DONDERDAG 16 NOVEMBER H!6 59ste Jaargang. No. 5903. Hel Geheime Huwelijk GRIJZE HAREN FEUILLETON. J. stuurman, Kapper-Haarwerker, UitgeversTRAPMAN Co. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Polder Meerhugowaard. Meiroze en Royal Windsor Per flacon f 1.50 en 12.00. SCHA6ER ilieieei Niems- Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag. Woenpdag, londerdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'b morgena 9 nre wor den A.DVERTENTTKN in hot eorat uitkomend nummer geplaatst. ODRANT. Advertentie- LaiMlai, SCHAGEN. LAAN D <5. lot. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0 95; per post f 1.10. Losse nummers 5 ot. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel moer 6 et (Bewijsno. inbegrepen). Gr.ootn lott. worden nsar plaatsr. herek Zitting van Dinsdag 14 November 1916. In verzet. De eerste zaak gold den zwerver G. J. Terwei, die van een vonnis wegens diefstal in verzet was ge komen. Hij was niet verschenen en gevraagd werd bevestiging van het vonnis. Een rtjwieldief. Antonius Franciscus Hazes, werkman te Alkmaar, had een rijwiel gestolen, dat tegen een huis aan den Omval te Alkmaar was neergezet en daarvoor had hij ook met de E.A. heeren kennis gemaakt. Hij is een recidivist en werd opgeknapt met een eisch tot 10 maanden gevangenisstraf. Mr. Tydèman, pleiter, vroeg voorwaardelijke straf. Nog een liefhebber van een rijwiel. P. H. Evers, 40 jaar, rondzwervend koopman, thans gedetineerd, evenals de vorige, had op 14 October bij den heer Llnd aan den straatweg een rijwiel ge stolen, waarmee hij naar V^lzen toog, waar hij later slapende werd aangetroffen en Ingepikt door de po litie. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Mr. De Lange, verdediger, vroeg clementie. Een Inbreker. Dirk Splinter, arbeider te Uitgeest, ook gedetineerd, wa9 3 December J.l. gaan inbreken aldaar bij zekeren Dirk Koster, waar hij vroeger in dienst was geweest Hij trachtte o.a. een linnenkast open te breken, doch zonder succes, Zonder geld te hebben bemachtigd, moest hij weer aftrekken. Bekl. ontkent er te zijn geweest. Nadat verschillende getuigen zijn gehoord, eischt de O. v. J. 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Verdam, hield een ferm pleidooi en vroeg ten slotte vrijspraak. Al weer een lietsenllefhebbex. Een groote kerel, met name F. Koedooder, wonende te Enkhuizen, stal daar uit een schuurtje op 15 Oc tober een rijwiel, dat bij later zei op straat te heb ben gevonden. De bedoeling was niet te stelen. Hij haxl het alleen gebruikt naar zijn werk. Hij bleef dan een week op het werk, bij terugkomst zou hij het rijwiel aan eigenaar of politie teruggeven. De eisch was 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins, pleiter, vroeg lichtere straf. Mishandeling. Elbert Ruijter, landbouwer te Schagen en zijp zoon Willem, thans militair, te Haarlem, hadden op 18 September kwestie met den Schager landman IJs brand Verlaat. Met hun beiden hebben ze IJsbrand nogal mishandeld, zoodat hij een wond aan het hoofd opliep. De geneesheer had dat zaakje weer hersteld, wat f 4.50 kostte. IJs diende voor dat be drag lekkertjes een eisch tot schadevergoeding in. Beklaagden zeiden, dat IJs, die aan het maaien was, begonnen was door hen met den strekel van zijn zeis te slaan. Eisch tegen elk der beklaagden 10 dagen gevangenisstraf. Mr. Leesberg acht als pleiter het ten laste gelegde niet bewezen en vraagt vrijspraak. Niet goed ingevuld. Jan Spruit te Helder, bouwondernemer, had we gens niet goed invullen der loonlijsten f 25 of 10 dagen hechtenis opgeloopen van den Kantonrechter. De O. v. J. vroeg bevestiging van dit vonnis. Mr. W. C. Bosman, verdediger, vroeg in een lang pleidooi vrijspraak. Overtreding van de Distrlbutiewet. Johan Beiers, bedrijfsleider te Alkmaar aan de melkfabriek, had overtreding der distributiewet ge pleegd, door de 44368 K.G. suiker, die hij op 29 Au gustus j.l. in zijn fabriek voorradig had, niet aan te geven. Hij meende dat dit niet verplichtend was, waar de regeering wist dat hij zooveel suiker in de fabriek had. Eisch f 100 of 25 dagen hechtenis. Hij schoot ze dood. A. Smit, caféhouder te Uitgeest, had 5 eenden van zekeren De Bie doodgeschoten. Hij had last van die dieren De eisch was f 5 a 2 dagen hechtenis. Hij was kwaad. Martinus Spel, stoker aan de gasfabriek te Hoorn, was onlangs nijdig op zijn buurvrouw Kessel omdat die zijn vrouw had uitgescholden. Spel, een stoere vent, stapte Kessels erf op, waar hij de buurvrouw met een zestal zusters, broers, zwagers en schoon zusters tegenover -zich vond. Hij onderhield haar over de beleedigingen, zijn vrouw aangedaan. Ti- nus, voor geen kleintje verwaard, wist van geen wij ken voor al die anderen. Zelfs niet toen vrouw Kes sel hem met een mes dreigde. Spel smeet, met bloem potten, akers, enz. of het niets was. Zelfs nam hij een kinderledikantje op en sloeg er mee. De eisch was, waar bekl. jaren aaneen goed op gepast heeft, slechts f 5 of 5 dagen hechtenis. DlefstaL Johanna Antonia Prijer van Den Helder had een broche gestolen en doen beleenen in een pandjes huis, wat haar thans een eisch tot f 15 of 10 dagen hechtenis bezorgde. Nog een. Tegen J. Kessel uit Den Helder werd wegens dief stal f 20 of 20 dagen hechtenis geëischt. A.s. Dinsdag uitspraken. 7. door L O. MOBERLY. „Ja", zeide Margaret met een droevig lachje. „Maar wees er van overtuigd, dat ik hier zou blij ven, en dat ik graag hier terug zou komen, als het maar kon. Hier vandaan te gaan is het verlaten van een veilige haven voor de woelige zee. Maar het moet, ik heb geen keus!" Haar woorden, de angstige uitdrukking in haar oogen, de trilling in haar stem troffen het vriende lijke hart van de directrice. Een oogenblik legde zij haar hand op die van Margaret Toen zeide zij: „Onder deze omstandigheden lijkt het wel, alsof een bijzondere voorzienigheid me vanmiddag dien brief van Lady ClevedaJe bezorgd heeft U herin nert u zeker Lady Clevedale wel, de moeder van dien armen jongen, die hier voor tien dagen ge storven is?" Of Margaret ze zich herinnerde? Zij geloofde niet Jat zij, zoolang ze leefde, ooit de geringste kleinig heid vergeten zou van dien middag, toen Denis Cle vedale in het ziekenhuis van Twillsbury gebracht was Jaar te sterven. Zij lachte bijna om die vraag, zoo levendig stond het visioen van dien middag haar weer voor den geest Zij zag het alles voor zien, den ster venden in het bed, de lieve zachte oude vrouw naast hem, met die doodelijke onrust in haar oogen, den Sijzen vader, die het onvermijdelijke moedig maar gebroken van smart onder de oogen zag. Zij zag hen allen, en behalve deze hoofdpersonen van do h^gedie, stonden ook de overige spelers haar als 't jvhre in levenden lijve voor oogen Martin Holdsworth, «Tachtig, standvastig, vertrouwenwekkend een be ~®hde gestalte in het ziekenhuis, waar hij zooveel voor heed, en de man, die Holdsworth vergezel do. Het ge- ocht van dien man scheen plotseling al het andere „n het tafereel te verduisteren Het rees voor haar ,P met angstwekkende duidelijkheid, het donker teint, bruine oogen die ietwat te dicht bij elkaar ston- T®. de spottende glimlach, die om den welgevorm- mond had gespeeld, zoodra zijn blik op haar ge- ™uen was. En geheel onbewust van 't geen ze deed, ."mg Margaret haar handen en keek de directrice P. rampzaiig aan eensti'. herinner me Lady Clevedale," zeide zij. zich sjpk P® bedwingend, terwijl mevrouw Stenmng er (jjn,, "thuschen over verwonderde, hoe haar eenvou- vraag zulk een ontroering had kunnen opwek Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den polder Heerhugowaard, gehou den in het Polderhuis nabij Oudorp, op Dinsdag 14 November 1916. Voorzitter de heer Jb. Buren, Dijkgraaf, voorts aanwezig de heeren J. Schilder, W. Oudhuis, K. Blom, K. Kruier, K. van Lange en K. van Stralen, Heemraden en W. Appelman, Ko nijn, P. Kieft, D. Schilder, J. v. d. Oord, J. Pluister, N .Pool, C. Poolland en Jb. Wijnker, Hoofdingelan den, benevens de secretaris P. Schilder Jr. en de penningmeester J. Kamp. Dijkgraaf opent de vergadering en deelt mede, dat de heer W. v. Slooten wegens voortdurende on gesteldheid ontslag heeft genomen als Hoofdinge land. Spreker laat deze mededeeling van eenige waardeerende woorden aan Van Slooten's adres ver gezeld gaan. Volgt lezing en goedkeuring notulen. Ingekomen is een schrijven van een commissie, die, handelende in opdracht van een vergadering van Ingelanden van Westfriesland, 9 Juni te Hoorn gehouden, het verzoek doet, onverwijld maatregelen te steunen, aan te bevelen of te nemen, om de West- friesche zeedijken zoodanig te herstellen en te ver sterken, dat met volle gerustheid de naderende herfst en winter zullen kunnen worden tegemoet gezien, zulks in verband met de ramp van 13 Januari J.l. Wordt voor kennisgeving aangenomen, waar Provin ciale steun wordt verwacht in deze, waaraan wij al len zullen moeten medebetalen. Is ingekomen rekening spoorlijn station dorp N.- Scharwoude, in ontvangst en uitgaaf f 44852.28 en tevens de begrooting 1917 van spoorlijn station-dorp- Noordscharwoude, in ontvangst en uitgaaf sluitende op een eindcijfer van f 229313.92. De bezittingen zijn 7 snees bouwland en het café, terwijl de schul den zijn f 1275.49. Voor kennisgeving aangenomen. Volgt aanvrage met toelichting, van de molenaars in den polder, Pauw, Hoogzaad, v. d. Heide, v. Leien, P. Berkhout en nog eenigen, om verhooging met f 50 van hun salaris, dat thans f 100 bedraagt. Hooge worden door het gebruik van zonder verven (gegarandeerd onschadelijk) tot hunne natuurlijke kleur teruggebracht. Alleen echt verkrijgbaar bij LAAGZIJDE B 50, SCHAGEN. prijzen van levensmiddelen worden hierbij aange haald terwijl gerekend naar aantal arbeidsuren, de belooning thans zeer laag is en slechts 7 cents per uur beloopt Het Dagelijksch Bestuur stelt voor an ders te doen dan het verzoek aangeeft en het sala ris op f 125 te stellen, plus f 15 duurtetoeslag, die ze ook vorig jaar kregen. Die toeslag kun je la ter er nog eens af doen, salaris blijft Voorzitter vindt de strijkmolens moeten nogal eens malen en het loon ls niet hoog. De heer Poolland kan best met verzoek meegaan. Dan is het nog niet eens hoog. De heer Appelman stelt voor het verzoek in te willigen. Vóór behalve Appelman nog: Konijn, D. Schilder, N. Pool, C. Poolland, J. Wijnker. Met de andere 10 tegen verworpen, waarna het voorstel van het Dag. Bestuur met algemeene stemmen wordt aan genomen. C. Keizer, smid-stoker, vraagt ook loonsverhooging. Heeft thans met een gezin met 3 kinderen f 450 sa laris, vrij wonen, vuur en licht en een mooi hoekje tuin. Maar voorzitter vindt ook dat laag. Tegenwoor dig krijgt hij dan nog f 1.50 duurtetoeslag per week. Het Dag. Bestuur stelt voor: f 600 salaris en geen duurtetoeslag. Het is een knappe smid. Anderen vinden: 'n Boerenwerkman heeft nu meer. Voor zitter: Ja enhij is een knap vakman. Voorstel van het Dag. Bestuur algemeen goedgevonden. Voorzitter: 't Is ook al zoo met de timmerknech ten. G. Leering is gevallen, zal naar te vreezen is, wel niet meer kunnen werken. Hij viel op een stuk van een balk, bezeerde de ribben en een daarvan drong in de long. Hij mag nog niet liggen en is ge opereerd; 't is een man van bij de 60 jaar. Nu heeft ónze beste knecht die we aan den Polder hebben 20 cents per uur. Een nieuw krijg je nu krap an voor 25 cents. Het zou scheeve verhoudingen geven. Daar om werd gedacht Schenk ook 25 cents te geven. Hij heeft dan bovendien nog wel vrij wonen, maar dat komt hem wel toe boven het loon van een nieuwen knecht. Kerkmeer, de 2de machinist heeft als hij maalt 25 cents per uur, anders minder; krijgt duur tetoeslag. Dat loon ook op 25 cents stellen vindt voor zitter en dan duurtetoeslag die rooit toch op een fooitje intrekken. Werktijd is 's winters een uur of 8, 's zomers in het langst der dagen een uur of 12. De heer Pool vindt als de timmerlui 25 cents heb ben en de stoker minder, is het nog scheef. Voorzitter: Maar daar staat tegenover dat de stoker vroeger smidsknecht was en een rijksdaalder moest verwonen .Hij was zoo blijd als blik, dat we hem weer hebben wilden voor i 450. Nu met die enorme stijging van levensmiddelenprijs is het' te kort. Al hadden we dat nu met slechts f 100 verhoogd, dan 'was hij ook al blijd geweest, dat weet ik zeker. Dan heeft hij vrij wonen, enz. en tuin, dat scheelt ook. De besproken loonregeling wordt ten slotte alge meen goedgevonden. Voorzitter vindt het toch nog laag loon eigenlijk. Voorts heeft het volk 15 ct per ken. ,Jk had zulk een medelijden met haar en haar man. De dood van dien eenigen zoon was zoo'n droe vige tragedie". „Lady Clevedale vraagt me", zedde de directrice, ter wijl ze den brief nog eens inkeek, „of ik haar' ter stond een verpleegster kan zenden voor haar schoon dochter. Het schijnt dat de jonge Clevedale een we duwe na heeft gelaten, die nu Bij zijn ouders is, en kort na haar aankomst is zij ernstig ziek geworden zenuwoverspanning denk ik, tengevolge van den schok en het verdriet." „Een weduwe?" herhaalde Margaret een en al ver baring, „maar ik dacht, dat de jonge man geënga geerd was met freule Tarnlev, het mosje, dat hier kwam even voordat hij stierf. ,.,Ik maak uit den brief op, dat zij niets hebben ge weten van het huwelijk van hun zoon en het pas na rijn dood hebben gehoord Zij is zeer gereserveerd in haar mededeelingen. Zij zegt verder alleen nog maar, dat rij een verpleegster noodig hebben met buiten gewoon helder oordeel en voel tact en daarom leek het me een beschikking van de voorzienigheid, dat u ons nu juist wil verlaten." „Waar wonen de Clevedales?" vroeg Margaret. „Te Dunsmere, Manor House, Dunsmere is het adres en 't naaste station is Sherlingham. 't Is ongeveer een uur 6poren hier vandaan" „Dus zuster Margaret aarzelde even en keek de directrice lang en scherp aan, toen vervolgde zij haastig, „,dus is het niet waarschijnlijk, dat men- schen van hier met de Clevedales om zouden gaan? Want ik zou er niet graag iemand van hier ontmoeten." „Neen, dat is zeker niet waarschijnlijk," antwoordde de" directrice. „U zou dus uw connecties met Twills bury geheel willen verbreken?" Ja" zesde zuster Margaret met groote beslistheid Xls ii hier vandaan ga, wil ik niet, dat iemand, wie (Jan ook, weet waarheen ik ga." Dat zal niemand weten." De stem van de direc trice klonk heel ernstig en hoei beslist „Ik ben er zeker van, dat u zoo iets niet zou verlangen, als u er niet een goede reden voor had Ik geef u de be lofte, dat als u naar Dunsmere gaat, geen sterveling hier het vernemen zal." „Ook niet en plotseling overtoog een diepe blos Margaret's gezicht", „ook niet, als iemand hier kwam om naar me te vragen en naar mijn adres .infor meerde?" „Ik zal aan geen sterveling uw adres geven zonder uw' toestemmingantwoordde de directrice met na druk en hoewel zij in stilte verging van nieuwsgie righeid, toonde zij er niet het geringste van. Zuster Margaret bleef nog een paar minuten om te opreken over de noodige schikkingen en ging daar na terug naar haar ziekenzaal met een tienmaal lich uur. Is eigenlijk ook laag. Zij hebben f 3 duurtetoe slag. Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur dat liever a.s. voorjaar regelt Al gaven we van den winter hoo- ger uurloon aan hen onder intrekking van duurte toeslag. zouden ze met deze korte dagen nog geen voordeel daarvan hebben. Ook zijn van hen nog geen klachten ontvangen. Algemeen goedgevon den te laten loopen tot het voorjaar. Voorzitter zegt zoo'n gedrukt dingetje over droog making Zuiderzee te hebben ontvangen, maar het niet bij zich te hebben. De heer Appelman is er voor adhaesie te betuigen, anderen wilden ook dat de Zuiderzee maar droog was. Algemeen goedge vonden adhaesie te betuigen. Ingekomen Prov. Blad, inhoudende besluit van Ged. Staten tot wijziging van 't Bijzonder reglement van bestuur van den Polder Heerhugowaard en wel van axtt. 3 en 6 en wel zoodanig dat die zullen lui den: Art 3. Het grondbezit voor de verkiesbaarheid tot lid van bestuur des Polders vereischt, wordt bepaald op één Hectare, Heit oudé land komt hierbij niet in aanmerking. Art. 6. Het grondbezit voor stemgerechtigheid vereischt, bepaald op één Hectare, geeft één stem, van 1025 H.A. 2 stemmen, 2535 Hectaren 3 stemmen, 3550 Hectaren 4 stemmen, 50 tot 65 Hectaren 5 stemmen. Meer dan 65 Hectaren stemmen. Het oude land komt hierbij niet in aan merking. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek Noordscharwouderpolder tot het mogen beffen van schutsuisgelden volgens bijgaand tarief: Vaartuig met laadvermogen van hoogstens 1000 K.G: 5 ct elke keer, van 1000—3000 K.G. 734 ct., van 3000 tot 4000 K.G. 10 ct, van meer dan 4000 K.G. 12 K ct, geladen met boschhout 5 ct. Algemeen goedge vonden toestemmend op het verzoek te beschikken. Aan de orde komt bespreking electrische bemaling. De heer J. v. d. Oord vraagt eerst nog inlichting aangaande het verzoek van het kerkbestuur over bet rooien van een boom bij de in den Basseweg in aanbouw zijnde kerk die wordt gebouwd ter ver vanging van het kerkje in den Middenweg nabij de Halte. Voorzitter zegt dat het is behandeld en toegestaan. Voorzitter bespreekt nu de electrische bemaling. Wij hadden consent daarvoor voor een bepaald be drag, maar het is niet voldoende. Het Dag. Bestuur is er voor, de nieuwe machine voor electrische be maling te nemen, dan hebben we maling aan die steenkolen. 200 Ton Engelsche kolen krijgen we, maar het spant er om. Door schrijven aan den Mi nister is het zoover gekomen. Het Kolenbureau le vert maar niet af. De steenkolen dat gaat alles over de regeering. De heer Wijnker zegt: Turfschippers moeten hun turf ook over de regeering krijgen. De heer Van der Oord: Onze oude machine dus voor reserve. De heer Blom: De oude liever losmaken maar niet weg doen. De heer Wijnker ziet in electrische bemaling geen goedkooper bemaling. Er zal geen winst op zitten. Maar we raken er wel aan toe dat het verplichtend wordt .Je hebt er echter regelmatig beter vaarwa ter mee. Bij eenige centimeters weg te malen wa ter kun je direct de machine laten aanslaan. De heer Van der Oord: Nu is 't: zoo kun je varen en zoo is het afgeloopen. Dat heb je niet met electri sche bemaling. Na nog eenige bespreking komt de heer Koolhaas, adviseur voor polderbemalingen te Utrecht, ter ver gadering. Voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur liefst de nieuwe pomp aansluit voor electrische bemaling liever dan d,e oude pomp. De heer Koolhaas zegt, dat de nieuwe pomp heel goed voor electrische bemaling kan worden aan- ter hart dan zij ze verlaten had „.Hij komt hier, daar ben ik vnst van overtuigd," zeide zij bij zichzelf, terwijl zij den brief aan haar iewezen directrice in Londen verscheurde en de stuk en in de papiermand deed. „Bernard Duncan is als een roofdier, en als hij eenmaal op het spoor is van zijn slachtoffer, zal hij niet ophouden, voordat hij het heeft gevonden. Hij denkt, dat ik hier ben en hij zal me hier komen zoeken. Maar ditmaal zal hij zijn prooi niet meer vinden!" HOOFDSTUK VIIL Ik ben g'ebonden. Toen Margaret Trevor in de groote bibliotheek van Dunsmere House gelaten was, kwam er dadelijk een gevoel van rust over haar. Dit gevoel werd niet al leen veroorzaakt door de inrichting van het vertrek, de harmonische bekoring, die uitging van het eiken houten ameublement, de zacht getinte gordijnen en kleeden, de zeldzame oude gravures; de rijkgebonden boeken, en evenmin was het uitsluitend aan het be koorlijke landschap te danken, waar de twee open slaande glazen deuren op uitzagen. Het kwam Mar garet voor dat die atmosfeer langzamerhand het ver trek doordrongen had, omdat er vele geslachten van nobele mannen en vrouwen in hadden vertoefd, die er een stillen vrede, een steeds nawerkend en invloed ten goede hadden achtergelaten. En- de hooge ge stalte van den ouden man, die oprees uit zijn arm stoel om haar te begroeten, den man, dien zij het laatst had gezien aan het sterfbed van zijn zoon in het ziekenhuis, was de belichaming van die atmos feer van goedheid en vrede. Zeer hoffelijk, zeer vrien delijk, met een innemendheid, die even waardig als bekorend was, begroette Sir James de nieuwaanget- komene wier ernstig, lief gezicht terstond den gunsüg- sten indruk rrp hem maakte. Toen bij haar begroet had, begon hij van de ziekte van rijn scüoondochter te vertellen. „Zij heeft zich twee dagen hier 'heel goed gehouden en toen kwam plotseling de inzinking. Hij deelde haar verdere bijzonderheden mee en eindigde met te zeggen: „De schok door den plotselingen dood van haar man, haar verplaatsing in een totaal vreemde omgeving, het verlaten van het huis, dat zulke lieve herinneringen voor haar had, het kwam alles bij elkaare" „En ze is pas negentien jaar, arm schepseltje!" zeide zuster Margaret, en er lag een wereld van me delijden in haar oogen. „Ik deuk, dat we haar volkomen veilig aan uw handen toe kunnen vertrouwen," antwoordde hij, ter wijl rijn Wik even op haar bleef rusten. „De dokter was bang voor hersenkoorts en daarom drong hij er op aan, dat we neg een verpleegster zouden nemen, en ik ben heel blij, dat u gekomen is. U is zoo goed voor mijn arme vrouw en mij geweest tien dagen geleden. We kunnen u daar nooit genoeg voor danken, en ik 'kan u niet zeggen, hoe blij ik ben, dat we u nu hier hebben." Margaret's gezicht drukte al de sympathie uit, die zij voor Sir James en de zijnen voelde. Sir James zedde nu ,,Ik moet u niet langer hier houden Mijn vrouw is bij mijn schoondochter, terwijl de verpleegster, die des nachts waakt wat rust, maar ik zou graag zien, dat u de geheele zorg vóór de ziekenkamer op u nam en dat u mijn vrouw er zooveel mogelijk uit verwijderd hield. Iaat» haar maar in de kinderkamer rijn bij den kleinen jóngen, maar zij moet niet dat arme kind over Denis hooren praten en haar om hem hooren roepen, tot het iemands hart bijna breekt." Margaret 'vond, dat hij volkomen gelijk had. toen hij haar eenige oogenblikken later in de ziekenka mer had gebracht, waar Lady Clevedale naast het bed zat en bezorgd keek naar het bleeke gezichtje op het kussen. Wat een jong gezichtje, was t eerste dat Margaret dacht en hét korte golvende haar, dat smart trof Margaret tot in 't diepst van haar ziel. „Denis, lieveling, kom toch terug, smeekte de zwak ke stem met een klank van doodsangst. „O kom toch bij ons i We verlangen zoo vreeselijk naar je, baby en ik. Ik heb nu weer naaiwerk en ik kan me nu heel goed redden, maar we kunnen niet buiten je we kunnen niet buiten je." Terwijl Ze sprak dwaalden haar kleine handen rus teloos over het laken en Margaret zag aan den vier den vinger van haar linkerhand den zwaren gou den trouwring, zag hoe de vingers van de andere hand er zich om heen sloten, alsof zij er gewend aan waren, dien eenvoudigen gouden ring aan te ra ken en troost te vinden in die aanraking. „Denis", zoo begon na eenige oogenblikken de stem opnieuw „de tuin is zoo mocu en de narcissen bloei en al. Je moet eens komen zien, hoe heerlijk het is, baby en ik wilden 't je zoo graag laten zien. Toe Denis, kom nu toch gauw!" Margaret ging naar het bed en legde zacht naar hand op het blonde krullende haar. Fluisterend zeide ze tegen Lady Cle vedale „Wil n mij nu uvi plaats hier geven? Ik ben zuster Margaret uit Twillsbury; zou 't niet goed riin, dat u nu wat rust nam en mij voor do paüënt liet zorgen, 't Is voor u zoo pijnlijk om naar haar te luisteren. Zij' ijlt vportduirend, 't arme kind." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1916 | | pagina 1