De Oorlog. telegrafisch weerbericht Marktberichten. Gemengd Nieuws. Reclames. Angst zal U niet beter maken. PENSIOEN VERLEEND. Aan den heer A .C. G. Poet, gemeente-geneesheer te Heerhugowaard, is een pensioen van i 604 toege kend. ZEEMILICIENS NAAR INDIA Uit 's-Gravenhage. Nu blijkens mededeelingen van den commandant der zeemacht in Oost-Indifi tenmin ste 44 schepelingen, dienende bij de zeemacht aldaar, naar Nederland worden teruggezonden, in verband met de ongeregeldheden, welke te Soerabaja hebben plaats gehad, heeft de minister van Marine bepaald, dat een transport van 50 zeemilicdens der lichting 1915 naar Oost-IndiS zal worden uitgezonden. Bedoeld transport zal 24 Juni met het stoomschip „Riouw", der Stoomvaart-maatschappij ^Nederland'', derwaarts vertrekken. Dit is iets van veel betoog en bovendien Iets ge heel nieuws, zegt de Telegraaf. De Grondwet geeft den minister tot deze maatregel het recht. Volgens art 184 kunnen de dienstplichti gen te land alleen „met hun toestemming" naar de koloniën worden gezonden. Maar art. 183 bepaalt dat de dienstplichtigen ter zee tot den dienst in de kolo niën kunnen worden verplicht. De Grondwet bepaalt tevens, dat aan den dienst in de koloniën „voordoo ien" verbonden zijn; een en ander wordt nader uit werkt in art. 76 der Militiewet. Het is bij ons weten echter nog nimmer gebeurd, dat een regeering van de vrijheid in art. 183 der Grondwet gesdhonken, gebruik heeft gemaakt. Ten over vloede hebben wij' gisteravond neg even geïnformeerd bi| den oud-minister, den heer Colijn, me ons even eens verzekerde, dat voor zoover zijn politieke heu genis gaat nog nooit zeemiliciens naar Indië zijn uit gezonden. Het is mogelijk, dat het vroeger wel eens gebeurd je, maar waarschijnlijk is het niet en dan in ieder geval heel lang geleden. Het is dus iets nieuws. Wel is er in de laatste jaren in de Tweede Ka mer herhaaldelijk over deze zaak gestreden, o.a. is er een groot debat over geweest bij de behandeling van de Militiewet-Colijn. Vergissen wij ons niet, dan is het ook minister Colijn geweest, die het denk beeld, om als het socialisme meer en meer veld zou winnen en tot verloop zou lelden de schepen met miliciens te bemannen, krachtiger op den voor grond gesteld. Van verschillende zijden kwam daar tegen echter verzet en tot uitvoering is het nooit gekomen. Nu echter heeft minister Rambonnet de kogel door de kerk 'gejaagd. De ontslagen oproerige sche pelingen zullen voorloopig door jeugdige miliciens worden vervangen. Over een maand vertrekken deze reeds naar Indië. De vraag is nu maar, of de 50 menschen zullen worden aangewezen, dan wel of er vrijwilligers voor gevraagd zullen worden. Misschien dat de Tweede Kamer zich omtrent deze zaak na der zal laten inlichten. Op grond van art. 4 der Mi litiewet kan de lichting 1915 der zeemilitie uit hoog stens 600 man bestaan en het is nu de vraag op welke wijze hieruit 50 zullen worden gerecruteerd. Er is nog iets. Dat is de vraag van den diensttijd. Art 76 der Mi litiewet bepaalt, dat „in gewone tijden" "de uitzen ding naar Indië alleen mag geschieden wanneer de wettelijk voorgeschreven oefeningsduur daardoor niet zal worden overschreden, maar dat in gevai van oor log of oorlogsgevaar^ die uitzending kan plaats heb ben „zonder voorbehoud". Met het oog óp dit alles zou het stellig aanbeveling verdienen, indien de 50 manschappen zoo mogelijk werden gekozen uit hen, die zich vrijwillig aanmelden. De Tweede Kamer zai goed doen minister Rambonnet hierover nadere in lichtingen te verzoeken. KAASMARKT TE ALKMAAR. De aanvoer op het marktplein was te Alkmaar nog grooter dan de vorige week. Van een markt kon even wel niet gesproken worden. Zooals reeds voorzien was was |dë prijs heden lager dan da vorige week. Be richtten wiji, idat de Centrale Einkaufstelle de prijs heden 'f 3.— lager zou stellen, in werkelijkheid be droeg de daling f 4.— per 50 K.G. De door de commissie gestelde noteering was dan ook heden f 58.50 per 50 K.G. Men denke evenwel niet, dat deze prijk door alle fabrieken, die geen afwijk kende producten aanvoerden, gemaakt werd. Slechts een 20 pet, van den aanvoer kreeg dit bedrag uitbe taald. Wij spraken heden nog een directeur van een groo- te fabriek, die de vorige week nog de door de Ein kaufstelle gestelden prijs uitbetaald kreeg, doch zich nu voor hetzelfde product met f 5,per 50 K.G. minder tevreden moest stellen. De boeren, hebben voor dezen toestand dan ook slezhts één .uitdrukking: „Het is een rommel". De kleine kooplui die voor het inkoopen vóór de Centrale Einkaufstelle niet meer in aanmerking ko men, en zich mat een toegedacht bedrag per week tevreden moeten stellen, ziet men nog wei op het marktplein rondloopen. Handel is er evenwel niet. Alles werd door de Centrale Einkaufstelle aange wezen en voor den vooraf bepaalden prijs opge-3 kocht. (Alkm. Crt.) ALKMAAR, 26 Met. Fabriekskaas. Kleine f 58.50, kleine boerenkaas f 57, commissie boerenkaas f 53,50, middelbare boerenkaas f 51.-. Aangevoerd 550 stapels, wegende 255000 Kilogram. Handel Fabriekskaas (kleinfe) stug. BURGERBRUO. In de maand Juni zal te Helder de gewone Jaar lijks the vergadering van onderwijzers en onderwijze ressen in het arr. Helder gehouden worden onder voorzitterschap van den Heer J. Korver, arroudisse- ments Schoolopziener. ZUIDSCHARWOUDE. Op initiatief van de Boerenleenbank te Broek op Langendijk en Hugowaard is in Hollands Noorder kwartier een "Ring van Boerenleenbanken opgericht, die ten doel heeft verschillende belangen onderling te bespreken. —SINT MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld heeft Ds. Nleuwburg alhier het voornemen een fietstocht te organiseeren om op Hemelvaartsdag een bezoek te brengen aan de ©penlucli (samenkomst te Heiloo. Voor liefhebbers die. naar wij hopen in groote getale zullen komen opdagen, voegen wij jar nog even bij1", dat hert ver trek van St. Maartensbrug Bepaald is op ongeveer 11 uur. WIERINGEN. Naar wij vernemen zal de volgende week wegens het invallen der Hemelvaartsdag onze lammeretnmarkt een dag vervroegd worden en in plaats van op Woens dag, Dinsdag 30 Mei gehouden worden. WIERINGEN. J.I. Donderdagavond vergaderde in de zaal van den heer Jb. Bruul de Vereenaging ter Bevordering van Getrouw Schoolbezoek. Van de 68 waren 13 leden aanwezig. Nadat hert bestuur reeds een uurtje nijeen was tot hert ontwerpen van een concept-reglement, opende te ruimt 8 luur de heer Tijm de vergadering, waarbij MJ het vertrek van den voorzitter, den heer G. 'M. Koorn, herdacht. Na het goedkeuren der no tulen werd het ontwerp-reclement ter tafel gebracht en behoudens enkele wijzigingen met algemeen© stem men aangenomen;. Duidelijk is hierin nu omschreven in welke gevallen een leerling aan een der beide school feesten al of niet zal mogen deelnemen. Uit de reke ning en verantwoording der penningmeesteres blijkt, dat het batig saldo van f 11 tot f 54 geslonken is. Na onderzode verklaart de heer Poel, dat de reke ning lui orde is, waarop de voorzitter mejuff. Don- dorrf dank zegt voor haar accuraat beheer. Nadat de hoer J. de Vries als lid is toegetreden, heeft de be stuursverkiezing plaats. Voorzitter worat de heer J. B. Tijm; herkozen als sec retaris wordt de heer L. Spaander en vice-voorzitter de heer N. J. Poel. Op de verkiezing volgt bespreking schoolfeest. (Dat der kleinen zal weer op den gewo nen tijd en op Wieringen gevierd worden; het reisje der grooteren baart meer zorg. Als de financiën het zullen toelaten, ^waarvoor als gewoonlijk subsidie der gemeente en giften der gemeentenaren zullen wor den gevaagd) zal men naar Bergen gaan. Maar indien de duikers onder de Van ETwij'cksvaart her steld wordt, hoe dan met de kinderen het spoor te bereiken f De tram rijdt niet en naar de Kleine Sluis varen kan dan niet. Naar een andere haven dan Efwiicksluis te stoomen heeft te veel_ bezwaren. Om de kinderen naar het spoor te laten rijden, dan kan de penningmeesteres haar geheele kapitaaltje wel in eens naar de Elwycksluis sturen, zou een der leden zeggen. En vandaar langs den herstelden weg wandelen zou waarKjk geen plezierreis zijnl Geschiedt de herstel ling spoedig, dan zal de reis misschien nog in Juli voor de zomervacantie kunnen plaats hebben. Trflmt mfen nog met het werk, dan moet de vereenlging vóór rijn. Daarom wordt besloten zeer spoedig en wei 6 Juni weer te vergaderen, om te zien over hoeveel geld men zal kunnen beschikken en om de reis ver der te regelen. Hierna volgt sluiting. DE MINISTER VAN LANDBOUW. DEN HAAG, 26 Mei. Het Tweede Kamerlid de heer Schaper heeft de volgende schriftelijke vragen ge richt tot den minister van Binnenlandsche Zaken. Minister van Staat, tijdelijk voorzitter van den Mi- nisterraad le. Kan de minister aan de Kamer meedeelen, of de minister van Landbouw nog langen tijd rust zal moeten nemen. 2e. Indien dit het geval is, acht de regeering zich alsdan tegenover het landsbelang verantwoord voor een ln dezen tijd zoo gewichtig departement zelfs geen minister ad interim te benoemen? 3e. Zoo ja, hoe worden dan op dit oogenblik de zaken aan het Departement van Landbouw gere geld en aan wie is de leiding hiervan toevertrouwd, hebben personen buiten het Departement staande hierop rechtstreekschen invloed? TEKORT AAN HOUT. De Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven te Amsterdam heeft op verzoek van de gelijknamige Kamer te Haarlem in haar vergadering van 24 Mei j.1. een bespreking gehouden omtrent het tekort aan hout in ons land. Het resultaat der bespreking was, dat de toestand ernstig ls. Er komt op het oogenblik slechts hout uit Duitschland en uit Zweden en Noorwegen. Niet al leen is dit hout voor het overgroote meerendeel van een slechte kwaliteit, zoodat het voor den bouw niet goed bruikbaar is, maar bovendien zijn de hoe veelheden, die nog verwacht kunnen worden, uiterst klein. Met name kan op aanvoer uit Duitschland niet worden gerekend, omdat men in dat land de contracten, voor welker uitvoering dan al consent ls verkregen, eenvoudig niet uitvoert, door de con senten te laten verloopen, als de Dultsche regee ring het gecontracteerde hout noodig heeft, en er een hoogeren prijs voor geeft. De toestand ls als gevolg hiervan zoodanig, dat indien geen maatregelen daar tegen getroffen wor den, binnen enkele maanden de voorraad van het voor den bouw meest noodige hout zal zijn uitge put en groote stagnatie in de bouwvakken met groote werkloosheid is te verwachten. Reeds hebben enkele timmerf abrikan ten hun bedrijf stop gezet. Het komt der Kamer voor, dat het mogelijk is deze ramp te voorkomen. Er liggen n.1. in de haven van Archangel en verschillende havens aan de golf van Riga groote hoeveelheden hout, welke in het eigendom zijn van Nederlandsche firma's. Terwijl het wellicht te bezwaarlijk zal zijn verschepingen uit Riga tot stand te brengen, kan nog ttot 23 Jult uit de haven van Archangel worden verscheept. Daartoe ls noodig, dat de Nederlandsche regeering tegenover de Russische garandeert, dat 't hout ons land niet verlaat. Een uitvoerverbod van hout zal onze regeering hiertoe in staat stellen, terwijl zij dan tevens voor scheepsruimte zal moeten zorgen. De Kamer acht dit het eenlge middel waardoor de boutvoorraad kan worden vermeerderd en zal het zich tot den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid wenden met het verzoek het daarheen te leiden, dat de genoemde maatregelen worden ge nomen. KEINSMERBRUG. J.L Donderdag had alhier een ongeluk plaats, dat, behalve de schade, nog al goed ls afgeloopen. De timmerman K. R. van Lagedljk, wilde per fiets een veewagen uit Anna Paulowna passeeren, Juist toen hij er naast was, viel een der zware schutten van den wagen, hetwelk zeker niet goed was vast gemaakt, naar omlaag. De heer R. geraakte hierdoor met zijn rijwiel tegen den grond. Hij bezeerde zich aan het gelaat en van de fiets was het voorwiel geheel ingedrukt ANNA PAULOWNA. Hoewel er, nu de dijk dicht de polder droog en de toestand langs de wegen over het algemeen be schreven ls, niet zoo heel veel nieuws meer valt te vertellen, pieenden wij, dat het toch niet ondien stig zou rijn zoo nu en dan nog oens een deel vaiv den Oostpolder, het meest geteisterde deel der Pol der, door te trekken, om! na te gaan, welke vorderin gen er, sinds den (tyd, dat rij begaanbaar werd. val len te boeken. Heden, Vrijdag, hebben wif daarom deze rondrit ge daan vanaf van 'Ewijcksluis naar de Kleine Sluis, verder langs de Molens en den Achterweg naar de doorbraak, om vervolgens weer te Ewijcksluis uit te komen. Langs van Ewijckvaart waren eenige per sonen bezig de zwakkere plaatsen in den kistdam, waar bijv. de verbindingsdraden tusschen de palen te eener en te anderer rijde waren gesprongen, tenge volge van hert door de zware drukking der ingespo ten bagger, achteruit werken der palen, weder opnieuw te versterken. Bij den Kleiweg was men bovendien bezig in den kistdam een doorgang te maken waar door de lading of lossing van vaartuigen, welke den laatsten tijd, indien noodig, geregeld over den kist dam moert geschieden, weer heef wat gemakkelijker zal worden. Langs dien weg is aan de enkele huizen, welke er staan, ook weer flink vooruitgang te bespeuren. Zoo is de boerderij van den beer A. Blauboer uiterlijk weer vrijwel in rijn oude doen, de werkmanswoning daarbij, welke geheel aan den grond lag, staat weet overeind en ook aan de werkmanswoning van den heer J. BLaauboer en aaq hert huls van den heer P. Korver ls de aangebrachte schade weer hersteld. Het herstellen van het straatpad. in den weg, zal, naar wij vernamen, pog wel eenigen "ty'd wordenuitgesteld. Ooks de dijk vanaf Kleine Sluia naar Weig*'ea«en| .heeft weer rijn vroeger aanzien. Langs den Kerkweg viel het ons op, dat de boomen er nu zooveel armoe diger uitzagen, dan de laatste maal, toen wij er langs gingen. Zagen toen de pas ontluikende jonge blaadjes nog fleurig groen thans hingen rij bruin en verschrom peld naar oeneden. Slechts hier en daar zag men nog een enkel groen takje, overigens toekende als op een kwijnend afkerven. Ook de paar stukjes grasland, even voorbij den Kreesweg, aan iedere rijde der weg één, zagen er droevig dor uit. Er was geen leven aan te bekennen, terwijl over het geheel een© bruine, ijzerachtige kleur Lag. Ais eene .oase in 'den woestijn leek ons dan ook het zich over ongeveer 100 Meter lengte uitstrekken de gras langs het hooge gedeelte der tramlijn bif de halte Kerkweg. Aan de Molens was men op het erf van den heer A„ de Graaf bezig eene steenen boet te bouwen, welke (reeds bijna gereed" was en welke voorloopig, Zoo lang het huis nog niet klaar is, voor woning van den eigenaar zal dienen. Daarnaast was men voor den heer A. 'Keuris Az. bezig eene groote boert te bou wen, ter halverhoogte van steen, welke, zoodra zij gereed is, niet alleen ais woning, doch tevens als café zal moeten dienen, tot ook dat weer uit rijn puinen hert- rezen zal zijn. Langs den Achterweg was nog zeer weinig verare dering te bespeuren, 't Was overal het zelfde troosr telooze beeld van voor enkele weken terug. Het land overal even kaal en nog geheel onbewerkt, daartus- sclhen de slooten, waarvan vele half gevuld met zeo- slik. In de gedeelten, waarin nog water stond, had dit bovendien nog alle kleuren liggende tusschen groen, geel en bruin. Ook van de puinhopen der huizen wa ren vele nog onaangeroerd, van enkele andere waren de steenen gebikt en aan stapels gezet, dat was alt. Het dak der boerderij vffn de Gez. Kaan, bewoner P. Woudenberg Was bovendien in de v%rioopen tijd nóg veei meer ingevallen. Was toen alleen de achter zijde gebroken, thans rijn ook de voor- en de Zuid- rijde reeds zoover, dat rij op sommige plaatsen den grond raken. Verder zagen wij bij den heer D. de Jong een woon lagen als verblijfplaats ingericht, terwijl op de.plaats van den heer Jc. Kaan eene stoomdorschmachine lusr tig stond te brommen, Hier was namelijk, evenals tg enkele anderen, nog heel wat zaad in de schuren achtergebleven. Van uit de Achterweg konden wij, over het hard geworden slik gemakkelijk de doorbraak bereiken, viel heel wat verandering op te merken. Togen den binnenkant was namelijk eene flinke kleilaag aange bracht, vrijwel overal tot hoogte van het middenplaL tgau. Een stevigen binnen berm was daaronder langs gelegd. Een spoorlijntje ligt vanaf de doorbraak even beoosten het Lotmeer het land in. Dit lijntje wordt waarschijnlijk gebruikt, om de massaas steen, welke daar metden stroom zijn heengevoerd, weer van het land naar den dijk te krijgen. Zopals wij reeds meldden, wordt de noodige klei van het land langs de Westzijde der Lotmeer weggestoken. De locomotief van dit spoortje stond heel gemoe delijk zuchtend, onder de daarvoor ingerichte over zat betreft de lekkage door den nieuwen dijk, daarvan is nu niets meer te bespeuren. Slechts op één plaats zagen wij 'n weinig drangwater, maar dit was zóó miniem dat het de moeite van vermelding bijna niet waard is. Overigens vernamen wij", dat het miert het dichten dier lekgaten lang niet naar den vlee- sche is gegaan. Telkens en telkens weer, weert het water zien eene doorgang te baanen, totdat men einde lijk er in slaagde, het te stoppen. De Dieselmotor was men aan bezig haar te de- monteeren. De verschillende deeletn werden met een hijschblok op den dijk gebracht en vandaar overge- gebracht op oen groote zolderschuit waarmee men alles- naar den Helder naar de Marine-werf zal ver voeren. 't Water is trouwens zeer laag, dus deze mo tor kan thans wel worden gemist. Aan de kade en den fuin, van het molenerf te van Ewijcksluis, waarin èófdar een gat werd gegra ven. om de Dieselmotor er door te Laten, is men ook reëels eenigen tijd bezig. De tocstspid daar zal spoe dig weer de normale zijn. Wij vernamen nog, dat de weg Kleine Sluis—Oude Sluis thans hersteld is en de verschillende bruggen en duikers onder de spoorlijn door eveneens. Slechts één is er op verzoek der omwonenden, welke graag hun water we^schte te behouden, blijven zitten. ANNA PAULOWNA. Vrijdagavond kwamen in café Hoogmoed te van Ewijcksluis eenige visschers bijeen, teneinde de door hen Ain het Visscherijt-proefstation te Katwijk aan Zee toegezonden fuiken, welke aldaar met een nieuw taan- miadel (kopersulfaat) werden behandeld, weder in ont vangst te nemen. Over het aanzien dezer fuiken op het oog was maar één roep: ze zagen er mooi uit. Het is, vooral nu de prijs der Cachou zoo hoog wórdt, zeer te wensdhen, dat deze methode ook in de practijk zal bevallen. WAARLAND. Donderdagavond kwam de Schoolfeestcommissie nog eens bij elkaar. Het bleek toen, dat er voor een bedrag van f 120.50 was geteekend. Dit gevoegd bij hetgeen nog ln kas ls van het vorige jaar, heeft men dus nu over een som van te beschikken van f 200 ongeveer. Een niet onaardig bedrag dus, waarvoor men de kinderen een mooi feestje kan bereiden. Een paar houders van rijtuigen zullen nog worden verzocht zich niet terug te trekken, want voor 145 kinderen is nog al een plaatsje noodig, Hierna werd besloten om den rijtoer wegens omstandighe den niet te doen plaats hebben op 30 Mei, zooals reeds was bepaald, doch op Dinsdag 6 Juni. WINKEL. Door den Keuringsraad, zijn van de voor de lich ting 1917 Ingeschreven militieplichtigen uit deze ge meente afgekeurd P. Ellen, J. Haan. C. Bos en C. Leijen Jzn. s OUDKARSPEL. Vrijdagavond hield de Coöperatieve Kunstmestver eenlging een buitengewone ledenvergadering ten lo kale van den heer Buckmann. Ongeveer 60 leden waren opgekomen. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, werd op verzoek van het bestuur de vergadering door den heer A. Timmerman geopend, die als niet-tuinbou- wer de medewerking van de vergadering inriep. Er was slechts één punt op de agenda: Aankoop regeeringskunstmest. Gewenscht was voor dit punt de leden bijeen te roepen, zoo deelde de voorzitter mee, omdat de regeering reeds bestelkaarten rond stuurt en het in het belang der leden is, deze niet voor teder persoonlijk te verzenden. Wanneer de kaarten bij de vereeniglng Ingeleverd worden, zal bestelling enbloc bij een handelaar kunnen geschie den, wat voordeelig|j- is, dan dat de bestellingen afzonderlijk bij verschillende handelaren wordt ge daan. Het zal daarom noodig zijn vaat te stellen, bij welke firma besteld moet worden en de kaarten vroegtijdig bij den magazljnmeeater der vereeniglng in te leveren. Verschillende nuttige wenken werden verder nog gegeven. Daar echter op een desbetreffende vraag, waar te besteilen, men niet tot een oplossing kwam werd besloten, het bestuur in deze vrijheid van han delen te geven. De magazijnmeester zal de noodige kaarten aanvragen en deze bij de leden thuis be zorgen. De inlevering bij denzelfden wordt verzocht uiterlijk a.s. Vrijdagavond. 70 Baal kalizout wordt staande de vergadering opgegeven. Door den heer Swager wordt nog in overweging gegeven in hoofdzaak chili en zoo min mogelijk ammoniak te bestellen, daar dit laatste uit een oor logvoerend land moet komen en vrij zeker in min dere mate zal worden afgezonden. Daar hierna niets aan de orde meer was, en de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting der vergade ring ALGEMEENE VERGADERING GEZINSVERPLEGING. Op de Vrijdagmiddag te Alkmaar gehouden Alg. vergadering van de Gezinsverpleging in de Classis Alkmaar, is o.a. besloten, dat de tractementen der Zusters met 1 Juli a_s. allen gebracht zullen wor den op f 800 plus f 50 vergoeding rijwiel vroe ger f 750 plus f 60 rijwiel. De meerdere uitgaaf daarvoor vereischt, zal door de verschillende krin gen moeten worden opgebracht. De vergadering zag de onmogelijkhein in om één maatregel tot verhoo ging van de inkomsten voor alle kringen vast te stellen. Het hoofdbestuur laat nu iedere Kring vrij in de keuze, maar eischt, dat door iederte Kring een weg tot verbetering gekozen worde. Op voorstel van Ds. Schermerhorn werd besloten, in Iedere plaats van de Classis een „Gezinsverplegingsdag" te hou den, waarop door jonge dames bloemetjes voor het goede doel zullen worden verkocht Het jaarverslag zal ditmaal in krantvorm uitkomen en dan ln 6000 exempl. zooveel mogelijk ln alle gezinnen worden gebracht Hierin zullen ook in korte artikeltjes de zorgen ter verbetering der ifnanciën worden aan gegeven en verdedigd. ALKMAAR, 27 Mei 1910. DE PRINS IN WATERLAND. Heden heeft de Prins der Nederlanden de plaat sen ln Katwoude en Waterland bezocht, waar ln den nacht van 13 op 14 Januari de doorbraken plaats hadden. medegedeeld door het Konninkltjk Ned. Met Innnsti tuut te De Bilt Hoogste barometerstand 771.2 te Haparanda, laag ste barometerstand beneden 766 te midden-Duitac- 18Verwachting tot den avond van 28 Mei. Meest matige N.W. tot W. wind. Betrokken tot half bewolkt Aanvankelijk nog kans op regen, op onweer. Later iets wanner. Predikbeurten. Verbeterde opgave. Zondag 28 Mei 191®. NED. HERV. GEMEENTE te: Petten, voonn. 10 uur, Ds. Nleuwburg Eenieenburg, nam 1.30 uur. Ds. Nleuwburg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, voorm. 9.30 uur, De. A. de Jong van Broek op Langendijk. 19 Paarden f 200 a 700, 49 koelen f 160 a 560, 184 schapen f 33 a 55, 65 nuchtere kalveren f 10 a 24, 57 magere varkens f 32 a 52, 212 biggen f 14» kipeieren 6.25 a 7 cent per stuk, boter 72,5 a 82,5 eent per half K.G., 405 lammeren f 14 a 27. BROEK OP LANGENpiJK, 25 MM 1916- 1170 bos rabarber f 2.70 a f 2.80 per 100 bos, 500 K.G. rabarber f 2.50 per 100 K.G. ALKMAAR, 26 Md. Graanmarkt. Aangev. 479 heet. Tarwe f 14,— 15.25, rogge f 11.50 4 -u— gerat chev. f 13.- 4 j4 haver f 8)35 4 8.50, bruine boonen f 17.— 4 30 citroenboonen f 33.— 39.—, witte boonen f 32.— 4 37j>0, groene erwten f 26.— 4 31.50. IN- EN UITVAL VAN HET HDBLD. Professor. Dus u zoudt in een dergelijk geval den misdadiger minder straf toebedeelen dan levens lang? Wat zou u hem dan wel opleggen?" Student in de rechten. Vijf Jaar minder dan le venslang. Professor. Maar dat gaat toch niet. Hoe wou u dat uitrekenen? Student. Wel doodeenvoudig. Ik liet hem nog vijf jaar loopen, vóór lk hem voor goed ln de ge vangenis zette. VREDESGERUCHTEN. Uit BERLIJN, 25 Mei. De Lokal Anz. ontleent aan de Az Est een draadloos telegram van haar correspondent, te Madrid, luidende: „Ik was in de gelegenheid gesteld met den minister-president graaf Romanones, te spreken. Op de vraag hoe hij over den vrede dacht, antwoordde de graaf: „Ik kan slechts zeggen, wat de Koning ln zijn troonrede heeft verklaard, namelijk, dat wij een strenge wel willende onzijdigheid tegenover alle oorlogvoerende landen willen in acht nemen. Wij wenschen het einde van den oorlog, doch achten het oogenblik voor tusschenkomst nog niet gekomen. BENZINE IN ENGELAND. Uit LONDEN, 25 Mei. Het vraagstuk van de ben zine wordt nijpend. Het departement van den han del is tot de slotsom gekomen, dat bij het tegen woordige verbruik de voorraad den zomer niet zal duren. De invoering van den zomertijd, die den tijd voor het rijden bij avond heeft verlengd, maakt de zaak erger. Op verzoek van het departement heeft de commissie voor den benzine-voorraad een plan ontworpen om verbetering te brengen. De auto mobilisten moeten er op voorbereid zijn, dat er spoe dig een aanzienlijke beperking ln het benzlnevet- bruik zal worden gelast. Het zal de commissie niet moeilijk vallen aan te geven, waar het rijden voor zaken eindigt en dat voor genoegen begint Mis schien zal er een begin worden gemaakt met be perking van de plelziertochten op Zondag. Maar een vast plan is er nog niet Weest opgewekt en grijpt de oorzaken van uw kwaal aan. Leeft niet ln voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwa len grooter. Als gij rugpijn hebt, weest dan niet onmiddellijk bevreesd voor niergruis, waterzucht of Bright's ziekte. Als gij last van rheumatlsche pijnen hebt, weest dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheuma- tiek. Als gij hinder hebt van waterstoornissen, vreest dan niet onmiddellijk blaasontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf: Ik zal er dadelijk voor zorgen, dat mijn nieren genezen en als ik dan verstandig leef, blijf ik gezond. Neemt voldoende lichaamsoefening om het bloed vrij te laten circuleeren door de nieren, Dat houdt het bloed zuiver. Als gij te veel eet, drinkt of werkt, u te veel zorgen maakt en geen behoorlijke nacht rust neemt, ls het gemakkelijk genoeg om deze kwade gewoonte een tijdje na te laten en de ver zwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn enkel voor de nieren en blaas, en bij tijdig gebruik zuiveren zij de urinewegen, wekken zij de nieren tot grooter werkzaamheid op en bevrijden zij het lichaam van de nadeelige stoffen, die het zooveel kwaad kunnen veroorzaken. Tobt niet te veel, opgewektheid en Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de twee beete geneesmiddelen. Ta Schagen verkrijgbaar bi/ J Rotgans Drogisterij „Het Witte» Kruis", Molenstraat C 14. Tof sending geschiedt franco n«ont vangst van postwissel 'l7D roor é4n of f 10 voor zei dooten Eischt de echte Foster'sRugP1)® Nieren Pillen, weigert elke do01 die niet voorzien is van neven- staand handelsmerk. De Parijsche pers ls niet heel erg ln haar nopjei over het verloop van den strijd bij Verdun. De toon is niet optimistisch. En dat is ook wel wat te he- grijpen. De Franschen hadden de steengroeve ten Zuiden van Houdromont hernomen en waren daar na zelfs tot in de ruines van het fort Douanwn* doorgedrongen. Er was dus aan Fransche zijde plaats voor de verwachting, althans de hoop, dat de gevechten aan de rechterzijde van de Maas in e® nieuw stadium waren gekomen. Dat na een pen0® van evenwicht de Franschen door een offensief staat zouden zijn de Difitschers uit allengsken» v®n do hoofdstellingen van Verdun weg te drijven, dat wel nog vóór dat aan den anderen kant va de rivier du tegenstander er ln geslaagd zou W die hoofdstellingen aldaar te bereiken. u Deze hoop is de bodem ingeslagen. De pi®®, waar het fort Douamont gestaan heeft, hebben Franschen opnieuw aan den vijand gelaten en ni zelfde ls met de bekende steengroeve gebeurd, ia teleurstellend, natuurlijk, maar is bet niet vOÜ

Schager Courant | 1916 | | pagina 2