De Oorlog. AlgemeeneVergadering L Klopper Zonen gesloten is. Partijtje BRANDHOUT te huur. twee akkers Gras. een Bakkersknecht Dienstbode gevraagd, eene flinke Dienstbode, Adriance Maaimachine, jong Boerenknechtje, bekwaam Bollenrooier, 16 Leghorns met Haan sts Hi&JS:orwefc BreKaDd' Woensdag 28 Juni Bladriet. flinke Hooier. beste Boerenwagen, 2 Timmerlieden Rapenplanten Schildersknecht Metselsteenen. Kaaswagen, K00LPLANTEN flink Machinist. Louwrina Adriana Ridderhof op Woensdag 28 Juni 1916, berichten hunne Clientèle dat de zaak een goed beklante Tapperij en Slijterij gebruikte Waschmachine en een Knokketei, 2 snees Rnode en 2 snees Zuurkool-witte kooiplantnn. drachtige Zeug te koop. De Alkmaarsche Stoom-Steenhouwerij herstemming staten overijssel. de reedersstaking te ijmuiden. wol. noordscharwodde. een meisje doodgestoken. Plaatselijk Nieuws. kermis. dat mocht niet. van een spion. Gemengd Nieuws. aanval OP karlsruhe. Maatregelen tegen te lage groen ten prijzen. Marktberichten. broek op langendijk. langedijker groenteveiling. Broek op L. met klein verlof. telegrafisch weerbericht Cornelis, Hendrik Kreijger, en Witte Kruis te Helder TE KOOP te koop. Hondenkarretje, o! noodhulp, of Halfwas 50 a 60000 eerste soort 50 duizend witte Hardsteen, Zandsteen Marmerwerken. «eva! lat zijïi. Overigens schijnt althans spr. daar nooit iets van ter oore gekomen niet veel befi-v tte aan dergelijke voorziening te bestaan. Maar nu hem uit de besprekingen blijkt( dat er waarschijnlijk wel «enige deelneming zal ^jn, valt de zaak te over wegen. De heer Kuilman zegt: Ik wou mij beklagen over de eigen gerechtigdheid der jeugd. Zij beschouwt elk erf en iedere tuin ars speelplaats. Wanneer de vruch ten nagenoeg rijp zijn, oogsten de kinderen die en vernielen nog meer dan zij opeten. De tuin achter het onbewoonde ontvangershuis wordt geregeld be zocht. De jongens gaan op elkaar starin en zoo ko men zij over den muur, naast Prins z'n huis in den tuin. Nu is er enkel nog maar radijs, maar spoedig zullen de aardbeien het moeten ontgelden. Mijn tuin, door het wegbreken van de „Citrus" gemakkelijk te bereiken, ontvangt ook meermalen bezoek. Ik zou wenschen, dat de politie op de tuinen lette en dat de eieenaars'van tuinen of tuintjes, als zij jongens er in zien een getuige vragen en procesverbaal lieten opmaken. Dat zou tot gevolg hebben, dat een paar van de belhamels eens naar de tuchtschool geraak ten Ik voor mij twijfel geen oogenblik wanneer ik de ieugd in den Ontvangerstuin of in den mijnen zie om een getuige te vragen en de daders bij u, burgemeester aan te klagen. Spr. noemt nog verschil lende ergerlijke voorbeelden op. Hij wenscht hier in het openbaar, hierop de aandacht te vestigen, opdat de ouders het ook weten. Verder zegt de heer Kuil man nog: Nu de typhus ook hier is en juist bij Stok man aan huis, waar onze melkboer zijn melk van daan haalde, dacht ik er ernstig aan. om als lid der Gezondheidscommissie het publiek te waarschuwen, de melk te koken. Het blijkt mij echter, dat de melk boer zijn melk van het land zelf haalt en dat Stok man zelden melkt, maar het gebeurt toch. Hij komt echter nooit bij de zieke. Nu zou ik wel willen voor stellen, dat vanwege den Burgemeester aan alle in gezetenen werd medegedeeld, dat de melk, ook die van anderen betrokken, gekookt behoort te worden en dat de menschen geen groente en eetgerei in de sloot schoonmaken. Men besluit een circulaire te laten drukken, en verspreiden, en wil voorts om te voorkomen dat de melkverkoop, zooals die tegenwoordig geschiedt, stopgezet moet worden, den heer Visser, leverancier der melk, in overweging te geven om niet alleen het schoonmaken van het melkgereedschap niet op de boerderij te laten doen, maar ook voorloopig aan een ander dan Stokman het melken op te dragen. Hierna sluit voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in comité ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Bij: de gisteren in Zwolle en Ommen gehouden her stemmingen voor de Staten in Overijssel zijn de (ai- tredende) vrijzinnigen herkozen. De Staten van Overijssel zijn dus ,,om". Zij waren samengesteld uit 21 leden der rechterzijde, 19 vrijzinni gen en 4 sociaal-democraten. Aangezien bij de eerste stemming in Enschede een Roomsch-Katholiek door een vrijzinnige is vervangen, en alle andere districten zich zelve gelijk zijn gebleven, zal nu voortaan Overijs selss Statenvergadering bestaan uit 2Ü vrijzinnigen, 4 sociaal-democraten en 23 '.leden van rechts. Aan de beurt van aftreding is yan 't jaar voor Overijssel het Eerste Kamerlid S. C. L. van der Lande,. De in de haven van IJmuiden liggende schepen! (pl.m. 26 in getal met 'n aanvoer van ongeveer een helf mülioen kilogram vïsch), zijn Maandagmorgen niet gelost. De reeders weigeren uit protest tegen den door ide regeering genomen consentenmaatregelen de booten te doen lossen, onder voorgeven, dat er geen koop lieden op de markt komen. Vermoedelijk wordt deze dag alleen als een protestdag beschouwd en zal morgen de handel rijn gewonen voortgang hebben. De uitvoer van wol, in eiken vorm, is verboden. De uitslag van de Maandag gehouden gemeente raadsstemming vacature Slotemaker, lib. is als volgt Aantal kiezers 364. Uitgebrachte stemmen 300. Van onwaarde 5. Hiervan verkregen de heeren: Gerbr. Duijves, R.- K., 82, Jn. Ootjers, lib., 213 stemmen. Alzoo gekozen de heer Jn. Ootjers. Gisteravond omstreeks acht uur is op het Thor- beckeplein te Amsterdam een liefdesdrama afge speeld. Een jongeman en een meisje liepen over dit plein. Plotseling bracht eerstgenoemde met een knipmes een steek in de hartstreek toe. De getroffene liep nog door naar de naburige melkslijterij vari den heer Hoogervorst, doch daar zakte zij ineen. Zij bleek overleden te zijn. Het stoffelijk overschot werd naar het Binnengasthuis vervoerd. De dader was intusschen aangehouden door den heer Grootegoed, chef der factorij van de Staats spoor op genoemd plein.Deze heer had den aanval gezien, en meenende- dat het meisje geslagen werd, was hij naar buiten geloopen om er den aanvaller over te onderhouden. Het bebloede mes, waarmede de daad was gepleegd, viel bij zijn nadering op straat De verslagene was de 19-jarige E. Rijnwold. Het mes had haar in het hart geraakt. Zij schijnt ver keering te hebben gehad met den dader, den 22-ja- rigen T. van Praag, doch aan die verhouding een einde te hebben gemaakt Gewillig ging de dader mee naar het posthuis Rembrandtplein, van waar hij werd overgebracht naar het politiebureau aan den Singel. Daar duur de het verhoor van den aangehoudene en de getui gen tot in den nacht Het dorp Fleury op slechts enkele kilometers af stand van erdun, is thans gedeeltelijk in handen der Duitschers. Om dit dorp is reeds lang heftig gevochten en reeds eerder waren de Duitschers bezitters van dit dorp, maar waren er volgens het Fransche bericht weer uitgeworpen. Nu erkent het Fransche legerbe- ncht dat de Duitschers het dorp gedeeltelijk hebben bezet. Of het den Duitschers mogelijk zal zijn zich te handhaven, is nog een open vraag. Teekenend voor den toestand der Franschen is wel, dat de Engelsche bladen reeds rekening gaan houden met den aanstaanden val van Verdun. De Daily Chronicle zegt in een hoofdartikel: Ge lijk wij herhaaldelijk hebben laten uitkomen, kan de langzame, maar gestadige vooruitgang van den aanval der Duitschers tegen Verdun, tenzij hij ge stuit wordt, slechts op één manier eindigen, namelijk met den val van de stad. Voor wij echter bovenma tig daarover de handen wringen, moeten wij ons af vragen, wat de waarde van de stad is en welke de kosten vanhet oprukken zijn. Het Fransche opperbe vel heeft blijkbaar besloten terrein op te geven, dat, als de Franschen het langer bezet hielden, hun op zwaarder verliezèn zouden komen staan dan de aan vallers. Het beschouwt een mijl of twee in de eene of de andere richting niet als iets, dat op zich zelf van groot belang is. Het bepaalt de 'waarde er van alleen uit het oogpunt van bloedaftapping voor den vijand. De Duitschers denkon er echter ten naaste hij een der over. Een van hun voornaamste oogmerken is bij het langdurig beleg ten minste geweest, om Franschen te dooden ,en zij rekenen op hun over macht in zware kanonnen om de verliezen van de infanterie te neutraliseeren. Wij kunnen nog niet precies bepalen, naar welken kant de schaal zal doorslaan. Beide partijen schijnen de frontstellingen hoe langer hoe dunner met manschappen te bezet ten, naar mate zij de granaten dichter later regenen. Het aantal gevangen genomen Franschen, dat de Duitschers opgeven, is niet groot in verhouding tot het veroverde terrein. .Wij zouden echter graag zien, dat er de een of andere afleiding kwam, die den toenemenden druk van dezen grimmigen strijd voor onze dappere bondgenooten zou verlichten. Op het Oostelijk oorlogsveld blijft het Russisch suc ces steeds het grootst in de Boëkowina, die nu» ge heel in handen der Russen is. Kuty, Wiznica en Kimpolung zijn door hen bezet. Ten Westen van Sniatyn trekken zij voorwaarts in de richting van'Kolom ea. Kuty-Wiznica is een tweelingplaats, Nu hebben de Oostenrijkers Zaterdag wel gemeld, dat zij de Rus sen uit Kuty weer verdreven hadden, maar in hun jongste bericht heet het, dat zij de heuvels ten zui den van Wiznica hebben ontruimd. Het gaat daar in de Boëkowina voor de Oostenrij kers nog hollend achteruit. Zij geven zei va te ken nen, dat zij tusschen Kimpolung en Jacobeny nieuwe stellingen hebben betrokken, hetgeen beduidt, dat de Russen door het dal van Moldawa aanzienlijken vooruitgang in de richting van de passen hebben ge maakt, die door de Karpathen naar Zeveöburgen leiden. De ontruiming van Kuty heeft in, dat de Russen ook door het dal van de Czeremosz een tweede weg door de Karpathen -e- vooruitgang naar de Hongaarsche grens hebben gemaakt; en ten slot te "brengt de Russische opmarsch in de richting van Kolomea het gevaar mee, voor een flankbedreiging van de Oostenrijksch-Hongaarsche troepen, die aan de Strypa vechten. Aan het heele overige front in het Oosten hevige gevechten, maar geen verandering. Daar is de Rus sische opmarsch door den tegenstand der centra- len tot stilstand gebracht Mag dit voor hen een heugelijke omstandigheid zijn, de toestand in de Boëkowina begint langzamerhand kritiek te worden. Werkelijk, dit Russisch succes schijnt zoowel de Duitschers als de Oostenrijkers de handen meer d&n vol te geven en de Italianen ondervonden er direct reeds de groote voordeelen van. Zoodra het offensief der Russen was begonnen, is de opmarsch'der Oosten rijkers tegen de Italianen gestaakt. Dat Oosttenrijksch offensief tegen den Zuidelijken buurman, zoo is van verschillende zijden opgemerkt, diende onder meer om een offensieve beweging der Italianen in haar voorbereiding te storen. Nu zijn de Russen tusschen- beide gekomen en hebben het Italiaansche front ontlast. De Italianen zijn op hun verhaal gekomen en intusschen met hun voorbereidingen gereed en hebben thans een krachtig offensief ingezet tegen de waarschijnlijk verzwakte Oostenrijkers. Uit Rome wordt tenminste gemeld:: De vijand heeft zich, onmachtig om onze verdedi gingswerken te heroveren en onder den krachtig en' druk van het sedert verscheidene dagen door ons on dernomen offensief gedwongen gezien dun terugtocht te aanvaarden. Het kruispunt van de wegen van MandrteEe, de ■stelling van C'astel Gombarto en van Melette. de Mon- te Longara, Gallio, Asiago, C'esuna en de Monte An- gfo werden door ons heroverd. Onze opmarsch waarbij wij den vijand op de hielen zitten, wordt krachtig voortgezet. We zien hier dat door de Oostenrijkers met veel opoffering op de Italianen veroverd is, op eenmaal verloren gegaan. Hier zien wij dus écn schitterend gevolg van het gelijktijdig aanvallen der geallieerden, ai is het daar nog maar een gedeeltelijke gelijktijdige aanvat. Of dit nu ^aanleiding zal rijn om deze methode nog uitge breider toe te passen? Maar hoe het is het succes voor de geallieerden is niet zonder beteefcenis. .Het aantal kermisbezoekers was Zondag zeer be langrijk. Enkele cijfers toonen dat duidelijk. Zoo kwamen aan het station circai 3000 reizigers aan. Het getal rijwielen wordt op ongeveer 1800 geschat Er waren rijwielstallen waar meer dan 200 stuks aanwezig waren. Naaf wij vernemen had Ds. Boeke, de nieuwe be roepen Evangelisatie-predikant alhier, verzocht, zijn entrée in de Groote Kerk te mogen houden. Om be ginselredenen is dat verzoek geweigerd. Het was Maandagmorgen de dag dus na onzen laatsten kermis-Zondag. De zon scheen vroolijk en daarin verlustigde zich een onzer Marktplaatsbewo ners. Intusschen had zijn oog ontdekt, dat een vreemde snoeshaan een perceel op onze Markt stond uit te teekénen. Hm! wat zou dat beteekenen en s mans argwaan- was opgewekt en scherp sloeg hij des vreemdelings bewegingen gade. Maar om den emmer zijner achterdocht te doen overloopen, stapte de vreemde sinjeur daar waarachtig op hem af. Heeft u niet nummer zooveel van de telefoon? luidde de vraag. Dat kan je wél in de telefoongids zien, was het wederantwoord. „Maar wat moet dat betee kenen?" Het antwoord werd hierop niet gegeven, maar ook thans begon de vreemdeling een schets te maken van het huis van den reeds vol argwaan zijnden marktbewoner. Dat was te veel. Een stap vooruit, een kordate greep en 's vreemdelings paple ren zijn geklemd in den krachtigen vuist van Scha- ger.s dapperen burger, en een toornige uitroep doet don verschrikten teekenaar bescheid, dat het ge- spionneer nu uit moet zijn en dat daar een burger voor hem staat, desnoods bereid voor het vaderland te sneven. Vreemdeling verontwaardigd, verschrikt, protes teert, protesteert heftiglijk. Postdirecteur wordt te lefonisch opgebeld, wist van niemendal, deze belt op zijn beurt zenuwachtig, zeker ook reeds vervolgd door allerlei schrikbeelden, het raadhuis op en on derzoek volgt. En om nu maar het slot der ge- schiodenis te vertellen, de man bleek een ambtenaar te zijn aan den telefoondienst verbonden, die niets anders had gedaan darrijri^schuldigen plicht Gevonden een soldatenjas en een zwart fluweelen taschje. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. Fransche vliegers hebben een aanval gedaan op Karlsruhe. De volgende bijzonderheden zijn hierover bekend geworden: De 22ste Juni was Sakramentsdag. De bevolking bewoog ach lairijker dan anders op straat vooraf in de richting van het feestterrein, waar het beestenspel van Hagenbeek een aantrekkelijkheid vormde. Daar kwam 's middags tegen 3 uur het bericht, dat een vijandelijk vlieger-eskader onderweg was. Ondanks de scherpste waarneming in westelijke richting waren ech ter aan de lucht geen vliegers te zien. De zon scheen h§Ider. Qp groote hoogte stonden witte wolken, daar over heen lag echter een nevel, die het uitzicht hef em merde. Plotseling om 10 minuten over drieën hoorde men twee ontploffingen in het westelijke gedeelte van de stad. Spoedig daarna kon men ook met scherpe kijkers verscheidene vijandelijke vliegers hoven Karls ruhe ontdekken. Zij beschreven een kwartier fang krin- •gen boven de stad en weirpen 99 bommen. Daarna vlogen zij in Zuidwestelijke richting weg. 'Iwee vlieg tuigen werden later links van den Rijn tot landen ge dwongen. De inzittenden, twee Fïansriien en twee Ei> gelschen, werden gevankelijk naar Straatsburg gebracht. De' bommen vielen op verscheidens door burgers en arbeiders bewoonde wijken, een groot aantal op het feestterrein en zijn nabijheid zelf. De,hommen waren blijkbaar met 'een vergiftigen inhoud gevuld. Planten m de nabijheid van een plaats waar een bom ontploft was, namen een gele kleur aan. De aangerichte schade is, veel breuk (van glas?) daargelaten, niet zeer groot. Zooveel 'te verschrikkelijker waren c'e verliezen onder de bevolking. Gedood werden 110 menschen, namelijk 30 mannen, 5 vrouwen en 75 kinderen, gewond 147 menschen, namelijk 48 mannen, 20 vrouwen en 79 kin deren. Daar de kwetsuren over het algemeen ernstig waren, moet men nog den dood van verscheidend menschen verwachten. Het ergste onheil richtten de bommen bij het feestterrein aan. Alleen in de Ett- iinger Strasse, waarheen de toeschou /ers uit het bees tenspel van Hagenbeek vluchtten, zijn ongeveer 110 menschen gedood. Zoodoende is ook liet schrikwekkende hooge getaf van 154 gedoode en gewonde kmdersn te verklaren. Onder nen waren drie broeïtjes, die tegelijkertijd het leven verloren. Ook een ander paar kinderen van dezelfde ouders en de eenige elfjarige zoon van een vrouw wier man gesneuveld is, werden gedood. Het groothertogelijk paar en de oude groothertogin Louise bleven terwijl de bommen geworpen werden, rustig in de stadskerk in een zendingsbijeenkomst. Men zong het lied: Ein feste Burg. De groothertogin Louise reea naar de gewonden, toen weer enkele knallen weerklonken. De koningin van Zweden hevond zich tijdens den aanvat in het paleis en ontkwam gelukkig ook ongedeerd aan het levensgevaar. Op 24 Juni zijn te Karlsruhe 98 slachtoffers m te genwoordigheid van de groothertogelijke familie en alle overheidspersonen begraven. De bevolking is algemeen verbitterd over dezen twee den, in militair opzicht doelioozen aanval op de open stad Karlsruhe, Gisteravond is te Warmenhuizen eene vergadering gehouden van alle bij de Veilingsvereeniging „warmen huizen' Aangesloten Groentenvereeniging. Deze verga de* ring heeft het Bestuur der Veilingsvereen. gemachtigd om de veiling onmiddellijk stop te zetten, als het Bestuur dit noodig achtte door Pegeeringsmaatregelen ot 'door handelingen van de Duitsche Inkoopvereem- ging, terwij de commissie in dat geval ook niet onder hands zullen verkoopen. Deze maatregelen achtte men noodig om te lage groenteprijzen te voorkomen. Vergaderingen als deze te Warmenhuizen, zouden ook zooveel mogelijk gelijktijdig plaats hebben in alle groentecentra van Noordholland. Zij zijn belegd op initiatief van de veilingsvereeni- gingen te Grootebroek, Bovenkarspel, Broek op Lan gendijk. Noordscharwoude en Warmenhuizen. all« vergaderingen zouden hetzelfde besluit tot verkoop staking nemen. VAN EWUCKSLUIS, 24 Juni. 481 pond Bot, per pond f 0151/* a 0.18. 8 pond Schol, per pond f Ö.12 e 0.13. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni. Gr. muizen f 2.50 a 3.10, SchOtsche f 2.40 a 3.00 per 30 K.Cr., drielingen f 1.40 a 1.80 kleinen f 0,40 a 0.80 per 35 K.G. Wortelen f 3.70 a 4.10 per 100 pos. AMSTERDAM, 26 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 266 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 124 et., 2e kwal. 110 a 115 ct., 3e kwal. 100 a 105 ct.,per K.G.., 85* melk- en kalfkoeden f 325 a 425, 124 'nuch tere kalveren f 12 a 18 j 5 schapen f 35 a 45, 567 vette varkens. In de week van 1924 Juni werd aan de veiling aangevoerd 21992 zak aardappelen, 289500 bos worte len, 1168 bos uien en 650 bos en 1700 K G. rabarber. MEDEMBLIK. 26 Juni. Groote muizen f 1.80 a 2.05, Kleine muizen fl.40 a 1.55, Groote ronde t 2 a 2.10. Aanvoer 1060 manden of zakken. PURMEREND, 27 Juni. 112 Stapels Kleine Kaas f 55 a 60, 808 KG. Boter 1 1.60, 503 Runderen, waaronder 196 vette en 13 Stie ren. Vette f 1.— a 1.25 per K.G., matig, Gelde f 190 a 320, matig, Melkkoeien f 250 a 450, niatig 45 Paar den f 175 a 650. 55 Vette Kalveren '90 a 110 cent per K.G.. 319 Nuchtere kalveren f 14 a 34, stug. 375 Vette Varkens 90 a 100 cent per K.G., vlug. 47 Magere Varkens f 45 a 50, vlug. 298 Biggen f 12 a 17, stug. 476 Schapen en lammeren. Vette, stug, f 35 a 46. Lammeren, stug, f 19 a 25. Kipeieren f 7 a 7.50 per 100. Eendeiren f 7.50 per 100. WARMENHUIZEN. Schotsche muizen f 1,10 1.90, drielingen f 0.85 a f 1.45. Aanvoer 396 zak. Maandagnamiddag. 5495 zak aardappelen. Schotsche muizen f 1.85 a 2:75, Schoolmeesters f 1.80 a 2.45, gladblaadjes f 3.45 a 3.90. drielingen I 125 a f 1.90. iDnsdagochtend. 475 bloemkool f 820 a 8.30, 53400 bos wortelen f 2,30 a 3.60, 500 K.G. rabarber f 7.40. DEN HAAG. De dienstplichtige onderofficieren, korporaals en manschappen van de Landweerliph- ting 1913 worden op 7 Juli 1916 in het genot van onbepaald klein verlof gesteld. medegedeeld idoor het Koninklijk Ned. Met.Iaiti- tuut te De Bilt. Hoogste barometerstand 758.6 te Haparanda, laag ste barometerstan ruim 750 te Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 28 Juni. Zwakke tot matige veranderlijke wind, Meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk enkele regen- ol onweersbuien, Zeilde temperatuur. Geboren zoon van Jb. Kostelijk Cz. en T. Kostelijk Pool Cd. Heer Hugowaara, z5 Juni 1916. V Heden overleed na een zeer kortstondige ongesteldheid, ten huize van den heer G. Ligthaft aan De Kooi, gem. Helder, onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom weduwn. van Trijntje Slikker, jn. den ouderdom van 72 jaar en mjna 6 maanden. Mede namens Familie, K. KREIJGER. van Ewijcksluis, Anna Paulowna, 25 Juni 1916. Heden overleed na een kort stondige ziekte onze geliefde Moe- aer> Behuwd- Groot- en Overgroot moeder ln den ouderdom van 78 jaar Wed van B. Schreurs eerder van I. C, Geluk. Uit aller naam p A. Geluk. 26S jG n bu Hue°waard J. BROMMER Jz. M. v. d. MOLEN Td nuw)Irnenn's van hun voltrokken teliikenen betuigen hunnen har- vancu-ni, n-^ v'00r de daarbij ont- Afdeeling Anna Paulowna. des avonds 8 uur in „Veerburg". Aan de orde komt o. a.benoe ming Magazijnmeester, buitenge woon subsidie van Hoofdbestuur en stichting nieuw zwembad en regenbak. De secretaris der afdeeling C. Wijdenes Spaans Jr. door familieomstandigheden wegens gebrek aan een opvolger Een fiink hoekhuis annex pakhuis nabij de markt te Alkmaar, waar in sedert jaren met succes is uitgeoefend. Desgewenscbt spoedig te aan vaarden^ Br. fr. letter R firma Nederkoorn, Langestraat, Alkmaar Te Koop: Een groote partij Te bevragen bij S. WIT en A. BRONDER te Barsingerhorn.' Te bevragen bureau van dit blad. Te bevragen bij G. W. Waiboer Westdeel Kleiweg, Anna Paulowna Er biedt zich aan een Br. fr. lett. H bur. Schager Courant. Door omstandigheden te koop Klaar om te fnaaien. M. Wurkum in de Kooi nabij Lutjewinkel. Te koop: een met toebehooren, voor billijken prijs, en een licht Te zien en te bevragen bij .J. de Geus, Wagenmakerij te Bar singerhorn. Te koop: een inhoud 40 L.. beiden in zeer goe den staat, bij Sj. d. Boer te Oude Niedorp. gevraagd, bii de wed. K. OLIE te Nieuwe Nieaorp. Te' Koop bij K. ZIJP, Bocht Wieringerwaard De planten zijn zeer goed en het zaad van bekende, goeae afkomst. Groote partij te koop)* bij C. Gootjes, Tjallewal. Gevraagd voor direct: bij C R. Blaauboer Wieringerwaard bij Mej. A. C. VAN DER STOK, Nieuwe-Niederp. Hoog loon. Wasch buitens huis. Gevraagdeen 1 Mevrouw POERINK, Markt te Schagen, vraagt tegen 1 Augustus of eerder, en een meiq'e voor halve dagen. fevraagd, bij C. SLOQVES, Oud- arspel. >Te kóóp Te zien en te bevragen bij K. Schager te Aartswoud. Te koopeen zoo goed als nieuwe met dunnen vingerbalk en 2 zoo goed als nieuwe messen. Wordt op proef geleverd voor f65.70. AdresS.Kuiper,Mr.smid,Blaauwe Keet, Koegras. goed kunnende melken, bij G. ruin Sz., Ruigenweg, St. Maartens brug. 'Aan hetzelfde adres een Gevraagdeen bij W. Rempt, (Gouw) Hoogwoud. Te koop 2e leg, bij G. Konijn, Anna Pau- lownapolder. Te koop: tegen billijken prijs, een in goeden staat zijnde te koop, eerste pluk, voor 25 cent de 100, bij P. RUITENBURG, Korte Vliet, Julianadorp. De Coöjp. Stoomdorschvereeniging „Zuid Zijpe" vraagt tegen het a.s. seizoen een Gegadigden gelieven zich vóór 3 Juli as. in persoon te wenden tot C. Smit Gz. te Burgerbrug. FIRMA W. F. STOBL KOON, levert alk soorten 9

Schager Courant | 1916 | | pagina 3