Gemengd Nieuws. de huwelijken na den oorlog. brillen in fabrieken. beweerde bemiddelingspoging van wil- bon. over een blinden trompetter. Binnenlandsch Nieuws. een smokkelzaak. eenigenburg. at. pankras. e c i a m t» Onzelfzuchtig. 168*6 168*9 16877 16897 16983 17071 17198 17297 17593 17575 17659 17673 17939 18063 1*095 18215 18274 18368 18400 18432 18502 18604 18730 18832 18924 18945 19151 19304 19309 19376 19445 19534 19600 19654 19778 19794' 19889 19897 20003 20166 20172 20209 20215 20232 •20301 20332 20355 20407 -497 20576 20658 20768 20788 20846 20932 20968 20986 20991 I In het .Journal" houdt Maurice de alefre zich zich bezig met de vraög wat er van de Fransche jonge meisjes moet worden na dezen bloedigen oorlog. Hij vrrest dat vele Francaises bij gebrek aan Fran- sche huTveiijkscandidaten, vreemdelingen zullen trou wen, met het gevolg, dat Frankrijk niet alleen arm aan burgers, maar ook aan burgeressen zal worden. Om aan dat gevaar te ontkomen, zou hij een wets wijziging willen waarbij bepaald wordt, dat elke Fran- caise <£e een vreemdeling huwt, deze ipso facto tot Franschman maakt Natuurlek moet daarbii erin voor zien worden., dat ongewenschte vreemdelingen kun nen worden geweerd. Op dd*vraag of do vreemdeling deze naturalisatie zal weuscheh' antwoordt de Waleffo: Dat hangt van de broeders en vaders onzer jonge meisjes af, die thans spldaat, morgen weer burger zün. Zjj moeten een Frankrijk wrochten, welks roem en schoonheid zoo groot zijn, dat de hoedanigheid van Franschman zal worden ontvangen als een eer en als een vredeling voor wolk volk ook ter wereld. Dat is het huwelijkscadeau, waarvoor de Fransche poilus reeds thans door het storten van hun bloed zorgen. Het feit dat vele werkgevers aarzelen om arbeiders in dienst te hemen die brillen dragen, verklaart den tegenzin van sommige ouders, hun van een dergelijk instrument te voorzien zelfs wanneer de schoolarts hierop aandringt. Dr. Per ei val Brown heeft, volgens The Medical Officer", de aandacht van do fabrikanten van Bacup hierop gevestigd. Hij schreef hierover: Werkgevers kunnen helpen, door te bedenken dat een groot aantal menschan aan gezichtsgebreken lijdt en dat, wanneer al deze menschen goede brillen dragen, do fabrikanten beter werk zullen krijgen en er mlndor ongelukken zullen voorkomen. Een werkgever, dio bij 't overzien van zijn volk weinig brillen ziet, moet dit volstrekt niet als waarborg voor gezondheid en, Veiligheid beschouwen, maar kan er van verzekerd zijn, dat hij een grootere kans loopt voor onvoldoend werk en ongelukken," De Taglicho Rundschau verneemt uit Boedapest, dat Rosika Schwimmar, do bekende leidster der Honganr- sche vrouwen, uit Amerika naar Boedapest is terugge keerd. Zij heeft in opdracht van het comité der hon derden oen vredospropagandareis in de. Vereenigde Sta ten ondernomen. Op oa vraag haar haar indrukken, verklaarde zü, dat Wilson met het comité onderhan delingen heeft aangeknoopt Wilson. zou h.i. inzien, dat zijn herkiezing slechts afhangt van den graad van populairiteit, dien hij zich kan verwerven door een mogelijke vredesbemiddeling en Hughes zou de sympa thieën die hij aanvankelijk beszat, hebben verloren, daar hij geen cast program hooft opgesteld, maar zich hoeft vergenoegd met ketelmuziek te maken légen Wilson. De Duitsche Amerikanen, die tot dusver voor Hughes Wanen, zouden dientengevolge besluiteloos zijh gewor den, aan wie zi| ten slotte nun stemmen zullen geven, vooral daar Hughes thans wordt ondersteund door Roos-evelt. Het feit begrijpende, dat er dus op het oogenblik geen besliste slrooming is voor één der can- didaten voor hei presidentschap, zou Wilson dezer» toestand willen gebruiken om zien door een buitenge wone daad de grootste populairiteit te verwerven. Om deze reden riep hij de gezanten van de Vereenigde Staten te Londen, Parijs en Berlijn naar Washington lerug om zich door hen te laten inlichten ovei do bereidheid der verschillende oorlogvoerende mogendhe den om vredesonderhandelingen aan te knoopen. Dan wil hij een beslissendon stap doen tot vredesbemidde ling en nog wel vóór 3 November, den dag der ver kiezing. Deze trompetter is een held. Ik stel hein aan u voor: Poirier genaamd Totor, trompetter bij hot 19e bat- taillon jagers-te-voet, geboren te Gennevilliors in 1893, vrijgezel. De oorlog verrast hem bij zijn regiment. Van den eersten dag af is hij aan de grens, blakend van moed en vrooïijkheid, lachende om de granaten, de kogels verachtend, voorziet hij opgeruimd do geheelc compagnie van goed humeur. Die terugtocht breekt aan. Al lachende trekt hij terug; de Parijsche blague doodt maar helder klinkende trompet in de andere. De hei- roemde dagorder van Joffre bluscht zijn blague ter nauwernood twee minuten, dan schertst njj weer. Voor uit 1 Den 7en September woedt de aanval' Poirier brengt'de trompet naar den mond: La monteras-tu la oóte..." De charge is uitgevoerd. Poirier hangt het instru ment om zijn hals, en da bajonet op 't geweer, gaat 't op den vjjand los. ,,Je spreekt nog wel van honderd meter," zegt aïj tegen me. Een brandwond aan het rechterbeen, net is niets: een kogel in de kuit Wij hollen altijd maar door in een klaverveld. Uit al rijn macht toetert hij. Dan roept hij Een blauwe boon!" Dezen keer kan hij rich niet meer oprichten. ^Maar hij is nog flink. Hij grijpt de trompet, en, op den linkerelboog steunende, onver moeid, met al rijïi adem, glimlacht hij, onvermoeid blazende Lé monteras-tu Ia eöte._" Het rijn geen nietsdoeners, zij klimmen! Maar de machinegeweren doen hun werk. Een kogelregen ver brijzelt Tiet instrument en de dappere trompetter van het 19e bataljon, door drie kogels bij neus en oogen getroffen legt rich, voor altijd blind in het koele gras neer Hij blijft daar vier dagen. De onzen nemen hem den Tl den op. Die veldslag is gewonnen. Totor is te- ^HiMs'nu blind. Hij heeft dezelfde vroolijkheid be houden Hij zingt anderen hoop in, roemrijke blinden als hij en hij'leert al zingende te werken. GERUCHTEN OVER VREDESPOGINGEN. Uit Londen, 5 October. De Times verneemt uit New-YorkDe Tribune ontvangt een telegram uit Londen, volgens hetwelk Duitsche tusschenpersonen onlangs' den koning der Belgen nieuwe vredes voorwaarden aan de hand hebben gedaan, die de ko- LONDEN, 5 October. Het telegram van de Tribune meldt nog, dat de voorstellen, waar koning Albert niel aan wilde, ondanks den druk. dien de Duitschers van verschillende zijden in zijn land op hem lieten oefenen, de volgende punten omvatten: terugtocht van de Duit-, schers uit België, betaling van een schadeloosstelling voor de verwoesting tengevolge vap de militaire bezetting, terugtocht van de Duitsche troepen uit Servië zonder schadevergoeding en teruggaaf van Lotharingen aan Frankrijk. Het telegram voegt hierahn toe, dat dit nieuwe aan bod vermoedelijk het eerste is van vele pogingen om vrede te sluiten, die do Duitschers in don komenden winter in het werk --zullen stellen. NOG MEER SLACHTOFFERS. Het Duitsche spoorwegpersoneel, dat onlangs een waarschuwing ontving om zich gereed te houden, Is thans ,tot den werkelijken militairen dienst op geroepen.' Elke spoorwegdirectie is aangewezen een bepaald aantal personen beschikbaar te stellen, wel ke door vrouwen moeten worden vervangen. Alleen de spoorwegdirectie Essen moet 15.000 weerbare man nen afstaan. GEHEEL VAN IJZER. Tusschen Berlljnen Keulen v.v. loopen sedert en kele dagen een paar D-treinen, welke bestaan uit 5 personenrijtuigen eerste en tweede klasse, die ge heel uit ijzer zijn vervaardigd, waardoor zij veel minder gevaar voor brand opleveren en een rusti ger gang hebben. Dit materieel ls oorlogsfabrikaat en de vervaardiging uit Ijzer geschiedde in verband met het gebrek aan andere materialen GEEN VREDESBEMIDDELING. Uit STOCKHOLM, 5 Oct. De Zweedscho minister president, Hammerskjold heeft, volgens „Dagens Ny- heter", aan een vertegenwoordiger van de „Assocla- ter Press" gezegd, dat Zwedeen thans niet aan vredesbemiddeling kan denken, daar een dergelijk streven beide partijen aangenaam mr.et zijn. De ge allieerden zouden allicht kunnen denken, «Jat Zwe den hun vijanden wilde helpen, terwijl de centra- len met dergelijke bemiddeling ook niet gediend zijn. Van belde kanten zou men ons optreden als niet-neutraal stempelen. KOFFIENOOD IN NOORWEGEN. Uit KOPENHAGEN, 5 Oct. De „Nationaltidende" bericht: Noorwegen wordt bedreigd met een koffie- nood, doordat Engoland ln het laatste half jaar geen aanvoeren meer heeft toegestaan. De 25000 zak, die nog ln handen van Noren zijn, mogen op verbod van Engeland niet gobruikt worden. De andere voor raden zijn ln handen van Russische, Zweedsche en Deensche speculanten, die de prijzen op'ongehoorde wijze opdrijven. GEEN „TANK" VERLOREN. Een bijzondere correspondent van de Times aan het Westolljk front schrijft: „Toen het dorp.... ontruimd was bleek de Tank een merkwaardig avontuur beleefd te hebben-. De bestuurder en zijn bemanning waren blijkbaar zat geworden van het stilzitten, terwijl de andere man nen aan het vechten waren. Zoo ging dus de Levi athan alleen verderop om te zien of hij ook Iets doen kon. Er was werkgenoeg voor hem. Een eind voorbij het dorp raakte er ln het inwendige iets defect, ter wijl de Tank juist door een aantal vijanden om ringd was, zoodat het gevaarte moest blijven stil staan. De vijanden, die dit ontdekten, trokken de stoute schoenen ap.n en naderden, steeds dekking zoe kend in" granaattrechters en loopgraven tot zij het arme ding van alle kanten konden bekruipen, als de Liliputters met Gulliver deden. Zij smeten hun ne granaten er tegen aan, schoten door de zijdeling- sche openingen en sommigen klommen er zelf, naar verluidt, boven op. Intusschen had de Engelsche infanterie het dorp gezuiverd en wilde nu nog wat doen. Toen ontdek te zij in welke moeilijkheden de Tank zich bevond, die daar als een door wolven omgeven buffel aan het vechten was. Zij ging er dus op uit, om hem te helpen en er schijnt zich bij die gelegenheid een hevig gevecht ontwikkeld- te hebben, want toen „Dokter help mij toch...." Hij was vervuld van medelijden, van innige deel neming, maar wilde dat niet toonen, zoodat hij op ruwen toon uitbracht: „Hoe kan ik u helpen, mevrouw?" doch hij liet er nochtans dadelijk op volgen: „Kon Ik het mam- doen. U is zeker.... niet gelukkigLora.be sloot hij, haar handen in de zijne klemmend. Dit gaf haar plotseling haar zelfbeheerschlng terug. „Ge vergist u, mijn vriend", zei ze, „ik ben in tegendeel zeer gelukkig. lederen avond denk ik met dankbaarheid terug uaar het oogenblik, waarop u mij toevoegde: „het besluiten brengt verlichting aan", want deze woorden noopten mij de hand aan te nemen van den man die mij zoo zielsgelukkig maakt". Zij haalde adem vóór dat zij voortging: „Juist omdat ik zoo gelukkig ben, door de liefde van mijn man, kom ik nu hier tot u. Als een zelf zuchtige vrouw als u wilt en ik schaam mij niet over die zelfzucht, want ik wil alleen maar den man, die mij zoo gelukkig maakt, ook gelukkig zien. Dokter, u weet alles wat or met ham is voorgeval len, maar wat u niet kunt weton is hoe hij dat ge dragen, hoe hij geworsteld heeft. Het ellendige geld, dokter.... dat is nog het ergste niet, maar zijn zoon is een gebroken man.... zijn dochter verkeert in onzekerheid over haar toekomst.,., en nu.... heb ik zelf een groet gevoel van verantwoordelijk heid ton opzichte van allen die ongelukkig zijn geworden door deze ontzettende rampZiet u, dokter, lieve vriend, dat is de reden, dat ik nu hiefr ben. Mijn man weet niets daarvan af hij zou het ook waarschijnlijk niet eens billijkenen ook dat drukt mij. Maar ik weet, welk een edele goede man u is, en dal u men.... ons, de honderden en duizenden die door Baldin in het ongeluk zijn ge stort, wel zult willen helpen Dokter Prall had haar handen langzaam losge laten terwijl zij "hoe langer hoe haastiger, hoe lan ger hoe gejaagder sprak. Hij stond nu ook op, lang zaam alsof 't hem moeite kostte en Btreek een paar malen met de rechterhand over zijn voorhoofd. Daarop schoof hij met zenuwachtige vingers den baud dien hij voor het oog had wat recht. Hij barstte daarop eensklaps in een schaterlach uit, zoodat zij er van schrikte en tot hem opziende even zuchtte. „Mevrouw", zei hij dan met een heeschen stem, „ik ben., ik ben onhanig in mijn uitdrukkingen. u weet nog wel van vroeger, dat ik u niet graag nijn zou doen, vandaar dat ik zakelijk en kort wil zijn. Als ik u goed begrepen heb, verlangt u waar schijnlijk dat ik door mijn nieuwe uitvinding de verloopen zaak van Baldin weer in het rechte spoor terugbreng. Dit zou ik echter beslist weigeren. Ik ben door schade en schande wijs geworden. Ik ben er niet voor te vinden...," Lora had de oogen nog altijd op hem gericht, hij had de zijne neergeslagen, maar nochtans zag zij noe strak zijn trekken waren. Als een masker. Was het niets dan een masker? „Dokter", vroeg zij nu andermaal op smeekenden toon, „wilt u mij zóó laten gaan?" Hij wierp het hoofd in den nek, haalde de schou ders op, liep van het venster naar de, deur en we der terug, nam een langen aanloop en zei toen ten slotte: „Plaag mij toch niet langer zegt u pu toch waar het op staat." „Ik moest feitelijk met opgeheven hoofd trots de deur uitgaan, na deze woorden van u", gaf zij hem ten antwoord, „maar mijn'trots is verdwenen, se dert ik met een glimlach mij moest bewegen tus schen al die rampzaligen, wilde Ik hen niet nog raihpzaliger maken. Ik herinner mij nog zoo goed, dokter; dat ik als meisje van dertien of veertien ja ren meermalen bij u kwam en dat u mij dan toe voegde, „om genade smeeken", als u mij bij wijze van grap, voor u deed knielen. Ik heb u toen uitgelachen maar nu heb ik geleerd om te Bmeeken anders was ik trouwens niet hier". „Smeeken 1 smeeken 1 Onzin..'.." hij keerde zich nu haastig om en ging met den rug naar haar toe staan zeggenda: „Als u voor u zelve 'iets te vragen hebt, zeg het dan.... en mijn laatste druppel bloed De rest ging verloren in het geruisch van een heftige windvlaag, die beiden op deed zien; de ra men, die Lora toch zoo goed gesloten had, vlogen open. Een kort zwijgen in de natuur en tusschen de bei de menschen in het kleine vertrek. Een dof gerom mel in de verte.. „Smeek ik dan niet voor mij zelte, als lk het voor anderen doe, dokter, en wat vraag ik dan? Niets anders dan dat u zich met mijn man in verbin ding stelt.... of als het u aangenamer ls, dat hij bij u mag komen om met u te spreken of u in uw beider belang niet samen een overeenkomst kunt sluiten. Waarom wilt u uw geniale uitvinding aan de vijandelijke troep, die den Tank had aan^v»Ij len,-verslagen was, lagen er tusschen de2o0 én lijken van Duitschers om het gevaarte neen. Behemoth zelf was niet ernstig getroffen, maar zag er uit als een beer, die het met fox-terners kwaad heeft gehad. Het defect in hert inwendige was verholpen en hij is nu weer geregeld aan het werK. Toen de Tank zijn wandeling op eigen houtje be gonnen was, kwamen de Duitschers uit een der dichtbij gelegen loopgraven in ontzettende angst naar do Britsche stelling loopen, om zich over te geven. Een vlieger, die deze processie van bovenaf fcag, verklaarde dat het een merkwaardig gezicht was, den Tank majestueus dwars over het land te zien trekken, tewijl aan alle zijden zakdoeken on andere witte voorwerpen werden opgestoken ten teeken van overgave. Ongelukkigerwijze kan een Tank niet vele gevan genen onder dak brengen en toen de gevangenen die er achter liepen, 'zagen, dat de reus in moei lijkheden verkeerde, verandorden zij van meening en overvielen hem, met het bekende resultaat. Een-Tank, die onlangs defect moest achtergelaten worden en die, naar de Duitschers beweren, in hunne handen is geraakt, is weder in het bezit der Engelschen. DE VERNIELING VAN EEN ZEPPELIN. De Daily Mail bevat een verslag over de vornie- ling van een- super-Zeppelin op 24 September in Essex. Het weer was koud en mistig, het was stik duister. De luitenants Sowrey, Brandon cn Robin- son stegen samen tot een hoogte van 10.000 voet op. Bijna twee uur lang vlogen zij in de wolken. Toen kregen Sowrey en Brandon den Zeppelin op een hoogte van 12000 voet in het gezicht. Zij vielen aan onder verschillende hoeken en op verschillende hoogten, zonder van eikaars verrichtingen iets af te weten. Brandon verkreeg verscheidene treffers, waarbij hij den staart van den Zeppelin beschadigde Sowrey steeg boven het luchtschip en bestookte het van daar af. De kanonniers aan boord van den Zep pelin beantwoorden het vuur zonder uitwerking. So wrey landde eenige seconden nadat het luchtschip op den grond neergekomen was. Beide vliegers waren verstijfd van de koude, maar werden spoedig bij gebracht. SUIKER. Naar wij vernemen zullen de Wester-suikerraf- finaderlj en de suikerraffinaderij v.h. Spakler en Tetterode de volgende week hare werkzaamheden hervatten, waarna binnen enkele dagen met de af levering van suiker kan worden begonnen. Hoewel de distributieregeling en alles wat daar mede samenhangt voor het volgende campagnejaar nog niet geheel gereed zijn, kan toch al reeds de ge ruststellende verzekering worden gegeven, dat een tekort als zich dit jaar voordeed, niet herhaald zal worden. Het sulkordistributiekantoor heeft aan al le kruideniers, fnbrikanten enz. gevraagd hoeveel sukier zij het afgéloopen campagnejaar hebben ver bruikt. Het totaal van deze opgaven wordt nu ge reserveerd voor het a.8. campagnejaar. Men rekent dan echter op een zeer ruime toeneming van het verbruik. Bovendien zal dan nog voor allo eventu aliteiten een groote reserve worden gehouden. Verder worden maatregelen ontworpen om te voor komen, dat de fabrieken die voor export werken haar benoodigde cpiantiteiten, zij het ook tijdelijk, aan de binnenlandscjie consumptie onttrekken. Hdbld. EEN NEDERLANDER IN FRANSCHEN DIENST. Sas van Gent, 4 Oct. Alhier kwam het bericht, dat onze stad- en landgenoot, de heer Henrl Lammens, 'n een hospitRftl te Nlzza aan de, in een gevecht aan den Yser bekomen w onden, bezweken is. De jonge man nam bij het uitbreken van den oor- 'og dienst als Vrijwilliger in het Fransche leger. Na den slag aan de Mnrne ging hij over naar het Belgische leger aun den Yser, waar hij zich herhaal- debjk door daden van dapperheid onderscheidde, aarvoor hij verschillende eereteekenen o.a. het Eerekruis, hem door koning Albert geschonken. In het voorjaar werd hij bij eefie gevnarlijke opera tie aan het front bij Yperen door 'n schot in de long huiten gevecht gesteld, ten gevolge waarvan hij n September 1.1. bezweken is. INBRAAK EN MOORDAANSLAG. Uit HILVERSUM. 5 Oct. Gisterenavond zouden de uinbaas Schuurman met zijn ochtger.oote, de til- delifk onbewoonde villa van dén beer Kretschmar Veen aan den Soestdijkerstraatweg gaan con- roleeren, toen zij in de keuken van deze villa plot seling tegenover een inbreker stonden, die eerst wil le vluchten, doch toen de heer S. zijn revolver op hem richtte, zich overgaf. Schuurman's echtgenaoote zou de politie gaan waarschuwen, terwijl S. zelf bij den arrestant zou blijven. De vrouw begaf \rich de gang door, om te gaan telefoneeren, toen plotseling een tweede individu zich op haar stortte en haar een dolksteek toe bracht. Op haar hulpgeroep snelde S. de gang in om zijn echtgenoote hulp te bieden, van welke gelegen- heide beide mannen gebruik, maakten te vluchten. Zij lieten den dolk, een jas en een pet in de gang liggen. De politie stelt een onderzoek in. De toestand van de getroffene is redelijk. Er is niets gestolen. Men meldt uit Arnhem aan de N. CriL. Toen de kommies-venficateur V. in den avond van 24 Augustus j.1. te Zeven&ar trein Arnhem- Elten uitklaarde, vond hij in een coupé le klasse een Duitscher. Op zijn vraag of deze ook verboden goe- deren bij zich had, luidde het antwoord ontken nend. De heer V. onderzocht de handbagage van den reiniger en vond daarin niets verdachts, alleen trok een gescheurde katoenen buikband zijn aandacht Toen de Duitscher dit merkte, zei hij. „Die is van miin zoon, die komt morgen ook naar Duitschland". De heer V., die den buikgordel eenigszün Wan_ trouwde, informeerde. „Hebt u ook iets in uw klee- ren?" NOÖD»" Toen de kommies daarop echter langs het lichaam van den reiziger streek, voelde hij duidelijk.... een tweeden gordel en nu een harde, gevulde. „Wat is dat?" „Een gordel, dien moet ik dragen voor mijn ge. zondheid." „Mag ik eens zien? „Laat dat paaar. Ik geef u f 100 als u mij doorlaat" „Wat zit er in?" „Goud." Meteen drukte den reiziger den heer V. een bil- jet van 100 mark in de hand. Deze verliet de coupé en v\ aarschuwde zijn chef. den verificateur K. Dj Duitscher moest den trein verlaten en werd gevist, teerd. Da'arbij kwam aan het licht, dat hij in. een gordel om het lichaam een groot aantal rolletjes Fransche 10 en 20 francstukken droeg, terwijl er ook vijf rolletjes te voorschijn kwamen uit zijn sok- ken juist boven zijn schoenen. In het geheel had hij voor 32.700 francs goud bij zich, plus een goed gevulde portefeuille met papieren geld. Gevraagd, wat hij met al dat geld wilde doen, verklaarde de vreemdeling, die den toepasselljken naam van Goldwurm droeg, dat hij het goud had meegebracht uit Weenen om in Holland koffie te koopen. Daarin was hij niet geslaagd en nu wilde hij naar Zevenaar om rijst te koopen. „Ilebt u dan een kaartje tot Zevenaar?" vroeg de heer K. „Zeker". „Mag lk dat eens zien?" Het kaartje was „toevallig" nergens te vinden. De heer Goldwurm kroeg een proces-verbaal we gens poging tot smokkelen van goud, een smokkel- artikel, dat nu niet zoo heel vaak door onze doua nen wordt aangehouden. Zonder goud kon G. daarna de reis voortzetten. Aan het koopen van rijst te Ze venaar scheen hij heelemaal niet meer te denken, trouwens tegenover do marechaussee had hij ah weeri verklaard, dat hij kwam om uien te koopen. Donderdag werd dit niet alledaagsch smokkelge- val voor de rechtbank te Arnhem behandeld. De heer G. had het verstandiger gevonden niet te ver schijnen en dus werd er bij verstok zes weken ge vangenisstraf tegen hem geëischt met verbeurdver. klaring der 32.700 francs. Bij de op Woensdag gehouden publieke verkooping ten 'huize van J. Krijgsman werd nuis met erf cn 13 snees land, beljoorende aan W. Filmer Cz.. opgehouden voor 3116, doch daarna uit de hand verkocht voor denzelfden prijs aan W, Filmer Az. te Eenigenburc Hel huis met erf behoorende aan Mej de Wed I Dekker, werd gekocht door A»NotteI.man ie Eenigra- hurg voor l 82o. 't Bestuur der school met den Bijbel alhier heeft een duurtetocslag toegekend van f 100 aan 't Hoofd d-v school en van f 50 aan den onderwijzer en de onder wijzeres aan die school. een vreemd consortium aan Engelsche of ,Ameri- Laansche vaklieden verkoopen in plaats van met Eberhard te zamen, de vele die door Baldin... Hij stootte "tegen de tafel aan, zoodat de glazen, 11e daarop stonden, tegen elkaar aan rinkelden: „Noem dien vervloekten naam niet, Lora", zei hij, „als jij dien noemt flikkert mijn haat wper op. Ik kan dat niet hebben". en toch hebt u haar eens bemind". Wederom lachte hij bitter en opziende staar de h}J baar recht in het gelaat „Nu ja", zei hij, „de mensch is nu eenmaal dwaas, ik heb de vrouw wanhopig bemind en toch ls dat nooit de echte, ware liefde geweest die I.ora week langzaam achteruit en haar oogen hadden nu eensklaps zulk een vroolijke uitdrukking gekregen dat hij verstomde. Hij ging naar het venster staarde naar buiten en zei toen op geheel anderen toon: „Er komt een onweer op, een weldaad beslist bij ■ieze hitte." Zij had haar hoed weer opgenomen en hernam nu: „Ik kom niet als een Bmeekeling, dokter, ik kom u tevens iets brengen iets zeer liefs in uw een zaamheid iets voor het geheele leven. Ik weet niet of ik het mag doen. Het is een arm verlaten kind, en zal bij u veel pijnlijke herinneringen doen ontwaken, maar u tevens leeren te vergeten en te vergeven. Meer nog het zou weer een doel in uw leven geven. U moogt het echter niet alleen hebben, daartoe ben ik nu weer te zelfzuchtig, maar ik hoop te dat ik mijn deel zou kunnen houden, mijn be scheiden deel.... en ook dat dit lieve kind in de toekomst tusschen ons beiden de oude vriendschap zou verzekeren.... zeg mij dus of ik het kan wa gen?" Hij leunde nog altijd tegen het kozijn aan zonder zich te bewegen, maar eensklaps gilde hij, boven het gerommel van den donder uit: „Horthal" „Ja, Hertha. Ik vond haar ongelukkig en verlaten en indien ik haar niet mee naar ons huis had ge nomen, zou de politie zich over haar hebben moeten ontfermen". En, alsof zij plotseling tot een besluit kwam ging zij haastig naar de deur en deed zij die open. Het kind sprong naar haar toe: „Hoort u wel, hoe het al onweert, tante Lora", riep zij. i Zij nam het kind aan de hand en ging naar Prall 'toe. Vrt'uwen zijn vaa|; lo Vrouwen dienen meer aun haai zelf te denken L il een gezondheid soogpunt Ls het onverstandir; om eigen pijnen en kwalen te verwaar loozen ep elk end er in huis te bemoederen. Zoovden maken deze fout,. Rugp'jn, onzuiver bloed, pijn in dc lendenen en rijden, duizeligheid en zenuwachtigheid belmoren tot dc eerste kenteekenen van overspanning dor nieren: Als deze verschijnselen optreden, dient een vrouw haar gezondheid te beschermen door meer rust te nemen, meer slaap le genieten cn me r ontsp inning buitenshui.^ Gebruik Fosttr's Rugpijn Nieren Pillen om de nie ren op te wekken en ie versterken. Dit speciale nier geneesmiddel reinigt de urine-organen. Thee koffie, alcohol, zware mul tijden of te veel vleesch zijn scha delijk voor zwakke nieren. Het is gemakkelijkur om waterzucht, blaaskwaieu, rheumatiek en ernstige niaraandoeningon te voorkom men dan te genezen, Fosteris Pillen slaagden in vele gevorderde gevallen, maar vroegtijdige behandeling is altijd best Let op de ee.rste verschijnselen "en Verwaar loos deze nooit, Het gi-deponoerde handelsmerk de man met zijn handen in lendenen komt voor op elke echte doos. Koster's Rugpijn Nieren Pillen rijn te Schagen ver- krijgh bij Jj Rotgans, Molenstraat C 14. Toezending geschiedt franco na ontv, v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10 p. zes doezen. Het wasbtjna donker in de kamer. De ailhouette van den man teekende zich scherp af tegen 't venster. Hij stond nog steeds onbeweeglijk, maar plotseling boog hij zich voorover om het meisje aan zijn hart te drukken. Hertha lachte hem toe, evenals destijds boven bij den graaf in de kamer, zonder angst of verlegen heid. „De haan legt geen eieren, oom, dat hebt u mij zoo maar vertelt", riep ze met haar vroolijken kin derlijken lach, „en gouden eieren bestaan er in het geheel niet, u hebt mij maar wat wijs gemaakt, maar u kunt toch zoo mooi vertellen.." Hij keek haar diep in de blauwe oogen. Zij ver stomde. „Wil je bij mij blijven, opdat lk je nog meer aar dige verhaaltjes kan vertellen?" vroeg hij. Wat klonk zijn stem nu zacht. „Ja graag, want uw verhaaltjes zijn zoo mooi, maar dan moet tante Lora hier ook blijven", zei het kind. 1 ante Lora komt ons wel e$ns bezoeken. Ken j0 het mooie verhaal van de Regentrude, die in do ton zit? Als buiten, zooals nu ook, de druppels vallen en de koele wind, na een snikheeten dag over ons hoen waait" Mevrouw Lora was naar haar, oom toegegaan. Zij stonden nu naast elkaar in de deur. De grijsaard fluisterde Lora in: „Welk een aardig gezicht die twee". Lora'sprak geen woord en zij luisterde hoe Eugène Prall met zachte stem zijn sprookje vertel de. Daarop liet hij het kind van zijn knie afglijden, maar hield het nochtans met beide handen vast, en de blik van zijne ééne oog rustte op de jonge vrouw met een eigenaardigen lach. Zij ging nu naar hom toe. „Lieve vriendin", zei hij, „mag ik u nu weder zoo noemen? Ik kan u niet anders danken dan door u dien naam te geven, maar danken moet ik u". Hij streek met de rechterhand over de blonde lokken van het meisje zeggende: „Hertha mag nu met u meegaan, maar morgen laat ik haar halen. Ik moet haar noodzakelijk weer iets vertellen.... veel vertellen, mevrouw Lora. Van booze heksen en van goede feeën en van de zon, die boven de daken uitkomt Goddank men kan nu beter ademhalen na het onweer.Ik moet morgen weer eens bij u aankomen, want ik heb het een en ander over zaken met uw man te bespreken Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1916 | | pagina 6