Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Reclames. Staatsloterij. Marktberichten. Dank uw nieren. M. Koo\iiï' n goedgekeurd, Ontvangen was f 55 00; uit gegeven f 7,73, alsoo een vooraaelig saldo groot I •17,36. Volgde bestuursverkiezing. Aftreden moesten de Heeren A. Strijbis, J. Glas en G. Rempt, niet bierkiesbaar. Bij eeKte stemming werden benoemd de Heeren G. Liefheboer, P. Schaap en J. A. v. Eerden. Tot af gevaardigde paar de Foderatievergadering te Sahagen, die a. s. Donderdag wordt gehouden, werd benoemd de Heer G. Liefhebber. Volgde na rondvraag sluiting. Geheimzinnig luchtschip Men deelt aan de Ned. mede, dat op Zaterdag 5 Mei de bewoners van den huize „Pelzerkamp' te Epe in den vroegen morgen te 6 uur werden ge wekt door een vreemdsoortig lawaai, hetwelk bleek veroorzaakt te zijn, vermoedelijk althans, door een vliegtuig dat op het dak was geland. Toen de be woner-eigenaar de heer Van Lohuyzen zich gekleed had en op het gerucht naar buiten kwam, werd ge constateerd, dat het vliegtuig reeds weer hoog in de lucht zweefde, doch dat net dak van het huis zeer ernstig beschadigd was, zoodat de onkosten daarvan naar schatting eenige honderden guldens bedragen. De zinken schoorsteenkap was verdwe nen en werd 52 meter verder in een dennenbosch gevonden. De familie was zeer onder den indruk aangezien men een oogenblik meende, dat op het dak een botn was ontploft Tot nog toe is onbekend, welk vliegtuig dit on aangenaam vroege bezoek heeft gebracht Rumboonen e. d. De Nationale Commissie tegen het Alcoholisme stelde een onderzoek in naar het alcoholgehalte van chocolade en suikerwerken, die onder den naam van rumboonen. champagnekurken, advocaat- reepen enz. in den handel worden gebracht De uitslag was zoo, dat men aan den «enen kant te vreden, aan. den anderen kant niet zonder zorg kon zijn. Een groot gedeelte der bedoelde artikelen was namelijk alcoholvrij, maar in andere bevond zich een vocht ter sterkte van brandewijn. Het blijft dus hoogst gevaarlijk kinderen dergelijke pro ducten te geven of te l^ten koopen. Bovendien gaat van de namen, die ze dragen, een zeer verkeerde suggestie op de kinderen uit. Ze raken vertrouwd met den naam en ook met den «maak van allerlei alcoholhoudende dranken. Door Duilsche onderzeeërs aangehouden. Bij binnenkomst te IJmuiden van de kofschepen „Frederika", welke met eene lading straatblokjes voor Amsterdam, en „Concurrent", welke voor Rot terdam was bestemd met een lading koffieboonen voor de Belgium Relief Committee te Rotterdam, deelden de gezagvoerders dezer schepem het vol- Êende mede over een ontmoeting op zee met twee luitsche duikbooten. Beladen met ledige flesschen, zoo vertelt een dezer kapiteins, waren onze schepen van Schiedam ver trokken met bestemming naar Londen. Wij waren ongeveer 10 mijlen van net Galloper-vuurschip, toen eensklaps twee Duitsche duikbooten aan de opper vlakte der zee verèchenen en langszij onzer sche pen kwamen te liggen. Met onze vaartuigen meesleepende, kwam een der officieren over en verzocht de papieren in te mogen zien en mede te nemen naar de duikbooten. Onder wijl werden wij al bang gemaakt door de Duitschers door de medeaeeling aat wij naar Zeebrugge zou den worden opgebracht Zij kwamen echter een Soosje later met de papieren aan boord terug en eelaen ons mede dat wij konden vertrekken. Dit deden wij echter niet, qaar bij het nazien der scheepspapieren de connossementen misten. Na her haaldelijk daarom verzocht te hebben, kregen wij ze eindelijk los van de Duitschers, waarna wij de sleeptrossen loswierpen en maakten dat wij zoo spoedig mogelijk van deze lastige lieden afkwamen. Herhaalde malen hadden zij ons nog gevraagd wat de Engelschen toch met al die leege flesschen doen, doch wij antwoordden daarop dat wij het niet wisten, wat klaarblijkelijk den duikbootcommandant niet erg aanstondvandaar zijn streng optreden tegenover ons. MISLUKTE SMOKKELARIJ. Dinsdagmorgen zijn van den om 7 uur 23 uit Arnhem naar Elten vertrekkenden trein de 3e klas se rijtuigen te Zevenaar afgehaakt. Gebleken was n.1., dat de wanden van deze wagons waren opge- vult met jpakjes vet. VEEPRIJZEN. ZutphenN „lt Mei. In deze streek worden voor zoo genaamd melkvee door opkoopers enorme sommen be taald. Zoo verkocht dezer dagen de landbouwer C. te Steenderen onderhands twee koeien voor f1400. terwijl de landbouwers P. en L. terzelfder plaats ieder twee stuks voor f 800 per stuk verkochten, allee met bestemmjng voor Duitschland. GEEN VEE-UITVOER MEER. Maandagmorgen beeft de Minister van Landbouw het afgeven van veeconsente-n doen staken, zoodat geen verdere uitvoer zal plaats hebben, De uitgegeven con senten zullen natuurlijk worden afgewerkt." Totaal is er consent gegeven voor 10.500 stuks, die die op de vrije markt en bij de veehouders zijn aan gekocht. (jN. v. d. D."> VREDESBEWEGING. De heer ihr. mr. B. de Jong van Beek en 'Donk te 's-Gravenhage, secretaris van den Anti-Oorlog-raad, is deze week naar Kopenhagen vertrokken, om daar ©enigen tijd te vertoeven en aan naar Stockholm door te reizen. Hij stelt zich voor, met verschillende per sonen te oonfereeren, in het belang van den vrede en een eventueel optreden van neutrale staten daar voor. De reis iaL eenige weken duren. TEGENSPRAAK. Hot bericht van den correspondent van bet Nieuws van den Dag te Apeldoorn, vermeldende dat door de Koningin besloten zou zijn tot opheffing van de bloemisterij van het koninklijk paleis Het Loo, is, naar het Haagsche Correspondentieburea van bevoeg de zijde wordt medegedeeld, van allen grond ont bloot. VRÏJZ.-CEM. KAMERFRACTIE. Gisteravond is het Tweede •Kamerlid voor Deventer, mr. H, P. Marchant, gekozen tot voorzitter van de Vrijzinnig-Democratische Kamer-fractie, ter vervanging van wijlen dr. Bos. EIEREN IN BESLAG GENOMEN. Men schrijft ons uit Eindhoven: - Na maandenlange groote duurte der eieren in de meierij van Eindhoven werd het daar het gemeente bestuur van Eindhoven nu tocdi ook te "bont! Gisteren werden alle eieren op dè Dinsdagsahe markt door ile politie in besfag genomen, en namens de gemeente voor 5 at. per stuk aan de burgerij verkocht. Typisch waren de gezichten, die tal van boerinnen bij de inbeslagneming trokken. „We géve ze nie at, we motte d'r goei geld vcur beure", was steeds het steriotiepe antwoord, maar de politie wist ze spoedig aan het verstand to brengen, dat de eitjes moesten afgegeven worden t STROOCARTONF ABRIEKEN. I Wegens gebrek aan kalk is de stroooartonfabriek De Toekomst te Soheemdermeer, waar ongeveer 150 arbeiders werken, stopgezet. Verder staan stil tweestroo- cartonfabrieken te Oude-Pekela, een te Coevorden en oen te Applngendam. Haar productie Ingekrompen heb- t>en '4 slroooartonfabrieken te Oude-Pckeln en een te Hoogezand. Elf fabrieken werken nog met het volledige personeel. de oorlog nog jaren duren, zonder dat iemand met mU onbewegelijk aan. Een granaat zekerheid iets kan voorspellen omtrent^ den ffitstog. ons. Het onderaardscbe jjol ^uddert De^ lieldere^^ Dit laatste zou een verbloeding van Europa betee- kene. waarvan andere werelddeelen voordeel zouden trekken. Voor Engeland 'beteekent een al te langdu rige oorlog een dubbel gevaar, deels wegens de ver plaatsing van de geldmarkt naar gene zijde van den Atlanlischen Oceaan, deels wegens de verlegging van het zwaartepunt van den ganschen wereldhandel naar elders, wat onmiddellijk met het verplaats en van de geldmarkt samenhangt. Daarom is het mogelijk, dat, indien Wllson thans driest het initiatief neemt, zijn pogingen met goeden uitslag zullen worden bekroond. Het bijeenroepen van oen conferentie van vertegenwoordigers van alle neu trale landen in Den Haag is derhalve op een goed tijdstip geschied. Mocht de conferentie van het In ternationaal Socialistisch Bureau slagen, dan zal daar in wellicht aanleiding worden gevonden, om de ver bindingen tusschen de partijen van de verschillende oorlogvoerende landen weer aan te knoopen. Vele tee kenen wijzen er op, dat de zomer van 1916 mogelijk lijk het einde van het versöhrikkelijke werelddrama zal brengen. DE VEREENVOUDIGDE LEVENSWIJZE IN DUITSCHLAND. Naar aanleiding van het invoerverbod voor ont- beerlijke dingen den 25sten Februari j.1. uitgevaar digd, bevat de „Reichsanzeiger" thans de mededee- ling dat de grenzen vao het Duitsche rijk voor den invoer vanoesterS, kreeften en keurslijven corsets etc. gesloten zijn. Van dit verbod, aldus de „Vos- sische Zeitung", Is vooral het laatste gedeelte belang wekkend. Onze vrouwen kunnen er de les uit put ten, dat men ambtelijk het corset tot de ontbeer- lijke dingen rekent. Wat het invoerverbod van kreeften en oesters be treft, de fijnproevers onder ons zullen het in gela tenheid weten te dragen, vooral ook omdat er juist een andere lekkernij op de markt verschenen is, nl. walvlschvleesch. Solingen heeft met den Invoer er van een begin gemaakt, Men zegt, dat de smaak die van rookvleesch en gerookte zalm beide evenaart. Een pond van deze delicatesse kost 3 Mark. SLAGVELDSTEENEN. Vroeger gebeurde het niet zelden, dat soldaten of regimenten steenen verzamelden op de slagvelden, waarop ze hadden gestreden. Tegenwoordig zouden de soldaten zich daarmee te veel bezwaren, maar des tijds volgden groote bagagewagens de legers en daar in vonden heel wat souvenirs plaats. Toen keizer Wilhelm I ln 1877 het zeventigjarig dlenstjubileum vierde, schonken de officieren van. het 1ste garde-regiment voetvolk hem, den allerhoog sten chef van het regiment, een presse-papier, sa mengesteld uit steenen van alle slagvelden, waar het regiment in ide zeventig jaren had gevochten. Plaats en data was in elk van de steenen met gou den letters gegraveerd. LEVENSMIDDELEN IN DUITSCHLAND. Uit BERN, 16 Mei. De schaarschte der levensmid delen, die op het oogenblik te Berlijn en ln andere groote steden van Duitschland heerscht, nam ln de laatste dagen nog toe. De politie onderzoekt thans zelfs de huizen en er zullen vervolgingen worden Ingesteld tegen alle burgers, die eetwaren verzame len. JAPANSCHE MILITAIRE ZENDING TE PARIJ8. De aankomst van een Japansche militaire missie te Parijs wordt volgens berichten uit Genève ln verband gebracht mot het weder opvatten van de onderhandelingen betreffende de zending van een Japansch contingent hulptroepen. Een gevolmach tigde van de rogeering te Tokio, is met het tweede transport van Russische troepen aangekomen en be vindt zich thans te Parijs, waar hij reeds tweemaal door Poncairé in gehoor is ontvangen en ook Briand en Cambon heeft geconfereerd. HIJ zal, vergezeld van den chef der militaire missie, een bezoek aan het Fransche hoofdkwartier brengen. Veel gewicht wordt ook gehecht aan het bezoek, dat generaal Vau tegen hot einde van Mei aan Tokio zal brengen waar hij een reeks van hangende vraagstukken, be treffende de levering van munitie «al regelen. AÜSI Papiernood in Italië. Uit BERLIJN, 16 Mei. Volgens de „Voss. Ztg" zal aanstaanden Donderdag te Milaan een samenkomst plaatshebben van vertegenwoordigers van Italiaan- schen dagbladen om besprekingen te houden over de quaestie van papiernood. De meeste dagbladen die vóór den oorlog acht tot tien bladzijden gaven, moesten zich sedert tot vier bladzijren bepalen. Zelfs dit minimaal bladzijden zal niet gehandnaafd kunnen worden. Er wordt ernstig over gedacht dit aantal op twee bladzijden terug te brengen. DE ZOMERTIJD IN ENGELAND. Uit LONDEN, 16 Mei. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp tot invoering van den zomertijd in derde lezing eenparig aangenomen. Krupp. De firma Krupp heeft blijkbaar te Essen niet ge noeg ruimte meer. Zij heeft altans volgens de Mun- chener Neueste Nachrichten, in de buurt van Mün- chen uitgestrekte terreinen gekocht om daar een geschutfabriek öp te richten. Verkwisting. „Weet je, wat het toppunt van rijkdom is, in Berlijn?" HET EINDE VAN HET DRAMA NABIJ. Het to Kopenhagen verschijnende blad „Sorial-De- mokraten" schrijft, aat de toestand thans zoodanig schijnt te /zijn, dat er kans is op het sluiten van een vn-de in den loop van den Zomer. Gebeurt dit niet, dan kan „Een vetvlek op je jas." Uil jonge boomen. De Daily Cronicle schrijft: Te Gotnenburg vertelde Ellen Kev onlangs in een lezing„Een rabbijn, die diep medeleed met de smart van al wat leeft, vroeg nachtverblijf in een hut van een boer. Toen hij 's morgens ontwaakte, zeide hijIk heb vannacht kwade flroomen gehad, want uw hut is uitsluitend uit jonge boomen ge bouwd. Gij hebt gezondigd, want eeq jongen boom vellen beteekent. éen ziel dooden". De moraal van dit verhaal is duidelijk. Europa bouwt het huis van zijn toekomst op door millioe- nen jonge boomen om te hakken en zij die in dat huiz zullen wonen, zullen door booze droomen gekweld worden. Ellen Key deed een beroep op alle vrouwen ter wereld om er voor te zorgen, dat in de toekomst' alle jonge stammen gespaard wor den, die immers verreweg de grootste rijkdom van ieder land zijn. „Vrouwen", zeide zij, „moeten lee- ren den oorlog zoo te haten, dat die vonk van haat van geslacht op geslacht overgaat, tót zij zullen kunnen zeggen: wij hebben den boozen geest overwonnene DE RATTEN. „Er -is niets meer te zien", zegt do luitenant, die aan don schaarverrekijker staat, llij komt de trap af. Het is avond geworden. De Franschen hadden ditmaal een gasaanval geprobeerd op den Mort Hom- me. Bij hoogte 304 trachtten zij, na zwaar artillerie vuur, den Duitschers een loopgraaf te ontnemen. Vergeefsche moeite. Nu is het rust. Venus straalt aan den verbleeken den hemel. ..„Wij willen gaan slapen". De telefoonwacht wordt verdeeld. Informaties wor dden gegeven omtrent lichtsignalen. Dan worden de stroozakken neergelegd. Alleen aun de telefoontafel blijft het licht branden. Daar zit de wacht Het hor loge tikt. Men leest een boek. Boven sissen en kra ken de granaten. De balken trillen Een kraken en fluiten. Dat zijn de ratten. Door de reet tusschen de muurplanken gluurt een spitse, grijze kop. Kleine zwarte oogen fonkelen mij aan. De neus beeft snuffelend. Dat la Anna. 'Een groote rat Zoodra er rust Is onder den grond: en men niets meer hoort dan het snurken en ademen van de slapende soldaten, komt Anna mij bezoeken. Zij steekt haar kop door den reet eu kijkt ter,oogen kijken mij rustig aan. De telefoon 1 bericht aan den artilleriecommandant Vijandelij ke batterij A en C beschiet Béthincourt en naburige verbindingsloopgraven." Een oogenblik rust. (.rana- ten kraken. De telefoon toetert „Batterij Gustaaf en batterij Emil moeten de vijandelijke batterijen onmiddellijk onder vuur nemen." Adieu Anna, ik heb nu geen tijd meer'Ik steek met het zakmes naar het dier. Het trekt zich terug. Commando's klinken in de telefoon. Onze hou witserprojectielen sissen als slangen zoodra ze over ons heenvliegen. Het vijandelijk vuur wordt zwak ker. Ik neem een boek. Driemaal heb ik het gele zen. Men moet den tijd verdrijven. Mot den tijd strijden wij een veel harderen strijd dan met onze vijanden. Dikwijls bij het slapen gaan, denken wij, morgen is er vrede, Morgen is alles uit en wij wandelen weer in lichte schoenen en zonder sporen over het Ber- lijnscho asfalt. En wij gaan weer, de een naar zijn zaak, de ander naar zijn redactie. Dan draaien wij onrustig op onzen stroozak En als de morgen aan breekt, jaagt het commando ons weer ln den strijd. Er krabbelt iets achter den muur. Anna is er weer. Zij kijkt me met haar heldere oogen aan. Zij, die door menschen opgejaagd wordt, is onze eenige vriendin in dit leven, op de brug naar den dood. wanneer de vrienden slapen, wanneer er een eenzaam zit onder het kraken en sissen en hui len van de projectielen, dan zegt hem haar krabbe len, dat er nog leven rondom hem is. Zij geeft hoop, spant de boog, die den pijl der gedachten naar het vaderland vliegen doet. Zij vroolijkt ons op. Water, dat van de zoldering druppelt, is ons hor loge. Een honderd vier en zestig druppels vallen in drie uur. Mijn wacht is afgeloopen. Gapend staat mijn vriend naast me. :„Wat nieuws?" „Neen, Anna is er." „?oo, dan is het niet zoo vervelend, waar zit ze. „Rechts van het telefoontoestel, ln de reet." Ik leg me op den stroozak. Ik ben doodmoe, maar kan toch niet slapen. Mijn vriend studeert de kran ten. Nu hoor ik, hoe hij met de rat spreekt Het wa ter drupnelt Een, twee, drie, vieer.... WAT EEN GESCHARREL. Een visscherman te Enkhuizen inde Zaterdag aan den afslag ruim f 3000. Licht, dat men bij zoo'n ontvangst wat zenuwachtig wordt. Hij verloor dit geld, doch behoefde het niet lang te missen, want vrij «poedig werd het hem door den vinder, een jongen, teruggebracht In de meening, dat hij tien gulden belooning gaf, reikte hij den knaap een lapje van f 1000 toe. Later wist hij aien weer op te spo ren, om zijn vergissing te herstellen. Men is daar wel eerlijk, doch blijkbaar niet gewoon met zooveel geld om te gaan, al« thans dagelifksch ontvangen wordt. VERDUISTERING. Men meldt onz uit Hilversum De heer mr. D. A. E. alhier, directeur van de te Amsterdam gevestigde Amstel-Hvpotheekbank in lipuidatie, verkeert sinds enkele dagen onder poli tiebewaking. De heer E. die ernstig ongesteld in zijn woning vertoeft, wordt verdacht zich schuldig gemaakt te hebben aan verduistering van een aan zienlijk bedrag, in zijn kwaliteit van directeur van genoemde bank. Een tekort van f 60.000 is zeker, doch vermoede lijk is het vermiste bedrag veel grooter. Een gere geld verhoor is door den siektetoestand van den verdachte niet mogelijk. DE VEESTAPEL IN DUITSCHLAND. De Pruisischo minister van landbouw Von Schor- lomer Lieser. heeft oen medewerker van de „Voss, Zeit." medcdcoling gedaan van het resultaat der vee- telling, die den 15eu April van dit jaar gehouden is. Dé schapen, 'die ln de laatste jaren in Duitschland voortdurend In aantal achteruit gegaan waren, ble ken. vergeleken hij 1 December 191a. met 23.8 pro cent toegenomen te rijn. Men moest daarbij echter in het oog houden, zei de Minister dat dit vooral aan do lammeren te danken was. Het rundvee en de varkens zijn daarentegen in aantal afgenomen. In Pruisen is het totaal der runderen, vergeleken hdj 1 December 1915. met één procent verminderd, het aantal kalveren beneden drie maanden daaren tegen met 72,2 prooent toegenomen. Reeds hieruit blijkt, dat de vermindering zich bepaalt tot het voe boven drie maanden, d. w. z. tot do dieren, die in de eerste plaats in aanmerking komen' voor de volksvoe ding. Bij het gebrek aan slachtrijp vee moet dus de ter beschikking zijnde voorraad -vleesch zeer vermin derd zijn. De vermindering van den varkensstapel, die behalve uit gebrek aan voeder in de eerste plaats tc verklaren is uit de slachting op groote schaal in het vorige jaar, heeft de moeilijkheden op de vleesahmarkt na tuurlijk zeer vermeerderd. In vredestijd bestaat meer dan de helft van het vleesahverbruik in Duitschland uit varkensvleesah. Daar nu het aantal varkens bo ven het halve jaar sterk achteruit gegaan is, is een eenigermate voldoende aanvoer van varkansvleesch een onmogelijkheid. Zoowel bij het rundvee als bil de varkens komt er bovendien nog bij", dat niet alleen het aantal ver koopbare dieren, maar ook het gewicht per stuk ten gevolge van de beperkte voedermiddelen achteruit ge gaan Is.. Slachtrijp vee kan er op het oogenblik slechts in zeer geringe hoeveelheid op de markt komen. Bij dezen stand van zaken Is op het oogenblik een beperking in het vleeschverbruik niet te verhinderen. Als er over geklaagd wordt, dat de organisaties voor den veehandel haar taak niet hebben vervuld, dan mag men niet uit het oog verliezen, dat deze orga nisaties niet in het belang van de veehouders, maar alleen ten bate van de vleeschverschaffing voorleger en bevolking gesticht zijn. Zn moeten de verdoeling en den aanvoer van het sahaarsche artikel regelen en liet omhoogdrijven der prijzen verhinderen. Het op heffen van den normalen veelhandel, dat een nooOza- keljjkheid geworden was, brengt moeilijkheden mee, die de organisatie niet zoo maar in eens uit flen weg kan ruimen. Ook de behoefte van het leger, waarin het eerst moet worden voorzien, maakt het moeilijk de burgerlijke bevolking snel en voldoende te be dienen. Reeds kan men constateeren, dat de organisatie hier en daar aan de eis oh en voldoet en men mag verwach ten, dat het den overigen ook gelukken zal met steun van de landraden, die desnoods het vee moeten re- quireeren, de vereischte hoeveelheden te Ievérén. Wél zal men om daarin eenigszins te voorzien veel on rijp vee, dat beter nog eenige maanden in de weide gebleven zou zijX. naar de slachtbank brengen. De vleeschverschaffing zal echter weer beter worden, want er is in Duitschland overvloed aan voeder gegroeid. Men kan dan ook een toeneming van den den vee stapel verwachten. Den 15en April waren er alleen drie millioen 700.46(1 biggen ouder de acht weken in Duitschland. Het wordt nu de taak van de landbouwkundige lichamen met alle kracht voor de vleeschverschaf fing te zorgen. De staat heeft aanzienlijke sommen beschikbaar gesteld voor voedermiddelen. Dit voe der zal niet alleen den mesters ten goede komen, muar ook bij het fokken worden gebruikt. Een heuglijk verschijnsel vond den minister het, dat nu veel aandacht was gewijd aan het fokken van konijnen en geiten. Den volgenden winter zal men stellig reeds de gunstige gevolgen daarvan zien Ten slotte wees de minister er op, dat Duitsch land in 1915 een zoo geringen oogst heeft gehad als men nog slechts zelden heeft beleefd. Dat had natuurlijk een zeer ongunstigen invloed gehad op de veeteelt, Nu het desondanks gelukt was er door heen te komen, zal men dit jaar bij de goede voor uitzichten stellig een rijkelijker voorraad levensmid delen krijgen. Trekking van Dinsdag 16 Mei. &de Klasse. 2e Lijst. N?'387*394 S°l°8485 19838 elk f 1000. No 78 11995 14430 14488 10152 elk f 200. No 117 2867 4674 5979 11046 11447 14543 1606? 16190 elk f 100. 12 895 2156 3527 4108 4713 5784 7038 7635 8181 8533 9101 9901 10126 10634 11367 12135 12570 13754 15236 15559 16112 17337 18254 19078 19584 20247 316 938 2467 -87 —18 4883 6042 7173 7712 8260 8691 9412 —150 —733 121 Prijzen 362 1003 2716 3628 4266 4927 6272 7313 —24 8311 8755 —20 van t 70. 473 766 1128 1213 —73 3228 8731 —67 4381 4416 5053 5329 6666 —87 —63 —64 7979 8016 —30 —60 —82 8832 0567 9635 806 1774 3349 3967 —75 -31 6780 7504 -88 —96 8949 —77 -191 —755 —501 206 —448 —748 —799 —987 -275 -634 —157 —447 -333 -117 —591 —278 14030 —202 —203 —526 —964 11091 —174 743 —937 12069 468 —492 -259 896 13825 -591 —069 -679 —856 —318— 355 -362 -411 —642 -663 —825 —858 —225 —574 —946 —952 —471 -607 —639 —752 -334 -680 —771 -773 —185 —252 —449 —540 —687 —910 20133 —147 —447 —507 —687 —705 822 1887 -53 4002 4532 5637 6054 7006 8174 8486 -66 9794 -603 —218 —089 —554 —744 -509 —418 16105 17239 18249 -883 —568 —180 —799 20885 20974 TELEGRAFISCH WEERBERICHT medegedeeld door het KonhiAklljk Ned. Met. Innzmtl tuut te De Bilt. Hoogste barometerstand nabij 770 to Zuld-Dultsch-" land, laagste barometerstand 742.4 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 Mei. Zwakke tot matige W. tot Z. wind. Gedeeltelijk bewolkt Weinig óf geen regen. Zelfde temperatuur. R. K. SCHOOL. Met den nieuwen cursus werden aan de R.-K. school alhier toegelaten 18 leerlingen, terwijl 23 de school verlieten. Het aantal leerlingen bedraagt thans 123. De Fransche lessen begonnen met 7 leer lingen. AFGEKEURD. De heer P. Messelaar alhier, milicien van de lich ting 1916, is in „den Dienst" afgekeurd. DIPLOMA. Mejuffrouw W. Broekhulzen alhier, heeft op de Knip- en Modelacademie van mevrouw W. J. Bont te Amsterdam het diploma voor costuumna&ien en knippen behaald.' GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1—15 Mei 1916. Geboren: Jacob, zoon van Cornelis Dekker en v&n Ma&rtje Pater. Cornelia Ellz&beth, dochter van Ni- col&as Coevert en Maartje Keppel. wonende te Twlsk Gerardus, zoon van Theodorus Groot en Maria Kra mer. Getrouwd: Petrus Konijn, landman, oud 26 Jaar te Oudorp en Maria Ursem, zonder beroep, oud M Jaar, alhier. Johannes van der Gracht, oud 27 Jaar, arbeider en Grietje Wever, oud 19 jaar, zender be roep, belden alhier. Theodorus Wljnker, oud 30 jaar, landbouwer en Alida Koppes, oud 23 jaar, zonder be roep, belden alhier. Adrianus van der Peet, oud 30 jaar, slager te Heilo en Engelina Luiken, oud 24 jaar, zonder beroep, alhier. Slmon Pijper, oud 27 jaar, arbeider te Heerhugowaard en Jannetje Kuiper, oud 24 Jaar, zonder beroep, alhier. Simon Slot, oud 25 jaar, landman te Westwoud en Corne lia Groot, oud 24 jaar, zonder beroep, alhier, Overleden: Johannes, oud 20 Jaar, zoon van Johan nes Wagen&ar en Aaltje Schouten, GEMEENTE Z1JPE. Ingeschreven van 13—16 Mei 1016. Geboren: Arle, zoon van Jacob Swarthof en van Trijntje Hoogvorst. Ondertrouwd: Klaas Borst, 27 Jaar, arbeider te Zijpe en Renske Bootsma, 27 Jaren te Zljpe. Getrouwd: Petrus Weel oud 24 Jaar, arbeider te Oudkarspel en Wilhelmina Twisk, oud 26 jaren te Zijpe. BROEK OP LANGENDIJK 16 Mei. 2600 K.G. rabarber f 4.40 6,60 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Mei. Rabarber f 6.30 a 7.50 per 100 bos, ld. f 630 per 100 K.G., bloemkool le soort f 14.30 per 100, id. 2e soort f 7.40 per 100, nieuwe aardappelen f 032 per pond. Aanvoer 3640 bos rabarber, 670 bloemkool, I pond aardappelen Dank uw nieren voor uw goede gezonheld. ZIJ zfjn de veiligheidskleppen, die het bloed flltreeren en de vergiften er uit verwijderen. Opwekkende dran ken als bier, alcohol, thee en koffie verzwaren bet regelmatig filtreerende werk der nieren. Evenzo» te veel eten, voornamelijk van vleesch. En ook nv®r' spanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening" Als de nieren verzwakken, kom haar dan onmiddel lijk te hulp. Rugpijn, waterstoornissen, duizeligheid .zenuw** tighoid, o fverlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zich ophoopen, en dat gij rust moet ne men en de nieren verzorgen, anders loopt gij ge*aar rheumatiok, niersteen, waterzucht of misschien chro msche niorontateking te krijgen. Verminder zoo mogelijk uw werk. Neem dage lijs eenvoudige lichaamsoefening wandeling gebruik minder zwaar voedsel of geestrijke dran ken, rust en slaap meer, en versterk do nieren met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Urinaire en nierstoornissen zijn een bepaalde ti0* te en behandeling dient bepaaldelijk op deze orga nen gericht te zijn. Foster'B Rugpijn Nieren T;"eB dienen alleen voor de nieren en urinewegen, fa. voor niets anders. Wanneer met dit geneesmiddel wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zijn, zullen goede resultaten volgen, maar het is nl®* vorstandig om uw nieren lang te verwaarloozen. T« Schagen verkrijgbaar bt) J Rotgan» Drogisterij „Het Witte Kruis", Molenstraat C 14. Ta* «endinggeschiedt franco naon ▼angst van postwissel 3 li-j ▼oor één of fiO voor zes doo*«» Eischt de echte Foster'sRugT1!' Nieren Pillen, weigert elke d"®* die niet voorzien is van staand handelsmerk.

Schager Courant | 1916 | | pagina 2