Scliager Courant. Nederlandsche Uoyd te Amsterdam Kapitaal f4.000000 Reserve i 1585.148. Fa. B. Sanders Ezn., Dames- en Ki Firma S. A. KANNEWAS3ER ZONEN, Helder. N.V.N00RDER5PAARKAS i i Zee- Brand- en Inbraakverzekering. Effecten, Coupons, Chèques, Beleeningen, ProlongatÉ, Credieten, Deposito's, Wissels, Vreemd Geld, Alle Kassierszaken. Kanaalweg 149, Helden Wessanen'sKoninkli jke Fabrieken WARMENHUIZEN VRAAGT GRATIG PROSPECTUS Kantoor te Sctiagen tegenover het station. Dames Mantels, Mantelcosteums, Blouses, Rokken. Kindermantels en Jurken, zaterdag 10 juni m DERDE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. LEVERT GIJ DE STEENEN WIJ BOUWEN U HET HUIS WIJ BOUWEN ONDER UW TOEZICHT 59s!e Jaargang No. 5811. Een der voornaamste Maatschappijen in x Nederland. Allergunstigst bekend. HoofdagentL F. Th. KOELMAN. HoofdkantoorAMSTERDAM, Damrak 37j38. BijkantorenHOORN, SCHAQEN. PURMEREND. Steeds het nieuwste. Steeds het goedkoopste. Steeds de grootste sorleering gevestigd te Wormerveer, Lijnzaadkoeken merk i/Ster" en W L en Soijaboonenkoeken merk W .L. NOORDSCHARWOUDE. De heer J. W. Janknegt, onderwijzer met ver plichte hoofdacte alhier, heeft voor zijn benoeming tot lsten onderwijzer te Wijke O., bedankt. EFFECTENDIEFSTAL. Woensdag is bij een ingezetene van Utrecht een huiszoeking gedaan door den rechter-commissaris aldaar, in tegenwoordigheid van den rechter-com missaris van polkie te 's-Gravenhage, waarbij twee effecten werden gevonden, die aanleiding hebben ge geven tot overbrenging van den betrokkene naar Den Haag. Men herinnert zich wellicht, dat geruimen tijd geleden te Utrecht een huishoudster is aangehouden —i zij werd later te 's Gravenhage veroordeeld die in het bezit werd gevonden van een groot aantal effecten, welke zij' had ontvreemd van een inmid dels te 's-Gravenhage overleden heer, bij wien zij als huishoudster was werkzaam geweest. Niet alle effecten, die ontvreemd waren de nummers wa ren alle bekend werden toen bij haar gevonden, doch slechts een gedeelte. Enkele dagen geleden nu is blijkbaar de Haag sche justitie op het spoor gekomen van andere per sonen, die bij dit misdrijf betrokken zijn geweest In verband daarmede heeft de rechter-commissaris te Utrecht den man, die verdacht werd, op de plaats waar hij werkzaam is, aangehouden, waarna een huiszoeking in zijn woning plaats vond. Daarbij werden twee effecten gevonden, die nummers droe gen van de Indertijd ontvreemde geldswaardige pa pieren. Ook werden twee getuigen gehoord, na wier bezwarende aanwijzingen de verdachte naar 's-Gra venhage is vervoerd, waar rechtsingang tegen hem zal worden verleend. U. D. EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING. Een inzender waarschuwt in de „N. R. C." zijn landgenooten tegen het spiarmeeren voor een der an dere partij. De bureaux waar men zich daarvoor moet aanmelden schijnen te Rotterdam gevestigd te zijn. De inzender schrijft o.a.: Hoewel er tegen dit werk geen wettelijke bezwa ren zijn in te brengen, zoolang de neutraliteit van Holland niet geschaad wordt of niet in gevaar ge bracht wordt, zijn echter de gevaren, die men er voor zijn leven loopt zoo groot, dat men zich wei eens honderd maal mag bedenken, alvorens men dit hellend vlak betreden gaat. Onbekend met de gevaren en verleidelijke aanbie dingen heeft reeds menigeen zich op dit gevaarlijke terrein begeven om er nooit meer van terug te keeren. Centra van spionnagediemsten bevinden zich hier ter stede aan de Boompjes en in het. Witte Huis. Hier kan men zich aanmelden eti wordt men geestelijk onderzocht en gekeurd. Leiders met uitgebraden staf hebben hier de leiding in handen. Alle draden van het uitgebreide spion- nagestelsel komen in deze centra te zameïi en de in gekomen berichten en rapporten wprden hier nauw keurig verwerkt. Vele Hollandsche burgers en zelfs leden van deti Hollandschen adel zijn reeds in dienst van deze on dernemingen getreden, aangelokt en gezwicht voor de verleiding der gouden pondies en marken. Velen van hen hebben vroeg of laat nun offer moeten brengen op het altaar hunner avontuurlijkheid en zuchten nu ver van hun Heimat tusschen de vier muren van. den donkeren kerker. En hoevalen er bij dit werk hun •feven ingeschoten zijn en voor altijd rusten in den schoot der aarde, zou men gemakkelijk kunnen nagaan, als men eens op betaaldagen "ten kantore Boompjes de weduwen ziet, die daar haar weduwenpenningske komen ha len, In stilte dit huis vervloekend en verwemschend. In de hoop een klein vermogen te verdienen, is de man voor een bureau gaan werken, niet kennende 1 de gevaren, die hem te wachten stonden. En hierin steekt juist het groote gevaar. Want het moet toch duidelijk zijn, dat de tegen partijen de bewuste huizen den ganschen dag scherp bewaken laten en dat een ieder, die het kantoor ver- - iaat terstond door agenten gevolgd wordt. Het signa lement wordt direct opgenomen en, indien mogelijk, wordt de persoon snel gefotografeerd. En komt de argelooze over de grens, dan is hij In minder dan geen tijd in bewaring gesteld. Een bezoek aan zoo'n kantoor zelfs met onschul dige bedoeling, is alreeds voldoende om zich de grootst mogelijk onaangenaamheden op den hals te halen. Is het niet algemeen bekend, dat eenige heeren uit Rot terdam langeren tijd in Duitschland gevangen geze ten hebben, alleen omdat zij oen bezoek aan het bureau Boompjes gebracht hadden? DURE EN MINDERWAARDIGE KRACHTVOE DINGSMIDDELEN. Wij lezen in het „Maandblad tegen de Verval- schingen": „In deze „dure" tijden is "het begrijpelijk, dat de industrie zich allerwege Inspant om zooveel mogelijk tegemoet te komen aan de groote navraag naar goed- koope en deugdelijke voedingsmiddelen, en vooral waar het legerbehoeften geldt deze in compacten vorm tracht te bereiden, ter verkrijging van z.g. „kracht-voedings- middelen". Dat hier een zeer ruim veld aanwezig is om kaf onder het koren te mengen is evenzeer begrijpe lijk en het komt ons in het algemeen belang Wen- schehjk voor, te dien opzichte bekend geworden fei ten mede te doelen. Het spreekt van zeu dat vooral in Duitschland, een dergelijke industrie in deze tijden n ^an bestaan heeft, doch het eigenaardige hierbij is, dat waar een zeer streng uitvoerverbod van voedingsmiddelen den invoer in ons land natuurlijk onmogelijk zou maken, om in Duitschland als te dijur of minder deugdelijk afgekeurde waren naar den buur man te doen verhuizen, tegen behoorlijk contante be taling, waarbij de mark niet tegen f 0 45 doch f 0 75 berekend wordt. ,,Wij hadden gelegenheid een dergelijk hraftpui- ver aan een onderzoek te onderwerpen en konden daarbij Constateeren, dat een hier te lande verkocht artikel onder den weidschen naam van ,OrientaIi- sches Kraftpulver Busanol", geleverd door een Hygi- enisches Institut Juno" te Munchen 10 Mark per kilogram (volgens het etiquet te voldaan met f 7 50!) bestond uit eenigszins onzuiver gerste-mout-meel van weliswaar voldoende voedingswaarde doch tegen on geveer 25 maal te hoogen prijs verkocht! Er staat op de etkiet van 'dit „krachtmiddel", dat "het „weldadig op het zenuwsysteem werkt" en dit is zeer zeker een juiste opmerking wat de „oorlogszenuw" betreft, in dien het zou gelukken (door den verkoop van waren tegen bovenstaanden koers, marken in guldens om te zetten. „In de Duitsche vakbladen wordt tegen verschillen de „Kochfertige KriegsvolIkost"-soorten gewaarschuwd, verder o. a. tegen „Butterpulver", „Trocken-milch" en „Kunst-Honigpulver1Het is ons voornemen om, in dien ook deze kunstproducten vrijelijk onze grenzen mochten passeeren, ze met name te noemen, tenein de te traenten den uitvoer van goede Hollandsche gul dens tegen te dure of waardeïooze artikelen te be letten." HOEVER GAAT DE VERPLICHTING DER OU- DERS TOT ONDERHOUD HUNNER KINDERENT Door de rechtbank te 's Gravenhage werd een be slissing gegeven op de vraag in hoever een vader verolicht is zijn dochter te onderhouden, die hoe wel jong, gezond 'en flink, weigerde te werken ten einde zelf in haar behoeften te voorzien. Beslist werd, dat slechts dan sprake kan zijn van behoeftigheid vol gens art. 376 B.W., indien iemand niet bij machte is zelf in zijn onderhoud te voorzien. In casls had de vader zijn dochter verwezen naar betrekkingen als hulp in de huishouding, leerling-ver pleegster en d.g. welke haar waren aangeboden, doch die zij had afgeslagen. De rechtbank wees eischeres op haar arbeidskracht en op die tallooze betrekkingen in staat en maat schappij, waarin sedert geruimen tijd en in steeds toenemende mate ook vrouwen gelegenheid vinden ge heel 'of gedeeltelijk een levensonderhoud te verdie nen, en van zoodanigen aard, dat zij, die nog moch ten hechten aan het meer en meer verdwijnend en steeds fantastisch begrip van standsverschil, zich daar voor niet behoeven te schamen. Nu eischereS, ofschoon gewend aan huishoudelijke bezigheden, geen vakkennis blijkt te bezitten, acht de rechtbank haar niet in staat geheel en al in, haar eigen onderhoud te voorzien. Dit oordeelt zij "te wijten aan gedaagde, die in gebreke is gebleven zijn doch ter een opleiding te geven, die haar in staat stelde zich een zelfstandig bestaan in de maatschappij te v erzekeren Derhalve' werd de vader veroordeeld tot uitkeering van de helft van het gevraagde bedrag. KAAS. Er zal getracht worden de zaken In Noordholland sche kaas met de Z. E. G. te Berlijn, resp. met de algemeene Maatsch. van Import en Export in Den Haag voort te zetten door een commissie van ver koop. In deze commissie hebben zitting leden van de vblgende firma's: Heil te Haarlem, Kool te Alk maar, Keg te Zaandam, De Boer en Zonen te Edam en Best en Co. te Hoorn. Aan deze commissie van verkoop zijn toegevoegd als adviseerende leden de voorzitter en' de secretaris van de vereeniging van kaashandelaren in Noordholland, de heeren Stuijt te Purmerend en Meijer te Edam. Bovendien is er een commissie van bijstand benoemd, bestaande uit 8 kaashandelaren, allen leden van genoemde vereeniging. KOFFIE-ZETTEN MET KOUD WATER. Tot nog toe was iedereen het er over eens, dat een eerste vereischte om koffie z'n kracht en geu righeid te geven was kokend water. Met dat idéé moeST. men thans op gezag van een Duitsche che micus breken. Deze man van de wetenschap heeft becijferd dat door het gebruik van kokend water ongeveer twee derde van de waarde aan de koffie wordt onttrokken terwijl 25 pet. nutteloos achter blijft. De nieuwste geoorloofde methode is nu, kof fie te zetten van koud water. Men neemt hiervoor de gebruikelijke hoeveelheid fijn gemalen koffie, en schudt die in een zorgvuldig gekurkte flesch met koud water goed heen en weer. Dat schud den herhaalt men om het uur. De volgende dag heeft men dan een extract gekregen, dat in smaak en aroma verre de volgens oude methoden getrok ken koffie overtreft. Het brouwsel dient, zegt het wetenschappelijk recept verder, goed gezeefd en voor het gebruik verwarmd te worden. De koffie dik moet men niet weggooien, doch er versche kof fie bij doen en dan opnieuw schudden, Niet minder dan 40 pet. gemalen koffie wordt op deze wijze bespaard. EEN KRAS VERBOD IN NOORWEGEN. CHRISTIANIA, 8 Juni. In geheel Noorwegen is alle verkoop en het tappen van brandewijn ver boden, Te gelijker tijd ls de Invoer van brandewijn, wijn, bier en andere alcoholhoudende dranken ver boden. Deze verbodsbepalingen treden onmiddellijk ln werking. WILSONS VREDESPOGINGEN. Uit Berlijn, 8 Juni. Het Berl. Tageblatt verneemt uit Lugano dat in Vaticaansche kringen de opvat ting heerscht dat de vredespogingen van Wilson op bijna onoverkomelijke bezwaren schijnen te stuiten Toch is het mogelijk dat Wilson, in samenwerking met den koning van Spanje, de koningin van Ne derland en de Scandinavische vorsten zijn bemid delingspoging in Juli met nog grooter energie zal hervatten. DE ALGEMEENE STAKING IN NOORWEGEN. Volgens bericht uit Christiania zijn bij de alge meene werkstaking in Noorwegen in het geheel on geveer 87000 arbeiders betrokken. De „Vossische Zeitung" verneemt van haren cor respondent te Christiania, dat de staking volko men rustig en ordelijk des nachtes om 12 uur is aangevangen. De georganiseerde arbeiders zullen zich daarbij aansluiten, grootendeels echter eerst over veertien dagen, dus na afloop van den vast- gestelden opzeggingstermijn. Het aantal stakers zal dan waarschijnlijk tot 120000 stijgen. De Noorsche pers neemt aan, dat de regeering de gezamenlijke weerstandskassen en sommen die van buitenaf mochten worden gezonden, in beslag zal nemen. Dit is echter niet waarschijnlijk, daar de wet, die de regeering in staat stelt een bindende beslissing te nemen in het hangende arbeidsgeschil haar tevens veroorlooft het uitbetalen van stakings uitkeeringen te verbieden. Een groot deel der transportarbeiders, voor wie geen opzeggingstermijn bestaat, heeft reeds den ar beid neergelegd, met het gevolg, dat er in de dok ken in Christiania reeds ernstige moeilijkheden ont staan zijn, Men verwacht dat de regeering voor de kustvaart marinesoldaten in dienst zal stellen, als de thans daarbij werkzame arbeiders over veertien dagen mochten gaan staken. In socialistische kringen verwacht men, dat ook de stokers, machinisten, stuurlieden enz, ter koop- vaardijvaart het werk zullen neerleggen, wat voor al schade voor de gereed liggende zendingen voor Engeland en Frankrijk de Vossische Zeitung ver geet Duitschland zal veroorzaken. Het is nog niet zeker of ook het spoorwegbedrijf stilgelegd zal worden. De pers ziet deze zaak zeer pessimistisch in en verwacht dat de arbeiders het nög den geheelen zo mer kunnen uithouden. Zelfs de post zal misschien een deel van haar personeel moeten missen. De cou ranten, met uitzondering der sociaal-democratische, zullen waarschijnlijk over veertien dagen niet meer kunnen verschijnen. De aigemeene staking zou ze ker niet tijdens den oorlog zijn uitgebroken, zoo de regeering niet bij de onderhandelingen tusschen werkgevers en werknemers telkens met de dwang- wet had gedreigd. IN NOORD-AMERIKA. Ik mag niet beweren, dat de schoonmaak „hier"' niet noodig is, in ai deze huizen met centrale ver warming schrijft een vrouw uit Chicago. Wij klagen zoo dikwijls over onze kachels, maar zoo erg als het deze stoomhitte maakt, zoo slim zijn onze kachels niet. En dan de Amerikaans: he vrouw slooft zich in huis ook niet af en met recht. Hulp is zoo duur, dat de minderheid zich dat permitteer en kan. Dienstboden verdienen van zes tot tien dollar in de week. Dan is de inrichting van de huizen ook practischer. Voor een gemiddelde woning in Chicago op een 'beetje behoorlijken stand wordt betaald van vijf en dertig tot vijf en veertig dollar per maand. Deze woningen (flats) hebben dani gewoonlijk vier ot vijf kamers, keuken en badkamer. In de keuken twee kranen voor heet en koud water eveneens in de bad kamer. Het bad, een ingebouwde waschtafel, spiegel, buffet en vaak boekenkasten dat alles is vast en be hoort tot de woning. Ook ae lampen en de gasovens en rolgordjjnen. Zoodat voor het inrichten van een huis hier veel minder noodig is dan bij ons. De-vloern zijn alle gelakt, zeil wordt gewoonlijk alleen in de keukens gebruikt. De badkamer, die bijna altijd te vens W. C. is, is de toiletkamer van ai de bewoners. Een groote ingebouwde waschtafel met een spiegel er boven vervangt onze vele waschtafcls. Het aanklee- den van een slaapkamer ls dan ook met het bod, een stoel en een soort kaptafel met Iaden gedaan. Zoodat voor de vrouw des huizes niet zoo veel te doen ls om haar woning te onderhouden. Dan is in den kelder van ieder huis een waschge»- legenheid. alles is daar, groote spoelbakken en ke tels om net goed te koken. Heel veel vrouwen was- schen zelf. Ieder huis heeft een tuin en ook daar is gerekend op het drogen van de wasch. Wasschen laten in de bleekeriien is heel duur en een wasch- vrouw, hoeveel goedkooper, moet toch ook ng twee dollar per dag hebben een werkdag van acht tot vijf uur, zoodat de Amerikaansche vrouw after sli toch nog genoeg te doen heeft, wil ze ook nog tijd over houden voor zich zelf en al "haar clubs. Door elkaar is wel iedere vrouw van minstens een club lid, hetzij van een club van liefdadigheid, een naaiclub of andere onschuldige liefhebberij. Dan is zij geen suffragette. Die bewegen zich op andere terreinen. Zijn zij lid van kleinere clubs, b.v. van hoogstens dertig dames, dan wordt bijna nooit een lokaal genomen, maar heeft ieder dat om de beurt aan huis. Er wordt dan koffie geschonken, sandwi ches en allerlei snoeperijen worden gepresenteerd en er wordt gebabbeld over verhuizen, kleerenprij- zen, man en kinderen en over elkaar. Al die clubs zijn precies hetzelfde en In de meeste, gevallen wordt verwoed gehandwerkt. De eene club naait voor ar me kinderen, de andere voor zich zelf en van de laatste soort zijn er de meesten. Naar mijn meening leven de vrouwen hier verba zend geïsoleerd: ik heb op al die clubmiddagen nog nooit een man getroffen, zelfs niet den heer des hui zes. Die is gewoonlijk verdwenen voor het begint; wat ik hem niet kwalijk nemen kan. Ook werken de mannnen geweldig: van '«morgens tot avonds dat is bekend. De andere soort vrouwen, die de clubs hebben, waar meer voor den geest gedaan wordt en waar minder genaaid wordt, leven naar mijn idéé meer. Door hun belangstelling voor de politiek en sociale dingen, komen ze in het leven en doen mee. Dat zijn dan bijna allemaal de beter gesitueerden. Hoe dat zoo sterk gescheiden is, in zoo n democratisch land! Door elkaar genomen zijn de vrouwen alle goed gekleed en verzorgen zich behoorlijk. Echte slooven zie je zelden en dan zijn het bijna altijd Duitsche vrouwen en dat zijn vaak die, welke door omstandigheden achteruitgegaan zijn. Onbeschrijflijk is de zorg, die de vrouwen voor zich zelf hebben en het is ook niet te zeggen wat voor geraffineerde Bnufjes er bedacht worden en in den handel gebracht. Alles voor de vrouwen, wat ze gebruikt voor zich zelf, haar poeder, haar parfumerieën, haar kleeren, alles is van het goedkoopste tot het duurste, ele gant. En zich te kleeden en hare kleeren dragen, dat verstaan de Amerikanerinnen. Maar dat er bij deze cultuur vele andere dingen in de verdrukking raken, is te begrijpen. Ik denk aan het vaak ongezellige, onhuiselijke leven van sommige gezinnen en aan de opvoeding van de kin deren. Hdbld. DE FRANSCHE SOLDAAT IN HET HOSftTAAL Miss Grace Ellison, een vrijwillige verpleegster, die reeds geruimen tijd in de Fransche hospitalen haar edele taak vervult, schrijft aan de Daily Chro- nicle: „Al onze verpleegsters, die met den Fransehen soldaat in aanraking zijn gekomen, zijn dol op hem. Hij is een lieve, onzelfzuchtige en zeer dappere man en klaagt niet. Op het slagveld vecht hij als een leeuw en als hij in een hospitaal gebracht wordt is hij „moeder's kleine jongen"; wat hij ook tot het eind van zijn dagen blijft. Wat heeft hij zijn moeder lief ln zijn uren van ellende en lijden. Als hij sterft roept hij om haar en als hij ln haar armen de laatste adem uitblaast is hij gelukkig. Misschien ls het ook wel de liefde van den Franschiman voor zijn moeder, die hem zoo dankbaar maakt jegens de verpleegster, die in het veldhospitaal de plaats zijner moeder inneemt. Hij brengt haar bloemen of verricht allerlei kleine diensten om haar genoegen te doen, Een van de verpleegsters merkte onlangs ter loops op, dat zij van katten hield. Tot haar groote verbazing kwamen kort daarop al de patiënten die loopen konden, met katten voor haar aandragen. ZIJ zegt dat het haar telkens weer trof als een der mannen de deur van haar zaal opende en stilletjes een kat neerzette, meestal een zwarte, omdat die geluk aanbrengen. De dankbaarheid van den Fransehen soldaat voor zijn verpleegster is vaak zoo groot, dat hij die niet kan uiten en dat is dan wel het treffendst van alles. Een Arabier, die niet schrijven kon, wilde een ver pleegster, die ziek geworden was, van zijn mede lijden blijk geven. Hoe hij dat deed? Hij liet haar door zijn vrienden een blad papier brengen, waarop zijn tranen gevallerf waren." DE ROL DER TORPEDOJAGERS. Er is in de Engelsche bladen al herhaaldelijk op gewezen welke groote rol de torpedo-vloot gespeeld heeft in den zeeslag bij Jutland. De torpedojager Spitfire schijnt wel de ergste avonturen bij die gelegenheid te hebben meegemaakt Een van de be manning vertelde, aan' een vertegenwoordiger der Daily Express: „Even voor middernacht van Woensdag kreeg de geheele vierde flottille bevel een torpedo-aanval uit te voeren en elk vah de 16 bodems koos een vij andelijk schip uit. De Spitfire schoot een torpedo op korten afstand af en had de voldoening het Duit sche schip meteen te zien overhellen. Hoewel we zoo dichtbij waren, dat we een steen op het dek had den kunnen werpen, konden we niet den naam le zen van het schip, maar het was duidelijk een schip van de Pommern-klasse. Daarop ging de Spitfire af op een vaartuig met vier schoorsteenen, dat op gelijke wijze werd behandeld. Ook dit kreeg slagzij en ik ben overtuigd ,dat beide schepen zon ken, omdat zij onmiddellijk in lichtelaaie stonden. Op dit oogenblik traehtte een slagschip de Spitfire te rammen en de rompen der beide schepen schuur den tegen eljcaar, met het gevolg, dat er uit beide groote flarden werden gescheurd. De Spitfire had 15 voet van de romp van het Duitsche schip mee getrokken maar werd niet onder de waterlijn ge troffen. Terwijl de beide bodems langs elkander voe ren, oefende de Duitsche kruiser zijn 12 inch-kanon- nen op de Spitfire en vuurde pal over haar heen, met het gevolg dat de brug werd weggeslagen en dat de mast, de schoorsteen en het draadloos stel sel omlaag kwamen. Daarbij werden zes man gedood en andere gewond, alle door kneuzingen. Allen op de brug werden gedood behalve de kapitein en de bootsman, die gewond werden. De gezagvoerder, hoe wel erg versuft, riep: „Doet er niets toe, jongens. Het is ngo niet uit met ons. Blijf bij de kanonnenl' De Duitsche kruiser hield zijn zoeklicht op den tor pedojager gericht. „Doe die lichten uit!" riep de.ka pitein den kanonniers toe en het eerste schot deed het licht voor altijd uit. De Spitfire werd zelf bijna buiten gevecht gesteld toen een schot deh voet van den schoorsteen trof, slechts eenige centimeters van den bovenkant van den ketel. Met een snelheid van slechts vijf en een halven knoop per uur kon de Spitfire ten slotte veilig de haven bereiken Assuradeur te ALKMAAR. Gevestigd sedert 1872. Telegram-adres „Sandbank". Telephoon No. 24 in onze speciale afdeeling Alleen-verkoop der wereldberoemde R. en G. CORSETTES. Vraagt ons mertc „SPECIAL" voor corpulente Dames. Door H.H. Doctoren bijzonder aanbevolen. Aanbevelend, opgericht 1765. Voedert uw Vee met de sulvere murwe uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en groote voedings waarde. Eer «-Diploma Partje 1900. Negen gouden medailles. t -t-

Schager Courant | 1916 | | pagina 9