De Oorlog. Gemengd Nieuws. mijnen visschen in de noordzee. niet gelukkig. Plaatselijk Nieuws. marktoverzicht. 'MarU oerichten. een verzoek Van de verloskundige om f 100 ver hooging van salaris en verhooging van het tarief van den dokter van f 15 tot f 25; een adres van den heer Blad, Hoofd der schooi te kerkbuurt. Deze*deelt mede dat hij 15 Mei zqn 40e dienstjaar volbracht heeft, waarvan 37 in deze ge meente. Hoewel de salarisverandering aangeeft dat bo ven de 40 jaar in de gemeente doorgebracht een ver hooging van salaris wordt toegekend van f 100.zou hij om verschillende redenen gaarne zien, dat de vcr- prdening zoodanig gewijzigd werd, dat deze v rhoo jng nu kan ingaan; verzoek van het onderwijzend personeel om verfioo- glng van salaris. Ze verzoeken oen salaris van f 200 boven het wettelijk minimum. Nu wordt f 100 daar boven gegeven; van de afd. Harenkarspel van Volksonderwijs, om invoering van een 7e leerjaar en daardoor aanstel ling van 'een 4e leerkracht in D.rkshorn, Voorgesteld en goedgekeurd wordt genoemde adres sen voorloopig in handen te stellen van B. un NV. daar ze door dit college nog niet behandeld 'Zijn. De heer Doekes merkt op, dat de laatste verhoo ging voor de gemeenteambtenaren niet 1911 doch 1913 was. De heer Hoogland vraagt of het adres van Volks onderwijs ook nog niet door B. en W. behandeld is. Dit zou wellicht verband kunnen houden met do vernieuwingen aan de school en daarvoor spoedige behandeling gewenscht is. Voorzitter zegt, dat bij aanneming van het verzoek een nieuw lokaal noodig zal zijn. Daarom kunnen ech ter de nu te gebeuren veranderingen evengoed door gaan en bovendien mag daar ooi niet langer mee gewacht worden. Op de voordracht voor zetters worden geplaatst de heeren: Borst de Groot, Doekes Hoogland, de hoe ren Borsb en Doekes zijn aftredend. Als hooisteker voor het gedeelte slootgaard wordt tijdelijk benoemd de heer C. Bakker. Hierna wordt de gemeenterekening aangeboden over 1915. Deze geeft aan een ontvangst van f 24616,44, een uitgaaf van f 22988,091/2, alzoo een saldo van f 1628,341/2. Voor het nazien der rekening worden aangewezen de heeren Hoogland, de Groot, Doekes en Bakker. Ter tafel komt hierna plan eu bestek voor den schoolbouw, terwijl voorgesteld wordt a.s. Zaterdag de aanbesteding te houden. Voor verdere bespreking gaat de raad in comité. Na heropening wordt besloten geheel volgens plan. en bestek de aanbesteding te houden op a.s. Zaterdag. B. en W krijgen machtiging het werk ook op te dragen al is de laagste inschrijver boven de begrooting. Met het oog op een steeds duurder wordende materialen is dit besluit wel gewenscht. Goedgevonden wordt uit de post van onvoorziene uitgaven te "betalen een bedrag van f 3094. Bij de rondvraag wijst de heer Zut op het brug getje bij de kaasfabriek in 't Waarland. Herstelling is daar zeer gewenscht. Hieraan zal de noodige aan dacht worden gewijdt. Ook de heer de Groot wijst op de noodzakelijkheid van enkele kleine reperatiën aan bruggetjes. Ook deze zullen worden nagezien. Hierna sluiting. DEN HELDER. De uitslag van de gisteren gehouden stemming voor den gemeenteraad is: vacature Bommel: W. Poll, vrijz., 379, D. W. Spangenberg, S.D.A.P., 406; J. H. Staalman, ariti-rev., 238 stemmen, alzoo her stemming tusschen Poll en Spangenberg. Vacature Terra; P. A. Smits, r.-k.,232; P. Verkade, vrijz., 365, B. Zondervan, S.D.A.P., 430 stemmen, alzoo herstemming tusschen Verkade en Zondervan. Vacature Verstegen: J. Borkert, S.D.A.P., 510, F. van der Ploeg, vrijz., 310, J. van der Veer, r.-k., 355 stemmen, alzoo herstemming tusschen Borkeri en Van der Veer. SMOKKELEN. TVlcn schrijft uit Limburg: Sedert het wittebrood-bakken weder algemeen is toe gestaan, heeft de Duitsche naburen het idéé post ge vat, dat dit wittebrood nu ook uitgevoerd mag worden. Althans zij houden zich zoo. In clubjes van vijf tot twaalf zwermen ze soms reeds in den vroegen ochtend, door de dorpen, om er een groote mik van een pond of acht machtig te worden. Daar de winkeliers wat bevreesd zijn, om in het publiek aan vreemdelin gen te verkoopen, doen gewoonlijk de dorpsjongens dienst als tusschenpersoon. Dezen geven liet geld aan den bakker, nemen het brood aan en leveren het aan de deur af aan de wachtende Duitschers. Als het wat druk loopt, lijkt het soms of in de dorpsstraten een pende zigeuners aan het werk is met haar geheimzin nige handelsbewegingen en bedelpartijen. Maar ook buiten de kom van de dorpen kunnen de Duitschers hun ^rek in wittebrood bevredigen. Nie mand vindt het vreemd, als arbeiderskinderen met êeh of twee achtpondsmikken naar huis zeulen. En zoo kan de smokkelwaar gemakkelijk ondergebracht worden in de wat buitenaf liggende woningen. Maar dan moet de Duitscher ook bloeden voor de risico, die de tusschenpersoon eventueel kan lijden als hij ge snapt wordt. Voor de brooden, die in den winkel 52 a 60 cent kosten, Iaat men hem vlot 2.70 a 3.20 Mark betalen, zoodat men bij een Markenkoers van 45 een zoet winstje op één brood maakt van 70 a 84 cent. UITSLUITING TE TILBURG. De Vereeniging van Hlburgsche fabrikanten van wol len stoffen heeft gisteren besloten het aangekondig- besluit der vereeniging te handhaven om op 13 Juli a.s. de uitsluiting voor geheel Tilburg te proclameeren wegens de nog voortdurende staking der draadmakers. Gisteravond werd bij het uitgaan der fabrieken aan de arbeiders het ontslagbrief je afgegeven. Indien zich do toestand vóór 13 Juli niet wijzgt, zullen dus op idien dag de fabrieken stop gezet worden, met uitzon dering van eenige niet bij de vereeniging aangeslotene. DE INVLOED VAN DEN ZOMERTIJD. De gemeentegasfabriek te Haarlem constateerde bij verleden jaar vergeleken in die maand Mei wat het particuliere gasverbruik aangaat een achteruitgang van 51 pet., en wat het gas voor de openbare bedrijven,,, straatverlichting, enz. betreft, een achteruitgang in ver bruik van 49 pet, VAL IN EEN TOREN. Omtrent een ongeluk Dinsdagavond in den .toren van de Groote of St. Jacobskerk te 's-Gravenhage aan twee torenklokkenmakers overkomen, wórdt het vol gende medegedeeld: Terwijl de 41-jarige v. d. V. én de 55-jarige K. werk zaamheden verrichten tot herstelling van het caril lon, viel óén hunner door het wippen van een plank en, zich willende vastgrijpen aan zijn kameraad, nam hij dezen in zijn val mede. Zij moeten van een hoogte van ongeveer 15 meter zijn gevallen. Beiden bekwamen ernstige kwetsuren: v. d. V. eene wervel breuk aan dan rug, K. een beenbreuk. Hun toestand is nog zeer zorgwekkend. Het kostte bijzonder veel moeite die verwonden uit den toren te vervoeren. Per raderbaar konden zij niet over de smalle trapjes gedragen worden. Verplegers van den Eerste Hulpdienst, die spoedig met een ge neesheer ter plaatse war.n, hebben hen eerst over een wenteltrap van ongeveer 60 tredep moeten dragen en hebben hen daarna op rader ha retif door middel van een takel riog ongeveer 50 meter laten zakken- om hen op den beganen grond te brengen. De coi-respondent in Engeland van de „New-York Tribune", Gordon Bruce, geeft in zijn blad oene be schrijving van het mijnenvisschen in de Noordzee, aan welk bedrijf hij een week lang heeft deelgeno men. „Wat mij het meest trof, waren de dapperheid en bet optimisme der mannen. Het woord „vrees" komt in hun woordenboek niet voor. En toch waren er daar vier officieren bijeen, wier schip onder hunne voeten was weggezonken. Dat schijnt er zoo bij te hooren. Het is merkwaardig hoevele honderden schepen en duizenden mannen voortdurend bezig zijn met het binnenhalen van dezen moorddadigen oogst. Zij noe men het „visschen. Den volgenden ochtend ging ik dus mee „vis schen". Het weer was bijzonder, gunstig en het leek wel, dat wij een goede vangst zouden doen. „Nou", zeide de schipper, „we zijn aan den slag. De Duitschers leggen hier en daar hij wees mij dn plaatsen op de kaart aan in stilte mijnen. Ze maken de ankermijnen zoo lang dat de mijn juist onder water is bij laag getij, zoodat een schip nooit kans ki" gt om ze te zien. Duivelsch werk, hé?'' Wij voeren langzaam voort, steeds op denzelfden afstand blijvend van het andere schip. Er was echter niets anders als eene verbinding tusschen beide vaar tuigen te zien dan het in zee loopend eindje van den kabel, die het vangapparaat draagt. I.aat in den middag hadden wij voor het eerst beet. ne kabel ging plotseling strak staan, waaruit bleek, dat hij op een hindernis was gestooten. Door het ge- heele schip voer een zeer lichte schok; Iedereen aan boord ging over de verschansing leunen en keek met aandacht in het water. „Dat zal er een zijn!"zeide de kapitein, toen da kabel weer verslapte. En het was er inderdaad „een" De miin kwam aan de oppervlakte drijven. De sta len kabel waarmede zij gemeerd was en die ZH c.M. dik is, wps als met een schaar doorgesneden. Zoo' als zij daar in zee lag te rollen, leek zij op een groote schildpad met stekels op den rug. „Nu begint de aardigheid van de zaak", zeide de kapitein. De boot manoeuvreerde totdat de mijn op ongeveer 50'M. afstand aan stuurboord lag. Vier man kwamen bij de verschansing staan, ieder met een Winehester-geweer, dat zé gelijktijdig afvuurden. De mannen kogen vol spanning over de verschansing om de uitwerking van hun schot te zien. De kogels hadden de luchtkamer doorboord en het leelüke ding zonk langzaam, als onwillig, uit het ge zicht. Den volgenden ochtend vingen wij er weer een. Zoodra de kreet van den uitkijk had weerklonken, dat de mijn aan de oppervlakte was gekomen, zond de kapitein naar beneden om twee geweren te halen. Toen die boven gebracht waren haalde de kapitein verscheidene doozen patronen met looden kogels te voorschiin. „Het kan een poosje duren", zeide hij, „maar wij zullen na een poosje wel een van de horens raken". Het duurde ook een poosje precies dertig minu ten. Op tachtig meter afstand zijn de vijf kleine ho rentjes, de „trekkers" of „zuigers", zooals ze genoemd worden, niet een gemakkelijk te raken doelwit. Maar ten slotte raakte een van de kogels er toch toevallig een. Er volgde een ontploffing, die ons de tanden deed klapperen en een dikke zware wolk kronkelde op in de stille lucht terwijl een glanzende waterzuil door de wolk heen een twintig meter hoog opschoot. Het was een merkwaardig gezicht. WERP 10 PF. IN DE GLEUF. DAN BEGINT HET GEVECHT. „In de Metropoltheater-Passage te Berlijn staat een kijkautomaat. „Veldgrijze zuigelingen liggen in de holwoningm en loopgraven tegenover blauwgemantelde en rood gebroek- te Franschmannetjes, die een vesting verdedigen. Het geheel is allerliefst en elke voorbijganger kan er/zich van overtuigen, hoe snoezig een wereldoorlog .is. „Maar de automaat want anders was het er immers geen, belooft nog hooger genot, want aan den bovenrand zit een nikkelen gleuf en daarboven hangt een bordje, waarop in groote letters is geschre ven: Werp 10 pf, in de gleuf. Dan .begint het gevecht I „Zoo hoeft men in Berlijn voor allen gezorgd: Voor 10 pf. kan iedereen zijn eigen, kleinen oorlog hebben. Werp een stukje nikkel 't mag ook ijzer zijn in de gleuf en dan komt er opeens leven in de brouwe rij de kanonnen schieten h'un proppen af, er wordt gehakt, gestoken en geschoten, dat het een lust is. Het duurt niet lang of alle Franschen ,zijn dood en gevan gen, de Duitschers mafcheeren de vesting binnen en dan want anders was het immers geen aulomaat keert alles weer tot den oorspronkelijken toe stand terug. ,JHet mooiste is, dat de geschiedenis telkens weer van voren af aan kan beginnen. Werpt ge nog eens een geldstuk in de gleuf, dan brullen meteen weer de kanonnen, er wordt gehakt gestoken enz. en tot be sluit wordt alles weer, zooals het was. En zoo voort, zoolang er geldstukken zijn. „Zoo ging het en zoo kan het nog lang gaan. In Parijs staat beslist ook zoo'n automaat, want goede smaak in den -«oorlog is internationaal. Behalve, dat het daar natuurlijk omgekeerd is; daar worden de puitschers doodgeschoten en gevangen genomen en dan wordt alles weer als van ouds. „Onlangs liep een heer in de passage, die juist uit de loopgraven was teruggekeerd, keek net ding min achtend aan en omdat hij aan het front het gebruik van ruwe taal had geleerd, schold hij op het schan dalige ding. Omdat hij bovendien een journalist was, dus vanwege zijn beroep een nieuwsgierig mensch en omdat hij er voor zijn Want wat over wou schrijven, wieam hij een geldstuk in de gleuf. „En nu gebeurde een wonder. Het gevecht begon niet. De kanonnen gingen niet af. er werd niet geschoten, niet op den vijand Iosgehakt en niet gestoken. Niets bewoog. Schudden of trappen hielp met. „Het ding bleef stil. „De automaat was stuk. „Een straatslenteraar. die zich verheugd bad op gratis sensatie 'en nu zeer in zijn verwachting teleurgesteld was, stond erop om den passagewachter te halen. Hij wou zijn kleinen oorlog hebben, dien een ander betaald had; hij wilde in elk geval bloed zien. „Maar de heer weigerde. Want hoewel hij eeh jour nalist was, dus een man, die vanwege zijn beroep niet aan wonderen gelooft, scheen hel hem, terwiji hij den automaat had bezien, alsof Duitschers en Fran schen elkaar plotseling vriendelijk aankeken. „Laat u het maar zei hij ernstig. „Eens moest het toch zoo gebeuren!" groette en ging weg." Zoo vertelt de „Vorwarts". HOE DORPEN VERDWIJNEN. Een correspondent van de Daily News schrijft uit ipet Engelsche hoofdkwartier Langs het geheele front zijn de vijandelijke stellin gen aan een hevig artillerievuur onderworpen. Van mijn waarnemingsplaats kon ik een dorp zien, dat gisteren in zijn omlijsting Van boomen, nog bewoon baar was. Het was dan ook inderdaad bewoond; welis waar was het ons bekend, dat de burgerbevolking reeds lang verdwenen ftas, maar de Duitschers betrok ken 't als kwartier, ook voor den generalen staf. Heden bestaat het niet meer als dorp. Zelfs het bosch, waarin het wegschool, bestaat niet meer. Inpiaats daar van ziet men nog slechts een regiment hoorns tron ken. met hier en daar een gescheurde tak, zoo bla derloos als of het midden in den winter ware. Tus schen de kale boomstammen leggen de puinhoopen van het dorp zelf, een nauwelijks herkenbare massa metselwerk. Nu en dan viel hedenmiddag een onzer projectielen temidden van die puinhopen, als om de Duitschers te herinneren dat wij hen niet vergalen en om te zorgen dat zelfs geen spoor van een schuilplaats voor de troepen van den vijand bestaan bleef. Van den rand van het dorp af waren de zich naar noord en zuid uitstrekkende loopgraven, zoowel die van den vijand als __de onze, duidelijk zichtbaar. Op sommige plaatsen zijn ze niet meer dan zestig meter van el kander. Op andere, waar de aard van den bodem dit noodzakelijk maakt, loopen zij verder uit elkaar, zoo dat er daar een strook niemandsland van eenige hon derden meters breedte ontstaan is. Wij zagen, hoe oinze artillerie met schitterende nauwkeurigheid de vijandelijke' loopgraven en de daarvoor liggende draad versperringen vernielde. Verder weg naar links wees een zwarte rookmassa de plaats aan, waar een ander bosch had gelegen, waarin £ch dingen hadden bevonden, die vernietigd moesten worden. Maar rondom leek de geheele ge zichtseinder min of meer voortdurend in staat van uitbarsting te verkeereti en het geluid van de kanon nen om ons hec(n en achter ons, gemengd met dat der ontploffingen in de Joopgraven en op den grond daaromheen en met het geloei der over ons heen vliegende projectielen, was soms oorverdoovend. George von S., een Duitsche burger in Erigelsche krijgsgevangenschap op Man trachtte in de cel, waar in hij wegens poging tot ontvluchting uit het ge vangenkamp, was opgesloten zelfmoord te plegen. Hij bond het eene einde van zijn bretel aan een tralie én het andere om zijn nek en sprong toen van de ver hevenheid waarop hij stond. Door de zwaarte van zijn lichaam brak de bretel, die made In Germany was, voegt de Times er in grimmigen spot bij. Hij zal nu ook wegens poging tot zelfmoord terecht staan Hij zwom naar een stoomboot, die naar Dublin zou vertrekken, Maar net, dat hij er bij was, stoomde ze weg. Hij moest toen naar den wal terugzwem- men, een heele afstand. Daar pakte hem de politie. DE KINDEREN OPGEROEPEN. Wederom zijn in Duitschland alle zeventienjarigen opgeroepen. Alle mannelijke personen, die voor het einde van Juni den 17-jarigen leeftijd hebben bereikt moeten zich binnen drie dagen voor den landstorm aamelden. DE ONTVANGST VAN HET GOEDE NIEUWS. De Engelsche bladen beschrijven welk een indruk het bericht van het inzetten van het lang verwachte offensief Zaterdagmiddag op de Londenaars maakte. In de zonbeschenen straten werden de berichten met koortsachtige haast doorgevlogen. In een oogen- blik waren de steenen bezaaid met weggeworpen bul letins. Een ieder juichte; de deftigste heeren en de correctste dames zwaaiden met hooge hoeden en pa rasols. Het was een merkwaardig schouwspel; de phlegmatieke Brit, die zoo lang en zoo geduldig ge wacht had op deze gebeurtenis, verloor thans zijn stroefheid en danste zelfs! Zondag was Londen veel kalmer. Na de eersté geestdrift en opwinding, zag men al spoedig in, dat nog een langen weg zal moeten worden afgelegd en dat dit slechts een begin is. DF- RUSSISCHE VERLIEZEN Het Korr.-Bureau verneemt uit het Oostenrijksche oorlogsi erskwartier, dat achter het Russische front voor elke troepeneenheid 50 tot 75 pet. van het effec tief aan reservetroepen gereed stond. Het 53ste Russische infanterie:regiment telde op 6 Juni 3250 man en zou 4 dagen later nog maar 800 man hebben overgehouden; het zou dus 75 pet. van zijn effectief hebben verloren. Op 14 Juni kreeg het 2200 man reserve er bij en was dus weer voltallig, maar reeds op 21 Juni waren van 8 compagniën 5 ge heel vernietigd, terwijl 3 anderen slechts 20 tot 50 man telden. Het Russische zuidwestelijke leger zou rn één maand bijna 500.000 man aan dooden en ge wonden hebben verloren. EEN NIEUW WAPEN. Een aantal Berlijnsche politie-agenten hebben de zer dagen een aanval doorstaan, waarbij gebruik werd gemaakt van een geheel nieuw verdedigings wapen. Een 36-jarige zigeuner Nanosj Wernicke, die jaren lang in een voorstad van Berlijn met twee zigeunerinnen gewoond had, was in het begin van dit jaar bij een landstormbataljon zonder wapen in gelijfd. Hij was echter gedeserteerd en werd nu over al gezocht. De politie had ontdekt, dat in een leeg staand huis te 'Berlijn zich in de laatste dagen zi geuners genesteld hadden. Daar bracht nu Vrijdag 1.1. een politieafdeeling, die naiar Wernicke zocht, een bezoek. Hij was er inderdaad, maar het was lang niet gemakkelijk om hem gevangen te nemen. De zi geunervrouwen verdedigden hem met alle middelen. Toen de agenten binnen gedrongen waren, sneden zij met messen de onder- en bovenbedden open, schudden deze voor hun vijanden uit en overstelpten hen zoo met veeren, dat zij niet uit de oogen kon den eien .Toen wierpen zij zich op den grond en bedekten met haar lichamen den vluchteling terwijl de zigeunerkinderen de agenten aan de beenen trok ken. Wernicke werd desniettemin gevangen geno men en eenige van zijn verdedigsters moesten even eens mede naar het bureau. HOE DE FRANSCHEN METZ GADESLAAN. In de „Yorkshire Observer" beschrijft de oorlogs correspondent aan het Fransche front, Warner Al len, een der vooruitgeschoven posten, die het dichtst bij Metz is gelegen. Hij zegt. o.a.: „Op de heuvelen aan denMoesel ls een zekere obser vatiepost, vanwaar de Duitsche vesting Metz met het bloote oog duidelijk te zien is. Zij is slechts 10 mij len vandaar verwijderd en de Fransche waarnemers kunnen alles zien wat er in het groote versterkte kamp, dat de uiterste voorpost van het Duitsche rijk uitmaakt, gebeurt. Tusschen Metz en de Franschen ligt het Duitsche vliegkamp van Frescatï. Op den eersten blik zou men het, met zijn lange rijen grauwe vliegmachi- neloodsen, voor een brug of viaduct kunnen houden. Ziet men dan echter een aeroplane daar neerdalen en in een der loodsen bergen, dan is diedwaling spoedig hersteld. Motorvrachtwagens rijden ln groot aantal naar alle richtingen en de toeschouwer krijgt een indruk van de levendige bedrijvigheid die daar heerscht. Achter het vliegpark ziet men het zoo dik wijls in de communiqués genoemde station de Ga re de Sablons. Van militair standpunt beschouwd, is niets zoo be langwekkend in wat Metz te zien geeft dan de witte rookwolken der aankomende treinen, die ongetwij feld gevuld zijn met soldaten, munitie en proviand. Men kan ze tusschen de huizen zien rijden en het zou niet moeilijk vallen, de aankomst- en vertrek- lijsten van Metz te controleeren. Een ding is zeker de Franschen weten heel precies alles wat er in de vroegere hoofdstad van Lotharingen gebeurt. Als de vijand eens den een of anderen dag al de heuvelen om Metz gaat beschie ten, dan zou hij daar een massa munitie op kunnen verknoeien. Een waarnemingspost als deze kan door het zwaar ste projectiel niet geraakt worden, want zij ligt tien meter en meer onder den grond. Het is een wonder werk van mijnwerkerskunst, dat men door diepe tunnels, welke bij een volkomen veilige plaats be ginnen, bereikt. De waarnemingsposten en de verzamelplaatsen voor de reserve in Lotharingen zijn nog dieper inge graven en er is nog geen kanon uitgevonden, dat eenig kwaad zou kunnen berokkenen aan de re servetroepen, die vlak achter de gevechtslinie wor den gereed gehouden. Er zouden duizenden projec tielen naar deze nieuwe schuilplaatsen kunnen ge slingerd worden zonder ook maar de geringste schade aan te richten. Er is om Verdun heen geen vierkante meter grond die niet door granaten is omgewoeld, maar de daar door ontstane holten zij betrekkelijk niet diep Toen wij weder uit den tunnel in het daglicht kwamen, vonden wij een groepje poilus bezig voet bal te spelen, welk spel steeds meer beoefenaren vindt in het Fransche leger. kend was. Een tiental koeien ging weer naar h„. De prijzen liepen van f 1 tot f 1.30 per K.G 81 De hoogste prijs kwam op naam van den 'heer u Marees te Barsingerhom. De andere soorten runs vee waren prijshouden stug. Varkens, voornamelijk regeeringsleverantie, ware vast. Besteed werd 49 cent 'er> Schapen blijven traag en lusteloos. Eigenlijk «ta*. de handel stil. Oude slachtschapen golden van tui tot f 45. Beste lammeren kon men voor f 20 kooóen Voor den tusschenhandel is het een slechte tiiri meermalen wordt met verlies verkocht. Oude slachtkippen, goede vleezige boerenkirmen liepen van 25 tot 35 stuivers. Zwaardere soorten S vleesch van f 2 tot f 2.50. Voor jonge kippen wow» per maand ouderdom 50 cent gerekend, van 4 maan den dus f 2, jonge haantjes 25 cent per maand. Eil ren waren een fractie lager: f 7.25. GOEDKOOPE RIJST. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie is deze week aan de Gemeentewaag Regeeringsrjjs; te bekomen voor 9 cent per pond. Men zie voor ver. dere bizonderheden de advertentie. DIPLOMA GYMNASIUM. Mej. C. v. d. Berg en de heer P. N. Roggeveen Lz alhier, hebben met gunstig gevolg eindexamen gyrn' nasium afgelegd. POLITIE. Gevonden: een taschje. Inlichtingen ter Secretan, WINKELHUIS. Hedenmiddag had ten overstaan van Notaris De Lange de verkooping plaats van het winkel- en woon huis met schuur, erf en tuin, aan de Laagzijde al hier. eigendom van den heer A. C. Tuiithoff. Het perceel werd gekocht door de Wed. A. v. Gastel voor f 6000. De hoofdaanvoer in de afdeeling van rundvee be staat in de zomermaanden uit vette koeien. Zoo ook heden. Was de. aanvoer verleden week beneden het middelmatige, heden was de markt goed bezet. Het fonds boekte ruim 90 stuks. De prijs was iets minder dan voor acht dagen, waardoor de handel iets trek SCHAGEN, 6 Juli. 2 Paarden f 375 a 525. 21 Stieren f 220 a 550. 24 Geldekoeien (mag.) f 250 a 370, malig. 125 Idem (vette) f 220 a 525, vlug. 20 Kalfkoeien r 270 a 480 matig. 12 Pinken f 140 a 210. 26 Nuchtere kalveren f 16 a 32. 69 Schapen (vette) f 32 a 40. 74 Lammeren f 16 a 22. 26 Varkens (vette) "p. K.G. f 0.84 a 0.98. 67 Biggen f 12 a 20. 10 Konijnen f 0.40 a 1.20. 142 Kippen f 0.25 a 2. 765 K.G. Boter f 1.40 a 1.50. 30000 Kipeieren f 6.25 a 7.25. 1025 Eendeieren f 7.50. WINKEL, 5 Juli. Aardappelen f 0.70 a 1.25 per zak, aardbeziën f 13 a 13.50 per 100 pond, uien f 4.50 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 5 Jkili. Schotsche muizen f 1.20 a 1.85, v.h. buitenl. f2.85 a 2.95, andere muizen f 1.10 a 1.50 v.h. Buitenl. f 2.85 a 2.90, volgelingen f 1.50 a 1.80 drielingen t 0.75 a 1.—, Schoolmeesters f 1.40 a 1.75 alles per 35 K.G., wortelen f 3.60 a 4.80, v.h. Buitenl. f lf— a .1.90 per 100 bos. Vanaf heden iederen morgen veiling. MEDEMBLIK, 5 Juli. Aardappelen: groote muizen f 0.90 a 3, kleine mui zen f 0.6o a 0.90, Schotsche muizen f 1.30 a 1.80, groo te ronde f 2.40 a 2.50 per X H.L. Aanvoer 2310 man- cl&u of zfikkfiTi LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op L Woensdagmiddag. 9345 zak aardappelen: Schot sche muizen voor het binnenland f 1.05 a 2, id. voor het buitenland f 2.75 a 3.20, Schoolmeesters f 1.10 a 2, Gladblaadjes f 2.85 a f 3.35, drielingen f 0.50 a 0.90 Donderdagochtend. 39400 - bos wortelen, binnenl. f 2.30 a 7.10, buitenl. f 12.20 a 18.80, 700 bloemkool t 6 a 7.40, 100 roode kool f 25.90. NOORDERMARKTBOND. Noordscharwoude. Donderdagmorgen. Worlelen, binnenl. f4.75 a f585, buitenl. f 14.70 a 16.90. WARMENHUIZEN. Muizen, birmmf. f 1(03 a f130, buitenl. f 2.95 a 3.05, Schoolmeesters f 1.50, Drie lingen f ij.— a Ü.80. TELEGRAFISCH WEERBERICHT medegedeeld idoor bet Koninklijk Ned. Met. Intó- tuut te De Bilt. Hoogste barometerstand ruim 765 te Zuid-Duitsch- land, laagste barometerstand ongeveer 745 te Noord Oost-Duits chland. Verwachting tot den avond van 7 Juli. Zwakke tot matige wind uit W. richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen of onweers buien. zelfde temperatuur. PER TELEGRAAF. GEDOOD OP WACHT. Gisteravond 10 uur werden te Rilland-Bach dood op hun post gevonden twee landstormsoldaten, bei den B. genaamd, en ongeveer 22 jaar oud. De een was afkomstig uit Streefkerk bij Alblasserdam, de twee de uit Leiden. "Beiden waren door een kogel ger troffen. Een onderzoek wordt ingesteld. De laatste berichten van het Westelijk front spreken allen van eenige voordeelen voor Franschen en Engelschen. Het succes wat behaald wordt is niet beslissend, maar men gaat toch nog vooruit. Het Fransche bericht meldt, dat een linie Duitsche loop graven bij Curlu is genomen. De hoeve Sormont op den linkeroever der Somme is bezet. Het geheele gebied ten Zuiden van de Somme, be grepen tusschen deze hoeve en hoogte 63 aan den Vveg Flaucourt—Barleux, is in 't bezit der Franschen. Vannacht hebben de Duitschers, na een verwoede beschieting, Belloy-ennSanterre aangetast, waarvan zij èen oogenilik het Oostelijk gedeelte konden bezetten, doch een tegenaanval der Fransche troepen stelde de zen weder in 't bezit van het heele jjorp. De Duitschers handhaven zich nog steeds in e®B deel van Estrées, waar de strijd uiterst vinnig is iP weest. AHe tegenaanvallen, op de Fransche stellingen gericht, zijn in het Fransche vuur gebroken. (Het totale getal der ongekwetste Duitsche krijgs gevangenen door de Franschen gemaakt, overtreft thans de 9000. Het juiste aantal buitgemaakte kanon nen is nog niet bekend. Eén enkel der Fransche ieg«r* koapsen. cue aan den strijd ten Zuiden van de Som®e deelnemen, Stelt zijn buit op 60 kanonnen. De Franschen zijn nu tol dicht bij Peronne êe' naderd. Het Engelsche bericht spreekt ook over gemaald0 vorderingen, die echter alsnog niet worden genoe®1' De aanvallen der Duitschers werden afgeslagen, mogen hieruit- concludeeren dat het avancement der Engelschen niet veel beteekent Wat de strijd bij Verdun betreft, zijn zoowel Duit schers als Franschen het er over eens, dat de Du." schers Thiaumont bezetten. Dat wil volstrekt Die zeggen dat de Franschen nog niet eens een aaDVi, zullen wagen. De toestand van Verdun lijkt ons een ter voor de Franschen steeds critieker te worden eu de gevechten die nu elders plaats hebben, brengeu de Duitschers niet van hun doel. af. In het Oosten zijn de Russen nu overal ln het of fonsief, zelfs tegenover Hindenburg vallen de RuS ,]e aan. Hier echter nog niet met veel succes. AanJB 0 fronten worden hardnekkige gevechten geleverd het lijkt ons dat de Russen niet veel avanceeren. melden zelf in een hardnekkig gevecht aan de ten Westen van Kolki, de vijand over hoop te ben geworpe» en 8000 gevangenen te hebben K^voi'8 In de streek ten Noorden van Zatoertzy em bij bgdovska hebben onze troepen zich meester ge®»"^ van de voorste linie vijandelijke loopgraven. aaB- Door artillerievuur hebben wij een vijandelijke val op Sjkline gestuit. „j met In de streek van de Beneden-Lipa valt de vijan buitengewone taaiheid aan, echter vruchteloos. De vijand, die de Styr was overgetrokken ')0 Uitmonding van 'de Lipa, bij het dorp Perenu-i. -ron, door ons aangevallen en naar de rivier lerugg

Schager Courant | 1916 | | pagina 2