J. STUURMAN, Rapper-Haarwerker Dames-Tasschen Reis-Necessaires Kapdoozen. Kassier, DIN S 8 A B 24 OCTOBER m. 59ste Jaargang. No. 5889. I Binnenlandsch Nieuws. UitgeversTRAPMAN Co. Raad Sint Maarten. Laagzijde B 50 Schagen. MIBppiWBPMHpWBB I schagen. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Raad Oude Niedorp. SCHAKER AlitDeen Nieiis- COURAIH Mratciiic- Lmilflwllil, Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Wpensdag, onderdag en Zaterdag. Bij inzending tot -'s morgens 9 ure wor- d-n ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAOEN, LAAN D 5. - Int. TelcDh. No. 20. Prijs per 3 maanden f O 95 4 per post f 1.10. Losse numniern o rt. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel nieor 6 et (Bewijsno. inbegrepen). (Troote lett. worden 'naar plaatsr. berek Vergadering van den raad dezer gemeente op Zater dag 21 October 's morgens 10 uur. Afwezig met kennis geving de hoeren Visser en Bruin.. Na opening met welkom werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Bij gehouden kasopname bij den gemeenteontvanger bleken de ontvangsten te zijn f 26220.74i/j, de Uitgaven f 23053.41, aizoo een kasgeld van 1 3167.33ys welk bedrag klopte met de boeken. Van Ged. Staten is bericht ingekomen dat de op nieuw vastagestelde politieverordening door hen is ont vangen. G< 1916 herbenoemd Op het bekende verzoek van de vereeniging vam Rijn- steenfabrikanten betreffende wijziging bouwverordening wordt na advies van den gemeenteopzichter afwijzend beschikt. Van den heer A. P. Blaauw, hulp telegraaf en tele foonhouder alhier, is bericht ingekomen dat de nieu we sa Ia ris regeling voor hem geen verbetering, doch een vermindering betreft. Was het salaris f 100 plus vergoeding bestélloony welk bedrag f 73.15 was en bij dezen voortgang hoo- ger zal loopen, nu is het salaris vastgesteld op f 175. berekend naar f 125 salaris en f 50 bestelloon. Adressant vraagt bet salaris vast te stellen op f 125 en de oude vergoeding voor bestelloon te handhaven. De voorz. deelt mede, dat B. en W. van oordeel zijn, het genomen besluit te moeten handhaven. De berekening van f 50 bestelloon is gebaseerd op nor male jaren en daarom is het beter, dat door dar. een gratificatie wordt aangevraagd, wanneer de be rekening van bestelloon boven de f 50 gaat. De raad kan zich hiermede vereenigen, zoodat den heer Blaauw hiervan medodeeling zal worden gedaan, .Aan de orde komt hierna de begrooting van het Armbestuur die aangeeft een ontvangst en uitgaaf van f 6036.29 me* een post onvoorzien groot f 5.29. Aangevraagd wordt een gemeentesubsidie van f1200, doch B. etn W. stellen voor f 1000 te geven. De heer Schermerhorn, tevens armvoogd vraagt naar het motief dat B. en W. daarover hebben. Voorz. zegt, dat de motieven van B. en W. ge baseerd zijn op de rekening van 1915, Daarin komen uitgaven voor, dit dat jaar vrij zeker niet noodig zuilen zijn en zoodoende meeaten B. en W. dat f 1000 genoeg is. De heer Scbermerhorn merkt op, dat alles duurder wordt en dat er nu voor 1916 reeds f 1300 in voor schot is. Ook de heer Glas merkt op, dat 1915 niet als basis kan worden genoemd, daar alles steeds duurder wordt Een mindere uitgave mag niet gezocht worden in de voeding van de ouden van dagen. Voorzitter gelooft niet, dat dit noodig is; hij wil echter in deze niet ingaan tegen het gevoelen van den raad. De heer Slot merkt op, dat er toch ook niets tegen is het voorstel van B. en W. te handhaven. Als er te kort is. kan er toch het volgend jaar rekening mee worden gehouden. De heer Schermerhorn vindt het iets stootends, dat het voorstel tegenkanting ondervindt. Wij maken er geen handeltje van, doch we zullen, het beslist noodig nebben. We hebben onze vraag zoo bescheiden moge lij kgedaan. Ten slotte zijn allen er voor een subsidie van f 1200 te verleen en. Komt thans aan de orde de gemeentebegrooting. Daarbij wordt goedgekeurd een voorstel van B. en W. om het salaris van den ambtenaar van den Bur gerlijken stand te verhoogen van f 52.50 op f 125. De heer Glas vraagt hoe het schoolgeld geheven wordt. Voorz antwoordt, dat on- en minvermogenden geen schoolgeld betalen èn dat het overigens is vastgesteld op 25 ets. per kind per maand. De heer Glas vindt het bedrag niet hoog, doch ook de regeling niet billijk. Voorz vindt het beter hieromtrent een afwachtende houding' aan te nemen, daar toch in verband met een nieuwe wettelijke regeling op onderwijsgebied, veel verandering noodig zal zijn. Allen kunnen zich hiermee vereenigen. Aan de Kroon zal worden verzocht het maximum bedrag H.0 van f 3000 op f 6000 en dat voor het SuppL kohier H.O. van f 300 op f 600 te mogen brengen. van 15 jaarl mn f 20 op f 40. De begrooting wordt nierna goedgekeurd m 011 - vangst en uitgaaf on f 15080,20 met een post onvoor zien, groot f 467.75. Het bedrag H.O. wordt vastgesteld op f 4450 Niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare zitting gesloten om over te gaan in romfte. DE SCHADELOOSSTELLING DER KAMERLEDEN Minister Cort van der Linden heeft bij de Tweede Kamer een nota van wijziging ingezonden betreffende bet ontwerp grondwetsherziening (kiesrecht). Hienn Iwordt de financieele positie van do leden der; Tweede Kamer noc meer verbeterd, dan oorspronkelijk reeds werd voorgesteld. Niet alleen toch zullen nj voortaan een schade! oo6Stéllnig van f 3000 ontvangen, met ver ding van reiskosten en recht op pensioen maar minister heeft nu bovendien nog bepaald, dat zij f 5 presentiegeld krijgen voor «xfcre vergadering van de Kamer, welke zij bijwonen. Hij h™Pl> hlJ in de toelichting schrijft, hierdoor het absentisme teg te gaan. EEN NEDERLANDER IN ENGELAND v^jGFN Men meldt uit Vlissingeax v n Met de mailboot Prins Hendrik kwam Vrijdag J<* Vlissingen aan een Nederlander, mp;nlKcrilH[ kende Dordtenaren, die reeds 36 j -W heeft vertoefd en te Londen zaken dreef !L8. i»ar vaa hul», 1». _D~ met Engelsche bekenden in verbinding te stellen. Ook heeft hij zijn vrouw en kinderen met meer mogen zien en is hij thans- uitgezet. Zijn bagage, die aan het station Liverpool stond, heeft hij niet mogen af halen, en bü heeft die ook nu nog niet terug. Geld van de bank halen werd hem evenmin toegestaan. Reeds 29 maal is hij met de vereischte papieren durende den oorlog naar Parijs geweest, en dat nu zoo plotseling gearresteerd werd, nam hij deal En- gelschen hoogst kwalijk. Hjj was dan ook niet van n, in de behandeling te berusten en zou zich tot- bevoegde autoriteiten hier te lande wenden om recht te verkrijgen. TRAWLERS LOSGELATEN. Van haar rechtsgeleerden raadsman te Londen heeft de reederevereeiiigiiig te IJmuiden bericht ontvangen, dat hij van het Britsche departement van buitenland- sche zaken de mondelinge mediedeeling heeft gekregen dat de aangehouden trawlers zijn losgelaten. ONLUSTEN IN INDI6 Het Nieuwsblad van Palembang meldt dat de op stand in Soeroelangoen (Bawas) geheel gebroken is, alle hoofden van den opstand en de oproerlingen in hechtenis genomen zijn en dat het er nu rustig is. Dit nieuws is nog niet bevestigd. Het N. v. d. D. v. N.-I. verneemt,' dat een uit- sbreid complot is ontdekt dat zich uitstrekt over .ediri, Djombang, Ngandjoek en Madioen. De leider van deze opstandige beweging is een zwendelaar, Dietz, zichzelf noemende Pangeran Mohamed, zoon van de verbannen Ratoe Kedaton. Hij verklaarde, dat het zijn bedoeling was een nieuwen staat te grondvesten. Het onderzoek naar de kleine opstootjesvan de vorige week, die ontijdig uitbraken, heeft hert gouvernement op het spoor van het complot gebracht. SCHOORL. Töt lid van den gemeenteraad is gekozen de heer J. W. Schoone (L.) in de vacature A. Dapper (R.-K X SMOKKELEN. Naar de „L. -Kr." uit Venlo verneemt zijn de laatste dagen ook van Duitsche zijde ernstige maatregelen genomen- om het smokkelen, dat zoo enorm door Duitsche vrouwen, meisjes en kinderen wordt gedaan, tegen te gaan. Zoo werden massa's personen de laatste dagen terstond bij aankomst te Kaklenkirchen vast gehouden en verplicht terug te gaan van waar ze gekomen waren, zoodat ze geen kans kregen de grens over te komen. Als men van beide zijden er aldus aan gaat staan, zal het smokkelen, op de manier zooals dit thans gebeurt, spoedig vrijwel afgeloopen zijn. AANVOER VAN CACAO STOP GEZET. Naar wij vernemen is de aanvoer van cacaoboonen voorloopdg weder geheel stop gezet. De N. O. T. neeft aan de Kon Nederlandsch^ Stoomboot Mij. Kon. Hollandsche Lloyd en Kon. West- Indische Maildienst verzocht, tot nader order, gaan cacaoboonen resp. van Portugal, Brazillië en West- Indië naar Nederland te vervoeren, ook niet die par tijen waarvoor reeds vergunning was gegeven. Daar de Nederlandsche fabrieken het ruwe product in hoofd zaak uit deze landen betrekken, worden deze door den genomen maatregel zwaar getroffen. ARME LIJSTERS. Duizenden lijsterstrikken zijn in de Fries che Wouden J. Schoorl Pz., V* hjj grerresteead, omdat jeri^nj^ J',<;h had voor die reis. Ongeveer «degen- niet gevangen. W ARMENHUIZEN. In de week van 1621 Oct. werden aangevoerd: •186150 stuks witte kool 77500 stuks roode kool, 46600 stuks gele kool, 547 baal uien, 39 baal nep 366 baal wortelen, 1 wagon roode kool en 5 wagons witte kool. WINKEL. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Lindeboom, thans brievenbesteller te Amsterdam, is 1 ^Tov. aan gesteld als assistent te Tilburg. DE TUBANTIA. De directie van de Hollandsche Stoombootmaatschap pij heeft de volgende vragen gericht aan den minister van buitenlandsche zaken 1. Is de regeering van oordeel dat in de zaak van de Tubantia een voorloopdg bevredigende uitkomst is verkregen? 2. Is de regeering bereid de overeenkomst met de Duitsche regeering waarvan in de dagbladen melding is gemaakt, openbaar te maken? 3. Heeft de regeering zorg gedragen, dat het bewijs materiaal van Nederlandscne zijde in behoorlijken, authentieken, onaan.vechtba.ren vorm is vastgelegd, met name wat betreft o.a. do verklaringen van alle getui gen en deskundigen? 4 Heeft de regeering zich ervan verzekerd, dat het Duitsche bewijsmateriaal evenzeer in zoodanigeai vorm is vastgelegd, en zoo ia op welke wijze? Hbld. ENGELAND EN HËf VERKEER MET ONZE KOLONIëN. Naar het departement van koloniën meldt zijn de door de Engelsche regeering opgeworpen bezwaren i<wn de verzending der voor s lands rekening ten i^f^eve van den openbaren dienst in Nederlandsch- Lndië aangekochte goederen, welke te Amsterdam in het Koloniaal Etablissement en verder, over het ge- heele land verspreid, bij de fabrikanten waren opgfr Sl^vJS^Khd^an met de booten van de Maat schappij Nederland en den Rotterdamschen Lloyd zal weldra een aanvang nemen. De regeering is bij haar standpunt, datvan dek king dier goederen met een N. O. I\-certificaat geen 8PDUIKBOTET I^NEDEREANDSCH RECHTSGE BIED Het Nederlandsch Correspondentiebureau in Den Haag meldt ons Wij vernemen dat het bekende „memorandum van MARKTPLAATS A|U8 de geallieerde mogendheden inzake de toelating van duikbooten in de neutrale wateren, eenigen tijd gele den ook aan de Nederlandsche regeering is overhan digd. De regeering heeft in haar antwoord van 14 dezer doen uitkomen dat, bij gebreke van speciale bepalingen, ten aanzien van duikbooten, de regelen in het algemeen voor oorlogsvaartuigen voorgeschre ven. ook op de oorlogsduikbooten van toepassing zijn. De regeering heeft er verder op gewezen, dat, krachtens de neutraliteits-proclamatie, de toegang tot de Nederlandsche territoriale wateren, havens en reeden aan alle oorlogsschepen der belligeranten dus ook aan de oorlogsduikbooten is ontzegd, en dat slechts in de in voornoemde proclamatie uit drukkelijk /vermelde uitzonderingsgevallen een verblijf binnen hert Nederlandsche rechtsgebied wordt toege staan. Wat de handelsduikbooten betreft, heeft de regee ring opgemerkt, dat geen enkel volkenrechtelijk be ginsel haar intern sering zou rechtvaardigen. Wordt een duikboot in hert Nederlandsche rechts gebied aangetroffen, dan is het, evengoed als; zulks het geval is bij niet-onderzeeërs, mogelijk, door een onderzoek met zekerheid vast te stellen, of het schip het karakter van een oorlogsschip of van een han delsvaartuig heeft. De volledige tekst van dit antwoord zal in het eerstvolgend Oranjeboek worden opgenomen. UITVOER VAN KAAS. Uit Den Haag wordt aan de Telegr. gemeld, dat er weer consenten voor kaas worden verstrekt, en dat de regeling van de bijdragen voor de melk voor ziening thans definitief vastgesteld is. REGEERINGHARING,. Sedert, eenige weken moest van alle aangevoerde la dingen hariung 20 pet. worden verkocht voor levering aan de regeering. Met ingang van gisteren is daar mede opgehouden. Voorloopig. zal de regeering geen haring koopen, totdat een nieuwe regeling dienaan- getroffen zal zijn. Deze regeling is reeds in MODERNE ADELBRIEVEN,. Er is een nieuwe categorie van advertenties in de kranten verschenen. In elke krant afzonderlijk komt ze nog maar sporadisch voor, de nieuwe advertentie, maar wie dagelijks veie kranten leest, daarbij ook met zorg de advertentiepagina's doorspeurt, wel wetend dat juist die vaak een meest volledig en interessant beeld geven van 's levens ups and downs hij zal ervaren dat de nieuwe advertentie inderdaad een algemeen verschijnsel is geworden. En hij zal zich daarover verheugen. Wtant, bekend met de wet dat de vraag het aanbod bepaalt, zal bij begrijpen, dat. nu de nieuWe advertentie meer en meer in de bladen verschijnt de vraag naar het..... nu jaartikel..^, dat in die advertentie wordt aangebo den. steeds grooter wordt. Dat is zeker een reden tot verheugenis. Velen, die hun in normale tijden maar schrale beur zen zoo zagen gedijen door smokkel- en oorlogswinst, dat zij waarüjk -dachten van de min of meer louche scharrelaars, die zij waren, te kunnen worden tot hoeren" trachtten dit te bereiken door hun buiken dik. hun hoofden rood te stoken en op te sieren door een omhulsel van ,'bigh-art-clothing". Maar ach, 't hielp niet' Want als zij dan toevallig hier of daar een heuscben „heer" ontmoetten dan begrepen zij, dat 't hun met hun heer"-schap toch niet glad zat. Dus zochten zij nieuwe middelen ter ver heffing. En Zij vonden de automobiel. Zij kochten automobielen, groote, glanzende protzerige automo bielen, en reden daarin rond langs 's Hoeren wegen. Helaas zij droegen, in en op hun auto's, hun eigen verraad voor zich uit en achter zich aan: een auto moet een nummer hebben, en al gauw wist iedereen, dat een autonummer boven een zeker duizendtal het ken merk was van een oorlogs- of smokkelwinst-auto. Toen verscheen de nieuwe advertentie in de kranten, de advertentie waarin lage autonummers te koop wer den aangeboden. Zooals vroeger aan nouveaux-riche6 de gelegenheid werd gegeven zich een heerlijkheid,) mét titel én blazoen, te koopen, zoo bieden nu auto bezitters van oudsher, die ouder den druk dezer tijden, waarin men nog weer eens leert, dat den een z'n brood, den ander z'n dood" is, hun ato's hebben moeten aan kant doen, zoo bieden nu oude auto- edellieden hun blazoen te koop, dat hun lage num- jner is. De oude, vervallen auto-adel plaatst advertenties tot aanbieding van een laag nummerblazoen. Het aanbod stijgt, wat, zooals wij zei don bewijs is van groeiende vraag. En dat is verheugend. Want wie dit blazoen koopt, doet dat niet uit ïjdelheid, maar uit schaamte ornaat hij het op zijn auto gedrukte oorlogswinststempel maar liever vervangt door een blazoen van normaal verkregen rijkdom. Zoodat willen wij maar zeggen, er toch nog een beter gevoel blijkt te bestaan dan de neiging alleen tot pronken met dikke buiken, roode hoofden, high- art-dothing" sigaren-met-bandjes. WIERINGEN. Uitslag der verkoopdng van huizen en landerijen van wijlen den heer G. M. Koorn op 11. Zaterdagavond ten huize van den heer H. C. Engel ten overslaan van Notaris CL I v. d. Bergh, uit Schagen. 1. Winkelhuis met schuur te H.-Hoef, kooper S Lont f 2660. 2- Woonhuis te H.-Hoef, kooper J. C Klein f 1450 3. Zureven, 78.70 Are, 4. Zureven 69.70 Are. kooper S. Snooij Jr. f 3355. 5, Het Slot, 31,.80 Are 6. Walakkers 33.30 Are. kooper S. Jb. Lont f 1196. 7. Tilkes 43.30 Are, kooper H B. Kraan f 700. 8. Gare. 18,60 Are kooperJ. P< 9. Biezeven, 45,10 Are ■T at! Post f 403. 54.70 Are, koo per J. P. Lont f 1758. 11. Land achter C. de Wit, 37,50 Are kooper K. •Halfweg f 1200 12. Pauneweid 54,72 Are, kooper J. Wiegman f 1400. 13. Zouliand 40,70 Are, kooper J. Wiegman f 707. 14. Kooikes 34,30 Are, kooper M. de Haan f 645. 15. Vetland, 11,60 Are kooper J. Kooij f 261. 1/100 deel in eene onverdeelde boedel, kooper A. f 7a. otale opbrengst f 15807,. Vergadering van den raad der gemeente Oude Nie- doip, gehouden op Maandag 23 October 1916. Voorz. Burgemeester Wonder. Aanwezig alten. Na opening volgt lezing der notulen door den secre taris. Deze worden na een kleine opmerking van voorz. en rva een kleine aanvulling goedgekeurd. Dte beer J. Nagelhout vraagt naar dé resultaten! van bet onderzoek der commissie in zake het nagaan van bet landgebruik. Spr. stelt nogal belang in een rapport daaromtrent. voorz. zegt, dat de stekelen zijn weggehaald en dat de ruwe kant is opgehaald. Voorz. deelt mede dat het geldleeningsbesluit voor de O. Niedorperbrug goedgekeurd is ingekomen. Die heer Woutman, H. d. Seh. te 0. Niedorp, die ziekteverlof had is weer in functie. De tijdelijke onder wijzer die hier was aangesteld, is naar Zijdewind over- an om daari als tijdelijk onderwijzer op te treden, jongste kasverificatie bij den gem.-ontvanger gaf conform de boeken f 475.18h/j kasgeld aan. Van de hoeren M. Kooiman en M. H Woutman is dankbetuiging ingekomen voor salaris verhooging. Op het bekende adres van Rijnsteenfabrikanten tot wijziging Bouw- en wOningverordening adviseeren B. en W. om dit voor kennisgeving ««ti te nemen. Goed gevonden. Een verzoek is ingekomen van den Bond van Roomsch Katholieke Openbare onderwijzers. Kennis genomen heb bende van het raadsbesluit tot toekenning van duurte- toeslag over 1915 en 1916 wordt opgemerkt, dat mej. Van Beijnen gedurende dat geheele tijdvak in dienst der gemeente was als onderwijzeres te Zijdewind en dat het billijk zou zijn, ook haar dien duurtetoeslag toe te kennen. Volgt voorlezing van Mej. Beijnen's verzoek om duurtetoeslag, dat zij indient in de meening, ook recht te hebben, waar rij dien tijd te Zijdeiwind in functie was en het niet de bedoeling kan zijn, het onder de gratificatie te rekenen. (Aanvraagster heeft n.1. f 150 gratificatie voor extra werk genoten.) Nog is ingekomen van de ara. Heer Hugowaard van iden Bond van Ned. Oond. een schrijven over den toegekenden duurtetoeslag, die aan juffrouw Ott—Bil- lenkamp is onthouden, terwijl haar salaris evengoed voor dien duurtetoeslag in aanmerking komt. Aan hooier gesalariëerden is ook duurtetoeslag toegekend. Ep t is moeilijk voor den raad, de grens te bepalen: die of die heeft al of niet toeslag noodig. 't Gaat beter, 't aan hem of haar wien 't geldt over te laten of ze er voor in aanmerking willen komen. De heer Nagelhout: Ik heb er indertijd tegen ge stemd om duurtetoeslag te geven op grond, dat mej, Ott—Billenkamp met haar man tezamen op f 1750 inkomen wordt geschat. Spr. vindt niet goed, die metrv- schen zonder kinderen met een zoodanig inkomen nog toe te -kennen een duurtetoeslag die dan voor een bepaald deel nog zal moeten worden betaald door hen, die zooveel minder inkomen hebben. Ook vindt spr, niet goed om aan mej. Beijnen duurtetoeslag te ge ven waar die evenwel al f 150- genoten heeft voor extra werk wat spr. ruimschoots voldoende acht. Voorz.,Dat is ook hert idee van B. en W. geweest, om niet terug te komen op dat besluit en daarom, deze missives voor kennisgeving aan te nemen. De heer StrijbisDaar ben ik tegen. Ik zou aan mej. OttBillenkamp en mej. Beijnen wel duurtetoe slag willen geven. Mej. Billenkamp mag voor f 1700 aangeslagen zijn. maar daarvoor moet ook betaald worden. Haar man heeft toch niet zooveel land en zij zijn ook hoog genoeg aa: Voorz Oms! De hebben geen reclames tegen den Hoofd. Strijbis: Dat heeft hij al eens gedaan,, maar 't gaf niet. Ik vind dat mej. Billenkamp' en mej. Beijnen ook evengoed aanspraak hebben op duur tetoeslag. De heer Nagelhout: Als u spreekt (tot den heer Strijbis) Van alle ambtenaren gelijke, rechten, dan had Kooiman ook niet uitgeschakeld moeten worden. Dan was 't gelijk geweest. De heer Strijbis stelt voor, aan de dames Billen kamp en Beijnen duurietoesla te geven. Voorz.Hoeveel wilt u vooretellen te gewen. De heer Strijbis: Mej. v. Beijnen is nier ook een heelen tijd geweest en waarom 't dan ook haar niet te geven Voorz.Zij heeft reeds f 150 gehad. De heer StrijbisDat was voor meerder werk. Iaat aan juffr. Billenkamp en juffr. Beijnen elk f 25 duur tetoeslag toegekend worden. Voorz. brengt eerst in stemming het voorstel van B. en W. om voor kennisgeving aan te nemen. Met 6 stemmen voor aangenomen. Tegen de heer Strijbis. Namens de afdeeling Heer Hugowaard en Omstreken van den Bond van Nederl. Onderwijzers is ingekomen een verzoek om voor bespreking onderwijsaangolcgen- heden de \akvereeniging te willen raadplegen. Voorz.B. en W. stellen voor, bij adressen over onderwijsaangelegenheden wel gaarne van dat idee ge bruik te maken, namelijk indien de Ilaad het noodig oordeelt. Wordt goedgevonden. Aan Iden heer Abr. Strijbis wordt op verzoek we gens vertrek 8 maanden afschrijving Hoofdei. Omsl. verleend. Begrooting Protestantsche Armvoogdij 1917. Wordt aangeboden in ontv. en uitg. op f 2893 40 met een batig saldo van nihil. Wordt goedekeurd. De heer J. Nagelhout, periodiek afladend lid der Protestantsche Armvoogdij, wordt mat 6 •uuuimii en

Schager Courant | 1916 | | pagina 1