1. STUURMAN, Kapper Haarwerker J. SchoorI Pz., DINSDAG 31 OCTOBEH 1916. 59ste Jaargang. No. 5893. DAMES Kassier, EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. UitgeversTRAPMAN Co. Raad van Zijpe. Gelieve Uw HA AR WERK mei hel oog op de Sin! Nicolaas-drukle vroeg- ijdig Ie bentellen. Laagzijde B 50 Schagen. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAGER ilititti Nieiïs- COURANT. Ateintiï- LnilnvlUi Dit blad verschgnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bg inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIEN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGFN. I AAN D 5. - tnl. Teleph. No. 20. Brijs per 3 maanden f 0 95 per pont f 1.10. Losse nummers 5 et ADVERTENTIEN van 1 tot ft regels 0.35, iedere regel meer 3 et (Bewijsno. inbegrepen). Qroote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit twee bladen. op Mjmndhg 30 October 1916, des mor- V) gros 10 uur. Aanwezig alle leden 1 vacature. Voorzitter de heer Jb. de Moor, secretaris de heer Slot. Na opening volgt de goedkeuring der notulen. Goedgekeurd is de verordening op de heffing en invordering van den Hoofdelijken Omslag. Tot zetters zün herbenoemd de heeren J. Bos en G de Wit Pz. en herben Oudesluis. Bij de laatste kas verificatie was in kas en moest zijn f 62/2.96. B. en W. hebben tot Dagelijksch opzichter bij de schoolbouw te St Maartensbrug benoemd de heer Joh Hart Cz„ te Alkmaar, op een salaris van f 75 per maand. De levering der brandstoffen is gegund aan den eenigen inschrijver, den heer J. Nieman te Schagerbrug, Tot tijdelijk onderwijzeres te Buzgerbrug is benoemd ei. Siikema aoemd de heer P Klees, Oudesluis de geldleening van gesloten tegen een rente men. van H. Ged. Staten f 18000. Deze is pet. Dit alles wordt voor kennisgeving aa Aan verschillende personen wordt ont' O. verleend wegens vertrok. Volgt vaststelling van bene verordening, betreffende bestrijding van drankmisbruik op dagen van demobi lisatie in deze gemeente. Bij circulaire van 25 Augustus jl. heeft de Com missaris der Koningin de wenschelijkheid t<p de dagen van de demobilisatie alle en verloflocaliteiten gesloten zullen zijn. B. en W. achten het gewenscht aan het verzoek ta voldoen. Een concept-verordening wordt gelezen, waarna de heer Raat de opmerking maakt, of de strafbepaling f 25 boete of 6 dagen gevangenisstraf gezien de voor deelen die kasteleins bij openhouden der herbergen, hebben, niet wat te weinig is. De heer Kreijger bestrijdt dit, terwijl de heer Hooij het idee van den heer Raat ondersteunt. De secretaris licht achter in, dat de gemeentewet geen hooger straf bepaling toestaat. Goedgevonden wordt om een bedrag van f 730.55 uit den po6t voor onvoorziene uitaven te betalen. Volgt vaststelling eener verordening vermeldende de titels der nog van kracht zijnde strafverordeningen Volgens art. 178 der Gemeentewet moet de Raad eenmaal in de 5 jaren verklaren welke strafverorde ningen nog geldig zijn. Allen voor. Met algemeene stemmen wordt tot onderwijzeres aan de Burgerbrug benoemd mej. Sikkema; tot onder wijzeres aan de St. Maartensbrug mej. Nettenbreijers met 7 stemmen, 3 op mej. Hoogvorst te Schermerhorn Verzoek van J. Praat te Schoor! om onderhandsche huur der gemeentelanderijen te SchoorI B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Allen voor. De heer Appel informeert nog of er wel voldoende toezicht op de gemeentelanderijen is ia ingekomen een adres van den Bond van Neder- landsche onderwijzeres en onderwijzeressen om een ver ordening in het leven te roepen, waarbij het rooken van kinderen verboden is, evenals het verstrekken varn rock gerei aan kinderen. Naar B. en W. om advies liet bekende adres der Rijnsteenfabrikanten volgt nu B. en W. willen zoodra de Bouw- en woningver ordening wordt gewijzigd^ ook de gevraagde wijziging t te brengen, zoodat Rijnsteen kan worden' gebruikt. van inlichtingen door den heer Mann aan Naar aanb gegeven, luut gee rangen, z nleiding v dathet gebruik van deze Riinsteen abso- geén bezwaren meebrengt, vindt de Raad dit goed en wordt den heer Hooij de toezegging gegeven, dat dez$. algemeene wijziging dezer verordening zoo spoe dig mogelijk zal plaats hebben. Voorstel van den heer C. Hooij om het Raadsbesluit v*n 5 April 1904 in te trekken, inzake het hebben van 4 ambtenaren van den Burgerlijken Stand. B. en W. adviseeren dien Raad het voorstel niet aan te nemen, omdat zij van oordeel zijn, dat evenals in 1904 toen de verandering in het leven werd ge roepen, de wenschelijkheid nog steeds beslaat, dat de Ambtenaar ter Secretarie, zoo mogelijk, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand is. Bjj aanneming van het voorstel zou een der Ambte naren van den Burgerlijken Stand moeten worden! omt- slagen. Vol» Volgens art. 149 der Gemeentewet zou dit ontslag dc goedkeuring behoeven van Gedeputeerde Staten. B. en 'W. betwijfelen ten zeerste of een dergelijk besluit tot ontslag van een Ambtenaar deze goedkeuring zou kun- Uen erlangen. Wat de argumentatie van het voorstel betreft, dat vooral groot bezwaar bestaat tegen de uitvoering van fthk een besluit, als de Ambtenaar ter Secretarie met het daaraan verbonden salaris geen genoegen neemt 01 op hooger salarieering van zijn functie "ais Ambte naar van den Burgerlijken Stand aandringt, meanen B. en W. dat dit'op 't oogenblik geenszins aan de orde fa. Als de Ambtenaar om sa la ris verhooging vraagt, dan 's de Raad het college om daarop al or niet gunstig te adviseeren. De heer Hooij betoogt in het breede, dat hij het advies van B. en W. niet begrijpt Spr. wil van dat alles, dat B. en W. tegen zijn voorstel aanvoeren, niemandal. Spr. wil alleen het getal van 4 ambtenaren, ^Pr. wil niet dat het raadscolloge van vroeger deze raad aan bandon legt. En verder wil spr. niet bia- ?en<* voorgeschreven zien, dat de ambtenaar ter secre tarie daarvoor benoemd moet worden. Als die ambto- h®ar de vereischte leeftijd heeft moet men hem thans oeuoemen. Spr acht dit verkeerd. Deze ambtenaar •w. Secretarie kan met zijn belooning van f 50 te- vred«a Oja, maar «ja opvolger aal dat niet zijn En MARKTPLAATS A 88 dan staat die een beroep op Ged. Staten open, deze toch bepalen mede het salaris van den ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Spr. blijft voor intrekken van de bewuste verordening. Voorzitter wijst er op hoe deze verordening spreekt van het benoemen van Burgemeester, Wethouder, Secre taris èn Ambtenaar ter secretarie tot ambtenaar van n Burgerlijken Stand zoo mogelijk. Dus dan de Raad niet gebonden. Spr. blijft het verder ten reve van het publiek zeer noodzakelijk vinden dat ambtenaar ter secretarie wordt benoemd, maar de raad kan afwijken De heer Hooij bid ft dit betwisten, alleen als de leeftijd er "niet is, of de burgemeester niet toereken baar is (gelach) dim zou de rand anders kunnen. De heer Raat is van hetzelfde gevoelen. Na nog heel wat gedelihereer, waarvan wij de helft niet kunnen verstaan, volgt stemming De heeren Kreij ger. Raat, Hooij en Groot zijn voor intrekken jle anderen tegen, zoodat dit is verworpen. Nu volgt de gemeentebegrooting. Secretaris deelt mee, dat als gevolg van oen missive van Ged. Staten, waarbij werd aangegeven dat wat de distributieregeling betreft, alleen het 1/10 in de ge meentebegrooting mocht worden vermeld, dat dit Be drag door B. en W. is begroot op f 3000. Volgt jaarwedden Wethouders, gebracht van f 250 op f 400. Voorzitter zegt, dat dit een voorstel van hem is. waarin de wethouders niet zijn gekend. Spr. bepleit met warmte de aanneming van zijn voorstel. De heer Raat acht in de tegenwoordige tijdsom standigheden een dergelijke verhooging niet op zijn plaats. Er wordt van de gemeentebestuurders in deze tijden wel meer gevergd, maar spr. ziet in dit ambt van wethouder een eere-post dat niet bezoldigd wordt. De heer Hooij wil wel gelooven, dat de wethou ders het druk hebben, maar spr. meent toch hun vergoeding niet je moeten verhoogen. Spr. ziet ach ter den tijd van heden een andere tijd komen met veel armoede en hij wenscht in dien tijd niet vast te zitten aan allerlei hooge salarissen. Spr. weet dat de heeren Man. en De Witt met hart en ziel de belangen der gemeente zijn toegedaan en daarom is spr. er zeker van dat als zij aanstonds over dit voorstel mochten meestemmen, zij net als spreker tegen zouden stemmen. Gelach. De heer Raat neemt deze gelegenheid te baat, om te zeggen, dat hij d ebegrooting, zooals ze daar ligt, niet kan goedkeuren. Spr, kan met verschil lende verhoogingen niet meegaan en in verband daarmee wijst spr. er op hoe de H. O. in 1915 be droeg f 15344, in 1916 is geraamd op f 170000 en nu op f 25500. Zulke cijfers spreken voor'zichzelf. Spr. wijst er op hoe in art 1 der verordening van den H. O. staat, dat de H. O. als maximum mag be dragen f 20000 plus 10 pet verhooging. Dat is f 22000, die f 3500 die te veel is geraamd wil spr. van andere posten schrappen. Voorzatter acht het beter deze zaak straks te behandelen. Verhooging salaris wethouders van f 250 op f 400 wordt verworpen; 4 vóór en 4 tegen. Tegen de hee ren Raat, Brak, Hooij en Groot De heer Kreijger brengt ter sprake het presentie geld der raadsleden i 10 per jaar. Spr. wijst er op hoe een arbeider, geschikt om te worden geko zen als raadslid, dit ambt niet zal kunnen aan vaarden, omdat hij zijn daggeld niet kan missen. Voor ons, zegt spr., is verhooging niet noodig, maar laat diegenen die het niet willen hebben, -het weige ren. De heer Raat Is hier tegen, f 10 is niet veel, maar het raadslidmaatschap is geen bezoldigd ambt en met 't vervierdubbelde bedrag is de moeite nog niet vergoed. De heer Hooij acht het raadslidmaatschap ook geen bezoldigd ambt en spr. meent dat hij die dit ambt aanvaardt, de lasten maar moet dragen. De klokkenist Boonacker vraagt f 50 salaris in- plaats van f 20. B. en W. stellen voor f 40. De hee ren Raat en Hooij tegen, anderen voor. Aangeno men dus. De veldwachters vragen f 100 verhooging. B. en W. stellen voor f 50., De heer Hooij becijfert hun inkomen op f712.50 in normale omstandigheden voldoende. In deze abnor male omstandigheden geeft de Raad duurtetoeslag. Spr. wil met het oog op andere tijden die volgen, geen verhooging van salaris. De heer Kreijger wil f 100 verhooging. Spr. zegt dat veldwachters geen periodieke verhoogingen heb ben en de smerigste baantjes moeten opknappen. Als de heer Hooij wat heeft roept hij het eerst om de politie gelach en zoo is het met anderen ook. Men hoort steeds dat de politie vrij moet zijn, geen fooi moet aannemen. Welnu, bezoldig hen dan goed. De heer Raat is ook tegen deze salarisverhooglng. Spr. wijst op de Distributiewet en verwacht van die wet goedkoopere levensmiddelen, dat zal zijn in vloed op de uitgaven der menschen doen gelden. De heer Brak bepleit eveneens verhooging der 'jaarwedden .De veldwachters moeten nacht en dag klaar staan, f 50 verhooging wordt aangenomen met de heeren Raat en Hooij tegen. De vroedvrouwen vragen f 400 inplaats van f 300. Na eenig gedelihereer met algemeene stemmen op f 300 gehandhaafd. De gewone subsidie® worden toegestaan. Bij den post subsidie Armbestuur, wijst de heer Raat er op hoe vorig jaar f 8500 is toegestaan, w.o. f 1000 voor een boet. Nu wordt hetzelfdo bedrag aangevraagd, wat bepaald zijn motief vindt ook in de duurdere levensmiddelen. Ook hier wijst spr. op de distributieregeling, die voor een gesticht als dit veel voordee.1 zaJ brengen. Spr. had gezien dit groo- te subsidiebedrag van B. en W. toelichting verwacht Voorzitter wil dit behandelen bij de Armenbe- grooting. Volgt eerst beslissing over het bedrag H. O. Met alleen den heer Raat tegen, wordt dit bepaald op f 25500 en artikel 1 der betrekkelijke verordening zóó gewijzigd, dat als maximum f 40000 mag wor den geheven. Ook hier Is de heer Raat tegen. Volgt de Armenbegrooting en nu hooren wij hoe het salaris van den administrateur-boekhouder is verhoogd van f 100 op f 150. Dit ie vorig jaar ook geschiedt Maar daar bij deze Armenbegrooting geen toelichting komt, is dit aan de aandacht van B. en W. en den Raad. vorig jaar ontsnapt Een dergelij ke verhooging mag zoo maar niet klakkeloos wor den voorgesteld, omdat artikel 5 van het reglement dat salaris op f 100 bepaald en dus het Armbestuur eerst wijziging van dat artikel moet vragen. Hetzelf de is van toepassing op de salarissen van den vader en moeder van het Armhuis. Ook deze zijn in die verordening geregeld. Deze begrooting, alzoo deelt de heer Mann verder mede, was ook dit jaar B. en W .niet duidelijk en is aan Armvoogden een duide lijke toelichting gevraagd.- Een toelichting kwam, maar die was nog niet duidelijk, waarom B. en W. den president-armvoogd in hun vergadering hebben geroepen om inlichtingen en deze beweerde dat met het oog op de duurdere levensmiddelen, de subsi die noodig was. Spr. deelt dit alles mee om duidelijk te maken, dat B. en W. wel degelijk alles concen- tieus hebben nagegaan. De heer Raat wijst op een pbst 1100 administratie, terwijl de boekhouder nog f 150 salaris heeft. Wat is nu die andere f 100? Ook dit had de aandacht van B. en W. getrokken, maar zij begrepen dit evenmin. Het resultaat van allerlei besprekingen is, dat met algemeene stemmen de verhooging salaris Boekhouder wordt geweigerd, idem verhooging salaris vader en ■moeder en de armenbegrooting met algemeene stem men niet wordt goedgekeurd. De post subsidie arm bestuur stelde de heer Raat alsnu voor op f 7500. de heer Hooij op f 8000. Het laatste wordt met alleen de heer Raat tegen aangenomen. De heer Raat wfl de post onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting die door de verschillende wijzi gingen is verhoogd, verlagen en dan de H.O. wat verlagen. Dit idee werd algemeen verkeerd geacht, De ge meentebegrooting wordt daarna voorloopig vastgesteld met den heer Raat tegen. Bij de rondvraag zegt de heer Hooij, dat hij graag van B. en W. zou hooren hoe zij dan toestand van den sluis te Oudesluis hebben bevonden. Voorzitter deelt mee, dat B. en W te Oudesluis rwn onderzoek hebben ingesteld. De aannemer deelde hen mee, dat de Hoofd-ingenieur der Prov. Water staat de sluis oppervlakkig had bekeken en haar goed had geoordeeld. Daarmee gingen B. en W. en vooral de heerMann. de deskundige, niet accoord. Wij gaven in overweging om een proef te nemen of de vloer der sluis goed was. Wij spraken met den opzichter daarover en droegen hem op aan Dijkgraaf en Heem raden ons verlangen kenbaiA te maken en ook dat wij als de proef wad genomen, wij daarbij tegen woordig wenschten te zijn. Die proef zou gebeuren <en wij zouden in kennis worden gesteld. En ziedaar, zegt. voorzitter, lees ik eensklaps in de Schager Courant, dat die proef had plaats gehad en de slui6 was geprobeerd. Wij wisten daar niemendal van. Bij onderzoek bleek. op de Amsterdamsche eieren veiling geveild 1308 kip eieren. 30 eendieiren, 45 stuks pluimvee en 1 konijn. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de kipeieren van f 12 tot en met f 12.50 per 100 stuks, voor de eendeieren f 11.65 per 100 stuks, voor 't pluimvee van f 0.70 tot én met f 2.80 per stuk, en voor het konjjn f 111. Aan schoon geJd zullen de leden voor de eendeieren ontvangen 11.2 cent per stuk en voor de kipeieren f 2 per kilo. Per stuk berekend galden alzoo kipeieren van 15 in een kilo 13.3 cent, 16 in een kilo 12cent 17 in een kilo bijna 12 cent en van 18 ln ©en kilo 11.10 cent of gemiddeld schoon per 100 stuks f 12.20 Handel in alles even vlug WIERINGEN. Naar wij vernemen, is door den heer B. Kat alhier ook een mosselpellerij en inleggerij te de Haukes in de schuur van mej. de wed /J, Blauboer opgericht en in 't werk gesteld, dus ook hier even als aan den Oever een en al bedrijvigheid, ja werkkrachten te kort. Door de ondernemers diezer inrichtingen worden aan de arbeiders ongekend hooge loonen verstrekt. Dat dit aantrekkelijk is blijkt dat vele bakkers, slagers) timmermans, sigarenmakers, boeren en bouwers-knech ten. enz. enz., hunne bazen hebben in den steek gaten en aan de mossel fabrieken zijn gaan werken, t wegloopen bij de werkgevers is niet in den haak. Men moet in oogenschouw nemen dat die mossel pellerijen slechts tijdelijk zijn en bij opheffing ervan de Stil bij hun baas weggegan© arbeiders dan weer gaarne zouden willen terug keeren. altijd als de baas. welke men zonder eenige reden "heeft laten zitten^ weer me^ opnieuw in dienst neming genoegen neemt MOND- EN KLAUWZEER. Nadat sedert 24 Juni j.1. hier te lande geen gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen, werd op 27 dezer deze ziekte vastgesteld op een hoeve in elk der gemeenten Eysden en Berg en Terblijt. De zieke en verdachte dieren zijn afgemaakt. NOORSCHE BARK IN BRAND GESTOKEN Het Nederlandsche stoomschip Hector" dat Zour dagmorgen van Buenos-Aires te IJmuiden aankwam, heeft aldaar aangebracht elf opvarenden van het Noor- sche barkschip Regina" kapitein T. Halvorsen dat te Skiën thuis behoort. Een berichtgever vernam van den Noorschen eer sten stuurman Knudsen nog de volgende bijzonder heden over het ongeval De bark had mijnstutten ingenomen in. Porsgrund met bestemming naar New-Castle en was reeds tot op de Schotsche kust gekomen, toen op ongeveer 50 mijl afstand van Aberdeen de Duitsche onderzeeboot U 34 naderde en den kapitein sommeerde om te dat Se Hoofd-ingenieur weer was gekomen en hem het verlangen van B. en W. was kenbaai Deze voelde daar veel voor en de proef had plaats aakt. gehad en de sluis motat dan hebben voldaan. Maar B e.n W. was niets bekend. De heer Hooij informeert wat B. en W. nu zullen doen,, een groot gemeentebelang als spr. het acht dat men weet dat die sluis goed is. De heer De Moor deelt nog mee, zich bij het pol derbestuur te hebben beklaagd, over de behandeling B. en W. aangedaan De heer Mann acht het 't best namens het gemeentebestuur den Hoofdingenieur der Prov.Staat te schrijven en te vragen naar dien toestand der sluis. Allen voor. Hierna sluiting. - NIEUWE NIEDORP. Het was een welgeslaagd kerk concert dat de Noord- wérd een goed ineengezet programma afgewerkt, voor wel een paar honderd luisterenden. Ingezet met een plechtig orgelnuminer, kregen we weidra eenige lie deren voor gemengd koor en daarna muziek voor viool en orgel. Verschillende liederen volgden nog /laar- op en nog een keurig nummer voor viool en orgel. Was het een genoegen om naar den zang te luisteren, vooral de instrumentale muziek bekoorde ons in hooge mate. Mej. B. Spoets, de violiste weet met haar mees terlijk spel een waardige vertolking te geven aan de heerlijke compositiën, die hier waren gekozen; zij werd waardig en op bescheidene wijze begeleid door den Bccompagnatcur. Alles bijeengenomen een paar genoegd ijk.' uren. WIERINGEN. Door B. en W is als taxateur voor de vanwege het Rijk van de boeren gekochte graan, aangesteld de heer M. J Boeker te Ü06terland. WIERINSEN. Tot heden was de koolbouw op ons eiland een vreemd verschijnsel, terwijl het dit jaar door de hee ren Boskor en Kooij weid ter hand genomen. De resuftaten waren echter prachtig en zijn reeds 2 tjalken geladen met dat goedje, ongeveer wegende 120 000 kJo verzonden. WIERINGEN. Voor rekening van 28 leden ('t Oostelijk gedeelte) onzer JiweraMeeting <tar V.P.N. werden jl. Vrijdag n scheepsboot werd van de bark te water gelaten, waarin de stuurman en eenige matrozen plaats namen, teneinde de scheepspapieren te laten Onderzoeken. Zo<> dra de Duitsche commandant kennis genomen had van den inhoud der ladingsmanifesten, doelde hij me de, dat het schip contrabande vervoerde en derhalve in brand gestoken zou worden. De bemanning kreeg een half uur tijd om het schip in de scheepsboot te verlaten. Men maakte van deze toestemming een overhaast gebruik met achterlating van alle eigendommen en roeide toen naar de duik boot. Een officier mei pen Daar matrozen kwamen daarop aan boord van de bark, welke toen in brand werd gestoken. Na ongeveer 3 uur door de duikboot gesleept te zijn, sloeg de scheepsboot door de hooge zeeën om waar door allen te water geraakten. De duikbootbemanr ning deed dadelijk haar uiterste best om de Noren te redden, doch kwamen helaas twee jonge menschen resp. 24 en 28 jaar oud in de golven om. De overige elf werden liefderijk aan boord van de duikboot opgenomen en verbleven daar tot Donderdag morgen. Gedurende hun gedwongen onderhoud liet men het hun aan niets ontbreken. Donderdagmiddag kwam het Nederlandsche stoom schip „Hector" dat zijn reis van Amerika naar Am sterdam rond Schotland maakte, in zicht en werd door de duikboot aangehouden met verzoek de schip breukelingen te willen overnemen om ze in de eerste haven te landen. Aan het verzoek werd door den Nederlands chen 'kapitein natuurlijk gaarne gevolg gegeven en de Noor- sche schipbreukelingen waren zeer erkentelijk voor de gulle ontvangst aan boord van het Nederlandsche stoomschip. BAKKERS BEBOET. Al de bakkers te Kampen zijn dezer dagen beboet geworden, als hebbende niet voldaan aan de veiplich- ting om uit 100 K.G. regeeringsmeel 150 kilo brood te bakken. Zij hebben n.1. meer brooden gebakken dan waarvoor med verstrekt is. De boeten zijn voor som migen van belang; zoo beloopt die voor de Coöpera tieve bakkerij tot een bedrag van f 2000. EEN NIEUWE KöPENICK. Uit TRICHT, 29 Oct. Bg gelegenheid der groote manoeuvres in de buurt van Geïlicum en Asperen, zou alhier inkwartiering van militairen plaats hebben Een reiziger van een firma in manufacturen te Arnhem zekere T. M., trachtte zijn vrijen tijd te dooden met de kapitein van Kopcnick te imiteeren. Hij ging 'n woning 'binnen, gat voor officier te zijn in civiel, gaf op. hoeveel manschappen er gehuisvest zouden worden en verzocht de slaapgelegenheid te mogen zien. Met een genadig knikje gaf hij daarna zijn goedkeu ring te kennen en hij mocht" zich verheugen in betoo ning van de grootste beleefdheid door de eenvoudige lieden, die met een bezoek van hem vereerd werden. Toen hg genoeg van zijn grap had, meende hij Tricht te verlaten om zich naar Geldermalsen te begeven, doch h\j werd door do politie geknipt en in Irfi arrestantenlokèal gebracht, waar hg den nacht moest doorbrengen. Den volgendon dag werd hij voor don bi ter gebracht en natuurlijk volgde procas-v

Schager Courant | 1916 | | pagina 1