Raad Winkel. Raad Heerhugowaard. Zaterdag 3 Juni 1916. VIERDE BLAD. 59ste Jaargong No. 5807. over de te storten 6 f>o. De voorzitter deelt mede omtrent de gestelde vragen het nood,ge te zullen doen tot voorziening of verkr, gnig van inlichtingen Wat betreft de laatste vraa" liet bestek zegt duidelijk dat 6 o0 van totale aan- SfTfST moe,St wor(icn 8estorl- aannemer meen de dai dit moest zijn 6 o0 Van zijn begrooting doch rïoón !L,gelTheid gegeven zich op de hoogte te yf 11 d(K)r een rechtsgeleerde b.v. i Iet een woord van dank voor de opkomst sluit de voorzitter de vergadering. Openbare raadsvergadering te Winkel, op Vrijdag avond. Afwezig de Heer K. Breebaart Jz. Overigens allen tegenwoordig. [)c voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een mededeeling van den Directeur der K.E.M. dat uitbreidingskosten voor de Gasfabriek misscmen geheel of gedeeltelijk .achterwege kunnen blijven als de ge meente zich voorziet van telectrieiteit, waarvoor gaarne een projectie wordt vervaardigd. Een mededeeling van Ged. Staten houdende goed keuring van het besluit tot het aangaan van een lee ning van plm. f 18000 voor schoolbouw en van f6000 voor verbreeding en beschoeiing van den weg IcLul- jewinkel. Alles voor kennisgeving aangenomen. In verband met de in de vorige vergadering ge stelde vraag, om zoo mogelijk de schooltijden te ver stellen is net advies ingewonnen van den Districts Schoolopziener en van de Hoofden der Scholen, doch allen verklaren zich tegen wijziging van het leerplan. Voor kennisgeving aangenomen. Gasfabriek. De voorzitter deelt mede dat blijkens ingekomen be richt van het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp, door den Raad dier gemeente besloten is tot aankoop van grond bij de Gasfabriek (het geheele terrein) en het bouwen van stokerswoningen, alles ten laste van liet gasbedrijf. Zooals bekend is besloot den Raad dezer gemeente tot aankoop van grond en daarvoor geld der gemeente, dat anders op het grootboek geplaatst moet worden, te bestemmen. Hierin bestaat dus verschil tusschen beide besturen en omtrent de vraag hoe tot een bevredigende oplos sing te komen worden verschillende meeningen geuit. De Heer Meurs verklaart zich er tegen te zijn meer grond aan .te koopen dan noodig is. en achtte het wel goed nog eens het advies der gascommissie in te winnen. De Heer van Holthe sluit zich daarbij aan. De Heeren Spaans en Wit verwachten van een ge combineerde vergadering -meer resultaat. De voorzitter meent dat in de Gascommissie de zaak zoodanig is besproken, dat niet veel verandering te verwachten is. Een gecombineerde vergadering is spre ker niet tegen, maar daar kunnen geen verdere gevol gen aan toegekend worden,d. an aan een algemeene bespreking. Voord-- e noodzakelijke uitbreiding is het zaak om zoo spoedig mogelijk te beginnen als alies vóór den winter zal gereed zijn. De Heer Meurs herhaalt zijn bezwaar tegen meer grond aankoop dan noodig is. Andere Heeren echter zien daar nog wel voordeel in, door het overblijvende gedeelte als bouwterrein te verkoopen. De lieer Meurs beschouwt die als onzeker, maar aflossing en rente gaat door. De Heer Spaans verwacht toch ook weer normale I tijden, dat de gasfabriek ophalen zal en dan zullen die lasten voor uitbreiding niet te zwaar zijn. De voorzitter merkt dat verschillende lasten zullen blijven en een gasprijs als bij den aanvang is in afzien- baren lijd niet te verwachten. De Heer Meurs wenscht een voorstel te doen, om niet meer grond aan te koopen dan noodig is en daar over het advies der gascommissie in te winnen. De Heer van Holthe stelt voor het terrein aan te koof Ven en woningen te bouwen voor stokerspersoneei in den geest van N. Niedorp. Dit voorstel het eerst in stemming gebracht wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem. Vóór de Heeren Wit, van Hothe, Over, Spaans en de voorzitter, tegen de Heer Meurs. Hoofdei. Omslag. Door Burg. en Weth. wordt voorgesteld om het maximum bedrag der Hoofdei. Omslag te brengen op f 7000 en 10 o/o voor Suppl. aanslagen Aangenomen. Omtrent een voorstel van den Heer Van Holthe om de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud te bren gen staakten de stemmen. Vóór de Heeren Van Holthe Spaans en de Voorzitter, tegen de Heeren Wit, Over en Meurs. Aangehouden tot de,volgende vergadering. Tot leden van het stembureau voor de stemming voor de Prov. Staten worden benoemd: De Heeren S. Over en C. Meurs tot leden. De Heer P. Wit Cz., tot 4de lid. De Heer J. Spaans tot plaatsvervangend lid. De voorzitter deelt vervolgens mede voor het verrich ten van het werk van den weg te Lutjewinkel door P. Smit een bestek te hebben laten maken krachtens opdracht van B. en W. De kosten zijn weer hooger dau bij de eerste opname voornamelijk houlprijzen. Het schoeiïngwcrk zal plm. f 1,50 per M. meer kosten. Het schoeilngwerk met het achteruitzetten van een muur van een huis van den Heer J. I immerman, en het plaatsen van een regenbak en achteruitzetten der hekken, zal plm. f 4300 kosten. Smit is bereid het werk onderhouds aan te nemen voor den begrootingsprijs, en de voorzitter verwacht IHat bij publieke aanbesteding wel hooger, maar ver moedelijk niet lager zal worden ingeschreven. Besloten wordt het werk onderhands aan te besteden aan 1'. Smit. met 5 tegen 1 stem. Vóór de Heeren Van Holthe, Over, Meurs, Spaans en de voorzitter tegen de Heer Wit. Rondvraag. De fleer Wit spreekt over het plaatsen van steenen bij de losplaatsen. De voorzitter deelt mede, dat er zeer veel aanvoer van bouw materialen is, doch alles, wordt zoo spoedig mogelijk vervoerd. De Heer Over acht het gewenscht enkele hoornen op te snoeien. Voorzitter zegt voorziening toe. De Heer Spaans informeert of er te Winkel een kleine brandspuit is, die nooit gebruikt wordt, enol die geen dienst zou kunnen doen aan de strook. Of de mogelijkheid niet bestaat, dat bij het slation Lutjewinkel een urinor wordt geplaatst. Dal er geklaagd wordt over den toestand van een Urinoir bij de losplaatsen te Lutjewinkel. Of het waar is, dat er een misverstand bestaal ius- schen den aannemer van de school en de gemeente Vergadering van den Raad op Vrijdagmiddag 2 Juni 1916. Voorzitter burgemeester Van Slooten Af wezig de heeren Schilder en Appel met kennisge ving, alsook de heer Met, die onder het lezen der notulen ter vergadering komt. oorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen worden gelezen en goedgekeurd. Voorzitter deelt namens B. en W. mee, dat tot w aarnemend hoofd der school I is benoemd de heer Jac. Horst te Den Helder en dat mej. Kooiman, die als onderwijzeres aan die school is benoemd ter vorige vergadering, tijdelijk onderwijs in nuttige handwerken zal geven aan school I; dat de heer C. van Twuiver, onderwijzer aan schoolIV, Veen- huizen, die reeds sedert eenige maanden ongesteld is, nog niet is genezen; het aan hem verleend verlof is weder met een maand verlengd geworden. De Armenvader en -moeder, het echtpaar De Heer- Ruijter, vragen f 100 verhooging van salaris. Thans is de jaarw edde f 200. De heer Den Hartigh, die zitting in het Armbe stuur heeft, licht namens het bestuur, op verzoek van voorzitter toe, dat in de jongste Armbestuurs- vergadering dit verzoek behandeld werd en De Heer en zijn vrouw toelichting hebben gegeven. Er vin den thans elf verpleegden een plaatsje in het Arm huis. Sommigen van hen moeten als kind behan deld worden. En De Heer moet er zelf om thuis blijven. Het Armbestuur was dan ook algemeen van oordeel, aan den Raad te adviseeren, het verzoek in te willigen. De heer Van der Oord stelt voor tot de verhooging over te gaan. Met allen voor al dus besloten. Voorzitter brengt nu ter sprake het rapport, door de weegbrugcommissie ingediend en waarin als ta rief voorkomt voor varkens 25 cent weeggeld, voor koeien, paarden en dergelijke beesten 50 cent. Het weeggeld wordt niet per K.G. berekend, doch per stuk. Het rapport geeft als plaats voor de bascule aan het perceel van den kastelein S. Klaven, dus mooi in het middelpunt van de gemeente. Klaver heeft zich tegen de helft van het te heffen weeg geld, of anders per jaar f 25, bereid verklaard om de weegbrug te plaatsen en te bedienen. De com missie adviseert goedkeuring daarop te verleenen. De lieer Met wil nog iets inlasschen, n.1. dat wan neer ook kastelein D. Pijper bereid bevonden wordt voor bediening en plaatsing van de bascule, ook deze in de gelegenheid komt, een volgend jaar dat te mo gen doen. Dan is onze regeling geheel onpartijdig. De heer Overtoom stelt als bezwaar daar te gen de omstandigheid dat Klaver er een gebouw- aapun uaa jbbI puaSiOA jjaan 'uapjaz jbz .iooa afj de weegbrug, dan zal dat voor Klaver een bezwaar zijn om er voor te gaan bouwen en dan zou Kla ver misschien de plaatsing en bediening niet aan vaarden. De heer Wijnker veronderstelt ook wel dat Klaver het dan niet aanneemt. De heer Den Hartigh vindt dat liet toch eigenlijk niet aangaat om nu te beslissen. Dan wordt D. Pijper totaal uit gesloten. Hij is niet door de commissie gevraagd. Dat is niet zijnschuld, maar die van de commissie. De beslissing over plaatsing en bediening zou spre ker nu bepaald willen uitstellen. Pijper kan dan nog gevraagd worden en daarna kan op de volgende vergadering beslissing vallen. Dienovereenkom stig wordt besloten. Het aangegeven tarief wordt algemeen goedgevon den en vastgesteld. Hoog is het wel niet, maar des- noodig kan het later gewijzigd worden. Het idéé van den heer Met om niet f 25 per jaar maar de helft van het te heffen weegloon voor plaatsing en bediening weegbrug uit te keeren, wordt goedgevonden en aldus besloten. De Neder). Vereeniging Het Groene Kruis biedt aan de gelegenheid om schoolboeken te ontsmetten en vraagt daarvoor jaarlijks f 5 subsidie. Voorzit ter wijst er op, dat nogal eens zulk een verzoek is ingekomen, en we toen meenden, er niet op te moeten ingaan. Ook nu vinden B. en W. dat we er niet" op moeten ingaan. Voor kennisgeving aan genomen. Van de Vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek is een schrijven ingekomen met dank betuiging voor de subsidie, ten vorigen jare geno ten. Ook voor dit jaar verzoeken ze gaarne weer tegemoetkoming; gaarne zelfs f 100 en wel omdat het reisje naar Amsterdam zal worden gfmaakt met de hoogste klassen. Voorzitter wijst er op, dat een rekening is bijgevoegd, het batig saldo waarmede vorig jaar begonnen werd, was f 63.96, dat waarmee men eindigde beliep f 64.15. Als het reisje met een deel der leerlingen naar Amsterdam werd gemaakt, is het wel meer gebeurd dat de vereeniging f 100 subsidie genoot. En de commissiën der andere scho len kregen dan naar verhouding subsidie. Verleden jaar is f60 subsidie aan de vereeniging voor getrouw schoolbezoek gegeven. De heer Overtoom vindt het verbazend hoog met deze subsidieaanvrage van f 100. De heer Van der Oord vindt, dat nu de Bijzondere school er is, heeft het geen zin meer, om f 100 subsidie te vragen. Spreker wil toegeven dat dit vroeger meer gebeurde, doch toen was de Bijzondere school er nog niet. De heer Den Har tigh vraagt of het mogelijk is, de subsidiën voor alle schoolfeesten af te schaffen. Het is een pretje voor de kinderen, maar de ouders vooral hebben veel pret. Het lijkt spreker verkeerd hiermede van f 60 op f 100 te gaan. Dan zal ook de Bijzondere school naar verhouding meer moeten hebben en dan komen we mogelijk wel f 100 boven de begrooting. Als de ouders willen dat de kinderen een feestje genieten, best, maar dan zij liet ook zelf maar be talen! De lieer Overtoom kan zich met de rede neering van vorigen spreker niet vereenigen en is bepaald vóór schoolfeest. Maar naar Amsterdam, dat acht spr. niet noodig. Met zoon beetje kinderen wordt dat eigenlijk een dure reis. Het is heter voor alle leerlingen een minder duur feestje te hebben, bijv. met ze naai- Bergen en over Schoor! naar Eg- mond aan Zee, dat zou voldoende zijn. De heer Blom vindt het uitstapje naar Amsterdam voor de kinderen uit den minderen stand een genoegen, dat zij anders wellicht inoefen derven. De meer gegoe den komen er mogelijk even goed wel eens. Maai de mindere stand niet en zal zoo'n uitstapje dan zeer lang bij die kinderen een aangename herin nering blijven. Spreker zou ze niet willlen zien uit gesloten. Voorzitter vindt,we kunnen eigenlijk niet in het werk der commissie treden en haar niet voorschrijven wat wel en wat niet gebeuren zal. De regeling is aan haar zelf. Daarin kunnen we ons niet mengen. Spreker vindt het is zoo de gewoon te dat de hoogste klassen naar Amsterdam gaan. De heer Met acht het wel te wenschen, dat de vereeniging zichzelf daarvoor redden kon en sterk genoeg was om met eigen middelen het schoolfeest te organiseeren. Maar dat is zoo niet en het zijn voortdurend zoowat dezelfden, die op de inteeken- lijst er wat voor geven. De commissie zal, verwacht spreker, er wel op gerekend hebben, dit jaar weer subsidie te genieten. Daarom stelt de heer Met voor dit jaar de gevraagde subsidie nog toe te staan en de andere scholen naar verhouding ook te geven. Een volgend jaar niet meer. De heer Wijnker zou een bedrag per kind willen bepalen. Voor zitter zegt, dat de laatste twee jaar f 60 subsidie is gevraagd en gegeven. Nu, met het oog op het reisje naar Amsterdam dat niet jaarlijks wordt gemaakt wordt f 100 gevraagd. De heer Pool land voorziet, dat bij toestemming de andere scho len ook zullen verzoeken en dan wordt het een heel bedrag. Voorzitter stelt nu aan de orde stem ming over het verzoek van f 100. Tegen de heeren Poolland, Krom, Van der Oord. Overtoom, Den Har tigh, Blom en Wijnker. Met 7 stemmen tegen alzoo verworpen. Voor stemden de heeren Blom en Met. Voorzitter geeft nu in overweging toch een sub sidie tot een ander bedrag toe te kennen. De heer Overtoom doet het voorstel om evenals andere ja ren ook nu weer f 60 subsidie te geven. En dit jaar lijks te blijven doen. De heer Den Hartigh ver klaart zich tegen subsidie. Het is niet iets dat op den weg van den Raad ligt. Als op die subsidie gere kend wordt zal er althans niet geteekend worden op de lijst. De heer Wijnker stelt voor, hooger te gaan en maar dan alleen voor van het jaar f 80 toe te kennen. De heer Krom kan het ge voelen van vorigen spreker niet deelen. Zoo zullen ze immers hun stok al verder zetten. Ze moeten feest vieren naar wat ze hebben. Hebben ze niet veel, dan ook de feestelijkheden maar wat inkrimpén. De heer Overtoom acht subsidie van gemeentewege hiervoor toegestaan ook bevorderlijk voor getrouw schoolbezoek. Het voorstel Wijnker komt in stemming. Met de heeren Bos, Krom, Van der Oord, Overtoom en Den Hartigh tegen wordt het verwor pen. Het voorstel Overtoom wordt nu in stemming gebracht en wordt met op één na algemeene stem men aangenomen. De heer Den Hartigh stemde te gen. Verzoek is ingekomen van den heer J. Koning om wegens voortdurende ziekte en wegens gemis van verdiensten, vrijgesteld te worden van betaling H. Omslag. Toegestaan. De heer A. Nieuwland vraagt ontheffing aanslag Hoofdelijken Omslag wegens vertrek uit de ge meente. Eveneens toegestaan. Een paar reclames tegen aanslag Hoofdelijken Om slag, worden verwezen naar de commissie voor be handeling van dergelijke reclames. Voorzitter brengt in bespreking het rapport van de commissie voor het nazien der rekening van het Burgerlijk Armbestuur dienstjaar 1915 en vraagt wie der heeren commissieleden dat uitbrengt. De heer Blom rapporteert nu namens de commissie, dat alles in orde bevonden is en tot goedkeuring wordt geadviseerd. De ontvangsten waren f 5175.11, uitga ven f 4139.19. Batig saldo f 1035.92. Goedgekeurd. Voorzitter brengt het Armbestuur dank voor het prijzenswaardig beheer en de heer Overtoom merkt op, dat die heeren zeker goede bronnen van in komsten hebben. Voorzitter zegt:De voornaamste clier bronnen is welde gemeente. Ingekomen is een verzoek om eervol ontslag met 1 Augustus a.s. en wel van het hoofd der school lil de heer J. Visser. Deze is door het Rijk benoemd ais Rijkstuinbouwwinterschool-leeraar te Naaldwijk en heeft dit aangenomen. B. en W. hebben dit verzoek behandeld en zijn er voor het eervol ontslag te ver leenen, maar niet reeds 1 Augustus doch 31 Aug. Vereischt is trouwens ook om 3 maanden te voren aanvrage in te dienen. Met den heer Dierdorp is dat indertijd ook gehandhaafd geworden Het is wel mogelijk, dat het voor Visser aanbeveling verdient, dat hij eerder die betrekking aanvaardt. Maar wij kunnen binnen drie maanden ook niet niet een op volger klaar zijn. Of we zouden een tijdelijke moe ten aanstellen.' De heer Met vraagt of er niet aan verhonden kan worden deze bepaling dat als wij eerder slagen met een opvolger dat aanvrager dan ook eerder zijn ontslag krijgt. Voorzitter acht de mogelijkheid daarvan lang niet groot. Niettemin als het onverhoopt zoo afkwam, dan zou spr, er niet tegen zijn om dan Visser's eervol ontslag vóór Aug. geëindigd is, te doen ingaan. Met allen voor met ingang van 1 September het eervol ontslag verleend En kan het -eerder, dan eerder. Voorzitter vindt het vertrek jammer en prijst den heer Visser als een flink hoofd der school, ook voor het landbouwonderwijs is hij een te waardeeren kracht De heer Krom zegt, dat we dan nu staan voor het feit dat de heer Visser heen gaat. En dan zou spreker wel.eens willen vragen of het niet wenschelijk mag heeten, aan die school een Roomscli-Katholiek schoolhoofd te benoemen. Im mers, wel drie vierde der leerlingen daar is R.-K. En de Roomsch-Katholieken zijn in dat opzicht ook wel wat zuinig bedeeld. Als het mogelijk was, zou spr. het gaarne in die richting aanbevelen. Voor zitter zegt, die gelegenheid bestaat er wel. Ook zij kunnen er zich voor aanmelden en er is ook in Roomsch-Katholieke bladen geannonceerd voor op roeping sollicitanten. Als zij zich aanmelden kunnen wij onze keuze doen. De heer Krom dankt voor zitter voor de inlichting en zou wel willen dat het overwogen werd door B. en \Y .en in overleg met den schoolopziener. Voorzitter zegt, dat het dagelijksch bestuur in deze toch overleg pleegt met den school opziener. B. en W. stellen voor af- en overschrijving te-doen v'ftn enkele posten waar „bij" moet en andere posten waarop is overgehouden. liet geheel sluit in^ ont vangsten en uitgaven oji een eindcijfer van f 1723.60 Goedgekeurd. Dan wordt voorgesteld betaling „onvoorzien" f 16.85. Voorzitter geeft eenige opheldering van liet bedrag. De H.S.M. heeft bezwaar tegen 40 cent be- stelloon voor een telegram te geven en beloonde het met 25 cent. Door dat afwijken van 15 cent, ver minderde natuurlijk het loon van den hesteller M. Krap. B. en W, wilden dat aanvullen tot 40 cent per telegram en aangezien er nog al wat telegram men besteld zijn, beloopt die bijbetaling dan in to taal f 16.85. Goedgevonden. Wordt voorgesteld op te maken een suppletoire begrooting in.eindcijfer f 1700. Goedgekeurd Voorzitter is nu gekomen aan het onderwerp Broe kerbrug en zegt met den heer Poolland de commis sie daarvoor te hebben vertegenwoordigd en v. d. Mo len te hebben opgezocht. Met v. d. Molen is bespre king gehouden en hij wil de brug met ap- en de pendentiën verkoopen, doch alleen voor f 14000. Be slist niet minder. Het gemeentebestuur van Broek is bereid het geheele onderhoud van den weg te be kostigen en de helft te dragen van de onderhouds kosten der brug. De voorwaarden betreffende het afschuinen van den weg, alsmede de verplaatsing van het tolhuis, kregen wel een bevredigende op lossing. De heer v. d. Molen was echter heelemaal niet voor minder dan f 14000 te vinden. Bepaald niet En ook niet voor de overdrachtkosten bij verkoop, Die kosten moeten door kooper betaald worden vond v. d. Molen. Hij wilde ze niet dragen. Voorzitter zegt, dat de gemeente 25 pet. van de koopsom zal dragen. Broek 50 pet. en de Polder 25 pet. En wij, gemeente, nemen voor 25 pet. deel in de kosten van het onderhoud dezer brug en betalen ons evenredig deel der overdrachtskosten. De heer Wijnker: Ik ben wel voor opheffing van die brug, maar ik had gehoopt dat het voor minder geld gelukt was. Andere heeren hadden dat ook gedacht. Voorzitter zegt, dat ook de commissie die hoop koesterde, maar dat gaf niet. Geprobeerd is het, maar het ging heelemaal niet en we konden ten slotte aan de kat of aan de kaas. De heer Overtoom is voor aankoop van de brug. Nu maar doorzetten. Het is een ding van belang voor de gemeente. De heer Bos is ook van dit gevoelen. De heer Met verklaart er zich mede voor de brug over te nemen, doch had gaarne reeds in het begin zien onderhandelen over den prijs met v. d. Molen. Dat zou wel van invloed zijn geweest. De heer Wijnker acht dat ook zeer waarschijn lijk. De heer Van der Oord voert daar tegen aan dat v. d. Molen al sinds 2 jaar vast op zijn stuk staat en niet minder in prijs wil gaan. Dat stond toen al vast bij v. d. Molen. Spreker kan zich zeer goed met Overtooms voorstel vereenigen. Voorzit ter zegt, die zaak is al zooveel in het openbaar besproken of die brug werkelijk dat geld waard is, weet ik niet. Maar v. d. Molen wil nu eenmaal niet minder. En is het de kwestie of wij algemeen van gevoelen zijn, dat die toestand onhoudbaar is met de brug. De vraag is of de Raad aankoop tegen dien prijs goed vindt. De heer Wijnker: Als hij de onkosten van over dracht maar wilde betalen!Voorzitter: Dat is hem wel gevraagd, maarhij wil niet. De heer Overtoom vindt het een fout van het vo rig Polderbestuur dat dit hem v. d. Molen onvoorwaardelijke vergunning gaf de brug te leg gen. De heer Poolland: Wij hebben het op aller lei wijzen met v. d. Molen geprobeerd om goedkoo- per klaar te komen, maar niets mocht baten. Ook onze pogingen om de brug franco op naam van de corporatiën te krijgen faalden. Er viel eenvoudig niets aan te tornen. We mochten kiezen of deelen. Voorzitter zegt dat Overtoom voorstelde dat de brug voor f 14000 wordt overgenomen, dat wij daar in deelnemen y>or 25 pet. en dat we 25 pet, in on derhoudskosten dragen terwijl Broek onderhoud van den weg bekostigt. Stemming over dit voorstel volgt, waarbij het met allen voor wordt aangenomen. Voorzitter brengt ter tafel een schrijven van onze bejaarde vroedvrouw mej. Sellemans, waarin deze in verhand met het raadsbesluit van 28 April j.1. tegen 1 Juli .a.s. eervol ontslag vraagt uit haar be trekking. Voorzitter zegt, dat zij, die vroeger wel wat hal- starrig was zich nu met het genomen raadsbesluit bleek te kunnen vereenigen en eervol ontslag vraagt en spreker stelt voor het gevraagde ontslag eervol te geven tegen 1 Juli a.s., onder dankzegging voor oe door haar aan de gemeente bewezene diensten. Met allen voor wordt aldus besloten. Voorts heeft mej. Sellemans nog een paar dagen later dankbetuiging ingediend voor ondervonden wel willendheid van B. en Wi bij de vervulling harer taak en voor toegekend pensioen. Voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter brengt nu nog over een mondeling ver zoek van den heer Appel die als voorz. van stemdis- trict IV (Veenhuizen) is benoemd en daar gaarne at wil wegens omstandigheden. Hij wil wel 4e lid zijn, dus alleen 's avonds. Maai den geheel en dag als voorzitter fungeeren kan hij we gens den toestand zijner echtgenoote niet best op zich nemen. Voorzitter -stelt voor den heer Poolland die gewoon lid is, als voorzitler van district IV te benoemen en in diens plaats de heer J. Haringhuizen, die nu 4e lid is, als gewoon lid. De heer Appel kan dan in Ha- ringhuizen's plaats 4e lid zijn. Aan een en ander hecht de raad goedkeuring en wordt aldus besloten, wijl de heer Poolland zijn nieu we functie aanvaardt. Voorz. brengt nu ter tafel een schrijven van het raadslid de heer C. Poolland om de raadsvergade ringen gedurende den zomertijd s avonds te houden. Voorz. zegt dat B. en W. het hebben besproken en spreker zegt geen bezwaar te hebben als de raads leden er alle zoo over denken? De heer den Hartogh is er ook wel voor. 't Is meteen wat deftiger. De heer v. d. Oord op wielken tijd dan beginnen? Zeven uur. Dé heer Poolland Nee, half 7. Anderen vinden dat wat vhoeg. Da's half 6 ouwe tijd. De heer Poolland: Ouwe tijd daar hebben we niels mee noodig in den zomertijd. De heer Overtoom is Svel voor 't idee zoo geduren de den zomertijd. Algemeen vindt de raad goed op het verzoek in te gaan. En dan tot 1 Sept. a.s. Voorz. vindt het goed en zal de volgend'- raads vergadering zoo mogelijk reeds op de avonduren ge steld worden. En dan uiterlijk een kwartiertje afdingen, langer niet. De heer Met vraagt ten opzichte van Van der Mo lens brug, of de corporaties ook bijdragen van het rijk daarin vragen. Voorz. zegt, dat wel overwogen wordt, Provincie en Rijk om bijdrage te vragen. De heer Poolland wil zoo gauw als nel bisluit lot aankoop gevallen is hij de verschillende corporatiën dat de brug dan dadelijk voor fiet publhk openge steld zaï worden. Maar men weet nog niet wat in (leze gebeuren zal. Voorzitter zegt dat in ieder geval wei ilé bedoeling voorzit om zoo spoedig afs f kan oe rug voor voor 't publiek open Ie stellen. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1916 | | pagina 11