J. STUURMAN, Kapper-Haarwerher, ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1116. 59ste Jaargang. 'No. 5868. SCHEER-APPARATEN Scheermessen 4 Kassier, Uitgevers: TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. Scheermesscherpers, Riemen en Veiligheidsriemen. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Binnenlandsch Nieuws. Raad van Oudkarspel. SCHAGER Alieieei Niciws- COURANT. AdTBrtcntie- Laiiloivllal Dit blad verschijnt viermaal por week: Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'e morgens 9 ure wor den A.UVKRTKNTIEN in het eerst uitkomend nummer irepliiat«t. SCIIAGFN, LAAN D 5. - Int. Telcph. No., 20. PrijH per 3 maanden ft).90; per post f 1.05. Losse nu minors 5 et. Ai)VEKTENTJEK van 1 tot 5 regels i 0.35, iedere regol meer 6 et (Bewijsno. in' egrepen). Groote lett. worden tiaar plantsr. berek* Dit nummer bestaat uit drie bladen. .Geacht» Redactie! Nogmaals vraag ik beleefd eenige ruimte in Uw blad. Van hetgeen ik aan het adres van dm heer Wai boer schroef, neem ik n'iets terug. Onwaar is de heer Waiboer, waar hij zegt. dat er geen enkel vak bij' komt. Ondeugdelijke argumenten bezigt hii waar hij zegt, dat ik den boer opgegaan ben en alles in het werk gesteld heb, om een vergadering te doen houden. Of noemt de heer W. dat deugdelijke argumenten, om iemands voorstel te bestrijden? Ik wil er hier nog op wijzen, dat ik niet een vergadering zou belegd hebben, als niet een der raadsleden mij daartoe had aangespoord. Een onwaar argument gebruikt de heer Wai boer, als hij aagt dat een voorstal van mij afkomstig, niet het reent heeft op zijn serieuze behandeling, ter wijl een voorstel uit den boezem van de ingezetenen dat wel zou hebben. Een onwaar argument is het als hij zegt, dat het eenige verschil zou zijn een kleiner aantal leer lingen in een klas. Dit had voor dm heer W. het hoofdargument moeten zijn, om mijn voorstel aan tè nemen. Onwaar is de heer Waiboer, waar hij zegt, dat ik de rekening te voordeelig opzet; ik zie wed dege lijk de kans onder oogen, dat er minder dan 145 leerlingen zullen zijn, getuige het overgelégd schrijven van den heer Borren. Mijn verwachting, dat er wel 145 leerlingen zouden komen, had bovendien een zeer goeden grond, daar de ouders van 6 thans hier niet schoolgaande leerlingen nu reeds gezegd jiadden, hun kinderen naar de U. L. School alhier te zullen zenden. Onwaar blijft de heer W., waar hij in zijn in zonden stuk van Donderdag zegt, dat mijn voorstel indertijd door B. en W. koel ontvangen werd. 'k Herinner me heel goedr dat in de in Maart of April gehouden raadsvergadering door B. en W. geadviseerd werd eerst de wet op het M.U.L.O. af te wachten en inmiddels naar de financieele gevolgen 4te informeeren. Door een paar raadsleden werd toen sympathie be tuigd met mijn voorstel. Onwaar blijft de heer W. ook in datzelfde stuk, waar hij schrijft, dat hier een cursus in Fransch en Engelsch bestaat. Een cursus in EngeJsch heb ik hier nooit gehad en heb ik nu ook niet De heer Wethouder is wel goed op de hoogte van den omvang van het onderwijs alhier. Na U, Redactie, nogmaals mijn dank voor de ver leemde plaatsruimte te hebben betuigd, blijf ik, Hoogachtend, Uw. Dw J. G. HAZELOOP. Wieringerwaard, 15 September 1916. Geachte Redactie I Hoewel ik oen besliste tegenstander ben van cou rantengeschrijf vraag ik U nu toch beleefd een plaats je in uw veelgelezen blad, als protest tegen het go- scRidfjf van den beer Hazeloop. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Aangaande het ingediende voorstel van den heer Hazeloop bij den Raad dezer Gemeente om de school van L o. te veranderen in een school voor U.L.O., en dat die verandering het onderwijs in alle klassen ten goede zou komen (kan wel zijn), doch het on derwijs is alhier altijd uitstekend geweest, niet alleen nu, doch al reeds vroeger jaren, zoolang het mij heugt. Betreffende mijn zeggen in de Raadsvergadering van Vrijdag 8 Sept j.1, dat ik bet niet billijk vind om ■uw saïaris met f 175 te verhoogen, blijf ik beweren; daar U dan voor uw gemak rekenen kan op een vast salaris en tevens later verhooging van uw pensioen ten niet afhangt van het aantal leerlingen op den puirsus .zooels nu, dat ter weinig verandering in de schooluren zou komem, was mij bekend, doch U kan alles wei willen doordringen, ten koste van vele be lasting betalenden, die niet van dat onderwijs kunnen genieten en vindt U mijnheer H. dat de door nuj gebezigde woorden in hooge mate beleedigend zijn voor wtelnü. blijf dat meenen, doch ik ben er van overtuigd dat er door mij geen beleedigend woord, is gezegd. Üw voorstel had ik goed nagegaan en kon geen abuis maken, waarop de voorzitter mij attent maakte voor een deel mijner redeneering, waarop ik heb geantwoord. Kan wed zijn, ik meen van met, en op de vraag van den voorzitter aan den heer visser, of hij het voorstel wilde doen, om de za;ik aan te houden, daarop heb ik geantwoord dat het niet noo- dig was, daar de andere heeren leden zich uitge sproken hadden tegen Uw voorstel en men niet be hoefde te onderzoeken, of het de Gemeente f o' f 750 zou kosten, men wist heel goed dat er nog veel meer kosten zouden komen voor ae verbouwing van de schoollokalen en een gymnastieklokaal Aangaande de talen die op de school voor U.L.vJ. zouden worden gegeven zijn door U natuurlijk al leen Fransch en EngeJsch. opgegeven, zijn dat de talen die het meest gewenscht zijnt Zou de Duitsche taal voor velen de voorkeur niet kunnen hebbenDoch U heeft het zoo voorgesteld volgens uw eigen be voegdheid daar U de acte Duitsch tot heden zeker niet bezit zooals U voor uwe benoeming tot Hoofd der school alhier aan B. en W. de toezegging hebt gedaan te zullen trachten die acte zoo spoedig moge lijk Ie verkrijgen, doch tot heden hoort men daar Qi<)ts van. k Hoogachtend. A. Dz. SLEUTEL. Wieringerwaard, 16 Sept. 1916. Wieringerwaard, 15 September 1916. Geachte Redactie! Wie zwijgt stemt toe, heb ik wel eens hooren zeg- P® en omreden ik in dit geval hiervan niet terug heb, zou ik in verband met de kwestie der heeren Hazeloop—Waiboer even t volgende willen zeggen. Het is n.1. een goedkoope manier om zeggen: da* is de schuld van den verslaggever. De heer Wai- *>oer houde mij echter ten goede dat ik, wat betreft den aanhef van het door hem gesprokene in den Raad, waaronder de bekende merken als Cillet's Buldog, Record enz. LAAGZIJDE B 50 - SCHAGEN. ■niets wensch te wijzigen. Het is mogelijk dat de heer Waiboer 't anders heeft bedoelo, doch gezégd heeft de heer Waiboer Toen eenigen tijd geleden Hazeloop hier kwam en m e (niet onsdie zaak eenigszins toelichtte enz. Ik vond zelf de uitdrukking vreemd, doch waar de heer Wt aan 't slot van zijn ingezonden stukje mij in overweging geeft, mijn verslagen meer haar 't ge sprokene op te zenden (voor welk advies ik inmid dels erkentelijk ben) meen ik volkomen In zijn geest te hebben gehandeld. Wat mijn schrijven over den verbouw Gymnastiek lokaal betreft is mogelijk, dat de heer Waiboer hier gelijk heeft, alhoewel ik toch wensch op te merken, dat dit aan de zaak op zich zelf niets af doet. De verbouw der geheele school stond toch ook in ver band met de inrichting van een Gymnastieklokaal. Ondergetekende had duf m.i. wel buiten bespreking kunnen blijven. Inmiddels achtend, Uw Verslaggever. LANDBOUWSTRAAT. J. Schoorl Pz., Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrij dagmorgen 10 uur. Afwezig wegens verhindering de heeren Goet en Kal- verdijk. Na opening der vergadering werden de notujen gel- lezen en goedgekeurd. In verband met de levensmiddelendistributie is van het Rijksbureau het verzoek ingekomen om een spoe dige opgave van de benoodigde hoeveelheid van ver schillende artikelen. Voorzitter zed, dat er bij de winkeliers reeds om opgave is verzocht. Van Ged. Staten waren goedgekeurd terug ontvangen het kohier H.O., de verordening op de heffing H.O., de kasgeJdleeming ten behoeve van de gasfabriek en de leening voor de uitbreiding van de gasfabriek. Het Verslag kwam hierna ter tafel van de Naaml. Venn. Spoor StationDorp Noord-Scharwoude. Naar aanleiding van de rekening van de gasfabriek die hierna ter tafel kwam, merkt de voorzitter op, dat op de straatverlichting aan den Langedijk f4220,17 is uitgegeven. Daarvoor hebben de gemeenten tezamen slechts f 1800 afgedragen,' daar voor elke lantaarn f 10 wordt betaald. Dit is een verlies voor de gasfabriek van ruim f 2400. Door deze regeling is door de ad ministratie van de gasfabriek hierop vanaf 1910 reeds f 11093,62 bijgelegd. Dit is wel een beetje erg Als We tekort komen in de gasfabriek, zou ik willen voor stellen vóór we tot gasprijsverhooging overgaan de gemeente het volle bedrag voor de lantaarns te laten betalen. Het is 'zeer onbillijk, daar. op deze manier zij. die 1 pit branden niets en zij die h.v. 10 pitten bran den zeer veel aan de straatlantaarns zouden moeten betalen. üe Raad verklaarde zich met deze zienswijze zeer goed te kunnen vereenigen. Ingekomen was verder het verslag van den proef- en schooltuin te Alkmaar, hetwelk voor kennisgeving werd aangenomen. Wegens vertrek verkregen J. Admiraal, G. Kooij, F. Butter en L. Wuister respect. 6, 6. 8 en 7 maanden afschrijving op den H. O. Van de heeren A. Borst Gz en J. Visser waren reclames ingekomen op den H. O. die door de commissie zulten worden behandeld. Van Ged. Staten is een circulaire ingekomen waarin geadviseerd werd, het salaris van den Burgemeester van f 900 op f 100DO en dat van den Secretaris van f 625 op f 950 te brengen. Verder werd de ziens wijze van den Raad gevraagd betreffende het salaris van den Ontvanger, aal thans f 450 bedraagt. Voorzitter sprak persoonlijk ziin leedwezen er over uit, dat de Ged. Staten juist in dezen abnormaleii tijd met deze herziening aankomen. Wel zijn er veel werk zaamheden, doch die houden veelal verband met de abnormale tijden. Beter ware het geweest, wanneer ze daarmee tot na, den oorlog gewacht hadden. B. en W. stellen voor met het advies in te stemmen en het salaris van den gemeenteontvanger te laten zooals het is. 1 De heer Bouwens merkte op, dat de motieven twee ledig kunnen zijn. Eenerzijds is het voor de gemeente zwaar deze bedragen uit te keeren, doch anderzijds wordt er veel werk gedaan. Voorzitter merkte nog op, dat alles maar op de schouders van de gemeenten wordt gelegd. Nu mag het misschien niet bezwaarlijk zijn het te betalen, doch ook als het slecht gaat, moeten de salarissen worden betaald. Medegedeeld zij nog, dat het salaris van den Secre taris reeds eerder op f 800 was gebracht De heer Eecen wilde het voorstel van B en W. goedkeuren, daar ook in normale tijden het salaris lC Deneer Van Exler is hier voor, doch merkte op. dat de gemeenten in 't minst niet vry in haar doen en laten schijnen te zijn. ._j; Besloten werd van de opmerkingen mededeeling te doen en het voorstel van B. en W. goed te keuren Het hoofdbestuur van de vereeniging voor vakonder wijs in Westfriesland vroeg een subsidie van f 10. B en W stelden voor hierop afwijzend te beschikken, omdat de afd. steeds een flinke subsidie geniet. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Verder kwam aan de orde een verzoek van de vereeniging voor Gezinsverpleging classis Alkmaar om eenigen geldelijken steun. B. en W. stelden echter voor, hierop afwijzend te beschikken, niet omdat ze niet overtuigd zijn van het nut van deae instelling, doch om de volgende redenvoorzitter deed voorlezing van een staat van ontvangsten aan contributie van leden en corporaties aah den Langendijk. Hieruit bleek, dat het totaal be drag daarvan f 1149 is waarvan door de burgers van Ouakarspel reeds f 273.50 en door de Diaconie f 50 totaal dus f 323.50. Daar komen nog bij de subsidiën van vereenigingen die over den geheel en Langendijk werkzaam zijn, waar uit blijkt, dat Oudkarspel in deze in 't minst piet ten achter komt, ja zelfs e011 goed figuur maakt. Of het nu van particulieren komt of uit de ge meentekas, dit blijft al vrijwel hetzelfde, het moet toch door de burgers worden opgebracht. Besloten werd op Tiet verzoek afwijzend te beschikken. Goedgekeurd werd het voorstel van de gascommissie om het aanvangsalaris van den directeur van f 1700 op f 1800 te brengen, waardoor het salaris met in gang van 1 Januari 1917 f 2000 zal bedragen. De gemeentelijke strafverordeningen' werden hierna zonder eenige wijziging opnieuw vastgesteld. Op verzoek van het gemeentelijk armbestuur werd de subsidie verhoogd van f 1600 op f 2000. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor 1917 een kasgeldleening aan te gaan van f 2000. Vastgesteld werd de 3e suppl. begrooting ten be hoeve van de gasfabriek. Hierna kwam de gemeentebegrooting aan de orde. Hieruit zij medegedeeld, dat de post onderhoud be graafplaats verhoogd is van f 25 op f 200 in verband met een mogelijk besluit tot aankoop van een auto matisch begraaftoastei. Het totaal bedrag dat aan H.ü. geheven zal worden, werd gebracht van f 6000 op f 7000. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f 32434.83 met een post onvoorziene groot f 782.52Vï. Het batig saldo vorig jaar was 1 802.94. Aan B. en Wi. werd een blanco crediet verleend voor de uitvoering van de distributiewet. Dat dit een aardig sommetje zal kosten bleek reeds uit de mededeeling van den voorzitter dat alleen de distributie van varkens al ongeveer f 800 zal kosten. Als commissieleden voor de behandeling van de re clames H.O. werden gekozen de heeren Goet, Kalver- dijk en Eeoen. Voor het geven van herhalingsonderwijs werden be noemd mej. Toepoel en de heorenn Jager, Vos van Zon en Bakker,. Niets meer aan da orde zijnde werd de vergade ring met een -woord van dank door den voorzitter gesloten. GELUKKIGE ZIJPERS. De 2de prijs der' Zijper verloting werd gewonnen door 4 militairen dienende in het Remonte Depot Milligen bij Apeldoorn. Allen voorheen wonende te Zijpe. ZONDAGSRUST BIJ DE POSTERIJEN. Het was niet algemeen bekend, dat aan de post kantoren kleine etiketten verkrijgbaar zijn met het opschrift: „Niet bestellen op Zondag". Deze etiketten de prijs bedroeg 50 stuks voor 1 cent op de Zaterdagsche poststukken geplakt, konden er na tuurlijk in belangrijke mate toe medewerken, de Zondagsrust aan de posterijen te bevorderen Wij vernemen, dat deze etiketten thans gratis aan de postkantoren verkrijgbaar zijn, waft voor menigeen stellig aanleiding zal wezen er gebruik van te maken ten einde daardoor de Zondagsrust in de hand te werken. HARENKARSPEL. Voor de levering aan de Regeering van 1257 vach ten wol, zal aan de eigenaren worden uitbetaald de som van f 13.302. HARENKARSPEL. Nadat de winkeliers eenige dagen zondeer suiker hebben gezeten, is thans alhier door de Regeering suiker beschikbaar gesteld. Ook is in deze gemeente bij de groentehandelaars regeeringsharing beschikbaar, prijs 4 cent per stuk. PETTEN. De leerlingen der openbare school alhier hielden deze week, onder leiding hunner onderwijzers het jaarlijksche schoolfeest Woensdag werd een rijtoer gemaakt naar Schoorl eri Bergen, terwijl de oud sten Donderdag een reisje maakten naar Amsterdam waar o.m. Artis bezocht werd. TEGEN HET ROOKEN DOOR KINDEREN. Op initiatief van de afd. Ileerhugowaard en om streken van den Bond van Ned. Onderwijzers, ge steund door de afd. Langedijk van Het Witte Kruis, is thans door een der bestuursleden een brochure samengesteld over de nadeelige gevolgen van het rooken door kinderen. Aan verschillende vereenigin gen en notabele ingezetenen zal een adhaesie-be- tuiging worden gevraagd, om de brochure dan later bij alle ingezetenen te verspreiden. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de uitvoering van de distributiewet zijn voor de gemeente Zuidscharwoude aangewezen de heeren J. Boon en M. Verweel Vooren. OUDE NIEDORP. In de plaats van den heer Woutman, die zieken verlof heeft, is tot tijdelijk hoofd der school al hier benoemd de heer K. Heinis te Egmond-Bin- nen. -ZIJPE. Voor den Landstorm .jaarklasse 1909, zijn de vol gende personen ingeschreven: Cornelis Bakker, Pie- ter BaJtker, Hermanüs Bierman, Gerrit Boontjes, Gerrit van Doorn, Albert Duinmeijer, Maarten Jans sen, Willem Jimmink, Dirjt Jongejans, Hillebrand Konijn, Cornelis N. Koopman, Antonius Mors, Ge- rardus Roosloot, Albert van Scheijen, Albertus J. Schilder, Hendrik Schilder, Simon P. Schilder, Pie- ter C. Slik, Ambrosius Johannes Slijkerman, Cor nelis de Wit, Jan Wit, Bartholomeus J. Zomerdijk, Evert Schipper. ZIJPE. Voor de betrekkingen van onderwijzeres aan de O. L. Scholen te Burgerbrug en St Maartensbrug, hebben zich niet minder dan 48 sollicitanten aan gemeld. KOLHORN. Om den grond korter bij te hebben, werd door de firma Arntz, aannemer van den Waardpolderdijk alhier, een stuk land aangekocht om uit te gra ven, nabij de Nieuwesluis en wel van de hoeve van den heer.D. Vethman, eigenaar de heer Ferf te Wor- merveer. KOLHORN. Nog is men in de polders bezig met het Inhalen der granen, het loopt heel erg tegen. Van de tarwe is al veel gesproten; ook andere gewassen hebben veel te lijden, vooral ook de erwten. Kanariezaad staat nog vast, dit zaad kan er echter tegen. KOLHORN. In de haven alhier ligt een vaartuig van 426 ton; het is weer 26 ton meer dan dat van Juni j.1. Al hoewel de haven en sluis op zulke groote vaartui gen niet is berekend, ligt dit schip toch aan het einde tegen den Westfrieschen dijk aan. KOLHORN. De jaarlijksche kolfwedstrijd bij den heer Rempt alhier, was dit jaar van weinig beteekenis, door het gelijktijdig houden der nationale wedstrijden te Bo- venkarspel, waardoor de beste kolvers ontbraken. De uitslag is als volgt: Kolven: H. Westerman te Barsingerhorn le prijs 145 punten, K. van Duren te Barsingerhorn 2e prijs 141 punten ,J. Schenk te Barsingerhorn 3e prijs 128 punten, Jb. Kistemaker te Kolhorn serieprijs 50 pun ten. Biljarten: le prijs G. Kistemaker Jbz. te Kolhorn, 2e prijs Jm. Blaauboer te Schagen, 3e prijs K. Kaper Lz. te Kolhorn. SINT MAARTEN. De drie kermissen alhier behooren weder tot het verleden. Er kan gezegd worden, dat deze pleizie- rig en in goede orde zijn doorgebracht Het bezoek was ruim en de lust tot kermishouden ln hooge mate aanwezig, zoodat te denken is, dat kastelein en kermiskramer goede zaken hebben gemaakt Maandags van elke kermis was in café Bodegraven, Schermerhorn en Krijgsman voordracht en gooche len, wat goed in den smaak viel en den laatsten dag gemaskerd bal bij Bodegraven en Schermerhorn, wat een leuke attractie geeft Te Eenigenburg was evenals 1915 een kinderfeest georganiseerd, dat daar goed op zijn plaats is en voor dien dag nogal volk op de been brengt en de kermis een gezellig aan zien geeft SINT MAARTEN. Voor den Landstorm, jaarklasse 19J0, zijn voor den werkelijken dienst opgeroepen tegen 1620 Octo- her: S. Tesselaar en L. Visser, Vestingartillerie en in November A. Renoolj voor de Zeemacht Voor den Landstorm, jaarklasse 1909, zijn alhier 8 personen ingeschreven .waaronder 6 gehuwden en 1 "kostwinner. SINT MAARTEN. De algemeene klacht van „wat ls en wordt alles toch duur" wordt al luider en luider vernomen. Zoo werden de menschen deze week weer verrast door hun meelleverancier met de mededeeling, dat het meel per pond met 4 centen ls opgeslagen. Dit be- teekent voor een huishouding met 4 k 5 kinderen, waar circa 20 pond meel enkel voor eigen gebak per week doorgaat, een vermeerdering der uitgaaf van f Ö.80, plus de hoogere bakkersrekening. Ook met de klompen is het hoog gestegen. Zoo betaalt men voor jongensklompen f 0.75, voor vrouwenklompen f 1, mannenklompen f 1125 per paar. Waar moet het heen? HOOGWOUD. Donderdagavond had ten huize van den heer P. Has de keuring plaats van de planten der Floralia- en voor de Huisvlijttentoonstelling. Dit jaar traden als keurders op: voor de bloemen de heeren Ds. Scholte uit Spanbroek, H. de Boer en P. Hartog Jbz. Voor de Huisvlijt bestond de jury uit de dames De Boer-Zijp, N. de Boer en A. P. H. M. van Wijk. De afdeeling bloemen is verdeeld in drie afdeelin- gen en wel in leden en niet-leden der Floralia en schoolkinderen. De uitslag is als volgt: Afdeeling leden: Collectieprijs: le prijs P. Hartog Jbz., 2e prijs Jb. Met. Mooiste knolbegonia's: le prijs B. Pluister, 2e prijs P. Vet. Mooiste bladbegonia's: le prijs J. Schimmel, 2e prijs J. Bos. Mooiste Fuch sia: le prijs W. Rempt, 2e prijs mej. wed. K. Broer tjes. Mooiste Geranium: le prijs J. Koorn Dz., 2e prijs F. Groot. Afdeeling niet-leden. Collectieprijs: le prijs J. Koeten Jz., 2e prijs Jb. Boon. Mooiste Knolbegonia: le prijs A. Mes, 2e prijs D. Kos. Mooiste Bladbegonia: le prijs D. Rempt Rz., 2e prijs Jb. Smit Mooiste Fuchsia, le prijs M. Bruin, 2e prijs P. Koster. Mooiste Geranium: le prijs P. Mienis, 2e prijs Jb. Kuiper. Afdeeling schoolkinderen. Collectieprijs: le pr. Geertje Burger, 2e prijs P. Schermer Jbz. Mooiste Margarith: le prijs Dieuwertje Korver, 2e prijs Geer tje Nierop. Mooiste Coleus: le prijs Pieter Zee, 2e prijs Corrie Bakker. Rubriek Huisvlijt Kinderen tot 13 jaar. Nutti ge handwerken: le prijs Neeltje Mol, 2e prijs Trijn tje Rempt, 3e prijs Sijtje Slagter. Fraaie handwer ken: le prijs Erm. Corn. Bood, 2e prijs Maartje Har tog, 3e prijs Anna Jac. Hazelhof. Overige voorwerpen: le prijs Jan Burger, 2e prijs Gerrrit J. Jonker, 3e prijs Ouke Slagter. Meisjes van 13 tot 18 jaar. Nuttige handwer ken: Geen inzending. Fraaie handwerken: le prijs M. C. de Boer, 2e prijs Liza Doets. Overige voorwer pen: le prijs Tijmen van Essen, 2e prijs Willem Da- vids, 3e prijs Remmert de Boer. Personen boven 18 jaar. Nuttige handwerken:

Schager Courant | 1916 | | pagina 1