Achterspelden, Sierspel den en Zijkammetjes. Uitgevers TRAPMAN Co. Binnenlandsch Nieuws. DONDERBAG 2 NOVEMBER 1116. 39ste Jaargang. Na. 3895. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Raad Callantsoog. DAMES!! J. STUURMAN, SCHA6 Alpmeei Niems- COURANT. AdTcncitie- LaMImllii, »it blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTTEN in hot eerRt nitkomend nummer eeplaatst. SCHAOFN. LAAN 0 - Int. Tclenh. No. 20. Prijs per 8 maanden f0 95; per post f 1.10. Losse nummers et ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ot fBewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr berek Zitting van Dinsdag 31 October 1916 Een oneerlijke slaapgenoot De eerste zaak van heden was contra een 47-ja- rigen koopman Gijsbertus Hendrikus Terwei genaamd. Deze sinjeur, een zwerver, een weg-schaap" was op den 20sten Juli in een slaapsteebeland in het Klein Nieuwland. Zooals gewoonlijk in zulke gelegenheden, men is zeilden alleen. Ook Giis trof gezelschap aan, onder meer een zekere A. Meiling die dieii nacht zijn slaapgenoot werd. Toen 't tija was om in de veeren te gaan, duurde het ook al niet lang meer of Meiling sliep als een os. Niet alzoo Gijs aie andore bedoelingen had. Hij zag niet zoodra aat zijn lot- tevens slaapgenoot „onder zeil" was of hij sloeg zijn slag. En Meiling werd van zijn horloge ontlast". Maar 't grapje werd bemerkt en de politie schroomde niet, om een ijverig onderzoek in te stellen naar 't verdwenen tikkertje. En jawel, het werd weldra op GIJ» bevonden. Toen volgde Inbeslagname. Gijs was later van zijn vonnis tot een maandje brommen in verzet gekomen zeker in de hoop, dat daarvan nog wol wat zou ''zijn af te knabbelen. Maar dat zal nog moeten uitkomen. Daar Meiling echter ook een zwerveling ls en thans blijkbaar op sjouw is, ging het vandaag met voordeelig met 't zaakje. Meiling was en bleef als getuige „onvindbaar" en waar thans Gijs' „verzetzaak diende werd die nu aangehouden tot heden over 14 dagen. Wederrechtelijk toegeëigend. Volgt Jan Hendrik de Groot, een 26-jarige smid te Anna Paulowna. Deze had eenige metalen voor- weipen, afkomstig van rijtuigen, wederrechtelijjk toe geëigend en later verkocht aan zekeren J. Metselaar. Tegen de Groot werd een maand gev. gevorderd. Mishandeling. Dirkje Stuifbergen, echtgenoote van P. de Graaf en schoonzuster van Cornelia de Graaf, de ega van Hen drik Kerkhoff heeft zich op 23 Augustus jl. schuldig gemaakt aan mishandeling. Dirkje had een "beetje ruzie met Cor die evenals zij te Castricum woont. Van woorden kwam het weldra tot 'daden en Dirkje trok haar „snaartje" daarbij geweldig aan de haren en scheurde haar zelfs tegen den grond. Thans verklaarde Dirkje, die niet tegen de moeite en kosten opzag om ter zitting te verschijnen, teneinde haar woordje te doen dat haar lieve schoonzus haar met een petro- leumkannetje wou slaan. Cornelia ontkende echter ten stelligste van een zoodanig wapen gebruik te hebben 'willen maken. Het eind van 't liedje was dat tegen Dirkje f 10 boete of 2 dagen hechtenis werd geëischt. Het vervolg. Thans was aan de orde de zaak tegen Hendrik Kerk hoff. echtgenoot van de zoo deerlijk toegetakelde Cor nelia van daareven. Deze goeie vriend had op zijn beurt weer een andere vrouw mishandeld met name Neeltje Zwart, echtgenoote van Jacob wijker, mede van Castricum. Hein had haar een schop in de lies gegeven niet alleen, maar haar ook aan den duim gezogen en daarin meteen „efkes" gebeten. Verboden amusementen trouwens, die de O.v.J. gestraft wilde zien met een maand gevangenisstraf. Verboden uitvoer, Cornelis Godt haa als schipper zich aan verboden uitvoer schuldig gemaakt. Hij had een hoeveelheid benzine buiten de stelling Amsterdam vervoerd en liep een eisch op tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Niet behoorlijk Ingevuld. Gerrit van Gulik uit Amsterdam, had zijn belasting biljet niet behoorlijk ingevuld, had tantièmes, enz. daarop niet vermeld en ln 't geheel een belangrijk be drag aan inkomsten zoodoende verzwegen. f 800 boete werd geëischt. Mr. Huizings uit "Hoorn verdediger, keurde wel af wat zijn cliënt had gedaan, of liever met gedaan, maar maakte ook eenige aanmerking op de dagvaarding en vroeg vrijspraak, subsidie ontslag van rechtsvervolging. Hetzelfde. Zekere Lindram uit Amsterdam moest voor hetzelfde feit terechtstaan en daarna eveneens de heer W. Vrij man, Tegen eerstgenoemden werd ook f 800, tegen den ander f 400 boete geëischt. Een lastig heer. Begeven we ons uit de belastingwereld weer meer ln alledaagsche sferen dan komen we eerst tot de aan de rechtbank welbekende figuur van Wilhelmus Antonius Venrooi, een Noord-Brabander, die in otnze provincie is komen wonen, doch gerust daar ginds nad mogen blijven. Hij is zoo'n beetje manufacturier in Grootebroek doch kan het met de menschen niet altijd even goed vinden. Zoo had hij het qp 18 Augustus Jl. weer aan den Mok met de politie. Hij schold den gemeenteveldwachter maf6 7411 <*er ^een u'* 611 we>rd heden opgeknapt m«t een eisch tot 14 dagen gevangenisstraf. Mishandeling. Kater van Schagerbrug had mishandeling ge- ?leegd. Op den lOden September was hij door zekeren A. Snaas geweldig getreiterd geworden wat Kater ten slotte begon te verveien, zoodat hij naar het glazen f^iaard" greep en den ander met een bierflescnje een Sevoeligen tik op "2ijn treiter" gaf. Dat lokte heden eisch uit tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Mr Prins, pleiter, concludeerde tot het opleggen van een minimumstraf. Beleedlglno. A de Ridder, een 24-jarige Texelsche arbeider, had W'Ne zoo grovelijk bdeedigd dat de zaak Jnet gesloten deuren behandeld werd. De eisch was sichref waaraan ^r- Leesberg, verdediger Niet te verbeteren. v^ornelis Hop een zwervende arbeider, die nogal een,spatje houdt is nu niet bepaald dood-eerlijk. is hij nog niet eerlijk dood. Rees houdt net vleesch nogal onder de pekel en het nog wel een tijdje volhouden. stond hij hier al terecht omdat hij, over- kuÜi in 6611 schuur te De Rijp, schoenen en ei». n *ia<* ontvreemd ten nadeele van den K«^ar Lakeman. Maar het maandje brommen, dat li, daarmede opliep, heeft blijkbaar niet voldoende geholpen. Hij moest nu tenminste alweer te rechtstaan en wel omdat hij op 16 Augustus te Hedloo lange vingers had gehad. Hij had daar by een tarbier, Johannes Kroon ge naamd. uit den winkel een pakje prentbriefkaarten gestolen, Bij het plegen van dien diefstal was Keesje alweer dronken. Maar nuchteren zal hij' het hebben te boeten Er werd 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Op zijn neus. Jan Neuvel van Westwoud had daar op( '5 September in de herberg van Buitenman wat spektakel gemaakt. Hij had kwestie met zekeren Jaap Out van wien dezen zomer een koe in land's Jan was komenstappen. Het slootje dat met menschelijk vernuft als scheiding tusschen de vruchtbare bunders van partijen was aan gewezen, was door de koe met de meeste minachting genegeerd en het beest had zich „wederrechtelijk op eens aders akker begeven." En de baas liep er tegen op met zijn grooten neus, die van de zijde van Neuvel niet eens veel mik kunst vereischte om er een fermen klap tegen te geven. Dat deed Jan dan ook in zijn drift, toen Out niet genegen bleek de schade die het rund met zijn wande ling had veroorzaakt, te vergoeden. Jaap'» neus bloedde er van. Maar dat was nu al lang over Er moest intusschen een reentszaakje van groeien, dat was niet anders. En de O.v.J. meende heden met een eisch tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis het recht zijn loop te geven. 't Kan trouwens een dure klap worden voor Jan. Voor de tweede maaL De brabander manufacturier, Wilhelmus Ant. Ven- rooi. die te Grootebroek resideert en straks al moest terechtstaan, had nog een zaakje aan de hand. Maar hij heeft zijn venterswijk zeker als goed 'zakenman niet in den steek willen laten en was nu evenmin als straks present. Misschien vindt hij het ook wel gezelliger om de huisvrouw omtrent de nieuwste Parijsche modes in te richten, dan in de rechtszaal zijn zondmregister te hooren aflezen. Ook is het mogelijk, dat hij nog vermoeid is van de kippenjacht, die hij onlangs heen gehouden. Althans hij was en bleef weg. En daar konden allen zich zeer goed in schikken. Op Zondag 27 Augustus beliep hem de drift toen hij buurmans hoendertjes op zijn erf zag en met een dikken stok toog hij op jacht. Een oordoovend ge fladder en gekakel trok natuurlijk al gauw de aandacht van de eigenaars der vluchtende beestjes het echtpaar H. Basman en Agatha Koster. Buurman Bosman maak te eenige hartgrondige aanmerkingen op Wim's ruwe optreden en toen ging Venrooi met de knods in 'de hand op zijn buren jacht maken, zoodat de menschen al gauw even snel als hun kippen wegvluchtten. Bosman zéker niet al te moedig van aard, bleek in het vluchten niettemin een baas. Tenminste Venrooi kon, hoewel jonger ,met zijn korte beentjes hem niet achterhalen. Maar Agatha liep het nog op èn kreeg een paar klappen in *t aangezicht. Gelukkig niet met den stok. De O.v.J. vond het trouwens evengoed al mooi ge noeg en eischte een maand gev. tegen Venrooi. Uitgescholden. Gerrit Baltus, arbeider te Uitgeest heeft aldaar zijn dorpsgenoot L. Ruinest uitgescholden en liep daar mee een eisch op tot f 15 of 5 dagen zitten. Daar had hij behoefte aan. Een barbiertje uit Zwaag, Simon Breed genaamd had met de Benningbroeker kermis een rijwiellanlaani Ont vreemd ten nadeele van zekeren Paulus Boon. Eisch f 20 of 5 dagen hechtenis. Alweer verboden uitvoer. Cornelis Bregman molenaar te Beernster, had door zijn knecht S. Jonker, wat roggemeel uit (te stelling Amsterdam doen vervoeren. 1 Te Akersloot volgde echter aanhouding door een daartoe bevoegd ambtenaar. Eisch f 5 of 2 dagen hechtenis. De laatste. Willem van Baren van Callantsoog had een zaakje dat met het oog op <te zeden met gesloten deuren werd behandeld. Uitspraken a.s. Dinsdag. Vervolg. Het kohier schoolgeld over het 3e kwartaal 1916 wordt vastgesteld op f 79.67V». Het suppletoir kohier op de hondenbelasting op f 9.75. B. en W. stellen voor in verband met de drukke werkzaamheden ter secretarie een ambtenaar te be noemen, deze tevens te belasten met de uitvoering van de distributieregeling. De heer Vos vraagt, wanneer de noodzakelijkheid hiervan is gebleken. Voorzitter zegt, dat langzamerhand gebleken is, dat een ambtenaar zeer noodig is. Er is den laatsten tijd verbazend veel werk, de distributie van levensmiddelen de graankwestie enz. dat alles levert zooveel werk zaamheden qp, dat volgens het inzien- van B. eoi W. een ambtenaar zeer noodig is. De heer De Heer wijst er» op dat die drukke werk zaamheden toch maar van tijaelijken aard zijn en in dien we eenmaal een ambtenaar hebben,, vrees ik dat we er aan vast zitten, want om hem later aan den dijk te zetten daar is er jproot bezwaar in. Voorzitter zegt, dat indien de mobilisatie voorbij is de raad weer zou kunnen beslissen of hij het al of niet noodig oordeelt een ambtenaar te hebben, maar B. en W. meenen, dat het voor de gemeente noodie is, iemand vast te benoemen, en hadden zich een salaris Van f 200 voorgesteld met ingang van 1 October en hem dan tevens te belasten met de distributie regeling. Het salaris is niet hoog, zelfs laag en dus zal de ambtenaar te zijner tijd pogingen doen een andere betrekking te krijgen, die meer geld geeft, maar dan is het voor dien ambtenaar ook beter een vaste aanstelling te hebben. De heer De Heer blijft het een moeilijke kwestie 'noemen en vraagt nog eens of het noodig is voor het vele werk. Voorzitter zegt van wel. De heer De Heer wijst op de weinige kantooruren, die zijn weinig in getal n.I. van 10—12 uur en van 1—3 uur. i Zoo Juist ontvangen: Kappei-Haarwexker. Schagen, Laagzijde B 50. Voorzitter zegt, dat men niet moet denken, dat er alleen op kantooruren gewerkt wordt. De heer Thomasz beaamt dit door te zeggen dat er onlangs nog 's nachts om 12 uur gewenct werd op de secretarie. Voorzitter wijst er nogmaals op, dat er zeer veel werk is, en een ambtenaar is zeer slecht té krijgen. De heer Vos zegt, dat we wel weer een ambte naar kunnen krijgen zooals we een secretaris gehad hebben en dan weer verplicht zouden moeten zijn hem wég te sturen. Voorziteer: Wat dat betreft dan kan ik U alleen maar in overweging geven, beter uit uw oogen te kijken. Spreker meent verder dat de raad eenigszins vertrouwen moet stellen in B. en W. en die kijken wel uit wat voor ambtenaar ze krijgen.. De heer Vos zegt, voor een tijdelijk ambtenaar te zullen stemmen maar tegen een vaste. De heer Den Das is voor een rast ambtenaar, er is op alle gemeentehuizen veel werk. Do Heer De Heer blijft meer voor een tijdelijk ambtenaar gevoelen. We behoeven hem direct niet aan den dijk te'zetten, maar kunnen hem na de drukke werkzaamheden nog wpl 3 of 4 maanden tijd geven om naar een andere betrekking te kijken. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht met als uitslag dat de stem men staken. Voor stemden de heeren Go vers, Den Das en Rampen, tegen de heeren De Heer, Vos en Thomasz. Het door B. en W. aangevraagde blanco-crediet voor de distributie wordt verleend en met het oog hier op de wijziging van de begrooting goedgekeurd. Volgt behanaeling van de gemeentebegrooting over 1917. Door de commissie belast met het nazien werd voorgesteld de post jaarwedde wethouder van f 20 op f 40 te brengen. B. en W. gaan hiermede accoord, zegt voorzitter. De heer Den Des: Geen wonder, maar ik ben er tegen, naar mijn meening ls de drukte niet met de helft toegenomen. De heer 'Govers: De Wethouders hebben het niet voorgesteld maar de commissie. De "heer Thomasz zegt, dat er heel wat drukte voor de wethouders is, terwijl ook de heer De Heer meent, dat een enkele keer meer wordt vergaderd dan vroeger. De heer Thomasz denkt niet dat 'zij tegenwoordig de vertering kunnen betalen en het is niet billijk dat er geld bij moet. De heer Den Das: Maar je weet toch zeker dat het een eerebaantje is, en dan moet er geen geld voor gegeven worden. De heer Thomasz wijst-op andere gemeenten, waar veel meer betaald wordt. Het voorstel wordt hierna aangenomen, de heer Den Das stemde tegen. Het voorstel om de post presentie gelden der raadsleden te verh oogen met f 25 wordt eveneens aangenomen met 5 tegefn 1 stem, tegen stemde de heer Den Das. De jaarwedde bode wordt van f 25 gebracht op f 75. B. en W. stellen den raad voor een schrijfmachine voor de secretarie aan te schaffen, hetgeen de kosten tan f 276 al bedragen. Goedgevonden. De post aanplakbord enz. wordt met f 12.50 ver minderd in verband met de verhooging van «te jaar wedde van den bode. Onderhoud straten en pleinen verhoogd met f 50, jaarwedde agenten met f25, verhoogd, kleeding en uitrusting id. met f 10. De commissie stelt voor de Jaarwedden van de on derwijzers als volgt vast te stellen. Met minder dan 3 dienstjaren f 650 van 3—6 dienst jaren f 700, van 6—9 f 750 van 9—12 f 800 van 12—15 f 850, van 1518 f 900 en met meer dan 18 dienstjaren f 950. B. en W hebben hiertegen geen bezwaren doch de heer Den Des zag liever dat net aanvangsalaris nog wat hooger werd. De heer Vos: Wel, doe dan een voorstel om het neg eens met f 50 te verhoogen. De heer Den Das acht dat te hoog, doch stelt voor het door de commissie gedane voorstel nog te verhoogen met f 25. - Spreker ls van meening,dat een goede salaris regeling het onderwijs ten goede zal komen en stelt dus voor net aanvangsalaris te bepalen op f 675. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemr men, tegen de heeren Govers, Rampen. De heer De Heer zegt, dat de commissie gemeend had. een voorstel le moeten doen dat kans van aannemen, had, maar wil de raad verder gaan, dan vindt spr. dat natuurlijk nog beter. De post kosten onderhoud schoollokalen en onder wijzers woningen wordt met f 100 verhoogd. De heer Vos vraagt of de toren geschilderd wordt dit jaar, doch voorzitter antwoordt dat B. en W. dit jaar nog niet wilden laten doen, met het oog op het geraamde bedrag. De heer De Heer wijst den heer Vos erop, dat hier toch een post voor is uitgetrokken. De heer VosDe post is er voor uitgetrokken, als het dan maar gedaan wordt. De commissie wijst in haar rapport op enkele ver gissingen en wel wat betreft de post krankzinnigen, en rente leening. Voorzitter zegt, dat B. en W. zien wer kelijk in de berekening daarvan vergist hebben. De "begrooting wordt nu vastgesteld in ontvangst en ujjgaaf op f lf.100.10Vi. Bij de rondvraag stelt de heer Vos voor, voor de ingekwartierde militairen aan de kwartiergevers van gemeentewege een toeslag te geven van 20 cent per aag. De burgers, aldus spreker, zijn bijna allen men schen. die met hun handen hun brood moeten ver dienen en het niet kunnen betalen en daarom is het hiet meer dan billijk dat de gemeente in die kosten bijdraagt. In meer gemeenten <vordf bijbetaald en er is wel eens geprobeerd om het inkwartieringsbedrag door het rijk te verhoogen, doch dit is niet gebeurd. Op de vraag van den heer De Heer hoeveel militairen worden ingekwartierd, zegt voorzitter van 9. De heer Thomasz zegt, ook dat 80 cent inkwartierings- geld niet te veel is en spreker vindt het treurig, dat de gemeente hier voor het rijk moet bijspringen. De heer Den Das: Dus dat wordt weer een schade post voor de gemeente en zal heel wat beloopen. De heer Rampen is van oordeel, dat het de men schen die Mu geen militairen ter inkwartiering krijgen wel wat waard zal zijn. Voorzitter becüfert, dat de kosten die dat voorstel Vos zal veroorzaken, ongeveer f 500 per jaar zal be dragen en spreker geeft dan ook in overweging om deze zaak tot een volgende vergadering aan te houden, terwijl hij dan nog eens zal probeeren of de regee ring het inkwartieringsbedrag niet wil verhoogen. De heer .Vos: En dan van terugwerkende kracht, zoodat de menschen b.v. vanaf 1 Juli verhooging krijgen. Voorzitter: Indien de raad hier te zijner tijd tod mocht besluiten, is dat goed, maar van rijkswege zal dat niet gaan. De heer Vos vraagt of de schoolarts de schoolkin deren reeds heeft onderzocht, dit had met Mei al moeten gebeuren. Voorzitter zegt, dat hierover door B. en W. is gesproken, biet de toelating van schoolkinderen is het geschied, maat1 spreker weet niet of het na dien is gedaan. De schoolarts is verplicht het onderzoek 4 maal per jaar te doen. De neer Den DasDit weet de dokter toch wel. Voorzitter: Dat durf ik niet zéggen. De heer Vos: Of het hein niet bekend is? Dan kan hij wel nooit komen. Voorzitter: Ik vermoed wel dat de dokter het weet, doch met "feekerhedd durf ik het niet zeggen. Op de volgende vergadering zal ik U dit medeaeelen. De heer Vos vraagt of burgemeester wil vragen en kele artikelen meer te distribueeren vooral klompen. Voorzitter wijst er in de eerste plaats de heer Vos op, dat dit aan het adres moet wezen niet van voorzitter, doch van B. en W. In de tweede plaats staan klompen niet op de lijst doch door B. en W. is aan een firma te Rosen geschreven om verschil lende prijzen te willen opgeven. Spreker wil gaarne informeeren of door het rijk klompen worden ge distribueerd. Verder vraagt de heer Vos welke maximumprijs voor turf is vastgesteld. Dit zou ten openbare kennis worden gebracht. Voorzitter zegt, dat dit nog niet is gedaan. De heer VosHet staat toch op de lijst van tegen den in het openbaar ter kennis gebrachten prijs. Voorzitter: Het zal direct worden gedaan. De heer Vos vraagt nu hoe de aardappelen, ook tarwe door de burgerij moet worden ontvangen. Moe ten de burgers die direct ontvangen of kan dat in tweeën. Voorzitter: Dan zou de gemeente een opslagplaats moeten hebben. De heer Govers en ook andere heeren wijzen te vens op het gevaarlijke wat betreft het bederven van de waren. De heer Vos vraagt dan verder of de artikelen tegen grossiersprijs of zoo goedkoop mogelijk worden verstrekt. Voorzitter: Zoo goedkoop mogelijk en dan dacht ik tevens dat de gemeente b.v. 20 mud tarwe zou koo- pen voor burgers bewaren', die direct niet kunnen betalen. Goedgevonden, De heer Vos informeert naar de telefoon. Voorzitter erkent dat het lang duurt, doch dit Is "niet de schuld van den burgemeester of van B. en W. Nog eenige farmaliteuiten waren noodig Een ge- neeskundige verklaring enz. Door de posterijen is even wel begonnen met te onderzoeken op welke wijze de verbinding bewerkstelligd zal kunnen worden. De heer Vos zegt, dat hij nog al eens mensdien voor de secretarie buiten ziet staan. Spreker vraagt of die menschen niet binnen kunnen komen. Voorzitter zegt. van ,niet op de secretarie. De heer Vos: Ik heb hier landstormers zeker wel een half uur buiten zien staan. Voorzitter zegt, dat hier geen gelegenheid is om de menschen binnen te laten, dat is te lastig voor hel werk. De heer Vos doet evenwel het voorstel om de men sdien op de secretarie toe te laten. Voorzitter zegt. dat hij hier beslist tegen is, wan neer het slecht weer ls, zal ik de menschen niet önnoodig buiten laten staan, maar voor de secretarie- werkzaamheden is het zeer nadeelig., 1 Het voorstal wordt verworpen, alleen de heer Vos stemde voor. Voorzitter zegt, dat door behulp van de heeren Rampen, Mooij en Hagenaar een paar mijnen zijn vervoerd. Spreker zou hiervoor een vergoeding willen zien toegekend, n.1. aan de heer Rampen bv. f 50 en aan de heeren Mooij en Hagenaar ieder f 5. Uit de besprekingen die hierover volgen, blijkt dat deze mijnen per wagen weggebracht zijn, hetgeen nogal gevaar oplevert De heer Vos oordeelt het gevaar niet zoo groot, op andere plaatsen wordt het ook gedaan. De heer Govers: Ja, nu heb je goed spreken, maar voor dien tijd. De heer Thomasz zegt, dat we in Zeeland toch ook gezien hebben dat het gevaarlijk is. De heer Vos: Ik heb geen paarden, maar anders zou ik het ook wel voor f 50 willen doen. Het voorstel door den voorzitter aan de hand ge daan, wordt met algemeene stemmen goedgevonden De heer Rampen vraagt of hier reeds regeerings- boter wordt verkocht De menschen klagen over de duurte en de kwaliteit Voorzitter zegt, dat volgens de geplaatste adver tentie de menschen hiervan aangifte zouden kun nen doen; er is echter absoluut nog geen enkele aangifte gedaan, van welk artikel ook. De heer Vos meent dat burgemeester een vaatje van 25 pond zou kunnen bestellen en dat dan be schikbaar stellen. Voorzitter zegt, dat hij het dan toch bij de win keliers beschikbaar moet stellen. De heer Den Das zegt,, dat hem uit een geplaat ste advertentie is gebleken, dat de gemeenteweg voor 4 achtereenvolgende jaren wordt verpacht Zien B. en W. daar een voordeel in voor de ge meente? of waren ze van oordeel dat ze er dan voor- loopig af waren? Voorzitter zegt, dat B. en W. het in ieder geval in het voordeel van den weg vonden, misschien ook wel ten voordeele voor de gemeente. De heer Den Das betwijfelt of het ten voordeele van (j^n weg zal zijn; de weg wprdt ieder jaar beter, dus acht spreker eau j&arlijkscfi# verpachting beter.

Schager Courant | 1916 | | pagina 3