De Oorlog. CA01RIA komt. Slagnatie in de Groen- fenveiiingen. Meesterwerk Yan G tSRIELLE D'ANMJ.MZIO. Gemengd Nieuws. Marktberichten. ka.,' an den he-r G. Borst te Breezand, om hét ja&rlijksch schoolfeest te bespreken. De voorzitter, de heer JK. L. van Gorkom deel. mede, via. oorspronkelijk de vergadering ditmaal te Breezand zou gehouden 'worden, o.n pro, ag..ndu maken in den Wcsipolder, wanneer het blijken mocht, dat de bijdragen niet in voldoende mate moch.en toe vloeien. Het was echter niet noodig gebleken, doch nu Breezand eenmaal was vastgesteld als vergaderplaats, had men daarvan niet. af willen wijken. Voorzü'ter leest daarop de bedrag-n voor, d e dom de verschillende lijsten zijn ingekomen. Uit deze op gaven blijkt, dat ongeveer een derde gedeelte door tieeren aannemers en opzichters van de dijkwerken is bijgedragen. Het schoolfeest kan daardoor geheel op den ouden voet worden ingericht. De heer Jonker, de fotograaf van de -vele overslroo mingsopnamen, had gemeend het bedrag van f 40 boven den kosteadem prijs der anzichten door hem ontvangen en oorspronkelijk voor het watersnoodeomlt. bestemd, als van te geringen omvang maar liever aan de schoolfeestve.reeniging aan'te bieden. v De heer O Reinders meent tegen het aanvaarden van die gift te moeten protesteeren en mejuffrouw A Zilvelder ondersteunt dit protest met warmte Dit geld was bestemd voor het steunóomité en niet voor het schoolfeest. Met groote meerderheid besluit de vergadering het door den heer Jonker aangeboden bedrag niet te aan vaarden De heeren M. Wissekerke en J. Terburg stellen voor, om schuld van f 58, die nog blijkt te bestaan, zoo mogelijk door het „Nut" te doen betalen, aange ven de vereeniging oorspronkelijk toch een stichting der plaatselijke Nutsafdeoling was. De vergadering besluit eenter niet bij het „Nut' aan te kloppen, te minder, wijl er voldoende geld aanwezig ls. Thans wordt de reis naar Amsterdam besproken. Op voorstel van den heer Raap zal men 5 uur 11 min. weer uit Amsterdam vertrekken, daar de kin deren anders veel te Iaat thuis komen. De reis naar Amsterdam zal plaats hebben onder leiding van den Heer A. de Boer, terwijl deze zal worden bijgestaan door mej. Duits en de heeren L. Mallekote, G. Blom, H. Stellingwerf en Jb. van Sli- priaan. Als geleiders voor de reis naar Bergen worden, behalve het onderwijzerspersoneel gekozen, de heeren J. de Boer, D. Schenk, M. Wissekerke, J. Terburg, P. van Stipriaan, D. Kaan Jb. Jonker, J Langedijk, D. Kaan, C,. van der Linden. J. van Leijen, Jn Blaauboer, Jm. Blaauboer en A. Blaauboer. Het feest wórdt bepaald, in verband met het dis ponibel zijn .van boot en speeltuin, op Woensdag 12 Juli. Het voorstel van den heer Raap, om de verzui men na de watersnood niet te rekenen, wijl die zeer moeilijk vast te stellen zjin, wordt aangenomen. Eer. voorstel van de heeren Koorn, Weiland en Van Duin, om ook 6 weken verlof wegens landbouw- arbedd niet als schuldig verzuim aan te rekenen, wordt afgestemd, als in strijd met het doel, zoowel als met de statuten der vereeniging. Hierna sluiting. DE UITVOER NAAR DUITSCHLAND In Duitscho bladen het eerst in de Vossische Ztg. - èn vervolgens ook in de Pester Llovd, komen ar tikelen voor waarin sprake is van eetn elsch van Enge land aan ons land om het gansche overschot van on?e dpvensjniddelen-productic aan de Entente te leveren en den uitvoer haar Duitschiand geheel te staken. Natuurlijk komen die bladen er met zekere heftig- beid tegen op, dat Nederland aan zulk een eisch zou toegeven. Vermoedelijk zijn al dergelijke geruchten afkomstig van gissingen die men maakt omtrent besluiten van de Economische Conferentie te Parijs en heeft de daarmee in 't geheel niets te maken hebbende insteJ- Ilng eener commissie uit den Nederlandschen land bouw om het evenwicht In den uitvoer onzer land bouwproducten te bewaren (of te herstellen) tot die geruchten bijdragen. Misschien ook wel de centralisatie vap do rogeeringsbemoeiing met de blnnenlandsche fc> vensmiddelen-distributie, die door het gisteraond by de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp wordt be- i .ïoe dit zij. het kan niet anders dap een valsch ge rucht zijn, aat 'Engeland van een onzedig land als het onze zou elsch en aan den economischen oorlog dien de geallieerden voeren deel te nemen door het geven van een uitslutendte bestemming aan de voort brengselen van onzen eigen bodera. Van de Inwilli ging van zulk een eiscfr"zou van Nederlandsche zijde ook himmer sprake kunnen zijn, daar het eenige richt snoer voor do ultvoerpolitiek van onze Regeering uiter aard slecht kan zijn da verzekering van voldoende voorraden voor de "behoefte der eigen bevolking en van de voortzetting der productie, DE UITVOER VAN VARKENSVLEESCH. Men schrijft ons: Zooals men in de biaden kan lezen, heeft de minis ter van Landbouw den duur der periode voor den uitvoer van varkensvleesch van 30 Juni tot 21 Juli a.s. verlengd. Voor de exporteurs heeft deze beschik king geen practische waarde; want nieuwe consenten zijn er niet uitgegeven en bijna zonder uitzondering, hebben de exporteurs het gewicht, waarvoor ze consent hadden reeds geheel verbruikt, zoodat ze toch niets kunnen uitvoeren én dientengevolge sedert Ji. VrijL dag geheel "werkeloos zijn VERBETERING ARBEIDSVOORWAARDEN. De Algemeene Nederlandsche TTmmerliedeabond heeft namens de afdeelingen Anna Paulowna, Séha- gen, Winkel en Zijpe een schrijven gericht aan hee ren patroons in het timmervak In Noordholland en aan de Vereeniging van Timmerlledenpatroons in Hollands Noorderkwartier. In dien brief wordt aan gedrongen op betere arbeidsvoorwaarden voor de timmerlieden. Door stijging der kosten van het le vensonderhoud zijn de loonen totaal onvoldoende ge worden. Gevraagd wordt het uurloon te bepalen op 27 cent, alleen te betalen voor de uren waarin ge werkt wordt en dus geen doorbetaling voor/Schaft tijden. Deze nieuwe loonregeling in te gaan 1 Augus tus a.s. Tevens wordt gewezen op het wenschelljke, om de arbeidsvoorwaarden in eene collectieve overeenkomst vast te leggen. MINISTER POSTHUMA. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, heeft de geneesheer te Ruurloo den minister van landbouw voor genezen verklaard en is de minister, die zich zelf heel goed bevindt, voornemens, met een week Ruurloo te ver laten, om zich daarna nog door zijn Haagschen ge neesheer te laten onderzoeken TREURIG ONGELUK. Gistermiddag, kort voor het begih van den inidclag- schooltijd, toen men zou beginnen met het slaan van eenige proefpalen voor den bouw der nieuwe school te Stolwijk; is Jiet bovenste gedeelte van een schoor steen der onclerwjjzerswoning terecht gekomen tusschen een troep schoolkinderen. Verscheidene kinderen wer den gekwetst, de elfjarige Arie V, levensgevaarlijk; hij is dan ook naar het Ziekenhuis te Gouda overge bracht. HET DURE PAPIER. De Vrijzinnig-Democraat," het officieel orgaan van den Vrjjz.Dem. Bond, meldt dat ten- gevolge van den pa pier nood de uitvoering van het besluit om het par tijorgaan tweemaal per week uit te geven, voorloopig is opgeschort. TOELAGE RUK8TUINB0UW- LANDBOUW WIN- TERSCHOLEN. Dit jaar kunnen vain Rijkswege toelagen beschik baar worden gesteld, ten einde jongelieden van goeden aanlqg, die het onderwijs aan eene der Rijkstuin- bouwwinterscholen te Hoorn, Alkmaar, Aalsmeer, Lissa., Naaldwij en Bosoop wenschen te volgen en wier ou ders of voogden iiiet of slechts gedeeltelijk in staat zijn de kosten daarvan te dragen, daartoe In de ge legenheid te stellen. Ditzelfde geldt voor de Rijkslandbouwwinterscholen Ie Groningen, Veondam, Leeuwarden, Mop pel, Zut- phen, Tiel, Ulrecht, Schagen, Dordrecht, Goes en Si tard. Zij die vóór één dezer toelagen in aanmerking wen schen te komen en Overigens aan de eisehen van toe lating tot een van deze scholen memen Ie kunnen voldoen moeten kïch daartoe vóór 1 Sept. schriftelijk aanmelden bij den directeur der desbetreffende school, bii wien nadere inlichtingen kunnen worden verkregen - (St.-Ct. DUITSCHE DESERTEURS. DINXPERLO, 7 Juli. Deze week kwamen te Dinx perlo weer vijf Duilsche deserteurs over de gren,. ERNSTIG ONGELUK. ROTTERDAM, 7 Juli. Een ernstig ongeval had h - denavond te 6 uur plaats' aan het Spuikanaal, nabij de 2e Rosestraat. Aldaar bevindt zich een terrein van de Staatsspoor, waar men bezig is door middel van zand, den grond te dichten. Het zand wordt aange voerd in kipkarritjes, die door middel van een draai ende stoomkraan geleegd worden. Reeds hedenmorgen had de kraan slecht gewerkt; herhaaldelijk weigerde het draaimechan sme, doordat, naar men verSioedl. er te veel speling, in zat. Tegen uur, juist toen de machinist C. van der Vlies de laatste vracht lichtte, brak de kraan op den spil af en viel boevn op den machinist. Van alle zijden kwamen de werklieden aange'oo pen om ie trachten hun kameraad te redden. Hoe Wel men alle krachten inspande, bleven alle pogin gen om (de kraan te lichten en den ongelukkige- te bevrijden, vruchteloos. 'Eerst een uur Iater( nadat een iichtblok der gemeente ter plaatse gearriveerd was, kon men het lichaam van dein, machniist van onder de jcraan vandaan halen. Een aanwezige geneesheer fcon slechts den dood door verstikking constateerun. Bijna eenhalf uur had de ongelukkige nog teeke- nen van leven gegeven. Het kokende water had hem de borst geheel verbrand. De politie nam onmiddel lijk maatregelen voor het onderzoek der deskundigen, die moeten uitmaken aan wiens schuld of nalatig heid het obgeval is te wijten. DE KAASMARKT TE ALKMAAR. Aan den aanvoer was gisteren wel te zien, dat do de drukste weken reeds achter den rug zijn. De handel was vlugger dan de vorige week. De prijs ongeveer f 1 per 50 K.G. hooger. Gemiddeld werd f 56.50 per 50 K.G. genoteerd. Vooral voor de kleine handelaren was er hierdoor niets te verdienen. De Algimex, het inkoopbureau in Den Haag- voor het Zentrale Einkauffgeselschaft te Berlijn, had voor deze week bepaald, dat de inkoop niet hooger mocht zijn dan f 53.25 per 50 K.G., zoo dat de handel f 56 ontvangt. Vooral de Hoomsche kooplieden zetten, zooals zij, sinds zij geen deel meer uitmaken van het inkoop bureau voor de Algimex, al weken doen, de markt -dadelijk hooger in. Voor het grootste deel brengen zij de kaaS in hun enorme pakhuizen, in afwachting dat deze voor den door hen gedachten prijs van de hand kan worden gedaan, en voor een ander deel slaan zij ze op voor de orders in belegen kaas voor den a.s. winter, die zij uit andere landen hebben. De kleine kooplieden die slechts het hun toege dachte deel voor Duitschiand kunnen koopen, om dat zij voor het groote deel het gekochte direct van de hand moeten doen, moesten zich dan ook bepalen tot het inkoopen van de tweede soort, die de Algimex direct van hen inkoopt en waardoor zij nog wat kun nen verdienen. De inkoop-commissie voor de Algimex ging ey ook maar toe over om voor f 56 In te koopen, n.1. de prijs die zij zelve maken, Hun winst ging dus verloren. Steeds hopen zij echter, dat de markt wel op den door de Algimex gestelden prijs zal terug- loopen, aangezien dit in Friesland en Zuidholland wel gelukt De prijs zal evenwel, nu de aanvoer steeds min der gaat worden, veeleer hooger worden. Zeker is het, dat de Hoomsche handelaren er niet aan denken om hun duizenden kilo's eerder af te staan. De producten, die door hun organisatie en de verleende machtiging door de fabrieken aan hun commissie, zooveel sterker staan zullen, bovendien wel een prijsdaling wel voorkomen. Duitschiand verdient door het instellen van het Zentrale Einkauftgeselschaft evenwel wekelijks reeds tienduizenden- aan de Hollandsche kaas. De groot ste grossiers in Duitschiand moeten n.1. voor de Hol landsche die de Zentrale, alles berekend, ten hoog ste f 62 kost, nog f 72 per 50 K.G. betalen. De Duitsche kaashandelaren wenschen dan ook niets liever dan de herstelling van hun eigen re laties in Holland. Enkelen van hen, die reeds tijdelijk in Nederland wonen, trachten dan ook op alle mogelijke wijze buiten de Algimex kaas in Duitschiand te krijgen. Wij spraken een Hollandschen kaashandelaar, wien het in overleg met hen drie maanden lang gelukt kaas in Duitschiand in te voeren. De truc, waarvoor ook" nu een stokje gestoken is, was de volgende; De Hollander verzond voor rekening en risico van den Duit8cher een wagon kaas naar een niet be staand adres in de een of andere stad in Duitschiand onder bepaling van afgifte van den duplicaat vracht brief, Na de aankomst kwam dan al spoedig het bericht, dat de geadresseerde onbekend was. Het Zen trale Einkauffgeselschaft kon de kaas dan niet in beslag nemen, omdat men ter plaatse een over- tredenden handelaar miate. De afzender wachtte met hot verstrekken van een nader bericht,, totdat zijn lastgever ter plaatse van aankomst was en stuurde dan het bericht om de kaas naar deze in een ge heel andere plaats te verzenden. De lastgever kwain dan ter plaatse met den dupli caat vrachtbrief en daar men steeds die steden uitkoos waar weinig kaas kwam, oordeelde de plaa selijke over heid 't meestal gewenscht, oin do kaas tegen een be hoorlijke winst van den duplicaat-vrachtbnefhouder te koopen, aangezien.de betreffende plaats, indien zij dj kaas liet gaan naar het nader opgegeven adres, niets meer van de kaas zou ztpn Do kooplieden maakten daardoor een behoorlijken winst I Sinds de instelling van de nieuwe inkoopcommissue zijn de kleine kaashandelaren al zeer ontevreden, wat zich laat begrijpen, als men weet, dat zij van de oude commissie met nietsdoen f 125 per week ontvingen, terwijl zij nu al in geen weken iets kunnen verdienen, In de laatst gehouden vergadering van de Vcreeni' gini van kaashandelaren te Amsterdam kwam deze otevredenheid sterk tot uiting. Enkele van hen richt ten tot de nieuwe commissie bovendien het verwijt,, dat deze het te leveren kwantum aan de Algimex voor haar leden had verhoogd, door dat van de kleine han delaren te verlagen. In verband met deze grief trokken Woensdag eep, 10-tal handelaren naar het bureau van de Algimex in den Haag. Over de inkoopvoorwaarden van de Algimex zijni verschillende handelaren eveneens slecht te sprvkc-njl Velen moeten nog afrekening ontvangen van de 9 pet die staan'moet blijven, lot goedkeuring vair de kaas ter plaatse van aankomst, over in April ge leverde kaas. Door eenige van hen zal dan ook als eisch in de eerstvolgende vergadering naar voren wor den gebracht het uitoefenen van de contrólo der te verzenden 'kaas op de plaats1 van afzending en de betaling tegen den duplicaat vrachtbrief. Met hei oog op liet drogen is de winst door de thans geldende orkoopsvoorwaarden te denkbeeldig. Pas wanneer de verkoopsvoorwaarden op dezelfde- wijze als dé inkoopsvoorwaarde geregeld is, kan d koopman overzien of hij winst maakt. Voor de producenten is- de tegenwoordige toestand niet ongewenscht. Thans Ls de markt st,-edver bov n de door de Algimex gestelden prijs. Zij zullen er .voorloopig dan ook. wel niet akn donken om le advi seeren geen kaas aan le voeren. De prijzen zullen de 'hooge wel ingaan en ook Engeland zal, wil hel kaas hebben meer moeten be steden. Wel zal het 30 pet. van de uitgevoerde kaas kaas ontvangen maar indien er niet voldoende uitgaat, zal ook voor Engeland het eenige middel wezen mee; geld te besteden. Alkm. Crl. Ni. uwe melhodc van vechfen. De correspondent van het Fremdenblat aan het Russische tront schrijft dat de Russen een nieuwe methode van vechten toepassen, die een combinatie is van de moderne manier om van de artillerie ge bruik te maken en van de oude Russische gewoonte van storm te loopen zonder aanzien der verliezen. Japan, Engeland en Amerika hebben de kanonnen en munitie geleverd en de Russen geleerd daarvan een oordeelkundig gebruik te maken. Maar het voetvolk moet na dagen lang voorbereidend ge schutvuur er op de oude manier op los. De Oosten- rijksch-Hongaarsche stelling in Wolhynië werd 36 uur lang gebombardeerd en daarbij werden naar globale berekening 3 millioen granaten verschoten. De aanval geschiedde in 6 tot 14 gelederen meestal voortgedreven door het eigen gordijnvuur der Rus sen. De officieren jagen met revolver en knoet de soldaten voorwaarts te gaan onder het overstelpend vuur van vriend en vijand. Kozakken ranselen op de soldaten als zij terugdeinzen. De soldaten in de voorste gelederen droegen bij het stormloopen geen geweren maar stokken en handgranaten, laatst genoemde gevuld met verstikkende gasseh. Van de mannen in de voorste gelederen kan men zeggen, dat zij ter dood veroordeeld waren, want de aanval geschiedde onder Oostenrijksch versperringsvuur terwijl in het handgemeen de Russische kanonnen geenszins zwegen, maar zonder onderscheid van vriend of vijand bleven doorvuren. Van daaronge- loovelijk zware verliezen. Dan werd man tegen man gevochten waartoe de Oostenrijkers en Hongaren uit hun schietkuilen kropen om de aanvallers uit de veroverde loopgraven te gooien. Terwijl de soldaten aldus met elkaar worstelen openden de Russen een roffelvuur teg^n de Oosten- rijksche stellingen. Gedurende dit handgemeen wer den steeds nieuwe gelederen naar de slachtbank gedreven. Deze vreeselijke methode, die in geen ander leger in gebruik is, veroorzaakte kolossale verliezen van wel 50 of 60 pCt. Ook heet het dat op die wiize heele regimenten zijn te gronde gericht. Aldus net „Fremdenblatt". llil hel Oosten. Colin Ross, de bekende medewerker van de „Vos sische Zeitung", is met zijn troepen naar het oosten verplaatst. Hij schrijft uit Wolka Radiszinska Voor ieder wijkend leger trekt een wolk van booze geruchten uit. Het is alsof de lucht er voor in be weging geraakt en in golven de slechte tijding vooruitdraagt, deze voortdurend en overdrijvend. Toen wij In Polen kwamen, fluisterde het volk daar reeds dat de Russen al over de VVeichsel waren. Erger dan de nederlaag zelf is het gerucht daar van. Waar zooeven nog dapper gevochten werd, verslapt de tegenstand, zooara het kwade bericht is doorgedrongen. De evenaar, die zooeven nog nauwelijks wankelde, slaat met één slag diep en beslissend over. Wat de eene zijde aan kracht ver liest, wint de andere onmiddellijk. Het is als een sluipend gif, als een smeulend vuur, als een besmet telijke ziekte. De terugtocht ontzenuwt en niemand die binnen de kring van geslagene en vluchtende troepen geraakt, kan zich aan den invloed ervan onttrekken. Slechts hij is daartegen beveiligd, die staan blijft en bewust tegen den stroom inzeilt. Wij zeilen tegen den stroom in. Onze trein jaagt over Poolsch land en Russische steppen en met ons, voor en achter ons rijden duizend treinen, den door gebroken stroom van vijanden tegemoet Als zwem mers, die zich tegen de branding opwerken. dag overal doorgaan. In de Streek is men reeds vóór den middag heim* hen en golden de aardappelen voor het buitenlar^ f 3.10 a f 3.15. TELEGRAFISCH WEERBERICHT medegedeeld idoor het Koninklijk Ned. Met. insti tuut te De Bilt. Hoogste barometerstand ongeveer 757.5 te Zuid- Duitschland, laagste barometerstand 749.9 te Christi- aansund. Zwakke tot matige Z. tot W. wind, betrokken lot zwaarbewolkt, tijdelijk opklarend, waarschijnlijk regen of onweersbuien, zelfde temperatuur. Van het Oostelijk oorlogsfront zijn er een paar be. rchten, dio wol do nfindacht vordionon. Het Duit. sche legerbericht meldt: Legergroep generaal Linslngen. De naar I gjarto- rysk vooruitspringende hoek is tengevolge van aan vallen van overmachtige troepen op de linie-TCosti- oechniowka ten W. van Kolki teniggenorrien een kortere verdedigingslinie is gekozen. Hier erkennen de Duiitschers dus ronduit, dat de aanvallen der Russen hen gedwongen hebben te rug te trekken. in hot Weensche bericht lezen wij; De Oostenrijksch-Ilongaarsche troepen, die in de hocht van de Styr ten noordon van Kolki vochten en vier weken stand hielden tegenover een drie tot vijfvoudige vijandelijke overmacht, hebben gisteren hevel gekregen hun voorste linie terug te trekken. Begunstigd door het ingrijpen van de Duitsche troe- nen ten Weöten van Kolki, en door de opofferende houding van hpt Poolscbe legioen bii Kolodia, is deze beweging, zonder door den vijand te worden beleij. meid, uitgevoerd. Fier dus eveneens een erkenning van een rttj. reeren. En nu mogen deze bewegingen nog zoo on. schuldig worden voorgesteld, er spreekt o.i. duidelijk uit, dat het Russisch offensief zoowel de. Duitschers als de Oostenrilkers niet alleen de handen vol werjt geeft, maar hen zelfs boven het hoofd dreigt te was sen. Veel is over dit alles nog niet te meldgn, omdat een Russisch legerbericht tot dusver over deze ope- raties nog niet is verschenen. De Duitschers melden verder, dat de Russische aan- vallen op de legergroep Hindeifburg is afgeslagen en dat de Russen daar veel verliezen behben. De Rundschau verneemt van het Hindenburg-front dat de Russen thans ook met artillerie op groote schaal tot het offensief tegen het Hindenburg-front zün overgegaan. Reeds weken geleden heerschte dnnr een \eihoogde activiteit, die in do laatste da gen van Juni nog toenam, daar ook Russische in fanterie oprukte, en op 2 Juli leidde tot aanvoer \an groote contingenten infanterie. Onde ronmiddellijk ge concentreerd vuur van artillerie en mijnwerpers wer den de Russen na een gevecht dat drie uur duurde, onder zware bloedige verliezen teruggeworpen. In den omtrek van een mljntrechter werden 1000 ge sneuvelde Russen geteld, terwijl 243 gevangenen in Duitsche handen vielen. In den nacht van 3 Juli nam het vuur van de Russische artillerie op het front van het Narocz-meer tot ten oosten van Wisjnef in hevig heid toe en werd het een verschrikkelijk roffelvuur. Ten deele werden de in dichte colonnes voorwaarts rukkende infanterietroepen reeds door artillerievuur uiteen geschoten. Op eenige plaatsen ten Noordoosten van Smorgon kwam de golf tot aan de draadversper ringen en werd hier door machine-geweer- en in- fanterievuur tot staan gebracht. Het sterke Russische artillerievuur duurt nog bijna onarfgebroken voort,, aangezien de Russen reeds maanden geleden groote munitievoorraden aan het Hindenburg-front hadden opgestapeld. Uit dit bericht spreekt duidelijk met welk een ont zaglijk geweld de Russen aanvallen. De Russische generale staf schat de verliezen der Oostenrijkers en Hongaren tegenover het offensief van generaalBroesilof op een half millioen. Over de striidverrichtingen in Galicië meldt het Russisch legerbericht: In Galicié zijn onze troepen na een duchtige voor bereiding door de artillerie, krachtdidig tot het offen sief overgegaan. Ten Westen van de Beneden-Strvpa en op den rechteroever van de Dnjestr werd de vijand overhoop geworpen en moest hij terugtrekken. Ón» >epen naderen de. Koropetz en den Si deren van de Dnjestr. Wii maakten hi de 5000 gevangenen, met 11 machinegeweren. I Bij een aanval op het dorp Westniki bij Monaster- djisk wachtten de Duitschers onze troepen met bran dende vloeistoffen op. Nadat het dorp genomen was, werden alle Duitschers met de bajonet afgemaakt. Wij maakten meer dan 1000 krijgsgevangenen. Uit alles komt duidelijk naar voren dat de Russen over het algemeen hun operatie met succes leiden. Het Russische legerbericht vermeldt o.m. In gevechten aan de Beneden-Stvr hebben wij groot1 sucoes. "Vier versterkte stellingen genomen. Vele ge vangenen. De Oostenrijkers worden door cavalerie na gezet. Aan de Beneden-Strvpa 2 dorpen veroverd. Meer dan 270 officieren en 9900 soldaten tot heden gevangen. In het Westen blijft het feit zich voordoen dat de Engelschen minder opschieten in hun aanvallen Jan de Franschen. De Duitschers stellen zich met alle kracht te weer en spannen zich in tot het uiterste, In het Priesterbosch hadden de Duitschers eerst een klein succes, later zijn zij er weer uitgeworpen en slaagde een Fransche overrompeling volkomen. Bij La Boiselle hebben de Engelschen een loop graaf vermeesterd over een front cvan 1000 yard». Men bericht ons van heden uit Warmenhuizen, dat vandaag de aardappelenveiling is uitgesteld tot van middag, in afwachting van den uitslag van een con-" ferentie, die plaats heeft door de commissie uit de vier marktbonden. Het gaat daar over de volgende kwestie: Van de 50 pet. aanvoer aardappelen, welke naar het buitenland mag, had de Engelsche regeering ge- eischt 25 pet. naar Engeland te zenden, met ingang van vandaag. De resteerende 75 pet. bleef dar voor de Duitsche Inkoopvereeniging beschikbaar. Doch de Duitsche Inkoopvereeniging neemt daarmee geen ge noegen, omdat zij meent ,dat Engeland begunstigd wordt boven haar. Naar Engeland namelijk moet het genoemde deel in consignatio gezonden worden en zal daar nader blijken wat de aardappelen op brengen; doch voor Duitschiand wordt vooraf de prijs vastgesteld in overleg met de 4 marktbesturen En daarmee heeft Duitschiand geen vrede en dreigt hare inkoopen te staken als de Engelsche eisch wordt, ingewilligd. De genoemde conferentie nu hoeft ten doel, de En gelsche eisch van 25 pet. voor vandaag nóg niet in te ■vüligan. Slaagt dit, aan is er vanmiddag overal vei ling, zoo niet dan gem veiling en bLgft men in af wachting. DE VEILINGEN GAAN DOOR. Men seint ons nog nader, dat de veilingen vanmid- voordeelen trek van Ovillers, La Boiselle en Contalmaison, doch ten Noordwesten van Thiepval is de vijand er in ge slaagd 200 tot 300 yards terrein tijdelijk te heroveren. De Duitschers melden zelf, dat zij het dorp Hem in het dal van de Somme hebben ontruimd. De Fran schen hebben Belloy-en-Santerre genomen, ook is thans de strijd om Estrées in het voordeel der Fran schen beslist Over de bereikte resultaten schrijft men uit Parijs: Wij hebben in vijf dagen aan de Somme donzeu- den vooruitgang gemaakt, waarover de Duitschers voor Verdun vier maanden hebben gedaan. Ons succes B te danken aan otnze voorzichtige methode, die vvij yoort zullen zetten. De groote slag, die begonnen is, zal weken en, als het moet, maanden duren want <h' geallieerden beschikken nu over alle middelen, nood:g zijn, om hem zoolang vol te houden, Dank Z>J den h"ldenmoed van 'de verdedigers van Veirdun kon den 'Uj de middelen van de oorlogviering voltooien en eindelijk tot het algemeene offensief overgaan op het heele front. De vijand laat in zijn berichten slechts een deel van de harde waarheid uitkomen, door slechts het ver lies van twee dorpen te noemen, etrwijl wij er sed®1 den bersten Juli twintig hebben hernomen MEDEMBLIK, 7 Juli 1916. Aardappelen: Groote muizen f 3.15, kleine muiz^ f 0.75 a 1, Schotsche muizen f 1.60 a 1.90, groote ronde f 2.50 a 2.70 per H.L. ALKMAAR, 8 Juli. n 16 Paarden f 200 a 500. 2? Koelen f 180 a 420. Schapen f 26 a 50. 57 Nuchtere kalveren f 10 ft 25. Magere varkens f 24 a 43. 189 Biggen f 11 a l9-rR1J eieren f 6.50 a f 72.5. Boter f 70 a 80 cent. 28 Lam meren f 16 a 24. -jl LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op L Donderdamiddag 8990 zak aardappelen. Schois muizen, binneml. f 1,10 a 2.40, buiten!, f3.15 gewone muizen, binnen] f 1.25 a 2.40, buiteni. a 3.35, schoolmeesters r 1.40 a 2.30, GladbEadjes a 3.25, rondo aardapp. f 2 80 a 3.85 volgeliingeh f a 2.25 drielingen f 0.50 a 0.95. i7qo Vrijdagochtend. - 128 bloemkool f 17.10 a l'-i^ 341 roode kool, binneul f 14.60, buiteoL f 21,80. bos wortelen, binnetnl f 4.60 a 5.50, buiteni 1 ll- a l8-80- ..riio Vrijdagmiddag 8260 zak aardappelen.

Schager Courant | 1916 | | pagina 2