Dames- en Kinderconfectie. Firma S. A. KANNEWAS5ER ZONEN, Helder. A. KLOPPER Zonen, Regeeringskunslmest 1316/1917. officieels Regeeringskaarten N V. 6. J. KROL Co s Kunstmesthandel H. R. Oostveen, Telers gevraagd. Watermolenaar 3 HA. grasland, Mn. Roozing, Het beste niet te goed. Schagen. fa. Wed. J. HEDDES. N. V. Stoomzuivelfabriek W Ihelmina'te Bergen INLEGBOTE R. Ik mei Gort, Kanaalweg 149, Helden HET ADRES voor Vrede en Oorlog! Dames- en Kinderhoeden. een Dienstbode, Werkvolk, Onthoudt dit. A. PEEREBOON, Zadelmaker, N.-Niedorp, Naairiemen OPROEPING. Bezoek! Schoorl Slation voor Nelkonderzoek ATTENTIE I vanuit Alkmaar zijn Mo tor laat varen langs de Zaanstreek. S. DREGNAN, REIN Lussenburg's Jachlwaler Dames Mantels, Mantelcostuoms, Blouses, Rokken. Kindermantels en Jurken, Zaadhandel JACOB JONG. Ropveenslraat Schagen Veecastreerder Schagerbrug. Kantoor Schoolstraat No. 1, Alkmaar. Loodsgracht 69, Helder. v.h. F1 JOH. F. MORRA. Siroop van het Boertje Balsem van het Boertje G. Haagcn, Drogist Kanaalweg 147, Helder. Marktplaats No. A. 85, SCHAGEN, H. R. OOSTYEEN. levert ijzer sterke k f5.50 per paar. Wit- en Roodkool- zaad, Voederbieten, Tuin bieten, Worte len, Selderie, Kool rapen. Noord-Scharwoude. Café „Dennenlust" P. Breed Jz. J. D. Klare. voor Amsterdam J. KANT Kassier, Alkmaar ziin Haar en Hoofdhuid na een Wasschlng SteecU voorradiggroote collectie Des Zondags NIET gesloten. Vraagt onze speciale offerte voor Eigen fabrikaat, zoodat voor prima kwaliteit kan worden ingestaan. Desgewenscht kan bewaring van de boter aan de fabriek plaats hebben. Tevens vestigen wij Uwe aandacht op onze vrima Liter, be ver krijg baar in flesschen van 1 vattende twee diepe borden pap. Probeert ze en gij blijft ze gebruiken. DE DIRECTIE. Steeds het nieuwste Steeds het goedkoopste. Steeds de grootste sorteering in onze speciale afdeeling Alleen-verkoop der wereldberoemde R. en G. CORSETTBS. Vraagt ons merk „SPECIAL" voor corpulente Dames. Door H.H. Doctoren bijzonder aanbevolen. Aanbevelend Complete Wij berichten aan onze cliënten, die het vorige jaar Super. Chili, Zwavelzuur, Ammoniak of Ammoniak-Super bij ons bestelden, dat wij binnenkort de zullen toezenden. Wie in 1915 niet bestelde, vrage omgaand aan ons om toezending van bestelkaarten, waarvoor wij aan tijdig zullen zorgen. Bankgarantie gratis. Aanbevelend, ALKMAAR. Afdeeling Noord-Holland, VREDE hebben degenen die de flacons gebruikt hebben. Doch oorlog hebben zij die ze niet gebruiken, daar om probeert dit heilzaam middel. De ondervinding zal het leeren, dat er niets beters bestaat voor den HARDNEKKIGSTEN HOEST, CROUPHOEST, KINKHOEST, ASTHMA, INFLUENZA enz. De prijs dezer flacons is f 0.25, f 0.50, f 1.—. ls eenig voor Brand- en Sniiwonden, Rheumatiek, Spierverrekkiag Stramheid en Koude in de Ledematen, Winterhanden en -Voeten. De prijs dezer balsem is 40 en 75 cent per pot Hoofdverkoop voor Helder en Omstreken bij OPENT HET SEIZOEN mei een mooie sorteering Zie de Elalage. Aanbevelend, Gevraagd, zoo spoedig mogelijk liefst kunnende melken, bij P. Bremer, Groote Keeten, gem. Cal- lantsoog. Gevraagd loon f15.— per week. Bil M. Weii ers, Bloemist, Breezand N JL Zand vaart Het Oostersch middel, eeuwen oud. Uit 't wond're Zonneland, Dat eindelijk haar weg toch vond Naar Hollands Westerstrand, Is„Reina Kiamoka's" ShampooingI Nog nimmer hier gezien. Het kwam tot ons, gebruikt het [naast Pêle-Mêle" en Brillantien. „Reina Kiamoka's" Shampooing is de eerste heerlijk geparfumeerde hoofdbewassching, die inderdaad afdoende helpt tegen haaruitval en roos. Prijs fl.50 per flacon. „Reina Kiamoka's" Brillantine is niet alleen een met Narcis discreet eparfumeerd vloeibaar haarvet, doch is, dank zij de moderne we tenschap, ook gemengd met desin fectie- en Haargroeimiddelen. Prijs per flacon f 1.— voor minstens een jaar voldoende. „Pêle Mêle" de la fabrique Reina Kiamoka" is een zeer fijn gepar fumeerd Haarwater, hetwelk ook als Odeur kan worden gebruikt Dank zij de moderne wetenschap is dit Haarwater samengesteld uit: Eau de Quinine, Eau Vëgétai, Lo- tioos en vele krachtige desinfcctie- en haargroeimiddellen. Met dit Haarwater de hooidhuid uc ,^un. „v.—-jen bevordert in ongekende mate den haargroei. Na inspannenden gees tesarbeid of bij sterk transpireeren bevochtige men ook het voorhoofd en de slapen er mede, en een heer lijk, behagelijk en opwekkend ge voel is hiervan het gevolg. Verkrijgbaar geparfumeerd met „Mimosa'^ of met „Peau d' Espag- ne" f2.50 met „Fleurs de Nice" of „Mignonne" f2,— per flacon. Onder voortdurende contröle van het Scheikundig Labaratorium M. J. Ketting, Apotheker, Singel, te Amsterdam. Eenig fabrikant„Chemische Fabriek Maatsch. Reina Kiamoka", Den Haag. Verkrijgbaar te SchagenCen- traal-Drogist „Het Groene Kruis", Hoogzijde E 16. Vraagt ter kennismaking een proeffleschje rPrinsesse Odeur". Heerlijk Fijn en Welriekend I Prijs f 035. STANDPLAATS: Donderdags, Hof, Laan, Schagen. Alkmaar. Zaterdags, Telers voor onderstaande zaden gevraagd Te huur Voor den POLDER I. ZIJPE worden SOLLICITANTEN opge roepen naar de betrekking van Salaris f 100. Indienstreding 1 Juli a.s. Zich voor 6 Juni aan te mel den bij S. Groot te Schagerbrug. met Uitspanning ain, alles onder ae gang talel i forma het wandelpark in de duinen ver krijgbaar. raard en rijtuig te huur. en grooten tuin, alles onder de boomen. In- met trap naar de Oriënteer - tafel en „Klein Zwitserland". In- formatiën en wandelkaarten van lelp; Pi Aanbevelend Dagelijks gelegenheid tot het onderzoeken van monsters melk op deuglijkheid voor zuivelberei- reiding en constnulie van veehouders, zuivelfabrieken en melkslijters. Het GISTINGTOESTEL wordt op aanvrage aan de fabrieken ge plaatst. Tevens gelegenheid tot onder zoek van melk op Vetgehalte en S. G. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door ondergeteekende, bij wien steeds monsterfleschjes gratis beschikbaar zijn. De Controleur De ondergeteekende maakt zijn geachte cliëntéle bekend, dat hij eiken Maandag Tevens neemt hij wekelijks be stellingen aan per schipper Duinker ligplaats Singel tegenover Boldoot. Beleefd aanbevelend Schipper. Dirkshorn, Kantoor: Nieuwealoot, tegenover het Poetkantoor. Belast zich met het bezorgen van gelden onder hypotheek, het verleenen van credlet op korten ter mijn, neemt gelden tn déposlto, sluit verzekeringen op het leven en te gen brandschade en verder met al lee, wat tot het Ki ssiersvak be hoort. om t« beweiden tot Kerstmis 1916. Te bevragen bij M. HEILIGEN" BERG, Stoomweg, Breezand (N.-H.) Tevens verzekering van hengsten tegen het risico van caslreeren. - MET - (HOOFD EAD DE COLOGNE). Overal verkrijgbaar in flacons van 25 en 35 cent. Te Schagen bij M. feur en Coöperatie Korver, Drogist, tc T e -M Breezand bij G. Borst, te 't Zand bij L. Schilder, te Schaden bij D. Wit, Drogist, te 't Zand bij L. van der Oord, te Keins- merbrug bij C. ae Graaf, te Oudesluis bij P. Groot. Voor onze gezondheid is het beste niet te goedwant onze gezondheid is ons kapitaal, en voor een goed deel ons geluk. En nu kunt gij, zonder een bepaalde kwaal, toch aan algemeene zwakte lijden, die het leven dikwijls tot een last maakt. hoofdt moeic heid, gebrek* aan energie. Tegen die algemeene verslappingstoestanden helpt geen Ienkel middel zoo radikaal als ae SANGUINOSE. Want de Sanguinose versterkt en verrijkt het bloedwekt de eet lust op; bevordert een algemeene levensopgewektheid en tast met vaste hand de oorzaak aan van die algemeene zwakte, die het leven tot een last kan maken. SANGUINOSE kost fl.50, per fl.; per 6 fl. f&—12 fl.flS.- Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Wacht U voor namaak. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM en Ge. De Riementraat 2c/4. Des Haag. Ta SCHAGEN bi] S. STAM. Beleeld aanbevelend, ken haar vrij te geven. „Mijnheer Goldammer", begon zij aarzelend, „bes te mijnheer Goldammer, ach ik weet wel hoe goed u het mij gemeend hebt, ik voel heel goed dat ik u zeer heb gekrenkt, dat ik u grof onrecht heb Aan gedaan. U had mijn woord de ambtenaar van den burgerlijken stand verbond ons, maar maar ik geloof, ik vreesde, wij zouden toch niet bij elkaar passen. Ik begrijp dat de goede Jeanne u verzoe nend tegenover mij heeft gestemd". „Jeanne Jeanne riep Goldammer, dat is een groot egoiste een verliefde kat Maar spreek jij nu maar Jeanne Duvernier, ik ga, ik onttrek mij van de verzoeking, om te nemen wat mij behoort, opdat het berouw zich niet opnieuw van mij meester maakt.". Hij draaide zich om en in waardige houding ver liet hij de kamer. Marie haalde verlicht adem. Maar wat beteekende dit alles. Jeanne omhelsde haar, kuste haar. „Hij heeft je allang opgegeven", vertelde zij. „Nadat je er van door was gegaan, heeft hij een klacht ingediend van herstelling van jullie huwelijksgemeenschap. Jij hebt, zooals ik wel wist, aan geen enkele van zijn opvorderingen gehoor gegeven En dan heeft hij nu een eisch tot echtscheiding ingesteld, wegens moedwillige verlating. De scheiding is uitgespro ken en elk oogenblik kunnen de gerechtelijke ak ten komen." i Marie riep luid uit: „Is het mogelijk? O Jeanne. o Jeanne. Jij lieve, goed% jij hebt mij geholpen. En zoo ben ik dan werkelijk vrij! vrij!" Zij lag aan de borst van haar vriendin en lachte en schreide tegelijk. Zoodra de Francaise haar wat tot bedaren had gebracht, ging zij voort: „Zoodra de scheiding is uitgesproken, zal Anat&l -ons huwelijk ln orde bren gen. Want zie je lieve, jij hebt mij een veel groo- ter dienst bewezen, dan ik jou. Hij hij is steeds het doel van al mijn wenschen geweest en toen jij eenmaal gelukkig weg waart, kon ik hem voor mij zalf winnen." „Duizend gelukwenschen, lieve Jeanne!" „Ja, ja, hij heeft mij lief, maar het zal toch be ter zijn, dat je hem zoo min mogelijk onder de oog en komt." „Geheel volgens mijn wenscb, ik zal hem uit den weg gaan, waar ik maar eenigszins kan." Jeanne wierp Marie nog een kushandje toe en vluchtte weg. Marie voelde zich als van een ketting bevrijd. Zij hief haar handen omhoog naar het stukje he mel, dat er tusschen de huizendaken zichtbaar was en fluisterde: „O, hoe blij en gelukkig ben ikl Nu kan nog alles goed worden." Toen de dokter kwam en de zieke zeer zwak vond en onomwonden zijn meening uitsprak, leg de zich opnieuw een sluier van droefheid over Ma- rie's geluk. Haar hopende jonge ziel kon moeilijk de gedachte aan haar dreigend verlies vatten. De kranke bracht den dag al sluimerend door. Tegen dea avond, t en d<- laatste mee wolkjes aan den hemel sionJon et- Mari» aan haar vaders bed zat, trad Hans met een vriendelijk lachje op haar toe en zeide dat hij haar wilde aflossen, er was juist iemand, die haai wilde spreken. Marie verliet de kamer en ging met een ver langend hart naar het hokje van oom Hans. Daar stond hij, Heinrich. Hij snelde op haar toe en sloot haar in zijn armen: „Marie Martel" fluis sterde hij. „O Heinrich, lieve Heinrich I ik ben vrij ik mag de jouwe zijn." Zij hielden elkaar in volle zaligheld vast Dan zaten zij naast elkaar op de kleine sofa van oom Hans, en spraken over het verleden, maar vooral over de toekomst Hij vertelde haar van zijn zlelestrijd ln den afge- loopen winter, van zijn hopen en vreezen harent wege en hoe grootvader hem nu eindelijk had ge zegd, dat zij trots alle verschijnselen, hem toch lief had en dat haar huwelijk, eigenlijk geen huwelijk was, maar alleen een wetsvorm. „Zeide grootvader niet, dat men de wet eeren moest?" „Hij heeft Jou reeds gezegd, dat men probeeren moest zulk een band, die zoo drukt, te verbreken". „Goldammer is ons voor geweest Wij zijn reeds gescheiden, en hij zal spoedig met een andere trou wen." „En jij Marie, Jij bent de mijne en geen macht zal ons meer van elkaar los rukken." „Ja, Heinrich, de Jouwe eindelijk! Maar voor eerst kan ik mijn armen vader nog niet verlaten." „ik blijf bij je", zeide Heinrich beslist „Zoo lang t je hier ln zorgen leeft, misschien kan ik je nog wel van groot nut zijn." Marie bracht Heinrich naar haar vader, die hen beiden met heldere oogen aan zag. „Hier is Heinrich Beermann vader, u weet, de zoon van moeders zuster Trina uit Heidedorp. Daar ik tot mijn groote vreugde van Goldammer ben ge scheiden, wil Heinrich mij tot zijn vrouw en ik va der, hem, aan mijn Heinrich geef ik met duizend vreugde mijn ja! Zegen ons!", riep zij plotseling in diepe ontroering. Zij zonk voor haar vaders bed op de knieën en trok Heinrich met zich mede. De zieke hief de bevende handen op en legde die op de dicht naast elkaar gebogen hoofden der knie lenden. Met zwakke stem zeide hij: „Ja, dat wil Dora dat verheugt haar, hij is immers een van de haren en wanneer ik tot haar kom, zal zij tevreden zijn. Gods zegen over jelui beiden, mijn lieve kinderen." Afgemat door deze inspanning, zonk hij achter over, Marie gaf hem een teug wijn, sprak tee- dere woorden, dat hij zoo onuitsprekelijk goed was en aan haar geluk wijding gaf. De nacht verliep voor den zieke weer onrustig en tegen den morgen sliep hij in zacht en stil, om niet meer te ontwaken. In de armen van zijn kind en in bijzijn van oom Hans en Heinrich blies hij den laatsten adem uit Marie, die wist hoe vurig hij naar de hereeniging met zijn Dora heul verlangd, gunde hem de begeerde rust, hij was immers met zijn geest toch weinig meer in het werkelijk leven geweest Maar hij was haar vader en de hooge majesteit van den dood, die nu voor de tweede maal ln haar jong leven trad, greep haar toch diep aan. In de volgende dagen waren alle drie in een ern stige stemming en met de voorbereidingen van de begrafenis bezig. Zoo vonden zij nauwelijks tijd om zich met de toekomst bezig te houden. Na den dag van de begrafenis zaten zij'' met el kaar ln het kamertje van oom Hans en spraken er over wat of er nu moest gebeuren. „Ik neem jelui beiden met mij mee", zeide Hein rich beslist. „Oom Hans kunnen wij onmogelijk in den steek laten." „Mijn schoonzuster zal mij met genoegen opne men", zeide oom Hans. „En ik zou altijd en altijd weer naar je verlangen beste, trouwe oom. Is u niet de eigenlijke grond vester van ons geluk? Heeft u mij niet door uw grootmoedige hulp voor een allerverschrikkelijkst lot bewaard?" Zij sloeg haar arm om hem heen, streelde zijn ingevallen, oud gezicht en smeekte: „Zeg ja, Hansje, dat je bij ons blijft Heinrich en Ik hebben dat al reeds lang afgesproken." „Een geschikte hand als de uwe, oom Hans, ont breekt ons juist op ons dorp." zeide Heinrich. „En wanneer ik naar Beennans hoeve trek, blijf je bij grootvader, Hansje, je past zoo precies bij el kaar en jelui moet de beste vrienden worden." Hans Assel kon niet langer weigeren, hij had Ma rie immers toch lief als zijn kind en er werd dan ook tot een gemeenschappelijk huishouden ln Heide - dorp besloten. Marie verzocht Heinrich om den volgenden dag naar huis te gaan. Zij wist immers dat het voorjaars werk zoo drong, hij kon haar immers toch niet meer van dienst zijn. Toen Heinrich was vertrokken, gingen oom Hans en Marie druk aan het werk en na acht dagen wa ren zij zoo ver, dat zij Berlijn konden verlaten. Zij hadden Goldammer alleen nog maar op den begrafenisdag gezien en dan nog maar vluchtig. ZIJ waren elkaar zooveel mogelijk uit den weg gegaan. Toen zij met Assel, haar vaders hond, en de laat ste bagage vertrok ,zag zij Goldammer met Jeanne aan zijn arm voorbij gaan. Het paar lachte en schertste met elkaar en toen men haar in haar rijtuig herkende, werd er vroolljk en triomfeerend gegroet En nu reed Marie met haar trouwen vriend naar haar nieuw thuis, een nieuw leven tegemoet Haar hart was vol van geluk en dankbaarheid en de toe komst lag veelbelovend voor haar. Toen zij op het station uitstapten, ontvingen groot vader en Heinrich hen. Een vroolljk lachje speelde er om grootvaders lippen, toen hij zag hoe Helnrlcb zijn verloofde in de armen drukte. Nadat grootvader oom Hans hartelijk had begroet zeide hij tot het jonge paar: „Zoo is het goed Ma rie. Je kent de stad en Je komt uit vrijen wil tot ons en jij Heinrich, Je kunt het gerust met die stad* deern wagen. In liefde en arbeid sullen jelui ge lukkig zijn en erkennen, dat de vrije boer. die voa* de zijnen zaait en oogst, geen enkels bP hoeft te benijden." EINDE.

Schager Courant | 1916 | | pagina 6