WOENSDAG 7 JUNI l"16. 59ste Jaargang. No. 5809 Hef vervloekte geslacht. Uitgevers TRAPMAN Co. - SCHAGEN. LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. I SCHAKER AlitmtBi Niens- COURANT. AdïertcitiB- Luüiiillii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag; Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f0 90; per post f 1.05. Losse nummers 5 et ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 et (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken bij deze bekend: a. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewich- zitting zal worden gehouden in het NoordholTandsch Koffiehuis te Schagen op 10 Juni van 912, op 13 Juni van 10—1 en van 2—5, op 14 en 15 Juni van 912 en van 1—4 uur. b. tfat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten wdhieh aangeboden om onderzocht te kunnen worden en niet gepotlood zijn. c. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wel ten bate van 's Rijks schatkist. d. dat de maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeuringsmerk driehoek, niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden. e. dat de maten en gewichten voor het einde van het jaar 1917 gestempeld moeten zijn 'met de letter x en dat er, bij verzuim of verhindering om van de onder a genoemde zitting gebruik te maken nog gelegenheid! bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ïjkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht W 276, op eiken Maandag en Vrijdag van 9—3 üur. f. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzit- ting maar alleen de ijkkantoren herijkt kunnen wor den. (Opzending per post franco.) Schagen, den 3 Juni 1916. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. ZUIDSCHARWOUDB. Aan den heer J. Ham, oud-hoofd der openbare school alhier, is een pensioen van f 1067 's jaars toegekend. ZIJPE. Het aantal ingeschrevenen voor den landstorm, jaarklasse 1910, bedraagt ln deze gemeente niet min der dan 17. TENTOONSTELLING OPMEER. Was de hoop gevestigd op mooi weer, velen toch vreesden het ergste. En terecht, hun profetie werd bewaarheid. Maandagmorgen regende het en het liet zich aanzien, dat dit wel den geheelen dag zoo zou blijven. Wat oen teleurstelling voor velen. Zie daar, ongeveer 10 uur klaarde het weer op, de zon kwam er door en zeer velen uit den omtrek maak ten zich op om de aloude Opmeersche Paardenmarkt te bezoeken, welke nu door hare tentoonstelling nog veel meer aantrekkelijker is. Ongeveer half elf begaf net bestuur zich in feeste lijke optocht, vooraf gegaan door de Kleine Kapel van den Langedijk, naar het tentoonstellingsterrein en werd deze door den voorzitter geopend. Niet min der dan vorige Jaren waren de inzendingen, zoowel ter mededinging als ter opluistering. In af deeling A: Hengsten, waren 3 inzendingen: le prijs Manuel van C. Stoop en Co. te Wogmeer, 2e prijs Voltigeur van Th. Aartsman te Hoogwoud. R. Spannen betuigde paarden, nangegeveni: le prijs wed. J. Reuzenaar te Hoogwoud, tevens 2e prijs schoonste geheel, 3e prijs W. Keetman te Winkel, te vens 3e prijs schoonste geheel. C. Betuigde paarden van 4 jaar en ouder, aange geven 27: le prijs W. Keetman te Winkel, 2e prlji A. Entius^te Zandwerven, 8e prijs P. Helder te Aarts 2. Den volgenden Zondag ging Arnold er heen. De oude heer nam wel geen notitie van hem, maar Rose was erg blij met haar nieuwe kameraadje en verzocht hem dringend, toch terug te komen.- Van dien dag kwam hij dikwijls in het vijandelijk huls. Rose kon zich niet meer zonder hem verma ken en de huishoudster die na den dood van me vrouw de Luzy de plaats van huisvrouw innam, had veel schik in den Jongen. De Luzy zelf, die in het begin vermeed nader met den Jongen in aanraking té komen, wende zich meer en meer aaii zijn tegenwoordigheid; Ja hij miste hem zelfs, wanneer Arnold wat langer dan gewoon lijk wog bleef. VroolTjke, onvergetelijke uren beleefde Arnold in dezen en den daarop volgenden tijd, als hij met vacantie thuis kwam. De toestand thuis werd toen steeds droeviger; de ziekte van zijn moeder scheen in het begin voorbij en uitte zich ln volslagen onverschilligheid voor haar omgeving, maar ze werd steeds erger, kreeg een chronisch karakter, zoodat de jonge man de laatste jaren van zijn minderjarigheid veel moei te had, om haar buiten het gesticht te houden. Van het oogenblik af dat hij als meerderjarige het goed in handen kreeg, was zijn voornaamste zorg zijn moeder een leven te laten leiden, dat zoo aange naam mogelijk was. Een enkelen keer had hij met zijn moeder gesproken over de bezoeken bij de Luzy maar het onderwerp had de zieke zoo aangegrepen, haar toestand zoo verergerd, dat Arnold er daarna nooit meer over sprak. Maar als hij den weg in sloeg, die naar het buiten voerde, stond zij voor het yenster en keek hem na, zoolang zij nog maar iets van hem zag en haar blik was zoo vol verlan gen,' als de verstooten eersteling der schepping naar de poorten van het Eden gekeken moet heb ben. Terwijl Arnold dacht aan het verleden, knalden er plotseling zweepslagen achter hem. Hallo, riep een welbekende stem, kun je niet wat uitwijken, anders moet de knol zijn botten nog wat inkrimpen. Verschrikt keek Arnold om. De oogen van den ouden de Luzy van wien hij zooeven gedroomd had, keken hem ongeduldig aan en naast den oude zat Rose, in een pels gehuld, de teugels in de hand en klapte vroolijk met de zweep. Arnold ging op zij. Wel te rusten, riep het overmoedige speel kameraadje hem toe; ze droeg geen sluier, haar woud, le prijs schoonste geheel J. Kooij te Helloo, 2è prijs schoonste geheel W. Appelman te Hens broek. 3e prijs schoonste geheel A. Wit te Barsinger- horn. D. 3-Jarige paarden: le prijs P. van der Molen te Nibbixwoud, 2e prijs S. Broers te te Wadwaai, 3e prijs G. Weel te Heerhugowaard. E. 2-Jarige paarden, le prijs C. Stoop te Wog meer, 2e prijs C. Ros te Abbekerk, 3e prijs J.Best Pz. te Abbekerk. F. 1-Jarige paarden: le prijs K. Schoen te Op meer, 2e prijs D. Zee te Twisk, 3e prijs C. Zuurbier te Opmeer. G. Merries met veulen: le prijs G. Kuiper te Burg horn, Schagen, 2e prijs P. Klaver te Zwaagdijk, 3e prijs K. Bos te Opmeer. H. Betuigde ketten: le prijs J. Ham te Lutjewin kel, 2e prijs J. J. Stroomer te Oudorp, 3e prijs Nic. Boots te Wervershoof; J. Ham en J. J. Stroomer behaalden beiden den len en 2en prijs schoonste ge heel, terwijl Jc. Wit te Westwoud den 3en prijs schoonste geheel behaalde. Als extra nummer zij vermeld 2 blessen voor el kander gespannen en een vierspan 2 blessen en 2 zwarten, alle van J. J. Stroomer te Oudorp, welke hiervoor 2 eerste prijzen behaalde. Tevens was door genoemden Stroomer ter opluistering ingezonden een klaverblad, n.1. 2 blessen en een ponny, aange spannen en keurig bereden. Tevens dient als een groote zeldzaamheid vermeld, dat door den heer G. Koster te Wognum een paard was ingezonden met twee eigen geworpen veulens, welke hiervoor een eervolle vermelding verwierf, Verder waren inge zonden 2 geiten en 2 rammen, benevens veel pluim vee, landbouwwerktuigen, rijwielen enz., enz, alles ter opluistering. De commissiën hadden wederom een zware taak, doch hebben zich er goed van gekweten. De Afdee- ling kan wederom met genoegen op dezen dag te rug zien en tevens aangemoedigd om op den in geslagen weg voort te gaan. De aanvoer op de paardenmarkt was geringer dan andere jaren, een gevolg van den uitvoer>»De prij zen waren ongekend hoog. ALKMAAR. Voor de Prov. Staten zijn gisteren officieel can- didaat gesteld de heeren: Jhr. Mr. H. Gevers, te Heemskerk, aftr., chr.-h., A. W. Udo, lib., te Alk maar en O. J. Verkerk, S.D.A.P., te Alkmaar ALKMAAR. Do uitslag van de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad ln het le kies district, vacature A. Fortuin, lib., is, dat werden uit gebracht 1107 geldige stemmen, waarvan od den heer F. Bak, r.-k., 578 en op den heer Mr. W. C. Bosman, lib., 529 stemmen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. SCHOORL. Door belanghebbenden alhier is een coöperatieve land- en tuinbouwvereenlging opgericht, vooral met het oog op het aankoopen van veevoeder en kunst meststoffen. Het bestuur bestaat uit de heeren J. Swaan, voorzitter, F. Schermer, secretaris, Tot com missarissen zijn benoemd de heeren D. Duin Dzn., F. Medendorp, J. Kroon. J. D, van Iperen en J. Spaans. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR Zitting van Dinsdag 6 Juni 1916. S. Peper te Texel, valschheid in geschrifte, 14 d. gev. N. Hoep, Amsterdam, diefstal, 1 mnd. gev., voorw. 2 jaar proeftijd. H. van der Berg, Hoorn, verzetzaak, 3 d. h., 3 J. rijkswerkinrichting. H. H. Gerssen, Urk, zonder vergunning drank in het klein verkoopen, f 50 of 20 d. h. W. Wit, Schagen, vernieling en mish., f 25 of 20 d. h, J. de Rover, Alkmaar, overtr. belasting, f6 of1 d. h. OUDKARSPEL. Alles beleef je; zoo dachten we Zaterdagavond ook, loen de Spoorstraat in rep en toer werd gebracht door een drietal commensaals van de V. die te veel van 'hun zuur verdiende penningen aap bachus hadden geofferd. Hoewel dit op zich zelf hier reeds iets vrijwel ongewoons Is, zouden we er toch geen melding van maken ware het niet, dat een van hem zijn dronkenmans- ivoede met behulp van scherp staaf trachtte te koelen. Het liep hem eenter leelijk tegen daar hij kelf daar van het slachtoffer werd. Een van de buren, die hem aanraadde te gaan slapen xou als loon niervoor een por van een me» hebben ontvangen, als hij zelf geen tijd gehad had hem met een emmer een gevoelige tik op zijn hoofd te geven, waardoor hij voorover tuimelde. Andere toe geschoten buren maakten hiervan gebruik, door hem, 2 üjhet ook met moeite, het mes afhandig te maken. Mijnheer de commensaal liep hierbij zelf echtereen zoodanige verwonding op, dat ijlings geneeskundige hulp moest worden ontboden. Dr. Vogelenzang en Dr. Hoekstra waren spoedig ter plaatse die zoodanige ver- wonding constateerden, dat hechten noodzakelijk was. Nauwelijks echter waren de dokters en ook de politie, die inmiddels ter plaatse was verschenen, weer ver trokken, of mijnheer scheurde ln een aanval van drou- kenmarLswaanzin het verband weer af waardoor hij ten tweede male ernstig bloedverlies leed. Dokter en politie werden weer ontboden en het hechten en verbinden kon weer van voren af aan beginnen. Tiet was inmiddels reeds Zondag geworden toen allen weer konden vertrekken. Onze Burgemeester en politie bleven nog eenigen tijd in de buurt, doch konden zich om ongeveer hall twee ook ter ruste gaan begeven. Zondagmorgen dachten we, dat het spelletje weer van voren af aan zou beginnen, doch toen liep het met een sisser af. SINT MAARTEN. Zondagmorgen had na de Godsdienstoefening in de N. D. H. K. alhier eene stemming plaats voor een Notabel. Benoemd werd de heer W. Blaauboer. ZUID8CHARWOUDE. Eergisteravond vergaderde de Coop. Verbruiksver- eeniging „Vooruit" alhier, met filialen te Helder en Anna Paulowna, bij den heer Kramer. Een 60-tal leden was aanwezig. Besloten werd aan de Coöpe ratie eep Spaarbank teverblnden. Tevens werd het Huishoudelijk Reglement aangevuld, zoodat ook de bultengomeonten en de lfHalen moer zeggenschap op de ledenvergaderingen zullen krijgen. Tot be stuursleden worden ge- en herkozen de heeren: J. du Burck, J. Klingeier, F .P. Mammen en L. J. van Wijk, tot commissarissen de heeren A. Klingu ier, W. C. Bouman en C. Keeman Jr. ZUIDSCHARWOUDE. De Coop. Verbrulksvereenlging „Vooruit" alhier, heeft heiloton aan alle burgemeesters ln haar ree sort een schrijven te richten, met hot verzook ver schillende groenten en andere waren beschikbaar to willen stellen voor de bevolking. We vernemen, dat ook d< R.-K. tulnarbulders een zelfde verzoek zullen richten aan de burgemeesters aan den Lan gedijk. oogen keken lachend do zonnige wereld in. Dank je zei hij en koek haar tevreden na, toen de slee zich verwijderde. Hij had haar ge leerd de teugels te leeren vasthouden, de zweep te handteeren, haar houding, der behandeling der paarr den, het was alles zijn werk. Deze leerling vervulde hem met trots. Maar haast je nu wat, ouwe jongen, jouw meester heeft ook een zweep, zooals Je ziet. Span ie 's in, de hulzen van de stad zijn al te zien en beneden op de markt is het hotel, waar je voer krijgt. HOOFDSTUK III. Toen Arnold voor het hotel stil hield, stond Rose nog op de steenen trap, die in het huis voert, ze drukte haar koude gezichtje tegen haar mof en wachtte op haar vader, die op den achtergrond bij do stallen luid schold over de plaats, die men hem voor zijn paarden aanwees. Papa heeft een slechte bui, vertrouwde zij Ar nold toe, zijn stemming sloeg om, toen we jou ge zien hadden. 'Wie weet, wat hem door het hoofd gaat, de tarwe is gedaald. Daar trek ik me niets van aan. Zeg me lie ver eens gauw, voordat papa komt, of het waar is, dat er op het Herfstbal twee officieren zullen ko men? Hé, hoe weet je dat al? Toe, zeg nou of het waar is, Arnold? Suze Trepton heeft het van haar broer gehoord en ze stuurde me gisterenavond het bericht met een ijlbode. Ja, het is waar, Rose, ik zal je nieuwsgierig heid niet langer gaande houde. Alexander Trepton en ik hebben twee officieren genoodigd. Hé, zalig! Ik heb nog nooit met een officier gedanst, Arnold. Op mijn eerste bal was er geen en op mijn tweede bal was alleen een oude ma joor met stijve beenen. O, Arnold, als er een de cotillon met mij. danste! Dat zal wel, hoor, troostte hij. Maar1 papa houdt niet van officieren, ik mag nooit, nooit met een luitenant trouwen, heeft hij ge zegd. Wie weet of dat verbod zich ook niet uit strekt tot het dansen; ik zou het vreeselijk vinden. Papa is toch dikwijls eng onaardig, Arnold. Stil, daar komt hij aan, laten we over iets anders praten. Je rijdt heel goed Rose, ik heb je met plezier nagezien. Het eene paard gaat altijd dadelijk in galop, echt dom van 'm, zei ze korzelig. Wat denkt u er van papa, Arnold zegt, dat ik goed rijd". De oude heer haalde de schouders op, knikte Ar nold toe en ging zonder verder op de jongelui te letten, naar binnen. Daar gonsden veel stemmen door een. Het was een groot vertrek met hoeken en WIERIN6ERWAARD. Koud, winderig en regenachtig weer op kermis is niet plezierig en is tevens van invloed op het bezoek. Laten we echter eerst vertellen wat er dit jaar alzoo te zien was, n.1. twee zweefmolens één te veel een luchtschommel, een vischtent en een paar kramen. Men is dan ook zeer spoedig uitge keken en wil men dan nog niet naar huis, dan be staat er in drie lokaliteiten gelegenheid tot dan sen. In de herberg van den heer Veeter, waar het voor enkele Jaren terug altijd tamelijk druk was, werd dit jaar voor de eerste maal geen dansmuziek gehouden. De andere caféhouders hebben, vooral op Zondag, zeker niet te klagen gehad. Voor de fam. Boon is de Maandag zeker ook heel goed geweest Hoe dat komt? Omdat „Cicero" van Noordscharwou- de, die voor enkele weken terug alhier met zooveel succes een uitvoering had gegeven, ook nu weer voor ons zou optreden. De verwachting, die wij oni van dit gezelschap hadden voorgesteld is niet be schaamd geworden. Opgevoerd werd „De Rechte Lijn", Indisch tooneel§pel ln 3 bedrijven door Jan Fabrlcus. In dit stuk, dat zoo echt uit het leven is, heeft de heeer G. Kooijman als Wilko de Hond, bij prachtig spel, ons eens laten zien, hoe moeilijk het veelal is om de rechte lijn te volgen in de we reld. Wanneer deze rol niet goed wordt weergege ven, kunnen de anderen zoo best niet spelen, dat het geheel tot zijn recht komt Zooals gezegd, Wilko de Hond werd uitstekend vertolkt, al had hij ln som- mlce tooneeltjes nog wat forscher kunnen zijn en ook alle anderen, vooral de dames hebben er het hunne toe bijgedragen om het geheel tot een suc- cesavond te maken. Er ging slechts éen roep en die was, dat Cicero prachtig heeft gespeeld. Of er nu heelemaal geen op of aanmerkingen waren te ma ken? Ja wel hoor, doch we willen die enkele opmer kingen gaarne achterwege laten, omdat men ln een plattelandsgemeente niet zoo direct een verecni- ging zal vinden, die Cicero op zijde duwt Ook liet décor was heel mooi. De zaal was geheel bezet en wat nu ook eens zoo echt mooi was te noemen is wel het feit, dat tijdens de uitvoering iedereen zoo stil was, dat ook de achter in de zaal zlttouden alles goed konden booren. Zoo moet het altijd zijn. De pauzen werden aangevuld door een mooi num mertje muziek van de fam. Polak. De laatste dag had zijn gewone verloop. DE NOORDHOLLANDSCHE LANDBOUW-ONDER LINGE. In „Krasnapolsky" te Amsterdam werd op 7 Juni de algemeene vergadering gehouden van de Noord- Hollandsche Landbouw-Ondorlinge, onder leiding van den heer G. Kruseman. Uit het Jaarverslag over 1915 blijkt, dat op 81 De cember waren aangesloten 2771 landbouworn; Zooals uit hot verslag blijkt kwamen in het ver slagjaar 360 aangifte-formulieren ln. Hiervan betrof fen er 15 patroonsongevallen en 7 gevallon van be- drljfszlekten. Drie ongevallen hadden den dood van den getroffene tengevolge. Een der overledenen liet geen betrekkingen na, die met zijn loon worden on- derhoudon. De beido anderen waren gehuwd: ecu had 3 kinderen beneden den 16-Jarlgeii leeftijd, de ander geen. Voor de san de 2 w"duwen en 8 kinde ren toegekende rente moest een kapitaal worden ge- iv.'i .i mui f r.tno. Tot nu toe moest reeds aan 4 der getroffenen door een ongeval ln 1915, een blijvende ultkeerlng naar gedeeltelijks invaliditeit worden toegekend. Drje de zer ontvingen een afkoopsom, de viurde een gere- nissen, dat gedurende verscheldone eettwen allerlei vreemde gasten geherbergd had. Ondanks de vele vensters, schemerde het midden ln de ruimte. Arnold's scherp oog gleed over de aanwezigen. Desmoulins zoekend, maar hij vond hem niet. Voor aan stonden handelaars ln pelzen, belangrijke per sonen voor de boeren, verder heereboeren uit de buurt, pachters en ook bezitters van buitengoede ren, die hier waren voor zaken of die zich wensch ten te orjenteeren omtrent den etand der zaken in het algemeen. De voornameren, die hier altijd den dag voor Kerstmie hun laatste inkoopen kwamen doen, hadden zich ln den achtergrond verspreid en zaten aan kleine tafeltjes Daar waren de Trep tons van de „Neuville",, allemaal, blonde volle ge zichten, vader, moeder en twee dochters, die druk praatten met hun broer, die in de sta4 bij het ge recht was aangesteld; de Lamonde, de wed. van Ar nold's voogd, een trotsche, sterke vrouw, met een on beduidende dochter en een paar Jongens; verschil lende geestelijken met hunne familie en dan nog de Malherbes. jonge gelukkige getrouwde menschen van wie niet veel anders te zeggen valt dan dat hun kinderen bij iedere verandering van weer aan een of andere nieuwe ziekte leden. Tusschen de twee afdeelingen ln het midden, leun de een mannengestalte van ongeveer dertig jaar te gen een tafeltje. Het gezicht was niet leelijk, maar bleek en smal, de neus scherp, de oogen klein en snelrondkijkend en de mond zóó samengeperst, alsof hij nooit geopend werd om te drinken uit den beker van andere aardsche heerlijkheid. Toen hij de Luzy bemerkte, verliet hij zijn plaats en ging op den oude toe. Al weer die onuitstaanbare Caniver, bromde Rose tegen Arnold. „nü zal papa toch wel tevre den zijn. Ik ben werkelijk dikwijls bang dat papa me aan den meestbiedende wil verkoopen, hij spreekt zoo vaak over een' gevestigde levenspositie en al dergelijke onzin. Alsof papa's dochter al niet genoeg gevestigd is. Je lacht? Kom maar mee. Suze heeft al een heelen tijd naar je omgezien. Dadelijk, ik moet even wat aan den kellner vragen. Is Desmoulins al hier geweest? wendde hij zich tot een der lieden, die met een servet onder den arm rond liepen. Desmoulins is er geweest, antwoordde een han delaar in schaapsvellen, een half uur geleden zoo wat Wacht es 't is net half elf, he't zal 10 uur ge weest-zijn. Hij zei, voor zoover ik weet, dat hij te rug zou komen. Meneer de Tumar ik heb een paar bruintjes voor u, zonder gebreken, en goedkoop. Nee, dank je wel, antwoordde Arnold lachend, op het oogenblik heb ik geen geld om paarden te koopen. Geld, riep de handelaar, zich wringend als on der hevige pijn. "j" Alzof daarvan ook maar surakn 1». Geld heb lk niet noodig. 't Is onkel uit beleefdheid. Wanneer ik meneer de Tumar met dat paard zie rijden, dan denk ik lederen keer: zoo'n aardige man, zoo'n goeie man, een man naar wien alle vrouwen graag kijken en die rildt nou met zoo'n ouden knol. Ja, Ja, Iaat maar, zei de Jonge man lachend, ie der moet roeien met de riemen, die bij heeft HIJ keek op en bemerktn dat de Luzy s oogen op gericht waren. Vlug liep hij naar den oude toe. Neem ten minate dat rijpaard, zei de Luzy haastig, Je kan Je zoo niet meer vertoonun. Het kan niet. Wat ik heb liggen, ie Juist ge noeg om de tot nieuwjaar loopende renten te Be talen, en het geld dat ik vandaag van Desmoulins beur, moet ik meteen weer uitgeven. Ik kon ter nauwernood de loonen betalen. Ja, het zijn slechte tijden voor den landbou wer, mompelde de oude heer eeh beetje verlegen. Kom even hier bil het raam. AU ik le het geld eens voorschoot, Arnold. Ik heb me vandaag waar achtig geërgerd uan je paard. Meneer de Luzy, zei de jonge man, geen ge schenk kan me meer genoegen doen dan dit bewlja van vertrouwen. Maar ik kan het niet aannemen. Laten wij er dan maar niet meer over spre ken, zei de oude en ging de deur uit. Arnold keek hem bedroefd na en ging toen naar de dames. Het Kerstbal was het onderwerp van het gesprek. Dus vijftien dames die dansen, riep Suze Trep- tow, op haar vingers tellen. Rose de Luzy, Edith Lamond en haar nog onbekende vriendin, verder de lieve molenaarster. Maar Suusje, vermaande haar moeder, hoe dik wijls moet ik je verzoeken de menschen te noemen bij den naam di^ hun toekomt! Mevrouw Lamond sprak de hoop uit, dat Edith zich nooit schuldig zou maken aan dergelijke grap jes. Neen, die is daar veel te zoet voor! riep Rose lachend, dus niet de lieve molenaarster, maar Ber- tha Grandet, dan .vier van jelui. Wat denk je wel, Rose, viel mevrouw Treptow haar in de rede, we komen niet met al de kinderen. Waarom niet, er zullen genoeg heeren zijn. Kom, tel in plaats van de dames liever de hee ren eens op. Goed. Eerst Treptow, cottillon juffrouw La mond. Niet zoo onbescheiden als ik vragen mag, zei de blonde jurist lachend. Ze is erg vrij, erg vrij, berispte mevrouw La mond, men kan wel zien dat ze van haar eerste jeugd af geen moeder heeft gehad. Dat valt bij de heeren in den smaak, antwoord de mevrouw Trepton, goed opgevoede meisjes doen voor haar onder. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1