Verzekering-H". „West-Friesland", WOENSDAG 23 FEBRUARI 1116. 59ste Jaargang. No. 5750 Uitgevers: TRAPMAN Co. IotA™de'reorz. Snip- mcdedeelingen, o.a swrasfi?sass» 1 VERZEKERT C. ASJtS, RUTGER KAAN, Jac. MET, K. WINKEL SCHAGEIN, LAAN D 5. - int. Teleph. No. 20. Uit en Voor de Pers. Binnenlandsch Nieuws. - JILIANADCRP. Van de grenzen. - HEER-HLGOWAARD. ALKMAAR SPOORSTRAAT 68 Werkgevers legen Ziekte* en Ongevallenschade vau Personeel en Eigenzakendrijvenden voor zichzelf SCHA AlKiici Niens- RANT. Mntttiitic- Luttnvklii Dit blad versobijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADYERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f085; per post f 1.-. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels met inbegip van bewgsno. f 0.35, iedere regel meer 6 ct. Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Zuiderzee. In de dagbladen is dezer dagen de aandacht ge vestigd op een brochure, waarin een pleidooi wordt geleverd voor het denkbeeld van den heer Ulehake, een onderwijzer, die reeds eenige jaren geleden tegenover de plannen tot indijking en gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee met het plan voor den dagkwam om de geheele Zuiderzee en Wad denstreek af te sluiten door een onderlinge ver binding der Wadden-eilanden. Naar aanleiding daar van schrijft de heer J. G. B. in de „Ijzer en Staal kroniek": Het denkbeeld van den heer Ulehake is in be ginsel niet nieuw. Reeds in 1843 kwamen de heeren Faddegon en Kloppenburg met het idee om de eilanden van Texel tot de Eems door dammen aan dén te hechten. De genoemde heeren wilden dan de IJsel van Dieren af door een kanaal dwars doör Gelderland en Utrecht naar de zuidkust van de Zuiderzee leiden, ongeveer bij Meiden, waar de rivier zou overgaan in een open doorgraving van Holland op zijn smalst. Nadat de Zuiderzee zoo van de Noordzee zou zijn afgesloten wilden zij een dijk leggen van Enkhuizen naar Stavoren en den plas in twee gedeelten droogmaken, eerst het zui delijk deel, dan het oostelijk, Uitgewerkt was dat plan niet en veel meer dan critiek kregen de heeren niet te hooren, vooral ook dezs critiek (Jat de krachtige getijstroomingen van Texel- en Yliestroom den dljkaanleg ondoenlijk zouden maken. De heer Van Dtggelen, een bekwaamt, ingenieur, kwam dan ook in 1849 met een plan waarbij reke ning werd gehouden met het behoud van Texel- stroom en Vliestroom, maar waarbij toen ook een groot deel van de noordelijke Zuiderzee werd droog gelegd. Maar in 1882 kwam het Kamerlid Buma, met een plan om de geheele Zuiderzee langs de eilandenrij van de Noordzee af te sluiten. De heer Ruma wilde een dam leggen van Den Helder naar de oostkust van Texel, met behoud van een diep en ruim bassin voor de scheepvaart. Daarachter loopt een afsluitdijk, uitgaande van de haven van Nieuwe Diep achter Vlieland en Terschelling naar Ameland. Door deze dijken zal de Zuiderzee, in verband met den dam Holwerd-Ameland waarvan nu nauwelijks iets meer over is van de Noordzee zijn afgesloten, maar de heer Ruma wilde nu ook nog de eilanden Texel, Vlieland en Terschelling door dijken aan elkaar verbinden, waardoor niet alleen ae eilanden behouden, maar ook de achter liggende dammen tegen golfslag en doorbraak be scnermd zouden zijn. De IJsel zou tusschen leidijken worden gevoerd naar een verzamelingskom tusschen Wieringen en F exel. Hef plan werd in dien vorm van een wetsvoor stel der Kamer aangeboden enter griffie gede poneerd. Men ziet uit deze enkele meaedeelingen het aantal Zuiderzeeplannen is zeer groot dat het denkbeeld van aen heer Ulehake nu niet bepaald nieuw is. Bij de plannen van de Zuiderzee- vereeniging is natuurlijk met die oude denkbeelden en de bezwaren er tegen rekening gehouden. De Boerenleeftbank „Koegras" hield hare Alg, Verg. ten huize van J. Bijvoet, waar niettegenstaan de net slechte weer een flink aantal leden waren opgekomen. Door den voorzitter werd de vergade ring geopend, waarna de notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en goedgekeud. Punt 1 van de agenda was Rekening en verant woording. Door den heer H. Bremen werd namens de commissie rapport uitgebracht, waaruit bleek, dat de zaak netjes voor elkaar stond, waarvoor hij den kassier zijn dank betuigde. v Punt 2, Verslag. Hieruit blijkt het volgendeHet jaar 1915 onderscheidde zich grootelijks doordat de ongerustheid van 1914 wat was geweken, de spaar ders die al hun geld hadden opgevraagd en gekre 'en kwamen weer met hun deposito's. Doordat de centrale de rentevoet verlaagde moest dat ook hier geschieden, en zoo werd nuttig geoordeeld de ren tevoet die 4—5 "/o was geweest te verlagen tot 3- 4','j o/o. In het bestuur en in de Raad van Toezicht kwam geen veranderinghet ledental vermeerderde met 6 en verminderde door bedanken, vertrek en overlijden met 8 en bedroeg op 31 Dec. 96. Er wer den niet minder dan 24 nieuwe spaarbankboekjes en 8 nieuwe voorschotboekjes uitgereikt. In omloop zijn thans 194 spaarbankboekjes en 46 voorschot- boekjes. Door deomstandigheden was de omzet beduidend grooter dan vorige jaren, en bedroeg f 183.467.26». Het bedrag der gedeponeerde spaar gelden bedroeg f 113.090.26 of ruim 2 maal zooveel als in 1914. Aan voorschotten werd terugbetaald f22.295. Van de Centrale werd betrokken f 41.716.27» Van de voorschotten werd een rente ontvangen van f2.461.78. Van de Centrale werd een rente geboekt van f909.02. Aan spaargelden werd terugbetaald f71.364.39. De bank is schuldig aan de spaarders f 106.821.48 een vermeerdering tegen 1914 van ruim f 41.000.Nieuwe voorschotten werden gegeven tot een bedrag van f 12.875.— In L. R. werd uitgegeven f 95.395.69. De rente der spaargelden steeg tot een bedrag van f2467.8a Aan de C B. werd een rente Uitgekeerd van f43.68. Het Meubilair onderging een groote verandering ten goede door het aankoopen van een nieuwe brandkast ter waarde van f 458.—. Verder zijn de buitengewone uitgaven nagenoeg gelijk aan die van 't vorige jaar. Balans. Op 31 Dec. bedroegen de schulden: Aan Spaarders f 106821.84 Reservefonds f 1638.84' «e vorderingen Kas 602.24 V L. R. 67.039.79». over 1915 een winst is behaald JW.JS die moet worden verminderd met f84.92, bedrag in de winst van 1913 reeds was op- Het reservefonds stijgt daardoor tot werd, alzoo weer geen wijziging, als plaatsvervan gende leden werden herkozen de heeren S. Bier steker en A. de Heer. Punt 5. Vaststelling rentevoet. Door het bestuur werd voorgesteld het te laten zooals het is, daar het anders een kollossaal werk wordt voor den kassier, als de rente niet gelijk is, hetgeen dit jaar al is gebleken door de verandering, waardoor alles dubbeld werd berekenddóór enkele leden werd gezegd, dat 3 o/0 voor spaargeld toch wel wat te laag was, doch ten slotte wera besloten het zoo te laten, daar het bijna de uiterste grenzen zijn. Punt 6. Vaststelling salaris kassier, hetgeen 3 jaar geleden vastgesteld is op f240 per jaar, het nestuur stelt voor het nu op f300.— te brengen, daar het werk steeds netjes en ordelijk wordt uit gevoerd, en daar er steeds meer bij komt, hetgeen vrij algemeen door de vergadering wetd goedge vonden, en door den kassier in dank werd aan vaard. Punt 7. Voorstel van het bestuur omtrent de reservekas, door het bestuur wordt voorgesteld een gedeelte van de op het oogenblik aanwezige kapi taal vast te leggen, en wel in aandeelen van de Bouwvereeniging „Juliana" alhier, doch door ver schillende leden worden daarvoor bezwaren geop perd, zoodat ten slotte met stemming dit werd afgewezen. Hieona sluiting. Door late ontvangst eerst heden geplaatst. In de bosschen tusschen de buurtschap Offenbeek, f'emeente Beesel, en de Duitsche grens achtervolg en belastingambtenaren Zondagnacht een kleinen troep smokkelaars, die op hun aanroepen zich op den grond wierpen en vlug voortkruipend naar verschillende windrichtingen verdwenen. Op de plaats gekomen, waar de mannen waren neerge- aoken, troffen de ambtenaren de smokkelwaar, be staande uit enkele zakken meel, rog aan. En vlak daarbij vonden zij tot hun minder aangename ver rassing een bom, een helsche machine of hoe men het gevaarlijke voorwerp noemen wil, die blijkbaar bestemd was om de achtergelaten smokkelwaar te vernietigen en tevens de ambtenaren onschadelijk te maken. De ambtenaren, die beslag legden op het meel, hebben tevens het bewuste werktuig bij hun supe rieuren ingeleverd. Een justitieel onderzoek zal worden ingesteld. De helsche machine bestond uit een houten kistje, waarin besloten was. het binnenwerk van een wek ker. Met eenige veranderingen daarin was tevens het hamertje zoodanig bevestigd, dat dit ih aan raking kwam met een stift, die door den buiten wand van het kistje heen verbinding had met het inwendige van een ijzeren buis ter lengte van on geveer 2o centimeter en welke gevuld was met een vijftal kaarsvormige voorwerpen, die vermoed wor den te bestaan uit een sterk explosieve stof. De vijf kaarsvormige stukken droegen alle tot opschrift „Manufactured by Atlas Powder Cy., explosive ge latine, no. 75, Wilmington, U. S. A." De ijzeren buis was waarschijnlijk een «tuk gas pijp, aan één zijde voorzien van een stevig inge- soldeerden bodem. Dat het toestel niet uit elkaar geslagen is, danken de ambtenaren aan het feit, dat een paar voorloo- pers hen niet ontdekten, zoodat de smokkelaars zelf geen voldoenden tijd hadden om het vernielings werktuig yolkomen op te stellen. In het lokaal van den heer J. Meereboer werd Maandagavond j.L, de Alg. Vergadering gehouden van de Tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven", welke werd bijgewoond door 63 leden. In zijn openings woord stelt voorz. de vraag 1916, wat zult ge ons brengen Weemoedig stemt het, wanneer we zien, dat de groote werelastrijd nog maar steeds met alle felheid woedt, blijmoedig daartegenover de gedachte dat tot nog toe ons land gespaard mocht blijven voor den geesel van den oorlog; weemoedig stemt wanneer we lezen dagelijks nog, van den ontzet- tenden ramp, die ons vaderland, vooral ook Noord Holland trof door het geweld des waters, blijmoedig daarentegen ook weer, dat onze naaste omgeving tot nog toe gespaard bleef. Stemt het eenerzijds blijmoedig dat de vereeniging het secretariaat heeft toevertrouwd aan iemand, die volkomen voor deze taak geschikt blijkt te zijnwe betreuren ten zéér ste het verlies van een onzer bestuursleden, waar de heer Botman in de kracht des levens door den dood werd opgeeischt. Ook voor onze vereeniging is dit een zeer gevoeld verlies, aangezien we in Botman hadden een flink, ijverig bestuurslid. Veel verandering heeft 1915 gebrachtimmers de markt van „Nieuw Leven" ging over op die van „De Noordermarktbond", de spoorlijn kwam gereed en nu weten we heel goed, dat nog geen volmaakten toestand is geschapen, vooral niet voor ons, die per rijtuig spoor en marktterrein moeten bereiken, doch flinke verbetering is in 't zicht. Onze vereeniging verloor een aantal leden, doch dit was te voorzien en kan worden beschouwd, als een noodwendig ge volg van de stichting van den Bond. Veel werd dit iaar geeischt van Secr. en Voorz., vooral met het oog op de gemobiliseerden en de distributie maat regelen Waar spr. reeds weer alle handen in de weer ziét, indien er maar gelegenheid voor handen arbeid is, dan verklaart hij de verg. voor geopend, met den wensch, dat de bouwer succes zal mogen hebben op zijn arbeid. Tengevolge de wisseling van het secretariaat zijn de notulen der laatste gehouden algemeene verga dering samengesteld door den voorz., die ze nu ptt. aangezien hierop geen bemerking komt van 4- Bestuursverkiezing, aftr. J. de Graaf, die .11 Werd herkozen, als lid van de Raad van Toe- was aftredend, J. Kossen, die oqL herkozen voorleest en, aangezien merop geen ge^bevat^int adres, ™at tbans bij het Polderbestuur "ÓHG! tei bedrijven „erd door de h.h. K. Hemke ze verklaart, de resem g goedgekeurd de heer Meereboer financieel verslag uit, waarvan we het volgende vermelden. Het ledental vermin derde door uittreding, vertrek enz. met 97, terwijl 21 nieuwe leden werden ingeschreven, zoodat dit aantal op 31 Dec. 1915 bedroeg 626. De totale ont vangsten beliepen f 679.21, de uitgaven f 492.14 alzoo een batig salao van f 187.07. Het totaal bezit der vereeniging beloopt f1679226, waarvan f1000 in spoorwegaandeelen. Besloten wordt op voorstel van den Penningm. f600.— te doen afschrijven op het voorschot opge nomen van de Boerenleenbank. De voorz. dank den Penningm. voor zijn richtig beheer, de commissie voor het nazien der rekening. Hierop wordt door den hr. P. Kostelijk jaarver slag uitgebracht. Hieruit stippen we aan, dat aller eerst eenige woorden worden gesproken ter nage dachtenis van het overleden bestuurslid, den hr. J. Bosman. In het bestuur werden in den loop van 1915 ge kozen de h.h. Jc. Wit en P. Kostelijk, laatstgenoemde tevens gekozen tot secretaris. Doot het bestuur werd 5 maal vergaderd. Voorts herinnert spr. aan de feestelijke opening der spoorlijn en van de nieuwe markt. De producten brachten in 1915 flinke prijzen op, wat velen zeer te stade kwam, aangezien de ziekte in onze producten zich weer sterk open baarde. Met, het oog hierop is van uit het bestuur een beweging op touw gezét tot uitbreiding van den vroegen hooibouw. Niet dat dit een wissen teelt geeft, doch indien de planten vroeg worden uitge zet, heeft men veelal weinig last van draaihartig- heid. Met de beste wensch voor 1916 eindigt spr. zijn verslag, waarvoor de voorz. hem den dank der vergadering brengt, terwijl hij hem toewenscht nog menig verslag te mogen leveten, dat in opgewekten toon gesteld kan worden. In het bestuur werden met bijna algemeene "stem men herkozen de h.h. J. Akkerman, Jc. Wit,J. Oude man en F. Liefhebber, terwijl voor de vacature Botman werd gekozen de hr. P. Schilder. Na langdurig debat werd met 54 voor, 6 tegen en 3 blanco stemmen besloten tot aansluiting bij den Nederlandschen Tuinbouwraad. Op voorstel van den hr. P. Groen zal als punt op de agenda voor de algem. Bondsvergadering wor den geplaatst: De Noordermarktbond dringt er bij de spoorweg vennootschap op aan, dat zoo spoedig verbetering tot stand kome voor lossing der pro ducten uit de rijtuigen en gelegenheid worde geschapen voor stalling van paarden. Tevens wenscht men op die algemeene vergadering be sproken te zien en zoo mogelijk grondig te hebben opgelost de heffing van overleggeld: Ter behande ling van den beschrijvingsbrief voor de algem. Bondsvergadering zullen dé afgevaardigden samen komen met het Dagelijksch bestuur, terwijl voorts vrij mandaat wordt verstrekt. Tot afgevaardigden worden aangewezen de h.h. P. Groen, P. Schilder, J. Oudeman, Jc. Wit, P. Kostelijk, Joh. Barten, J. Leegwater, en T. Kostelijk, die allen hun benoeming aannemen, terwijl als plaatsvervangers worden aan- gewezen de h.h. P. Roos, K. Hemke en J. Hagen. ij de rondvraag worden nog verschillende vragen gesteld, welke worden beantwoord. Op voorstel van den Penningmeester wordt aan den Penningm. en den Voorz. over 1915 een grati ficatie verleend van f 25 voor de velerlei buitenge wone werkzaamheden, voornamelijk als gevolg aer mobilisatie. Bij de gratis verloting vallen de prijzen ten deel aan de h.h. J, Hagen, V. Rentenaar, J. Brouwer, J. Swart, C. Barsingerhorn Cz., P. Kostelijk Pz., S. Brugman en C. Plak. Bij de sluiting der verg. meent Voorz. er op te moeten wijzen, dat het hem hoogst aangenaam is, wanneer ieder vrij uit zijn meening zegt, wat echter niet weg neemt, dat ieder er naar heeft te trachten den goeden toon te bewaren. Hij eindigt zijn slui tingswoord met den wensch, dat op ae volgende algem. verg. gejuicht zal mogen worden: Er is vrede op aarde. COMMISSARISSEN SPOORWEGONGELUK. Een uit Boxtel gekomen goederentrein is gisteren morgen omstreeks half zes door een onveilig signaal nabij den Ylijmenschen overweg te VHertogenbosch op een daar staanden trein gereden. De lijnen wer den stuk gereden en drie wagens ernstig beschadigd. Toen de machinist het onheil zag aankomen, rem de hij nog uit alle macht, doch dit kon niet meer baten. De jumbo-machine is eveneens zeer ernstig bescha digd. Het verkeer was geruimen tijd gestremd. STORM EN HOOG WATER. Te Volendam is een geheel houten huisje losge raakt en aan het drijven gegaan. Het is nu voor anker gelegd. De schade in dit dorp is groot. Vele huizen zijn aan het verzakken, eenige ingestort, en vele zullen den druk van het water niet meer kun nen doorstaan. Nu het water binnen wat lager is, kan men zien, dat de spoordijk Edam—Volendam geheel weggeslagen werd. Het bestuur van den Purmer heeft aan den stelling commandant verzocht, de 300 soldaten te mogen be houden voor het werken aan den dijk. DE POKKEN ÏN AMSTERDAM. De pokkenlijder, die dezer dagen met het s.s. Banka te IJmuiden aankwam en van daar naar het Wil- helmina-Gasthuis te Amsterdam werd vervoerd, is gis teren overleden. DIJKVERSTERKINGEN ZUID-BEVELAND. Als gevolg van den laatsten storm zullen ook in Zuid-Beveland vele dijkversterkingen worden aange bracht, o.m. ftan den Molenpolder, den Stroodorps- polder en de Bathpolders. De werken zullen uitgevoerd worden in beton. De leiding van het betonwerk aan de Bathpolders is op gedragen aan den civiel-ingenieur jhr. De Muralt, te s-Gravenhage. IERINGERWAARD. De heeren gebr. D. en F. Jans alhier hebben uit de hand gekocht IV» bunder weiland en IV» bun der bouwland, gelegen aan den Barsingerweg en eigen dom van den heer D. Stins te Schagen. Uit PURMEREND. Na een emotievollen nacht van Donderdag op Vrij dag der vorige week, toen de bevolking met angst en vreeze de komende gebeurtenissen te gemoet zag en velen in allerijl have en goed in den steek moesten laten, ziin de gemoederen thans tot kalmte gekomen. Zoo snel het water de stad binnenstroomde, zoo snel trok het den volgenden dag weder zuidwaarts. Het is het nieuwe stadsgedeelte dat in den Zuiderpolder ge- Ipgen, nog vrij hoog onder water staal. Met kracht en macht wordt aan het dichten en versterken vu'i de stadskistdammen gewerkt, doch evenals vroeger weder in het water, wat de werkzaamheden zeer belemmert. We vernemen het volgende uit officicele bronEr was -een schip met klei besteld tot versterking van de binnenzijde van den kistdam op den Jaagweg. Dit schip is te laat ter bestemder plaatse aangekomen. Toen men de doorbraak zag aankomen, moest men zich met zakken zand behelpen. Daar de onderstroom van den dam steeds heviger werd, spoelde alles in razende vaart weg. Ware toen de klei aanwezig geweest, dan zou men het gevaar hebben kunnen voorkomen. Het is verbazend, zoo snel het water sedert Vrijdag middag in het kanaal is gevallen. Dien dag wees ae peilschaal van Waterland s namiddags 1 uur69 cen timeters boven A.P., thans wijst zij 3 c.M. onder A.P., terwijl die van Schermerboezem 44 onder A.P. aan wijst. WJERINGER WAARD. Werd in ee(ne laatstgehouden vergadering van, dan Bond voor Staatspensionnaering besloteh dat de netto-opbrengst d«r uitvoeringen van del Propaganda' .club zou zijn ten bate van de 7 huisgezinnen uit onze gemeente, die door de ovërstrooming oo!k bijna allës hëbbën verleren, thans werd ons medegedeeld dat na ingewonnen informatiën hieromtrent, is besloten deze gelden te zullen afdragen aan het Al- gëmëën Watersnood-comite. ARRONDI8S1 MI NT8-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag, 22 Februari 1916. Uitspraken T, ,Kooiman.Den' Helder, tappen van alcoholhou dende drank, ai der© dan sterken drank, zonder ver gunning 10 d. h.' 2.P. Oldenburg, De Rijp,, 'smaad, voorw. ver. tot, t m. gev. (met proeftijd van 2 jaren). 3. A. Mulder, z. v. woonpl., verniel, f 10 of lOd.h. 4. A. Pranger, wed. 'J. Smit, Alkmaar, eenv. bë- lëëd., f 10 boete of 5 d. h. 5. F. L. E Steeman, -Helder, mish. f 5 of 5 d, h. ft. W. Mooi, Amsterdam, huivrediebreuk 7 d. gev. 7. G. Stoop, Harenkarspel, strooperij, 14 d. gev. 8. JJ. Wagemaker en P. Hoogeboom, Harenkars- pe\ diëfsta' in vereeniging, 'elk 7 d. gev. 0. J. H. Freeriks, z. v. w., diëfstal, vrijgesproken. WERINGEN. De volgende jongelingen van dë landstorm, Jaar- k'.assë 1911, zijn opgeroepen om op Dinsdag 29 Februari a.s., te Schagein voor de xnilitiekéuring të vërschijnën: Simon Bais Dz., J. Lont Dz., Corn. Omis Gz„ S, 'J. Metselaar, Jac. Krommedam Hz., Pieter Jongkind, Joh. Jac. Muit, Gom. Mulder Lz., Jaln Az. Peel, Jan Tijsen Pz., Meijert Tijsen Jz. ën Gëirit Rasch. ZL1DSCHARWOUDE. We vernemen^dat de capaciteit van de gasfabriëb niat meër voldoende is om een genoegzame hoeveel heid gas te produceeren. Ex- zal daarom vanwëgg dë gasccmmissië worden voorgesteld tot uitbrei ding £>ver te gaan, die 't 36,000 zal kosten. Er gaan thans stemmen 'op, om te trachten electrischë ver lichting të verkrijgen. 1 ST. MAARTENSBRUG. Vanwege het departement Burgerbrug, va|ti dë Maatschappij tot i nut van 't Algemeen, wërdën Maandagavond 'in het lokaal van den heer W. 8 .varthof, alhier, voordrachten gëhouden met licht— bëëldën. Ongeveer e 60 personen.waren opgekomen. Nadat de voorzitter, de heer Niëuwburg, dë bij éénkomst. met een woord vato welkom had gëopënd trad als spreker op de 'heer K. Supheest, gepens. K Wst-Ind. predikant, 'van Beilrin, met liet ondër- wërpLand en volk der kolonie Curacao. Op be~ vattelijkë, humoristische en boeiende G wijizë bëëft dë'heer 8.' ons uitlegging gedaan van dë middelen van béstean. zeden en gewoonten dër bevolking, maar ook heeft -'hij ons door woord en beleid dui- dëüjk gemaakt hoe ontzaglijk veel er nog te vërbë- tërën valt op het gebied van land- en tuinbouw, ris schërij en vele andere zakën. Wik en zeker velen mët ons, 'hëbbën mët groot genoegen zitten luisteren n%ar den gezelligen spre ker. De inwoners van Petten, waar dë hëër S. ook zal dptrèdën, raden wij aan de bijéénkomst te be- -oëkën. want bet te 'behandelen onderwérp is dë bë- latogstelling overwaard. 't Was al middernacht toen de voorzitter de ver gadering sloot, daarbij dank brengende aan den heër S. voor het goede, dat wij van helm gehoord en ge zien hebben dn aan he|t publiek voor de betoonde be- langstëlling. ZIJPE. In de laatstleden gehouden Vergadering van hët bestuur van Zijpe en Hazepolder is bëslotën dë lë- vëring van grint voor genoemdën polder wëdërom oj të dragën aan den heer J. J. Oudakkër, te Haarlëm. SCHAGI RBRUG. Bij den administrateur der gasfabrike De Unie, alhier, is van de firmaGantz, te Amsterdam, bë- richt ontvargën, dat, hoewel de voorraad benzine nog volüoëndë is, zij met hetoog op dën onzëkërën toestand, zich niet kan verbinden De Unie van bën- zinë të blijven voorzien.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1