De Oorlog. De Troonrede. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. kantoorpersoneel station. marktpolitie. Gemengd Nieuws. perceel 3 J. Bakker te Barsingerhorn voor f 48, per ceel 4 A. Boontjes te Barsingerhom voor f 50, per ceel 5 S. Stins te Barsingerhom voor f 50, perceel 8 P. Bakker te Barsingerhom voor f 50. Wordt een totaalbedrag ad f 300, lijnde ongeveer f 100 hooger dan verleden jaar. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. In de te Alkmaar gehouden algemeene verga dering van de afdeeling Alkmaar van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, werden tot can- didaat-lid voor het hoofdbestuur benoemd: voor de provincie Noordholland de heer D. de Boer Dz. te Stompetoren en voor de provincie Zuidholland de heer J. H. v. d. Torren te Gouda. TOCH GESNAPT. Zondagmiddag reed een vrouw, die met haar man uit visschen was geweest, te Hoofddorp een man met haar fiets omver. Zij begon zoo vreeselijk te schelden, dat er weldra een groot publiek om het tweetal stond. De politie gebood haar mede te gaan naar het gemeentehuis, waar de quaestie zou worden onderzocht. Zij vroeg of ze op de fiets mocht omdat ze den hak van een harer schoenen had ver loren en niet kon loopen. De agent stond haar dit toe en weldra had hij haar voor het nakijken, want ze peddelde hard weg, in de richting Amsterdam. Plotseling zag zij, dat de afsluitboomen van den spoorweg werden neergelaten en zij reed daarom een der binnenwegen van het dorp op. Hier wist ze echter den weg niet en werd door een der agenten die haar op de fiets was nagereden, gegrepen. INGESTORT Een gedeelte der fundamenten van het te stich ten bankgebouw te Hoofddorp, stelsel Wilhelmi, kon de daarop aangebrachte belasting op vier nog betrekkelijk versche palen 100.000 K.G. niet dragen en bezweek. De schade moet ongeveer f 4000 bedragen. De oorzaak moet nog worden onderzocht ONHEBBELIJK OPTREDEN. Men meldt uit Leiden aan de N. C.: Op het station der Holl. Spoor alhier is sedert eenige dagen politie gestationneerd. Naar wij ver-' nemen houdt dit verband met het ergerlijk optre den van een luitenant van het Ned.-Indische leger, te Leiden, in garnizoen. Bedoelde luitenant kreeg twist met een ambtenaar aan een der loketten, waar bij hij zulke beleedigende woorden bezigde en zoo luidruchtig optrad, dat een talrijk publiek zich om hem heen verzamelde. Zelfs ging hij, ofschoon hij buiten dienst was, zoover, de- stationswacht in het geweer te roepen. De stationschef, die inmiddels op het terrein verschenen was, wist aan dit erger lijk optreden een einde te maken, maar had ook verschillende beleedigingen van den luitenant te hooren alvorens hij hem aan het verstand kon bren gen, dat niet de luitenant, maar hij, de stationschef, op het perron de baas was. Over het optreden van dezen luitenant is bij de militaire autoriteiten een klacht ingediend en een onderzoek in deze zaak heeft reeds plaats gehad. HUIDEN. De Ned. Leder-Industrie deelt mede, dat de distri- butiekosten, noodig om de verliezen te dekken op de 100.000 geimporteerde huiden en looistoffen, vóór zooverre na 7 September ingevoerd, slechts 1 pet. zullen bedragen; voor overleder IK pet. Hetzelfde blad deelt betreffende de duurte der in- landsche huiden het volgende mede: „Was er een oogenblik sprake van iets mindere vraag naar inlandsche huiden, al spoedig bleek, dat de hoop ijdel was, lagere prijzen hiervoor te krijgen, neen, omgekeerd, de noteeringen voor deze grond stof zijn nog hooger geloopen in de laatste maand, zoodat op de abattoirs begin September niet min der dan 58 cents werd besteed. Geen wondeer, dat het den looier bang om het hart begint te worden en hij op middelen zint, den ongemotiveerd hoo- gen, speculatieven prijs tot een wat meer redelijken terug te brengen, Naar verlüidt zouden daartoe stap pen gedaan worden. Men zal trachten gezamenlijk een flinke partij inlandsche huiden op rationeele prijsbasis te koopen. Moge voorts de mogelijkheid weer ontstaan van uitvoer van inlandsche huiden zonder verlies, wat aan de in te voeren partijen exotische hulden ten goede zou komen". PROEF MET SCHAPENVLEESCH. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft bepaald, dat in afwachting van de beslissing op de ingekomen rapporten, met de verstrekking van 8chapenvleesch éénmaal per week tot nader order moet voortgegaan worden. EEN VLIEGMACHINE. Men meldt uit Westkapelle, dat gistermiddag een door kogels getroffen Fransche vliegmachine, waarin een lichtgewonde Engelsche officier zat, is geland en door de kustwacht geïnterneerd. Andere ma chines vlogen door in de richting van Engeland. UITVOER VAN MELKVEE. NIJVERDAL, 10 Sept. Hedenmorgen passeerden alhier 13 waggons met 100 stuks prachtig Friesch melkvee, bestemd voor Oostenrijk. VERERGERING VAN DEN TÓESTAND IN DJAM- BI. WELTEVREDEN, 18 Sept Men meldt aan de „Locomotief" uit Djambi: De bevolking heeft verschillende leiders tot rad- Jah uitgeroepen, onder wie ook de president van de Sarekat Islam, Boenawan, bevindt Overal heerscht thans opstand. De rebellen verkeeren in de meening, dat voor de rivier de Djambi drie Turksche oorlogsschepen geankerd liggen, gereed om hen te hulp te komen. Alle telefonische en telegrafische verbinding is verbroken. Zelfs in de stad Djambi maakt men zich ongerust. De openbare gebouwen worden bewaakt De troepen zijn op hun marsch voortdurend omringd door rebellen. Tel. SOERABAJA. Particulier Nieuwe Rotterdamsche Courant, 18 Sept. Majoor Van der Linden, die met twee compagnies in de richting van Bangko oprukt is aen alle zijden door de opstandelingen ingeslo ten, gemeenschap met hem is onmogelijk, maar toch is er geen gevaar, daar de inlanders weinig geweren hebben. TROELSTRA WEDER VOORZITTER DER S.-D.- KAMERFR ACTIE, Het Volk meldt, dat in de vergadering der Kamer fractie bij acclamatie Troelstra weder tot voorzitter benoemd werd, Schaper op gelijke wijze tot tweede voorzitter werd verkozen, terwijl Albarda secretaris bleef. Voor het tweede-voorzitterschap der Kamer stelde Troelstra zich niet meer beschikbaar. SNEL VERKEER. Trein ,807, die om 6.50 's morgens in de richting Kesteren ,moet vertrekken, stond gistermogren nog om om' 8 uur in het station te Tiel, omdat», het vuur m de machine vwas uitgegaan, HET DURE PAPIER. De Dalftsche winkeliers zijn blijkbaar nog slimmer dan die van Haarlem en Leiden. Want (niet alleen, dat de banketbakkers reeds long voor kleine vouw- bakjps voor taartjes 2 cent en voor groote 5 cent berekenen, de gewone bakkers hebben zelfs in fnm winkpl een kaart hangen, met verzoek aan de cliëm- teele voor het inpakken van het brood papier te willen meebrengen. De kruideniers hebben er voor de suiker weer wat anders op bedacht Voor ver pakking en thuisbezorgen berekenen zij 1 cent per pond meer. De viscbhandelaren verlangen, dat men voor het- bekomen van een niet-schoongemaakte re- geeringsharing zelf bordje of papier bij zich heeft De maatregel, dien de Haarlemsche slagers namen om aan het publiek te verzoeken bij het laten halen van vleesch of vleeschwaren schaal of bord te willen mee brengen, is hier reeds lang genomen. HET NIEUWSTE SMOKKELVOERTUIG! Uit Bergen op Zoom, 18 Sept Dat het smokkelen In deze streek weer volop hoogtij viert is van alge meene bekendheid, doch dat de chef der douanen de vorige week een militairen proviandwagen aanhield, dezen doorzocht en tot ziin groote verbazing consta teerde eene groote hoeveelheid artikelen, waarvoor de geleider niet gedekt was, en die blijkbaar bestemd wa nen om ov» rde grens gevoerd ie worden, is toch wel het toppunt van brutaliteit De paarden konden, daar het rijkspaarden waren, niet worden aangeslagen, wpl de artikelen. DRAVERIJ TE MEDEMBLIK. De jaarlijksche korte-baan-dravent te Medemblik had gisteren niet het gewone succes, Slechts acht paarden hadden zich aangemeld, terwijl ook het publiek min der talrjjk wa saan voorheen. De oorzaak ligt zeker wel daarin, dat de handicap eerst eenige uren voor de course gemaakt werd, reden waarom menige eigenaar zich niet gewaagd heeft met zijn draver over te komen. Het was ongetwijfeld een lout van het bestuur der Harddraverij-Vereeniging „Prins Hendrik" een derge lijke voorwaarde te Stellen en waarin zij wel geen tweede maal zal vervallen. Trots alles waren de verschillende ritten toch ver rassend. De uitslag was als volgt: le prijs f 200, Beëlzebub, 275, eng. W. Keetman Kzn. pjder G. Vos. 2e prijs, f 'lOO Betsy M 270. eia. dezelfde, rijder eigenaar: 3e prijs, f 00, Alexan- dra 285 pig. P. Hoek, rijder K. Hoek; 4e prijs t 40. AlbertR., 270, eig. P. Donker rijder eigenaar. Verder liepenCauierine R.. 300, Eben Haëzer, 265 Chiriemhilde 275 en Jonge Wilhelm 260. NIEUWE NIEDORP. Op Vrijdag en Zaterdag 15 en 16 September jj. werd alhier vanwege de Rundveefokvereeniging „Vooruitgang" een veekeuring gehouden. Gekeurd werden 130 koeien, waarvan 45 ingeschreven In de registers der fokvereenigingen en 72 koeien werden wat exterieur betreft op punten gezet en goedge keurd, terwijl 7 in totaal werden afgekeurd. Aange boden en Ingeschreven in het N.R.S. werden 5 stie ren en 33 koeien. De Engelschen voeren den strijd in Frankrijk thans niet zonder succes. De Engelsche generaal meldt, dat zoo goed als al het hooge terrein tusschen Com- bles en den weg van Pozières naar Bapaume door hen vermeesterd is. Het grootste gedeelte van het bosch van Bouleaux, het hooge bosch van Fiers, Martinpulch en Courcelette zijn in onze handen. Er zijn 2300 gevangenen gemaakt, o.w. 65 officieren van wie er 6 bataljonscommandanten zijn. enEn dit resultaat wordt genoemd de belangrijk ste Britsche overwinning die sedert den strijd aan de Marne is behaald. Het aantal gevangenen be draagt volgens latere opgaven 4000. Het aantal ver loren stukken geschut groot genoemd. Tevens is het opmerkelijk, dat het artillerie-vuur van den vijand minder hevig is geweest dan in tal van vorige slagen, vooral wat het zware geschut betreft Dat de vijand het hooggelegen terrein verloren heeft, vanwaar hij kon waarnemen, en het feit, dat in de lucht onze prachtige vliegers volkomen de overhand hebben, hetgeen den Duits< hers belemmert in hun observaties, vermindert voor hen de kansen om met vrucht gebruik te maken van hun vérdra- gend geschut. Waar onze soldaten en de gemaakte gevangenen vooral vol van zijn, zijn de nieuwe „tanks", of mo biele geschuttorens, die zoo schitterend werk heb ben verricht. Inderdaad, het is niet te veel gezegd, dat het er allen schijn van heeft, dat deze nieuwe toevoeging aan ons oorlogsmateriaal een goed mid del is, om op doeltreffende wijze tegen de machine geweren van den vijand op te treden. De gevangenen geven toe, dat de aanblik van deze ongure monsters, die, al vuurspuwend, op hen kwa men toekruipen, een van de meest demoralisecrcn- de ervaringen was, die zij nog hadden opgedaan. Wat nu betreft de ro^ door de nieuwe gepantserde motorwagens vervuld, die onder den naam „tanks" of „lana-dreadnoughts" bekend zijn, een gebeurtenis toont hoe ontzettend hun optreden is. Bij Pozières is een suikerfabriek, die op volmaakte wijze met machinegeweren bewapend was. Duitsche gevangenen waren nieuwsgierig te weten wat er met die fabriek gebeurd was, daar zij volkomen over tuigd waren, dat geen infanterie er ooit in zou kun nen komen. Doch een dier gepantserde motorwagens reed naar den ingang deed dé gebarricadeerde ueur openvliegen, verspreidde de zandzakken"* en beschoot toen de mitrailleurs. Niet lang duurde het of deze waren tot zwijgen gebracht; toen rukte onze infanterie op en nam bijna zonder strijd de fabriek in bezit, terwijl onze onoverwinbare „tank" er uit stoomde om in andere Duitsche versterkingen opnieuw otnheil te brengen. We zien hieruit, dat de Engelschen thans met alle heftigheid hun aanvallen doen en het resultaat ook niet uitblijft. De Engelschen hebben nu nog de hun linkervleugel de door de Duitschers bezette sterke stelling te 'Thiepval en op hun rechtervleu gel het niet minder sterke Duitsche steunpunt Mor- wal. Bij Thiepval hebb ende Engelschen later nog de zoogenaamde Donauschans genomen en de ver sterkte plaats Mouquethoeve ten oosten van Thiep val. De Franschen hebben eveneens de noodige voor- deelen te melden en wel ten zuiden van de Somme. (dorpen Vermand-Ovillers en Berny, die gedeelte lijk Flransch bezit waren, werden in een schitteren den stormloop door de Franschen genomen. Al h«t terrein tusschen Verman-Ovillers en Dénie- court en tusschen Déniecort en Berny, dat met ver schillende verdedigingswerken krachtig versterkt was, viel pa verbitterden strijd. Rondom Diéniecort duurt het gevecht nog voort. De Franschen hebben een aan tal Joopgraven tusschen Berny en Barleux genomen. Alle tegenaanvallen door den vijand des avonds on dernomen, mislukten, onder zware verliezen voor hem door ons kanonvuur. Tot nu toe hebben wij 700 ongewonden gevangenen geteld. De algemeene Indruk Is dat de stalen muur, die de Duitschers om de Somme hadden, bedenkelijk wankelt Later wordt nog gemeld, dat de Franschen ten oosten van Berny verderen voortgang hebben ge maakt, ook de Engelschen melden bevestiging van het veroverde land en het afslaan van vijandelijke aanvallen. Het Duitsche legerbericht erkent gedeel telijk dé behaalde Fransche en Engelsche voordee- len. De Italianen hebben ook een nieuw offensief In gezet en hoewel de Oostenrljksche berichten beweren dat dit offensief mislukt is, moet toch worden toe gegeven dat het den Italianen gelukt is de eerste linie door te dringen en zich daar te handhaven. Dit Italiaansch offensief had plaats tegen de Karst, tusschen de Wippach, een zijrivier van de Isonzo en de zee. De Italianen spreken dan ook van vermeeste ring van vijandelijke stellingen ten O. van de Val- lone, waarbij zij ruim 2100 gevangenen hebben ge maakt Ook op andere punten vielen de Italianen aan, zoo doende de Oostenrijkers dwingend zooveel mogelijk troepen aan den aanval in Zevenburgen door de Roemenen te onttrekken. De Roemenen zetten in Zevenburgen hun vooruit gang in Westelijke richting voort. Ofschoon de Duit schers daar de Oostenrijkers daar te hulp zijn ge sneld, heeft dl tnog geen invloed kunnen uitoefenen Minder gunstig of liever zeer ongunstig zijn de berichten voor de Roemenen en Russen uit de Do- broedzja. Daar zijn dé Russen en Roemenen terug getrokken in Noordelijke richting en de Duitsche berichten spreken van een beslissende overwinning die daar door Mackensen is behaald. Het Duitsche communiqué meldt: De Russen en Roemeniërs zijn daar op de linie Cuzgun—Cara Omer teruggeworpen. Deze lijn loopt ongeveer evenwijdig met de grens van Bulgarije en Roemenië. Cuzgun ligt 10 K.M. ten O. van Silistria, Cara Omer ongeveer 28 K.M .ten W. van Mangalis. Dat beteekent, dat de Romeniërs het grootste ge deelte van het stuk van de Dobroedzja, dat ten L. van de lijn CernavoraMedschidienKonstanza ligt, hebben moeten ontruimen. Dobric is dus nu stellig in handen van de Bulgaren en Duitschers. De Duitsche keizer heeft zijn gemalin getelegra feerd en met deze overwinning in kennis gesteld, en Duitschland heeft gevlagd. Men zou dus verwach ten, dat het met de Roemenen en Russen al heel slecht gesteld was daar. Nu zoo erg is het niet, zij zijn op in gereedheid gebrachte stellingen terugge trokken en hebben zich daar bij versche troepen gevoegd. De Russen zullen door nieuwe versterkin-» gen het overwicht wel trachten te herstellen, en dat zal de centralen, die overal het hoofd moeten bie den, op dit oogenblik wel niet zoo heel gemakkelijk vallen om met een tegenzet te beantwoorden. Al met al gaat het Mackenzen in de Dobroedzja niet slecht In Macedonië hebben de verbonden legers tegen de Bulgaren nog geen voordeel van beteekenis be haald. De Bulgaren bieden aan de oprukkende Ser viërs heftigen tegenstand. Meer naar het Westen is de vooruitgang der ge allieerden het grootst. De Engelschen en Russen die den linker vleugel vormen, hebben daar de stad Florina bezet In het Oosten, waar het den la&tsten tijd nogal rustig was is eveneens weer een groote actie ont staan. Het Russische legerbericht meldt: In de streek ten Zuiden van Brzezany, op den rech teroever van de Zlota Lipa, hadden hardnekkige ge vechten plaats. Onze troepen ,die den vijand overhoop wierpen, maakten zich van een gedeelte van zijn stelling meester en namen dahrbij 14 officieren en 537 Turksche soldaten gevangen. In de streek van de rivier de Narajowka en den spoorweg PodwysokiHalicz duurt de strijd voort. De vijand leed aanzienlijke verliezen aan dooden en gewonden en liet ongeveer 3174 krijgsgevangenen, uitsluitend Duitschers, onder wie 30 officiertn, in onze handen achter, alsmede 20 mitrailleurs en twee loopgraaf-kanonnen. Het Duitsche legerbericht spreekt van afgeslagen aanvallen, maar erkent de indrukking van het front hierboven in het Russisch bericht aangeduid. Later bericht het Duitsche communiqué een voer deel. Het zegt: De Duitsche troepen onder bevel van generaal von Gerok zijn aan weerszijden van de Narajofka tot het tegenoffensief overgegaan, waartegen de Russen zich niet staande hebben kunnen houden. Wij hehben hel grootste deel van het eergisteren verloren terrein herwonnen. Afgezien van groote, bloedige verliezen, heeft de vijand meer dan 3500 gevangenen en 16 machinegeweren in onze handen moeten laten. In de Karpathen geen nieuws. Er valt daar reeds sneeuw. Laat ons nu nog melden, dat Griekenland ee nieuw ministerie heeft onder leiding van Kalo- geropoelos. Het heet te zijn een zakenmlnisterle, maar uit de berichten blijkt wel dat de Ententemo- genheden er niet zoo heel erg mee zijn ingenomen. ALKMAAR, 18 September 1916. Aangevoerd 19 koeien en ossen f 300 a 450, 29 vet te kalveren f 70 a 120, per ned. pond f 1 a 1.30, 23 nuchtere kalveren f 15 a 25, 152 vette schapen f 28 a 39 per stuk, 204 vette varkens 82 a 99 cent per ned. pond. AMSTERDAM, 18 September 1916. Ter veemarkt waren aangevoerd 403 vette koeien f 1.20, 2e kwal. f 1.10 a 1.15, 3e kwal. f 1 a 1.05, 170 melk- en kalfkoeien f 350 a 560, 89 nuchtere kal veren f 12 a 20, 77 schapen f 25 a 35, 443 vette var kens. geen handel. VAN EWIJCKSLUIS, 16 Sept. 132 pond Bot, per pond f U.16 a 0.18. 152pond Schol, per pond f 0.10. 46 pond 'Aal, per pond f 0.34 a 0.35. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op L. Zaterdagmiddag. 94 Zak aardappelen. Groote f 2.25 a 2.60, blauwe f 2 a 2.95, drielingen f 0.90 a 1.10, 365 baal uien f 4.50 a 5, 230 baal gele nep f 5 a 5.60, drielingen f 4 a 4.60, 1700 K.G. slaboonen f 7.40 a 10, 237 baal wortelen binnenl. f 1.65 a 1.90, id. buitenland f 3.75 a 4.05, 500 rammenas f 20 per 1000. Maandagochtend. 13000 bloemkool binnenl. f 10.40 a 15.70, id. buitenl. f 23 a 31.70, 2e soort f7.40 a 9.50, 45800 roode kool binnenl.f 4 a 7.60, id. buitenl. f 10.50 a 20.60, 11200 gele kool binnenl 18a 13.40, id. buitenl. f 8.50 a 18.20, 15000 witte kool binnenl. f 9 a 14.10, id. buitenL 15 a 22.10, 1100 bos wortelen f 3 a 5.20. Maandagmiddag. 40 Zak aardappelen. Ju- lia's f 1.60 a 1.65, 11 baal uien f 5.30, 137 baal gele nep f 5 a 5.90, drielingen f 4 a 5.10, 55 K.G. slaboo nen f 9.40 a 9.60, 70 baal wortelen binnenl. f 1.90 a 1.95, id. buitenl. f 4.15 a 4.20. Dinsdagochtend. 9800 bloemkool binnenl. f 10.50 a 15.60, id. buitenl. f 19 a 26.80, 2e soort f 7.60 a 7.70, 56600 roode kool binnenl .f 3.80 a 7.70, id. bui tenl. f 9 a 17.90, 15700 gele kool binnenl. f 9.50 a 13.40, id. buitenl. f 10.60 a 15.30, 17500 witte kool f 9 a 23.50, 3300 bos wortelen f 1.60 a 5.90. WINKEL, 18 September. Appelen r 6 a 12.50, peren f 8 a 18, pruimen f 8 a 28, druiven f 25, tomaten f 11.50, slaboonou f 8 a 11.50, uien f 3.55 per 100 pond. kool f 6 a 12, kom kommers f 3-a 8, koolrapen f 5, eieren f 0.Ï5 per 100, snijboonen f 4 a 4.05 per 1000, aardappelen f 1.40 a 1.85 per zak. WARMENHUIZEN. Dinsdag. Blauwe aardappelen f 2.90, nep f 5.50 a 5.90, drie- lingep f 4.50 a 5.10, slaboonen f 7.30 a 9.40, wortelen per baal binnenl. f 2.90, id. buitenl. f 3.85, roode kool binnenl. f 2.80 a 5.80, id. buitenL f 11 a 14.10, witte kool f 13.80 a 18.80, gele kool binnenL f 11, id. bui tenl. f 11.80. NOORDERMARKTBOND. Noordscharwoude. Zaterdag Gele nep f 5.10 a 5.60, idem f 420 a 450. uien f 4.20 a slaboonen f 8 a 910 wor telen. binnenL f 1.80 a 1.90 buitenl. f 3 65 a' 4 05 Maandagmorgen. Roode kool, binnenl f 2 30 a 6.70, buitenL f 4 a 16.70. witte kool, binnenl. f 4.7Q a 14.70, buitenL f 12 a 22.20, gele kool binnenl J t 2.70 a 11.10 buitenl. f 8.10 a 12.90, bJoemkooL binnenL f 15.50 a 24.50, buitenl. f 17 30 a 25 10 Kool aanvoer 56608. Maandagmiddag Nep f 5^40 a 5.90, idem drie lingen f 450 a 5 uien f 460 a 5 wortelen, per baal. binnenL f 1.60 a 1.85. buitenl. f 3.65 a 4.25. Dinsdagochtend. Roode kool, binnenl. f 3.10 a 6L90, buitenL f 6f a 17.10, witte kool binnenl. f 9 a 22.20 gele kool binnenL f 4 a 12.90, buitenL f 6 a 14.10, bloemkool, binnenL f 14 a 15.90, buitenL f 18 a 25. koolaanvoar 76820. PURMEREND, 19 Sept Kleine kaas geen noteering, 363 K.G. boter f 1.75, 835 runderen, waaronder 405 vette en 48 stieren, vette >0i> a J20 ch, stug, gelde f 180 a 320 stug melkkoeien t 260 a 490 stug, 26 paarden f 110 a 500 26 vette kalveren 120 a 140 cent per Kg., 253 nuchtere kal veren f 15 a 35 vlug, 269 vette varkens 88 a 98 cent per Kg. vlug, 30 magere varkens f 25 a 40, stug 272 biggen f 7 a 15, stug 2845 schaam en lammeren evtte 128 a 42 matig, lammeren f 15 a 23 matig 200 zak peren f 3 a 15, 500 zak appelen f'2 a 5 kipeieren r 10 a 10.25 por 100. De heer Zurendonk, leerling klerk aan het station alhier wordt overgeplaatst naar IJmuiden. Voor het kantoor alhier ziin aangewezen de heeren J. Aij te Purmerend en Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha»* brengen ter algemeene kennis, dat vnnnf l October eX tot met don Uatsten November des Donderdags geen rijtuigen op het marktplein, langs het aas en het Noord en in de Nleuwstraat mogen worden geplaatst, dan alleen gedurenden den tijd voor op- en aflading, terwijl het uit- en i^ nen van paarden op het marktplein, langs het Noord en het Rensgas niet zal mogen geschieden. Overtreding zal gestraft worden mot een geldboete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste Schagen, den 18 September 1916. Burgemeester^er^Wethouders voornoen^ Da Secretaris. ROGGKVSBN. In de heden gehouden zitting onzer Staten-Gencrm sprak H.M. de Koningin de troonrede uit, waarvan ■wij hieronder het belangrijkste laten volgen. ïh de troonrede zegt H.M. de Koningin dat wi zich ten derde male sedert de rampzalige oorlog mp brak, die Europa verscheurt, zij zich in het midden der Sta ten-Generaal bevindt, vervult door zorg voor de hoogste belangen voor het vaderland. Dat voor ons volk tot dusver de vrede behouden kon blijven stemt de Koningin tot dankbaarheid. Betrekkingen met andere mogendheden bleven gelukkig vriendschappelijk. De Koningin belooft ook in het vervolg de plichten te zullen nakomen een neutrale natie door het volken- recht opgelegd. Maar zij is vast besloten onze onaf hankelijkheid te verdedigen en naar vermogen tegenover wien ook onze rechten te handhaven; m vervulling welker taak zij steunt, behalve op ons goed recht en de eengezindhesid der natie, ook op de zee- en landmacht die op alleszins lofwaardige wijze den op- gelegden last blijven dragen. De mogelijkheid om met handhaving onzer weerbaar heid den ttruk der mobilisatie te verlichten, wordt opnieuw overwogen. Ondanks moeilijkheden, worden wapen- en munitievoorraad voortdurend vermeerderd. De toestand van land- ea tuinbouw'is, ondanks be staande moeilijkheden, over het geheel nog niet on gunstig. Het scheepvaartverkeer bleef gering. Voorshands kan afgewacht worden, of de opbrengst der nieuwe belastingen in de behoeften voorziet. Handel en scheepvaart in alle koloniën geven reden tot tevredenheid. Erkentelijkheid wordt betuigd dat op vele plaatsen in Indië gehechtheid aan ons gezag is geuit. Het noodige tot versterking van leger en vloot in Indië zal gedaan worden. Belangrijke wetsontwerpen zullen ook in dit jaar de aandacht der Sta ten-Generaal vorderen. Met de bede dat God ons ook in dezen zorgvollefl tijd moge bijstaan, verklaart H.M. de Koningin de zitting voor geopend. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den taor^n van 19 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Met In stituut De Bilt. Aanvankelijk zwakke tot matige winden uit Z. rich tingen, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien. zeilde temperatuur. DE VERLIEZER BETAALT! In een ariikel, getiteld: ,,de verliezer moet betalen" schrijft de Daily Telegraph„In 1871 eischte Duitsch land 5.000.000 000 fes., in de meening dat onder die enorme som Frankrijk zou bezwijken. Het had echter gerekend buiten de vaderlandsliefde en de spaarduit jes van de Franschen Sindsdien heeft Duitschland al tijd betreurd niet meer te hebben gevraagd. In 1914 hoedt het genoopt, spoedig Parijs fn zijn macht te hebben; en het maakte zich gereed om een ongel oo4 lijke oorlogsschatting te eischen. Sedert heeft Duitsch land telkens als het dacht de overwinning binnen zijn bereik te hebben, hetzelfde gewild en den vijand wil len uitknijpen als een citroen. Maar dé laatste 'zes maanden is de toon van de Duitsche bladen veranderd. Zij hebben heel wat wa ter ln hun Rijnwijn gedaan. De overgang werd ge vormd door de aanbieding van Bethmann Hollwqj om, indien een enorme schatting betaald werd de be zette gebieden te ontruimen. Dit heeft in alle hoofd steden van de geallieerden den lachlust gewekt. Than» heeft de oorlog een voor ons gunstigen keer geno- men en zoodra het uur van Duitschland zal hebben geslagen, zullen wij wal optellen wat het zal hebben te betalen. Men moet er zich op voorbereiden dat het? een fantastisch klinkend bedrag zal wezen, wijl het» herstel van België, Polen en alle verwoeste gebieden'' zal moeten worden betaald. Maar wij zullen dat bedrag tot den laatsten cent opeischen. Duitschland heeft altijd gezegd wie ver liest betaalt, welnu de geallieerden zullen dat niet vergeten." VADERLANDSLIEFDE. Er wordt een welsprekend staaltje van het nog immer vurig patriotisme der Belgen meegedeeld- Onlangs is aan het Russische front bij het deta chement Belgische automitrailleurs, tijdens het of fensief van generaal Broessilof, gesneuveld de sol daat De Becker-Remy, zoon van den Leuvenschen senator. De Russische generaal heeft hulde gebracht aan zijn heldenmoed en de Belgische minister van oorlog heeft order gegeven zijn naam op de dag order te brengen en hem tevens te doen afroepen bij de wapenopneming van zijn corps. Zijn dood heeft niet kunnen beletten, dat de nauwelijks 17 jaar oude broeder van den te Tarnopol gesneuvelde diens plaats wou innemen, Hij wilde zich bij het Belgi sche leger aangeven, doch toen hij uit het bezette België vluchtte, is hij gevat aan de Hollandsche grens en als krijgsgevangene naar Duitschland ver voerd. DE DUIKBOOTENOORLOG. LONDEN, 16 September. Uit een opgaaf van Lloy<Ö nopens de verliezen van de wereldhandelsvloot in W eerste kwartaal van dat jaar blijkt, dat het vortf* van de Engelsche stoom- en zeilvloot met inbeJPP van de koloniën die een tonnenmaat van 21 2740® ton heeft. 341.500 bedroeg. Hiervan waren 250 000 ton verliezen ten gevolge van den oorlog. Nederland dat bijna alle verhezen ten gevolge van den oorlog leed. verloor 269 pet.. Noorwegen 1.51 pet. 'Met het oog op den ontzaglijken omvang van de En gelsche handelsvloot zijn de bovengenoemde verliezen betrekkelijk klein en ziin zij vermoedelijk meer dan goed gemaakt door aankoop en nieuwen aanbouw. BERLIJN, 16 Sept. Officieel. In den tijd van 3 tot 11 Sept. werden door onze duikbooten in het Engel* sche Kanaal en in den Atlantisch en Oceaan 26 vijande* lijke koopvaarders met 26J222 bruto registertonnen vernietigd. Onder deze waren van groote schepen de Engel sche s.s. „Torridgo" 5006 ton. HaMwood" 3102 t., Heathden" 3541 t., Texie" &778 L; voorts de It* Itaansche s.s. „Mttwicano," 4065 L en de ,Gemmn 3111 ton. Behalve deze vijandelijke koopvaarders zijn nog neutrale handelsschepen, met een gezamenlijke tonnen* maat Van 10.669 ton, vernietigd overeenkomstig de „Prisenordnung", die contrabande naar Engeland ®d Frankrijk Voerden. HET GRIEKSCHE LEGERKORPS VAN KAWALLA NAAR DUITSCHLAND. -| Thans krijgen we bok van den anderen kant medodoeliug van de gebeurtenissen met het Griekscn legercorps van KawaÏÏa. i Een telegram uit Athene meldt, dat de bladen daar de volgende bijzonderheden publiceeren over

Schager Courant | 1916 | | pagina 2