De dingen om ons heen. DONDERDAG 22 JÜN1 "'6. 59ste Jaargang. No. 5819 UitgeversTRAPMAN Co. Predikbeurten. jjCMGEN'S fjOEOKOOPSTE EN ^LIEDSTE RIJWIELHANDEL gp WF is op de Dorpen. Koopt uitsluitend aan onderstaand adres Let s.v.p. op 't adres. CORNs. WIT. Arrondi&sements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. CHAGER Alpieei Nieiws- COURANT. AlTfirttmiE- LaullOTllafl, Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bg inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIES in het eerst uitkomend nnmmer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Inf. Teleph. No. 20. per post f 1.05. Losse nummers 5 et tot 5 regels f 0.36, iedere regel meer 6 ot. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Prijs per 3 maanden ADVERTENTIES van Zondag 25 Juni 1016. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, geen dienst. Oudkarspel, voorin. 9.30 uur, Da. De Graaff. Hippolytushoef, voorna. Da De Leeuw. Den Oever, geen dienst Wieringerwaard, voorna. 10 uur, Da Barnouw. Barsingerhorn, geen dienst. Winkel, voorin'. 10 uur, Ds. K&rs. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Sehermerhorn. llserbugowaard, voorm, 10 uur, Ds. Broskema. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Reinders. Breezand, voorm. 10 uur, Da Poort uit Helder. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Nieuwburg. Burgerbrug, nam. 2 uur, Ds. Nieuwburg. Callantsoog geen dienst. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Vlasblom. Kerkebuurt, voorm. Ds. Damsté. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt DOOPSGEZINDE GEMEENTE tel Nieuwe Niedorp, voorm. 9.30 Uur, Ds. Haar*. Hippolytushoef, geen dienst Stroe, geen dienst Burgervlotbrug, voorm. 9.45 uur, Ds. Huizlnga. Barsingerhorn. geen dienst EVANSELIS ATIE te: Schagen, Hoep, nam. 5.30, Eerw. Heer H. Stavlnga. Woensdag 28 Juni 1916. NEDERIANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Julianadorp, nam. 2.30, Ds. Van Griethuijzen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Van Griethuijzen. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. lOuur, de heer Niessink Voldoende verontschuldiging? Bij de behandeling der interpellatie-Schaper zijn vele woorden gesproken. Gelijk zulks in een rechtgeaard parlement te pas en te onpas gebruikelijk is. Er is geklaagd en er is verontschuldigd, en niemand, die zijn oogen en ooren niet voor niemendal heeft wist in klacht of veront schuldiging ook maar een atoompje nieuws te ont dekken. Hoe kon het trouwens anders, waar ieder een de duurte bespeurt, al zijn er dan ook geluk kigen, dien zij niet deert, omdat zij geld genoeg hebben of zooveel verdienden, dat het er voor hen niet op aankomt of zij dagelijks een gulden of wat meer uitgeven. Ook de verontschuldigingen brachten weinig nieuws. Men weet, dat er hard gewerkt wordt en dat men voor de regeling van een toestand als die, waarin wij ons nu anderhalf jaar bevinden niet een doorsneebewindsman met doorsnee ambtenaren en doorsneeuitvoeringsorganen noodig is, maar dat men een manusje van alles in de derde macht noo dig zou hebben, geholpen bij uitvoering en voorbe reiding door mannen van gelijke bekwaamheid, ijver en kracht. Het is natuurlijk veeren plukken van een kikker om te verwachten, dat gewoon-bekwame menschen plotseling buitengewoon-bekwaam zouden worden, omdat de tijdsomstandigheden die buitengewone kwaliteiten noodig maken. Dat gaat nu eenmaal niet omdat geen regeering zulke buitengewone menschen zou .kunnen betalen of zelfs gebruiken in normale dagen. Zij zouden natuurlijk tegen prachtige sa larissen, als winstmiddel door particuliere onderne mingen worden weggepikt en als zij vaderlandslie vend genoeg waren of te weinig hechten aan het slijk der aarde om toch als ambtenaar te willen die nen, zou de Staat hun niets anders kunnen geven dan een bureauvertrek en vijf uur daags om hun duimen over elkaar te draaien. Want buitengewone dingen worden nu eenmaal uiteraard niet van een ambtenaar gevergd en juist nergens is men voor ie mand met idéé, initiatief, moderniteit, voor iemand die zou willen breken met den sleur zóó bevreesd als juist in een regeeringsburenu, waar de dagelljk- sche routine nu eenmaal met Iets buitengewoons niet in overeenstemming te brengen is. Zoo is het niet alleen in ons land, maar zoo is het overal op de wereld. Dat heeft de oorlog duide lijk bewezen. Zelfs in de vechtmachine, die ln mili- tairistische landen dan toch eenmaal de hartlap is waar de meeste zorg, de meeste kosten, het meeste intellect wordt besteed, bleken bijna overal verande ringen en wijzigingen noodig. Ministers en aanvoer ders verdwenen overal. Reputaties, die onaantast baar schenen door Jarenlange glorie, kruimelden in een. Zouden wij ons dan schamen, dat ook bij ons niet alle leiders precies de juiste mannen bleken, niet alle uit den grond gestampte organisaties pre cies goed werkten? Het zou immers dwaasheid zijn. Toch is er uit het voorloopige duurtedebat een uitlating aan te stippen, die meer dan alle andere de aandacht verdient. Deze van minister Cort wanneer een handelaar, een bankier zich misrekent, wreekt zich de fout op hem. Want de geheele markt, de geheele beurs houdt geen rekening met zijn ver gissing. De prijzen blijven dezelfde als zij zonder zijn misrekening zouden zijn geweest Maar de fout van een regeerder in deze dagen van stilgezet ver keer, van zeer gelimiteerden handel, van beperkte aanvoeren treft aanstonds het land waar de 'vergis sing begaan werd, omdat geen wereldverkeer ze aanstonds ongedaan kan maken. Dit ongeveer was de gedachtengang van Cort van der Linden en het lijkt ons zonderling dat dit niet het hoofdpunt geworden is van de discussies om trent de duurte en laten we het kind bij zijn naam noemen van de tekortkomingen der regeerders. Hier werd inderdaad de spijker op den kop ge slagen. Als een koopman op daling speculeert en de markt opgaat, moet hij een veer laten, doch als een minis ter, die met de levensmiddelenvoorziening belast is, meent zijn aankoopen op grond van de voorraden en vermoedelijke spoedige prijsdaling nog wat te moe ten uitstellen, heeft de vergissing in zijn berekening ten gevolge, dat hij ook „kort" komt te zitten. Dan kande koopman, zij het met financieel verlies, „dek- keu", maar de regeering al getroostte zij zich geldverlies, kan dit niet omdat de voorraden er niet zijn, de aanvoer onmogelijk is. Dein komt er gebrek. Gebrek in heel het land, dat afhankelijk is van de wijsheid en het doorzicht der regeerders, En dan is de fout, die de koopman persoonlijk regar deerde, voor een geheel volk onherstelbaar. Onfeilbare menschn zijn er niet. En als zij er zijn, worden zij geen minister, doch iets anders, iets be ters. Geen natie kan onfeilbare, zeer bekwame men schen verlangen, die zich wenschen bloot te stellen aan critiek van maar al te dikwijlsvolmaakt onbevoegden of halfbevoegden, op zijn best. Dus is het voorkomen van fouten, met al de funeste gevolgen daarvan voor heel een volk, niet uitgeslo ten. In zooverre is hier een geldig excuus voor 'n fout en zelfs voor 'n paar fouten, hoe duur zij ook maag en beurs te staan komen. MAAr.... Maar dit kan nooit een verontschuldiging wezen voor een lange reeks van fouten, van telkens her haalde fouten, van maatregelen, welker onuitvoer baarheid ieder inziet Bovenal niet van het bestendigen der fouten, wan neer op het verkeerde gewezen is. door menschen, die door hun werkkring en opleiding geacht kunnen worden in staat te zijn de fout te bewijzen en de manier tot verbetering aan te geven. Dan wordt het koppigheid, en bijna zouden we zeggen: moedwil. En die twee eigenschappen, hoezeer zij' ook in normale tijden een minister tegenover een dwars- drljvende Kamer ten goede kunnen komen, behoo- ren in die buitengewone omstandigheden bij het vol harden in bewijsbaar verkeerde maatregelen geen plaats te vinden. Dat Cort in zijn waarneming van het Departement van L., H. en N. zooveel nieuwe maatregelen trof en bestaande wijzigde, strekt hem tot evenveel eer als de leiders van dit ministerie tot brevet van on geschiktheid. In deze tijden... UITKIJK. Zitting van Dinsdag 20 Juni 1916. Leerplichtwet. De eerste zaak van heden was die van den heer Officier contra J. Dekker te Alkmaar, die de leer plichtwet had overtreden. Zijn dochtertje toch, dat nog onder de bepalingen der leerplichtwet viel, was thuis gehouden geworden, voor het verrichten van verschillende werkzaamheden, ter assistentie van mama. Dit had vriend Jan een kantonrechterlijk vonnis op den hals gehaald, tot f 4 boete of 4 da gen hechtenis. De O. v. J. vroeg thans bevestiging v&n het een maal gewezen vonnis. Zonder licht en de gevolgen. Volgde H. Stins, metselaar te Zuidscharwode, die den l3den Mei J.L de vrijheid nam om tegen de des betreffende bepalingen in, zonder licht te gaan fiet sen. En toen veldwachter J. T. Dekker van St. Pan kras hem toevallig ontmoette bij die overtreding, moest ambtshalve wel bekeuring volgen. De kantonrechter, overtredingen berechtende, leg de eene boete op subsidiair eenige dagen hechtenis. En toen Stins later Dekker ontmoette, moest de veldwachter eenige beleedigende woorden slikken, die oorzaak werden van een behoorlijk proces-ver baal. Thans luidde 's heeren Officiers eisch voor de beleedlging f 3, subs. 3 dagen hechtenis. Schrijven moet je. Elke Oostendorp, opkooper te Den Helder, had als zoodanig zijn register niet behoorlijk bijgehouden en werd deswege geverbaliseerd. Wel beweerde hij nu, geen opkooper ln het klein, maar in het groot te zijn, doch hij kon het er toch niet door halen. Zijn verzetzaakje van het kantonrechterlijk vonnis van driemaal f 25 boete of driemaal 10 dagen hechtenis, had intusschen dit voorloopig succes, dat de O. v. J. wel de verplichting constateerde tot bijhouding van genoemd register, doch, opnieuw rechtdoende, con cludeerde, dat minder straf voldoende zou zijn. De eisch luidde: f25 boete, te vervangen door 5 dagen hechtenis. Al te hardhandig. Nicolaas Boots mocht ook al het beklaagdenbankje bezetelen. 't Is een boerenwerk man uit Wervershoof, die onlangs driftig geworden was op den melkrijder Vleugel, dien hij voor een Vlegel hield, omdat de man na een half uur ver geefs wachtens, doorgereden was en den werkman had achtergelaten in gezelschap van den boer met zijn melkbussen, zonder die bussen mede te nemen, Boots maakte zich schuldig aan mishandeling van Vleugel en de O. v. J. eischte tegen beklaagde thans f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Met een stuk hout Jacob Oud, een driftig boertje uit Westwoud, had aldaar den 4en Mei kwestie met den 74-jarigen Jaap Etten en timmerde dezen ouden man bij die gele genheid met een 6tuk hout op het gezicht. Oud zeide nu dat de oude hem in de keel had gegrepen, wat Etten ontkende. Wel gaf de oude man toe, hem in het gezicht gegrepen te hebben, doch dat gebeurde eerst, nadat Oud hem met het stuk hout had mis handeld! Lijsie, die sloeg Janenz. Eisch tegen Oud 7 dagen gevangenisstraf. Een tweegevecht. P Boon uit Wieringerwaard was op 27 April j.1. in het café van de wed. Scheltus te Schagen, waar ook aanwezig was, zekere J. Kok uit Heerhugowaard Er ontstond twist tusschen hen over een koe, die Kok aan den ander verkocht had en waarmede Boon bewèerde .bedrogen te ziin geworden en meer dan f 50 schade te hebben gehad. Daarom vroeg Boon om vergoeding, maar daar wilde Kok niet van hoo- ren en hun twist liep zoo hoog, dat het tot hand tastelijkheden kwam. Boon beweerde, door Kok te gen den buik te zijn geschopt, waarbij Kok, die be schonken was, tegen den muur viel. Kok gaf op dat Boon hem mishandeld had, wat door de in de na bijheid wonende Wilhelmina Roggeveen, toevallig was gezien. De O. v. J. eischte tegen Boon 14 dagen gevange nisstraf. Een brutale rakkerd. i Daniël de Vos, een 64-jarige koopman in antiqui teiten uit Amsterdam was den lsten Mei „voor za ken" te Helder, Daar belde hij bij Iemand aan, waar geen zaken te doen waren en toen vroeg hij aan de dienstbode of „hiernaast" jonge of oude menschen woonden. De laatste categorie bleek daar dan ver tegenwoordigd te zijn. De Vos er heen en ja wel, daar woonde een 84-jarige dame, de wed. Bloos. Het mensch bloosde mogelijk wel van ergernis toen de ook al niet jonge Vos, na nauwelijks een paar minu ten in huis te zijn geweest, zonder vooraf daartoe bekomen verlof de kamers „en suite" binnenstapte en in minder dan geen tijd bij een kast met eenlg porselein was. Dat lapte hij 'm, toen de handige Jonge dienst bode, Christientje, even naar de keuken moest om het kokende water af te zetten en het gas uit te draaien Hoe vlug het pientere keukenprinsesje ook terug was, toch nog te laat, want reeds was Vosje druk bezig met een paar heel mooie porse leinen kopjes, waar hij verbazend veel zin in had. Dingetjes, die later op f .15 per stuk getaxeerd zijn geworden. Hij legde er f 3 voor op tafel, nam ze mee en ging weg. Wal protesteerde de weerloooze oude vrouw en zei dat ze niet verkoopen wilde, wel tracht te het machtelooze oude mensch zelfs nog bij den zak van den brutalen bezoeker te komen, maar het gaf niet Vos maakte dat hij weg kwam. Er werd echter aangifte gedaan en nu deed Vos zijn uiterste best om aan te toonen dat hij de kopjes had gekocht en niet gestolen. De omstandigheid, dat hij vervolgens daar in de buurt huls aan huis was blij ven doorwerken, moest daartoe ten bewijze strekken Maar de dienstbode legde een glasheldere verkla ring van alles af en de O. v. J. vond bewezen, dat De Vos de kopjes had gestolen en eischte deswege 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins die als raadsman optrad, concludeerde tot vrijspraak, subsidiair een lichtere straf, boete of voorwaardelijke veroordeeling. Beleedignig. Cornelis de Wijn op Texel, had aldaar een leeraar in zeevaartkunde, die een poosje bij hem ln pension was geweest en daarvoor naar de Wijn's zin niet ge noeg betaalde, beleedigende woorden naar het hoofd geslingerd. Waarvan de leeraar intusschen niet ge diend was. Eisch f 15 of 10 dagen hechtenis. Met een mes. A. J. Doffer, werkman te Hoorn, had het niet der moeite waard gevonden om als beklaagde te ver schijnen. HIJ had den 16den Mei J.1. de onhebbelijk heid om ln het café van Boots aan de Gedempte Turfhaven te Hoorn met een èies in de toonbank te steken en het zeil daarop te beschadigen. Doffer, geen nieuweling hier, werd opgeknapt met een eisch tot een maand gevangenisstraf. Weer een te groote mond. J. G. de Best, ook uit Hoorn, had aldaar den in specteur van politie Weijers, thans te Rotterdam, be- leedigd, toen die hem nog wel zoo vriendelijk was, hem lucifers aan te bieden, toen De Best 'e avonds laat met een handkar zonder licht reed. De O. v. J. eischte f 3 of 3 dagen hechtenis. Een verzetzaak. Ten slotte kwam de verzetzaak van T. H. Peters uit Amsterdam, die wegens wederspannigheid in 't postkantoor te Hoorn, waar hij uitbetaling van een gelds op een spaarbankboekje eischte, dat te Am sterdam betaalbaar was gesteld, een vonnis tot drie weken gevangenisstraf had opgeloopen. De O. v. J. eischte bekrachtiging van dit vonnis. Deuren dicht Een kinderwettenzaakje werd nu met gesloten deuren behandeld, terwijl de uitspraken op heden over acht dagen werden bepaald. WIERINGEN. Naar wij vernemen, is door het Comité voor H&- gepreeken op Zondag 2 Juli a.s., des namiddags om 2.30 uur, een openluchtsamenkomst voor Vrijzinnig- Hervormden aangekondigd. Als sprekers zullen op treden Ds. de Leeuw van Oudkarspel, Ds. Haars van Nieuwe Niedorp en Ds. Kars van Winkel. Aldus weer iets nieuws op ons eiland. -WIERINGEN. Gisteren waren op den Zeegrasafslag te Den Hau- kes aangevoerd twee partijen ongeperste losse wier, welks prijzen waren van f 4 tot f 4.50. Te Hippolytushoef waren aangevoerd 5 partijen ongeperste lósse wier, welks prijzen waren van f 3.50 tot f 4.85 en een partij geperst zeegras, hetwelk voor f 4 werd opgehouden. Alles per 100 kilo. ROGGE EN TARWE. Volgens de Limb. Koer. zal de regeering de ge heele opbrengst van den te velde staanden rogge- oogst opvorderen en ook ten aanzien van den tarwe oogst, doortastende maatregelen nemen. RUIKER. Men meldt,s dat een belangrijke hoeveelheid sui ker door de regeering in beslag is genomen en be stemd is voor distributie aan "handelaren in dit ar tikel. Dezen zullen dus goed doen aanvragen om sui ker in te zenden aan het Suikerbureau te Amster dam, Sarphatistraat 1. WATERSNOOD. Dezer dagen heeft aan het departement van finan ciën een conferentie plaats gehad tusschen den mi nister, het provinciaal bestuur van Noordholland, de Watersnoodcommissie, het landbouwwaarborg- fonds, de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, den directeur-generaal van den landbouw, en den voorzitter en den secretaris van de Commissie tot credietverschaffing aan de door den oorlogscrisis ge troffen middenstand, de heeren Fock en de Coster, om te beraadslagen over hetgeen gedaan moet wor den voor den middenstand in de door den waters- snood getroffen streek. Het resultaat der besprekingen was, dat de regee ring zal voorstellen, voor deze categorie van per sonen ongeveer hetzelfde te doen als voor den mid denstand, die door den oorlogscrisis getroffen la. m.a.w. een wetsontwerp zal indienen om een deel van de risico uit de credietverschaffing aan deze lieden voortvloeiend, voor rijksrekening te nemen, terwijl voorts de provincie en wellicht nog anderen tot de regeling dezer credietverschaffing hun me dewerking zullen verleenen. Het desbetreffende wets ontwerp Is op het oogenblik in bewerking. NIET HEEL SECUUR. Gisteravond heeft iemand, elders woonachtig, aan- gite gedaan, dat hij op een tafel in het hoofdpost kantoor te Amsterdam had laten liggen een porte feuille, waarin een bedrag van ruim f 5000 aan bankbiljetten en dat deze, toen hij ongeveer een uur later een en ander merkte en een onderzoek ter plaatse instelde,swas verdwenen. STOEL EN HAMER. In den Raad der gemeente Blokker, nabij Hoorn, is een hoogst onverkwikkelijke geschiedenis voor gevallen. Het betrof het punt der agenda: bespre king over den voorzitterszetel en -hamer. De vorige week was de burgemeester, dé heer Koeman overleden en nu deelde de plaatsvervangen de burgemeester mede, dat den dag na het overlij den de voorzittersstoel en -hamer door de familie waren opgeëischt. De vraag, aan den Raad ter be antwoording voorgelegd, was, of deze beide niet op het raadhuis moesten blijven, wijl de burgerij voor eenige jaren bij het zilveren ambtsjubileum van den burgemeester ze had aangeboden. Uit de besprekingen bleek, dat indertijd bij de feestcommis sie wel de bedoeling voorzat, om stoel en hamer, op het gemeentehuls te laten. De meerderheid der raadsleden was echter zoo verontwaardigd over de houding van de familie, dat ze den stoel niet meer in de raadszaal wilde'zien. Besloten werd, tot het afstaan, doch dat de fa milie zelf ze moest komen halen, „anders komen er nog vrachtkosten ook bij". N. v. <L D. INVOER VAN HOUT. De Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven te Haarlem richtte zich tot haar zusterinstellingen, om maatregelen te beramen om den invoer van hout te bevorderen en de groote prijsopdrijving te gen te gaa, opdat het werk in de bouwbedrijven niet ospedig worde stop gezet en groote werkeloos heid intrede. In een schrijven aan den Minister en aan de leden der Tweede Kamer wijst zij er op, dat h. L Regeeringsmaatregelen noodig zijn, om den invoer te bevorderen, maar dat tevens behoort te worden gezorgd, dat het hout tegen niet te hoo- ge prijzen aan bouwondernemers worde geleverd. Indien niet van Regeeringswege de prijzen worden geregeld, worden de bouwbedrijven door invoer van hout op zichzelf niet gebaat. Al moeten de prijzen van het hout wegens de groo te belemmeringen in het vervoer noodwendig belang rijk stijgen, een prijsstijging van 200 pet, en meer, zooals thans reeds voor verschillende soorten van hout wordt genoteerd, staat toch zeker niet in ver houding tot de gemaakte kosten. IN- EN UITVAL VAN HET HDBLD. A. Ik zag laatst iets grappigs. Ik zag een eend een sloot overzwemmen en een kat op zijn staart zit ten. B. Onzin, dat kan niet. A. Ja maar, de kater zat op zijn eigen staart! ONTVLUCHTE RUSSEN. MAASTRICHT, 20 Juni. Bijna geen dag gaat er voorbij, of hét gelukt eenigen Russen aan de krijgs gevangenschap der Duitschers te ontkomen. Giste ren 4, eergisteren 3 en heden werden er 5 binnen gebracht, die allen naar Rotterdam worden getrans porteerd. UITVOER VAN SCHAPEN. Uit ALKMAAR, 21 Juni. Het bestuur van de Noord Hollandsche Schapenfokvereeniging vernam giste ren in Den Haag, dat het legerbestuur niet bereid is om Bchapenvleesch aan den militairen te verstrek ken. Aan den directeur-generaal van den landbouw werd evenwel opgedragen zoo spoedig mogelijk een zoodanige regeling in het leven te roepen, waar door het uitvoeren van schapen mogelijk wordt De schapenhouders wisten deze toezegging te ver krijgen door op het tekort aan schapenweiden, ont staan door de groote hoeveelheid schapen, te wij zen .Door het veroordeel'tegen het gebruik van scha- penvleesch, zal dit voor het leger niet gebruikt wor den. In ons land wordt het schapenvleesch, behalve door de Israëlieten, weinig gebruikt. Het jonge scha penvleesch, ging steeds naar het buitenland. Hier kan men niet anders dan het schapenvleesch van de oude melkschapen verkrijgen, en dit kost, on danks den grooten overvloed van schapen, nog 51 ct. per pond. Voor den oorlog was deze prijs 35 en 40 ct. Zou de regeering. deze gelegenheid niet aangrij pen, om schapenvleesch, dat toch uitnemend voed sel is, ter beschikking van het volk te stellen? Tel. KOLHORN. In de haven alhier ligt een vaartuig in lossing, groot 400 torn. Nimmer nog kwam hier een zoo groot vaar tuig. De lading bestaat uit aannemersgereedschappen, voor het dijkwerk. - KOLHORN. DOofr voldoende bijdrage van ingezetenen kon dit jaar weder een schoolfeest worden gehouden. Op 21 Juni gingen de lagere klassen naar Egmond a. Zee om zich aldaar in duin cn op strand te vermaken, en ging de hoogste klasse naar Amsterdam, om daar een en ander te bezichtigen; in de eerste plaats Artis. Evena.'s andere jaren stelde landbouwers paard en rij tuig en zichzelf beschikbaar om kinderen, geleidsters en geleiders naar het station Schagen te hreng-m en bij terugkomst te halen. Was de afreis bij een milden

Schager Courant | 1916 | | pagina 1