DIN S D A G 21 NOVEMBER IQ16. 59ste Jaargang. No. 5905. DAMES! GESLOTEN zal zijn. Raad Yan Winkel, Kassier, 9 SCHAGEN. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. 1 UitgeversTRAPMAN Co. aartswoud. 0 vanaf 20 NOVEMBER J. STUURMAN, Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Alititti Nieuws- Uit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- j9n A.DVERTENT1EN in het eerst uitkomend nummer geplaatst. Mraitiiit- Lmilnillii, SCHAGEN. LAAN D 5. Int. Teleoh. No. 20. Prijs per 3 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nummers 5 ot. A.DVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit twee bladen. OVER DE GRENS GEKOMEN. te Winterswijk is een Duitsche deserteur over de grens gekomen, een 26-jarige soldaait uit Essen, die reeds twee jaar aan het Oostenrijksche front had ge staan en nu van zijn verlof gebruik had gemaakt om naar ons land te gaan. Te Coevorden is een Duitsche deserteur a&ngeko- i men. Terwijl hij op wacht stond heeft hij van de gelegenheid gebruik gemaakt om te ontvluchten. Te Winterswijk is Zondag een Russische krijgsge vangene aangekomen, een 28-jarige gehuwde land bouwer uit het Siberische gouvernement Tobolsk, die uit het kamp bij Munster, waar hij in een co- keri&briek gewerkt had, ontvlucht was met een ka meraad, die onderweg weer was aangehouden. Hij had acht dagen over den afstand gedaan. STEENKOLENINVOER. In de afgeloopen week werden door vier stoom schepen uit Engelsche en Schotsche havens 3136000 kilogrammen steenkolen langs het Noordzeekanaal ingevoerd tegen 7.070.000 kilogrammen door zeven stoomschepen in de week tevoren. SNEEUWSTORM EN TREINVERKEER. Men meldt uit Leeuwarden: Ten gevolge van den sneeuwstorm was het spoor wegverkeer Zondag geducht gestoord. Reeds Zater dagavond kwamen de treinen uit Holland met twee uur vertraging aan, doch Zondag werden de vertra gingen grooter. De eerste sneltrein naar het Zui den vertrok twee uur over tijd; dat was ook het ge val met treinen in andere richtingen, zoo ze ver trokken ,daar veel treinen moesten worden opgehe ven. Weer andere konden het station niet binnen kropen; de reizigers werden op de spoorbaan er uit gelaten en bereikten te voet het station. WARMENHUIZEN. In de week van 1318 November 1916 werden aan gevoerd: 207850 stuks witte kool, 103050 stuks roode kool, 49550 stuks gele kool, 525 baal uien, 241 baal wortelen, 1 wagon roode kool, 24 wagons witte kool, 180 snees te veld staande kool. WIERINGEN. De heer J. Visser heeft zijn benoeming als brieven- iMSbeller aan het hulppostkantoor te Hippolytushoef aangenomen. WIERINGEN. Voor rekening van 18 leden ('t Westelijk gedeelte) onzer onderafdoeling der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche eierenveiling geveild 562 kip- eieren, 30 eendeieren, en 14 stuks pluimvee. De hier voor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de kipeieren van f 13 tot f 13.10, per 100 stuks, voor de eendderen f 11.85 per 100 stuks en voor 't pluimvee van f 1.93 tot en met f 1.98 per stuk. Aan schoon geld zullen de leden ontvangen voor de kiepieren f 2 per kilo en voor de edndeiren 11.43 cent per 6tuk. Per stuk berekend gelden de kipeieren, van 15 in een kilo 13 3/10 cent, van 16 in een kilo 12i/s cent, van 17 in een kilo bijna 12 cent en van 18 in een kilo 11 1/10 cent of gemiddeld f 12.20 per 100 stuks. Handel in alles heel vlug. WIERINGEN. Tijdens het stormachtige -weer van 1. Zaterdag trachtte schipper C. Everts te den Oever des voormiddags om ongeveer 11 uur de haven aldaar binnen te loopen. Voor den Noordkant der haven zijnde, sloeg door een rukwind het schip geheel opzijde. De schipper en diens knecht C. Koorn wisten op 't schip te klim men. Dit was voor hen een hachelijke toestand Vanaf de Oeversche haven werd het ongeval opgemerkt en en sloeg den bewoners de schrik om het hart. Hoe za ldat met zulk een weer afkomen? was de algemeene klacht Gelukkig was er weinig water in zee en dreef 't schip met oen wind mee naar de droogte vódr 't Rijksmagazijn, wtaar 't bleef vastzitten. Spoedig sta ken rappe handen met een vlet van wal en gelukte het de bemanning te redden. Dit ongeval liep dus gelukki ^gjoed af. Van wege het stormweer en weinig water kon de postboot Zaterdag niet meer van de Ewijcksluis te rug. Zondagnacht kon zij weer zee kiezen, en kwam behouden met de post en vele passagiersdie bij de Wed. Waiboer den tijd hadden doorgebracht, des morgens omstreeks half vijf op t eiland. Zondag wist men 't gestrande vaartuig van schipper Evers weder vlot te krijgen en behouden in de Oever- sche haven te brengen. De schade aan vaartuig en materialen was niet groot. t- ST .MAARTENSVLOTBRUG. De telefoonlijn langs het N.-Holl. kanaal heeft ge acht van den ij?el geleden Verscheidene draden zijn ^oken en telefoonpalen bij den grond afgeknapt Secretaris van het Nutsdepartement alhier v. erd Sekoaeji de heer L G. de Graaf, opzichter van Waard Groet U KOLHORN. I "et scheeprijden van suikerbieten ts alhier afge- °9t*m. In de haven liggen nog een drietal schepen, w«lke door den lagen waterstand niet kunnen vertrekken. NIEUWE NIEDORP. -/Ottdag 19 Nov jl. weid vanwege den Kerkerend üer eNd Herv Gemeente alhier in de consistorieka- der Ned Herv. Kerk stemming tot verkiezing 6 leden voor het kiescollege gehouden, .^'bedend als zoodanig waren de heeren J. B. Wil- K B. Sieswerda, J. Kuilman, K. Groot Hz. en I' ^°Pman, die allen werden herbenoemd terwijl be- L,'rad werd in plaats' van den heer D. Pool, die ^®fckt had, dé heer Jb. de Vries. (-L de Zaterdag gehouden stemming voor 2 No- dp u met bijna algemeene stemmen herkozen heeren B. PI uister Jbz. en Jb. Helder. - *EINSMERBRUQ. De dagen weer kort En de avonden lang, O De straatschenderij nier, Gaat weer aan den gang. but'CT' ^'ge dagen was het deksel van een n - Buis van den heer Peetoom alhier v - viuuwT ,Pveral zoeken maar geen spoor er van o oor het publiek zoo vlak bij een herbe g Met deze bericht ik tl, dat de DAMES-SALON tol nadere aankondiging LAAGZIJDE B 50, Schagen. was dat gat wel wat gevaarlijk. Nu dezer dagen met de felle koude wilde mej. V. haar kachel aanleggen, maar dat ging in tegenstel ling met voorgaande winters heel slecht. Rooken dat het deed, het was verschrikkelijk, en daar heeft mej. V evenals alle dames., vreeselijk 't land aan. De schoorsteen moest dan ook geïnspecteerd warden en wat was nu da oorzèak? Het deksel bovengenoemd lag boven op den schoorsteen en sloot de geheale opening van dezen af. Het deksel weer op den put en de kachel brandde weer even best als voorheen. WINKELWEEK TE HELDER. Te Helder zal in de week van 28 November tot en öiet 5 December een winkelweek -worden ge houden, waaraan verbonden is een étalage-wedstrijd Voor dezen wedstrijd zijn eenige prijzen beschik baar gesteld. ONTPLOFFINGEN AAN BOORD VAN EEN TOR PEDO-JAGER. De berichtgever van het Handelsblad te Soerabaja seint 19 November: Aan boord van den torpedojager „Lynx" is een stoompijp ontploft. De oorzaak wordt toegeschreven aan oud materiaal. Twee inlanders werden gedood, twee Europea nen en drie inlanders zijn ernstig gekwetst TUSSCHENKOMST VAN DEN PAUS. Naar men weet, schrijft .,De Tijd", werden voor eenige weken te Hasselt 18 Belgische burgers door de Duitsche militaire overheid ter dood veroordeeld Aanstonds heeft de Nuntius van Brussel, in naam van Z. H. Paus Benedictus XV, stappen gedaan, om voor deze veroordeelden genade te bekomen. Dank zij deze hooge tusschenkomst werden slechts vier der 18 veroordeelden ter dood gebracht, te weten: de heeren Kusters, Dubois, Wauters, en Mossart Aan a 1de anderen, ook aan burgemeester Golen- vaux van Namen en aan de twee geestelijken Bur- let en De Rijck, werd genade geschonken. VARKENSVLEESCH. De Minister van Landbouw brengt, in een circu laire aan de burgemeesters d.d. 20 Nov., het volgen de ter kennis: „Ik heb de eer u te berichten, dat mij ter oore is gekomen, dat in verschillende gemeenten de maxi mumprijzen van varkensvleesch in dier voege wor den gehandhaafd, dat op eenigerlei wijze, hetzij openlijk, hetzij verscholen, de slagers aan de ge meenten vergoeden het één-tiende van het bedrag van bet nadeelig verschil tusschen de in- en ver koopprijzen, bedoeld in het 1ste lid van art 3 der Distributiewet 1916. In verband hiermede vestig ik er uitdrukkelijk uwe aandacht op, dat ingevolge het tweede lid van art 3 der genoemde wet zoodanige handelwijze niet toelaatbaar is. Mochten door mij gevallen worden geconstateerd, waarin gemeenten vorenbedoelde voor hare rekening komende kosten van distributie van varkensvleesch op eenige wijze op de slagers afwentelen, dan zal de aflevering van varkens aan die gemeenten worden gestaakt." St Ct Reeds ln een deel van on svorifl nummer opge nomen Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Vrijdag 17 November 1916, namiddags 3 uur. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent de vergadering, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd Ingekomen stukken. Een verzoek van de Ver- eeniging van Rijïisteenfabrikanten te Woerden, om in de bouwverodrening het gebruiken van Rijns teendrie lingen mogelijk te maken. Voor kennisgeving aangenomen. Een mededeeling van Ged. Staten dezer provincie, houdende goedkeuring van het besluit tot het aa\gaan van een geldleening van f 12000, voor uitbreiding der gasfabriek. Voor kennisgeving aangenomen. Een besluit van hetzelfde College houdende goedkeu ring der Suppletoire begrooting voor 1916. Voor kennisgeving aangenomen. Een proces-verbaal van kasopneming, van 29 Sep tember 1916, waaruit blijkt dat tot op dat oogenblik was ontvangen f 71517.831/2 en uitgegeven f 70997.53, zoodat in kas moest zijn f 520.30i/a overeenkomende met de vertoonde gelden, terwijl boeken en bescheiden van den Ontvanger in orde zijn bevonden. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van den Commissaris der Koningin, in deze provincie houdende het verzoek om alsnog t ewillen mededeelen, of de Raad bereid is bepalingen vast te stellen ter voorkoming van drankmisbruik bij eventueele demobilisatie. Op een gelijk verzoek werd in een vorige vergade ring reeds besloten, te berichten, dat voor deze ge meente ingrijpende maatregelen met noodig werden ge acht en de gewone middelen tot handhaving der orde wel 'voldoende te beschouwen. Besloten wordt een ver ordening vast te stellen als hier wordt bedoeld. Ontheffing van Hoofdelijken Omslag voor het jaar 1916 wegens vertrek uit de gemeente, is verzocht door P Wijdenes te Oudorp voor 9 maanden, L. Koster te Nieuwe Niedorp voor 8 maanden. Toegestaan. Verzoeken om subsidieDoor de vereememg tot be vordering vah het Vakonderwijs in Westfriesland, wordt een subsidie gevraagd van f 15. Ingevolge besluit van den Raad werd vorige jaren reeds subsidie verleend. Burgemeester en \\ethouders stellen voor op het verzoek gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Door de Afdeeling Winkel van evengenoemde vtrcem- ging wordt voor haar teekenschool een subsidie gevraagd J. Schoorl Pz. MARKTPLAATS A 88 van f 100 en het gebruik van lokaal met vuur en licht gedurende 5 avonden per week, waarvoor wordt terug betaald f 75. Een gelijke subsidie werd ook vorige jaren verleend. Burg. en Weth. stellen voor op het verzoek gunstig te beschikken. Aldus wordt besloten. Door de Schager handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging wordt voor haar handelcursus subsidie gevraagd. Krachtens besluit van den Raad werd vorige jaren een subsidie verleend van f 10. Vanuit deze gefaeente is door een leerling aan het onderwijs deelgenomen. Burg. en Weth. stellen voor voor 1917 f 10 subsidie te verleenen. Aldus wordt beslotea Door de Gezinsverpleging in de classis Alkmaar wordt voor 1917 subsidie gevraagd. Uit het daarbij gevoegde verslag blijkt echter; dat de kring waartoe o.a. Winkel behoort niet noodlijdend is, doch dit meer moet strekken voor andere gemeenten, waarvoor uit de gemeentekas geen gelden kunnen worden beschikbaar gesteld, in verband waarmede Burgemees ter en Wethouders voorstellen op het verzoek afwij zend te beschikken. Aldus wordt besloten Door de Afd. Winkel der Noord-Holl. Ver. ,Het Witte Kruis" wordt verzocht het subsidie voor 1917 te willen verhoogen met f 50, aangezien de Afdeeling tengevolge van het noodzakelijk moeten verhoogen der loonen van de arbeiders aan het tonnenstelsel, voor 1916, die verhooging zal trachten te vinden uit hare geringe reserve, doen zich voor 1917 niet zal kunnen bedruipen. Verhooging van subsidie wordt noodzakelijk geacht. De heer Breebaart acht het in 'het belnag der ge meente, dat het tonnenstelsel zoo goed mogelijk mar cheert Besloten wordt f 50 meer subsidie te verleenen. Voorstel van Gedeputeerde Staten om met 1 Januari 1917 de jaarwedde van den Burgemeester en die van den Secretaris elk met f 100 te verhoogen, benevens het verzoek te willen mededeelen of de jaarwedde van den Ontvanger ook verandering dient te ondergaan. Besloten wordt met het advies van Ged. Staten mede te gaan en voor den Ontvanger ook een verhooging voor te stellen van f 100. Voor de vele buitengewone werkzaamheden en vooral inzake distributie, welk werk zeer wordt gewaardeerd, wordt den Secretaris een ver goeding toegekend van f 200. Voorzitter en Secretaris woonden de besprekingen hen persoonlijk betreffende niet bij. Door het onderwijzend personeel, uitgezonderd de Hoofden der Scholen is een verzoek ingezonden om hunne jaarwedde te verhoogen, elk met f 200. Door Burgemeester en Wethouders is bij de begroo ting voor 1917 een verhooging voorgesteld van f 100, voor de hoofden der scholen en f 50 voor de onder wijzers! essen). Een overzicht is opgemaakt omtrent de jaarwedden in de omliggende gemeenten en daaruit blijkt, dat Winkel behoort tot die gemeenten, die niet het minst betalen. Alleen te Schagen zouden onze onderwijzers in dezelfde omstandigheden f 50, f 75 en f 100 meer salaris hebben. Juffrouw Kluijver zou bovendien ook te Nieuwe Niedorp f 100, te Barsingerhorn f 50 meer tractement hebben. Verhocaring van de belooning voor het herhalings 1 per '.80, f 0.75 en f 0.80 per lesuur. De vergoeding woninghuur aan gehuwde onderwij zers is alleen te Winkel, Schagen en Hoogwoud f 100 voorts overal f 50. Bijdrage in pensioensstorting wordt verleend te Win kel 2Vj pet en te Hoogwoud 2 pet Uit andere ge meenten werd daarvan geen bericht ontvangen. De heer Van Holthe zag gaarne de jaarwedde van den gehuwden onderwijzer ook f 100 verhoogd. Na eenige bespreking in verband met de gemeente- financiën wordt op voorstel van den heer Breebaart besloten de onderwijzersjaarwedden alle met f 100 te verhoogen, en het herhalingsonderwijs te brengen op f 1 per lesuur. Verhooging van jaarwedde is gevraagd door den Doodgraver. Uit een overzicht van diens werkzaamheden gedurende de laatste vijf jaren blijkt, dat hij heeft moeten maken 95 graven, waarvoor is betaald aan loon f 166,50, daarvoor is noodig geweest omstreeks 8 werkuren per graf gemiddeld terwijl het gemiddelde loon per uur ongeveer f 0.2lVa bedraagt. Wordt besloten voortaan den doodgraver niet meer te betalen uit verschillende posten, doch een jaarwedde toe te kennen van f 125. Verhooging is gevraagd door den Waagmeester. Uit een overzicht van diens werkzaamheden blijkt, dat gedurende de laatste vijf jaren 483 wegingen hebben plaats gehad, waarvoor in totaal is genoten een Iood van f 86.05, gemiddeld per weging f 0.17i/2, waarvoor per keer ruim een halt uur mag worden gerekend. Wordt besloten het geheele bedrag der waaggelden aan den waagmeester uit te keeren. Begrooting van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor 1917. De ontvangsten en uitgaven zijn geraamd op f 4346. Daarbij is uitgetrokken aan subsidie uit de gemeentekas f 3000, en het Armbestuur heeft toege licht dat tengevolge van het groote getal bestedelingen voornamelijk een zoo hooge subsidie noódig is. De begrooting wordt goedgekeurd. Begrooting voor de gemeenschappelijke Gasfabriek voor 1917. De ontvangsten en uitgaven zijn geraamd op f 36113. Aan uitkeering voor de gemeente Winkel f 5661,89. waarvan moet worden betaald de rente en aflossing der diverse leeningen voor de fabriek gesloten., terwijl er dan voor reserve overblijft plm. f 400, Bij deze begrooting is gerekend op een gasprijs van 13 cent, en een verbruit voor Winkel van 99000 kub. M. De Heer Van Holthe vraagt naar de Steenkolen. De Voorzitter zegt, dat er een goede voorraad is, doch wijst op de heden morgen ontvangen waarschu wing van den Minister om zuinig te zijn. De heer Mlèurs wenscht te bezuinigen op de straat verlichting. De voorzitter meent, met het oog op de voorraad steenkolen nog wel door te kunnen gaan. Op een vraag van den heer Van Holthe, wanneer de verhoogde gasprijs in werking treedt, antwoordt te voorzitter op 1 Januari 1917. Gemeentebegrooting voor 1917. Wordt vervolgens in behandeling genomen. Bij de post schrijfloonen, vraagt de heer Van Holthe het verband tusschen de gemeente en A. Zeeman, die op de secretarie werkt Wordt toegelicht dat dit een zeer los verband is voor beide partijen. Bij de post onderhoud van gebouwen acht de heer Van Holthe het uitgetrokken bedrag f 500 te laag, wil men iets van beteekenis uitvoeren, en noemt b.v. het schilderen van den kerktoren en het opknappen van het postkantoor. Besloten deze post met f 70 te verhoogen. Teneinde evenwicht te brengen tusschen de tenge volge van verschillende beslissingen verhoogde uitgaven worden de ontvangsten verhoogd met plm. f 400, als verhooging der opcenten op de personeele belasting. Daarna is de begrooting vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 39947.9i/a. Door den Raad der gemeente Nieuwe Niedorp wordt voorgesteld om in de regeling der gemeenschappelijke gasfabriek een wijziging aan te brengen, en wel, om de mogelijkheid te openen, dat voor een behoorlijke uitoefening van het bedriji steeds de noodige gelden beschikbaar zullen zijn, de Commissie van Beheer be voegd te verklaren tot het aangaan van tijdelijke lee ningen, tot een maximum van f 8000. Wordt dit goedgekeurd, dan zal voortaan geregeld de uitkeering van rente en aflossing aan de gemeente kunnen plaats hebben op tijd. Wordt besloten tot deze wijziging te besluiten. Ingevolge artikel 178 der Gemeentewet moeten eens per vijf jaren alle strafverordeningen worden herzien, of opnieuw worden vastgesteld. Dit jaar moet dit plaats hebben en Gedeputeerde Staten hebben er al eens aan herinnerd. De bestaande strafverordeningen zijn: de Algemeene plaatselijke Politieverordening, de Bouw- en Woning verordening, het verbod tot het voeren van roggebrood Burgemeester en Wethouders stellen voor die ver ordeningen onveranderd weder van kracht te verklaren. Aldus wordt besloten. Door de Zuivelfabriek Westfriesland" is aansluiting gevraagd aan het gasbuizennet voor het laboratorium. De kosten voor verlenging van het buizennet zullen bedragen f 525, waar zeer geringe baten tegenover staan. Waar verwacht werd dat deze fabriek ook de woningen zou hebben aangesloten wordt een aanvraag alleen voor het laboratorium wel wat gering geacht. Besloten wordt een nieuw verzoek af te wachten. Rondvraag De heer Wit vraagt of de wed. Andr. Smit zelf mag zorgen voor het wegdoen der boomen voor haar woning. Wordt goedgevonden. De heer Spaans klaagt over een gevaarlijke geul naast den straatweg in de Wleere. Zal in voorzien worden. De heer Breebaart vraagt of de straatweg te Lutje winkel geregeld wordt afgewerkt, er is nog zoo'n ge- gevaarlijk stuk open. De voorzitter deelt mede, dat de straatmaker een paar dagen niet geweest is, doch op geregeld afwerken wordt aangedrongen. Voorts vraagt de heer Breebaart er aandacht aan te willen schenken, dat de gemeente als straks in de omgeving aansluiting voor gebruik van electriciteit wordt tot stand gebracht er niet buiten komen te staan, maar getracht wordt de leiding door de - ge meente te krijgen. Met een woord van dank voor de opkomst sluit de voorzitter de vergadering. WIERINGERWAARD. De regeling van distributie staat hier nog niet geheel voor elkaar. Wel worden vanw egeden Minister door den Burgemeester voor sommige artikelen de verkoop prijzen vastgesteld, doch niet alle winkeliers willen voor die prijzen verkoopen. Om b.v. een artikel te noemen is voor rijst bepaald 14 cent per pond, ter wijl door een winkelier 18, 20 en 22 cent wordt berekend I Dit wordt dan luxe genoemd. Men kan echter den winkelier niet verplichten regeeringswaar te verkoopen Voor brandstoffen is de prijs bepaalt! als volgt Limiurgsche en Duitsche antraehiet f 2'.20 per H.L. Delffache antraehiet f 2.5 Oper H.L., eierkolen f 1.60 en kachelkolen f 1.75 en toch moeten we hier nlber betalen. De consumptiemelk wordt nu voor 10 cent verkocht. De vorige week is van-vege de gemmeente verschillende soorten groenten tegen regeeringsprijs ver strekt. Een wagon aardappelen zal vermoedelijk deize week aankomen en zal dan voor f 1.75 per 35 kilo verkrijgbaar worden gesteld. Wanneer deze aardappe len van goede qualiteit zijn zullen we daar dus van kunnen profiteesren. Met de veevoeder geschiedenis is 't eveneens misère. Wanneer niet spoedig een veranda- ring ten goede komt, ziet 't er voor de veehouders ook niet best uit We beleven tegenwoordig wel een rare tijd. - 'T ZAND. Donderdagavond hield de vereeniging Nut en Ge noegen alhier de eerste gezellige bijeenkomst in dit seizoen. Aan voordrachten enz .ontbrak het dien avond weer niet en er hearschte den gehieelen avond een zeer gezellige stemming, 't Was ruim een uur dat de voorzitter de bijeenkomst sloot met een woord van dapk aan allen die weer hadden meegewerkt om dezen avond weer zoo goed te doen slagen. De eerstvol gende bijeenkomst zal gehouden worden in Januari ,T ZAND. Door den storm van Zaterdag zijn verscheidene te- graafpalen alhier bij den grond afgeknapt en zijn alle draden op verschillende plaatsen afgeknapt, zoo dat wij alhier voorioopig van fle telegrafische ge meenschap afgesloten zijn.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1