Schager Courant Raad Wieringerwaard. VIERDE BLAD. Zaterdag 9 September 1916. 59ste Jaargang No. 5864. Vergadering van den Raad op Vrijdagavond half acht. Voorzitter burgemeester Koster. Secretaris d«- heer C. Haringhuizen. Aanwezig alle leden. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van het onderwijzend per soneel eene dankbetuiging voor de aan hen toege stane duurtetoeslag. Van (led. Staten een schrijven in verband met een nadere vaststelling salaris burgemeester, secretaris en gemeenteontvanger, ThanB is liet salaris van den 1 burgemeester f 700, van den secretaris f 575 met vrije woning ad f 75 en van den gemeenteontvan ger f 250. Voorzitter zegt, dat het idéé van B. en W. is om 1 het salaris va» den burgemeester ongewijzigd te la ten, dat van den secretaris ecliter wel verhoogd mag I worden .De werkzaamheden worden steeds meer en een bezoldiging als hier is bestendigd, is Zeer schraal of onvoldoende. B. en W. wenschen dan ook voor te stellen het salaris met f 50 te verhoogen, evenals dat van den ontvanger. Persoonlijk had ik liever een periodieke verhooging gezien, docli de heeren wet houders hadden hieromtrent een ander idée. De heer C. Blaauboer kan zich best met dit voor stel vcreenigen, de werkzaamheden worden al meer uitgebreid, ik juich 't wel toe. Door den heer Sleutel wordt nog toegelicht dat andere ambtenaren toeslag kunnen krijgen, doch dit ten opzichte van den secretaris niet kan; we moeten dus wel verhoogen. De heer A. Visser is er ook voor en zou 't zelfs met f 100 willen verhoogen; in verhouding bij an- I dere gemeenten is liet dan nog laag, w aarop door den wethouder wordt opgewerkt, dat dan het safaris hooger zou worden dap dat van den burgemester vvat z.i. niet gewenscht is. Ook de heeren Sijbrands en Limpers zijn voor ver hoog! ng. \oorzitter: De heer Visser heeft de opmerking ge maakt van f 100 te verhoogen, wenscht u daar een voorstel van te maken? Hoewel de heer Visser wel voorziet dat het zal kelderen, wil hij toch zijn voorstel handhaven, dat nu met 6. tegen 1 stem wordt verworpen. Het voor stel f 50 verhooging wordt aangenomen. Aan de heeren M. Wonder, D. Kater, S. Davids, ftebr. Eeken en wed. J. Kaan wordt op de gebrui kelijke manier ontheffing verleend van hoofdelij- ksn omslag en hondenbelasting, wegens vertrek en afschaffing. Benoeming armvoogd wordt tot de volgende verga dering aangehouden. Alsnu wordt door B. en W. voorgesteld aan den ge meenteveldwachter f 50 duurtetoeslag te geven. De heer Sijbrands kan zich hier best meè vereeni- üen, vooral ook omdat Boekei wat betreft de waag, n°g wel schade zal hebben. Ook de lieer Blaauboer is er wel voor. Boekei heeft wel meer om verhooging gevraagd, ik was hier a'tijd tegen, doch voor eep duurtetoeslag ben ik nu wal voor. De heer A. Visser zegt er ook voor te zijn, doch zou dan gaarne zien, dat Boekei ook op zijn plicht werd gewezen. Voor een paar weken geleden is het n.1. bij het cafe van Kuiper gebeurd, dat na sluitingsuur een heele herrie is geweest, waardoor verscheidene men- schen, waaronder ook spreker, uit hun bed zijn op geschrikt en er uit zijn gegaan, doch Boekei' heeft men nooit gezien. Boekei kan toch heel best de café's naloopen. Voorzitter zal hem hierop wijzen. Het voorstel van f 50 duurtetoeslag wordt aange nomen. Hierna wordt door B .en W.-aan den Raad voor gesteld een leening aan te gaan in verband met de •do kosten \an distributie van levensmiddelen enz. Thans kost dit reeds alleen aan varkens f15 per week; de rogge is onteigend voor f 9.10 en moet aan de bakkers worden geleverd voor f 6.30, wat de gemeen te zal kosten tot Januari f 15.80 per week. Dan wordt 'er gerekend op 700 H.L. tarwe, waarvan de distri butie zal kosten f 6.70 per week. Voor de overige artikelen wordt een globale rekening gemaakt van f 27.50; e entotaal alzoo van f 50 per week of f 900 tot 1 Januari a.B. Algemeen wordt distributie zeer wenschelijk ge acht en wordt het gevraagde crediet verleend. De goedkeuring zal worden gevraagd en de aflossing wenscht men voor te stellen in 2 jaar. Als rente wordt 5 pet. genoemd. Komt ter tafel het rapport van de commissie tot nazien der rekening. Mede namens de heeren Sij brands en Blaauboer, wordt door den heer Limpers schriftelijk medegedeeld dat de ontvangsten heb- iièn bedragen f 18082.93, de uitgaven f 17975.67, ba tig saldo f 107.26. Van de rekening van het Burger lijk Armbestuur wordt medegedeeld, dat de ont vangsten hebben bedragen f 3369.81, uitgaven f 3835.01, zoodat we hier een nadeelig saldo hebben ad f 65.20. Beide rekeningen werden goedgekeurd. De begrooting Burgerlijk Armbestuur wordt voor gesteld tot een bedrag van f 3726. De eindcijfers der gemeentebegrooting zijn in ontvangst een uitgaaf f 26581.91. Beide zuilen bij de raadsleden circuleeren. Door den secretaris wordt nog toegelicht dat de Hoofdelijken omslag nu is geworden f 12000. Enke le posten w orden genoemd, waardoor dit bedrag zoo hoog is geworden. Ook voor de onvoorziene uitga ven hebben B. en W. gemeend een hooger bedrag te moeten ramen. De begrootingen zullen dus bij de leden rondgaan en kunnen de heeren het op hun gemak nazien. De heer C. Blaauboer: U zegt van op ons gemak nazien, doch dat laat wel eens iets te wenschen over, we moeten altijd haast maken. Voorzitter belooft spoedige toezending. Voorzitler leest nu voor een zeer uitgebreid adres van den heer Hazeloop in verband met eene verande ring der openbare lagere school en eene inrichting voor uitgebreid lager onderwijs. De inhoud van. dit schrijven komt vrijwel overeen met 't reeds medegedeelde in ons blad Van 6 September. Als meerdere kosten voor de gemeente wordt genoemd oen bedrag van f 425, doch daar tegen over staat een hoogere opbrengst van school geld tol een bedrag van f 175. Bij dit adres wordt ook nog voorgelezen eenige correspondentie tusschen de 'hoeren Hazeloop en den Schoolopziener en een adhaesk betuiging anderteekend door een 18-tal inge zetenen. De heer A. Visser vraagt of B. en W reeds een voorstel hieromtrent hebben. Voorzitter: Ik kan u wel zeggen, dat toen dat voorstel mij werd medegedeeld, dit mij wel toelachte, ik dacht dat dit met kleine kosten zou kunnen wonden bestreden. De zaak is echter wel wat gunstig voorgesteld, 't Is lang niet zeker dat we 145 leerlingen zullen krijgen. Men moet ook de. ongutnstigc omstandigheden onder de oogen zien. De noeren Wethouders vindon ook dat de finan- cieele gevolgen een bezwaar zouden worden en ma

Schager Courant | 1916 | | pagina 5