De Oorlog. hondenvergiftiging. duur zink. hooge huurprijzen. harenkarspel. harenkarspel. smokkelen. van een trapje. dat er al lang is. n 5 Juli 1915 verzoent hert bestuur der Eibergenache Bad- en Zweminrichting aan het Gecombineerd Col lie van het Waterschap „De Berkel" om bij het badhuis beneden den Mallemsche molen aldaar een trapje in de Berkel te mogen plaatsen om bij het baden in dc rivier te kunnen afdalen. 29 October daaropvolgende ■werd dit verzoek ingewilligd, welk besluit de goed keuring behoefde van God. Staten van ^Gelderland. 8 Februari 1916 nam dit collego de volgende beschik king: anna paulowna. B rgerlijke Stand. gctrit 'gemeente bahsinoerhorn. hepl0k gemeente noordbcharwoude. gemeente bint panctas. telegrafisch weerbericht Marktberichten. Gtmcngd Nieuws. bij het fort tan vaux. liebknecht in staat van beschuldiging Uit BERLIJN, 9 Juni. Thans wordt met zekerheid bericht dat tegen den advocaat dr. Karl Liebknecht, lid van Rijks- en Landdag, een aanklacht wegena een poging tot verraad gedurende den oorlog is in gediend op grond van paragraaf 89 van het Wetboek van Strafrecht. het vergaan van de hampshire. Uit LONDEN, 10 Juni. De Admiraliteit meldt: Thans is vastgestedl, dat de Hampshire op 5 dezer 's avonds om 8 uur op een mijn is gestooten en bin nen 10 minuten gezonken. Ze werd geëscorteerd door twee torpedojagers, die er door de ruwe zee van af zijn geraakt Een omstandige nasporing naar de vier reddingbooten,'die men van de Hampshire heeft zien wegvaren, ls vruchteloos gebleven. Admiraal Jellicoe twijfelt er niet aan, of de Hampshire ls in d eonstuimige zee aan de lijzijde van de kust vergaan Alle hoop, dat nog anderen dan de 12 overlevenden, die op een vlot gered zijn, in leven zijn gebleven, ls opgegeven. de reis van kitchener in duitschland BEKEND? presidentsverkiezing in amerika. aardappelennood te berlijn. hypnose als geneesmiddel. BOTSING TUSSCHEN- tram EN rijtuig. Gisteravond werd onder Biggekerke een rijtuig. r ae st< een oom- ingen door Een 'der inzittende mannen, die uit zoogenaamde janplezier, uit tram aa: net rijtuig sprong, werd door de machinegegrepert HJj overleed onmiddellijk. De anderen werden meer of minder ernstig gewond; de koetsier en de paarden bekwamen geen letsel. Het rijtuig werd zwaar bescha digd. De gewonden werden per tram naar Vlissingen vervoerd. ALMELO. De laatste jaren zijn hier talrijke geval len van hondenvergiftiging voorgekomen. Plm. 200 dieren zijn door strychine gedood. In verband hier mede zijn een rijksveldwachter en een onbezoldigd rijksveldwachter, tevens Jachtopziener, geschorst. aardappelengebrek. Te Wijk bij Duurstede is geen enkele aardappel meer te koop. Er zijn menschen, die in geen week een aardappel geproefd hebben. Te Bergen op Zoom is aan een firma in ijzerwa ren het zinken dak van het concertgebouw „Thalia", dat 34 Jaar oud is, verkocht voor f 600, op voorwaar de dat deze daarvoor een goheel nieuw mastiek dak met toebehooren kosteloos in de plaats levert. Een bewijs van de groote waarde van zink in dezen tijd. Gistermorgen zijn, naar Het Volk meldt, de hoe ren Vliegen en Wibaut, als vertegenwoordigers van het bestuur der S.D.A.P., Schaper en Spiekman, als vertegenwoordigers van de soc.-dem. Kamerfractie, bij de ministers van buitenlandsche zaken en van Justitie ontvangen om te spreken over maatregelen van regeeringswege tegen de vooral te Rotterdam en Amsterdam begonnen stijging van de woninghuren, welke zich ook reeds in kleine steden en zelfs ten plattelands vertoont Nadat de deputatie de zaak had uiteengezet en ook aangegeven in welke richting zij die maatregelen voorstelde, zegden de ministers ernstige overweging van deze aangelegenheid toe. Ook het gebrék aan aardappelen werd nog ter sprake gebracht Voor de lichting 1916, militie, zijn in deze gemeente bij de huzaren opgeroepen op 4 Juli e.k., J. P. Tijm en Joh. Zutt. Uit deze gemeente zijp voor den Landstorm, Jaar- klasse 1911. op 11 Juil e.k. opgeroepen: Martinus Broersen, Jacob Droog, Cornelis Groenhart, Klaas Gootjes, Arie Grin, Jozef Groen, Jacob Strooper en Klaas Swan, allen bij de Vestingartillerie. De levering van 300 kub. M. grint voor de banne Harenkarspel is opgedragen aan den heer P. de Boer voor f 3.60 per kub. M. De levering van 100000 straatsteenen voor de banne is opgedragen aan de firma W. F. Stoel te Alkmaar voor f 21.25 per 1000. Men schrijft uit Winterswijk: Het smokkelaarsbedrijf heeft nog nooit zoo'n om vang gehad als Juist in den laatsten tijd. Het Duit- sche machinepersoneel, dat ongestoord uit ons land do grens mag overschrijden, maakt van die vrijheid gebruik, om wat ze maar kan per trein te vervoe ren. Gisteren werd een Duitsche stoker geverbali seerd, die n.b. 100 pond regeeringsspek in den ten der der machine had verborgen. Twee remmers uit Bocholt zagen hun geheelen voorraad spek, marga rine, meel, olie, koffieboonen enz. in beslag genomen. Een 16-jarige Duitscher zag zich door de hulpkom- mlezen van een zak van 100 pond meel ontlast Door een kommies-verificateur werd in den pak- wagen van een der uitgaande treinen een geheime plaats ontdekt, waarin vet, olie, worst, rundvleesch, varkensvleesch, meel en meer artikelen verborgen waren. Hoe sterk de smokkelarij is, blijkt daaruit dat in een herberg aan de grens door een politiebeambte een 20-tal als smokkelaars bekond staande personen werden aangetroffen, die juist van een smokkeltocht terug kwamen. Geregeld ziet men meer dan anders kinderen in het dorp met olie en pakjes margarine en plantenvet loopen. De burgemeester is nu voor nemens aan alle winkeliers een lijst te verstrekken van alle als smokkelaars bekend staande personen. De vrees is er bij de smokkelaars totaal uit nu de kans op verwijdering uit het in staat van be leg verkeerend gebied vrij wat verminderd is en de 6traffen /door de rechtbank opgelegd gering zijn, in vergelijking met het enorme voordeel. De arbeid tot beteugeling van de smokkelarij wordt den handhavers en uitvoerders der wet te mach tig, vooral door het gemis aan de medewerking van de zijde der bevolking. Gelezen het ingekomen ambtsbericht van den hoofd ingenieur van den Provincialen waterstaat enz.; gelet op art. 151 van het Reglement voor gemeld water schap; geven (Ged. Staten) aan het Gecobineerd Col lege in overweging aan de te verleenen vargunning de navolgende voorwaarden te verbinden: 1. dat de trap worde gemaakt volgens de aanwijzing en ten genoege van het waterschapbestuur; 2. dat het daargestelde voor zoover het waterschapsbelang volgens het bestuur daar bij betrokken is, voortdurend in goeden staat worde onderhouden; 3. dat de vergunning (ontheffing) ver valt en dientengevolge het benoud van het daargestel de is verboden: a. indien het waterschapsbestuur oor deelt, dat het. opruimen van hetgeen krachtens de ver gunning is gemaakt met het oog op waterschapsbe langen wordt gevorderd; b. indien gehandeld is of wordt In strijd met de voorwaarden, waarop de ver gunning is verleend en niet binnen een door het wa terschapsbestuur te stellen tijd alsnog aan de voor waarden is voldaan; 4. dat in de beide in sub 3ge- nooinde gevallen de concessionaris of zijn rechtverkrij genden het gemaakte dadelijk op eerste lastgeving op zijne of hunne kosten moeten opruimen; 5. dat bij nalatigheid het waterschapsbestuur of opruiming of her stelling vanwege het waterschap op kosten van de concessionaris of zijn rechtverkrijgenden kan doen ge schieden; met uitnoodiging een dienovereenkomstig aan- Id besluit ter goedkeuring aan Ged. Staten te dat in de van Ewfjcksvaart een paar Meter hooger staat dan in den Oostpolder, tot bijna aan den kop der schutting te staan en krijgt deze dan eene zeer zware druk te verduren. Men acht het beter haar hieraan niet bloot te stellen, voor het werkelijk noodig is, in dit geval dus: wanneer de doorstrooming groo ter mocht worden. Aan de schutting en in de van Ewfjcksvaart is men ook met het sgerk aangevangen. Eene flinke voorraad hout ligt daarvoor reeds op de Schorkade gereed, ter wijl eene oude bomschuit met heimachine en heistel ling erop, in het midden der van Ewfjcksvaart ligt. De eerste palen zijn reeds ingeheid. De Diesel-motor 13 inmiddels reeds weggevoerd. Thans is men op een tegen den dijk gemeerd liggende bok bezig, met het opladen der toe- en afvoerbuizen van de pomp-instaliatie. Men heeft daarbij het practische ide*: gehad, de toevoerbuizen In die voor afvoer bestemd, in te werken, Dat was met zulke zware stukkon na tuurlijk een 'reuzenwerk, maar men heeft het toch weten klaar te spelen, zoodat men heel wat ruimte sneeft weten te besparen. Slechts een paar stukken r Sracht. Zooals gemeld, ven staan. toekomen. 8 Juni 1916 heeft het Gecombineerd College in dien geest besloten. Hoe lang AI do goedkeuring nu nog uitblijven T Edoch.het trapje staat er al lang. Door abuis der posterijen te laat voor het Zaterdag- nummer. Donderdagmiddag hebben wij ons nog eens naar van Ewijcksluis begeven, teneinde de vordering der werkzaamheden nog eens te overzien Wjj waren nieuwsgierig, hoe het nu met de lekkage bij den dui ker onder de Schorkade stond en gingen dan ook allereerst daarheen. De dubbele schutting, waaraan men vorige week bezig was ia te heden, is inmiddels gereed gekomen en de tusschenruimte nagenoeg gehoed met grond aangevuld, zoodat de toevoersloof zelf nu ge heel is afgezet. Eer men deze schutting echter kon vol tooien heeft men het onder den duiker doorstroomen- de water moeten afleiden en daarvoor een slootje ge graven. hetwelk in een boog om den schutting heen loopt. Dédr stroomt dan ook nu het water met een vlug vaartje doorheen. Men wil nu den toestand z<fó eepst eens aanzien. Wordt het lekken niet erger, dan laat men het waarschijnlijk zoo blijven, tot de van Ewijcksluis is afgezet en het dus uit zich zelf op moei houden. Natuurlijk kan men ook nu reeds het slootje wel dichtgooien, maar dan komt het water, eene nee ft - P y T —"OJ V - den doorbraak fa over de geheele lengte weer flinke laag klei opgekomen. Aan de Oostzijde men thans over 50 Meter lengte de hoogte der een anderhalf Meter beneden die hoogte blijft. Aan het Oosteinde staan reeds een paar stapels graszooaen gereed, om, zoodra de gestelde hoogte is bereikt, den diik daarmede te bekleeden. Halverwege den Achterweg en'de Oosthoek lag eene flinke motorboot van 130 ton inhoud aan den dijk. Deze motor was geladen geweest met hout en reeds grootendeels gelost. Aan de binnenzijde der dijk en op den akker welke vanaf het einde van den Achterweg naar den molen in de Oosthoek loopt, lagen dan ook reeds verschillende groote stapels hiervan. Dit hout moet dienen voor een zestiental polderkeeten, welke »i pdezen akker zullen wofden opgetrokken voor her- berging van het werkvolk, dat aan de herstelling en verzwaring der dijk zal helpen. Aan de eerste keet, vlak bij den Achterweg was men reeds bezig te bou wen. Deze had eene lengte van' 20 en eene breedt? van ongeveer 9 Meter, terwijl er overlangs eene af scheiding doorloopt. Wanneer dus alle keeten van on geveer dezelfde afmeting worden als deze eerste, zal hierin heel wat werkvolk geherbergd kunnen worden. Wij vernamen dan ook reeds, dat de heer Van der Valk met ongeveer 400 man denkt te werken. Zeker «s, dat er ook met een dragelijk aantal werklieden nog wel flink aangepakt zal mogen worden, wil al ras op den gestelden tijd gereed zijn. Even voorbij 'den Achterweg komt aan de binnen zijde der dijk'het a.g.n. zanddepot". Er zar natuur lijk eene massa zand noodig zijn voor dit werk. terwijl men lang niet overal mét zandzuigers ajan den dijk kan komen. Daarom zal op deze plaats, waar <Bt wel mogelijk is, eene opslagplaats komen, vanwaar het met treinen kan worden vervoerd naar de plaats waar men het noodig zal hebben. Wfj vernamen dan ook, dat hier 33.000 kubieke Meters zand over Iden dijk zullen moeten worden geperst, waafvoor waarschijnlijk twee zandzuigers zullen worden in werking gesteld. Voor het verder vervoeren van het zand zijn door den beer Van der Valk reeds 100 zandkarren van 4 ku bieke Moters inhoud ieder (de thans voor het vervoer der klei gebruikte karren ifjn slechts z.g.n. „drie kwarts" karren) aahgekocht benevens 3 locomotieven, terwijl er bovendien nog drie locomotieven zijn ge huurd. Alles zni op breed (z.g.n. tram) spoor loopen. Ook de Oostdijk zal van hieruit worden aangevuld, zoodat hier, binnen zeer korten tijd wet eene groote bedrijvigheid zal zijn waar te nemen. Het eenige belangrijke nieuws komt nog steeds van het Russische front en de berichten die de Rus sen melden, nog steeds successen voor hun wapenen. We laten hieronder de beide laatste Russische le- gerberichten volgen: Volgens de Ingekomen berichten zetten de Russen het offensief in Wolhyniè, Gallcie en de Boekowina voort en behaalden weder nieuwe successen- Alleen reeds aan gevangenen lijden de legers der vijanden buitengewone verliezen. Door het onstui mig optreden van de Russische troepen vallen dui zenden bij duizenden gevangenen in hunne handen, benevens oorlogsbuit van allerlei aard, welks om vang voorloopig nog onmogelijk te schatten is. In een enkelen der sectoren bijv., dien de Russen nar men, maakten zij 21 zoeklichten, 2 convooien, 29 veldkeukens, 47 mitrailleur,treinen, 12000 pond prik keldraad, 1000 betonbalkjes, zeven millioen beton blokjes, 10.000 pond kolen, groote voorraden muni tie, een menigte wapens en ander oorlogsmaterieel buit. In een anderen sector vielen 30.000 mitrailleur-pa tronen, 2000 handgranaten, 1000 bruikbare geweren, vier mitrailleurs en één Norton-pomp in handen der Russen. Uit het vele oorlogsmateriaal, dat door de Russen werd buitgemaakt en dat de vijand voor verschil lende werken had bestemd, blijkt wel hoe gunstig het oogenbllk was, dat de Russen hebben gekozen om hunnen elag te slaan. In de gevechten van gisteren maakten de Russen een generaal, 409 andere officieren en 35,100 man schappen krijgsgevangen en veroverden zij 30 kanon nen, 13 mitrailleurs en 5 bommenwerpers. In deze operaties zijn tot dusverre gevangen ge nomen: één generaal, 1649 andere officieren en meer dan 106.000 manschappen en zijn buitgemaakt 124 vuurmonden, 180 mitrailleurs en 58 bommenwer pers. Ten zuidoosten van Zalescykl sloegen de Russen den vijand terug. De Oostenrijkers hebben het station van Jurkutz in de lucht laten vliegen De vijand heeft op verschillende plaatsen hevige tegenaanvallen gedaan. Den lOden Juni bij het aan breken van den dag bijv. vielen mumeriek sterker vijandelijke troepen in de streek van Senki, ten oosten van Kolkl, Russische voorgeschoven afdee- lingen aan en dreven hen onder dekking van gecon centreerd vuur terug naar den rechteroever van de Styr. Denzelfden dag echter brachten de Russen de verdere ontwikkeling van dit offensief tot staan. De' vijand biedt buitengewoon "hardnekkige tegen stand in de buurt van Torgowitey, beneden Luzk aan de Styr, waar een bloedig gevecht aan den gang tfc Van de verschillende gevechten en episodes, die tot dusverre bekend zijn, vallen vooral te vermelden: het gevecht van Jonge Russische formaties bij Ro- Ji8tock, aan de Styr, beneden Luzk. Daar trachtten de Duitschers de Oostenrijkers te hulp te komen, maar door een aanval der Russische infanterie, on der dekking van zware artillerie, werden zij uit het plaatsje verdreven met verlies van meer dan 2000 gevangenen, twee kanonnen en mitrailleurs. De Rus sische troepen vervolgen de terugtrekkende Duit schers. De troepen, die opereeren in de buurt van van de stad Dubno, namen, den vijand vervolgend, de stad Dubno en het fort Eenige afdeelingen trokken over de Ikwa en breid den haar offensief uit Een gedeelte dezer troepen bezette de streek van het dorp Damidowka, aan den weg Mlynof—Beresetsjno, terwijl zij het vijandelijk garnizoen van het steunpunt Mlynof noodzookten zich over te geven. Bij de verdrijving van den vijand uit z ijn stellingen ten noorden van Buttschatsche maakten de Russen een groot aantal gevangenen, o.a. de staf van een Oostenrijksch bataillon, en. veroverden zi] oen groo- te hoeveelheid wapenen. Bij Ossowitschi, ten noorden van Butachatsche, na- I men de Russen een geheele batterij van vier 1° c.M houwitsers. Ondanks den verwoeden tegenstand van den vij and, het hevige flank vuur, spervuur en mijnont- nloffingen, namen de troepen van generaal Let- chitsky de vijandelijke stelling ten zuiden van Do- bronoweze, 20 werst ten noordoosten van Tsjerno- witsj. In deze streek alleen namen de Russen öén generaal en 347 officieren gevangen en maakten zij 10 kanonnen buit Het tweede legerbericht luidt: Tengevolge van de hevige stormen in het zuiden van Rusland waren de telegrafische verbindingen in den afgeloopen nacht en heden gestoord. Daardoor werd de aankomst van rapporten belemmerd, zoodat de berichten omtrent de Russische legers eenigszins beperkt zijn. Uit de ontvangen berichten blijkt echter, dat de aanval door de troepen van generaal Broesilof wordt voortgezet In verschillende sectoren duurt de ver volging van den verslagen vijand voort. Hier en daar hevige gevechten met den vijand, die zijnerzijds tot wanhopige tegenaanvallen overgaat. Het aantal krijgsgevangenen door de Russen ge maakt, is geklommen tot 1700 officieren en 118000 manschappen Omtrent de gevechten zijn de volgende bijzonder- heden»ontvangen: In het gevecht bij Ruistsjie, giste ren vermeld, maakte één der pas gevormde Rus sische troepenafdeelingen 18 Duitsche officieren en 1185 soldaten en 26 Oostenrijksehe officieren 742 sol daten krijgsgevangen. In Galicië in de buurt van de dorpen Gliadki en Worobiewka ten noorden van Tarnopol deed de vij and zes heyige aanvallen op Russische troepen, in den ochtend van 11 dezer werd hij teruggeslagen. Zeer geroemd wordt de dapperheid der Russische artillerie in deze actie; ondanks het moorddadig vuur van den vijand, ontving zij al zijn aanvallen met ha gelbuien van projectielen. In de streek van Bobulintze ten noorden van Buc- zacs boden de Oostenrijkers, gesteund door Duit sche troepen, aan de Russen geducht tegenstand. In een reeks tegenaanvallen, door Russische troepen met aanvallen beantwoord, noodzaakten zij de Rus sische troepen hier een weinig terug te trekken. Het gevecht duurt met toenemende verbittering voort. In de streek ten zuiden van de Dnjester leverden de Russische troepen gisteren reeds bij het bmgge- hoofd van Zalescykl een gevecht om de voorsteden van de stad Tsjernowitsj, waar hevige ontploffingen werden waargenomen. De vijand heeft een brug la ten springen bij het dorp Mahaly ten oosten van Tsjernowitsj. Het totale aantal krijgsgevangenen, gemaakt door de troepen van generaal Letchisky, is gestegen tot 210000 man, allen behoorende tot de Hongaarsche ca valerie en Infanterie. In den linkervleugel van de vesting Riga gingen de Duitschers tot het offensief over ten noorden van het Tlrul-moeras. ZIJ werden verslagen, waarna de Russische y-oepen verder voorwaarts trokken. Gp het geheele front van de stellingen van Jacob- stadt openden de Duitschers in den ochtend van 11 dezer plotseling een hevig artillerie- en geweervuur. Daarna begonnen vijandelijke troepen op eenige pun ten op te marcheeren; teruggedreven door het vuur der Russen trokken zij echter terug naar hunne loop graven. Den llden Juni deed een aanzienlijke Duitsche strijdkracht, na een artilleristische voorbereiding, een aanval ten zuiden van het Drlswiaty-meer. Ontvan gen door het geconcentreerd vuur der Russen, trok ook zij terug. In de streek ten zuiden van Krewo opende de vij and in den nacht van 11 dezer een hevig artillerie vuur en ging daarna met een groot aantal troepen over lot den aanval ten zuiden van het dorp Kotscha- ny. Vijandelijke troepen slaagden er in door te drin gen ln het bosch ten westen van Kotschany, zij wer den echter door het artillerievuur en de handgrana ten der Russen genoodzaakt het grootste gedeelte van den sector van het bosch, dien zij bezet hadden te ontruimen. Aan de oevers van de Yasselda werd de vijand door de Russen afgeslagen. Vanuit Berlijn en Weenen niet veel nieuws. Ber lijn meldt alleen dat de Duitsche en Oostenrijksehe troepen van generaal von Bothmer de Russische af deelingen ten noordwesten van Buczacz aan de Stry- pa terug werpen. 1300 Russen werden gevangen ge maakt. Uit Weenen wordt een terugtrekken der Oostenrijkers in het noordoostelijk deel van Boeke- wina erkent Het Russisch oprukken heeft reeds aanleiding ge geven tot een grensincident met Roemenlö. Nadat Vrijdag ongeveer 40 Russische cavaleristen op Roe- meensch grpndgehied waren gekomen, trok in den af geloopen nacht een regiment cavalerie over de Proeth het Roemeensche grondgebied binnen. De Roemeensche troepen te Botosehen ontvingen bevel te eischen, dat de Russen het Roemeensche ge bied zouden ontruimen en hen, zoo noodig, er toe te noodzaken. De Roemeensche regeering,heeft een protest inge diend bij den Russlschen gezant alhier en den Roe- meenschen gezant te Petrogad opgedragen bij' de Russische regeering protest aan te teekenen tegen de schending van haar grondgebied. Van Griekenland en de Ententemogendheden nog niet veel belangrijk nieuws. De „Times" verneemt uit Athene, dat de demobi lisatie van 12 devisies afgekondigd werd, nadat de ministerraad eene langdurige vergadering had gehou den. Er zullen bovendien nog 100.000 man met ver lof naar huis gezonden worden. Zooals de- mlnisterieele pers opmerkt, wil de re geering door deze maatregelen de Entente-mogend- heden bewijzen, dat zij geene agressieve bedoelingen jegens haar koestert Het Italiaansch ministerie wandelt op dit oogenbllk ook niet op rozen. Er is een heel drukke Kamer zitting geweest met als eindresultaat een echec van de regeering. Er werd ingediend de volgende motie: „De Kamer vertrouwen stellend in de actie van de regeering, aanvaardt de voorloopige begrooting". De minister, Salandra, aanvaardde deze motie, maar verzocht in gedeelten daarover te stemmen. De Kamer verwierp met 197 tegen 158 stemmen het eerste gedeelte van de motie: „De Kamer, vertrou wen stellend stellend in de actie der regeering.", Wat dit nu voor gevolgen zal hebben, is nog niet direct te zeggen. GEMEENTE SCHAOEN. Overleden: Jannetje de Vries, oud 63 jaar, weduwe van Pieter Komen. van rieu (JEMEENTB ZIJPB. Geboren: Maria, d. van Johannes Weeter en j hanna Velreboer. Catharina Maria, d. van Hubertu» fveek en Maria Zomerdijk. Overleden: Elisabeth Groot, 82-jr., echtgenoote van Geboren: Grietje d. Jan de Graafen Jantje Roofj. vfntthiis Nicolaas, Cornelis Klerk en Dieuwertje XS Willem, V. Dirk Geeriigi en HendrlkaZ "Gehïwdf118GeraiMusHendrik Kistemaker en Ellsa- ^'t^rerlratoi^Jen van Bodqnavetv 14 j. tooa ran Klaas van Bodegraven en Elisabeth Hoogland Cor- nehs Herman, oud M j., echtgenoote van Maartje Geboren: Willem, zoon van Thijs de Graaf en Maar. flo Wi! Cornelia, dochter van Jan Schuit en LrsU[a Rekker Elisabeth. dochter van Pieter Bekfeeren Ant0 Oudhuis. Geertruida Anna, dochter van Joann» Bruin on Guurtje van VeUen. Overleden: Agie Kooger echtgenoote van J^ofi Duf. neveld oud 83 jaar. Jacob Duineveld, weduwnatr ttn Agie Kooger, oud 8 Jaar.7 Guurtje van Loenen, 5 maanden. Geboren: Antje, d. van Simon olkers en Aaja V'ader. Johannes, z. v. Nicolaas Meijcring en Dieu- wertje Molenaar. Willem Karei, z. v. Johs. Jaea. Pe. tri en Trijntje KoelemejJ. Overleden: te Alkmaar Klaas Blom, 49 jaren, ieveni. kind van Nie. Mejjerh^ en Dieuwertje Morenaar. medegedeeld door bat Koninklijk Nad. Met. Inati- tuut ta Da Bilt. Hoogste barometerstand 766.6 te Christiaonsund, laagste barometerstand 746.0 te de Blldt. Verwachting tot den avond van 14 Juni. Aanvankelijk krachtige tot stormachtige, later af nemende N.W. tot N.O. wind ln het westen en noor den: in het Z.O. matige tot krachtige en later afne mende veranderlijke wind. Betrokken to zwaarbe wolkt, later opklarend. Aanvankelijk nog regenbuien Later stijging van temperatuur. MEDEMBLIK, 10 Juni. Groote muizen .f 360 a f 370, Kleine muizen f2 a 2/10 per halve H.L. Aanvoer 60 manden of zakken VAN EWIJCKSLUIS, 10 Juni. 246 pond Bot, per pond f 0.15 o 0.17y». 31 pond Schol, per pond f 0.12. 75 pond Aal per pond f 0.39 a 0 40. 66 pond Puitaal, per pond f 0 07y. a 0 08. NOORDSCHAR^VOUDE, 10 Juni. Muizen f 8.40 a 8.90. Drielingen f 5.40 a 5 80. Aanvoer 98 zak. PURMEREND, 13' Juni. 117 Stapels kleine kaas f 52 a 53, 1230 K G. boter 1 1.60, 639 Runderen Waaronder 256 vette en 14 stieren UIo44a ff rt on niw ir n _i#-<7 v_ - iUg, IA.U I ALW VOl JkVIlA 92 a 102 ct. per K.G., vlug, 50 Magere Varkens f 35 a 46, vlug, 189 Biggen f 15 a 22, vlug. 690 Schapen en lammeren. Vette, matig, f 38 a 62 Lammeren, matig f 15 a 23. flfpeieren f 6.75 a 7, eend- eieren f 7 per 1"" In de „Daily Chronicle" komt de volgende beschrij ving der laatste aanvallen der Duitschers op hel fort van Vaux voor: Twee Duitsche regimenten trokken tegen de weste lijke stellingen van Ihet fort op en kwamen in het vuur der batteren terecht. Vijf minuten nadat het vuur geopend was, was er de geheele grijze- linie der aanvallers niets meer te zien. Er waren zelfs geen lijken meer waar te nemen; slechts stukken van wat kort tevoren menschen ge weest waren lagen over het veld verspreid. De strijd in de noordelijke stellingen was het ont- zettendste wat ik nog ooit heb gezien. Linie op linie werd vooruit geworpen. De mannen vochten met mes sen. sabels en revolvers. Twee van onze soldaten, die al hunne wapenen kwijt waren, gebruikten hunne stalen helmen om mee te vechten. Een van hen sloeg daarmede een Oberieut- nant de hersens in. Zoo vochten wij 18 uur Iaing en telkens werden aan bedde zijden nieuwe verster kingen aangevoerd. Nog nooit tevoren hadden de Duitschers zooveef ge bruik gemaakt van de „Flammenwerfer". Stroomen vloeibaar vuur viel op onze stellingen, die gedeeltelijk ontruimd moesten worden, maar later, bij een tegen aanval, hernomen werden. Bijzondere staaltjes van dapperheid werden er ver toond. Een kapitein die afschuwelijk aan gezicht en hals verbrand was en den dood voor oogen zag, keer de toch, rijn pijn vergetend, naar zijn compagnie te rug om die aan te voeren. Een sergeant wierp zich ln het heetst van het gevecht op een Duitscher aie oen Flammenwerfer droeg, ont rukte hem dit toestel en keerde het tegen de Duitr schers, van wie hij een aantal verbranade. Nog een bijzonder moedige daad werd verricht door drie brancard-dragers. Drie uren lang bleven rij ka meraden, die brandwonden hadden opgeloopen, op het slagveld opzoeken en redden zoo meer dan 190 man van een afschuwelijken dood. Eerst toen zjj zelf. ern stige brandwonden hadden gekregen moesten zij hunne taak neerleggen. De behandeling zal waarschijnlijk binnenkort plaats hebben voor het „Kommandanturgericht" in de Lehrterstrnsse te Berlijn. Volgens een draadloos telegram uit Bern wist men in Duitschland, dat Kitchener voornemens was zich naar Petersburg te begeven. De „Leipziger Neuesto Nachrichten" had een groot artikel over lord Kitchéher en meldde daarbij, dat dit eenige dagen voor rijn dood in gereedheid was ge bracht, toen rij vön Kitchener's reis vernomen had den. Men vermoedt, dat deze tijding uit Petershuig afkomstig was, waar de Russen steeds over de vijande lijke spionnage., klagen. Daar de presidentsverkiezing in Amerika zoo lang zamerhand vordert, zijn de voorbereidingen ln vol len gang. De republikeinsche conventie heeft rech ter Hughes na een aantal stemmingen, met nage noeg algemeene stemmen candidaat gesteld. De progressieven stelden Roosevelt candidaat Maar waar blijkbaar de eenheid in de Republikeinsche partij zeer gewenscht wordt geacht, heeft Roosevelt zieh beleid verklaard, eoo dit gewenscht wordt 9voot Hughes zich te willen terugtrekken. De demoeraten zullen wel weer met den tegenwoordlgen president Wilson aankomen. Naar de Beriijnsche bladen melden, heerscht to v®1* schillende Beriijnsche gemeenten aardappelnood. Oor zaak is, dat de zendingen, die de gemeentebesturen to verschillende landen aangekocht nebben, niet tij dig geleverd worden, terwijl van de werkelijk op tijd gezonden voorraden een groot deel geweigerd moest worden, daar die voor de voeding absoluut ongeschikt bleken en op zijn bat nog voor de spiritus fabricage deugden. De gemeentebesturen hebben net sis bij ons zich per telefoon en telegraaf to de overheid gewend, met net gevolg" dat verschelden wagons aardappelen naar Berlijn zqn verzonden. In de World's Work" beschrijft f. a. Tslbot de nieuwer# toepassingen der wetenschap, sooals die bq

Schager Courant | 1916 | | pagina 2