd. Overwegende dat Ged. Staten der halve terecht hunne goedkeuring aan het besluit heb ben onthouden, gezien de gemeentewet, wordt goed gevonden en verstaan, met handhaving van het be stred er, besluit van Ged. Staten, het daartegen inge steld beroep, .(gehoord het advies .van den Raad van State, .afdeeling voor geschillen van Bestuur) onge grond te verklaren. Voorzitter zegt: Dus heeren, ons beroep is ongegrond verklaard. B. en W. stellen nu voor om yoorloopig in deze een afwachtende houding aan te nemen. Te meer omdat de Ken nemer schrijft over het zoodanig stijgen van materiaalprijzen, <lat de gedane opgave niet meer gehandhaafd kan worden. Algemeen goedgevonden. Volgt schrijven van den Districtsschoolopziener en ook van 't Ministerie over verandering der privaten in de Scholen. Teekeningen gaan daarbij, die aandui den hoe "de inrichting wordt gewenscht. Spoedig wordt nu teekening en pestek "voor het veranderingswerk van den Riad ingewacht. LAGEZIJDE B 50, SCHAGEN. □dC30C3t=3C3C3C30Ca0C3C3t=aC3C3C3g D it^CIC3C!C3C=3C3C3CaC3C3C=aOC3CaC3C3E Voorzitter zegt, dat pet B. en W. nogal meegeval len is, dat de totale kosten voor de scholen op om streeks f 800 komen Volgens raming. B. en W. besloten teekening en bestek te laten maken en aar den Districtsschoolopziener ter goedkeuring te zenden, Later kan aanbesteding volgen. De Raad vindt goed, de verlangde verandering en verbetering in de inrichting der privaten van de scho len Kerkelaan, Aartswoud en Langereis aan te bren gen, (Te Weere is het reeds in orde). Voor Lange reis zal met Nieuwe Niedorp conferentie plaats vinden. Ingekomen schrijven van de vereeniging van platte landsgemeenten, waarin het groote nut van toetreding ook voor kleine gemeenten, in den breede wordt aan getoond. Besloten wordt tot toetreding. Voorzitter brengt in bespreking de melkkwestie, waar over hier, evenals in alle gemeenten, schrijven van den Minister inkwam. Voorzitter overlegde toen met notabele ingezetenen, die 10 ets. per Liter als maxi mum voldoende vonden en spr. wijst er op, machtiging te hebben gevraagd en gekregen om 10 cents per L. als maximumprijs vast te stellen, en van de onteigen ningswet gebruik te maken en schatters aan te stellen. Tot sprekers genoegen kwamen geein weigeringen voor en waren onteigeningswet en schatters dus niet noodig. Voorzitter zou nu gaarne willen eenige schadeloos stelling voor de enkelingen in onze gemeente, die nood gedwongen melkleveranciers zijn aan de fabrieken en de fabrieken te Langereis, Gouw en Weere blijken bereid, zulke schadeloosstelling te geven, die dok geen hooge bedragen vormt. Aan de fabriek Aurora te Op meer was om bedoelde schadeloosstelling aan de enke lingen uit onze gemeente geschreven, doch daarop was. wat voorzitter spijt afwijzend antwoord ontvangen. Voorzitter wil eerst er 'over schrijven am den Minister om later op de zaak terug te komen. Algemeen goedge vonden. Verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim te Aarts woud wordt voor kennisgeving aangeno- in<Het aantal behandelde telegrammen, gesprekken en oproepingen bedraagt 1335. Volgt het bekende adres van het N.O.G. om §alans- vwhooging voor hoofden, onderwijzers en onderwijze- ress en Voorzit ter zegt, dat B. en W het wel ernstig hebben overwogen, maar zij vinden het m de gegeven omstandigheden toch minder wenschelijk 'om tot ver- hoofiing over te gaan. Te meer, daar "er van regeermgs- ÏTidovn aanhangig zijn om er verbetering in te hwLen B en W. willen afwachten wat hert Rijk doet^en nii geen verhooging voorstellen. Toch wil- en zij iets en wel duurtetoeslag overwegen en wel vwr schoolhoofden f 100 en onderwijzeressen f 50 (°Ite hel? Kooi verklaart, het onderwijzend personeel wel toeslag te gunnen maar er zijn zooveel menschör Sr tot klagen hebben en die er aan zullen meeheulen als wij te' duurtetoeslag besluiten. Daarom is spreker er tegen. Na eenige bespreking wordt met alle anderen voor, dus 6 tegen I stem, besloten de besproken duurtetoe slag toe te kennen. Te betalen indien mogelijk, uit dierst 1915 en an ders uit dienst 1916. Voorzitter zeg., dat' B. en W. aan Nieuwe Nie dorp wilden voorstellen, om ooji aan 't personeel der schooi te Langereis duurtetoeslag te geven etu wel over 3 maanden van 1915, dus voor 't hoofd f 25 en voor mej. Goed f 12.50. De heer Kooi zegt, hoewel in beginsel tegen duurtetoe slag te hebben gestemd, nu deze bij meerderheid van «temmen is aangenomen, geen uitzondering te willen maken voor een deel onzer gemeente en dus vóór den toeslag voor 't personeel der school te Langereis te zijn. Met allen voor goedgevonden. Volgt verzoek van den rietdekker J. Rempt te Aarts- woud, om een perceel grond van het Armbestuur in erfpaóht te mogen bekomen om er een huis op te zetten. Voorzitter zegt, dat B. en W. het hebben bekeken en goedgevonden, een stukje grond af te staan. De heer Vijn zegt, aan Rempt Je hebben te kennen gegeven, dat als 10 Meter te weinig was, hij 11 Meter mocht vragen, maar niet het geheele front. Goedgevonden wordt, ongeveer 7 Are Van dien grond a 2 cent per vierk. Meter in erfpacht uit te gevén op nader omschreven voorwaarden. Zal nog goedkeuring aan Ged. Staten worden gevraagd. Mede wordt goedgekeurd eene door voorzitter voor gestelde af- en overschrijving tot een totaal van f 249.701/,. Volgt samenstelling stembureaux District IVoorzitter de heer J. Breebaart Dz plaats- verv. de heer P. Kooi. Leden de heeren P. Kooi én C. Schilder. Plaatsverv. A. Rooker en N. J. Vlaming, 4e Lid A. Hazelhof, plaatsverv. P. Verweij. District II: Voorzitter J. Koorn Dz. plaatsverv. K. Vél. Leden K. Vel en J. P. J. v. Wijk, plaatsverv. J. Schagen, W. Groot, 4e lid H. v. Ree, plaatsverv. K. Glas. District III: Voorzitter W. Vijn, plaatsverv. J. Har- tog. Leden J. Hartog, D. v. Diepen, plaatsv. K. Slag ter G. Portegies. 4e lid J. v. d. Wiel, plaatsverv. C. heeren. voor zoover aanwezig, nemen allen de be noeming aan. Daarna doet voorzitter nog eenige mededeeliingen over verkrijgbaar zijnde levensmiddelen. Groene erwten 21 oent per K.G., bruine boonen 20 cent per K.G., zijn in de winkels yerkrijgbaar. Smaak én kook zijn best, 3 K.G. per persoon, meer mag niet gegeven worden. Kaas (a f 1.60) is te verkrijgen bij Koorn, Speerts. Ppper- veld en Kuiper. De heer Kooi vindt die prijs niet laag. De heer Vijn oordeelt, dat 3 cents winst op een pond kaas toch ook niet veel is. Voorzitter merkt op, dat over 't algemeen aan de gestelde maximumprijzen niet altijd ae hand wordt gehouden. Over 't algemeen worden te kleine hoeveel heden ingekocht. Vele kleine winkels kunnen trouwens geen groot ere hoeveelheden hebben. Voorzitter hééft al aanvrage gehad om een commissie in te stellen, die toezicht houdt. Rondvraag. De heer Koorn heeft met genoegen gecon stateerd, dat het Koggebestuur begint met het afsteken van den berm der wegen maar zou gaarne verbetering van den weg bij Slooves en bij Klaas Glas wenschen. De heer Vel vindt verbetering daar ook noodzakelijk. Voorzitter doet toezegging tot verbetering, waarna sluiting onder dank volgt. Vergadering vau den raad der gemeente Oude Nie dorp. Voorzitter burgemeester Wonder. Allen.present De voorzitter opent 'deze vergadering, de eerste in 1915, met een welkom aan de aanwezigen, zeg gende,dat 't hem genoegen doet, allén in gezondheid hiër te mogen begroeten. En spr. hoopt, dat het jaar 1916 voor de heeren en hunne gezinnen in 't bijzon der, en voor de ingezetenen in 't algemeien, ëën ge lukkig jaar mag zijn en, dat de beraadslagingen als steeds van vriendschappelijken aard zullen mogen zijn, en verder spreekt de voorzitter den weusch uit, dat de te nen en besluiten zullen strekken tot bloei zitter nog de ten vorigen jare ondervonden medewet- zittr nog de ten vorigen jai|e ondervonden medewer king en hoopt die ook weer dit Jaar deelachtig te mogen worden. De notulen worden vervolgens gelezen en goedg- këurd. Medegedeeld wordt, dat de jaarwedde van den se cretaris bij Kon. besluit op f 650 is bepaald. Het raadsbesluit tot het aangaan van een geldl&e- ning voor het torenuurwerk te Zijdewind is g' edg"- keurd teruggekomen, evenals de begrooting voor 1916. 1 11 f Ingekomen een schrijven van den Commissaris der Koningin, houdende nipdedeeling, dat burgemeester Wonder als zoodanig is herbenoemd en de y ver- eischte eerien heeft afgelegd. N >g is ingekomen het verslag van het herhalings- onderwijs aan de school te Oude Niedorp. Van den beer F. Jong, te Zijdewind, en anderen, was ingekomen een adres om adhaesio-betuiging aan hun verzoek, dat is verzonden aan den heer Inspec- töur van Posterijen en Telegrafie te Amsterdam om een netero postbestelling, daar die thans allee te wenschen overlaat voor Zijdewind en omgeving. 't Komt meermalen voor, dat voor de laatste wijk aldaar de eerste bestelling somtijds later nog wordt bezorgd, dan de middagbestéUing. Wat zeer ongewenscht wordt gevonden. De beer Reimpt zegt, dat het wel drie a viermaal per week gebeurt dat de middagbestelling er eerder is dan de ochtendbestelling. B. en W. hebben het verzoek behandeld, zegt dë voorzitter, en ze stellen voor om aan dit naar hunne meening alleszins billijke verzoek adhaesie te bëtui- gën. Allen voor. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat op eeft verzoek van J\ Baars om verlaging van zijn aanslag in den Hoofd. Omslag gunstig is beschikt. Voor kennisgeving aangenomeh. B. en W. stellen voor, de levering van schoolbehoe ten voor Oude Niedorp eu Zijdewind voor het jaar 1916 publiek aan te hestelden. Goedgevonden. iDgekomen is een schrijven van de Vereeniging van kleine steden ein plattelandsgemeenten inNëdër- lai.d, om iid te worden. B- en W. hebben het behandeld ien stellen voor als lid toe te tredën. Allën voor. ingekomen is van de ingezetenen van Zijdewind een adres waai in er op wordt gewezen, dat de Kenn. El. Mij. bereid is voor hare rekening aldaar aanlëg te maken en licht te verschaffen. En in vel band daarmede, verzoeken de Zijdewinders, aangeziër zij liever gas hébben, nu den laad of die een onderzoek wil instellen naar de kosten 'van het aan schaffen van gas voor Zijdewind, te betrekken van de gemeenschappelijke gasfabriek van Winkel en Niëuwe Niedorp. De Zijdewinders, dein voorkeur ge- vëndë aan gas boven electriciteit, zouden gaarue op- gavei van kosten voor aansluiting voor gas van ge meentewege willen vei nemen. De heer Reimpt verheugt zich over het ingekomejn vërzoëk. Men heeft al lang gehoopt op beter licht daar. De.'heei* Nagelhout blijft bij zijne ter vorige verga dering reeds uitgesproken meening, dat gas prac- tisch beter is dan electriciteit, doch acht, waar de Kennemer voor eigen rekening licht wil verschaffen, dit voor de gemeente voordeeliger. Voorzitter: Wat hebben velen aan electriciteit? Zij bezigën het enkel voor licht. En velen van hen gaan vróeg naar beid. Zij hebben werkelijk meer aap gas. En dan kunnen we ook aan s( paatveriiohting ko men. En met electricteit niét. De heer Over: Straatverlichting hebben we al meermalen afgestemd.- Voorzitter: Da's al lang geleden en de tijden zijn sindsdien veranderd. Gelegenheid is er vrij zekër om aan te sluiten bij de gasfabriek van Winkel en N. Niedorp. En we zullen daarmee zeker 'een bsluit nemen in 't belarg onzer gemeente. B. en W. stellën dan ook voor, een verzoek te richten tot die gasfa briek om opgavet van kosten voor aansluiting van Zijdewind. De heer Ligthart vraagt: Is 't mogelijk particulier gas te hebben evenals te O. Niedorp? Voorzitter vindt het beteir dat de gemeente hët voor eigen rekening neemt, Dan heeft de gëmëëntë ook zeggingschap. Met allen voor, wordt h&jt voorstel van B. en W. aangenomen en zal opgave van kosten en voorwaar- dep voor aansluiting gevraagd worden. Nog wordt besloten dan de rijksveldwacht voor surveillance op kermisnachten f 35 gratificatie toe te kennen. Ingekomen is een verzoek van het N. O. G. om beiterë salarissen .yoor het onderwijzend pereonel. In verband daarmede is van het onderwijzend per soneel të Oude Niedorp en te Zijdewind verzoek ingë komen om verbetering van hunne salarissen, daar die thans lager zijn geregeld dan in verschillende na- burige gemeenten. Eenige voorbeelden, daartoë bë- trëkkëljik, uit Spanbroek, Sijbekarspél, Hoogwoud, Heer Hugowaaid, enz. worden aangehaald. Het adres lis gisteravond pas bij dén voorzitter ingekomen, nog niet door B. en W. behandeld en wordt aangehouden tot later. In verband met het in de vorige vergadering ge nomen besluit om een duurtetoeslag in overweging te nemen, komen B. oh W., al zijn ze niet eenstem mig, met een voorstel tot dutirtetoeslag. V oorzitter wil nu nog geen cijfejrs noemen, er voor doch noodigt den raad uit, zich er over uit te spreken.. Voorzitter wil duurtetoeslag, doch wil uit zonderen, den Burgemeester, dejn secretaris, dën gë- meente-ontvanger en mej. O. H. Billenkamp, wier in komsten voldoende goacht mogen worden. Voor duur tetoeslag zou voorzitter zich willen bepalein tot toe kenning daarvan aan het onderwijzend personeel en den vëldwachtër. De heer Nagelhout is er voor ©n vindt het wel noodig. De heer Ligthart overweegt, dat er meer zijn, die verliezen en he,t moet "toch betaald worden tón wë kunnën ze maar geen fooitje geven.' Voorzitter: Wë behoeven geen reuzenbedrag të geven, het is een duurtetoeslag. Spreker wil nu gaar ne uitmaken of duurtetoeslag zal worden gegeven zonder nog een bedrag te bepalen. De heeren Rempt en Nagelhout voor- De anderen tëgën. Dus afgestemd. Verder wordt besloten, in verband met den wa tersnood, dat de raadsleden met enkele daar aan toe te voeten heeren, rullen rondgaan in deze gë- meeritë mët in teekenlij sten voor den watersnood. Rondvraag: De heer J. Wit zegt dat hij zooèven hoorde uit de voorgelezen missie1ve, dat de Burge- mëëster als zoodanig was herbenoemd. Spreker felici tëërt hem hartelijk daarmede en hoopt, dat de zelfde samenwerking als steeds er moge blijven. De voorzatter dankt voor die Woorden. De heer Rempt wijst op den smerigen weg te Verlaat. Zou daaraan niets te doen zijn? Voorzitter: Als het niet beter gaat, zal verande ring noodig zijn. desnoods zou een verordening kun nen worden gemaakt, dat de wielen -afgeschraapt moeten worden, voor men van het land op den weg rijdt. De toestand is bij M. Over onhoudbaar ;en flq Voorzitter heeft er hem ook al ovejr gesproken. Wordt besloten, aan het bord, bekend te maken, 1.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1