Alitmtti Nieuws- Aüeiteitie- Luttiiilltl I J. STUURMAN Damestasschen, Reisnécessaires. ZATERDAG 6 MEI I9!6. 59ste Jaargang. No. 5792 EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. HAARWERKER, Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. Uitgevers TRAPMAN Co. HFill OKRANT. Uit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatsi SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleoh. No. 20. Prijs per 3 maanden A L> VERTEN TI EN 6 t. (Bewijsno f O 90 per post f 1.05. Losse nümmers 5 ct a 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel me"r inbegrepen). Oroote lett. worden naar nlaarsr berefe Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd een plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijnen hartelijken dank. Alzoo is mijne bedoeling, dat dit ingezonden stuk je onder de oogen komt van alle losse en vaste melk leveranciers van de kaasfabriek te Schagerwaard en dat zij er bun volle aandacht aan willen schenken, en wel om het volgende: Zooals het degenen welke hier uitstel mede heb ben, vrij algemeen bekend is, melk lk mijne koeien naast de fabriek en staat dan mijn melkkros met vaten op het erf van de fabriek. Ik loste voorheen 's morgens de zoete melk aan de fabriek en haalde dan de afgeroomde avondmelk. Om die gunst heb ik gevraagd aan de Algemeene Vergadering ruim 6 jaar geleden, voordat de fabriek in werking trad, hetgeen er met vlag en wimpel door kwamdoch ter goeder trouw heb ik het niet in de notulen ver meld, waarvan ik thans, of liever al lang, heb inge zien, de misplaatste goedertierenheid. Want zooals het overal is, is het ook hier: dat het in de Schager waard allen geen menschen zijn, die op menschen rooien. Al heel spoedig kwam ik tot de ontdekking, dat het gerief dat ik daarvan had, mij werd mis gunt, ja, zelfs met de aanvulling: „Jan Groot ziet nu,; wanneer er monstername is, nu kan hij naar huis gaan om zijn geroomde melk. te halen en de room er door te werken, om zoodoende een hoog vetgehalte te hebben," Nu, dat is nu niet onmogelijk, maar ik was vóór dien tijd gelukkig nog niet gemeen genoeg om zoo iets in mijn hersens te halen. Ik heb het drie jaar geleden op een vergadering van deelhebbers ook te berde gebracht, doch, zooals altijd, de zegsman was zoek, hoewel niet voor mij. Doch bij mij heeft het spreekwoord nog al in vloed: Je wordt nooit van eerlijke wagens overreden maar altijd van str..karren, en zoodoende heb ik het maar langs mijn zij laten zakken. Doch, van motgen, niets geen kwaad vermoeden de, werd mij hetzelfde rondweg in mijn gezicht ge slingerd, nog met de aanvulling, dat, als ik op het „pijpstuk" melk (voor de leveranciers een bekend stuk land), moest ik, al nam ik de zoete melk eerst mee naar huis, eens gauw om het hoekje kijken of er opk monstername was. En dat werd mij aange blaft door een snotneus van een jaar of 16. Nu, hoe wel ik niet naar zooiets verlang, maakte ik er maar niet veel van, want, het spreekwoord zegt: Wat de ouden zongen, piepen de jongen, en 't jong is een jong van een oud, die, alg het regel was dat ieder door een gemeenen streek zijn leven vergokte, dan allang zalig in zijn kistje zou liggen, wat voor de maatschappij en zijn medemenschen geen zware ramp zou wezen. Nu kon ik wel aan het namen noemen gaan, doch ik denk maar: namen noemen is wel geen schande, maar 't is niet noodig. Hou zulke standjes maar zoo beperkt mogelijk. En nu geef ik alle melkleveranciers en vaste aan deelhouders ten sterkste in overweging, om eens éen algemeene vergadering te beleggen en eens ten sterkste naar mijn eerlijkheid en trouwheid te on derstaan -En is het eenigszins na een grondig on derzoek gebleken, dat het maar net an is, verbiedt mij dan éénparig het melken bij de fabriek en ont slaat mij dan tegelijkertijd als penningmeester. Want, als ik zoo gemeen ben, als ik door bovenge melde soort wordt beticht, wacht u dan voor zoo'n penningmeester. Want vergeet niet dat er nog ge noeg valt te stelen en, te rooven, al wordt de zaak maandelijks gecontroleerd, wat ook al moest gebeu ren, niet om den goeden en stipten gang van za ken, o neen! dat was 't hem niet, maar uit wan trouwen. Hetgeen mij toch wel goed bevalt, door het afleggen van alle verantwoordelijkheid. Nu mijnheer de Redacteur, heb ik wel wat veel van uwe plaatsruimte in beslag genomen, doch het is de eerste, en over dezee zaak, ook de laatste keer, dat ik van iiw blad gebruik maak, nog even in het midden brengende, dat ik vroeger de boeken wel eens in een hoek smeet als ze mij zoo'n stoel zetten, doch thans wordt mijn huid al harder en kunnen ze het mij niet zoo bont meer maken, (al thars hij niet) dat ik als penningmeester bedank, al vlast hij nog zoo op dat baantje, als het een baantje genoemd mag worden. Nogmaals bedankt voor de plaatsruimte, wensch ik een ieder degelijk mensch toe om uit de handen te blijven van zulk rapaille. De penningmeester van de kaasfabriek „De Schagerwaard',' te Schagerwaard, JAN GROOT PIETERSZOON. een 70-jarige, 4ie geregeld ondersteund wordt door instellingen van weldadigheid, en die daarna O.R. geniet, die rente zooveel mogelijk zal ontvangen door tusschenkomst der instelling van weldadigheid die hem steunt. Men begrijpt, dat dit voorstel-De Visser hevige oppositie wekte. Prof. Heeres achtte het in strijd met het karakter der O.R. als recht, den trekker toekomend. Terwijl dr. De Visser hier de armen zorg met de uitvoering wilde belast zien. En de heer Schaper sprak zelfs van het „onder den duim" en „in de klauwen" brengen van de philan- trophie. Dat de mogelijkheid door minister Lely erkend was, dat krachtens deze wet -eene in stelling van weldadigheid (dus als gemachtigde) de O.R. aanvraagt, was voor den heer Snoeck Henke- mans reeds reden om eenigermate voldaan te zijn. Het amendement-De Visser werd bij partijstemming (38 tegen 19) verworpen. Een amendement-Duy9, om te bepalen dat een 70—jarige niet eerder dan negentig dagen vóórdat hij zeventig jaar wordt, de O.R. mag aanvragen (het ontwerp noemde twee maanden) werd door dr. Lely overgenomen. Een derde succesje voor de heeren Duys-c.s. was, dat de minister van Waterstaat en Sociale Verzekering ook overnam hun amendement op art. 21, bepalend dat een gemeente-bestuur de aanvrage om O.R. moet doorzenden, onafhankelijk van de vraag, of het van oordeel is dat in een bepaald geval de Rente al of niet moet worden toegekend. Prof. Heeres had bij art. 23 willen stlpuleeren, dat in geen geval kan^worden bepaald, dat de uit betaling der O.R. zal geschieden door tusschenkomst van de in art. 2 der Armenwet genoemde instellin gen van weldadigheid. Dus óók niet wanneer de rentetrekker het zelf aldus zou verkiezen. Niet zon der reden wees dr.-De Visser op het tyranniseeren- de van zulk eene beperking. Prof. Heeres schéén dat dus toch eenigermate te gevoelen en trok zijn amendement in, vertrouwen op de wijsheid en voorzichtigheid onzer gemeente-besturen. Wat gevreesd wordt ettelijke malen, gebeurde ten slotte, er waren er geen 51 in's lands vergaderzaal present, en te half drie Vrijdagmiddag moest de zitting worden verdaagd. Er is weer heel wat gede libereerd. We willen alleen melden dat aangeno men is dat de ouderdomsrente van in een gesticht verpleegde voor drie vierden komt aan de instel ling, een vierde krijgt de verpleegde. Ook werd goedgekeurd dat de ouderdomsrente kon worden herzien of ingetrokken, le. ambtshalve; 2e. op verzoek van den rente-trekker of van een der bij Kon. besluit aan te wijzen controleurs. Ook een gemeentebestuur kan intrekking voorstellen. LAAGZIJDE B 50, SCHAGEN. DÉN HAAG, 4 Mei. anneer er heden gestemd moest worden en dat gebeurde ettelijke malen! rees telkens de vraag: Zouden de 51 er zijn of niet? In de zaal was het troosteloos leeg. De belangstelling voor de ver dere behandeling van de artikelen-Ouderdomsrente was uiterst flauw. Maar wanneer het schelletje trilde, dan gingen de groene klapdeurtjes open: de leden kwamen uit foyer en spreekkamers te voor schijn. Het ging heden in hoofdzaak allereerst om het amendement-Snoeck Henkemans, strekkend om de kosten der O.R. van een vijfde door de gemeente, voor vier vijfde door den staat te doen dragen. De commissie van Rapporteurs bestreed dit voorstel als steeds bij monde van mr. Limburgen ver klaarde zich te kunnen vereenigen met het amen- dement-Du> s c.s., strekkend om de kosten geheel door den Staat te doen dragen, welke gedachte ook door minister Lely kon aanvaard worden. Het amendement-Henkemans duikelde met 53 tegen 15 stemmen, dat van den heer Duys voor wien de *ta8 van hellen, Donderdag een van succes was werd met overgroote meerderheid (52—17) aange nomen. Iets van principieelen aard en dus de gemoede- t" eenigszins prikkelend school in een reeks amendementen, door dr. De Visser c.s. voor- 8 op art. 20. Zij beoogden te bevorderen, dat HEER HUGOWAARD. De nieuwe coöp. aankoopvereeniging annex ma lerij is, in een daartoe gehouden vergadering, in het lokaal van den heer Pijper, gestatueerd. De heeren Van der Meer en Chr. Vis fungeerden nogmaals als voorzitter en secretaris. Na opening der vergade ring en lezing der notulen, werd terstond overge gaan tot behandeling van het ontwerp-statuten. De voorloopige commissie liad de statuten van Opmeer Berkhout en Zijpe tot leiddraad genomen, terwijl de besprekingen aanleiding gaven tot het opnemen van enkele bepalingen uit de statuten van de coöp. zui velfabriek Excelsior, alhier Met algemeene stem men werd goedgevonden de nieuwe vereeniging den naam te geven van „De goede verwachting", terwijl ze gevestigd zal zijn te Heer Hugowaard. Hoewel vele artikelen zonder eenige discussie den hamer passeerden, werd over enkele toch vrijwat woorden gewisseld. Vooral de strafbepalingen bij willekurig uittreding of ontzetting uit het lidmaatschap gaven aanleiding tot ernstige bespreking, juist omdat men het zoo moeilijk achtte billijke bepalingen daarvoor te treffen. Verschillende voorstellen werden dan ook geopperd, totdat ten slotte de vergadering zich ver- eenigde met het voorstel deze boete te stellen op 20 pet. van hetgeen door het betrokken lid was ver bruikt en voor hem gemalen was tijdens het jaar voorafgaande aan uittreding. Besloten werd tot minstens 3 pet. afschrijving tot dat 50 pet. zou zijn afgelost, alsdan zal het meer dere, dat wordt afgelost worden beschouwd als le denkapitaal. Bij stemming werd uitgemaakt, dat het bestuur zal bestaan uit 7 leden, en dat voorzitter, secretaris en penningmeester uit en door het bestuur zullen worden aangewezen. Er zullen algemeene vergade ringen worden gehouden in de maanden Juni en October. In de eerstgenoemde wordt rekening en verantwoording gedaan. Voorts kan door een vijfde der leden een algemeene vergadering worden aange vraagd, bij/ weigering van het bestuur, worden uit geschreven. Nog zal aan de statuten de bepaling worden toegevoegd om in de vereeniging familie- regeering te voorkomen. In de eerstvolgende vergadering zal een Huishou delijk reglement .worden vastgesteld. Hoewel het reeds tamelijk laat was geworden, wachtte nu nog de vergadering' een belangrijk resul taat, nl. het kiezen van een definiteif bestuur. Hier voor werden twee stembureaux gevormd en tot aller groote vreugde verkregen reeds bij eerste sterüming 7 personen de vereischte meerderheid, nl. de heeren P. Kant, K. Molenaar en Jc. Zomer, uit Heer Hugowaard, K. Kamp en A. Schroder, uit Hensbroek, J. Voorthuizen, uit Wognum, en P. Blauw, uit Veenhuizen. Hoewel enkele der gekoze nen aanvankelijk nog eenig bezwaar maakten, na men op aandrang van den voorzitter, ten slotte toch allen hunne benoeming aan, wat met een warm ap plaus werd begroet Hierna werd van gedachten ge wisseld over de plaats, waar de fabriek zou worden gezet en een aanbod van den heer J. Best, om als loonmaler voor de vereeniging op te treden. Meer dere stemmen gingen op om voorloopig met Best in zee te gaan. De voorzitter acht het wenschelijk, dat het nu gekozen bestuur in de volgende vergadering met bepaalde voorstellen komt, waarna met de beste wenschen voor het welslagen dezer coöperatie de vergadering wordt gesloten. SINT MAARTEN. Tot zetter voor de Rijks directe belastingen dezer gemeente is door den heer Comm. der Koningin dezer provincie benoemd de heer K. Slot Kz. EENIGENBURG. Gesterkt door de goede resultaten bij het tot stand brengen der onderafdeeling van kring VI der Gezinsverpleging Schagen, betreffende de gemeente St. Maarten, met uitzondering van Eenigenburg, welk gedeelte bij kring Zljpe behoort, zal ook al hier pogingen in het werk gesteld worden om leden te winnen voor kring „Zljpe", zoodat ook wij dan hier onze rechten kunnen laten gelden bij eventueel voorkomende ziektegevallen en wij een zuster noodig hebben.De contributie is een vrijwil lige, met als minimum 1. WIERINGEN. Zooals velen onzer bekend is, worden op uitge strekte terreinen te Amersfoort het pluimvee (kip pen en eenden) uit de bij den storm van 13 Jan. jl. ondergeloopen streken vanwege de V. P. N. ver zorgd. Het in orde brengen dier terreinen, onge veer 7 H.A., het bouwen van hokken en rennen, enz., kost veel geld. Als tegemoetkoming in al die kosten zonden de heeren Gebr. B., alhier, aan. de regelingscommissie te Amersfoort, een bedrag van 50, zegge vijftig gulden. Voorwaar een mooi be drag ter voorziening in de onderhoudskosten. Goed voorgaan, doet goed volgen, dat velen onzer pluim veehouders dit mogen gedenken. WIERINGEN. Naar wij vernemen, is in het gezin van den heer Alb. Duijnker Cz., te Westerland, door dr. de Goeje een geval van diphteritus geconstateerd. GEWEIGERDE VERGADERING. .Ten tweeden male is door den betrokken militai ren commandant het houden van een vergadering te Zeist, waarbij ds. Schermerhorn zou spreken, ge weigerd. De vergadering zal nu worden gehouden in de „Prins van Oranje", in het nabijgelegen Drie bergen ALKMAAR. Naar wij vernemen is te dezer stede een nieuwe kiesvereeniging in wording, genaamd Ons Belang, die zich ten doel stelt bij verkiezingen voor den ge meenteraad uitsluitend candidaten te stellen die het gemeentebelang zullen bevorderen afgescheiden van politieke of godsdienstigee overwegingen. Bij de komende verkiezing voor een lid van den raad in de vacature A. Fortuin is de aandacht bij het voor loopig bestuur gevallen op den heer J. H. Elfring, directeur der VerzekeringMaatschappij Kinheim, en leeraar in het boekhouden M. O., wijl door Ons Be lang voor alles in den raad een accountant noodig wordt geacht. HOOGE HUURPRIJZEN. Eene boerderij nabij Schellingwoude, ruim 15 H.A. groot, bracht tot voor twee jaar 800 per jaar pacht op. Thans heeft zich een huurder aangeboden voor f 1000. Dit is opmerkelijk, omdat het land ligt in het overstroomde gebied. ZUID-ZIJPE. Door de afdeeling van den Bond van Melkveehou ders hier en te Eenigenburg werd, werd besloten de melk te verkoopen aan de zuivelfabriek te War- menhuizen. Tot melkrijder is daarvoor aangesteld S. Schoen, te Burgerbrug. ALKMAARSCHE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg ook thans wederom een 240.000 K.G. De prijs was in vergelijking met de vo rige week gedaald. Als hoogste markt werd f 63 per 50 K.G. gemaakt De Zentrale Einkauf Stelle te Ber lijn regelt zoodanig den prijs, dat zij bepaalt hoeveel er betaald mag worden, hoeveel de handelaren mo gen verdienen en hoeveel ieder van hen mag koo- pen. Verwacht wordt dat de prijsdaling wel zoo lang zal aanhouden, tot men zoover is, dat Frank rijk en Engeland, waar nu slechts een klein deel naar toe gaat, ezggen „nu kunnen wij ze ook wel hebben". Zoover zijn we echter nog niet Alm. Ct DE NOOD IN DUITSCHLAND. Smallingerland (Fr.). Een jongeling uit deze ge meente, in Duitschland bij een boer werkende, is te ruggekeerd. Hij zag er zeer slecht uit; in geen vier weken had hij boter of vet geproefd en had honger geleden. Hij had gezien, dat men slakken opzocht en nuttigde; honden- en kattenvleesch werd er veel gegeten en geldt als lekkernij. (Tel.) STRAFBEPALINGEN TEGEN ROOKEN BIJ KINDEREN. Leiden, 3 Mei. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd een verordening vast gesteld, waarbij het is verboden aan kinderen bene den 14 jaar tabak, sigaren of sigaretten te verkoo pen of op andere wijze te verstrekken of te doen verstrekken. (Wij herinneren, dat dergelijke bepalingen reeds lang in andere landen, zooals Engeland en sommige staten van de Vereenigde Staten van Amerika, zijn doorgevoerd. De leeftijdsgrens is daar gemeenlijk op 16 jaar gesteld.) DE MAATREGELEN VAN MINISTER POSTHUMA. Het lid der Tweede Kamer, de heer Van der Voort van Zijp, heeft de volgende vragen gericht tot den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel: Is het juist, dat de minister verklaard heeft dat regeeringsmeel zal worden geweigerd aan die bak kerspatroons, welke ter zake van het mindere werk en de mindere verdienste bij het vervaardigen van uitsluitend bruinbrood, personeel zouden moeten ontslaan? Indien het antwoord op deze vraag bevestigend luidt, ligt het dan in de bedoeling van den minister aan die bakkerspatroons, welke arbeiders in dienst houden, ook dan, wanneer zij tengevolge van de bruinbroodmaatregelen van den minister geen ar beid voor hen hebben, uit 's Rijks kas een tegemoet koming te verleenen in het uit te kèeren loon; of heeft de minister het voornemen uit 's Rijks kas een schadevergoeding uit te keeren aan die arbei ders in het bakkersbedrijf, welke ten gevolge van de bruinbroodmaatregelen van den minister werk loos rullen zijn geworden? Heeft de minister bezwaar er tegen, dat de wer kelijke aanwezige voorraad bloem verwerkt wordt tot klein brood, ook indien de regeering de regeling der distributie aan zich houdt? Zoo neen, is de minister bereid hiervoor alsnog toestemming te verleenen? DE WATERSNOOP. Uit Katwoude. De werkzaamheden aan den nieu wen dijk, bij de doorbraak, vorderen goed. Op de plaats, waar de oude dijk lag, is het gat al tot 80 cM. plus A.P. met zand gevuld. Dat is een groot werk geweest, als men bedenkt, dat deze kolk meer dan 11 meter diep was. Weken lang stortte men zand, zonder dat er van dempen Iets was te bemerken. Nu het zand eenmaal boven water is, gaat het veel vlugger. In het hart van den nieuwen dijk wordt nu over de geheele lengte een kleikisting ter breedte van 2 meter aangebracht. De dijk wordt daarna geheel van zand opgewerkt en met eene laag klei van on geveer .één meter dikte bekleed. Aan den buiten kant komt dan de steenglooiing. De hulpdijk, die bij het begin van de herstellings werken om de doorbraak is aangebracht, wordt, zoo dra de nieuwe dijk klaar is, weer geslecht tot een hoogte van ongeveer 50 cM. plus A.P. en blijft dan als „voorland" of „buitenland" vóór'den dijk liggen. Opmerkelijk zijn de kleine afmetingen van de kolk, de „braak", die aan de binnenzijde vg,n de doorbraak is ontstaan. Het grootste gedeelte van die kolk is reeds weer door het lichaam en den bin- nenvoet van den niéuwen dijk gevuld. OUDE NIEDORP. In de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering alhier, in het lokaal van den heer A, Mijts, werd tot afgevaardigde benoemd naar de a.s. Zondag te hou den vergadering te Schagen van de Federatie, de heer W. Zweed, en tot plaatsvervanger de heer J. Glas. De onlang9 gehouden propaganda-vergadering heeft een nadeelig saldo opgeleverd van f 8.80. VEEBOELHUIZEN TE ANNA PAULOWNA. Dat het vee te- Anna Paulowna bij alle ellende zijne waarde nog niet verloren heeft, bleek op de veeboelhuizen van Vrijdag, aan den Kleiweg. Van de 47 melk- en kalfkoeien was de gemiddelde prijs ongeveer 325 gld. De hoogste prijs was f 470. Een koppel oonschapen van 15 stuks ging tegen f 61 het stuk. LAMMERENMARKTEN. De zes groote lammerenmarkten zullen op Texel gehouden worden op Maandag 15 Mei en de 5 daar op volgende Maandagen. Die van Pinkstermaandag wordt op Dinsdag 13 Juni gehouden. SCHOORL. Door H. M. de Koningin werd vergunning ver leend tot het houden van eene paardenverloting op Donderdag 15 Juni. Op Dinsdag 13 Juni zal er eene paardenmarkt worden gehouden, waaraan tevens eene tentoonstelling van paarden, kippen, konijnen land en tuinbouwwerktuigen verbonden zal zijn. Po gingen worden er aangewend om Dinsdag eene schoonrijderij voor eenspannen te houden. ANNA PAULOWNA. De Handeldrijvende- en Industrieele Middenstands vereeniging alhier, hield Donderdag 4 Mei in de Vlas- en Korenbeurs hare jaarvergadering. Er wa ren 26 leden aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. Stins, opende de bijeenkomst De heer C. Slikker las de notulen, die werden goedgekeurd. Van de Waters noodcommissie was een schrijven ingekomen als antwoord op een schrijven der vereeniging tot haar gericht in zake leverantie, die naar den zin der vereeniging te veel aan uitwonenden was gegund. De commissie deelde mede, dat alle benoodigdheden via Schagen gestuurd waren geworden door het Oranje-Kruis. Wat gekocht had kunnen worden, was in den Polder gekocht. Door de leden werd de waar heid van dit schrijven in twijfel getrokken. Velen achtten het bijv. verkeerd, dat door den heer M. Wissekerke, lid der commissie, alle kachels enz. wa ren geleverd, en door andere smeden niets. Alge meen werd het goedgekeurd als protest opnieuw een request bij de commissie in te dienen. De voorzitter deelde mede, dat er ten gemeentehuize eene verga dering was gehouden door de heeren A. Wiggers, Jb Stins en J. Langedijk met den burgemeester en den heer Fideldijdop, van Amsterdam, als gemachtigde van Z. Exc. den Minister, waarin aan laatstgenoem den schade aan huizen en bedrijf moest worden op gegeven en besproken. Over het algemeen hadden de huizen der neringdoenden zich goedgehouden, met uitzondering van de woningen van Keuris en G. Wit, en wa£ voornamelijk schade geleden in de bedrijven. Van de schade van Keuris en Wit werd door den heer Fideldijdop bezonder notitie genomen ook, omdat men in staat was, deze vrij juist te kun nen opgeven. Uit het jaarverslag, door den heeriA. Wiggers uit gebracht, deelen we mede, dat hetledental 86 be droeg. Het informatie-bureau had goede diensten bewezen. Van het incasso-bureau had men betere resultaten verwacht. De ontvangsten der vereeni ging hadden bedragen f 128,04 en de uitgaven f 92,75 Met dit batig saldo bedroeg thans het bezit der ver eeniging f 85,29. Door afwezigheid wegens ziekte van den heer Jb. Jonker, kon geene rekening en verant woording worden gedaan. Om de rekening nn te zien werden door den voorzitter aangewezen de hee ren H. Stellingwerf, N. Nap en C. Smiers. Hierna werd door den heer J. Langedijk het verslag van het incasso-bureau, opgemaakt door den heer J. Crum, als administrateur, voorgelezen. De ontvang sten en uitgaven sloten met f 48,20. Naar aanleiding van dit verslag wees de voorzitter op de gunstige uitwerking, elders ondervonden, van het plaatsen in de couranten van de namen der wanbtealers. Hij wenschte dat ook hier in te voeren. De heer A. Wig gers meende, dat dit middel beter in-eene stad, dan op het platteland kon worden toegepast. Na eenig debat werd besloten, dat de algemeene vergadering in het vervolg zou uitmaken, of een wanbetaler al of niet in de courant zou worden geplaatst. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Jb. Stins, C. van Stralen en R. Ch. van Eeden Petersman herko zen. Aan den heer N. Kossen werd verzocht het punt „boeteoplegging bij afwezigheid ter vergade ring" te willen inleiden. Deze vond, dat dit meer op den weg lag van het bestuur, doch deelde als zijne meening mede, dat 10 ct. boete moest opgelegd wor den en dat deze tegelijk met de contributie moest i U s i

Schager Courant | 1916 | | pagina 1